-3c I Heren 1 Olympia/Parade behalen moeizame overwinning i Red Stars lijdt verwachte nederlaag Eemland-schaatster Talitha Born plaatst zich voor selektie Nederlands Kampioenschap Papilion-heren weer boven honderd-puntengrens Veel belangstelling voor dressuurwedstrijden in manege Eldorado Wederom winst Duinkikkers Dames 2 5-2 Teleurstellende competitiewed strijd voor Shot Kranig spel van Alfrink-Mavo bij schoolschaak- kampioenschappen B.C. Badso I - Harder wijk 1:8-0 Mapelwood winares Bow ling-Songfestival BASKETBAL Dames 1 in de problemen SCHAATSEN BASKETBAL VOLLEYBAL ZWEMMEN/ WATERPOLO TAFELTENNIS SCHAKEN SCHAKEN Soester Courant van woensdag 26 januari 1983 Red Stars HS 1 Argus HS 1: 79-123 Dat deze ontmoeting tegen Argus zwaar zou worden was van te voren be kend. De Haagse ploeg staat bovenaan in de competitie en uit werd er ook al een forse nederlaag geleden. Door het gemis van enkele spelers, waardoor de lengte ontbrak, werd er een man-to- man verdediging toegepast. De eerste helft kostte veel kracht van Red-Stars-zijde. maar een 47-58 rust stand was niet onoverkomelijk. De tweede helft echter had Red Stars met konditiegebrek te kampen, zodat de tegenstander snel uitliep. De eind uitslag laat dit duidelijk zien. Dunkers HS 2 - Red Stars HS 2: 61-44 Reeds de eerste 7 minuten wist Dunc- kers uit te lopen tot 8-0. waarbij de man-lo-man verdediging van Red Stars alsnel werd omgezet in een zone verdediging. Slechts heel langzaam wist Red Stars in zijn spel te komen en het kwam ge lijk door enkele snelle breaks, en het goed afmaken van onderschepte ballen. Dit bleek echter te veel van het goede te zijn en kort voor rust kon Dunckers nog uitlopen tot 34-26. De tweede helft begon met een fel spe lend Red Stars, dat opnieuw in de 10e minuut gelijk wist te maken. Toen was echter al het kruit geschoten en moest Red Stars toezien dat de ene na de andere bal tegengescoord werd. Red Stars JC 1 - Crackerjacks JC 1: 106-53 De jongens JC 1 hebben zondagavond een zeer gemakkelijke zege behaald. Reeds in de beginfase stond het 16-0 en tijdens het verloop van de wedstrijd werd deze stand alsmaar voordeliger voor de Red-Stars-boys. Red Stars MB 1 Crackerjacks MB 1: 99-19 Ondanks de einduitslag was de coach niet tevreden over het spelpeil in de eerste helft. De ruststand werd 39-9. Na de rust gingen de meisjes er beter tegenaan en gezien de einduitslag heeft dit resultaat opgeleverd. Red Stars JC 2 - Keizer Otto JC 2:37-26 In deze aspirantenwedstrijd werd overtuigend gewonnen door Red Stars. ondanks de slechte man-to-man verde diging in de eerste helft. In de tweede helft ging dit beter, zodat de tegenstander minder kans kreeg om te scoren en de Red-Stars-aspiranten de wedstrijd naar hun hand konden zet ten. Red Stars MX 1 - Keizer Otto MX 122- 35 Het Red Stars-team van de welpen be gon en bleef vol goede moed te spelen. In de eerste helft waren de beide teams goed tegen elkaar opgewassen. Door een zwakkere verdediging in de 2e helft moesten de Red Stars-welpen toezien dat de tegenstander verder uitliep. Al met al was het een leuke wedstrijd en zowel toeschouwers als spelers had den veel plezier. Programma komend weekeinde Zaterdag 29 januari 17.00 uur Red Stars MC 1 - Stoepie Shooters MC 1 17.00 uur- Red Stars MA 1 - Cangeroes MA 1 18.45 uur- Red Stars D 1 - Argus D 1 19.30 uur Red Stars D 2 - Woudenberg D 1 20.00 uur Red Stars JA 1 - Woudenberg JA 1 18.15 uur Red Stars JC 1 - Keizer Otto JC 1 20.45 uur- Red Stars H 2 - Stoepie Shooters H 2 Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Vrijdag 14 januari j.1. zijn de junioren B-C wedstrijden gehouden van de schaatsvereniging "Eemland." Bij de B-junioren reed Igor Zweers de 1000 mtr, in 1.39.2 min. en de 1500 mtr. in 2.36.9 min. Stefan Tieleman reed een persoonlijk rekord op de 1000 mtr. in 1.51.8 min. en de 1500 mtr. in 2.52.3 min. wat voor hem ook een persoonlijk re kord betekende. André Bosboom reed de beide afstanden in respektievelijk 1.52.5 min. en 2.46.9 min. Bij de C-junioren kwam Robbert van Horsnveld op de 1000 mtr. tot een tijd van 1.54.3 min. en op de 1500 mtr. tot 2.56.7 min. Arie van de Berg noteerde op deze afstanden respektievelijk 1.55.8 min. en 2.58.9 min. Op 18 januari zijn de laatste voorselek- tie wedstrijden gereden voor het Ne derlands Kampioenschap voor de aspi ranten D-junioren. Linda van de Berg reed de 500 mtr. in 58.6 sec. en de 1000 mtr. in 3.02.5 min. Dit betekende voor haar een 9e plaats in het algemeen klassement. Talitha Born reed de 500 mtr. in 53.9 sec. en de 1000 mtr. in 2.56.4 min. en kwam in het algemeen klassement tot een 4e plaats. Dit betekende voor haar dat ze in de komende selektiewedstrij- den kan meestrijden voor uitzending naar het Nederlands Kampioenschap, omdat de zes snelste dames uitgeno digd worden door te gaan. samen met de, snelste dames van de baan in Am sterdam, Alkmaar en Haarlem. De se- lektiewedstrijden worden gereden door twintig dames van het hele gewest Noord-Holland/Utrecht en de beste acht schaatsters worden uitgezonden naar het Nederlands Kampioenschap. Afgelopen zaterdag is de eerste selek- tiewedstrijd gereden, op de Jaap Eden- baan in Amsterdam. Talitha Born behaalde op de 500 mtr. een 8e plaats in 57.6 sec. De 1000 mtr. eindigde voor haar in 1.55.2 min. wat een 9e plaats opleverde. In het totaal klassement staat ze nu 9e. maar met nog 2 wedstrijden in het vooruitzicht heeft ze alle kans om zich te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap. Afgelopen vrijdag hebben de senioren gereden terwijl er erg veel wind stond. Marcel van Hornsveld reed de 500 mtr. in 46.8 sec. wat een persoonlijk rekord betekende. De 3000 mtr. reed hij in 5.32.0 min. Bert van de Weerd reed de 500 mtr. in 44.2 sec. en de 1500 mtr. in 2.19.0 min. Fred van Tol reed de 1500 mtr. in 2.45.3 min. Vorige week vrijdag zijn er junioren-D wedstrijden gereden. Het was de be doeling om een 500 en een 1000 mtr. te rijden, maar aangezien de weersom standigheden door sneeuw en storm niet al te gunstig waren, werd besloten 2x de 500 mtr. te rijden. Edwin Groeneveld reed deze in 59.1 sec. en 61.9 sec. Ricky Mandoeng kwam tot tijden van 65.1 sec. en 62.9 sec. De Soester heren van Papillon speel den niet zoals normaal op zondagavond een thuiswedstrijd, doch op zaterdag tegen het Hoevelakense BVH, dat prin cipieel niet op zondag speelt. De uit wedstrijd was in de eerste helft van de competitie ook al een eenvoudige op gave voor het Soester team en ook nu weer was Papilion veel beter. Na tien minuten spelen was de strijd al beslist: 19-4 voorsprong was het resul taat. BVH had geen antwoord op op het snelle spel van de Soesters en kwam ook nogal wat techniek tekort. Hierdoor werd een ruststand bereikt van 48-8. Natuurlijk was de tweede helft nog maar een formaliteit, maar de Soes ters bleven doorspelen om te proberen de score zo hoog mogelijk te maken. Uiteindelijk werden nog eens 53 punten aan het totaal toegevoegd, waarbij Ar- noud Klarenbeek de eer smaakte van het honderdste gescoorde punt. Ondanks de afwezigheid van Theo Vlug (wintersportvakantie) en een licht blessure een Ardi Bouwmees ter in de wedstrijd, werd het dus toch nog 101-35, waarbij helaas een van de jongens tijdens de wedstrijd zo onge lukkig ten val kwam dat hij naar het ziekenhuis moest met gescheurde knie banden. Dit was de BVH-speler Rie mens. Ook winst voor dames I Ook de dames hebben hun kompetitie wedstrijd weer gewonnen. Het team van coach Hellinga moest zaterdaga vond naar Houten en moest het opne men tegen het niet al te sterke Wood- peckers II. De Soester dames waren gewoon het betere team en wonnen de ze ontmoeting met 40-26, waarbij Ange lique van de Dijssel ook ongelukkig ten val kwam en haar enkel blesseerde Wedstrijden komend weekeinde Het eerste herenteam gaat zaterdag naar Wijk bij Duurstede, waar zij om kwart voor acht moeten spelen tegen Bourgondië Het Soester team wordt met twee winstpunten in Soest terug verwacht. Zondag in De Bunt spelen de jongens junioren om 19.00 uur tegen Eem '78. De eerste ontmoeting hebben de Papillon- jongens verloren en stellig zulen zij er op gebrand zijn om de return te win nen, maar eenvoudig zal het niet zijn Tot slot spelen om half negen de dames een derby tegen het damesteam van Red Stars. De eerste ontmoeting was een overwinning voor Papillon én of dat ook nu weer het geval zal zijn? Het al niet zo florissant staande dames 1-team van Olympia moet, na al een paar speelsters voor dit seizoen kwijt te zijn geraakt, ook nu weer een speel ster wegens een enkelbandblessure missen. Het nu erg jeugdige team moest zaterdag zijn meerdere in Spirit Actif erkennen: de dames verloren met 3-1. Het eerste herenteam won van Shot met 3-1. In deze wedstrijd kwam naar voren dat dit Olympia team duidelijk de routine mist om tegen teams uit deze klasse te spelen, misschiene is de beker-wedstrijd dan wel een goede graadmeter om te zien hoe goed de heren eigenlijk wel zijn. Het tweede herenteam behaalde een gemakke lijke overwinning op plaatsgenoot SW1. Olympia 1 - Shot: 3-1 Het eerste herenteam van Olympia speelde afgelopen zaterdag tegen oude bekende Shot. Olympia had wat goed te maken, omdat het zijn enige verlies in deze competitie aan dit team te dan ken had. De eerste set was er voor de heren geen vuiltje aan de lucht, zodat gemakkelijk wonnen met 15-10. In de tweede set wist Shot naar 6-3 uit te lopen. Ze gaven die voor sprong niet uit handen en hoewel Olym pia nog wel op 13-13 wist te komen, drukte Shot door en won met 13-15. De derde set gaf hetzelfde beeld te zien: een statisch spelend Olympia. Nu nam Olympia echter het heft in handen door een 5-1 voorsprong op te bouwen. Shot kwam erg sterk terug en kwam zelfs op een 10-12 voor sprong. Iedereen dacht gelijk aan de beruchte uitwedstrijd, maar gelukkig kwam Olympia prima terug, doordat het blok weer goed funtioneerde. Olym pia won deze set met 15-12. De vierde set won Olympia gemakkelijk met 15-9. Olympia 2 - SW 1: 3-0 Het Olympia 2 herenteam moest uit komen tegen plaatsgenoot SVV. Wat een leuke en spannende wedstrijd had kunnen worden verkeerde in het tegen deel. De Olympianen speelde SW bin nen 50 minuten weg. De eerste set begon Olympia erg on rustig, maar al gauw bleek dat SVV niet de sterkste was en Olympia zijn eigen spel kon gaan spelen. Deze set werd dan ook gewonnen met 15-7. De tweede set begon Olympia weer met dezelfde opstelling. Door goed blokken en een goede aan val werd SVV weggespeeld: 15-5. In de derde set kwam er bij Olympia veel variatie in de aanval; met stij gende steekjes, kort, snel en hoog bui ten, werd SVV aan de kant gezet: 15-2. Olympia 3 - Servio 1-3 Er werd in deze wedstrijd aan beide zijden lekker gevolleybald, zodat er een aantrekkelijke wedstrijd te zien was. De eerste set wist Servio door zijn snelle aanvallen aan de buitenkant veelvuldig te scoren. Het Olympia- team moest hierop een antwoord schuldig blijven. Zo liep het Hilver- sumse team tot een 7-1 stand uit. Na een time-out hervond Olympia zich zelf en wist door een goed blok en ge varieerde aanvallen te scoren, zodat de stand snel rechtgetrokken werd. Het liep nog een tijdje gelijk op, maar uiteindelijk wist Olympia de set win nend af te sluiten met de stand 15-13. De tweede set liet ongeveer hetzelfde beeld te zien, leuk volleybal. Nu was het echter servio aie de set naar zich toe trok, doordat Olympia op belissen- Foto: Goos van der Wilt Blokpoging van Olympia-heren in de gewonnen wedstrijd tegen Shot. de momenten een paar steekjes liet vallen. De derde set verloren de Soes ters met 9-15. De vierde set gaf weer twee ploegen te zien die aan elkaar gewaagd waren. Olympia maakte pun ten door snelle korte aanvallen, terwijl Servio het meer moest hebben van snelle buiten-aanvallen. De Hilversum mers wisten tot 14-11 uit te lopen, doch de oranje-zwarten gaven de moed niet op en kwamen zelfs op een 15-14 voor sprong, maar toch werd deze set met 15-17 verloren. Olympia 1 - Spirit Actief: 1-3 Het door blessures geteisterde dames team moest met twee jeugdspeelsters aantreden tegen Spirit Actief. De eerste set was er een gelijkopgaan- de strijd te zien. Door goed aanvallend en verdedigend spel kwamen de para- depaardjes op een 7-5 voorsprong. Maar door zeer fanatiek spel van Spi rit Actief kwam deze ploeg goed terug en won de set met 15-7. De tweede set was snel bekeken; door slechte ver dediging en aanval ging deze set naar Spirit Actief 15-2. De derde set speelde Olympia weer het eigen spel en werd er een ruime 10-2 voorsprong opgebowd, die niet meer uit handen werd gegeven. De Olympia-dames wonnen deze set met 15-9. De vierde (en laatste) set was binnen tien minuten gespeeld. Deze set walste Spirit Actief over Olympia heen: 15-1. Programma Dames 29-1: 15.00 uur Olympia - Labyellov Zevenaar 27-1: 21.30 uur Olympia 2 - Voleem Beukendal De dames gingen na een goede voor bespreking gemotiveerd te water. Vrij snel konden zij de score openen. Daar deze periode verder vrij rustig verliep bleef de stand gehandhaafd. In de tweede periode kregen de dames meer vat op het spel. Tot drie keer toe wisten men tot scoren te komen. In het derde wedstrijddeel vielen de da mes iets terug, wegens gebrek aan con ditie. Hierdoor kon de tegenstander tot 4-2 terug te komen. In de laatste perio de kon men weer sterk terugkomen. Dit resulteerde wederom in een doel punt, waardoor de eindstand (5-2) tot stand kwam. Door deze overwinning behouden de dames hun eerste plaats in de competitie. Zaterdag 22 januari j.1. zwom de re creatiezwemploeg van de Duinkikkers de derde wedstrijd in de vijfkamp in Doorn. Ze werden deze keer dan wel vijfde, maar zijn in de competitie gelukkig nog net op de eerste plaats gebleven. Sommige leden zwommen prima naar een goede plaats in hun serie, anderen lukte dat niet. Toch verbeterden enke len hun eigen tijd. De tegenstanders hadden vermoedelijk een goede dag. Stand na 3 wedstrijden 1. Duinkikkers, Soest 286 ptn. 2. Woest- duin. Doorn, 293 ptn. 3. V.Z.C. Rit meester, Veenendaal, 295 ptn. 4. Lars- heim, Leersum, 330 ptn. 5. Blauwe Schuur, Amerongen, 357 ptn. Programma komend weekeinde: Zaterdag 29 januari 16.15 uur Zar - Heren 1, Amsterdam (Sloterparkbad) 18.30 uur Dolfijn 2 - Heren 2, Amster dam (Sloterparkbad) 17.00 uur Albatros - Dames 2, Vianen (Helsdingen) 17.00 uur Watervlo B - Jongens asp. Vleuten (Fletiomare) Zondag 30 januari: 13.00 uur Dolfijn - Dames 1 Amsterdam (Sloterparkbad) Hoewel een springconcours doorgaans meer publiek trekt dan een dressuur- wedstrijd, mocht de Stichting Ruiter sportcentrum Eldorado zich j.1. zon dag toch in een grote belangstelling verheugen. Als eerste deelnemer aan deze wed strijd, die georganiseerd werd in sa menwerking met de Landelijke Rijver- eniging/Ponyclub Eldorado, verscheen in de ring de heer Rob Doucet met zijn paard Suzie. In totaal namen 21 com binaties aan de B-proef deel. Hierna kwamen de amazones en ruiters voor de L-proef aan de beurt. Toen tenslotte Claudia de Borst met haar paard Plato de Z-proef aflegde, kon men een speld in de overvolle foyer horen vallen. Iedereen keek geboeid naar de verrichtingen van deze mooie combinatie. Alvorens de uitslag bekend werd ge maakt, gaf het jurylid de heer H. P. W. Danvers een toelichting op de verreden proeven. Hij deed dit op een ludieke, doch voor de geïnteresseerde deelne mers zéér instructieve wijze, waar door schoonheidsfoutjes voortaan ze ker voorkomen kunnen worden. Aangezien de amazones en ruiters van de L.R.P.C. Eldorado aan deze wed> strijd buiten mededinging deelnamen, kwam de navolgende gecombineerde uitslag tot stand: 1. Karin van 't Net met Oran, 129 ptn. 2. Wilma de Ruig met Unix, 116 ptn. 3. Heine Buis met Uranus, 114 ptn. 4. Jacky v.d. Vleuten met Simone, 112 ptn. 5. Sandra Augustinus met El Sheila, 111 ptn. 6. Miranda van Asch met Simone, 109 ptn. 7. Hellen Swi- narski met Fern, 107 ptn. 8. Petra Kok met Sarina, 107 ptn. De rozetten werden door mevrouw J. P. Danvers-Weeteling en de voor zitter van de L.R.P.C. Eldorado, de heer P. de Borst, op de paarden uitge reikt, waarna onder applaus een ere- ronde werd gereden. Namens het bestuur van de stichting R.C. Eldorado bedankte de voorzitter alle ruiters en amazones voor hun deel name en iedereen die er toe had bijge dragen om deze dag te doen slagen. Zijn dankwoord aan de juryleden liet hij vergezeld gaan van een rokertje en hij sprak de wens uit dat zij nog dik wijls in manege Eldorado zouden ko men jureren. Tenslotte, maar zeker niet in de laatste plaats, bedankte hij het bestuur van de :1.R.P.C. Eldorado voor zijn mede werking en zijn leden voor hun belan geloze deelname. L.R.P.C. Eldorado De ponyclub van de landelijke rijver- eniging Eldorado heeft afgelopen za terdag weer een indoor-dressuurwed- strijd gehad bij de Gouden Adelaar te Bunschoten. Er werd wederom zwaar gejureerd, wat in de binnenmanege gebrui kelijk is. Desondanks was het re sultaat toch wel bevredigend. In de B-dressuur had Eldorado één deel neemster te weten Sabrina van Dijk met Cartouche. Zij behaalde 105 ptn. In de L-dressuur waren er drie Eldo rado-deelneemsters nl. Ingrid Strum- pel met Bartje behaalde 110 ptn. Na- thalie Wollenberg met Apache (voor het eerst startend in de L na het goede resultaat van de vorige keer) behaal de 112 ptn. Tamara Bok met White Rocket behaalde 114 ptn. wat goed was voor de 7e plaats. 28-1: 20.15 uur Olympia 3 - Servio Meent H'sum 28-1: 20.15 uur Olympia 4 - Oberon Aetsveld 27-1: 21.15 uur Olympia 5 - Odis Beu kendal 29-1: 13.15 uur Olympia 6 - SVH 4 Bies- haar Hoogland 27-1: 19.00 uur Olympia 7 - SH'71 2 Beukendal 28-1: 19.15 uur Olympia 8 - Leos 8 De Korf Leusden Heren 29-1: 15.45 Olympia 1 - Uss Utrecht 28-1: 21.15 uur Olympia 2 - Unicornus Bunschoten 28-121.30 uur Olympia 3 - GVC 2 Sport- ha? H'sum Oost 27-1: 20.15 uur Olympia 4 - Nederhorst Beukendal 27-1: 21.30 uur Olympia 5 - Vollkei 7 Beukendal 29-1: 12.15 uur Olympia 6 - Surf Hoevelaken 27-1: 19.00 uur Olympia 8 - Surf 4 Beu kendal Jeugd: Meisjes Olympia c2 - Vollkei c4: 2-1 De eerste set verliep voor de meisjes prima; er werd goed samen gespeeld en de opslagen gingen ook goed. De set werd dan ook verdiend met 15-2 gewon en. De tweede set was minder. De opsla gen waren niet goed en ook in drieën spelen werd wel eens vergeten. Deze set ging verloren met een 15-13 stand. 13 stand. De derde set werd echter weer dik ge wonnen. Dit was vooral te danken aan het feit dat het Vollkei-team geen op slag goed wist op te vangen. Het werd een gemakkelijke 15-0 overwinning. Afgelopen zaterdag ging voor de lande lijke seniorenteams en voor de jeugd van Shot de voorjaarscompetitie tafel tennis van start. Hopelijk is deze le competitieronde niet tekenend voor het vervolg van de competitie, want geen van de landelijke Shotteams slaagde erin tot winst te komen. Shot 1 begon de competitie met een te hoog uitgevallen nederlaag in Heerenveen tegen Delta Impuls. Shot 2 verloor de belangrijke wedstrijd tegen naamgenoot Shot uit Wageningen met 7-3, terwijl de Shotda mes weinig in te brengen hadden tegen het sterke Irene uit Tilburg. Het lande lijke jeugdteam van Shot speelde gelijk tegen Elan 1. Shot 1 begon afgelODen zaterdag de competitie in de 3e Divisie in Heeren veen tegen het sterkste noordelijke team, Delta Impuls 1. In het verleden stond deze wedstrijd altijd garant voor veel spanning: nu bleek het verschil tussen het uit de 2e Divisie afkomstige Delta Impuls en uit de 4e Divisie af komstige Soesters te groot om er een echt goede wedstrijd van te maken. Bo vendien bleek de scheidsrechter de wedstrijd niet aan te kunnen en zijn fou ten en vaak warrige beslissingen had den beslist een negatieve invloed op de concentratie van de spelers. Via een aantal zeer nipte verliespar- tijen kwam Shot direkt al met 4-0 achter en deze klap is men in feite niet meer te boven gekomen. Weliswaar scoorde René Daselaar op deze stand via Frank Stolp tegen, maar dit was, naar later zou blijken, de enige wed strijd die Shot wist te winnen. Na de 4-1 pauzestand hadden Dirk Schuiling en René Daselaar tegen Jan Knikkenberg nog uitstekende winstkansen, maar zo als reeds vaker is gebleken was deze speler geroutineerd genoeg om telkens net in drie games te zegevieren. De eindstand werd derhalve 9-1 voor Delta Impuls, een te hoog uitgevallen neder laag voor Shot dat duidelijk nog moet wennen aan het gróte niveauverschil tussen 4e en Divisie. Aanstaande A-schaa.kteam Griftland College slaat terug In de tweede ronde van het kampioen schap schooischaken der S.G.S. heeft het A-team van het Christelijk Col lege Griftland de weg duidelijk terug gevonden. Werd in de le ronde met 3-2 van het Ref. College Blaucapel (Utrecht) verloren, nu werd met liefst 5-0 gewon nen van het Gem. Gymnasium Camphu- sianum uit Gorinchem. Aan de borden 4 en 5 dwongen Jacques Rijstenbil en Haijo Schipper hun tegen standers snel tot overgave. Spoedig daarop won aan bord 3 Ivar Chavan- nes. De zwaarste tegenstand werd door het gymnasium geboden aan de borden len 2. Aan bord twee wist de Baarnaar Frits Steenmeijer na zo'n 3 uur spelen na enkele foute zetten van zijn tegenstan der de winst binnen te halen. De even eens uit Baarn afkomstige Jan-Gijs van Steenis had het tegen zijn in de pro motieklasse uitkomende tegenstander Johan de Groot het zwaarst. Laatst genoemde wist zich met zwart in een Franse partij lange tijd redelijk te handhaven, maar na bijna 5 uur spelen moest hij zich toch ook gewon nen geven. Door deze teamoverwin ning is er nog een kans op het districts kampioenschap. Het B-team deed het beduidend min der. Dit vijftal, gevormd door Patrick Reumerman, Menno van der Schoot, Christiaan Vonk, Bob Galesloot en Co rien Verrips verloor met 5-0 van Cor- derius College B. Hier werd de beste prestatie geleverd door Menno die het tegen de jeugdige kampioen Gert van Leuveren lang vol wist te houden Het team is in ieder geval een erva ring rijker geworden. zaterdag 29 januari om 15.00 uur speelt „h„t 1 haar eerste thuiswedstrijd tegen de favoriet voor het kampioenschap, NMB/VDO uit Amstelveen. Hoewel het voor Shot een seer zware dobber sal worden, kunnen de toeschouwers in ie. der geval verzekerd zijn van tafelten. nis van prima gehalte. «hot 2 startte de competitie direkt al met de zeer belangrijke wedstrijd te- gen naamgenoot Shot uit Wageningen. Dit bleek vantevoren een team waarte. gen de Soesters toch goede winstkan, sen zouden moeten hebben. Een combi, natie van onervarenheid zenuwen en een grote dosis pech haaide echter een streep door de Soester rekening. Via de enige Shotspeler die wel goed op dreef was. Bert van Velzen. werd nog wel een 1-0 voorsprong bereikt, maar daar na liepen de Wageningers uit naar 1-3. Gerhard Busch bracht Shot weer .ets dichterbij. 2-3, maar toen sloeg Shot Wageningen toe en werd het v.a een aantal zeer nipte verliespartijen 2-7. De laatste wedstrijd werd door Bert van Velzen nog wel in winst omgezet, maar de uiteindelijke 3-7 nederlaag mag toch wel als een teleurstellend re- sultaat aangemerkt worden. De Shotdames hadden zoals verwacht weinig in te brengen tegen kampioens kandidaat Irene uit Tilburg. Alleen het uitstekende dubbel van Jose Daselaar en Wllke Schut kon voor een punt zor- gen alle enkelspelen gingen verloren. Hierdoor werd het een 9-1 nederlaag voor de Shotdames. Ook het le jeugdteam kon niet impo neren, want in hun le wedstrijd kwam men niet verder dan een 5-5 score tegen het bepaald niet sterke Elan 1. Edo Fransen en Remi Balvers wonnen ie der 2 partijen, Frans Mark Schut kwam niet verder dan één zege. Overige uitslagen jeugd Shot 2 - Elan 2: 4-6, Shot 3 - Shot 5: 9-t, Shot 4 - Good Luck 2: 4-6, Shot 6 - Good Luck 3:8-2. Elan 5 - Shot 7:6-4. Huizen 8 Shot 8:5-5. Niké 1 - Shot 9:8-2, Shot 10 Tivu 10-10. Shot 11 - Elan 6: 0-10, Hui zen 13 - Shot 12:8-2, Shot 13 - Shot 16:8- 2. Shot 14 - Huizen 140-10. Kardinaal Alfrink Mavo - Buitenlandpoort Mavo 2-3 Zaterdag j.1. hebben de jeugdige school verlaters in Baarn hun toernooi om het kampioenschap van de regio voortge zet. In het sfeervolle Brandpunt was de spanning ten top gestegen. Immers het team van de Kard. Alfrink Mavo uit Soest moest de strijd aanbinden tegen de bijna-landelijke-schoolschaak- kampioen van vorig jaar. De Soester vertegenwoordigers waren zeer geconcentreerd en zij wilden hun huid zo duur mogelijk verkopen. De spelers mochten zich verheugen in de grote belangstelling van de talrijke omstanders. Rob aan het eerste bord heeft met zijn briljante spel meer dan voldoende aan getoond zijn plaats waard te zijn. Met geniale vondsten en verradelijke com binaties doorspekte hij zijn stellingen. Spelenderwijs bouwde Rob een voor sprong aan stukken op, waardoor hij in een spannend eindspel aan het lang ste eind mocht trekken. Gert aan bord die is met recht een jon- nigeen de zenuwen op de proef gesteld. Op adembenemende wijze balanceer de hij op de randen van de gevaarlijk ste schaakklippen met een ijzingwek kende koelbloedigheid. Met deze lucra tieve stijl belandde hij in een voorde lige positie, waardoor hij de winst voor het grijpen had. Bert heeft echter vriend en vijand verrast toen een wat noncha lante torenzet prompt beantwoord werd met een matzet. Teleurgesteld maar sportief gaf hij zijn partner de hand. Gert aan bord dre is met recht een jon gen van stavast. De manier waarop hij zijn stellingen verdedigde tegen een oppermachtige tegenstander dwong ieders bewondering af. Jammer ge noeg wel verlies, maar met ere. Donald aan het vierde bord heeft van meet af aan zoveel tegenwind te ver duren gehad dat zijn kastelen wel moesten bezwijken en ook zijn paarden zich alleen maar hijgend en strompe lend konden voortbewegen. Gelukkig kan er bij het schaken met mat een eind aan komen. Arnoud aan het vijfde bord bracht met zijn agressieve opening zijn opponent in grote verlegenheid. Met een een voudige aftrekschaak heeft hij de kans laten schieten de Dame van zijn tegen stander te verschalken. Daardoor heeft de partij langer geduurd dan nodig was Toch hebben de toeschouwers nog kunnen genieten van enkele staaltjes van slimme combinaties, waardoor tenslotte de strijd in zijn voordeel werd beslist. Al met al een enerverende match tegen de Buitenlandpoort Mavo uit Vianen, waarin laatstgenoemde school welis waar met de punten aan de haal ging, maar waarin de spelers van de Kard. Alfrink Mavo als smaakmakers naar huis terug fietsten. Ook de laatste wedstrijd is voor Badso geëindigd met een overwinning. Alle partijen werden door Roy van Gestel, Jop Tazelaar, Claudine Schüssler en Milly Pellikaan met gemak gewonnen. Eindstand dus 8-0. Nadat het eerste team verleden week het kampioenschap al zeker wist te stellen lukte het zondag ook het 3e en liet 7e team om kampioen te worden. Het 3e team. bestaande uit Jan Tim merman. Martin IJsseldijk. Til Stomp en Bep Scheld won met 7-1 van B.C.A. Driebergen en gaat volgend jaar 2e klasse spelen. Het 7e team bestaande uit J. Govers, Johan Wolfsen, Gerda Breuker en An- nelies van Staveren heeft met 8-0 ge wonnen van Libra '79 waardoor zij vol gend jaar 4e klasse gaan spelen. Al met al een prima seizoen voor B.C. Badso want de overgebleven 4 teams wisten ook in de hoogste regionen te eindigen, waardoor alle teams volgend jaar promoveren. Overige uitslagen Badso 1 - Harderwijk 1 Reehorst 3 - Badso 2: Badso 3 - B.C.A. Driebergen: Selby4-Badso4: Badso 5 - KBVA 9: Treffers 1 - Badso 6: Badso 7 - Libra '79 9: Jeugd: Badso 1-Badge 2: 8-0 Eemnes 2 - Badso 26-2 Afgelopen zaterdag was er en geslaag de feestavond in De Borg, georgani seerd door de Soester Bowling Bond. Enthousiaste medewerkers hadden met veel plezier het decor 's middags opgebouwd. Om 10.00 uur begon het songfestival. Presentatrice Margriet van Hornsveld kondigde de artiesten aan, als eerste het duo Out- en Inside. Als tweede kwam zangeres Mapel wood. het derde nummer was een vier tal de Dots genoemd, en als de 4e Sobobo die als baby op het toneel kwam inclusief de babykarul. en als 5e num mer de Arrows. De jury bestond uit vrijwilligers uit de zaal, zij moesten punten geven voor zowel het lied als de uitvoering. Toen bleek dat Mapelwood en de Arrows gelijk waren geëindigd, moesten uiteindelijk 31 mensen uit de zaal beslissen wie nummer 1 werd. Dat werd met een verschil van twee punten Mapelwood. Met veel plezier zong de winares nog een keer het winnende liedje. Mapelwood is in het dagelijkse leven Henriëtte, die zoals alle andere artiesten lid zijn van de S.B.B. Magriet van Hornsveld was de initiatiefnemer vap deze avond en heeft met assisten tie van Jolanda Duyst dit idee ten uit voer gebracht. Hans Holthuyzen had de eer „floormanager" te zijn. Annelies Fracken heeft haar dèel bijgedragen door te schminken. De stemming zat er goed in, twee leuke jonge jongens ..deden" de muziek tot in de kleine uur tjes. SO!5H«6fllGS{SrMAT iOtST-TtltF.OJlM-msj

Soester Courant | 1983 | | pagina 14