20 Karnaval; Openingsavond Karnavalsoptocht groter dan ooit Prins Pieter I in beweging: Albert West Zaterdagavond: Bal der Zotten Jurering van de best verkleedden Beste Narren en Nar r innen Met Albert West en Kameleon Zaterdagmiddag Karnaval 1983 op op de gevoelige plaat Knollenkrant van woensdag 2 februari 1983 Na een week van ongetwijfeld noeste arbeid voor de "opbouwploeg" van de Narre Knollen gaan vrijdagavond om 20.00 uur de poorten van de Knollen - burcht wijd open voor karnavalvier- ders tussen de 20 en 50 jaar. Vorig jaar werd bij wijze van experi ment de vrijdagavond aan het pro gramma toegevoegd om de zaterdag en zondagavond wat te "ontlasten." Onder het motto drie-sterrenavond kwamen toen Henk Wijngaard en Frank en Mirella optreden in de Knol- lenburcht. Het was op deze avond geen "volle bak." maar de reakties peilen de stond voor de Narre Knollen vast dat het zonder meer aanbevelens waardig is om met deze extra avond door te gaan. Er waren vorig jaar helaas nogal w;at mensen die meenden dat de vrijdag avond alleen toegankelijk was voor le den van de Narre Knollen. Hoe dit mis verstand de wereld in is gekomen, is niet duidelijk, maar het is van zelfspre kend dat ook op 20+ karnavalsavond iedere karnavalvierder in de leeftijd van 20 tot 50 jaar van harte welkom is. Albert West Als grote publiekstrekker heeft de kar- navalsvereniging de Narre Knollen Al- bert West kunnen kontrakteren, die met begeleiding van Kameleon, zeker geen onbekende band meer voor vele Soesters, zal optreden in de hal. Sleuteloverdracht Een wijziging in het programma die eveneens goed is bevallen, is het ver schuiven van de officiële overdracht van de gemeentesleutel van de zater dagmiddag. tijdens de optocht, naar de vrijdagavond. Voor de symbolische overdracht van het "bestuur over Soest" aan Prins Pieter de Eerste wordt ook nu weer op de vrijdagavond een beetje ruimte gecreëerd in het pro gramma. Naast het optreden van Albert West en Kameleon en het "officiële gebeuren" van de avond zal ook de Eemlander Blaaskapel nog uitgebreid voor het voetlicht. De allerlaatste karnavals- krakers zijn er de afgelopen weken "in gestampt" en op de eerste avond van het karnaval zal de Hofkapel van Pieter I zich ongetwijfeld vn haar beste kant laten zien. Voor de Narre Knollen een avond die moet "klinken als een klok." voor de genen die voorzichtig eens willen proe ven van het echte karnaval beslist de moeite waard een kijkje in de Knollen- burcht te nemen. Graag tot dan. 20- plussers! Het wordt weer carnaval. Eigenlijk is het al carnaval. Bestuur, Baad van Elf, alle deelnemers die reeds druk be zig zijn met de voorbereidingen aan de optocht, misschien u ook al, hebben reeds de kriebels van het carnaval. Na een geslaagd Prinsenbal en Kielen- bal staan we nu aan de vooravond van het grote carnavalsgebeuren. Knollen dam viert feest. Feest omdat we besef fen dat het leven, ondanks alles, zo slecht nog niet is. Feest omdat we ons zelf terugvinden, temidden van al die anderen, en dat vieren we dan met die anderen. Carnaval is feest, feest voor iedereen, feest met iedereen. Knollendammers, maak er een groot feest van, dat wens ik u graag toe. Uw voorzitter a.i. Jeroen Vis Carnavals-kalender tot het jaar 2002 MAANDAG 14-2-1983 5-3-1984 18-2-1985 10-2-1986 2-3-1987 15-2-1988 6-2-1989 26-2-1990 11-2-1991 2-3-1992 22-2-1993 14-2-1994 27-2-1995 19-2-1996 10-2-1997 23-2-1998 15-2-1999 6-3-2000 26-2-2001 11-2-2002 DINSDAG 15-2-1983 6-3-1984 19-2-1985 11-2-1986 3-3-1987 16-2-1988 7-2-1989 27-2-1990 12-2-1991 3-3-1992 23-2-1993 15-2-1994 28-2-1995 20-2-1996 11-2-1997 24-2-1998 16-2-1999 7-3-2000 27-2-2001 12-2-2002 Het Paard van Troje in 1982 "goed voor" de Knollenbokaal. Als zaterdagmiddag de optocht "zijn einde" heeft gevonden in de Knollen- burcht kan de zaak worden ingericht voor een ouderwets gezellige avond met een nieuwe naam: Het Bal der Zot ten. Om acht uur zullen de deuren van de Knollenburcht wagenwijd openstaan voor de honderden Knollendammers die de bloemetjes op zaterdagavond eens even flink buiten zetten. Deze avond is gepland voor de hal die dit jaar. met enorm veel werk, werke lijk fenomenaal is aangekleed met een professionele "versiering" en een zo mogelijk nog mooier podium. Na de Zuid-Amerikaanse avond van twee jaar geleden en de Country en Westernavond van vorig jaar is beslo ten déze avond niet in een bepaalde "sfeer" te drukken maar er gewoon een oergezellige Knollendamse karna valsavond van te maken. Met muziek van de Amigo's, een vertrouwde be kende band voor vele Soesters, moet dit geen enkel probleem zijn. De Amigo's hebben 's middags tijdens het borreluurtje na de optocht al kun nen inspelen dus wat hun betreft kan om acht uur direkt de "beuk" erin. Als dan om een uur of half tien de stem ming er goed in zal zitten, maakt Prins Pieter I met zijn Raad van Elf en dans mariekes zijn opwachting, voorafge gaan door de Eemlander Blaaskapel. Ook zij hebben door de jaren heen be wezen "van wanten" te weten dus wat de muzikale omlijsting van deze avond betreft, zit het wel snor bij de Narre Knollen. Ook tijdens het Bal der Zotten zijn er enkele mooie geldprijzen te ver dienen, voor de best-verkleden op deze avond. Als u zich toch in de karnavals- kleding moet hijsen, maak hiervan dan wat extra werk; een leuke geldprijs is dan toch "mooi" verdiend. Om twee uur, zondagmorgen dus eigenlijk, zal deze tweede karnavalsavond eindigen. Garderobe-perikelen in de Knollenburcht Al gedurende een lange reeks van ja ren "tobt" de karnavalsvereniging de Narre Knollen met een garderobe-pro bleem. Sinds zij als feestzaal uitweken naar het industrieterrein is de gardero be-ruimte weliswaar meer dan vol doende, maar het blijft echter een ver velende constatering dat na afloop van de feestavonden altijd wel mensen een verkeerde jas of jack aantrekken en dat de volgende dag(en) bemerken. Op deze wijze wisselde in de afgelopen jaren al menig kledingstuk van eige naar, die overigens volstrekt te goeder trouw handelde. Hiertoe een prak tische tip: laat uw jas of mantel thuis of, als het daarvoor te koud mocht zijn, in de auto om genoemde problemen te voorkomen. Mocht u desondanks met een verkeerd kledingstuk thuiskomen dan is er op maandagmiddag tussen 14.00 en 14.30 uur de mogelijkheid om dit bij de Knollenburcht te ruilen en eventueel een vergeten jas of mantel op te halen. De particuliere chauffeuse van Prins Pieter I ontvangt uit handen van Ad Bos boom de sleutels van de hofauto. Dat Prins Pieter I van de Narre Knol len in het weekeinde van 11 tot en met 14 februari een druk bezet programma heeft, zal niemand verbazen. Dat een doorluchtige hoogheid als Prins Karna val in zo'n weekend "op sjiek" moet gaan zal ook iedereen duidelijk zijn. Bij Autobedrijf Bosboom aan de Birk- straat begreep men dat erg goed. Voor zijn ritten tijdens het karnavalsweek- einde werd Prins Pieter dan ook spon taan een eigen "hofauto" aangeboden. Prins Pieter I is voorzien, Autobedrijf Bosboom verdient een pluim. Dat de karnavalsvereniging zich al ja ren kan verheugen op een steeds weer groeiende belangstelling tijdens de verschillende evenementen in de Knol lenburcht is een plezierige constate ring. Dit geeft alle mensen "achter de schermen" een grote voldoening. Dat de optocht, als enig buitengebeuren, sterk groeiende is de laatste jaren zal ook eenieder zijn opgevallen. Zoals het zich nu laat aanzien kunnen de Narre Knollen zich dit jaar ver heugen op een "volwassen" optocht. Er zijn naast de "vaste-kern-deelne- mers" een groot aantal "nieuwe" aan meldingen met onderwerpen die. het beste doen hopen voor de optochtcom missie. Er wordt al wekenlang hard ge werkt aan kostuums, wagens en overige optbcht-artributen om te gaan meedingen naar de hoogste eer: De Knollenbokaal en een geldprijs van 250 gulden. Alle deelnemers zullen hun uiterste best doen om de Smeeing-ploeg, vorig winnaar met het Paard van Troje, van de troon te stoten. De lijst met onder werpen overziende zal het dit jaar voor de jury van de optocht een enorme klus worden om de "beste" eruit te halen. Optochtjury De stoet van "produkten van noeste ar beid" die over tien dagen het daglicht gaat aanschouwen, zullen door een des kundige jury worden beoordeeld op ak- tualiteit en originaliteit van het onder werp, creativiteit van het ontwerp en natuurlijk de uiterlijke verzorging van het geheel. In de jury hebben dit jaar plaatsgenomen; als voorzitter Wim Butzelaar, gedurende dertien jaar Prins Karnaval van de Narre Knollen Carol Voges, bekend illustrator van vele kinderboeken, die speciaal zal let ten op de afwerking en vormgeving van de "praalwagens"; Toon van de Berg, jaren lang aktief bestuurslid van de Narre Knollen en last-but-not-least Ad Beyer, oud raadslid en bestuurslid. Deze vier mensen zulen "borg staan" voor een deskundige jurering van de optocht anno 1983. Route De karnavalsoptocht begint en eindigt dit jaar bij de Knollenburcht aan de In dustrieweg. Het opstellen van de stoet gebeurt op de Industrieweg. De deelne mers worden geacht om 12.30 uur opge steld te staan waarna de stoet zich om 13.00 uur in beweging zal zetten rich ting Vrijheidsweg. Vanaf de Vrijheidsweg is de route als volgt: Jan de Rooystraat - Wiardi Beckmanstraat - Beukenlaan - Beetz- laan - Nieuwstraat - Koninginnelaan - Burg. Grothestraat - Van Weedestraat - Steenhoffstraat - Dalweg - Beuken laan - Vrijheidsweg - Industriewee. De deelnemers dienen ervoor te zorgen dat de wagens na de optocht bij de hal worden geparkeerd, (er is plaats ge noeg). Het einde van de optocht is ge pland om 15.00 uur waarna de deelne mers en medewerkers een gezellig bor reluurtje zullen hebben in de Knollen burcht met muziek van de Amigo's. De prijsuitreiking zal zijn om half vier en zal geschieden door Prins Pieter de Eerste die de prijswinnaars bekend zal maken. Na de prijsuitreiking is er nog ruim tijd voor een feestje dat, net als vorig jaar, door de deelnemers onge twijfeld zeer op prijs zal worden ge steld. Om half zes zal de zaal gesloten worden om in orde gebracht te worden voor het "Bal der Zotten" dat om acht uur van start gaat. Niets lijkt een "grootse" optocht in de weg te zullen staan en als ook de weer goden hun medewerking aan het wel slagen van dit buiten-gebeuren zullen geven, dan zullen velen moeten conclu deren: "Zo'ne goeie hebben we nog nooit gehad." De prinsenwagen van 1982 in volle glorie Voor eventuele deelname aan de op tocht kunt u zich richten tot J. Vis, Da Costalaan 3 te Soest, tel. 02155-18565. Hij zal u graag noteren als deelnemer. Prijzenpot De deelnemers kunnen zich verheugen in een goed gevulde prijzenpot voor dit jaar. Voor de hoofdprijs is beschikbaar 250 gulden en de wisselbeker, de Knol lenbokaal, beschikbaar gesteld door de Soester Courant; voor de 2e prijs 200 gulden; de derde 125 gulden; de vierde 75 en de vijfde 50 gulden; de zesde en zevende prijs zijn goed voor ieder 40 gulden en de achtste en negende prijs leveren 30 gulden op. de tiende en elfde plaats brengen een "snoepcentje" van 25 gulden op. Uit de kas van de Raad van Elf werd 50 gulden beschikbaar gesteld als aan moedigingsprijs. Albert West heeft vele kanten, dat zal genoegzaam bekend zijn. In de eerste plaats is hij een begenadigd zanger die inmiddels een indrukwekkende staat van dienst heeft. Verder is hij een ge weldig goed kollega waar alle artiesten met lof over spreken. Daarnaast is hij een gevreesd voetballer waar FC Den Bosch al jaren naar loopt te lonken. Daarom is de titel van de in augustus te verschijnen elpee "A Part Of Me" uit stekend gekozen, omdat op een elpee nooit alle facetten van "Appie" aan bod kunnen komen. Op die elpee heeft Albert zijn huidige gevoelens over muziek duidelijk willen en kunnen weergeven. Samen met pro ducer Martin Duiser is er iets 'echt moois" gegroeid. Een romantische sfeerplaat waarbij Albert's voorkeu ren voor artiesten als Buddy Holly, Cliff Richard en de Everly Brothers duidelijk naar voren komen. Een van de muzikale hoogtepunten van de elpee is ongetwijfeld de titelsong die Albert samen met Anita Meyer zingt. Albert, die nu al zo'n 12 jaar beroeps matig in de business zit. begon in '64 voor de aardigheid met een aantal jongens van school een beatgroepje te formeren. Vijf jaar lang speelde hij met ze samen, totdat hij in '69 beroeps werd. Zijn eerste plaatje maakte hij met The Shuffles en dat werd meteen een kanjer van een hit: "Cha La La I Need You." Na drie suksesvolle jaren ging Albert op de solo-tour. "Ginny Come Lately" was opnieuw in de roos. Niet alleen in eigen land maar ook in de rest van Europa. "The Golden Best Of West" en "West Op Z'n Best" werden gouden elpees. Meer hitsingles volg den: "Memory of life" (geschreven door Hans Vermeulen) en "You And Me." Foto Swager hoffotograaf Evenlas vorig jaar zal Foto Swager als hoffotograaf van Prins Pieter I, op alle evenementen aanwezig zijn in de Knollenburcht. Er zullen tijdens zo'n weekendje Knollendam ettelijke rol letjes film "volgeschoten" worden. Vanaf zaterdag 19 februari zulen de karnavalsfoto's te bezichtigen zijn in de winkel van Foto Swager. Iedereen heeft dan gelegenheid om uit deze kol- lektie foto's te bestellen als aandenken aan het karnaval 1983. In het budget voor het karnavalsweek- einde is weer ruimte gelaten voor en kele zeer mooie prijzen voor de best verklede bezoekers op de diverse ieestavonden. Het gaat om de meest originele en best verzorgde kleding die door de jury zorgvuldig zal worden beoordeeld, bij het betreden van de Knollenburcht. Voor het kinderkarnaval worden even eens mooie prijzen beschikbaar ge steld. Op deze middag zijn er door de verschillende leeftijdsgroepen leuke prijzen te verdienen als men tot de win naars behoort. Natuurlijk zijn er ook maandagmiddag en maandagavond voor de 60-plussers en de jeugd mooie prijzen beschikbaar voor diegenen die er qua uitdossing het meest verzorgd uitzien. De prijswinnaars zullen telkens tijdens de middag of avond bekendgemaakt worden en hun prijs in ontvangst kunnen nemen uit handen van Prins Pieter de Eerste. Besteedt wat extra aandacht aan uw karnavalskleding, de te winnen prijzen zijn meer dan de moeite waard!

Soester Courant | 1983 | | pagina 21