l/an Oosten fytograffe ontwikkelt uw ftln> zë/f/r 213 fietsdiefstallen in Soest Zadelmakerij Fugers onderging metamorfose uon V zongrotekiek VOOR NOG GEEN 3 PIEK Veel bekijks bij Artishock <3//©n i MET HET OOG OP UW BRIL. Q//on de Stadhouder ftestoftint 1 'n Nonchalant brilletje, mevrouw? Mini-musical Open Hof ^rzi brilmode In tweede halfjaar '82: AH DE GOEDKOPE BOEKENKELDER brilmode bij TIFFANY Ongelooflijk goed in kleur; vrifoto-film-uideoc^/ Birkstraat 2 SOEST Restaurant fvanden Brink Uitvoering door Soester leerlingen van Muziekschool Soester Courant van woensdag 2 februari 1983 3 ^1 m ijM alle films voor 4 uur's middags alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. In de periode l juli t/m 31 december 1892 zijn in Soest maar liefst 213 fietsen gestolen. Dat is althans het aantal dat ter kennis van de politie is gebracht. In veel gevallen nemen de mensen niet eens de moeite om aangifte te doen wanneer hun fiets gestolen wordt, is de indruk van de politie. De 213 fietsen waarvan de diefstal wél aan de politie werd gemeld vertegen woordigen een gezamenlijke waarde van niet minder dan 56.366,--. Gemid deld wisselen in de gemeente Soest dus zo'n 8 fietsen per week onrechtmatig van eigenaar. Van de aangevers wist slechts een aan tal van 54 hun framenummer op te ge ven. 40 Rijwielen werden in Soest terug gevonden en aan de eigenaar terugge geven. In 14 gevallen heeft de politie de dief kunnen achterhalen en proces-verbaal opgemaakt. Eén van de verdachten verklaarde bij die gelegenheid dat hij een voorkeur had voor fietsen die niet van een veiligheidsslot waren voor zien. Registratiekaarten Bij het gegeven dat naar verhouding zo weinig gedupeerden het framenummer van hun fiets kennen tekent de politie aan dat er aan het bureau gratis regis- tratiekaarten verkrijgbaar zijn. waarop deze (en andere) belangrijke gegevens kunnen worden genoteerd. Mogelijk zou daardoor ook het aantal aangiften stijgen. Veel mensen laten dit achterwege omdat zij menen dat hun gestolen fiets "toch nooit meer boven water komt." De meeste fietsen werden in het afgelo pen half jaar weggenomen bij de NS-- stations Soest-Zuid (16x> en Soestdijk (I9x), en bij het Soester Natuurbad (14x). De overige 164 diefstallen von den over de gehele gemeente verspreid plaats, waarbij winkelcentra een be paalde voorkeur bleken te genieten. Het aantal fietsdiefstallen vanaf erven of uit schuren bij woningen neemt de laatste tijd toe, meldt de politie. In het algemeen gaat het in die gevallen om de wat duurdere fietsen. Aan het bureau staan overigens mo menteel 46 fietsen, die op diverse plaat sen in de gemeente zijn aangetroffen en waarvan de eigenaars onbekend zijn. Postcodenummer Het regionale bureau ter voorkoming van misdrijven onderzoekt momenteel de resultaten van een initiatief dat in Rijssen werd genomen. Daar kan men zijn fiets laten voorzien van het post codenummer en het huisnummer, het geen de opsporing en 'terugbezorging' van het rijwiel aanzienlijk kan vermakkelijken. Als het Rijssense ini tiatief vruchtbare resultaten oplevert denkt men er over een en ander ook in onze regio mogelijk te maken. Prioriteit Voor een betere bestrijding van de fiets diefstallen is meer medewerking van het publiek onontbeerlijk. De onlangs in Soest gehouden politie-enquète heeft overigens aan het licht gebracht dat datzelfde publiek in het algemeen geen hoge prioriteit toekent aan de bestrij ding van deze vorm van criminaliteit. In de toekomst zal de politie ook vaker controles houden op plaatsen waar doorgaans veel fietsen bij elkaar staan. Dat gebeurt in samenwerking met het bureau ter voorkoming van misdrijven. Een in de afgelopen perio de verricht onderzoek bij een aantal scholen in de gemeente Soest wees uit dat een flink deel van de schooljeugd niet de moeite neemt de fiets op slot te zetten. Staaltje Een ergerlijk staaltje deed zich overi gens vorige week nog op de Van Weede- straat voor. Voor een winkelpand daar stonden in een speciaal rek drie fietsen gestald, waarvan één nog zo goed als nieuw. Twee dames stonden vlak daar bij met elkaar te praten, toen er een personenauto met aanhanger kwam aanrijden, die voor de winkel stopte. De bestuurder stapte uit. verontschul digde zich tegenover de dames met het verhaal dat zijn vrouw haar fiets hier had laten staan maar het sleuteltje had verloren, pakte vervolgens de (nieuw ste) fiets op. legde hem op de aan hanger en verdween uit het zicht. Een ogenblik later kwam uit de winkel een mevrouw naar buiten, die tot haar ver bijstering moest constateren dat haar fiets verdwenen was. De eerst aanwe zige dames konden noch een signale ment, noch het kenteken van de auto opgeven. Foto: Goos van der Wilt Meer dan 2000"y,Vboeken in prijs verlaagd in van boekhandel Van Weedestraat/ Stadhouderslaan Wij kopen uw oude boeken bel eerst 17699 Ongeveer 160 jaar na de oprichting van het familiebedrijf heeft de firma W. Fugers en Zoon, gevestigd aan de To renstraat 23, een complete metamor fose ondergaan. Het bedrijf, dat in 1825 i\jg0 Je kunt natuurlijk wel een vreselijk deftig montuur kopen jpa» maar een bril moet ook nog eens bij je karakter passen. Moet je onze kollektie eens bekijken. gediplomeerd optometrisl lid 0. aan de Eemstraat begon als touwsla gen j, zadelmakerij en tuigmakerij, is in de loop van meer dan anderhalve eeuw uitgegroeid tot een nationaal en internationaal bekend en geliefd be grip. Sinds 1936 is het ondergebracht in het pand aan de Torenstraat, waar een winkel en een werkplaats onderdak vonden. In de winkel werd gestart met de verkoop van lederwaren, terwijl in de werkplaats de tuig- en zadelmakerij in de ruimste zin des woords werden voortgezet. De firma Fugers levert zadels en tuigen over de gehele wereld. Telefo nische bestellingen uit Australië. A- merika of uit andere uithoeken van de aarde zijn dan ook een normaal ver schijnsel. De zaak aan de Torenstraat werd tot 1972 gedreven door de heer B. Fugers. Hij werd opgevolgd door W. Fugers, de huidig eigenaar, de zoveelste in het ge slacht van leerbewerkers. Hoe de fami lieplanning van het geslacht Fugers is geregeld is niet bekend, maar de jong ste telg uit het zadelmakersgeslacht heet Ben Fugers. L v. Weedestraat 52 - Soest Er viel veel te bekijken op de 'Open Dag' die het creatief centrum Arti shock afgelopen zondagmiddag in het gebouw aan de Steenhoffstraat hield (in eendrachtige samenwerking met de Vereniging-met-dezelfde-naam) en er waren dan ook enige honderden - van jong tot oud - kijkers komen op dagen, ondanks het barre weer en de concurrentie van de schaatswedstrij den op de televisie. Alles wat er binnen de muren van het Artishockgebouw te doen is werd deze middag gepresenteerd. Alle beschik bare ruimten waren in gebruik. De Vereniging was aanwezig met een min of meer doorlopende filmvoorstel ling en de sociëteit; het Kreatief Cen trum liet alle activiteiten op kunst zinnig gebied zien, van bronsgieten tot Foto: Goos van der Wilt 1700 uit portefeuille gestolen Een inwoner van Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van een bedrag van 1700,-. Het geld had zich in zijn portefeuille bevonden, die hij op een slecht moment had verloren. Bij eigen naspeuringen had hij wel de portefeuille teruggevon den, echter zonder het geld dat. zoals hij tegenover de politie verklaarde bestemd was voor zijn werknemers. Eén van de hoogtepunten tijdens de Open Dag die Artishock zondagmiddag j.1. hield was de zgn. "orgeldans" van Ike Schouten en Trees Presser. grimeren, van fotogratie tot edelsme den, van video tot brooddeeg-figuren maken. De gangen hingen vol met eigen werk van de deelnemers aan de tekencursus. Bijzondere aandacht trokken de kleu terdansen o.l.v. Hetty Thielemans in de balletzaal, gevolgd door de 'orgel- dans' van Ike Schouten en Trees Pres ser. Veel belangstelling was er ook voor het animatiefilm-project, dat min of meer gekoppeld was aan de ani matiefilmvoorstellingen in de filmzaal. De Open Dag werd op speelse wijze geopend door de clown George, die er na het overwinnen van een groot aantal moeilijkheden in slaagde het iint door te knippen. Directeur Ernst Dienaar was buitenge woon ingenomen met de getoonde be langstelling. "Een uiting van een nieuw elan", noemde hij het enthou siasme dat de talrijke Artishockers aan de dag legden. "Rekening houden de met de mogelijkheden die we heb ben hoeven we niet negatief over de toekomst van Artishock te denken." Nadat zich aanvankelijk een zekere matheid over de activiteiten bij Ar tishock had gespreid (na de gevoelige bezuinigingsbeslissingen binnen de gemeente Soest) is er sprake van een herwonnen vitaliteit. "We kiezen voor een positieve opstelling, ook naar de gemeente toe", aldus Ernst Dienaar. Vooral de combinatie Kreatief Cen trum en Vereniging, die op deze Open Dag zo goed uit de verf kwam, deed hem genoegen. In de toekomst is op dat gebied nog wel meer samenwer king te verwachten, meende hij. "Een belangrijk stukje Promotie van Ar tishock! Zo kunnen we de mensen in Soest laten zien wie we zijn, waar mee we bezig zijn en wat we precies doen." Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 -127 06 MENU DE CE MOIS 35,- deze maand speciaal aanbevolen menu JAMBON DE COBOURG AUMELON Tranches Coburger ham met meloen. ENTRECÖTE DE BOEUF MARCHAND DE VIN Lendebiefstuk in rode wijn saus met champignons, verse seizoengroentes, gebakken aardappeltjes. FROMAGES ASSORTIS diverse kaas BAVAROIS SUCHARD Chocoladebavarois met slag room WIJNSUGGESTIE 1979 Chateau de Montdespic Zondag en maandag hebben wij onze rustdag. Voor Uw party maken wij echter graag een uitzondering De ideeën van vader en zoon Fugers hebben gestalte gekregen in een nu to taal vernieuwd pand. waar iedereen op het gebied van lederwaren een ruime keus krijgt voorgeschoteld. Er is in de van 40 m2 tot 120 m2 uitgebreide winkel ruimte een zeer uitgebreid assortiment voorhanden, geënt op de laatste inter nationale mode van lederwaren en rui tersportartikelen. Alles kan op maat wor den geleverd. Ook reparaties worden bij Fugers en Zoon verricht. Vorige week vrijdag werd de verandering gevierd met een feestelijke receptie in de win kel. waar men met groot gemak te recht kan voor een schooltas, een por temonnee, een hoefkrabber, een rijkos tuum, een zadel of een paar rijlaarzen. Morgenavond, donderdag 3 februari, vindt in De Open Hof, op de hoek van de Dalweg en de Veenbesstraat, een uit voering plaats van de regionale Mu ziekschool Amersfoort (RMA), waarin met name de Soester leerlingen van de Muziekschool hun muzikale kunnen zullen tonen. De uitvoering begint om 19.30 uur en duurt tot ca. 21.30 uur. Deze tijdstippen zijn met opzet zo vroeg gekozen om ook kinderen in staat te stéllen mee te ge nieten van het musiceren door de kin deren van de Muziekschool. Het kinderkoor van de Muziekschool brengt een heuse mini-musical ten ge hore. Aan de hand van bestaande lied jes (met een door de kinderen zelf gemaakte tekst) gaat het kinderkoor op reis door vele delen van de wereld. Voor de begeleiding zorgt de gemengde speelgroep van Joh. de Boer. Kinderen vanaf 8 jaar, die wel eens in een kinderkoor zouden willen zingen, moeten zeker komen kijken en luis teren. Ze kunnen zich dan óók opgeven voor het kinderkoor van de Regionale Muziekschool in Soest. Verder zal een aantal jonge strijkers zich laten horen. Een van de altviool- leerlingen zal delen uit een altvioolcon cert van Telemamr spelen. Er zulen trouwens nog meer instrumenten klin ken. zoals de dwarsfluit (een leerling brengt een Andante van Mozart ten ge hore i en de trompet. Bovendien worden een aantal saxofoon-duetten uitgevoerd. De toegang tot de uitvoering in De Open Hof is gratis. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. Gediplomeerd optometrist lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155-12874

Soester Courant | 1983 | | pagina 3