KINDERKARNAVAL i ir Maandag - Jeugdkarnaval ZondagavondKnollenbal 4 w- KNOLLENBURCHT n ruppn Op zondagmiddag: Ook tractaties Kinder karnaval worden gesponsord uuuuuuu nnnnnnnn fflfW i» EA= Oerendhard van acht tot twaalf Prins Pieter I geknipt en geschoren 'Goede wijn, behoeft geen krans Zij deden het toch weer - de Sponsors i i!/' Vt !Wi «SR ffiKUUiWffAT' w» §ia Industrieweg 37 (Industrieterrein) - Soest :e^ :n__ c HAL !=e= □0 TENT Knollenkrant van woensdag '2 februari 1983 Met gespannen aandacht volgden de kleintjes vorig jaar de dolle grappen van de clown op het toneel. j Als op vrijdag, zaterdag, zondag en maandagmiddag "alle leeftijden" de Knollenburciit hebben bevolkt is het op maandagavond de beurt aan de jeugd van twaalf tot achttien jaar. Er zijn vele mogelijkheden om de jeugd op de ze leeftijd te vermaken maar wil men het echt goed voor elkaar hebben, dan is er maar één remedie: de Veronica- drive-in-Show. De discjockeys van Veronica houden de jeugd van 20.00 tot 24.00 uur bezig met wat spelletjes en natuurlijk met hun "eigen" muziek. Wordt er door de ouderen van tijd tot tijd nog wel eens even gas teruggeno men, op maandagavond is dit beslist niet het geval. De jeugd gaat door, en zo hoort het ook. Het enige betrekkelijk Klap 'es in je handen, stamp 's met je voeten! "rustige" moment op de avond is als Prins Pieter de Eerste met z'n gevolg de feestzaal zal betreden. Als dan. na vier uur "storm and thun- der" Veroncia de knoppen dichtdraait valt om 24.00 uur een diepe stilte in de Knollenburcht van Prins Pieter de Eerste, waarna iedereen spontaan de zaal verlaat. Een vaak beluisterde conclusie van deze avond is dan ook: Het ging oerendhard, maar het was ook oergezellig. De entreebewijzen voor deze avond kosten ƒ7,50 en zijn ver krijgbaar bij de vier verkoopadressen. Tot maandag..bij Veronica! Inderdaad, de kleine Soester knol letjes worden ook dit jaar weer op een gezellige kindermiddag verwacht. De ze kindermiddag behoort al sinds ja ren tot het vaste programma van de Soester Karnavalsvereniging „De Nar- re Knollen". De kinderen wacht een middag met een bijzonder fijn en gek clowns-nummer door het trio „Plus minus" uit Hilversum, terwijl zij in de loop van de middag worden verwend met verschillende tractaties, beschik baar gesteld door de Soester Midden stand. De kinderen, die graag dit Kinderkar- naval willen bezoeken, ontvangen vrij dag 28 januari op een groot aantal scho len een puzzel-kleurformulier. Het is de bedoeling, dat zij de puzzel oplossen en de tekening zo mooi mogelijk kleu ren. Op vrijdag 4 februari zijn de kinderen in de gelegenheid op een vijftal scho len, verspreid over Soest, hun puzzel- kleurformulier met een bedrag van 2,50 inleveren, waarna zij een toe gangskaart meekrijgen voor het Kin- derkarnaval. Een speciale jury beoordeelt eerst of de puzzel goed is opgelost en welke tekeningen het mooiste gekleurd. De kinderen met de mooiste tekenin gen worden tijdens het Kinderkarna- val met een prijs beloond. De scholen waar de kinderen hun puz zelformulieren kunnen inleveren en entree-kaart kunnen kopen zijn de volgende: De Wegwijzer, Willaertstraat 43, Overhees. De Achtbaan, van Hamel- straat 99, Klaarwater. Theresiaschool, Theresiastraat 16, Soestdijk. Ludge- russchool, Vosseveldlaan 14A, Soest- Zuid. Bonifaciusschool, Steenhoffstraat 26, Soest-Midden. Op deze scholen zal een lid van de Raad van Elf op vrijdag 4 februari om 15.30 uur aanwezig zijn om de toegangskaar ten aan de kinderen af te geven. De mogelijkheid bestaat, dat kinde ren niet via de school een kaart heb ben kunnen kopen. Zij kunnen deze ook kopen bij een van onderstaande adres sen. Tevens kunnen zij daar ook een puzzel-kleurformulier meenemen, dat zij dan moeten oplossen en kleuren en zo spoedig mogelijk bij datzelfde adres weer inleveren. Zij dingen ook mee naar de prijzen. De adressen zijn: Gielen, Van Weedestraat 9. De Gulle Lach, Koninginnelaan 9. Slijterij v.d. Linden, Soesterbergsestraat 49. Shell Station, Smitshof. Th. van Steen, Hart- weg 36. School De Wegwijzer, Willaert straat 43, Overhees. Traditiegetrouw is het de bedoeling dat de kinderen in een leuk karna- valskostuum het Kinderkarnaval bezoeken. Ook.nu zal een speciale jury de kostuumpjes beoordelen en de mooi ste en origineelste kostuums dingen eveneens mee naar prachtige prijzen. Het Kinderkarnaval begint zondag middag om 13.30 uur (zaal open 13.00 uur) in de grote hal van fa. H. van Asch aan de Industrieweg 37 op het industrie terrein. De commissie van het Kinderkarna val verzoekt de ouders van de kinde ren, de entree-kaart met een koordje de kinderen om te hangen. Dit voor- Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van Soest, die zich inzetten om het Kinderkarnaval te doen slagen, te bedanken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen, die de kinderen aangeboden worden, wil het bestuur toch wel een uitzondering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 800 krente- bollen kunnen worden afgehaald. Bottelmij „Het Gooi" b.v.. fabrikant van Coca Cola, zorgt er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krijgen. Groente- en Fruithandel J. v. Hasse laar biedt de kinderen een mandarijn aan, terwijl Fruithandel J. Hilhorst voor een rondje appels zorgt. Ook deze milde gevers: hartelijk dank! komt verlies tijdens het Kinderkarna val. Vanzelfsprekend bezoeken Prins Pieter I met zijn Raad van Elf en de Dansmariekes in de loop van de mid dag het Kinderkarnaval, waarbij de Prins de gewonnen prijzen aan de kin deren zal uitreiken. De gezellige polonaise geleid door Prins Pieter I, en begeleid door de Soester Blaaskapel zal de middag besluiten. Het is niet de bedoeling, dat de ouders met hun kinderen mee naar binnen gaan. als zij hen brengen. U wordt verzocht uw kinderen bij de ingang af te zetten en om ongeveer 17.00 uur af te halen. Ook verzoekt de commissie U de jas jes en jacks van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoekraken enz. omdat de commissie met zo'n grote toeloop van kinderen geen oog kan houden op de garderobe. Na afloop wordt u verzocht voor de hal te wachten tot uw kind naar buiten komt. Zondagmiddag: Ook wachten kan leuk zijn Voor die ouders, die op zondagmiddag hun kind(eren) komen halen van het kinderkarnaval, hebben de Narre Knollen, evenals vorig jaar, een borrel uurtje georganiseerd. Als de kinder middag eenmaal draait om half twee, dan is niet met zekerheid het tijdstip te bepalen waarop deze ten einde zal zijn. Om te voorkomen dat vele ouders buiten of in de auto moeten wachten op hun kind (eren) is er de mogelijkheid in de feestzaal even een drankje te nut tigen. Dit borreluurtje van vier tot vijf zal muzikaal opgeluisterd worden door de Eemlander Blaaskapel. Zoals u zult begrijpen, is wachten dan helemaal niet zo vervelend! "Als Prins Karnaval geboren, maar dan ook goed geschoren" is het motto waarmee Pieter I het karnaval ingaat. Voor de verzorging van zijn coiffure kon hij terecht bij de Soester Hairshop aan de Nieuweweg, waar zijne door luchtige Hoogheid even poseerde voor de fotograaf. Zoals al menig jaar het geval is, staat voor de Narre Knollen één ding als een paal boven water: Zondagavond - Knollenbal - volle bak. Drie begrippen die onverbrekelijk met elkaar verbon den zijn en daarom een avond waar de Narre Knollen nog steeds erg trots op zijn. Op deze avond zullen weer zo'n duizend tot twaalfhonderd Knollendammers de Knollenburcht bevolken en een feestje bouwen waarop men zelfs "onder de ri vieren" jaloers kan zijn. Met in de hal muziek van de Amigo's en in de tent de Blue Cats zal om acht uur een feest be ginnen dat over het geheel genomen het drukste en gezelligste is van het hele karnavalsweekeinde. Ter onder steuning van het grote gebeuren zal er "verhoogde paraatheid" zijn achter de Knollenbal - Volle bak twee bars en in de snack-hoek. Dit om vooral te zorgen dat iedereen op tijd voorzien kan worden van het broodno dige natje en droogje. De inwendige mens kan dus eigenlijk niets tekort ko men. Er zal op deze avond alleen plaats vrij gehouden worden voor Prins Pieter I met z'n gevolg en na tuurlijk voor de Hofkapel. Voor de rest zal de Knollenburcht "tot de nok" ge vuld worden met onverwoestbare Knollendammers die, zoals gewoonlijk, het tijdsein van twee uur als véél te vroeg gekomen ervaren. Vooral voor dit Knollenbal verdient het aanbeveling om in de voorver koop een kaart aan te schaffen om dat verkoop van kaarten aan de zaal slechts zeer beperkt, of helemaal niet, mogelijk zal zijn. Het Kinderkarnaval verwacht, zoals steeds de laatste jaren, weer een groot aantal deelnemertjes, men rekent op 600 a 700 kinderen. De commissie, die deze middag voor ,,De Narre Knollen" organiseert had ook nu weer enige zorg, om de finan ciële eindjes aan elkaar te knopen. Ook dit jaar echter geen nood, want meerdere Soester zakenmensen zeg den spontaan toe een gedeelte van deze financiële zorgen op zich te nemen. Heren zakenmensen, namens de klei ne „knolletjes" hartelijk dank. 1 9 me*. v tpi m. yjy- M.HC. H- ■JF. „•S"5>v8e| «fltrk Honste» rnmvo :B :AH] :N==> :K=" PODIUM TOILET TOILET BI e=:N= <=K= N- SNACK- WAGEN CQ Z UJ 2 GARDEROBE INGANG PODIUM oa z x: ui z

Soester Courant | 1983 | | pagina 23