ChatDux 'wmrÈOTSfïdrt^ G//0H Chatoux ïv 'Molensoos' vierde tien jarig bestaan Kunstschilders gaan flatgevels Ha verweerd en De Akkeren verfraaien ga er heen met zachte contactlenzen! de Stadhouder Migrainepatiëntenverenigisig regio Utrecht Gegoochel met courtage Nieuwbouw bestelafdeling postkantoor begonnen FONDUE DANSANT DeSoestef vDuineti DE GOEDKOPE TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Gouden tip BAUSCH ZACHTE W in veler ogen de beste GRATIS Itips.» Oud-directeur Van Leeuwen ver richt 'begirihandeling' VLEUGEIS-PIANO'S BOEKENKELDER Meer dan 2000 W-boeken in prijs verlaagd in REPARATIES - TAXATIES RUGWERK Juwelier Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02153-33211 Iedereen heeft wel eens hoofdpijn. Tien procent vari de bevblkihg heeft het vaak en een vijfde deel daarvan lijdt aan klassieke migraine. Alleen al in de regio Utrecht gaat het naar schatting om meer dan 10.000 mensen, die van migraine last hebben. Reden genoeg om in deze regio te ko men tot oprichting van een afdeling van de Nederlandse Vereniging van vervolg van pagina 1 De consument maakt de keus Eigenlijk is dit het punt waarop de. NBM-makelaardij is gegrondvest. Die keuze betreft niet alleen het al dan niet inschakelen van een makelaar - bij verkoop of aankoop - maar ook de keu ze van de woning. Dat eerste betekent dat de verkoper zelf bepaalt of hij een deskundige (makelaar) wil inschake len; een deskundige die dan ook auto matisch zijn collega's en diens aanko pende cliënten via het „beurssysteem" (waarbij in deze regio ca. 75 make laarskantoren zijn aangesloten) over dit object informeert: logisch, want daar zitten de eerst-geïnteresseerden tussen. Het zal duidelijk zijn dat dit beurssysteem voor de verkoper van groot belang is, omdat zijn object wordt aangeboden via ongeveer 75 kan toren. Via dit beurssysteem krijgt de aspirant koper inzicht in het aanbod van de to tale NBM-makelaardij en niet een over zicht van het aanbod van één make laar. Dit is wat wij binnen de NBM „doorzichtigheid van de woningmarkt" noemen. Dat doen wij - bijvoorbeeld - in woninggidsen, waarin inderdaad het totale NBM-aanbod is opgenomen. Is de aspirantkoper in een object ge ïnteresseerd, dan kan hij de verkopen den makelaar vragen een bezichtiging te regelen (die informatie zal iedere NBM-makelaar hem geven). Het komt evenwel steeds meer voor, dat een as pirant-koper zijn belangen laat behar tigen door de makelaar van zijn keuze. De heer Peters suggereert dat de as pirant-koper wanneer hij een make laar inschakelt duizenden guldens te veel betaalt. Ziet hij niet, of weet hij dan niet dat er ook en meer) aspirant kopers zijn die door onkunde voor tien duizenden guldens de mist ingaan (en al zijn gegaan). En dan gaat het om ge leend, dus duur geld. Wij vinden, dat een aspirant-koper een makelaar nodig heeft: juist de prijsontwikkeling op de markt is naar onze mening voor een leek absoluut niet te doorgronden. En dan laten wij de deskundige aspecten, de bestemmingsplannen, de vestigings vergunningen, de juridische over dracht, een goed hypotheekadvies enz. maar achterwege. Dat verhaal vertelt de heer Peters niet. Misschien omdat hij liever niet een aspirant-koper, vergezeld van een eigen makelaar, tegenover zich heeft. Het is dan ook klinkklare onzin te be weren dat een NBM-makelaar bij voor keur een huis van een collega zal ver kopen. Het tegendeel is eerder waar, in verband met zijn verantwoordelijk heid voor de uitvoering van zijn ver koopopdracht. Eenzijdigheid/tweezijdigheid Het bovenstaande maakt duidelijk dat de tegenstelling eenzijdigheid/twee zijdigheid niet bestaat. De NBM-make laar is afhankelijk van de keus van de cliënt. Overigens is het waarschijnlijk dat de NBM-makelaar op korte termijn overgaat op een andere vorm van dienst verlening, zulks in verband met de uitwerking van de fusie met de Make laarsvereniging Amsterdam (MVA). Gegoochel met courtage Advertentiekosten worden in rekening gebracht mits de opdrachtgever heeft ingestemd met de betaling van die kosten en de omvang daarvan. Overi gens, overeenkomstig de richtlijnen van het Ministerie van Economische Zaken neemt de makelaar tot 30% van de verschuldigde courtage de helft van de advertentiekosten voor zijn reke ning. Voor het fotomateriaal en de fol ders (duizenden per object) wordt een eenmalig bedrag ad 250,- excl. BTW in rekening gebracht. Bij een verkoopopdracht aan Peters b.v. dient de verkoper tevens een ad vertentieopdracht te tekenen, waar bij een vast bedrag (0,79% van de over eengekomen koopsom) in rekening wordt gebracht bij een geslaagde trans actie, onafhankelijk van het feit hoe veel kosten er zijn gemaakt. Voor deze kwestie is door de Economische Con troledienst een procedure in gang ge zet. Uitgaande van een koopsom van 200.000,- betaalt de verkoper bij een NBM-makelaar maximaal 4.275,- (excl. BTW), zijnde courtage, foto-in formatie en 50% van de advertentie kosten. Bij Peters b.v. te allen tijde ƒ5.080,- (excl. BTW). Wordt een object evenwel binnen korte tijd verkocht - hetgeen weer regelma tig voorkomt - en is er voor 250,- geadverteerd, dan betaalt de koper bij de NBM-makelaar de courtage ad 3.500,- de kosten van het foto-infor matiemateriaal 250,- en de helft van de advertentiekosten 125,-; totaal derhalve 3.875,- excl. BTW Bij Peters b.v. betaalt de verkoper eveneens de courtage ad 3.50Ö,- als mede de advertentiekosten ad 1.580,- (ook al zijn deze in feite lager)totaal 5.080,- (excl. BTW). Over gegoochel met courtage gesproken. NBM-makelaar Het is te betreuren dat de heer Peters meent op de wijze als in het gewraak te artikel de aandacht op zijn kantoor te moeten vestigen. Zowel verkoper en koper zijn het meest gebaat bij het inschakelen van een NBM-makelaar, al was het alleen maar om gebruik te kunnen maken van een toch vrij uniek werkend beurssysteem. Boven dien is de NBM-makelaar onderwor pen aan bepaalde gedragsregels Ere code) en zijn er tucht- en geschillen commissies waar de consument met zijn eventuele klachten terecht kan. Het NBM-lidmaatschap - waaraan uiteraard hoge eisen worden gesteld - biedt de consument de meeste zeker heid. Voor nadere - geheel vrijblijvende - in formatie kunt u terecht bij alle NBM- makelaars. Een keurig verzorgde bro chure ligt voor u klaar. Nederlandse Bond van Makelaars NBM, Afdeling Amersfoort Migrainepatiënten. De regio Utrecht wordt ongeveer gevormd door de stad Utrecht, het westelijk weidegebied in clusief Woerden, de Utrechtse Heuvel rug en het gebied rondom Soest. Belangstellenden worden uitgenodigd voor het bijwonen van een oprichtings bijeenkomst op donderdag 27 januari a.s., aanvang 20.00 uur. Deze zal ge houden worden in het consultatiebu reau van het Gezondheidscentrum Mondriaanlaan 1, té Nieuwegein. Tijdens de bijeenkomst zal onder meer besproken worden hoe migrainelijders elkaar onderling kunnen helpen tijdens migraineaanvallenook zal er gelegen heid zijn ervaringen uit te wisselen. Ten slotte zal de wijze waarop voor lichting over migraine in de regio kan worden gegeven, aan de orde komen. Voor meer informatie kunt u na 19.00 uur kontakt opnemen met P. ten Have, telefoon 03402-49354. of met J. M. van Oosten, telefoon 03465-63942. Waterkering gestolenvij ver loopt leeg Doordat onbekenden zich meester heb ben gemaakt van de drie betonnen pa len en platen van de waterkering in een vijver in het Park Vredehof in Soest- dijk, loopt de vijver langzaam leeg. De schade bedraagt ongeveer 400,-. Stel je voorsuizend de piste at en dan géén beslagen bril in de Gaststube bij de glühwein, géén geknutsel (gemier) met een bril ónder je skibril fantastisch, wat? Dat kan allemaal heel plezierig al deze wintersport vakantie met de zachte, perfecte contactlenzen van Bausch Lomb. De zachte contactlenzen met de I uw contactlens- zéér korte gewenningstijd. Vraag't specialist maar bij ons contactlenzen lémmI Gediplomeerd optometrist. Lid O.V. Birkstraat 2 - Soest-Z.^ I die weet er alles van! VUI Juwelier DEZE WEEK: uw parelcollier rijgen en knopen Speciale kursussen: English in management English in marketing English in computing English in banking English for secretaries Wirtschaftsdeutsch Francais économique et commercial Johan Wagenaarstraat 12a, Amersfoort Inl. 033-729097 c v. en dubbele igen grond. Vrij age woonkamer, slaapkamers. 2 "tgevoerde hal. hele huis een hele huis, een 40 m2) in spouw ïel raampartijen estemming kunt Jntal zaken nog de keuken bij- in is op u. >ij dit huis het <waliteit steen, lermopane be praten. Ook als verkocht. een vrijstaand op één van de dgoed Pijnen- gen grond, die 'om de bunga- e "Moerheim" en eigen oprit Jt is opgetrok- i heeft. r met balken- rtij, weids uit- naar terras, mer), eetkeu- met eigen ter- enwand, bad- rlijke douche- 3 kleedkamer. Tier, keuken, naar zolder/ ïn grote hou- ïstraat 78e. op 2400 m2 f 275.000,. an 44. Half- ie, 4 slaap- f325.000,- 4. Halfvrij- anzend tuin ers. f21d.000,- 't 24. Half- schutte pa- f225.000,- mfortabele 3t c.v.-gas, ner. f 115.000,- 251 -630506 Soester Courant van woensdag 26 januari 1983 337 nhuis met c.v.-gas, ga- Een huis dat onver- ïeeft. Een plezierige L- ir, moderne badkamer een ruime zolder, Eri seerd. ation, een uitgestrekt scholen; u heeft ze ijstaand woonhuis met tuin. ir buiten en nog méér jde plafonds, erkers epingsportaal bijvoor- »ft een prima bezon- i heeft ruimte door irpartij. woonkamer met par- 'laagd plafond, open 3n schuifpui naar de t eetkeuken, hal en 3: 3 slaapkamers en mer met ligbad, af- en 2e toilet. 2e'ver- ierkamer en berg- met c.v.-gas, vrij- ote aangelegde tuin. uitgebouwd en ge lling, moderne bad- aansluitende dak- tuis het overwegen kamer, serre, keu en hal. 1e verdie- badkamer met 2e 2 ruime en luxe af- ts met grote dak- gebouwd in een jr met een aan- en diepe garage, dit huis, bouwjaar solatie en kwalita- net balkenplafond, tin vensterbanken Hollandse schouw, )ilet, hal. <amers, badkamer cing met mogelijk- ier en extra berg- Foto: Goos van der Wilt Met een receptie die zich vooral ken merkte door de opvallende aanwezig heid van een groot aantal leden van de Soester gemeenteraad heeft de 'Molen soos' zaterdagmiddag j.l. luister bijge zet aan het 10-jarig bestaan. Dat ge beurde uiteraard in het eigen onderko men aan de Molenstraat, waar zich in de loop van de middag ene bont gezel schap van oudere en jongere Soesters verzamelde. Vanzelfsprekend bestond het publiek grotendeeld uit de min of meer vaste bezoekers van de soos, jongeren vanaf de leeftijd van 16 jaar. Bovendien wa ren een aantal bestuursleden en oud bestuursleden aanwezig, onder wie pastoor Van der Vegt, met o.m. drs. G. Gerritse (kamerlid voor het CDA) en oud-journalist G. v.d. Poll, ooit oprich ter van de soos. In een korte toespraak stond de heer Gerritse, voorzitter van het Stichtingbe- stuur- even stil bij de historie: "In 't begin zijn er wel eens moeilijkheden geweest, maar nu kunnen we trots zijn op de Molensoos. Hij funcioneert nu uitstekend." Hij sprak speciale woor den van dank uit aan pastoor V.d. Vegt, die zich destijds veel moeite had gegeven om de jongeren aan een eigen soos te helpen, en aan het gemeente bestuur, waarmee in de loop der jaren steeds uitstekend was samengewerkt. Hij roemde ook het vele werk dat de heer V.d. Poll, (die vanaf het begin secretaris is geweest mar binnenkort zijn functie zal neerleggen), al die tijd had gedaan, en de grote bijdrage die Wil Rolvink, een van de beide beroeps krachten die de soos 'runnen' maar die ook binnen afzienbare tijd afscheid zal gaan nemen, aanhet draaien van de Molensoos had geleverd. De heer Gerritse sprak de hoop uit dat de soos ook in de toekomst genoeg 'speelruimte' zou kunnen houden, zo dat het enthousiasme waarmee de zaak wordt gedreven, (voornamelijk voor de jongeren zelf), zou blijven be staan. "Ik wens de Molensoos nog minstens tien even goede jaren." aldus de heer Gerritse, "met eenzelfde medewerking, eenzelfde enthousiasme en eenzelfde goodwill als in de afgelo pen periode. De Molensoos is ontstaan uit een groep jongeren uit Soestdijk, voornamelijk uit de R.K. parochie, die aanvankelijk in het gebouw St. Ludgardis bij elkaar kwam. Later verhuisde de soos naar de zolder boven een aantal panden aan de Korte Brinkweg. waartegen echter uit het oogpunt van brandveiligheid grote bezwaren rezen. Na een aantal protest acties, compleet met spandoeken, wil ligde de toenmalige wethouder De Paarden op hol geslagen Op de Beckeringhstraat ontwaarden Utrechtse politiemannen, die toevallig in Soest verbleven, een paar op hol ge slagen paarden. Zij wisten de dieren tot staan te brengen en ze naar een in de buurt gelegen manege te leiden. Brandkast opengebroken Bij een inbraak in een bedrijfspand in Soesterberg hebben onbekenden met oenuip van snijbranders die zij in het bedrijf zelf aantroffen de in het kantoor geplaatste brandvrije kast weten te kraken. Zij verdwenen met een geld bedrag van waarschijnlijk tussen de 5.000.-en 8.000,-. Gespecialiseerd in de betere merken, zoals Diefstal opgelost De politie heeft met de aanhouding van een 33-jarige inwoner van Soest de dief stal van een bandrecorder opgelost, die op 8 januari j.l. heeft plaatsgevonden. Het apparaat was destijds weggehaald uit de auto van een Rotterdammer, die zijn voertuig aan de Haverweerd had geparkeerd. De Soester heeft de dief stal bekend. Ongedwongen samenzijn tijdens de feestelijke receptie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Mo lensoos. Rechts op de voorgrond stich tingsvoorzitter drs. G. Gerritse. Haan het verzoek van de jongelui om een eigen ruimte in, op voorwaarde dat er een stichting werd gevormd, waarin een aantal ouderen zitting zouden ne men. Ondanks het feit dat sommige buurt bewoners wel eens klagen over over last (zo is er onlangs een anonieme brief met klachten bij het gemeente bestuur gearriveerd) bleek zaterdag toch ook dat een groot aantal omwo nenden de soos een warm hart toe dragen. Een in de directe nabijheid wo nend echtpaar kwam zelfs een plant aanbieden. Alle beeldende kunstenaar in de pro vincie Utrecht, die in de zgn. 'B.K.R.' zijn opgenomen (die in de plaats is ge komen van de destijds omstreden "con traprestatieregeling") hebben onlangs het verzoek gekregen hun belangstel ling te melden voor een groot project in Soest, namelijk het beschilderen van de kale kopgevels van de flats aan de Haverweerd en De Akkeren. Gezien het feit dat de flatwanden daar een „sterk repeterend" karakter dra gen (zeg maar: saai zijn) is van ver schillende zijden al eens aangedrongen op een kunstzinnige verfraaiing. Het ziet er naar uit dat dat binnen afzien bare tijd zal gebeuren. De regionale BKR-commissie, die aan de opdrachtgevers (in dit geval de ge meente Soest en de Woningbouwver eniging St. Joseph) adviseert welke vormen voor bepaalde projecten het meest geëigend zijn, heeft inmiddels met 11 kunstenaars contact gelegd. Drie van hen zijn afkomstig uit Soest: Gerard Kuipers, Egbert de Rooy en TonPaauw. Op 21 februari worden de eerste schets ontwerpen bij de commissie verwacht. Die zal zich daarover buigen en het advies voor de opdrachtgevers samen stellen, nadat de ontwerpen zijn ge selecteerd en door de kunstenaars na der uitgewerkt. Het resultaat daarvan zal bovendien ook worden voorgelegd aan de bewo nerscommissies van de Haverweerd- en Akkerenflats. Gezien de omvang van het project denkt de begeleidingscommissie overigens aan het samenbrengen van een aantal kunstenaars, om de opdracht in team verband uit te werken, 'al is het in dit stadium evenmin uitgesloten dat de opdracht aan één "solitair" werkende kunstenaar zal worden verstrekt. STEINWAY SONS SCHIMMEL BÖSENDORFER YAMAHA •BECHSTEIN ZIMMERMANN GROTRIAN—STEINWEG in diverse modellen en uitvoeringen. UTRECHT, Biltstraat 62-68. tel.030 - 712299 AMERSFOORT. Arnhemsestraat 8-10, tel. 033 - 630144 's Maandags gesloten. Snelheidscontrole Vorige week donderdag hield de politie weer een snelheidscontrole op de Stad houderslaan. Van de 280 passerende automobilisten bleken er 29 de aange geven maximumsnelheid te over schrijden. De grootste 'boosdoener' had een vaart van 89 km. per uur. Oud-directeur P. J. van Leeuwen verplaatst, hoog en droog in de 'shovel' gezeten, de eerste hoeveelheid zand ten behoeve van de nieuwbouw. Door het verplaatsen van een hoeveel heid zand, met behulp van een zgn. "shovel," heeft oud-directeur P. J. van Leeuwen van het postkantoor te Soest vorige week onder het toeziend oog van een aantal genodigden de eerste offi ciële daad verricht die moet leiden tot de verrijzing van de nieuwe bestelafde- ling op het industrieterrein, aan de Nijverheidsweg. Gekleed in een gele oliejas en voorzien van een veiligheidshelm begaf de heer Van Leeuwen zich in de cabine van de inmense graafmachine, die het terrein geschikt moet gaan maken voor het leggen van de fundering. Aan deze offi ciële daad was een korte bijeenkomst in de directiekeet voorafgegaan, waar o.m. de heer Hermelink. directeur van het postdistrict Utrecht het woord voerde, nadat de aanwezigen door de huidige directeur van het Soester PTT- kantoor de heer Drenth. waren welkom geheten. De heer Hermelink stelde voor het postkantoor aan de Steenhoffstraat een verbouwing in het vooruitzicht, wan neer de bestelafdeling eenmaal naar het nieuwe onderkomen zou zijn ver plaatst. Namens de bouwonderneming T. van Hoogevest bood de heer Van Hoogevest de heer Van Leeuwen een beschilderd wandbord aan. waarop een grondwer ker staat afgebeeld zoals die in vroeger jaren terrein werk verrichtte. Ook de architect, prof. ir. M. E. Zwarts, bracht zijn gelukwensen over en hoopte tijdens de bouw op een goede samenwerking tussen alle betrok- Zo gaat de bestelafdeling aan de Nij verheidsweg er in de toekomst uitzien. kenen, zodat de mensen in het gebouw straks tevreden zouden zijn. Iedere zaterdagavond in januari en februari een originele Oostenrijkse Hüteavond Heerli|k ontspannen dansen en dineren in Oostenrijkse omgeving f30-p.p. onbeperkt. van boekhandel Van Weedestraat/ Wij kopen uw oude boeken bel eerst 17699 Foto: Goos van der Wilt O.a. deze gevels zullen van een artistieke beschildering worden voorzien. Hier de Haverweerd-flat, gezien vanaf de hoek Dalweg/Koningsweg.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3