1 'Bijenteelt' Soest huldigde meester W. A. van Elmpt P.V.O. hield feestelijke reünie vloer ring m 86-jarige Hannes Staal eregast Activiteitenprogramma 'De Vrije Teugel' Bijenteelt gaat 'bijentuin' inrichten Aad Dekker exposeert in Artishock Open Dag Artishock Jaap van de Merwe komt naar Soest Wijkvereniging Overhees schrijft brief aan College over Kinderboerderij 16.30 uur. 1AAAAA 4.90 9.75 7.50 9.00 M\ Erelidmaatschap en onderscheiding voor 80-jarig 'bij enme ester' Vak Informatica snel populair op Het Baarnsch Lyceum Knickerbockers beginnen nieuw seizoen TURNEN HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST 27 januari: Nederl. Animatie 1 Soes ter Courant van woensdag 26 januari 1983 iduur en prijs foutjes soorten en 18,7 cm (3.48 m2) dekens 150.- 11 Dat 'meester* VV. A. van Elmpt voor de bijenteelt in Soe9t (en wijde omgeving) van onschatbare betekenis is geweest is wel duidelijk geworden door de hulde die hij van een aantal vrienden en van de afdeling Soest/Amersfoort van de Nederlandse Vereniging ter Bevor dering van de Bijenteelt vorige week heeft ondergaan. Ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag werden de heer en mevrouw an Elmpt in hun woning aan de Van Hamelstraat 'overvallen' door een delegatie van de Soester bij enteeltvereniging. bestaande uit voor zitter S.G. Nieuwen huizen, secretaris W. G- Martens en Chris Uiterwijk. De heer Van Elmpt. sinds 1927 in Soest' wonend, is vanaf het begin betrokken geweest bij het wel en wee van de im kerij in Soest. Als onderwijzer besteed- de hij een groot deel van zijn vrije tijd aan lessen in bijenteelt, waarvoor hij in 1929 de benodigde diploma's behaal de. Tot ver in de jaren zestig is hij zeer actief geweest, en ook nu nog geeft hij van tijd tot tijd individuele lessen. De Soester bijenhouders hebben dan ook buitengewoon veel aan hem te danken gehad. De heer Nieuwenhuizen bracht dat on der woorden namens de afdeling Soest/Amersfoort, die buitengewoon van het enthousiasme, de inzet en de didactische bekwaamheden van de heer Van Elmpt heeft geprofiteerd. De boeiende lessen liggen velen nog vers in het geheugen, aldus de voorzitter, en het was dan ook een groot genoegen de heer Van Elmpt namens de vereniging de gouden speld te kunnen overhan digen voor de vele verdiensten die 'na tuurmens' Van Elmpt heeft gehad. Hij kon daaraan overigens de mededeling koppelen dat de afdeling Soest in haar vorige week gehouden jaarverga dering unaniem had besloten de heer Bijenteelt-voorzitter S. G Nieuwen huizen feliciteert meester W. A. van Elmpt met zijn 80ste verjaardag en de hem verleende huldeblijken. Foto: Goos van der Wilt Van Elmpt te benoemen tot erelid. De heer Van Elmpt houdt zich in zijn huidige woning helaas niet meer actief bezig met de imkerij. De tuin is er te klein voor. Gelukkig verheugt hij zich in een goede gezondheid en maakt hij nog dikwijls wandeltochten door de na tuur, zoals met dokter Rip, met wie hij via Rinke Tolman ooit bevriend is ge raakt. Met de heer Breedeveld, oud-direc teur van het gemeentelijk Gas- en CAI- bedrijf, blijft hij de bijenteelt op de voet volgen. Beiden waren zij aanwe zig bij de korte 'plechtigheid' ten huize van de familie Van Elmpt. De 85-jarige muziekvereniging P.V.O. hield zaterdag j.1. ter gelegenheid van het jubileum een bijzonder feestelijke bijeenkomst in het eigen gebouw aan de Rembrandtlaan, waarvoor een groot aantal oud-leden was komen op dagen. Maar liefst vijftig van de ca. tachtig oud-leden hadden aan de op roep van het P.V.O.-bestuur gehoor ge geven en waren naar de retinie geko men. Spontaan deden velen van hen mee met het musiceren, dat uiteraard tijdens het gezellig samenzijn plaatsvond. Ook de majorettes, die midden op de vloer een staaltje van hun kunnen lieten zien. werden ondersteund door oud-leden van het peleton. De meeste aandacht was gericht op de 86-jarige Hannes Staal, ongetwijfeld het meest gevierde oud-lid van P.V.O., die speciaal voor deze buitengewone gelegenheid zijn huidige woonplaats Koekange Dr.had verlaten om de 'happening' mee te maken. 75 Jaar lang is Hannes Staal al muzikant; vanaf zijn twaalfde jaar bespeelde hij de waldhoorn en later toen de toenmalige bassist uitvielging hij over op de bas. een instrument waarop hij ook nu nog uitstekend uit de voeten kan. zoals hij zaterdag liet bliiken. Hannes Staal is bij zijn 60-jarig lid maatschap van P.V.O. onderscheiden en benoemd tot ridder in de orde van Oranja-Nassau. Bovendien is hij dra ger van de gouden speld van de A.N.U.M., de bond van muziekvereni gingen in Nederland; hij ontving deze voor zijn 50-jarig lidmaatschap. Voor P.V.O. was het dan ook een eer en een genoegen Hannes Staal weer eens in de eigen gelederen terug te hebben. "Ach." merkt Hannes Staal op. "als ik op Soest gebleven was. waren ze me waarschijnlijk allang vergeten." Toen het echtpaar. dat hem sinds de dood van zijn vrouw al jarenlang in Soest had, verzorgd, naar Drente verhuis de, is Hannes Staal meegegaan. Wel komt hij ieder jaar nog een weekje naar Soest, om oude vrienden te be naar Soest, om oude vrienden te bezoe ken. Met Hannes Staal en de vele andere 'oud-gedienden' beleefde P.V.O. een bijzonder gezellige reünie, die onge twijfeld nog lang in de de herinnering zal blijven. Eregast Hannes Staal (86) tijdens de feestelijke reünie ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van P.V.O. Naast hem K. v.d. Molen, met het instrument waarop Hannes Staal bij P.V.O. ware triomfeerde. Kinderactiviteiten zaterdagmiddag Tot vorigè week vonden de kinderacti viteiten op de zaterdagmiddag plaats tussen 13.30 en 16.00 uur. Dit is nu ver anderd. Voortaan beginnen ze om 12.00 uur en duren ze tot 17.00 uur. Tuintjes De lente komt er aan. Dat wil zeg gen dat in februariweer met de tuintjes wordt begonnen. Opgave bij Han, op de boerderij. Woensdagmiddagprogramma van 14.00 tot 17.00 uur) 2 februari: pitriet vlechten (mandjes, dienbladen). 9 februaritoneelmiddag. 15 t/m 18 februarivoorjaarsvakantie- programma (de gegevens worden nog nader bekend gemaakt). 23 februari: potten bakken en demon stratie draaien op de schijf. 2 maart: groot bosspel (als het regent groot ganzebord De kosten zijn 1,- per keer. Voor een gezin 30.- per jaar. De kinderboerderij werkt nog steeds met volwassenen, peuters, moeders en tieners. Het programma is op te vragen bij 'De Vrije Teugel', Vedelaar- pad 53, tel. 18136. Friese avond in Hilver sum De Friese Vereniging 'Frysk en Frij' te Hilversum organiseert op vrijdag 4 fe bruari a.s, weer een avond in de Goster- kerk, Minckelerstraat 161, Hilversum. Op het programma staan een optreden van het 'kritekoar.' dat Friese liederen ten gehore brengt, en de uitvoering van de toneelrevue 'Mei nocht foar 't ljocht' (Met plezier door het leven), door de toneelclub van de zustervereniging 'Gijsbert Japicx' uit Haarlem. De vereniging rekent op een grote op komst. zowel van leden als van belang stellenden. Ook niet-Friezen zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur. Inlichtingen voor Soest: J. Dijkstra. Meidoornweg 9, tel. 15942. 'Soesterbergs Belang' gaat le lustrum vieren De Vereniging 'Soesterbergs Belang' bestaat vijf jaar. Voor het bestuur is dat voldoende aanleiding om een feestje te vieren, dat bestemd is voor de le den en een beperkt aantal genodig den. De lustrumviering wordt gehouden in restaurant "t Zwaantje' in Soesterberg en begint om ca. 20.30 uur op vrijdag avond 28 januari a.s. ACOM afdeling Soester berg Op donderdag 3 februari a.s. wordt weer een afdelingsvergadering gehouden in Hervormd Centrum ..De Hoeksteen" te Soesterberg. ACOM-- voorzitter Jaap Quartel spreekt over de Ziektenkosten voor Militairen en over het Arbeidsvoorwaardenbeleid 1983. Verder wordt het jaarverslag 1982 behandeld en zijn er bestuursverkie zingen. Alle leden zijn met dames van harte welkom. De vergadering begint om 20.00 uur. Als je er oog voor hebt, zie je in kranten en weekbladen vele berichten over het kleine wonderschijfje de chip. Ook tele visie en radio besteden veel aandacht aan deze niet meer weg te denken uit vinding. De veranderingen in onze samenleving door het zeer snel toe nemende gebruik ervan zullen zeer groot zijn. De chip brengt onrust, om dat velen vrezen dat de werkgelegen heid blijvend zal worden aangetast. De chip brengt geluk, omdat zwaar gehan dicapte mensen door allerlei toepas singen ervan mee kunnen doen in onze samenleving. Invaliden die bijna ge heel verlamd zijn, kunnen met oogbe wegingen een schrijfmachine bedienen of een invalidewagen besturen. De Chip Een chip wordt wel eens een electroni- sche zandkorrel genoemd. Het basis materiaal (silicum) is inderdaad in overvloed op onze stranden te vinden. En waarschijnlijk kent iedereen de foto's wel waarop zo'n schijfje naast een tot een monster vergrote vlieg staat afgebeeld. De ontwikkelingen gaan zo duizelingwekkend snel, dat men het aantal toepassingsmogelijk heden nog slechts durft te schatten, op dit ogenblik zo'n 35.000.Steeds meer mogelijkheden en voor een steeds lage re prijs. In 1975 bedroegen de fabrica- tiekosten van een standaard-chip tien gulden. In 1981 was dat gezakt tot één dubbeltje. Geen wonder dat we de chip tegenko men in onze horloges, thermostaten, wasmachines, auto's, speelgoed en uiteraard ook in micro-computers. Micro-computers Waar vroeger een flinke kamer vol in gewikkelde computer-apparatuur stond, kan nu vaak hetzelfde of meer bereikt worden met een eenvoudig be- dienbare micro-computer. Tien jaar geleden moest een ton besteed worden, terwijl nu enkele duizenden guldens voor een complete computeruitrusting genoeg kunnen zijn. Verscheidene des kundigen beweren trouwens dat we rond 1990 in éen normale huishouding zo'n apparaat zullen aantreffen. Om .betalingen te doen, agenda bij te hou den, de c.v. te regelen, als inbraak beveiliging en wat nog meer verzonnen is of zal worden. Er wordt gesproken over een nieuwe groep analfabeten, mensen die niet meekunnen in de ko mende informatiemaatschappij. Informatica op het Lyceum Het zal duidelijk zijn dat een schooi op deze ontwikkelingen wil en moet inspe len. Zij bereidt een nieuwe generatie voor op de toekomst. Ook de regering beseft dat. Europa en Nederland lopen zeker niet voorop. Kort geleden hebben twee commissies geadviseerd op korte termijn te beginnen met het vak infor matica op de Nederlandse scholen. Op het Lyceum werd al vroeg op deze nieuwe behoefte ingespeeld. Enkele jaren geleden oriënteerden enkele leraren zich op dit gebied en volgden cursussen over de toepassing van de computer in het onderwijs en in het programmeren. Omdat het bestuur van de school het belang van deze ontwikkeling duidelijk zag, heeft zij initiatieven krachtig ge steund en voldoende geld beschikbaar gesteld om zeven micro-computers aan te schaffen. Deze zeven micro-computers (compu ter, beeldscherm en cassetterecorder) staan opgesteld in een nieuw ingericht informatica-lokaal. Andere hulpmid delen, zoals een printer, lectuur over informatica en dergelijke zijn daar ook te vinden. Op 4 januari zijn de eerste informatica cursussen van start gegaan. Hoewel voorlopig voor leerlingen en leraren al les op vrijwillige basis en in de vrije tijd plaats vindt, is de belangstelling overweldigend. In eerste instantie was de aandacht vooral gericht op alle derde klassen. Zij konden zich inschrijven voor de nieuwe lessen en meer dan de helft van de leerlingen heeft dat ook daadwerke lijk gedaan, zodat van maandag tot en met donderdag door vier leraren een cursus wordt verzorgd. Deze cursus richt zich niet alleen op programme ren. maar besteedt ook veel aandacht aan de gevolgen die invoering van de chip op de maatschappij heeft. Enthousiasme Ook leerlingen van hogere klassen en leraren hadden grote belangstelling voor de computerlessen. Zo veel be langstelling. dat de groepen voorlopig zijn volgeboekt. Als de derde klassen weg zijn, staan de oudere leerlingen dan ook al klaar om aan de slag te kun nen. Iedere schooldag is het computer lokaal tot vijf uur druk bezet. De rector van het Lyceum zegt hierover: ,,Ik ge loof dat het de enige les is, waarbij door de leerlingen de bel niet wordt ge hoord. Zo enthousiast zijn ze bezig. De instructeurs moeten de leerlingen echt wegsturen, omdat ze anders niet op tijd thuis zijn voor het eten. En dan zeggen ze nog: „Ach meneer, even deze regel intypen." En de heer Molenaar, wis kundeleraar die de lessen coördineert, voegt eraan toe: ,,Als je ziet hoe inten sief ze na drie lessen al bezig zijn met het maken van hun programma's en hoe goed de resultaten zijn, dan be sef ik dat we gelukkig op tijd met onze voorbereidingen zijn begonnen. Als je je hals over kop in het computer- gebeuren stort, bestaat het gevaar van een verkeerde aanpak." Toekomstige ontwikkelingen Hoewel de besprekingen daarover nog gaande zijn, valt te verwachten dat op vrij korte termijn de computer op het lesrooster van een bepaalde klas ge plaatst zal worden. Iedereen moet im mers vertrouwd raken met de ver nieuwde technologie. Een prettige bij komstigheid is dan dat na schooltijd meer mogelijkheden ontstaan voor de echte hobbyisten. Ook zal in de toe komst de micro-computer gebruikt worden als didactisch hulpmiddel bij andere vakken. Als de juiste program ma's voorhanden zijn, kunnen bijvoor beeld individuele achterstanden met behulp van de altijd geduldige en vriendelijke computer worden wegge werkt. Vele uitgeversmaatschappijen begeven zich de laatste tijd op dit ge bied. Bij het vak scheikunde kunnen proeven met gevaarlijke stoffen gesi muleerd worden, waardoor het moge lijk wordt (op het beeldscherm) met radio-actief materiaal te werken. Ook op andere gebieden kan de micro computer goede diensten bewijzen. Het Baarnsch Lyceum heeft ook de be schikking over een wat uitgebreidere micro-computer, die voornamelijk voor administratieve doeleinden ge bruikt wordt. Als hulpmiddel bij het maken van de steeds ingewikkelder wordende lesroosters, is deze al onver vangbaar gebleken. De afdeling Soest/Amersfoort van de Nederlandse Vereniging ter bevorde ring van de Bijenteelt heeft van de gemeente Soest een stuk grond toege wezen gekregen dat zij mag gaan in richten als 'bijentuin'. Het terrein be vindt zich aan de Molenstraat, achter de gemeentekwekerij, op de Eng, en meet ca. 20 x 20 meter. Het is de bedoeling dat op dit stukje grond een aantal bijenkasten wordt ge plaatst, vooral voor educatieve doel einden; men denke aan het natuur onderwijs op de scholen, etc. Ook voor de lessen bijenteelt die de afdeling or ganiseert zal de bijentuin goed van pas kunnen komen, bijvoorbeeld voor de cursus "beginnend imker". Voorlopig gaat men uit van ca. 10 bij envolken, die in de bijentuin hun vaste plaats moeten krijgen. Verder is de tuin geschikt als „overloop" voor mensen die tijdelijk hun bijenvolk ergens an ders moeten huisvesten. Het is zelfs denkbaar dat in de toekomst ook de gelegenheid wordt geboden aan bijen liefhebbers die de diertjes niet zelf thuis kunnen houden, om een plaatsje in de bijentuin in te ruimen. A.s. zaterdag om 9.00 uur wordt met de werkzaamheden begonnen. Vooral honinggevende, stuifmeeldragende planten komen voor de tuin in aanmer king. Wilgen, hazelaars, ribes en di verse andere bessensoorten zullen de omheining gaan vormen. Verder zullen er bedden worden aange legd met borage (de komkommer- plant), zoetraapzaad e.d. Mooibloeiers als forsythia en magnolia zijn mindei geschikt voor de bijentuin. De spelers van de Honk- en softbalver- eniging Knickerbockers bereiden zieh voor op een nieuw seizoen. Voor het eerst sinds jaren is de club in staat weer een seniorenteam in het veld te brengen. En de dames-softbalsters on der de bezielende leiding van Willem Geuzebroek hebben zich verdubbeld: twee teams zullen competitie spelen. In de maand maart staat een aantal trainingswedstrijden op het program ma. De Amersfoortse Red Caps. vorig jaar nog zonder accommodatie, heb ben nu een eigen veld met volledige uit rusting: het laat zich aanzien, dat ook de Knickerbockers erin zullen slagen de tegenstander op verantwoorde wijze te ontvangen. Met de Red Caps zullen de krachten worden gemeten in vriend schappelijke wedstrijden. Nieuwe leden blijven welkom. Er wordt getraind in de mooie sportzaak van de Kardinaal Alfrink Mavo aan de Di Lassostraat 65 (Soest-Overhees De club staat open voor nieuwe aan meldingen, vooral in de jongste groe pen. De pupillen (8-12 jaar» trainen iedere dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur onder leiding van R. Kriele, de adspiranten (12-14 jaar) diezelfde avond van 18.00 tot 19.00 uur en de junioren (14 - 18 jaar) van 19.00 tot 20.00, respectie velijk onder leiding van M. van de Lin den en H. Soen. De senioren (boven 18 jaar) trainen op donderdag van 19.00 tot 20.00 uur onder leiding van R. la Rose. Een ieder kan inlichtingen krijgen op de training;ook kan men bellen met: Mevrouw H. la Rose - Roest. Heuvel- weg 27. Soest, tel. (02155) 18884 of met Mevrouw P. Knoppers - de Vries, Joh. Poststraat 442, tel. (02155) 19130. De competitie start in april. Meedoen kan nog! Fïona van Elk 20e bij provinciaal turnkampioenschap Zaterdag 22 januari j.1. zijn in de sport hal Merwestein in Nieuwegein turn kampioenschap van de provincie Utrecht, kampioen van de provincie Utrecht. Fiona van Elk van de „Springbokken" uit Soest had het gepresteerd om via de voorrondes in de finale te komen. Het was voor Fiona haar eerste kracht meting met zeer geroutineerde turn sters, die zelfs tot aan de finale om het Nederlandskampioenschap door dringen. Het was dan ook geen wonder dat Fiona, één van de jongste deel neemsters. onder de indruk kwam van de enorm zware onderdelen die deze meisjes in hun oefeningen verwerkten. Deze nervositeit kwam tot uitdrukking bij het eerste onderdeel, het paard- springen, waar zij dan ook onder haar kunnen bleef. Het tweede onderdeel de brug met ongelijke leggers, werd zo zwaar op de proef gesteld dat er een legger brak. wat veel oponthoud gaf en de concen tratie niet ten goede kwam. Fiona's oe fening kwam daardoor niet vloeiend uit de verf. Op het derde onderdeel, de evenwichts- balk, draaide zij een uitstekende oe fening en toen zij als laatste de vri£ oefening had gedaan mocht zij tevre den terugzien op een geslaagd debuut, wat bij de uitslag ook tot uiting kwam door van de 30 finalisten als 20e te ein digen. De eerste acht meisjes gaan over naar de halve finales om het Nederlands Kampioenschap De uitslagen waren: le J. Zonneveld S.V.O. De Meem 32.90 ptn, 2e M. Hendriks D.O.O. Utrecht 32.30 ptn, 3e E. Andriessen S.V.O. De Meern 32.05 ptn, 4e S. Eenkhoor D.O.O. Utrecht 31.50 ptn, 5e R. Pawizoredjo D.O.O. Utrecht 31.45 ptn. Steenhoffstraat 46 telefoon 04135 - 195 77. Donderdag va* In het kader van de Animatieweken, die Filmhuis Artishock in de maand ja nuari organiseert, wordt op donderdag 27 januari een programma gedraaid met Nederlandse animatie. Op deze avond zal de animator Hans Nassen- stein dit programma met Nederlandse animaties begeleiden. Daarbij zal hij nader ingaan op zijn bekroonde ani matiefilm. met de Gouden Kalf van 1982, Nog Eens. Hij zal o.m. cells (te keningen van Nog Eens laten zien. De ze animatiefilm (15 min.) is een kern achtige uitbeelding van het in wezen lu gubere vermogen van de mens om zichzelf, onder uitroeiing van zichzelf, blijvend staande te houden. De sfeer van deze film met zijn ongebruikelijke animatietechniek, waarvan de grote innerlijke kracht omgekeerd evenre dig is aan haar sobere tekening, is tegen het beklemmende aan. Terecht heeft deze film een bekroning gekregen tijdens de jongste Nederlandse Film dagen. In de filmzaal is er een exposi tie van cells van de films Quod Libet en Haast 'n Hand van Gerrit van Dijk. Quod Libet, Nederlands eerste eroti sche animatiefilm, won op het film festival van Bilbao in Spanje (1977) de eerste prijs. In Haast 'n Hand (1982) wordt iemands gang door het leven verteld. Een kort en snel verhaal, dat allen stilstaat bij momenten die een vreemde gevoelslading hebben. Naast de films van Gerrit van Dijk kunt u in dit programma van 90 min. over Nederlandse animatie o.m. de volgen de films zien: De Kooi van Jan van Weeszensberg, de met een Oscar be kroonde Het Zandkasteel van Co Hoe- demna, Weg Ermee van Monique Re nault, Oh My Darling, bekroond als beste korte film van het festival van Cannes ('78), van Borge Ring en de net verschenen Oh, What a Knight van Paul Driessen. Voorafgaand aan dit animatiepro gramma (aanvang 21.00 uur), wordt om circa 20.45 uur eer. videoband over animatie in de sociëteit gedraaid. Deze videoband geeft een indruk wat anima tie is, welke (eenvoudige) animatie technieken er zijn en hoe men zelf een animatiefilm kan maken. Tijdens deze avond is er in de grote zaal de expositie over animatie te be wonderen. Deze expositie is opgezet voor de onderbouw van het voortgezet onderwijs in Soest. Vanaf 20.00 uur is het Filmhuis geopend en is een kop kof fie in de sociëteit te verkrijgen. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden en CJP 4,-. De Baarnse kunstenaar Aad Dekker is docent bij Artishock en exposeert in fe bruari voor de vereniging Artishock in de theaterzaal van het AS-gebouw zijn olieverfschilderijen. De opening vindt plaats op ouderwetse Artishock-wijze op een clowneske ma nier. Iedereen is hierbij hartelijk wel kom op vrijdagavond 4 februari om 21.00 uur. Zondag 30 januari: Op zondag 30 januari van 14.00 - 17.00 uur houdt Artishock een Open Dag. Op deze middag kunt u kennismaken met de aktiviteiten die de twee poten van Artishock, het kreatief centrum en de Vereniging, voor de Soester bevolking organiseren. Het kreatief centrum Artishock, laat u op deze middag zien wat er op het ge bied van dans, drama, fotografie, film, tekenen, edelsmeden, bronsgieten, handenarbeid e.a. gedaan wordt. Zo zijn er demonstraties van diverse dansgroepen, treedt er een clown op en kunt u zien wat de kursisten gemaakt hebben. De Vereniging Artishock kunt u in de sociëteitsruimte vinden. Hier kunt u in formatie krijgen en zien wat deze Ver eniging op het sociaal-cultureel gebied zoal organiseert. In het seizoen is op elke donderdag (aanvang 21.00 uur) film. Daarbij een keer in de maand op zaterdag (aanvang 21.00 uur) een ex tra-filmavond met een film en andere aktiviteiten er omheen. Elke eerste vrijdag in de maand wordt een tentoon stelling geopend (aanvang 21.00 uur). welke de gehele maand dagelijks, ook in het weekend, te bezichtigen is van 14.00 - 16.00 uur. Elke tweede zaterdag in de maand organiseert de werkgroep 'Muziek in Artishock' een muzieka vond (aanvang 21.30 uur). Ook een keer in de maand op zaterdag is de Li teraire Salon, waar dichters en schrij vers uit hun werk voorlezen (aanvang 20.30 uur). Iedere laatste zondag van de maand organiseert de werkgroep Kinderfilmhuis een kinderdoemiddag met film (aanvang 14.00 uur). Daar naast worden door de thema-werkgroep regelmatig op de dinsdag-avond (aan vang 20.00 uur) thema-avonden gehou den. Verder wordt door de Vereniging de Sintekraam, Soestock en de Kunst markt georganiseerd. Al deze aktivi teiten worden door vrijwilligers ge daan en zijn voor een ieder toeganke lijk. Op deze middag wordt in de filmzaal doorlopend tekenfilm vertoond, die vrij toegankelijk zijn. Dit als staartje van de animatieweken die het Filmhuis van donderdag 13 tot en met donderdag 27 januari organiseerde. De Amsterdamse cabaretier Jaap van de Merwe (59) komt met zijn liedjes en praatjes in Artishock's Literaire Salon op zaterdagavond 5 februari a.s. om 20.30 uur. Deze politiek dichter-zanger-compo- nist-schrijyer-prater is net als Herman Heyermans. Breitner en Louis Davids geboren en opgegroeid in Rotterdam waar hij het EraKSlaans gymnasium volgde. Twaalf jaar journalist bij Het Vrije Volk, daarna op toneel (vooral cabaret en musicals), voor radio en t.v. Ver zamelaar van sociale en rebelse liedjes uit eerste, tweede en derde wereld. De Wijkvereniging Overhees heeft zich onlangs tot het College van Burge meester en Wethouders gewend met een brief waarin het bestuur uiteen zet op grond van welke overwegingen de Wijkvereniging zich niet in staat acht de activiteiten van de Kinderboer derij De Vrije Teugel over te nemen. Het bestuur schrijft „In een gesprek met het bestuur van de Kinderboerderij „De Vrije Teugel", waarin is afgetast welke aktiviteiten van de kinderboerderij na een even tuele sluiting door onze vereniging zouden kunnen worden overgenomen t.b.v. de Soester bevolking en dan met name uit de wijk Overhees, hebben wij helaas moeten concluderen dat naast de bestaande samenwerking tussen de Kinderboerderij en de Wijk vereniging bij tal van evenementen, geen verdere uitbreiding van samen werking mogelijk is. Wanneer de aktiviteiten van de Kinder boerderij slechts zouden bestaan uit Sinterklaasmiddagen, Fllmmiddagen of -avonden en disco-avonden, zou de Wijkver. in staat zijn evenementen ge woon doorgang te laten vinden. Echter, de aktiviteiten van de Kinder boerderij gaan, met behulp van ge specialiseerd personeel, veel verder. De Wijkvereniging "Overhees" ziet dan ook geen mogelijkheden om kleien, timmeren, zagen, pannekoeken bak ken, een kamp-weekend etc. te orga niseren voor de veelal jeugdige bezoe kers van de Kinderboerderij. Tevens Is het onmogelijk om de grote evene menten, die de wijkvereniging organi seert, te laten plaatsvinden in de Kin derboerderij in verband met ruimte problemen en het bestaan van een dorps huis, waar thans deze evenementen plaatsvinden. Aangezien bij de aktiviteiten van de Kinderboerderij thans veel kinderen uit onze wijk zijn betrokken zouden wij het op prijs stellen, dat door Uw Col lege alle mogelijkheden worden onder zocht, die zouden kunnen leiden tot het behoud van de Kinderboerderij „De Vrije Teugel" t.b.v, de Soester bevol king." Jack gestolen Een inwoner van Soest deed in het weekeinde aangifte van de diefstal van een leren jack ter waarde van 240,-. Het kledingstuk was hem ontstolen in de kantine van een sportvereniging aan de Birkstraat.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9