Soest herstelt zich wAjJ SEC geeft overwinning tegen HMS uit handen: 1-1 Wout Logtenstein schiet VVZ naar verdiende overwinning Lelystad opnieuw te sterk voor SEC WZ'49 verslikt zich bijna in stug verdedigend Stator 2.9 29 ZATERDAGVOETBAL Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van WeedestTaat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant «a.. CwmJ** ZATERDAGVOETBAL Hekkesluiter DWSV op eigen veld verslagen: 1-3 ZONDAGVOETBAL S.O. Soest - jeugdvoetbal DAMESVOETBAL ZONDAGVOETBAL SEC-jeugdvoetbal ZAALVOETBAL DVS RoelB's- MC Soesterberg: 2-2 KAARTEN Klaverjassen SEC zaterdag 5 februari wz Zondag 6 februari Soester Courant van woensdag 2 februari 1983 VVZ'49 is erin geslaagd om het hoog- geklasseerde SWU op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Al in de ze vende minuut van dit spannende duel scoorde Wout Logtenstein de enige treffer, een doelpunt dat wel eens heel belangrijk kan gaan worden In het ver dere competitieverloop. Een winstpunt voor WZ was tevens de inzet waarmee werd gespeeld. De jonge ploeg maakte een frisse indruk en behaalde dan ook een verdiende overwinning. Na de 2-0 nederlaag tegen IJFC wist WZ precies waar het aan toe was: een laatste positie op de ranglijst én een wedstrijd meer gespeeld dan de naas te concurrentie. Om in een dergelijke situatie verandering te brengen moest WZ het puntenverlies in de resterende negen ontmoetingen tot een minimum beperkt houden. Een goede basis daar voor werd gelegd in het duel tegen het uit Utrecht afkomstige SWU. Het leek wel of WZ een metamorfose had ondergaan, want na alle voorgaan de wedstrijden, die vooral werden ge kenmerkt door erg negatief voetbal, bracht Jan Veerman een ploeg in het veld die bereid was om voor elke meter terrein te vechten. Al direct na het beginsignaal zocht WZ de aanval en niet zonder gevaar. Hajo Groart schoot net naast en Wil lem de Vries zag zijn schot uit een vrije trap een paar centimeter over de lat verdwijnen. SWU, klaarblijkelijk onder de indruk van dit agressief startende WZ, werd dan ook al snel met een achterstand geconfronteerd. Een slecht uitverde digde WZ-aanval bracht de bal voor de voeten van Wout Logtenstein. die met een hard schot een verbaasde SWU- doelman het nakijken gaf. WZ bleef ook na dit snelle doelpunt aanvallend ingesteld. Marcel de Graaf. Willem de Vries en Pieter Bade zorg den voor chaotische momenten in het Utrechtse strafschopgebied. In de 15e minuut was De Vries dicht bij een twee de doelpunt. Uit een moeilijke hoek schoof hij de bal net langs de (voor hem) verkeerde kant van de paal. Pas na 25 minuten kon SWU wat terug doen, maar het stuitte op een goed slui tende WZ-verdediging met Henk Vos, die zijn rol van laatste man op een uit stekende wijze vervulde. Samen met Willem Hospes en Peter van Barne- veld vormde hij een laatste linie, die moeilijk te passeren viel. Keeper Hans Roel kwam dan ook zelden in echte moeilijkheden. In het laatste kwartier waren er nog mogelijkheden voor Bela Bohus en Wil lem de Vries, maar zij vonden de goed spelende Utrechtse goalie op hun weg. Drie minuten voor het einde van de eerste helft scheen het noodlot voor WZ toch nog toe te slaan. Doelman Hans Roel liep een schouderblessure op, die verder spelen onmogelijk maak te. Hij werd tot aan het rustsignaal vervangen door doelpuntmaker Wout Logtenstein. Het uitvallen van Roel was aanleiding tot een zeer merkwaardige situatie. De 41-jarige Aart Smink, die 10 jaar geleden voor het laatst het doel van het eerste elftal van WZ verdedigde en in zijn hoedanigheid.als bestuurs lid de wedstrijd bijwoonde, verscheen onder de lat. Smink, die de nadagen van zijn voet balcarrière slijt in het derde elftal van VVZ, speelde niet alleen een prima partij, maar wist zijn ploeg zo te leiden dat het zonder verdere gevolgen het of fensief doorstond waarmee SWU de tweede helft begon. VVZ gaf blijk van een grote dosis zelfvertrouwen, want de uitvallen waren vaak erg gevaar lijk. In de 18e minuut brak Marcel de Graaf over de linkervleugel door. Eén van de Utrechtse verdedigers kon alleen nog maar redding brengen door de bal met de hand te stoppen. De strafschop die volgde werd geno men door Henk Vos. Het schot dat Vos op het Utrechtse doel losliet was ech ter zo zwak dat het een makkelijke prooi werd voor de doelman van SWU. WZ liet zich echter niet ontmoedigen door het missen van deze unieke moge lijkheid op 0-2. Integendeel: men bleef agressief spelen. Dat had tot gevolg dat de partij tot in de 90ste minuut spannend bleef. SWU bleef jagen naar de gelijkmaker, terwijl VVZ tijdens uitvallen vaak dicht bij 0-2 kwam. In de 80ste minuut soleerde Willem de Vries door de hele SWU-verdediging en speelde de vrijstaande Bela Bohus aan. Bohus had blijkbaar het geluk niet aan zijn zijde, want voor de derde keer schoot hij over. SWU kreeg in de laatste drie minuten nog enkele hoekschoppen te nemen, die aanleiding waren voor onoverzich telijke situaties voor het Soester doel. Ook nu weer sleepte Aart Smink WZ door deze moeilijke laatste periode heen. De vreugde aan WZ-zijde was na het laatste fluitsignaal dan ook heel begrijpelijk. Of VVZ in staat zal zijn om de opgaande lijn vast te houden zal a.s. zaterdag moeten blijken, als de thuiswedstrijd tegen de Merino's uit Veenendaal op het programma staat. Aanvang 14.30 uur. 3 Foto: Goos van der Wilt SEC ging afgelopen zaterdag opnieuw ten onder tegen Lelystad al zag het daar in de eerste helft helemaal niet naar uit. SEC startte met de harde wind tegen en dat gaf Lelystad de gelegenheid de aanval te zoeken. De eerste minuten ontstonden enkele hachelijke situa ties voor het Lelystad-doel, maar Peter Hellinga aarzelde iets te lang waardoor een goede kans verloren ging. Na deze sterke opening was het Le-; lystad dat SEC onder druk zette en De sleutelwedstrijd voor Soest is door de Soesters op routine en werklust ge wonnen. Soest moest deze zondag be wijzen dat het niet, zoals de twee ach tereenvolgende thuisnederlagen deden vermoeden, in de onderste regionen behoorde maar in de middenmoot of, zoals Soester enthousiasten zeggen: de sub top. Men moest dat bewijzen in Utrecht bij het onderaanstaande DWSV, dat in Soest ook al een nederlaag had gele den en dus extra zou vechten voor de broodnodige punten. Ietwat angstig zal trainer Jan van Rens- wouw dit duel tegemoet gezien hebben. Hij had immers niet de beschikking over spelers met klinkende namen als Martin Langbroek (spierscheuring), Arjan Schipperen (enkelblessure: al weer!) en Henk van Asch (winter-s sport). Soest heeft echter aardig wat reserves ,,in huis" (al moet gezegd dat - wie weet daardoor - het tweede elftal verloor. In de basis" stonden nu Richard Vi- see, Anton Vugts en Stan Uyland, waarvan het loop- en werkvermogen van de twee eersten deze dag geweldig uitkwamen, gezien de erbarmelijke weersomstandigheden, die op het aller laatste moment ontstonden. Een spek glad veld was het gevolg van de ferme sneeuw en hagelbuien, die vlak voor aanvangstijd neervielen. Het was DWSV dat zich het eerste aan paste aan deze omstandigheid. Een enorme dosis werklust en wilskracht bracht hen in de aanval en de Soester ploeg had daar aanvankelijk alle moei te mee. Doelman Kamphorst was steeds attent op alle door glijdende ballen. Aanvallend kwam Soest maar lang zaam op gang. Het eerste wapenfeit kwam van het hoofd van Stan Uyland. Veel onnauwkeurige passes waren het direkte gevolg van de gladde top- laag. Na ruim een kwartier was dat ook een van de oorzaken van de voorsprong van DWSV. Een vrij onschuldige vrije trap werd door doelman Kamphorst al wegglijdend losgelaten. Mét Andre van den Dijssel stormde ook Meeuw- sen toe en hij wist de bal over de doel lijn te werken: 1-0. Even daarvoor had doelman Mul van DWSV een loei harde vrije trap van Wim Gouw tot corner verwerkt. Soest liet het er niet bij zitten en kreeg zo waar wat vat op het spel (en het veld). Goede kansen ontstonden en ook ferme schoten werden afgevuurd door de lastige Richard Visee en Wim Gouw. Met kunst en vliegwerk hield doelman Mul echter zijn doel schoon. De gelijkmaker hing echter wel in de lucht. De kleine (maar tegenover de Utrechters vrij grote) aanhang van Soest moest echter wachten tot vlak voor het rustsignaal. Na een goede actie van Stan Uyland kon Huub Kop pel een voorzet geven, die door Wim Gouw slim werd doorgekopt naar de toestormende Richard Visee, die steenhard via de handen van doelman Mulinknalde. Het sprak vanzelf dat de DWSV-ers na rust geladen op het veld kwamen. Men vocht tenslotte voor „lijfsbehoud". De voor de rust al veelvuldig zwak op tredende scheidsrechter kon de ver woede strijd die zo nu en dan om de bal ontstond nauwelijks aan. Futiliteiten werden bestraft met een direkte vrije schop en aanslagen op de benen van vooral de Soesters werden soms over het hoofd gezien. Soest werd in de verdediging gedron gen en daarin ontpopte vooral John de Jong zich als een accurate speler en aanvoerder. Robert Westbroek kwam ook weer cp z'n oude niveau. Hoewel het uitverdedigen nog wel wat te wensen over liet kwam Soest toch zó nu en dan tot leuke counters, het type spel dat de Soesters nu eenmaal beter licht. Ruim een kwartier was er gespeeld in de tweede helft toen in een snelle actie Huub Koppel Stan Uyland op rechts weg stuurde. Diens voorzet werd door de goed opgekomen Andrè Schokker ingezet. De redding van eèn DWSV-verdediger kwam duidelijk van achter de doellijn (1-2). Dat bracht Soest in een goede positie DWSV moest immers komen en drong Soest in een verdedigende rol. Als de buitenspelsituatie eerlijk gehanteerd was door grensrechter én scheidsrech ter (tot een paar maal toe kwamen Soesters duidelijk van eigen helft), dan was het verlossende doelpunt al eerder gekomen. In enkele hachelijke situaties voor het Soest-doel kon doelman Kamphorst nog redding brengen, al kwam hem dat op een blessure te staan, en wel zodanig dat, na nog enig doorspelen, zijn makkers hem tot slot naar de kleed kamer moesten dragen. Verschillende vrije trappen die DWSV toegekend kreeg gaven het idee dat Soest wat hard speelde. Acties van de Utrechtse doelman (midden op het veld lopende!leverden echter terecht een boeking op. In deze fase werd er zelfs een Utrechter wegens schelden (de man had al een boeking gekregen in de eerste helft) uit het veld gestuurd. In een rumoerig slot stelde Soest de ze ge (verdiend) veilig. Eindelijk werd een counter (terecht) niet afgefloten voor buitenspel en lukte een goede actie van Richard Visee. Anton Vugts mocht het karwei voor het door doelman Mul verlaten doel afmaken: 1-3. Omdat (als het weer het toelaat) zon dag a.s. in Utrecht tegen koploper Zwa luwen Vooruit moet worden aangetre den zal er nog wel wat geschoven moeten worden om de juiste, sterkste opstelling te vinden. Bovendien is het de vraag of de diverse blessures ge heeld zijn, die van doelman Kamphorst incluis. Met 5 jaar ervaring zal trainer Jan van Renswouw ook hier de goede oplossing wel weten aan te dragen. Bovendien speelt Soest tegen hoger ge plaatste ploegen vaak beter dan tegen z.g. ,,staart"-ploegen. Duidelijk is in ieder geval geworden dat Soest eerder bij de bovenste helft thuishoort dan bij de hekkesluiters; daarvoor heeft Soest genoeg reserves en klasse in huis. Kompetitiestand voor het eerste elftal: Zwaluwen Vooruit 13-17 Midlandia 13-16 UW 14-16 WOG 13-15 Victoria 13-14 Kampong 14-14 Soest 14-14 CDW 14-14 BVC 14-13 Vreeswijk 13-12 PVC 13-10 DWSV 14-7 Wederom werd er nagenoeg een com pleet voetbalprogramma afgewerkt. Slechts drie ploegen t.w. de A-2, D-5 en F-3 zagen hun wedstrijd afgelast. De resultaten waren deze zaterdag minder dan in de afgelopen maanden het geval was. De 23 gespeelde wed strijden brachten slechts 6 overwinnin gen op, er werd 5 maal gelijkgespeeld en 12 maal werd er verloren. Soest B-l leverde een knappe prestatie door in de uitwedstrijd tegen H.V.C. met 0-0 gelijk te spelen. Soest A l speelde in Veizen met 1-1 ge lijk tegen V.S.V.A.-l. VSVA-1-Soest A-l Een door blessures en afstaan van spe lers aan de Seniorenselectie gehaven- 1-l afgelast 2-1 0-0 3-2 0-1 1-1 0-0 2-1 3-2 2-1 1-3 1-7 2-1 2-1 3-2 afgelast 0-3 0-1 1-1 0-1 de Soest-ploeg moest in Velsen de strijd aanbinden met VSV. Soest was vastge- sloten er het beste van te maken en kwam goed uit de startblokken. Helaas was het toch VSV dat na ca. 10 minuten de leiding nam. Soest liet de moed niet zakken en bleef in de aanval. Het was; Bas Uyland die met een uitstekend schot beide ploegen weer naast elkaar, bracht. Met deze stand kwam de rust. Na rust had Soest het beste van het spel. Er waren veel kansen, die echter op het door hagel en storm zeer zware veld niet in doelpunten konden worden om gezet. Ook de Soest-verdediging hield stand, zodat de al voor rust bereikte 1-1 stand tevens de eindstand werd. De uitslagen van afgelopen zaterdag waren: A- Junioren: VSV 1 - Soest 1 AmersfBoys 1 - Soest 2 HVC3- Soest3 B- Junioren: HVC1-Soest 1 KWA 2 - Soest 2 Soest 3 - Amersf. Boys 2 Soest 4 - IJsselmeer Vogels 3 Soest 5 - Hoogland 4 C- Junioren: HVC1-Soest 1 Hoogland 2 - Soest 2 Soest 3 - Limvio 1 Spakenburg 3 - Soest 4 CJW 4 - Soest 5 D-Pupillen: VVZA1 - Soest 1 Soest 2- Soest 3 Baarn 4 - Soest 4 Amersf. Boys 3 - Soest 5 Soest 6 - Roda 7 E-Pupillen: Soest 1 - IJsselmeer Vogels 1 Roda 4 - Soest 2 Soest 3 - Achterveld 2 F-Pupillen: Soest 1 - SEC 1 2-1 Soest 2 - Achterveld 1 3-0 IJsselmeer Vogels 3 - Soest 3 afgelast Roda 6 - Soest 4 3-0 Voor a.s. zaterdag staan onderstaande thuiswedstrijden op het programma: A-Junioren: Soest 2 - Hooglanderveen 1 B- Junioren: Soest 1 - Quick 1 Soest 3 - TOV 1 C-Junioren: Soest 1 - Baarn 1 Soest 2 - Amsvorde 1 Soest 4 - Roda '46 6 Soest 5-VVZA 7 D-Pupillen: Soest 2 -TOV 1 Soest 4 - Eemdijk 1 Soest 6 - Hoogland 6 E-Pupillen: Soest 3 - Roda 5 F-Pupillen: Soest 2 - Baarn 3 Soest 3 - KWA 4 Soest 4 - Baarn 4 Damesvoetbal De S.O. Soest-dames konden tegen het sterke Nijenrodes geen vuist maken. De Nijenrodes-dames scoorden er lustig op los en het werd voor de Soes ters een 12-0 nederlaag. A.s. zondag krijgen de S.O. Soest-da mes het wederom moeilijk, want dan staat de uitwedstrijd tegen S.D.O. op het programma. Film voor de S.O. Soest-jeugd Zaterdag 5 februari wordt er voor de S.o. Soest-Jeugd een film vertoond. Op het programma staat „The Great Ra ce", een komedie met Tony Curtis, Jack Lemmon en Natalie Wood. Bij algehele afgelasting wordt de film 's middags om 14.00 uur vertoond, wordt er normaal gevoetbald dan wordt het een avondvoorstelling, n.1. om 18.30 uur. dat leidde na ongeveer een kwartier tot een uitstekende kans voor Lelystad, maar de bal kwam via de onderkant van de lat opnieuw het veld in. In de 2le minuut nam SEC verrassend de leiding. Een prima combinatie tus sen Bert Holwarda en Piet van Hunen werd door laatstgenoemde erg goed af gemaakt. Vijf minuten later was het echter weer gelijk. Een goede aanval over links leidde tot de gelijkmaker door rechtsbuiten Paul Wentink van Lelystad al zat aan deze treffer een duidelijk buitenspelluchtje. SEC wist deze stand tot aan de rust te handhaven en de spelers waren in de rust vol goede moed voor de tweede helft. Men ging dan ook na rust gelijk in de aanval, maar dat leverde slechts en kele corners op. SEC bleef aanvallen en dat werd de ploeg noodlottig, want hierdoor kreeg de voorhoede van Lely stad teveel ruimte en binnen 5 minuten werd de wedstrijd door 2 doelpunten van Vincent Uhlenbeck beslist. Er was twintig minuten gespeeld en SEC ging opnieuw proberen wat aan de stand te doen, maar aan de andere kant was opnieuw Lelystad succesvol. Piet van Hunen brengt SEC aan de lei ding in de overigens verloren wedstrijd tegen Lelystad. Middenvelder Kees Visser brak op nieuw door de ver opgedrongen achter hoede en alleen de noodrem via Henk van Essen kon hem stoppen, maar dat ging wel ten koste van een strafschop. Kees Visser nam zelf de strafschop en Wim van de Veen was kansloos. Bij SEC werd de lichtgeblesseerde Bert Hol warda vervangen door Victor Witte, maar op dat moment was de wedstrijd al verloren. SEC kroop nog wat dichterbij door een doelpunt van Piet van Hunen na goed aangeven van Henk van Essen. Als Wout Krüter in de laatste 5 minuten wat meer geluk had gehad met zijn in zet, dan had het nog een spannende sloftase kunnen worden, maar hij zag zijn schot net naast gaan. Vermeldenswaard is verder nog, dat Rinie Jasperse stopt na vijf seizoen met het trainen van de zaterdag-selec tie. Het bestuur gaat op zoek naar een vervanger. A.s. zaterdag speelt SEC opnieuw thuis tegen Barneveld. De dames van VVZ'49 hebben zich afgelopen zaterdag bijna laten verras sen door een stug verdedigende tegen stander. Het uit Lelystad afkomstige Stator, dat op eigen veld een 1-12 af straffing te incasseren kreeg, was er in het tweede treffen met VVZ duide lijk op uit om de schade ditmaal zo be perkt mogelijk te houden. Stator trok zich direkt na het beginsignaal mas saal in het eigen strafschopgebied terug en beperkte de nederlaag op die ma nier tot 3-0. De eerste serieuze scoringsmogelijk- heden waren voor de bezoekende da mes, die na 10 minuten zelfs drie cor ners op rij mochten nemen. Dat Helen Maier niet alleen in de spits goed uit de verf kan komen bleek uit de wijze waarop zij in de eerste helft het doel van VVZ verdedigde. Na 20 minuten hergroepeerde de Soes ter dames zich en kon de stormloop op het Lelystadse doel beginnen. Mar- louk Strietman kreeg een uitstekende kans om de score te openen maar haar schot verdween in het zijnet. Mar leen van de Craats was ook dicht bij een treffer, maar ditmaal vond zij een goed keepende Stator-doelvrouwe op haar weg. Echt moeilijk kreeg Stator het toen het VVZ-middenveld onder aanvoering van Marja Brouwer de druk begon te verhogen. Doelpunten bleven echter uit. De dames uit Lelystad trokken zich massaal teru en wisten op deze wijze de 0-0 stand lange tijd te hand haven. Toch wist VVZ na 30 minuten op 1-0 te komen. Laatste vrouw Corrie Floor stak het middenveld over en bereikte Marleen van der Craats met een haar- zuivere pass. Van der Craats liet een keihard schot los, waar zelfs de uitste kende Stator-keepster niets tegen kon uitrichten. Drie minuten later was het opnieuw raak. Marja Brouwer probeerde het van 40 meter en zag haar poging op de kruising stranden. Marleen van der Craats was echter attent en tikte de bal in het Stator-doel. Volgens afspraak verscheen VVZ in de tweede helft met Marleen van der Craats onder de lat. Zij had misschien beter in de kleedkamers kunnen blij ven, want gedurende de tweede 35 mi nuten zijn de Lelystadse dames er slechts één keer in geslaagd om de middenlijn te passeren. WZ wist deze overmacht onvoldoende in doelpunten uit te drukken. Stator had zelfs de grootste moeite om de bal uit het eigen strafschopgebied te krij gen, maar VVZ profiteerde hier niet van. Het was uiteindelijk de linksback van de Soester dames, die voor 3-0 zorgde. Mary den Daas was precies op tijd om een voorzet van Helen Maier net langs de paal binnen te tikken. De verwachte doelpuntenregen bleef dus uit, maar de twee punten bleven aan de Eemweg. Door dit resultaat zijn de dames opgerukt naar een ge- Foto: Goos van der Wilt Jan van Rees benut voor SEC de toegekende strafschop en scoort daarmee het eerste en enige doelpunt van de Soester ploeg. kreeg HMS vlak voor rust nog een kans, toen een vrije trap neft buiten het straf schopgebied genomen mocht worden. Deze leverde echter niet meer dan een hoekschop op. Na rust startte HMS furieus, maar de SEC-achterhoede, met laatste man Mark Timmer, hield het hoofd koel en wist het spel weer te verplaatsen. Hans Berkhof kreeg een goede kans, aangegeven door Jos van Rouwendaal, maar zijn kopbal ging naast. Een snel le aanval via Walter de Boer en Wim Altenaar strandde eveneens. Achterin bij SEC maakte Eric Heems kerk een gevaarlijk afstandsschot on schadelijk en speelde John Derksen een sterke partij, waarbij hij zijn voor- waartsen vaak aan het werk zette, te. Een hard werkend SEC nam tegen HMS een 1-0 voorsprong, waarmee de rust bereikt werd. In de tweede helft verzuimde SEC een aantal doelrijpe kansen te benutten, terwijl HMS via een vrije trap de gelijkmaker kon scoren. SEC startte met een gewijzigde opstel ling. Hans Berkhof maakte na een langdurige afwezigheid zijn rentree, ten koste van de minder succesvolle Robert Sakkers. Mark Timmer speelde laatste man, terwijl Jan van Rees op schoof naar het middenveld. In de beginfase joeg een sneeuwstorm over het veld en moest SEC tegen de wind optornen. SEC streed met veel in zet, maar het spel strandde steeds op het middenveld. De eerste echte kans kwam pas na ca. 20 minuten, maar Hans Berkhof zag zijn schot naast gaan. Een goede aanval over rechts, waarbij Wim Altenaar goed gelanceerd werd door Walter de Boer, leverde niet meer dan een hoekschop op Hieruit ont stond echter toch een goede kans, toen John Westerveld van dichtbij inschoot. Zijn schot werd helaas geblokkeerd door HMS-speler Dik Snel, die daarbij zijn handen gebruikte. Jan van Rees schoot de toegekende strafschop hard en zuiver in: 1-0, na 22 minuten. SEC kreeg zelfs een overwicht. De kansen onstonden o.a. na een solo van Wim Altenaar, die keeper Wim de Groot toch nog op zijn weg vond. Een gevaarlijke uitval van HMS werd goed opgevangen door Jaap Holleman en SEC mocht het opnieuw proberen. Jan van Rees deed goed stuwend werk op het middenveld en Jos van Rouwen daal verscheen alleen voor de keeper, maar ook hij kwam niet tot scoren. Eric Heemskerk reageerde flitsend toen na een hoekschop van HMS de bal van dichtbij werd ingekopt. Nadat Wim Altenaar een nieuwe kans had gehad en Ruud van Rouwendaal via een goed rush gevaar had gesticht Nadat SEC opnieuw enkele kansen had laten liggen mocht Joop Abbel, na maandenlange afwezigheid door een ernstige blessure, zijn rentree maken. Hij verving Wim Altenaar. Na twintig minuten kwam HMS op ge lijke hoogte. Nadat eerst een HMS- aanval was afgeslagen kwam de ploeg gevaarlijk terug en kreeg een vrije trap. Ondanks een opgesteld muurtje verdween het schot van Dik Snel na enigszins van richting te zijn veran derd in het doel 1-1 SEC streed verder. Joop Abbel kwam dichtbij een treffer toen hij een goede voorzet van Walter de Boer in een leeg doel kon intikken, maar tot grote ont zetting van de gehele SEC-aanhang sprong de bal via de voet van Joop Abbel naast. In de slotfase kreeg SEC nog enkele hoekschoppen te nemen en toen een vrije trap van net buiten het straf schopgebied een schot van Walter de Boer opleverde dat net overging, floot de goed leidende scheidsrechter Laribe af. SEC ging ontevreden naar de kleed kamer, met de wetenschap dat een hal ve winst onvoldoende is na zoveel gemiste kansen, terwijl er toch met een zeer grote inzet gestreden was. Afgelopen zaterdag moest de Al van SEC aantreden tegen Quick A2. In de 2e minuut scoorde Wim Pothoven 1-0 voor SEC. maar direct na de aftrap was het Quick dat gelijk maakte 1-1. Hierna was weer de beurt aan SEC. Ronald de Rooij scoorde in de 5e en 25e minuut 2-1 en 3-1. Quick gaf niet op en het werd in de 28e minuut 3-2. Vlak voor rust scoorde Wim Pothoven uit een goed opgezette aanval 4-2. Na rust zette SEC door. Het werd 5-2 door Ronald de Rooij, 6-2 werd het door een doelpunt van Erwin Meerding. In de laatste minuut maakte Quick er nog 6-3 van. Aanstaande zaterdag moet de Al van SEC aantreden tegen Limvio Al. Wedstrijdprogramma SEC-jeugd zaterdag 5 februari 14.30 uur SEC Al - Limvio Al 15.00 uur Hooglanderveen A2 - SEC A2 13.45 uur SEC Bl - Hoevelaken Bl 16.00 uur APWC B2 - SEC B2 15.00 uur SEC Cl - WZA C3 13.45 uur SEC C2 - KWA C3 13.00 uur Hoevelaken Dl - SEC Dl 13.00 uur SEC D2 - WZA D4 12.00 uur WZA D7 - SEC D3 12.00 uur SEC D4 - Spakenburg D4 12.00 uur Achterveld El - SEC El 12.00 uur SEC E2 - KWA E 4 11.00 uur WZ F1 - SEC F1 12.00 uur De Glind F1 - SEC F2 11.00 uur Amersf. Boys F3 - SEC F3 Uitslagen SEC-jeugd zaterdag 29-1-83 SEC Al - Quick A 2 6-3 SEC A2 - Amsvorde A2 1-0 Quick B2 - SEC Bl 1-7 Achterveld B2 - SEC B2 1-4 SEC Cl - Amsvorde Cl 2-3 Hooglanderveen C2 - SEC C2 4-2 Hoogland Dl - SEC Dl 2-2 SEC D2 - IJsselm. vogels D3 4-2 SEC D3 - WZ '49 D 3 0-5 SEC D4 - Roda D6 0-6 WZA E2 - SEC El 0-4 SECE2-WZAE3 1-1 Soest Fl - SEC Fl 2-1 Hooglanderveen Fl - SEC Fl 4-1 SECF3-TOVF2 0-5 deelde vierde plaats met 16 punten uit 15 wedstrijden en dat mag een compliment zijn aan het adres van de meest jonge WZ-dames in een klasse waarin vooral de sterke Veluwse da mesteams te vinden zijn. Mochten er in Soest nog dames tussen de 15 en 22 jaar zijn die geïnteresseer- Mochten er in Soest nog dames tegen de 15 en 22 jaar zijn die geïnteresseerd zijn in het spelen van damesvoetbal op zaterdag dan kunnen zij zich wen den tot de heer Leo Brunt, Thorbecke- straat 29, tel. 15894. De competitie 82-83 is wat betreft de dames al weer bijna achter de rug. Met nog drie wedstrijden te spelen kan WZ spreken van een geslaagd twee de damesseizoen. Dat WZ het in deze resterende partijen beslist niet gemak kelijk zal krijgen mag blijken uit het programma. Uit tegen de nog ongesla gen kampioen FC Horst, uit tegen het op de tweede plaats geklasseerde Pechvogels en als de weergoden het toelaten spelen de dames a.s. zaterdag uit tegen de Veensche Boys. De eerste ontmoeting tegen deze dames uit Nijkerkerveen eindigde in 1-1. Zaterdag 5 febniari 14.30 uur WZ'49 - De Merino's 12.00 uur WZ '49 2 - Altius 2 Zondag 6 februari 14.30 uur Zwaluwen Vooruit - S.O. Soest 12.00 uur S.O. Soest 2 - S.D.O. 2 14.30 uur SEC - De Vesting SEC 2 vrij. Zaterdag 12 februari VVZ '49 1 vrij. 12.00 uur Vlug en Vaardig 3 - WZ'49 2 10.00 uur dames) DVSA - VVZ '49 Zondag 13 februari Soest 1 en 2 vrij. SEC 1 en 2 vrij. Deze wedstrijd was belangrijk voor de bezetting van de 3e plaats. DVS moest dus winnen. Het was echter geen goede wedstrijd en de uitslag was juist.» In de eerste helft had DVS de strijd kunnen beslissen, maar van de vele kansen werd er maar één benut: Fred v.d. Meer, die zich keurig vrij speelde, schoot de bal voorbij de keeper, waar na Robert de Boer de bal nog het laat ste duwtje gaf. 1-0 voor DVS! Verder werden er nog een paar goede kansen gemist, wat resulteerde in een 1-0 rust stand. Na de rust eenzelfde beeld: afwach tend voetbal van beide kanten. Loe rend op een spaarzame kans gooide Fred v.d. Meer ver in; lange Gerrit v.d. Laan was attent en kopte de bal langs de keeper: 2-0 voor DVS, een ver diende voorsprong. Maar niet voor lang! Bij een corner voor Soesterberg kwam de bal hard voor en een speler kreeg de bal op zijn been: 2-1! Het duur de tot de laatste minuut dat Soester- berg'op 2-2 kwam. Uit een vrije trap via een been van een van de DVS- ers verdween de bal onhoudbaar in de hoek: 2-2. A.s. maandagavond, 7 februari, is er weer klaverjassen bij de voetbalvere niging SEC voor iedereen die gezellig en ontspannen wil spelen. Het was verheugend de laatste keer zoveel klaverjassers te ontmoeten, waaronder nieuwe gezichten. Ook dit keer is de aanvang 20.00 uur. Er wordt in de kantine aan de Bosstraat ge speeld. Inleggeld ƒ2,50 per persoon. 14.30 uur De Merino's - VVZ 12.00 uur WZ 2 - Altius 2 12.00 uur DVS 3-WZ 3 12.00 uur FZO 2 - WZ 4 12.00 uur WZ 5 - WOG 6 12.00 uur Stroe 6 - WZ 6 Dames 10.00 uur Veensche Boys - VVZ SEC 14.30 uur SEC - Barneveld 10.00 uur SEC 4 - Altius 8 HEES 14.30 uur TOV - Hees 12.00 uur Hees 2 - Lelystad 2 14.30 uur Hees 3 - Bussum 3 14.30 uur Naarden 5 - Hees 4 SOESTERBERG 14.30 uur De Posthoorn - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - Candia 5 12.00 uur Soesterberg 3 - EFC 4 S.O. SOEST 14.30 uur Zwaluwen Vooruit - Soest 11.30 uur Soest 2 - SDO 2 12.00 uur Soest 3 - De Vesting 2 11.30 uur Baarn 3 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - De Zebra's 4 14.30 uur Soest 6 - WOG 6 14.30 uur Soest 8 - Quick 11 11.30 uur HVC 6 - Soest 9 11.30 uur 's-Graveland 9 - Soest 11 9.30 uur Soest 12 - 't Goy 10 9.30 uur Soest 14 - Soest 13 Dames 11.30 uur SDO - Soest SEC 14.30 uur SEC - De Vesting 11.30 uur Soesterberg 2 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Actif 3 12.30 uur LW 5 -SEC 5 11.00 uur Hoogland 8 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Utrecht 11.30 uur Soesterberg 2 - SEC 3 11.30 uur Baarn 4 - Soesterberg 3 11.30 uur Soesterberg 4 - Unitas 2 13.30 uur Unitas 4 - Soesterberg 5 11.30 uur Soesterberg 6 - Celeritudo 7 Dames 10.00 uur LW - Soesterberg

Soester Courant | 1983 | | pagina 29