rnrr ttI!tt G. van den Pol B. V. Service in 't groot én in 't klein IJsberenweekend van Hopman Masselmangroep weer zeer geslaagd Rolf Leenders Fitness Pro- motions timmert aan de weg 'De Sonnehoeck' - kantoor plan Parklaan/Nieuweweg y Zaterdag 5 februari a.s. Karnaval in Molensoos l/IAVO Fitness-centrum in Soest groot succes Opening tentoonstelling Aad Dekker Filmhuis: Les Valseuses Literaire Salon: Jaap van de Merwe min GEN longe snever irtevelt Loodgietersen verwarmingsbedrijf 'van alle markten thuis' hssky Slen illoch Le isillon Foto: Goos van der Wilt Soester Courant van woensdag 2 februari 1983 per liter Een blik op een deel van het bedrijf aan de Van Lenneplaan. Op de achtergrond ziet u de proeftoren. ier fles terfles ïfname liter 02155-15689 0. nde ouders erdelen VARN Dat een technisch bedrijf zowel in 't grote als 't kleine werk op een grootse manier bezig kan zijn, wordt bewezen door de Soester firma G. van den Pol b.v., gevestigd aan de Van Lenneplaan. Het loodgieters- en verwarmingsbe drijf, dat kort na de oorlog (om pre cies te zijn: in 1946) begon, heeft zich in de loop der jaren een uitstekende naam verworven op velerlei gebied, zij het dat vooral het "grotere" lood- gieterswerk de jaren door heeft bij gedragen tot de reputatie die Van den Pol nu door het gehele land geniet. Bij de realisering van een groot aan tal nieuwbouwprojekten, zowel in de burgerlijke als in de utiliteitsbouw, is de firma Van den Pol betrokken ge- weest. Bij de invoering van het aard gas beschikte het bedrijf over twee poten": aan de ene kant de lood gietersafdeling, aan de andere kant het werk van de centrale verwarming, dat sinds die tijd een enorme vlucht heeft genomen. De laatste jaren, onder de voortvaren de leiding van de heren Van den Pol en Huffels. heeft het bedrijf een grote bloei doorgemaakt. Op uiteenlopende gebieden heeft het laten zien wat het kan. en dat is veel. Bij diverse grote woningbouwprojekten in het hele land (o.m. ook in Soest, in Overhees) is Van den Pol betrokken geweest, maar ook in de zgn. "luxe"-bouw en de utiliteits bouw kon men de naam Van den Pol aantreffen. Een voorbeeld hiervan, een groot bejaardencentrum, waarvoor de firma de aanleg van de complete sani taire installatie voor haar rekening nam, is het bekende Mariënburg in Soest, bij het Nieuwerhoekplein. Know how en efficiency Dat de uitstekende naam van het be drijf in de bouwwereld door de jaren heen is gehandhaafd, is voor een niet onbelangrijk deel te danken geweest aan een enorm stuk know-how en een zeer efficiënte werkwijze, waarin het begrip ..prefabricage" een flinke rol heeft gespeeld. Door het in het bedrijf pasklaar maken van verschillende on derdelen, die op de bouwlokatie zelf in elkaar worden gezet, kan Van de Pol de bouwtijd in veel gevallen aan zienlijk verminderen, hetgeen in ons land, met zijn onberekenbare klimaat, van groot belang kan zijn. Bovendien wordt op deze wijze ook sterk bespaard op de aanlegkosten. Niet alleen deskundige afwerking, maar ook de technische aspekten wor den niet vergeten, terwijl tijdig wordt ingesprongen op de veranderingen van bijvoorbeeld bouwsystemen. Proeftoren "Wij willen en kunnen meedenken", aldus de heer Van den Pol. Hij' illus treert dat laatste met een verwijzing naar de unieke proeftoren op het be drijf, waarin als het ware een flatge bouw van vijf verdiepingen is nage bootst, met op elke verdieping een complete sanitaire installatie. De to ren is gebouwd in de jaren zestig, toen de hoogbouw in ons land een enor me vlucht nam. "Er was toen nog niet zoveel praktische ervaring met aller lei afvoersystemen", legt de heer Van den Pol uit. "Hier kunnen theoretische inzichten beproefd worden op hun prak tische waarde." De 20 meter hoge to ren is uniek in ons land en trekt de belangstelling van architekten, wo ningbouwverenigingen, installatiebe drijven, nutsbedrijven en diverse ad vies-instellingen, zowel uit ons eigen land als uit het buitenland. In de toren is veel researchwerk verricht, met name op het gebied van stankvoor- koming en deugdelijke afvoer. Groot bedrijf "Wij zijn nog steeds een groot nieuw- bouwbedrijfaldus de heer Van den Pol. "Juist de ervaring die wij daarin hebben opgedaan stellen wij graag ten dienste van de particulier. Wij hebben daartoe een uitstekend service-pakket." Het is echte niet alleen maar het ..gro tere" werk dat door Van den Pol wordt aangepakt. De in het bedrijf verzamel de kennis en deskundigheid, beproefd in allerlei projecten, staan borg voor een vorm van service, óók aan de par ticulier, die er zijn mag. Particuliere installaties "Problemen, van welke aard dan ook, kunnen wij oplossen", benadrukt de heer Huffels in een gesprekje op het kantoor aan de Van Lenneplaan. "Ook onderhoud en aanleg van particuliere installaties zijn bij ons in goede handen." Natuurlijk moet men bedenken dat bij particulier werk de planning moei lijker is dan op de grote bouwplaatsen. Ernstige lekkages zullen direkt ver holpen moeten worden, waarbij het kan voorkomen dat gevraagd moet worden om een reeds gemaakte af spraak enigszins te verschuiven. "Wij zullen dan altijd de mensen even bel len", aldus de heer Huffels, ..daar is best begrip voor. Men kan zelf ook nog eens voor een noodgeval komen te staan". Toch zullen de grote erva ringen in de nieuwbouw altijd een groot voordeel blijken. Onderhoud noodzaak Hoe belangrijk onderhoud kan zijn wordt nog eens onderstreept door de constatering dat veel particulieren het preventief onderhoud (schoonmaken) van hun centrale verwarmingsin stallaties, gaskachel en geiers in toe nemende mate dreigen te verwaar lozen. Op zichzelf is dit misschien niet zo verwonderlijk, in een tijd dat alles duurder wordt. "Maar er zitten natuur lijk grote risico's aan vast", waar schuwt de heer Huffels. "Het besef dat goed onderhoud gewoon een noodzaak is, is nog onvoldoende aanwezig" Nu ook het Soester Gasbedrijf binnen afzienbare tijd stopt met het uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden aan gastoestellen is het goed de particu liere gebruiker te wijzen op de moge lijkheden die de firma Van de Pol op servicegebied kan bieden. Het bedrijf kan daarop met zeer veel gemak in spelen, juist omdat het in de loop van tientallen jaren een enorm stuk ken nis en ervaring heeft opgedaan. Interessanter De mensen moeten beseffen dat goed onderhoud van de centrale verwar mingsinstallatie voorlopig nog heel wat interessanter is, uit het oogpunt van gasverbruik, dan het toepassen van allerlei nogal modieuze snufjes op het gebied van z.g. hoog rende mentsinstallaties. Door goed onder houd is al een belangrijk stuk energie besparing te verwezenlijken. Het bedrijf beschikt over een eigen storingsdienst, die ook in de weekein den en 's nachts kan optreden. "Wij hebben een werkelijke 24-uurs service. Van 1 oktober tot 1 april staan wij voor onze abonnementshouders dag en nacht klaar", aldus de heer Huffels. Van belang voor de particulier is dus in dit verband de mogelijkheid van een onderhoudscontract dat. afhanke lijk van het type installatie, enkele tientjes per jaar kost. "Dat geld komt er altijd uit", brengt de heer Van den Pol onder aandacht. "Een regelmatige onderhoudsbeurt garandeert een juiste afstelling en een veel betere verbran ding, waardoor de installatie ook zui niger wordt. Op die manier bespaar je - ook zonder de aanschaf van een dure hoog rendementsinstallatie - al een groot deel van de stijgende verwar- mingskosten." Onderhoudscontract en storings garantie Bij zo'n onderhoudscontract wordt de C.V.-installatie eenmaal per jaar goed schoongemaakt en afgesteld. Eventueel is het onderhoudscontract te koppelen met een z.g. storingsgarantie. Onder houdscontract en storingsgarantie kosten de particulier in Soest bij Van den Pol samen maar net honderd gul den, waarbij nog moet worden aange tekend dat bij storingen geen voorrij- kosten en arbeidsloon in rekening wordt gebracht - ongeacht het aantal malen dat men eventueel voor een storing zou moeten uitrukken. "De klant wil waar voor zijn geld", zo merkt de heer Van den Pol op. "Hij is best bereid om daarvoor te betalen, mits de kosten redelijk zijn, maar hij mag dan ook zeer terecht verlangen dat er goed werk wordt geleverd. Dat kunnen wij hem bieden." Foto: Goos van der Wilt Het IJsberenweekend werd traditie getrouw Ingezet met de ceremonie van het vlaghijsen. van der Wilt Dat het Fitness-gebeuren in Nederland momenteel een geweldige opgang maakt, wordt duidelijk door de grote mate van activiteit die het Fitness Pro- motions-centrum van Rolf Leenders, gevestigd aan de Van Weedestraat in Soest, aan de dag legt. Het Fitness-centrum verheugt zich in een enorme belangstelling. De respons is buiten verwachting, deelt Rolf Leen ders mee. "Fitness is geen rage, het is een instituut geworden, dat niet meer is weg te denken." Het centrum wordt binnenkort uitge breid met een speciale Aerobics-zaal, waar deze bijzondere tak van Fitness training (bestaande uit 'zuurstofrijke' oefeningen, in groepsverband op mu ziek uitgevoerdverder zal worden ontwikkeld onder leiding van Irene Leenders, echtgenote van Rolf Leen ders. Irene is de eerste vrouw die over het officiële diploma beschikt van de Stichting Aerobics Nederland. Voor de bevordering van de fitness is Rolf Leenders ook op andere wijze druk in de weer. Drie van zijn mede werkers (Henny Truin, Ralph Melissen en (alweer) Irene Leenders treden op als modellen voor een instructieve foto cursus fitness en body-building, die in de Wastorakrant gaat verschijnen onder de titel 'Keep it fitness,' een produk- tie die tot stand komt onder leiding van de van de radio bekende Klaas Samplo- nius. ium Leenders 'levert' zijn gespierde modellen overigens ook voor televisie, film, video, fotoreportages en mode shows. De industrie haakt intussen gretig in op het fitness-gebeuren. Het Soester sportkleding-bedrijf Lotto van de Kost- verlorenweg brengt bijvoorbeeld een complete 'fitness-outfit.' Daaruit mag wel blijken, aldus Rolf Leenders, dat fitness zeer serieus wordt genomen, ook door het bedrijfsleven. Het Fitness Promotions-bureau fungeert daarin als een tussenschakel, trouwens, ook rechtstreeks naar het publiek toe. Begin maart worden er ten behoeve van het Polygoon-filmjournaal opnamen in het fitness-centrum in Soest gemaakt. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Vrijdag 4 februari: Twee clowns zullen vrijdagavond 4 februari a.s. de expositie van olieverf schilderijen openen van de Baamse kunstenaar Aad Dekker (30) in het Artishockgebouw aan de Steenhoff straat. Hij is docent bij Artishock en geeft daar een cursus grime. Verder is hij consulent dramatische vorming en als zodanig werkzaam in het Soester on derwijs. Theaterelementen en het mistige land schap staan centraal in het werk van deze autodidact. De opening geschiedt om 20.30 uur en de tentoonstelling duurt tot en met 25 februari. Dagelijks open van 14.00 tot 16.00 uur. Donderdag 3 februari: RegieBertrand Blier Frankrijk 1974 Jean-Claude (Patrick Dewaere) en Pier rot (Gerard Depardieu) zijn twee jon gens die in een moderne en saaie voor stad van Parijs wonen. Daar beroven ze uit verveling bejaarden, vallen vrouwen lastig en proberen zelfs iemand te vermoorden. Ze worden bijna zon der onderbreking achtervolgd door de politie, wat weer tot nieuwe diefstallen leidt. Daarnaast proberen zij iedere vrouw in hun omgeving te pakken te krijgen, totdat ze er achter komen dat zij daar geen van beiden lol in hebben als de vrouw in kwestie dat ook niet heeft. Dan maar naar een plaats waar vrouwen naar mannen zitten te hun keren: de vrouwengevangenis. Hier pikken ze Jeanne Moreau op. Even lij ken de drie gelukkig, maar Jeanne is dat niet want ze pleegt zelfmoord. Dan vinden ze opnieuw geluk bij de mooie Miou-Miou. Idyllisch wonen ze in een boerderijtje en laten een vrij gelaten gevangene delen in hun geluk. Maar ze moeten voor de jongen vluch ten, weten onderweg nog een auto te stelen van een picknickend echtpaar en krijgen gezelschap van hun dochter. Vrij gaan ze er vandoor. Les Valseuses van Bertrand Blier maakte in 1974 nogal wat los. De regis seur werd van een fascistische menta liteit beschuldigd, omdat hij in zijn film het kwaad van de hoofdpersonen niet laat straffen maar juist voor hun meedogenloze daden sympathie op wekt bij het publiek. Ondanks, of mis schien wel dankzij die discussie, werd Les Valseuses een groot publiek suc ces en betekende het voor met name Gerard Depardieu de doorbraak naar een grote carriere. Aanvang: 21.00 uur Entree: 5,-/leden en CJP 4,-. Zaterdag 5 februari: Jaap van de. Merwe (59) "Staat-sinds jaar en dag te boek als de Nederlandse 1 cabaretier en tekstschrijver die het meeste rood in zijn vaandel heeft. Op zaterdag 5 februari a.s. zal deze in Rotterdam geboren Amsterdammer zingen en vertellen in de theaterzaal van het Artishockgebouw. Jaap van de Merwe ,,de rebel van de notenbalk") wordt door de een als voorvechter voor de kleine man op handen gedragen, door de ander voor 't leven bestempeld als een fanate gif- spuiter die er heidens genoegen in schept te schoppen naar iedere anders denkende die in zijn buurt komt. De politiek dichter-zanger-componist- schrijver-prater schreef musicals (Jungle Opera) en boeken. Bekend is zijn verzamelbundel strijd liederen ,,Gij zijt kanalje". In 1979 publiceerde hij de thriller ..Daar ko- jnen de wijven" evenals zijn verza melde cabaretteksten .Buurman bo ven in de boom". Hij zegt: „Met een spandoek op straat lopen is niets voor mij. Ik heb wel ooit als straatzanger bij de Maagden huis-processen gezongen, maar met de dood in mijn hart. Ik kan niet mar cheren. Ik hoop dat er nooit barricades komen, maar als dat gebeurt, zal ik er zijn. Als het moet met een gitaar." Die gitaar neemt hij in ieder geval mee naar Soest. Presentatie: Jan Visser. Produktie: Nelleke Streefkerk. Artishock's Literaire Salon begint om 20.30 uur. Een groep van maar liefst 140 padvin ders en padvindsters heeft in het afge lopen weekeinde deelgenomen aan het z.g. IJsberenweekend dat de Hop man Masselmangroep uit Soest in de Soester Duinen organiseer de. Ofschoon de weersomstandigheden zaterdag nog niet bepaald winters aan deden, is de conditie van de deelne mers in de loop van de zondag wat meer op de proef gesteld. Door de ha gel- en sneeuwbuien was de titel IJsbe renweekend dan ook zeer toepasselijk. De deelnemers, afkomstig uit plaatsen in de directe omgeving van Soest hebben op zeer enthousiaste wijze een druk programma afgewerkt. Dat be gon, traditiegetrouw, met het vlag hijsen op zaterdagochtend. Direct daarna stortte men zich in het spel met miiuwmssen en andere spelen, onder broken door een broodjesmaaltijd. Bij het bereiden van de warme maal tijd werden op verschillende plaatsen op het terrein vuren aangelegd, wat een bijzonder gezellige aanblik bood. Het geheel werd begeleid door het zin gen van liederen, met ondersteuning van de gitaar, waardoor een prima sfeer ontstond, 's Avonds stond er een sluipspel op het programma, dat zich in de inktzwarte duisternis van de dui nen afspeelde. De zondag werd grotendeels besteed aan het postenspel, dat in groepjes werd gespeeld op een soort groot gan- zebord. De opgaven bestonden uit kwis- vragen, doe-vragen en zaken die moes ten worden uitgebeeld. Alle deelnemers werden beloond met een 'Certificaat van deelname' aan het IJsberenweekend. Disco-installatie betaald met gestolen girokaarten Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van een ge val van oplichting, c.q. valsheid in ge schrifte. Na in december j.1. een adver tentie in een landelijk ochtendblad te hebben geplaatst, waarin hij een disco installatie ten verkoop aanbood maak te hij contact met een koper, die voor de apparatuur wel ƒ5.500 wilde neer tellen. Enige dagen later kwam de ko per de spullen ophalen, waarbij hij de prijs betaalde in ƒ1.500 aan contanten en ƒ4000 in giro betaalkaarten. De ver koper kwam niet op de gedachte naar 's mans giropasje te vragen en de ko per verdween met zijn spullen. Een paar weken later ontdekte de verkoper dat de girobetaalkaarten gestolen ble ken te zijn. Onder architektuur van Buro I). H. K. uit Koog aan de Zaan heeft Record Planontwikkeling in samenwerking met de gemeente Soest het kleinscha lige kantoorplan "De Sonnehoeck" ont wikkeld. Het is de bedoeling dat het plan - twee kantoorgebouwen van elk twee verdiepingen plus kap zal ver rijzen op de hoek van de Parklaan en de Nieuweweg, vlakbij het NS-station Soest-Zuid. Het terreinoppervlak is ca. 1500 m2 groot en zal via de Parklaan ontsloten worden. Het bestemmings plan biedt de mogelijkheid op het ter rein twee afzonderlijke gebouwen te realiseren, die in geval van één gebrui ker onderling gekoppeld kunnen worden. Met de voorbereiding en de bouw zal ongeveer een jaar gemoeid zijn. Zaterdag 5 februari a.s. is het karnaval de M^lenSOOS 6611 aaIlta* a komen er enkele honderden jongeren I Een week later tijdens de grote Soester karnavalsoptocht zal de Molensoos ook met een praalwagen deelnemen. EEËBgEfè Het feest op 5 februari begint om 20.00 uur en de Molensoos is gelegen aan de

Soester Courant | 1983 | | pagina 11