Hees in laatste minuut langs Unicum Vormverlies speelt Soest parten. Wanddekoraties Zelfs IJFC is nog te sterk voor VVZ'49 SEC kansloos tegen HVC Holwarda scoort driemaal tegen Cobu Boys l)anö IDetoer Bode lantaarn hangt nu aan de Eemweg ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL Johan Aalderink zorgt voor volle winst: 3-2 ZATERDAGVOETBAL bij TÏFFANY v. HVC - SEC:4-2 Hees wint van SVM Boys ZONDAGVOETBAL 17 Soester Courant van woensdag 26 januari 1983 17 Opnieuw een nederlaag, opnieuw be drukte gezichten in de VVZ-gelederen Andermaal is de ploeg er niet in ge- slaagd, om de zo broodnodige punten aan het schamele totaal van zes toe te voegen. Zelfs tegen IJFC lukte dat niet. ja" de mmimer laatst 5!'", de nummer voorlaatst (VVZ) eindigde in een 2-0 overwinning voor IJFC. Die laatste positie op de ranglijst deed IJFC over aan VVZ en het zal voor de Soesters een hele zware klus worden om daar in de negen res. terende wedstrijden nog veranderin gen in te brengen. VVZ moet het nog altijd stellen zonder de geschorste Marcel de Graaf en doelman Willem van der Pol. terwijl Cor den Daas vanwege het feit. dat hij in militaire dienst zit. blijkbaar terug gewezen is naar het tweede elftal. John Leber bleef op de bank. met als gevolg dat VVZ met een sterk gewijzigd elftal aantrad voor de zeer belangrijke ont moeting tegen IJFC. Het enige verfrissende in het optreden van VVZ was de manier waarop Wil lem de Vries zich over het veld bewoog. Hij kon echter niet voor de volle 100'7 uit de verf komen, omdat zijn aanvoer- stations ver beneden de maat bleven. Vooral Erik Toonen en Hajo Groart kwamen zaterdagmiddag niet verder dan een dikke onvoldoende. De VVZ-- spits slaagde er in om enkele malen ge vaarlijk voor het doel van IJFC te ver schijnen. Vaak lagen hier goede combi naties met Pleter Bade aan ten grond slag. Eén keer had De Vries zeker moe ten scoren. De voorzet waarmee Bade De Vries trachtte te bereiken ging voorlangs, omdat De Vries de bal volle dig miste. Onbegrijpelijk was ook. waarom alles juist over de linker-vleugel (Erik Toonenmoest lopen, terwijl op rechts Gunther Buxtorff gedurende het eerste kwartier slechts éénmaal aangespeeld werd. Het werd al spoedig duidelijk, dat VVZ weer een moeilijke middag zou gaan krijgen en de ploeg moest zelfs ver terug toen het middenveld de meeste ballen bij de tegenstander ging inleveren. Het duurde dan ook niet al te lang. of men kreeg de rekening gepresenteerd. Peter van Barneveld beoordeelde een hoge bal foutief en kopte in plaats van vooruit achteruit, een cadeautje waar de IJFC'er Peter Ardiaans wel raad mee wist. Vanaf 30 meter liet hij kee per Hans Roel kansloos. Het is trou wens wel triest voor de sympathieke Soester goalie, dat hij juist nu zijn de buut in het eerste van VVZ moet ma ken. Vijf minuten later ging het er even op lijken, dat IJFC de beslissing vroeg tijdig ging forceren. Het Soester doel kwam onder zware druk. maar routi niers als Willem Hospes en Henk Vos wisten de rust te herstellen, zodat de goedleidende scheidsrechter Haagman bij een 1-0 stand in het voordeel van de thuisclub voor het einde van de eerste helft blies. De scheidende VVZ-trainer Jan Veer man leek in de rust zijn elftal nog eens goed doordrongen te hebben van de ge volgen van een nederlaag, want gedu rende de eerste tien minuten van de tweede helft kwam VVZ goed terug. Onder aanvoering van nota bene Willem Hospes zocht men de weg naar het IJFC doel. Voor een man als Wil lem Hospes, moet de huidige situatie wel erg frusterend zijn. De altijd hard werkende VVZ-aanvoerder kreeg de beloning die hij zeker verdiende niet. want IJFC bleef overeind en kwam er na verloop van tijd weer gevaarlijk uit. Zo gevaarlijk zelfs, dat VVZ nog een tweede treffer te incasseren kreeg. Een foutieve pass van Willem Hospes lag hieraan ten grondslag. IJFC kwam hierdoor in balbezit in de persoon van Peter Adriaans en keeper Hans Roel kon hem nog slechts ten koste van een strafschop afstoppen. Vanaf elf meter maakte Adriaans geen vergissing en IJFC kwam op een veilige 2-0 voor sprong. Jan Veerman probeerde het nog met een nieuweling Bela Bohus. Hij mocht het gaan proberen ten koste van Gunther Buxtorff. Erik Toonen. Hajo Groart en Peter van Barneveld kwamen daar ook zeker voor in aan merking. Bela Bohus was echter het zelfde lot beschoren als Gunther Bux torff. Hij stond op een eilandje en werd veel te weinig in het spel betrokken. WZ verloor dus met 2-0 en is daarmee aangeland op de laatste positie van de ranglijst. Of de uitwedstrijd a.s. zater dag tegen SVVU hier verandering in kan brengen? Foto: Goos van der Wilt De doelman van PVCV verijdelt een doelpunt van Soest door zi-h op de bal te werpen. Voor de vierde keer is het Soest niet gelukt om thuis een overwinning te behalen. Na een zwakke competitie start met twee achtereenvolgende thuis nederlagen (0-3 tegen Zwaluwen Vooruit en 1-3 tegen Vreeswijk) haalde Soest een flink aantal punten, maar na de „winterstop", de stille periode rond Kerst en Oud en Nieuw ging het bijna traditioneel een beetje mis. Eerst ver loor men 14 dagen geleden vrijwel on nodig en tegen de verhouding in van Kampong; afgelopen zondag werd eveneens weer met één doelpunt ver schil van het laaggeplaatste PVCV uit Vleuten verloren. Ook deze overwinning van de tegen partij was niet helemaal verdiend, boewei, als men de stelregel hanteert „je moet het geluk afdwingen", dan hadden de Vleuterse voetballers er het meeste recht op. Soest kwam aan de start met ,,good old" Epi Kamphorst weer in het doel. Psychologisch gezien moest de ach terhoede hierdoor gesterkt zijn. Bovendien was de geschorste John Westerveld (notering bij WOG in Har derwijk) vervangen door de jeugdige John de Jong. die zoals later bleek een voortreffelijke vervanging bleek. Henk van Asch was op wintersport en Gert Westerveld „haalde" daardoor de basis opstelling. In de eerste helft toonde de Soest- ploeg reeds over alle linies aan vorm verlies te lijden. Het klikte niet. De linies sloten niet aan en de passes uit het middenveld (dat eigenlijk gezien de overvloed van mensen het sterkste wapen hoort te zijn) waren te onzuiver om de aanvallers te lanceren. Boven dien had de Soest-ploeg té veel moeite om de zonder trainer opererende Vleuterse voetballers, die vochten om lijfsbehoud in de derde klasse, te stui- ten. ,r_r Met name middenvelder Kok van PVCV zorgde voor zoveel passes en inzet op en uit dat middenveld, dat Soest nau welijks tot aanvallen kwam. Geen vlotte vloeiende kombinatie kwam er aanvankelijk uit. „Werkvoetbal" was de enige titel die aan het met inzet geladen voetbal (en dat mag gerust gezegd worden) gegeven kon worden. De enige hoogtepunten vielen vlak voor rust, toen een goede aanval op links van Gert Westerveld, via Arjan Schip- Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Foto: Goos van der Wilt •w, mm WÉ Kees van Dijk scoort het tweede Hees-doelpunt tegen Unicum. Hees moest het j.1. zd terdag opnemen tegen het altijd moeilijk te bespelen Unicum uit Lelystad. Hees begon erg voortvarend, want in de vijfde mi nuut was het al raak toen Hendrik de Boer de bal op aangeven van Jan Hoef man achter de Unicum-doelman schoot: 1-0. Door deze vroege treffer kreeg Hees vleugels en met goed voetbal, waarbij alle linies goed werden inge schakeld, werd Unicum onder druk gezet. Vooral deze eerste helft werd de slag op het middenveld in het voor deel van Hees beslist. Doordat alle linies goed inschoven wer den veel afspeelpunten gecreërd. Zo werd in de 25e minuut de snelle linkerspits Rob Mooij gelanceerd, maar zijn direkt ingeschoten bal be landde in het zijnet. Hees bleef aan dringen en in de 30e minuut werd de bal van rechts voor het doel gebracht. Met een simpele maar knappe bewe ging was het Kees van Dijk die 2-0 op het scorebord bracht. Hees bleef veruit de betere ploeg; de bal werd direkt en snel rondgespeeld en de Unicum-defensie moest alle zei len bij zetten om erger te voorkomen, maar had aan laatste man Bartels deze middag gelukkig een uiterst be trouwbare sluitpost. Twee ongewijzigde ploegen begon nen aan het tweede bedrijf van dit treffen. Direkt was het Unicum dat het initiatief naar zich toetrok. Het wilde wel wat aan de achterstand doen, maar de Hees-defensie wist dit gevaar met goed gegroepeerd voetbal gevaar te keren. Toch ging er een dekkingsfout aan vooraf alvorens Unicum kon scoren, want uit een corner werd de opkomen de laatste man Bartels geheel vrij ge laten. Deze kon zodoende in vrije posi tie raak schieten: 2-1. Hees zakte hierna weer terug in de oude fout om te veel individueel te gaan voetballen, wat veel balverlies tot gevolg had, maar Unicum kon hier toch niet voldoende van profiteren. Het had in de 30e minuut beslist niet te klagen over de beslissing van de scheidsrechter, toen bij een verre uit trap van de Unicum-doelman de laat ste man van Hees, Tom Jansen, werd getroffen door een zweepslag. Zodoen de ging de Unicum-spit alleen op doel man Aalderink af en deze pakte de bal op correcte wijze van zijn schoen. De scheidsrechter zag het echter an ders en legde de bal op de elf meter stip neer. Unicum maakte geen fout en scoorde 2-2. Tom jansen werd vervangen en Gerard v.d. Brink nam zijn plaats over. Hees was toch wel een beetje aangeslagen, dat zo'n riante voorsprong te loos was gegaan, maar trok het spel weer naar zich toe. Unicum was dik tevreden met deze stand en girig ach voorname lijk toeleggen op verdedigen, hierdoor ontstonden nog enkele hachelijke mo menten voor het Unicum-doeL Op slag van tijd mocht Hees op rechts nog een corner nemen. Alles wat Hees was trok naar voren, de val kwam hoog voor de pot en werd door een Unicum- verdediger recht in de voeten van Johan Aalderink gekopt, die met een ontzettende knal buiten bereik van de doelman de bal in de uiterste be nedenhoek schoot: 3-2. Unicum mocht nog éénmaal aftrappen alvorens de scheidsrechter een einde maakte aan deze uiterst spannende wedstrijd. Weedestraat 52 - Soest peren, Martin Langbroek in stelling bracht. Deze had echter deze midddag het klavertje vier niet gevonden. Zoals zo vele schoten die volgden ging zijn inzet naast het doel. Enkele corners leverden weinig ge vaar op en vlak voor rust dacht ieder een aan een 1-0 voorsprong, toen weer Martin Langbroek door een foutje al leen op doelman van Huissteden af ging. Zijn schot was echter zó zacht dat genoemde doelman nog lang uit redding kon brengen. Inmiddels had PVCV door blessures al twee wissels moeten gebruiken. Vlak na de rust kwam Soest op een fa tale achterstand. Rechtsbuiten v.d. Tempel kwam na een misverstand ge heel vrij op rechts. Zijn voorzet werd door doelman Kamphorst, die nog nau welijks moeilijk werk gehad had, verkeerd beoordeeld en het was Smits die daarvan gemakkelijk kon profi teren (0-1). Direkt begon Soest met pressie voet val maar dat ligt de Soester-ploeg niet. Bovendien verviel men in de fout dat te veel individuele duels werden aan gegaan, hetgeen (en dat toont ook dat vormverlies) veel onnodig balverlies ten gevolge had. Toch kwam Soest er wat beter in. Een fraaie doorspeel bal uit het midden be landde bij de aktieve maar desondanks in vorm falende) Martin Langbroek, die Huub Koppel op snelheid vond maar deze zag zijn inzet gestopt door doelman Huissteden, ten koste van een corner; één van de vele die Soest te nemen kreeg, waaruit wel gevaar ontstond, maar waaruit Soest (en dat blijkt al maanden) weinig of nauwe lijks tot scoren komt. Trainer Jan van Kenswouw (die op eigen verzoek aan het eind van het seizoen Soest verlaat) zette alles op al les en verving twee mensen. De niet slecht spelende maar weinig fortuin lijke Gert Westerveld werd vervangen door Richard Visee uit het tweede en de beslist deze middag onder de maat blijvende André Schokker werd ver vangen door Anton Vugts, die naar later bleek het ook niet kon maken. Richard Visee bracht wat meer elan in de Soester aanval die, geen greintje geluk had deze middag. Een vloed van corners dwong de ijve rige Soest-ploeg de Vleutenaren af, maar het leverde alleen spannende situaties op en geen goals. Een schitterende aktie van Richard Visee (die al in een winnend tweede had gespeeldbracht de bal bij Martin Langbroek, die steenhard onder de lat kopte. Een katachtige reaktie van doel man Van Huissteden maakte de bal tot corner i.p.v. een doelpunt. Na ruim een half uur kon Van Es van PVCV de bal vrij aannemen en doel man Kamphorst bleef aan de grond genageld staan. Dat was voor Van Es een kolfje naar zijn hand en hij kon de hoek uitzoeken (0-2). Een onverwachte omhaal van de deze middag niet inponerende Huub Koppel kon door de aktieve Richard Visee nog fraai worden ingekopt. (1-2). Ondanks een over het hoofd gezien handsgeval floot de goed leidende scheidsrechter Gorter bij deze 1-2 af. Soest is nu genoodzaakt naar de onder ste plaats te gaan uitzien. Toch heeft de ploeg te veel klasse in huis voor deze positie. Het is aan de scheidende trainer Van Renswouw om de Soesters weer zo danig in het spoor te zetten dat het be geerde derde-klasserschap behouden kan blijven. Wellicht kan Soest zich aanstaande zondag tegen het onderaanstaande DWSO in Utrecht herstellen. Dat daar aan hard gewerkt zal worden staat vast. Of echter het vormverlies wat hersteld zal zijn dat is koffie dikkijkerij, waar aan we ons niet wagen. S.O. Soest Het S.O. Soest-jeugdbestuur was té pessimistisch geweest. De gereser veerde zalen bleven althans 's mid dags leeg. De jeugd kon zich heerlijk buiten uitleven. De jongens hadden er echt zin in, want zij wisten maar liefst 57 keer raak te schieten. De keepers werden slechts 29 keer gepasseerd. Van de 24 wedstrijden werden er dan ook 12 gewonnen, 4 gelijkgespeeld en 8 verloren. Een knappe prestatie leverde de F-2. Zij wisten een 4-1 achterstand om te buigen in een 4-5 overwinning! De C-l verspeelde waarschijnlijk zijn kampioenskansen door met 1-0 te ver liezen van mede-kandidaat V.V.Z.A. Soest A-l - R.C.H. A-l: 3-3 Soest had een goede start, hetgeen bin nen 10 min. resulteerde in een 2-0 voor sprong. Soest viel hierna wat terug, waarvan R.C.H. een dankbaar gebruik maakte. Een fout van de Soest-keeper werd bekwaam afgestraft en het werd voor rust zelfs nog 2-2. Na rust werd het een rommelige wed strijd, waarin R.C.H. zich de beste kan sen schiep. Maar het duurde tot 10 min. voor het einde voor zo'n kans in een doelpunt werd omgezet, 3-2 dus voor de bezoekers. Maar Soest gaf zich nog niet gewonnen en bij een uitval vlak voor tijd veroor zaakte de R.C.H.-keeper een straf schop. Deze werd in tweede instantie door Charles Roest benut. De complete uitslagen waren: A-Junioren: Soest 1 - RCH 1 3-3 Quick 2 - Soest 2 0-7 Soest 3 - Spakenburg 3 2-1 B-Junioren: Soest 1 was vrij Soest 2 Hoogl. Veen 1 5-0 Soest 3 - Hoevelaken 2 2-2 Soest 4 - Achterveld 2 5-2 Soest 5 - VVZA 5 0-1 C- Junioren: WZA1 - Soest 1 1-0 Soest 2 - Amsvorde 1 4-0 Soest 3 - Roda '46 3 3-3 Soest 4 - Achterveld 2 1-2 Soest 5 - CJVV 4 6-0 D-Pupillen: IJsselmeer Vogels 1 - Soest 1 0-0 Soest 2 - Achterveld 1 2-1 WZA 3 - Soest 3 3-1 Hoogl. Veen 3 - Soest 4 0-3 Soest 5 - Roda 6 0-2 Soest 6 was vrij E-Pupillen: CJW1 - Soest 1 3-1 Soest 2 - Hoogland 2 1-0 TOV 2 - Soest 3 1-0 F-Pupillen: Soest 1 - VVZ'491 6-0 Limvio 1 - Soest 2 4-5 Soest 3 - WZA 4 2-0 Soest 4 - SEC 3 1-3 Het thuisprogramma voor het komen de weekend luidt: B-Junioren: Soest 3 - AmersfBoys 2 Soest 4 - IJsselmeervogels 3 Soest 5 - Hoogland 4 C- Junioren: D-Pupillen: Soest 3 - Limvio 1 Soest 2 - Soest 3 Soest 5-Roda'46 7 Soest 6-Roda 7 E-Pupillen: Soest 1 - IJsselmeer Vogels 1 Soest 3 - Achterveld 2 F-Pupillen: Soest 1 - SEC 1 Soest 2 - Achterveld 1 Damesvoetbal De Soest-dames kwamen goed uit de startblokken. Direkt na de aftrap was het Heidi Koelewijn die in samenspel met Marineke Buys voor 0-1 zorgde. Helaas was hiermee het Soester kruit verschoten. Nog voor rust wist Hoog land de score op 2-1 te brengen. Na rust eenzelfde beeld: Soest kreeg wel wat kansen, maar wist deze niet te benutten. Hoogland daarente gen wist nog tweemaal raak te schieten en bepaalde de eindstand op 4-1. A.s. zondag spelen de S.o. Soest-dames thuis tegen Nijenrodes, aanvang 9.30 Hees 3 - SVM Boys 3 4-3 Afgelopen zaterdag ontving Hees 3 kop loper SVM Boys 3 uit Maartensdijk. Hees 3 had de lang geblesseerd zijnde Jaap Veer in de gelederen, wat een dui delijke aanwinst was voor Hees 3. Hees .3 nam vanaf het beginsignaal het initia tief in handen. In de vijftiende minuut van de eerste helft kreeg Hees 3 een vrije trap te nemen. René Ribberink plaatste de bal precies op het hoofd van Jaap de Wilde. Deze liet de keeper met een prachtige kopstoot kansloos. SVM Boys 3 kreeg hierdoor een mentale klap. Deze werd nog groter toen vijf minuten hierna Jaap Veer, Teus Dor- resteijn vrijspeelde. Deze aarzelde niet en schoot de bal onhoudbaar in 2-0. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft weer een goed combine rend Hees 3 met een Jaap de Wilde en Aart Oosterbeek in glanzende vorm. Vijftien minuten in de tweede helft was het Teus Dorresteijn die zijn tweede goal inschoot dankzij knap voorberei dend werk van Jaap Veer en Jaap de Wilde. Hees liet hierna SVM Boys 3 even te veel komen wat resulteerde in een tegentreffer van SVM Boys 3 3-1. Hier na was het René Ribberink die met een lage harde schuiver Hees 3 op een 4-1 voorsprong bracht. Tien minuten voor tijd nam Hees 3 wat gas terug. Hierdoor kon SVM Boys 3 toch nog gevaarlijk worden door tweemaal tegen te scoren. De eindstand was tenslotte 4-3 in het voordeel van Hees 3 wat ook zeker ver diend was gezien de enorme werklust van het hele elftal. De achterhoede van Hees 3 bleef in deze zware wedstrijd fier overeind. Nadat SEC via hard werken een 1-0 achterstand had ingelopen kwam het vlak voor rust toch weer op achter stand te staan. Reeds vroeg in de twee de helft besliste HVC de wedstrijd door snel naar 4-1 uit te lopen, waartegen over SEC maar één doelpunt wist te stellen. SEC startte in de gebruikelijke opstel ling. maar zonder Theo Altenaar die plaats had moeten maken voor Walter de Boer. SEC begon aanvallend en kreeg een gering veldoverzicht, maar HVC ging met meer overleg te werk en kwam vaak met snelle, gevaarlijke uit vallen. Dat bleek al in de derde minuut, toen Ruud van Rouwendaal op de doel lijn redding moest brengen nadat de SEC-defensie Wc;s uitgespeeld. De beste kans voor SEC kwam nog uit een schot van Walter de Boer, dat corner werd getikt. HVC kreeg meer vat op het spel en drong SEC terug in de defensie. Na drie opeenvolgende hoekschoppen voor HVC was het uiteindelijk Jan van Leyenhorst die na een aanval over de linkervleugel alleen opdook voor kee per Eric Heemskerk en hem kansloos liet 1-0 na 26 minuten Sec antwoordde met een snelle aanval, die een hoekschop opleverde, waaruit echter geen verder gevaar ontstond. Nadat HVC een vrije trap op de rand van het strafschopgebied gekregen had was het de attent spelende Jaap Holle man die via een kopbal het gevaar wist te bezweren. Op het midenveld viel de goed spelende John Westerveld op die keer op keer een aanval trachtte te lan ceren maar ondanks hard werken van vooral Jos van Rouwendaal werden er nauwelijke kansen gecreëerd. Toch kwam SEC nog onverwacht gelijk, toen Ruud van Rouwendaal na een rush langs de zijlijn de bal goed terugkreeg en hard en laag zuiver inschoot (1-1 in de 38e minuut). De achterhoede van HVC wankelde. Robbert Sakkers kreeg een fraaie kans om in te koppen toen John Derksen die niet alleen goed verdedigde maar vaak goed mee naar voren ging, een vrije trap op maat voorgaf, maar de kopbal ging' naast. Vlak nadat de geblesseerde Ruud van Rouwendaal was vervangen door Theo Atlenaar maakt achterspeler Huyzen- veld gebruik van een aangeboden schietkans door van ca. 30 meter raak te schieten. Eric Heemskerk, gehinderd door de zon, was kansloos. Op slag van rust stond HVC hierdoor met 2-1 voor. De tweede helft startte SEC met een of fensief. Theo Altenaar schoot over na een vrije trap, Jaap Holleman kopte net over toen een hoekschop goed werd voorgezet en Mark Timmer zag een af standschot net naast het doel verdwij nen. HVC besliste echter de wedstrijd tus sen de 9e en de 13e minutt. Eerst stelde Arie Posthuma rechterspits Ron Jansen in staat 3-1 te scoren en in de 13e minuut bracht jan van Leyenhorst de voorsprong op 4-1. HVC nam vervolgens wat gas terug en SEC kreeg wat meer ruimte. Jan van Rees trachtte wat meer vaart in de aanval te brengen, maar SEC kwam niet verder dan twee hoekschoppen en een gemiste scoringskans van Wim Al tenaar. Nadat Jos van.Rouwendaal eerst nog een vrije trap zeer fraai langs de muur had geschoten maar nog net tot hoek schop zag verwerkt, kreeg hij toch nog loon naar werken toen na een afgesla gen hoekschop de bal opnieuw werd voorgezet door Wim Altenaar, zodat Jos van Rouwendaal kon inkoppen en daarmee de eindstand op 4-2 bepaalde. Met drie doelpunten had Bert Holwar da een groot aandeel in een overwin ning op Cobu Boys. Het was voor SEC de eerste competitie-wedstrijd sinds 18 december en men bleek redelijk „overwinterd" te hebben. Bij SEC speelde Gijs Egbers deze mid dag als linksachter en daardoor schoof Dik van de Broek op naar het midden veld in plaats voor Dik Pure veen. SEC startte erg voorzichtig op een zwaar en hobbelig veld, maar moest reeds in de 7e minuut de eerste dom per incasseren door een misverstand in de achterhoede. Cees Christiaanse dacht terug te spe len op Wim van de Veen, maar zag tot zijn ontzetting de bal tergend lang zaam in de uiterste hoek verdwijnen. SEC leek hierdoor wakker geschud en ging energiek aanval. Dat leidde in de 22e minuut tot de ge lijkmaker, want uit een corner kopte Bert Holwarda de bal achter keeper Hendrikse. Het werd nu een open wedstrijd al was goed voetbal op dit veld erg moeilijk en er ontstonden voor beide doelen goe de mogelijkheden maar tot aan de rust werd er niet meer gescoord. SEC ging de tweede helft energiek van start en speelde beter dan "Cóbu Boys. Er werd voorin goed gestoord en het was vooral Piet van Hunen, die het vuile werk opknapte en daar van profiteerde Bert Holwarda. In de 10e minuut speelde hij zich vrij en schoot keihard in, maar doelman Hendrikse wist redding te brengen met het hoofd. Hij was even groggy, maar kon geluk kig verder spelen. Het duurde echter tot de 30e minuut voordat SEC defini tief doordrukte. Eerst was er nog een prima mogelijk heid voor Bert Holwarda uit een goede voorzet van Peter Hellinga, die zich op links schitterend vrijspeelde, maar hij kopte rakelings naast, maar even later was het toch raak. Aan de basis van het doelpunt stond Dik van de Broek, die met een prima dieptepass Bert Holwarda aanspeelde en deze verraste doelman Hendrikse. Hendrikse. Cobu Boys vocht terug want de plaats, die men innam op de ranglijst is be paald niet rooskleurig. SEC kwam enigszins onder druk en kreeg enkele corners te verwerken, maar door de lengte van Wil Leegwater en Henk van Essen en de goed kee pende Wim van de Veen werd het ge vaar gekeerd. SEC nam vijf minuten voor tijd defini tief afstand, nadat de laatste man fi naal onder een bal doorliep en Bert Holwarda ruim baan kreeg en alleen op Doelman Hendrikse afging, die op de lage schuiver van Bert Holwarda kansloos was. Intussen was in de SEC-elf Ted Jansen gewisseld en Dik Pureveen nam zijn plaats in. De laatste vijf minuten pro beerden de Boys nog wat aan de stand te doen en dat lukte in de allerlaatste seconde. Uit een voorzet werd de bal ineens door Martin van Asselt achter Wim van de Veen geknald. Scheidsrechter Huygen, die zeer be kwaam leidde floot hierop meteen af en SEC kon na een erg sportieve wed strijd gelukkig de kleedkamer opzoe ken. A.s. zaterdag komt het hoog geplaatste Lelystad op bezoek en SEC heeft met hen nog een appeltje te schillen na 5-0 nederlaag in Lelystad. De wed strijd begint om 14.30 uur aan de Bos straat. Kapsalon n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 DVS/Roel B's Haarmode- Vugt Boys: 7-5 Deze wedstrijd werd gespeeld in het kader van de bekercompetitie. DVS kreeg gelijk al met een le klasser te maken, terwijl DVS zelf 3e klasse speelt. Er werd goed gevoetbald met veel in zet van beide kanten. Nadat er in de eerste minuten een paar droomkansen door DVS om zeep werden geholpen had het toch succes. Aan de basis daar van stond Gerrit v.d. Laan, die de bal- goed klaarlegde voor René Ribberink. Deze maakte het karwei goed af: 1-0. Toen kwam er een periode waarin DVS weinig kon doen. De schaarse kansen werden niet benut en men keek bij rust dan ook tegen een 3-1 achterstand aan. Na de rust werd er uit een ander vaatje getapt en het werd dan ook snel 3-2 door Hendrik Jan de Boer, die een vrije trap (genomen door René Ribberink) onhoudbaar achter de keeper in de hoek draaide. 3-3 Werd het even later door Gerrit v.d. Laan, die achter een verdediger van daan de bal in de touwen schoot. Toch kwam DVS weer op achterstand. Via een goede aanval werden de verde diging en de keeper uitgespeeld en de bal werd rustig in het doel geschoten: 3- 4 voor Vugt Boys. Toen was het afgelopen met Vugt Boys. Eerst werd R. de Boer voor twee minu ten naar de strafbank gestuurd, direct gevolgd dor een 5 minutenstraf voor een speler van Vugt Boys (allebei voor praten in die periode). Jan v.d. Wielen ondernam een solo door de hele zaal om vervolgens de bal in het korfje te druk ken: 4-4. Toen kwam Jan Hoefman van de bank om meteen maar via een droge knal te scoren5-4. Vervolgens kokn de keeper van Vugt Boys voor twee minunten vertrekken, wegens een sliding. De strafschop le verde niets op, maar daarna konden Hendrik Jan de Boer en René Rib berink ieder een keer scoren: 7-4. Ook Vugt Boys kon nog een keer scoren: 7-5 (eindstand). De volgende bekertegenstander is De Kluis, ook uit Soest. Dat kan een mooie partij zaalvoetbal opleveren. zaterdag 29 januari wz 14.30 uur SWU - VVZ 12.00 uur Sparta N. 2 - VVZ 2 12.00 uur VVZ 3 - Veensche Boys 2 12.00 uur WZ 4 - Lopik 3 14.30 uur DVS 6-VVZ 5 10.30 uur SDVB 8 - VVZ 7 Dames 11.00 uur WZ- Stator SEC 14.30 uur SEC - Lelystad 12.00 uur SEC 2 - FC Horst 3 12.00 uur SEC 3 - Loosdrecht 5 12.00 uur Unicum 5 - SEC 4 HEES 14.30 uur FC Horst - Hees 12.00 uur SVM Boys 2 - Hees 2 14.30 uur Hoo'gerheide 3 - Hees 3 14.30 uur Eemnes 4 - Hees 4 12.00 uur Hees 5 - Roda 5 12.00 uur Lelystad 6 - Hees 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Argon 12.00 uur Soesterberg 2 - Advendo 3 12.00 uur Hierden 3 - Soesterberg 3 Zondag 30 januari S.O. SOEST 14.30 uur DWSV - Soest 11.30 uur Soest 2 - Donar 2 12.00 uur Soest 3 - SDO 3 12.00 uur WOG 3 - Soest 4 12.15 uur Actif 6 - Soest 5 12.00 uur Victoria 6 - Soest 6 14.30 uur Soest 7 - SDO 6 11.30 uur Amersfoortse Boys 7 - Soest 8 11.30 uur Baarn 6 - Soest 10 9.30 uur Soest 11 - Sparta (L.7 9.30 uur Soest 12 - Laren 7 14.30 uur Stator 8 - Soest 14 Dames 9.30 uur Soest - Nijenrodes SEC 14.30 uur SEC - HMS 11.30 uur Vriendenschaar 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - Amsvorde 3 11.30 uur SEC 4 - KV VA 5 11.30 uur SEC 5 - Sparta (L.4 11.30 uur SEC 6 - Amsvorde 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg HDS 11.30 uur Soesterberg 2 - WZA 11.30 uur Amsvorde 4 - Soesterberg 3 11.30 uur HDS 4 - Soesterberg 4 11.30 uur Soesterberg 5 - Saestum 6 11.30 uur Soesterberg 7 - DOS 7

Soester Courant | 1983 | | pagina 17