Programma 4 Toptien Soester schaak- club nog ongeslagen Opgaande lijn in spel Alfrink Mavo Zwemploeg Duinkikkers goed in vorm Veel Eemvogels naar winst Damvereniging Soest speelde clubcompetitie Duinkikkers 2 winnen van Dolfijn Dames 1 Red Stars nog steeds in de race Winst voor BDC-dames Hengelo - B.D.C. 18-13 lot 51 1 SCHAKEN Alb. Thijm College Kard. Alfrink Mavo: 2-3 SCHAKEN SCHAKEN Griftland struikelt in Schoolschaakkampioen- schap ZWEMMEN/ Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant KORFBAL DAMMEN WATERPOLO BASKETBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg HANDBAL HANDBAL Zaalprogramma Handbal vereniging BiD«G< Soester Courant van woensdag t februari 1983 31 30 itand te >k weer artegen en ver- ïgen. In 1 voor uit han- neder- een 5-1 s bijna 5-4. De ndeiijk zodat jrdiend n ieder 'en. die id spel mgeno- Velzen iteken. 6-4 :dames ty One •f meer onder t opge- eriaal- de. De jk nog in het ts twee punten iselaar leijnse partij 4-6 iultaat n van punten nborg. .oeren eheer- ;n ble- i man- ?r aan dreef enkel- in de - Shot - Shot iot 8 - Bilt 2 - Shot - Shot J. Shot 1-9. mpia ?seer- strijd .Mede >lym- werd jnten deze winst in de keer pech Er n en islist iets Het ziet ernaar uit dat de strijd om het M'haakkampioenschap van de eerste klasse B van de Stlchts Gooise Schaak bond gaat uitlopen op een tweekamp tussen Soest 1 en HSG 3. In de vijfde ronde wees Soest vorige week donderdag het nog (eveneens) ongeslagen Gorinchem 1 in eigen huis terug met SVfc-BVx waardoor de mannen van kopman Vegter met 10 punten uit vijf wedstrijden de ranglijst aanvoe ren. Vermoedelijk zal dé onderlinge confrontatie tussen HSG 3 en Soest 1, die op 3 maart aanstaande in Hilver sum gespeeld gaat worden, de voorlo pige!?) beslissing gaan brengen, als Soest tenminste in de zesde ronde tegen Amersfoort (op 11 februari) niet in de fout gaat. De uitwedstrijd tegen Gorinchem werd vooraf met sombere perspectieven tegemoet gezien. Lange tijd zag het et- naar uit dat Soest in deze moeilijke wedstrijd drie invallers achter de bor den zou moeten brengen. Uiteindelijk warden het er "maar" twee omdat de in Kampen studerende Gerrit Muis op het laatste moment toch mee kon spe len. Invallers moesten nu worden opge trommeld voor Vennik en de bij de "hoogovens" spelende Van Tuinen. In de heren Goes en Van Dijk kregen bei den waardige remplacenten want zij slaagden er aan de borden negen en tien in remises uit het vuur te slepen. Slechts aan één bord ging het mis. De tot dan toe in de bondscompetitie nog ongeslagen René Molenaar werd met de zwarte stukken in veertien zetten van het bord gevaagd. Even daarvoor had Gerrit Muis in een soort Benoni Soest aan het eerste puntje geholpen. Hij strafte een niet in de openingsboek jes voorkomende zet van zijn tegen stander resoluut en koelbloedig af waardoor hij al na een uur speeltijd in de 'wachtkamer' kon plaatsnemen. Met Muls zagen ook Jonker. Niemeijer en Henze kans de partij naar zich toe te trekken terwijl naast Goes en Van Dijk ook Groen. Vegter en Sulenta het met remises ook niet onverdienstelijk de den. Vegter en Sulenta namen in een erg vroeg stadium genoegen met het remiseaanbod van hun tegenstanders waardoor Soest en Gorinchem elkaar tot 3-3 volledig in balans wisten te hou den. Op dat moment bestond ei- nog enige onduidelijkheid over het uitein delijke resultaat. Weliswaar stond vierde bord speler Henze een "gezon de" centrumpion voor maar daarte genover stonden moeilijke stellingen voor zowel Jonker als Niemeijer. Beide spelers wisten de problemen te boven te komen en nadat Henze de felicitaties van zijn tegenstander in ontvangst had kunnen nemen zag Niemeijer eveneens kans zijn partij in z'n voordeel te be slissen. Rob Groen trok zijn team via remise in veilige haven waarna Jonker met een fraaie combinatie de score een nog beter aanzien gaf. Het team van de Kardinaal Alfrink Ma vo heeft het jeugdschaaktoernooi in Baarn zaterdagmiddag j.1. op waar dige wijze besloten. Met boeiend, ris kant en gevarieerd spel hebben de jongens indruk gemaakt in het van spanning zinderende Brandpunt. In het bijzonder in tactisch en technisch op zicht valt er veel vooruitgang te be speuren. Gert Stavast, die tijdens de vorige wed strijden al geducht van zich deed spre ken. had deze keer weinig moeite met zijn partner. Ten gevolge van positio neel overwicht, gecombineerd met een onschuldig valletje. rolde Gert verdienstelijk naar de mat. Al spoedig volgde Donald Farrell. die met handeige manoeuvres de vij andelijke Dame wist te verschalken. Dankzij dit kwaliteitsvoordeel kabbel de Donald rustig naar de zege. Bert Jansen boekte met fris en gede- gen spel zijn tweede overwinning. Op vallend was ook nu weer zijn zelfver zekerdheid en de rustige en weloverwo gen opbouw van de stellingen. Hij be zorgde zijn team een 3-0 voorsprong én daarmee de overwinning. Ferry de Pater fungeerde als invaller aan het vijfde bord. Geruime tijd heeft het ernaar uitgezien dat hij aan het langste eind zou trekken, maar uitein delijk ging zijn paard aan de haal. waardoor de partij niet meer te redden was. Topman Rob Gerrits speelde ook nu weer aan het altijd moeilijkste eerste bord. Deze keer zat het de diepdenker niet mee. In het begin van de strijd plaatste hij zijn paard op een verkeerd veld. wat hem uiteindelijk het paard en daarmee ook de partij kostte. In een verloren positie schotelde hij toch nog gedurende geruime tijd met gewaagde operaties zijn partner menig pro bleempje voor. De eindstand ziet er als volgt uit 1. Buitenlandpoort Mavo. 6 pt. 2. Kardinaal Alfrink Mavo. 4 pt. 3. Alb. Thijm College. 2 pt. 4. O.S.G. De Randdijk, 0 pt. In de race om het kampioenschap schoolschaken van de S.G.S. hebben de teams van het Gem. gynasium uit Hil versum die van het Griftland College danig dwars gezeten. In de A-poule moest het Griftland persé winnen om nog kampioen te worden en die opgave bleek te zwaar. Na de vöoruitgespeelde partij tussen Jan-Gijs van Steenis en Najib Nakad. die in remise eindigde, viel de beslis sing in de andere partijen naar verhou ding vrij snel. Slechts Ivar Chavannes wist aan bord 3 zijn tegenstander te verslaan i zijn score is 100' tide overige Griftlandspelers Frits Steen- jjjeijer. Haijo Schipper en Jaques Rijs- tenbil moesten het onderspit delven, waardoor de eindstand 31-® - ïLj werd. Dit houdt in dat na 2 jaar het Griftland College niet vertegenwoordigd zal zijn bij de eindstrijd van het schoolschaak kampioenschap van Nederland. Een troost is evenwel dat dit team nog en kele jaren bij elkaar blijft en volgend jaar ongetwijfeld sterker zal terug keren. Het B-team deed het. eveneens tegen het gymnasium, slechter. Voor de twee de achtereenvolgende keer verloor het met de maximale cijfers 5-0. Dit team kan zich slechts beroemen op de 3-2 overwinning uit de eerste ron de op St. vitus-B en zal in de komende tijd ijverig aan de training moeten. Zaterdag j.1. werden in IJselstein B-li mietwedstrijden gezwommen. Voor een aantal zwemmers van de Duinkik kers was dit een goede gelegenheid om hun persoonlijke rekords te verbeteren en de B-limiet te halen. Dat er hard gezwommen is, blijkt wel uit de vol gendetijden: Barbara Schippers: 100 m. rugcrawl in 1.31.4 en 100 m. vrije slag in 1.24.0. twee tijden die wat tegenvielen. Jeffrey Spoor verbeterde op de 100 m. rugcrawl zijn record met 2.3 seconden. Hij zwom 1.25.6. Ingeborg Uyland: bleef op de 100 m. vlinderslag met 1.44.6 net iets boven haar persoonlijke rekord. Annet de Kiewit: plukte de vruchten van haar volhouden, want zij zwom de 100 m schoolslag in 1.33.9 bijna 1 se conde sneller dan haar persoonlijk re kord. Ronald Smits: stelde zijn record op de 100 m. schoolslag met ruim een halve sec. scherper in 1.40.2. Coen Beijer: zwom net geen record op de 100 m. schoolslag met 1.30.7. Steven Uyland: leverde op de 100 m rugcrol een goede prestatie door 1.23.5 te zwemmen, ruim l seconde onder zijn record. Axel 4e Zoete: gaat steeds sneller zwemmen. 1.05.3 was goed voor de le plaats en een B-limiet. Zijn eigen re cord werd met bijna 1 sec verbeterd. Foto: Goos van der Wilt Eemvogels I - Maarsenbroek I 8-5 In Beukenrial was het voor de Soester korfballers goed toeven. In een uitste kende wedstrijd won hei tweede acht tal van Woudenberg 4 en in aansluiting daarop speelde het eerste team en even zo uitstekende wedstrijd tegen Maar senbroek. Bij de jeugd ook twee winnende ploe gen. alleen het meisjesteam kwam er niet aan te pas tegen Atlantis. Eemvogels I - Maarsenbroek l Met de nodige spanning was deze wed strijd tegemoet gezien en aanvoerder - coach Jan van de Kuil waarschuwde voor onderschatting. Dat was terecht, want al na vier minuten keken de Eem vogels tegen een 0-1 achterstand aan.. Het schudde de mensen van Soest wel gelijk wakker en het was goed dat Wim van Rheenen van afstand de ploegen op gelijke hoqgte bracht. Het tweede aan- valsvak wist de geboden kansen snel en goed uit te buiten, waarbij vooral het sterke spel van de Eemvogeldames onder de korf de nodige kansen bood. Zowel Netty van de Bunt als Agnes Kraaikamp waren hun tegenstanders goed de baas en konden onder de korf goed steunend werk doen, waaruit Leendert van den Berg een paar prach tige kansen kreeg, zodat een kleine zes minuten later een 3-1 voorsprong voor de Eemvogels op het bord stond. Vlak voor rust bouwde Wim van Rhee nen deze voorsprong nog verder uit en was het halverwege 4-12 voor een hard werkende en goed spelende Eemvogel- ploeg. Goed onderbreken bij het uitver dedigen bracht Laura van London vrij onder de korf. Zij hield de zenuwen goed in bedwang en benutte koelbloe dig de geboden kans: 5-1. Een afstands treffer bracht vervolgens Maarsen broek nog iets dichterbij maar echt ge vaarlijk werd de ploeg niet en een goed opgenomen doorloopbal van Agnes Kraaikamp bracht het verschil we derom op vier punten. Via een straf- worp kwam Maarsenbroek iets dichterbij maar nu had Wim van Rhee nen het antwoord klaar en wist vallend te scoren. Agnes Kraaikamp scoorde van afstand de achtste Eemvogeltreffer en hoewel Maarsenbroek nog tweemaal scoorde, kon deze ploeg de respectabele voor sprong niet meer in gevaar brengen. Het spel in de afgelopen weken van De Eemvogels doet het beste hopen voor de ontmoeting komende zaterdag tegen koploper Tiel. Te hopen is dat de offi ciële waarschuwing die Wim van Rhee nen in de slotfase kreeg wegens com mentaar op de leiding, geen negatieve consequenties heeft. Eemvogels 2 - Woudenberg 4 9-5 Het tweede achttal had waarschijnlijk moeite met het vroege aanvangstijd- stip. want pas in de tweede helft kreeg deze ploeg greep op het spel van Wou denberg. Al na zes minuten spelen keek men tegen een 0-2 achterstand aan en hoewel Rien Kraaikamp vervolgens van afstand scoorde bleef het over wicht bij Woudenberg, dat uitliep tot 1- Op de wekelijkse clubavond van de Damvereniging Soest is de afgelopen week weer fel gestreden om de punten. Nu de Bondswedstrijden achter de rug zijn is de hele club weer present in ,,de Zwaluw," waar iedere maandagavond wordt gespeeld vanaf 20.00 uur. D.V.S. heeft de laatste maanden een zeer grote aanwas van leden gehad. Momenteel wordt er gespeeld in 2 groe pen van 24 spelers. Nu de competitie nog volop bezig is kunnen nieuwe leden zich altijd nog opgeven om mee te draaien in het rondspel. Ter stimulering van de damliethebbers is er studiemateriaal aanwezig, dat voor een klein bedrag gekocht kan wor den om zelf de grondbeginselen van het dammen onder de knie te krijgen. Stap gerust eens binnen op een club avond, jong zowel als oud. voor ie dereen is er veel te leren via het spelen van oefenpartijtjes en (voor iets ver der gevorderden wedstrijden, om zich verder te bekwamen in het damspel. De uitslagen van de afgelopen week waren A groep: J. Dassen - A. van Oosterom 2-0 Chr. Bakker - J. Riewald 2-0 C. v. Oosterom - P.C. A. Kommens l-l J. C. v.d. Leen - F. v.d. Meer 1-1 J. J. den Os - H. Oostenrijk 2-0 C. T. de Bruijn - W. E. Meijerink l-l M. Lambrechts - J. Hogenaar 2-0 M. Bakker - G. P. Kwakermaat 2-0 R. Damen - J v. Vuurde 2-0 E. Veerman - M. A. v. Heiningen 0-2 B-groep: W. v.d. Meij-Mevr. Vorderhake 1-1 J. v. Dasselaar - A. Middendorpafgebr. L. de Ruiter - L. Middendorp 0-2 A. M. Witte - Mevr. Vendrig 0-2 B. Boobé - J. Bonneau 2-0 Buuning - Th. Schimmel 0-2 H. v.d. Heiden - Veldhuizen 0-2 P. Verwoerd - K. Hammacher 0-2 A. Bon - A. Breukel 2-0 L. v. Brummelen - Mevr. Leeuwen kamp 2-0 E. v.'t Klooster - L. de Ruiter 2-0 Mevr. Vendrig - K. Hammacher 0-2 F. Spilker - Veldhuizen 0-2 P. Verwoerd - Mevr. Vorderhake 0-2 Leendert van den Berg (Eemvogels) in de aanval tijdens de wedstrijd tegen Maarsenbroek. 3. Twee doelpunten van Goof van de Peyl bracht op slag van rust de Eemvo gels langszij, maar nog in dezelfde minuut zette een afstandsschot Wou- denbergopnieuw op winst. In de tweede helft leek het niet anders toe te gaan, nadat Woudenberg 3-5 had gemaakt. Het kruit leek verschoten en een steeds beter spelende Eemvogel- ploeg kreeg duidelijk meer greep op het wedstrijdgebeuren. Eerst scoorde Marco Kuil van afstand en een zeer goed genomen vrije bal bracht Herman van Essen in goede schietpositie waar door béide ploegen weer gelijk kwa men. Goof van de Peyl bracht met drie doelpunten in deze slotfase zijn totaal op vijf. Herman van Essen scoorde ook nog, zodat dq Eemvogels uiteindelijk met 9-5 wonnen van Woudenberg. De jeugd De pupillen wonnen met 3-0 van de K.V.O.-pupillen. De doelpunten van deze nog zeer jonge Eemvogels werden gemaakt door tweemaal Marco Schou ten en eenmaal Manon Nieuwenhuis. Ook de C-l won van de aspiranten van Doorn met 2-0, doelpuntenmakers waren hier: Katja Rauch en Erik van de Pol. Het meisjesteam verloor met 9- 0 van Atlantis. Programma zaterdag 5 februari in Beukendal 12.30Eemvogels 4-E.K.V.A. 4 14.00 uur Eemvogels jl. - KX Telstar jl 17.00 uur Eemvogels 1 - Tiel l Voor de eerste wedstrijd na de winter stop moest het heren team van de Duinkikkers in het afgelopen weekend aantreden tegen het tweede team van Dolfijn uit Amsterdam. Met de ze nuwen strak gespannen togen de Duin kikkers naar het Sloterparkbad in Am sterdam. omdat dit bad moeilijk be speelbaar is voor de Soester zwemver eniging. Het "thuisbad" in Baarn is nl. beduidend kleiner en men is wat bang voor deze grote watervlakte in Amster- dam. Niettemin begon de wedstrijd goed. Al in de eerste minuut scoorden de Duin kikkers door goed doorzetten via Gerard Hengeveld (0-1Dat gaf moed. Echter, door een overtreding moest Danny Grootveld het water voor 45 se conden verlaten en kon Dolfijn scoren (1- 1). Daarna wisten Wim ten Brinke en Bert v.d. Weyer de keeper van Dolfijn te passeren, zodat de Duinkikkers voor de eerste maal konden gaan rusten met een 1-3 voorsprong. Na aanwijzingen van de gelegenheids- coach. Roel Timmer, begon het tweede spelpart. Er werd voor elke vlerkante meter water gevochten, maar pas In de derde minuut wist Hans Vermey de stand op 1-4 te brengen. Dit Inspireerde Wim Hengeveld dermate, dat hij even later de keeper door een schitterende boogbal het nakijken gaf (1-5). Even kwam de Dolfijn terug en passeerde de voortreffelijke keepende doelman Ron van de Plaats (2-5). De tweede rust ging in met een 2-6 voorsprong door een doelpunt van Wim Hengeveld. Direkt na aanvang van de derde periode scoorde Dolfijn, waardoor de stand op 3-6 kwam. In deze aantrek kelijke periode, gekenmerkt door snel heen en weergaand spel. konden de Duinkikkers nog twee maal scoren via Wim Hengeveld en Wim ten Brinke. waardoor de derde periode werd afge sloten met een 3*8 voorsprong. In de vierde periode vielen de Duinkik kers duidelijk terug. De spelers van Dolfijn roken hun kans en slaagden erin hun achterstand in zeer korte tijd terug te brengen tot 6-8. Was dit con ditiegebrek of was de concentratie ver te zoeken? Op een kritiek moment wist Bert van de Weijer te scoren (6-9). Hierdoor ontwaakten de spelers uit hun verstarring en wist Wim Hengeveld nogmaals te scoren, waardoor de eind stand op 6-10 werd gebracht. Met een voldaan gevoel kunnen de Duinkikkers terug zleri op een wed strijd. waarin voor elk doelpunt volle dige inzet van de hele ploeg aanwezig was. De volgende wedstrijd van het heren-2 team Is een thuiswedstrijd in het zwembad de Trits te Baarn op zon dag 6 februari om 20.15 tegen de zware tegenstander Neptunes uit Zaandam. Verlies van Dames 2 tegen Albatros Met een tekort aan twee vaste speel sters en de vaste coach vertrokken de dames naar Vianen om daar Albatros te bevechten. De Albatros was een on bekende voor de dames. Hierdoor was het in het begin aftasten van de tegen stander wat resulteerde in een eind stand van de eerste periode van 0-1. Tijdens de tweede periode maakte de tegenstander gelijk, maar kon geen van de twee partijen verder komen dan .1-1. Het derde partje was in het voordeel "van de Duinkikkers die uit konden lo pen tot 1-3. Een beetje overmoedig gingen de dames voor het vierde partje te water. De zwemmers van Albatros merkten dit. zodat ze wat feller gingen spelen. Zij konden door dit verbeterde spel 3 doelpunten scoren. De eindstand werd hierdoor op 4-3 bpaald. Dit is de eerste keer verloren wedstrijd van Duinkikkers. 20 Februari spelen de da mes tegen de dames van Haaien 2. Ho pelijk pakken ze dan twee punten. Programma komend weekeinde: Zaterdag 5 februari Watervlo 4 - Heren 3 19.15 uur Vleuten/De Meern (Fletio- mare Zondag 6 februari 18.45 uur Heren 1 - D.J.K. '0 uur Dames 1 Aquaflt 20.10 t.,ir Heren 2- Neptunes 2 Deze wedstrijden worden In het zwem- baa De Trits te Baarn gespeeld. Red Stars DS 1 - Argus DS 173-65 Na de wedstrijd tegen Argus is Red Stars DS 1 nog steeds in de race om te promoveren. Deze race speelt zich af tussen Devil Decils, LVSV en Red Stars, pe dames van Red Stars begon nen deze wedstrijd met 2 geblesseerde speelsters. Na aanvankelijk voortdu rend een kleine voorsprong te hebben gehad, ging het in de loop van de eerste helft toch wel gelijk op. De press van Argus bezorgde Red Stars veel proble men; daardoor kon de tegenstander steeds bijblijven. De tweede helft ver liep net als de eerste, doch Red Stars kon in de laatste tien minuten lang zaam een voorsprong opbouwen en zij wonnen tenslotte met 73-65. Kaho Goudc HS I - Red Stars HS 1104-72 Deze wedstrijd verliep zeer onplezierig. De scheidsrechters druk ten een zo nadrukkelijk negatief stem pel op deze wedstrijd, dat van leuk en attraktief basketball weinig sprake kon zijn. Ondanks het feit dat Red Stars in de eerste helft 20 fouten kreeg en de tegenpartij 6. bleef de achter stand tot 10 punten beperkt. Na rust ging het even gelijk op. maar toen Red Stars op een gegeven moment met vier man moesten spelen, liep de tegenstan der -snel weg tot 104-72. Red Stars MA 1 -Cangeroes MA 1106-52 De eerste helft verliep zeer vlot, want geen van de speelsters had nog 5 p's en de rebounds gingen ook nog goed. want de centers zaten nog in het team. In de tweede helft echter konden de centers het niveau niet aan en moesten zij het veld met 5 persoonlijke fouten verla ten. De meisjes die overbleven, alle maal klein van stuk. maakten er echter een te gek slot aan. Zie het resultaat. Keizer Otto JB i - Red Stars JB I 62-47 Öm nog aansluiting te krijgen zou van 1e ongeslagen koploper Keizer Otto ge wonnen moeten worden. De hele wed strijd had Red Stars moeite met de zone van Keizer Otto. De ruststand was 24-20. In de tweede helft liep de tegen stander snel uit. Red Stars kwam nog even terug, maar kon niet voorkomen dat de tegenstander deze overigens matige wedstrijd winnend afsloot. iveu atars MC 1 - Anquilla MC 1: 31-51 Daar de sterkte van Anquilla bekend was. begonnen de Red Stars nogal ner veus aan de wedstrijd. Na zes minuten moesten zij toezien dat de tegenstander tot 4-12 uitliepen. Zij waren technisch de betere. Echter door héél goed te werken wisten de Red Stars terug te komen tot 20-22. Dit was tevens de rust stand. In de tweede helft was te zien dat de Spakenburgse meisjes, door een te groot verschil in techniek en konditie, langzaam maar zeker uitliepen tot 31- 51. Wat echter wel vermeld mag wor den is de zeer grote inzet die Red Stars heeft getoond, en dat is een prestatie op zich. Red Starts JC1 - Keizer Otto JC 138-30 Het succesvolle jongens-aspiranten team van Red Stars heeft dit weekend weer winnend afgesloten. Door een goed spelinzicht liepen ze snel uit. maar de tegenstander kon nog tot vier punten verschil bijkomen. Daarna liep Red Stars verder weg en de eindstand werd 38-30. Red Stars HS 2 - Stoepie Shooters HS 3: 107-45 In deze wedstrijd tegen het hoger ge klasseerde Stoepie Shooters was het voor de heren van Red Stars van be lang om aansluiting met de top te be houden. Door vanaf het eerste fluitsignaal op de break te spelen werd de tegenstander finaal onder de voet gelopen. Rust stand 49-24. De tweede helft werd in hetzelfde hoge tempo voortgezet. Te vermelden is nog dat Marcel Janvier op aangeven van Erik Duit in de 17e minuut 't 100ste punt mocht scoren. Papilion DS 1 - Red Stars DS 2:43-3ï Door het ontbreken van felheid en vecht lust van de Red Stars-dames in de eer ste helft liepen zij een achterstand op van 15 punten. Door in de tweede helft als team beter te spelen werd deze helft met 5 pun ten gewonnen. Helaas was dit niet genoeg voor de eind overwinning. Programma Beukendal, zaterdag 5 februari: 18.30 uur Red Stars MX 1-Sparta MX1 18.30 uur Red Stars JC 1-Irene JC 1 19.45 uur Red Stars JA 1-Irene JA 1 20.30 uur Red Stars HS 1-Lokomotief HS 1 Zaterdag 5 februari 1983: 08.15- 12.30 uur NeVoBo 12.30- 18.00 uur KNKV 18.00 - 22.30 uur The Red Stars basketbal Zondag 6 februari 1983: 10.00 -18.00 uur BDC handbal Zaterdag 5 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo Zondag 6 februari 1983: 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 5 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Zondag 6 februari 1983: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Voor een degredatiekandidaat toonden de Volewijckers uit Amsterdam weinig vechtlust. Vooral in de eerste helft kon den de dames uit Soest hiervan profi teren. In de tweede helft was het van beide kanten een slechte wedstrijd, maar voor BDC betekende het toch een 5-14 overwinning en weer 2 belangrijke puntjes. De dames van BDC waren er op voorbereid dat de Volewijckers in deze wedstrijd alles op alles zouden zetten om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen omdat bij verlies degrada tie bijna zeker is. Maar in het begin van de eerste helft overrompelde BDC de Volewijckers volkomen. In de eerste minuut opende Gré Leverink de score voor BDC en daarna waren het Geesje van Engelenburg. Ria van Dijk i3x i en Ada van Hal die BDC binnen de 10 min. op een fortuinlijke 0-6 voorsprong brachten. De dames uit Soest, waar schijnlijk wat minder geconcentreerd door deze ruime voorsprong, gingen slechter spelen. Wel werd er in het laatste kwartier van de eerste helft nog vier keer gescoord, maar er werden veel kansen gemist. Alles wat de Vole wijckers hier tegenover konden zetten waren 2 doelpunten. Dit betekende een 2-10 ruststand in het voordeel van Soest. Na rust wist BDC snel 2 doelpunten te maken door Geesje van Engelenburg (van afstand) en Ria van Dijk (penal ty). Stand 2-12. Op dat moment was BDC al bijna zeker van de overwin ning. maar de Volewijckers werden toch wat fanatieker. De dames uit Soest daarentegen wilden teveel doel punten forceren waardoor de Volewijc kers in de break een aantal kansen kre gen. Deze werden niet benut doordat keepster Joke v.d. Kamp snel reageer de. maar daarna kon Volewijckers door 2 strafworpen en 1 speldoelpunt terugkomen tot 5-12. In de tweede helft werd er slecht hand bal gespeeld. BDC was niet meer ge concentreerd en de Volewijckers profi teerden hier niet van. BDC wist in de laatste fase van de wedstrijd nog 2x te scoren, wat de uiteindelijke stand bracht op 5-14 in het voordeel van de Soester dames. De doelpunten voor BDC werden gemaakt door: Ria van Dijk 5x, Geesje van Engelenburg 3x. Ada van Hal en Marijke Hoekstra elk 2x en Dinie van de Heiden en Gré Le verink ieder lx. Volgende week moeten de dames van BDC in Sporthal Beukendal spelen te gen V K uit Groningen. Deze ploeg bezet de 2e plaats in de eerste divisie. BDC zal zeker trachten de overwin ningenreeks voort te zetten en rekent daarbij op steun van het publiek dat a.s. zondag om 13.30 uur aanwezig dient te zijn. Afgelopen zondag reisden de Soestena- ren voor de 3e maal dit seizoen naar het Twentse Hengelo om daar aan te treden tegen de ploeg met de gelijklui dende naam "Olympia Hengelo." dat gedurende de le helft van dit seizoen de onderste plaats bezette. Vanaf het be gin van de 2e helft van de competitie spelen zij weer met een oude en erva ren kern en dat dit vruchten afwerpt blijkt wel uit het feit dat zij de laatste 3 wedstrijden maar liefst 4 punten ver gaarden. Daardoor klommen zij 2 plaat sen op. Bovendien had de jonge kern in de thuiswedstrijd bij BDC een behoor lijke afstraffing gehad. De BDC heren hebben de punten ook hard nodig, wil len zij zich kunnen blijven scharen onder de koplopers van deze competi tie. Toch moesten zij in een bijzonder harde wedstrijd, waarin de heren scheidsrechters het fluiten voor tech nische fouten belangrijker vonden dan zware overtredingen het onderspit del ven. Nadat B.D.C. ging rusten met een stand van 8-5, leek het er vlak na rust even op dat zij de aansluiting met hun opponent weer konden vinden. Door een zwaar offensief en dor slordige af- speelballen wisten de gasten na 5 minu ten spelen in de 2e helft een gat te slaan van maar liefst 7 doelpunten. De hard spelende Twentenaren waren niet van plan deze ruime voorsprong uit handen te geven en de heren scheidsrechters waren schijnbaar ook deze mening toe gedaan. In een rommelige eindfase kon den de Soestenaren nog terugkomen naar 18-13. maar de 2 punten bleven achter in Hengelo. Reeds in het begin van de wedstrijd bleek dat Hengelo zich voorgenomen had van leer te trekken. Gesteund door hun publiek brachten zij binnen 10 mi nuten de stand 3-0 op het scorebord. Hierbij waren 2 loeiharde schoten van uit de opbouw waarbij de B.D.C. kee per niet helemaal vrijuit ging. In de be ginfase konden de Soester gasten het gat in de verdediging niet vinden. Pas na die 10 minuten kregen de BDC- ers in de gaten dat tegen dit zware lichamelijke geweld, maar één wapen past. namelijk de snelheid van de com binatie. De eerste mogelijkheid was ei1 toen Paul van de Deysel na een snel le 2 wissel de cirkel aanspeelde. De in zet van Ralph Christiani kon alleen ge stopt worden door een overtreding. Het was Cleem Diemers die vanuit de strafworp het le doelpunt voor B.D.C. liet aantekenen. Via 2 schitterende ac ties van Paul van de Deysel kwam B.D.C. in de 13e minuut weer langszij bij Olympia Hengelo. In de volgende fase waren beide ploegen goed tegen elkaar opgewassen. Met nog 9 mi nuten te spelen stonden beide ploe gen nog steeds naast elkaar, stand 5-5. De laatste 8 minuten liep de concentra tie bij de Soestenaren terug en de Twentse gastheren maakten hier ge bruik van. Door twee dekkingsfoutjes en een break-out konden zij een stand aan laten tekenen van 8-5. In de rust wees trainer Piet Diemei er op dat de Soestenaren zich niet moesten laten intimideren door de scheids rechters. In die beginfase konden de gasten het gat dichten. Door 2 straf worpen. 1 maal Ries Smeeing en i maal Cleem Diemers stonden zij in de 3 minuut op slechts 1 doelpunt achter stand 8-7. Jammer genoeg konden de B.D.C.-ers deze opwaartse lijn niet vasthouden. Integendeel zelfs. Door de slordige afspeelfouten en een wanorde lijk aanvalsspel werd Olympia in staat gesteld om 2 maal vanuit een break out te scoren. Ook in de verdediging kwam men te kort en toen Cleem Diemers tot over maat van ramp nog een 2 minuten strai uit moest zitten was het gat geslagen. Inde 12e minuut keken de Soestenaren tegen een achterstand van 12-7 aan. Het pleit voor het karakter van de ploeg dat men zichzelf hervond. On danks 2 strafworpen van Cleem Die mers en een cirkeldoelpunt van Ralph Christiani bleef het verschil. Met nog 7 minuten te spelen was de stand 17-11 en de strijd leek gestreden. In een romme lige eindfase bestormden beide ploe gen eikaars verdediging. Aan beide kanten werden in die laatste fase kan sen gemist, met name break outs. Nog 2 maal kon BDC de keeper van Hengelo het nakijken geven. Het was Jan Bunt die vanuit de opbouw met een strak schot de stand op 17-12 bracht. Nadat Olym pia Hengelo het 18e doelpunt voor zich had laten aantekenen was het de goed spelende Hans Hom die uit een straf worp de stand op 18-13 bracht. Reeds diverse malen is dit seizoen bewezen dat fysiek hardspelende ploegen veelal vrij spel hebben terwijl de meer tech nisch ingestelde ploegen de dupe worden. We zijn dan ook benieuwd of B.D.C. volgende week in staat is. in de thuiswedstrijd tegen koploper Volen- dam de goede lijn weer op te pakken. Uiteraard zullen de thuis nog ongesla gen Soestenaren proberen ook deze koploper onderuit te halen. Aanvang 15.00 uur te Soest. O Wedstrijdprogramma Za. 5 en zo. 6 februari. Uitwedstrijden za. 5 febr. Jongens adsp. 17.10 uur Amersfoort - BDC Dames jun. 3 19.00 uur Staedl/HMS - BDC 3 Thuiswedstrijden zo. 6 febr. sporthal Beukendal Welpen 9.50 uur BDC-SHVU Heren jun. 2 10.40 uur BDC 2 - DWSM Dames sen. 4 11.40 uur BDC 4-SDO Meisjes pup. 1 12.40 uur BDC I - SDO Dames sen. I 13.30 uur BDC I - V en K Heren sen. I 15.00 uur BDC I - Volendam Heren sen. 3 16.15 uur BDC3-HHC2 Uitwedstrijden zo. 6 febr. Meisjes pup. 2 10.00 uur SHVU 2 - BDC 2 Dames sen. 2 12.40 uur Sport. Ver. - BDC 2 Meisjes adsp. 2 13.05 uur Fortissimo BDC 2 Jongens pup. 2 14.00 uur DWSM - BDC 2 Jongens pup. I 14.30 uur Attila - BDC I Meisjes pup. S 15.20 uur Laren - BDC 3 Meisjes adsp. I 15.20 uur Attila - BDC I Dames sen. 3 16.30 uur Olympia '25 - BDC 3 Vrij zijn: Damesjun. I en 2. Meisjes adsp. 3 Heren sen. 2. Heren jun. I.

Soester Courant | 1983 | | pagina 31