i Programma Soester Karnaval 1983 l*9 WiM 279 r49l, SOESTER COURANT-SPECIAL Karnaval 1983 in Knollendam Prins Pieter I regeert Kaartverkoopadressen 4?8 3?8 Drie dagen jong... KARNAVALSDAGEN OPTOCHT BAL DER ZOTTEN KINDERKARNAVAL KNOLLENBAL 60 KARNAVAL JEUGDKARNAVAL SLUITIN GS AVOND 7*8 Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN 61e jaargang no. 23 11 -12 -13 -14 -15 februari 1983 IN DE GROTE FEESTZAAL EN TENT AAN DE INDUSTRIEWEG 37 INDUSTRIETERREIN SOEST Vrijdag 11 februari 20.00 uur 20 KARNAVAL Zaterdag 12 februari 13.00 uur 20.00 uur Zondag 13 februari 13.30 uur 20.00 uur Maandag 14 februari 14.00 -17.00 uur 20.00 uur Dinsdag 15 februari 21.00 uur 025 lim impoo Woensdag 2 februari 1983 dat doet karnaval voor onsOp vrijdagavond laten we ons al ledaagse gezicht, samen met ons weekse klofje, van ons afglijden en wat overblijft is een ongecompliceerde inwoner van Knollen dam met een aantal zorgeloze dagen vóór zich. Onder het straffe regime van Prins Pieter I, die gedurende de kar- navalsdagen met behulp van zijn Raad van Elf over Knollendam heerst en niets anders dan opgewekte gezichten wenst te zien, zijn we allemaal één; iedereen kent iedereen, het woord "buiten staander" hebben we uit onze vocabulaire geschrapt en de mu ziek die in straten en café's klinkt maakt ons. Knollen en Knollin- nen, bijna door het dolle héén! Drie dagen jong in Knollendam, óns Knollendam. Moet het op de kaart? Welnee, want ons kent ons. en dat is voldoende! Daarom is het ook. dat, als het bestuur van Soest op zaterdag 12 februari de stadssleutel overhandigt aan Prins Pieter I en zijn gevolg, het dat doet met alle vertrouwen in de tijdelijke bestuurder en in de Karnavalsvereniging De Narre Knollen, die al een groot aantal jaren het karnaval voor ons tot een gebeuren maakt, waar we steeds weer een jaar reikhalzend naar uitzien. Voor het ongelooflijke werk wat de leden van De Narre Knollen ook dit jaar weer hebben verzet wil ik hen. namens heel karnaval- vierend Knollendam, eens stevig over hun bolletjes aaien! We kunnen ervan verzekerd zijn dat de komende dagen, dankzij hun inspanning, zullen worden wat ik iedereen toewens: een heel plezierig karnaval 1983! Paul Scholten, burgemeester. Met het optreden van Albert West en Kame leon, de begeleidingsband van André Moss. Voor de karnavalvierders tussen 20 en 50 jaar. jaar. Vertrek vanaf de Knollenburcht. Prijsuitrei king om plm. 15.30 in de Feestzaal (zaal ge opend tot 17.30 uur met de Amigo's en de Eemlander Blaaskapel. Sluiting 02.00 uur. Met leuke attracties en goede artiesten, slui ting om 17.00 uur. Een groot karnavalsgebeuren met het optre den van de Amigo's en de Blue Cats. Sluiting om 02.00 uur. Wegens succes geprolongeerd; de gezelligste middag met de oudere inwoners van Soest. Met optreden van de Amigo's en diverse ar tiesten. Zaal open 13.15 uur. Met de Veronica-drive-in-Show. Voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Sluiting om 24.00 uur. Met een bezoek aan verschillende café's in Soest. Om 24.00 uur overhandiging van de ge meentesleutel op het Kerkplein, waarna Kre- lis zal worden begraven. 99i am Af Nog tien dagen en dan is het weer zover Dan gaat het Soester Karnaval in alle hevigheid losbarsten en zal Soest voor 5 dagen Knollendam heten. Gedurende het karnavalsweekeinde van vrijdag 11 februari tot en met dinsdag 15 februari zal Prins Pieter I de scepter zwaaien over Knollendam en het lijdt geen twij fel dat een dikke drieduizend karna valvierders gedurende de vijf dagen de poorten van de Knollenburcht zullen passeren. De Knollenburcht Vorig jaar waagden de Narre Knollen de grote stap naar een ruimte waarin het karnaval onder eigen beheer "kon draaien." Om verzekerd te zijn van een ruimte die alle belangstellenden kon herbergen werd toen naast de grote hal een even grote tent neerge zet. In de loop van* het karnaval van 1982 bleek toen. dat de ruimte iets aan de grote kant bleek te zijn. Behoudens op de zondagavond, traditioneel volle bak. bleek de totale ruimte te groot. Dit jaar zal aan dit probleempje de grootste aandacht worden besteed want ook in Narre Knollen-kringen is men nooit te oud om te leren. De meeste evenementen zullen plaats vinden in de grote hal die nu "uitge dost" zal worden met een zeer mooie versiering en een professioneel podium. Dit om de fabriekshal van de Fa. H. van Asch optimaal aan te kleden als "ware" Knollenburcht. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om een klei nere tent dan vorig jaar te gebruiken als de belangstelling de verwachtingen van de Narre Knollen, en deze zijn erg hoog. mocht overtreffen. In de hal zul len naast een grandioos podium twee bars verrijzen met een meer dan vol doende bemanning. Daarnaast zal een "snackhoek" worden ingericht voor hen die eens even stoom willen afblazen onder het genot van een hartige hap. 20+ Karnaval Na het experiment van vorig jaar een avond te organiseren voor de "oudere" jeugd en de midden-leeftijden (20 tot 50 jaar) bleek deze avond vor herhaling vatbaar en met een "topper" als Al- bert West meent de karnavalsverenig ing De Narre Knollen niets aan het toe val over te hebben gelaten. Gezien de reakties van het vorig jaar zijn de ver wachtingen voor de publieke belang stelling op deze avond bijzonder hoog. Vermeld dient te worden dat het 20 karnaval voor iedereen toegankelijk is tussen de 20 en 50 jaar. De muzikale leiding van deze avond is in handen van Kameleon, een zeer goede band die op het Kielenbal, vier weken geleden, be wezen heeft het vak uitermate goed te beheersen. Optocht Voor de zaterdagmiddag staat de kar- navalsoptocht op het programma die om 13.00 uur van start zal gaan vanaf de Knollenburcht aan de Industrieweg. Hel einde van de optocht zal zijn om plm. 15.00 uur waarna om 15.30 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden in de Feestzaal. Na de prijsuitreiking is er de mogelijkheid tot een borreluurtje met muziek van de Amigo's. Sluiting van de zaal om half zes. Bal der Zotten Zaterdagavond gaan om acht uur de poorten open voor het Bal der Zotten. Een traditioneel gezellige avond met muziek van de Amigo's en de Eem lander Blaaskapel. Sluiting van de avond om 02.00 uur. Kinderkarnaval Een van de hoogtepunten van het kar naval 1983 zal ongetwijfeld het kinder karnaval worden op zondagmiddag. Voor de allerjongsten uit Knollendam is een leuk gevarieerd programma op gesteld met het optreden van goede ar tiesten. De kleine Knolletjes zullen de ze middag rijkelijk worden voorzien van het onontbeerlijke glaasje limonade, wat fruit en natuurlijk wat fijn snoep goed, wat door enkele gulle midden standers belangeloos ter beschikking is gesteld. Knollenbal Zondagavond begint om 8 uur de als vanouds drukste avond. Zo'n ruime duizend karnavalvierders zullen de Knollenburcht bevolken tot in de kleine uurtjes. Succes verzekerd, dat staat vast. De muzikale leiding is in handen van de Amigo's, de Eemlander Blaas kapel en de Blue Cats. 60+ karnaval De maandagmiddag is het karnaval voor de Soesters uit de eregalerij van de oude glorie. De verschillende be jaardencentra zijn benaderd voor de verkoop van de kaarten en gezien het enthousiasme zal het weer een oerge zellige middag worden met de oudste inwoners van Soest die al enkele jaren bewijzen niet voor hun mede-ingezete nen van Knollendam onder te hoeven doen als het op karnaval vieren aan komt. De middag begint om 14.00 uur en zal om 17.00 uur afgelopen zijn. •Jeugdkarnaval Maandagavond is het dan de beurt aan de jeugd van 12 tot 18 jaar die hun kar naval zullen vieren op muzikale onder steuning van de Veronica-drive-in-dis- cotheek. Deze disco staat ongetwijfeld garant voor een top avond voor de jonge garde, die menig rondje zal draaien op het oorverdovende geluid dat de Ve- ronica d.j.'s de zaal in zullen "brullen." Aanvang van deze avond om acht uur en sluiting om twaalf uur. Tijdens alle evenementen zal Prins Pieter I met zijn Raad van Elf en dansmariekes acte de presence geven om de karna- valviering luister bij te zetten. Sluiting Dinsdagavond zal na een "tournee" langs enkele Soester horeca-gelegen- heden om 12.00 uur de officiële sluiting van het Knollendams Karnaval plaats vinden door de overdracht van de ge meentesleutel, door Prins Pieter I, aan de burgemeester. Hierna zal "Krelis," het symbool voor het karnaval, worden begraven, waarmee een einde komt aan een ongetwijfeld goed karnaval voor de Narre Knollen. Nog even en dan verspreidt de carnavalskoorts zich weer over Neder land. Ook wij in Soest, "Knollendam," zullen ons graag door dit virus laten besmetten. In een tijd van inleveren, bezuinigingen, werkloosheid en andere som bere geluiden, is het goed eens een paar dagen uit te dollen, je te laten meevoeren met de feestende massa. Zo maar mensen bij elkaar, zon der verschil in rang of stand. Aan de voorbereidingen zal het niet liggen, gezien de activiteit van alle mensen binnen de vereniging. Het grote carnaval, het kinder-, jeugd- en bejaardencarnaval, het is allemaal tot in de puntjes gere geld. Mede door het bovengenoemde is het mij dan ook een eer en een genoegen, dit jaar Prins Carnaval te mogen zijn. Ik wens u allen een uitbundig, plezierig carnaval. Tot ziens in de „Knollenburcht" Alaaf Prins Pieter I Foto: Goos van der Wilt De voorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op II, 12, 13 en 14 februari gaat via de in middels overbekende adressen. Door de sluiting van het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat is Gielen Ijzerwaren aan de Van Weedestraat een nieuw "gezicht" tussen de verkoopadressen. Voor de leden van de Narre Knollen blijft het verkoopadres als vanouds: fam. Th. van Steen, Hart weg 36. De en tree bedraagt voor de leden 10 gulden. Voor karna valvierders-niet-leden, en dat zijn er elk jaar weer meer, zijn de entreekaarten verkrijgbaar bij: De Gulle Lach. Koninginnelaan 9. Soest dijk: Shell-station J. Zwiers, hoek Smitsweg/Weegbreestraat, Soester- veen; Slijterij van der Linden, Soester- bergsestraat 49, Soest-Zuid en Gielen Ijzerwaren, Van Weedestraat 9b, Soest-Midden. De entreeprijs voor niet-leden van de Narre Knollen be draagt, als voorgaande jaren, 15 gul den voor de zaterdag- en zondagavond, en 7,50 gulden voor het jeugdkarnaval op maandagavond. Entreekaarten voor het kinderkarna- Start kaartverkoop De voorverkoop voor alle evenementen begint op donderdag 3 februari. Wilt u zich verzekeren van een entreekaart haalt u deze dan in de voorverkoop. Verkoop aan de zaal is vaak slechts in beperkte mate mogelijk. val zijn via de m holen verkrijgbaar. Er wordt op de meeste scholen bekend gemaakt waar en wanneer ei' kaarten verkocht worden. Mochten er deson danks kinderen zijn die niet via de scholen een kaart kunnen kopen dan kunnen zij vanaf 4 februari terecht op de vier verkoopadressen. De entree prijs bedraagt voor de zondagmiddag 2,50 gulden. De kaarten voor het 60 karnaval wor den door enkele leden van de Raad van Elf op de bejaardencentra en clubs verkocht. Wanneer en hoe laat wordt op de verschillende punten bekendge maakt. Mochten er mensen zijn die op deze verkoopdagen niet in staat zijn een kaart te kopen dan kunnen zij ook terecht op de vier genoemde adressen en anders eventueel aan de zaal. maan dagmiddag vanaf 13.15 uur.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17