Buurthuis 'De houten Schuur' organiseert cursussen iïTid Soester Applaus brengt 'Een schot valt' 50 Jaar geleden in Soest TbiNNENhuis vraagt uw aandacht voor: 11 en 12 februari in De Borg: GEMEENTE Beschikking Hinderwet Informatieavond Winkelvoorziening Soest-Zuid Verleende bouwvergunningen Bouwzaken (openbare bekendmaking) Bereikbaarheid gemeentelijke diensten Informatieavond ontwerp-bestemmingsplan Smitsveen Voorbereidingsbesluit Te koop aangeboden Hinderwet Profiteer! De aller laatste geprijsd Wonen op Weston. 3 Februari 1933 Aan alle Soester vrouwen 5 Soester Courant van woensdag februari 1983 5 Bij besluit van 25 januari 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken van: T. Bischot, Vredehofstraat 1 te Soest om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een werkplaats voor het spoelen van garens op het perceel Dorresteinweg 64 A te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 5281 Aannemers- en wegenbouwbedrijf H. S. Hendrikse Zn B.V., Pias- weg 49 te Soest om vergunning tot het oprichten en in werking heb ben van een opslag van wegenbouwmateriaal, stalling en onder houd van voertuigen en wegenbouwmachines op het perceel Schou tenkampweg 48 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D, nr. 4005) Technische Handelsonderneming Hydrotest B.V., Bartolottilaan 5 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot het assembleren van hy draulische aandrijfcomponenten op het perceel Merelweg 3 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2642) De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'po sitieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 2 februari a.s. ter in zage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20. 21, 22 tweede lid. of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Bin nenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Volgende week woensdag 9 februari wordt 's avonds om 19.30 uur in het gebouw De Rank, Soesterbergsestraat, een informatieavond gehouden over de Winkelpool Soest-Zuid (omgeving busstation Soes terbergsestraat). Tijdens deze avond komen twee zaken aan de or de: het bouwplan en het bestemmingsplan. Over beide onderwerpen zijn informaties voorhanden in het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 21 januari 1982. vernieuwen van een woonhuis en het bouwen van een garage op het perceel Beukenlaan 43 (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 795). Verlening d.d. 4 januari 1983 plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Molen straat 28 kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2121 bouwen van een afdakje op het perceel Mariastraat 14 (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2684 Verlening d.d. 11 januari 1983. uitbreiden van een woonhuis op het perceel Kerkpad n.z. 19 (kad. gem. Soest, sectie A, nr. 4820). uitbreiden van een schoolgebouw en het verbouwen van een verbin dingsgang op het perceel Koningsweg 30 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7692); plaatsen van een opslagruimte voor olievaten op het perceel Veldm. Montgomeryweg 45-47 kad. gem. Soest, sectie E, nr. 3251 •plaatsen van een hekwerk op het perceel Insingerstraat 39 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 6223). Verlening d.d. 18 januari 1983. bouwen van een garage op het perceel Laanstraat 91 (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 576 Verlening d.d. 25 januari 1983. plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Bazuin 24 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7771). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, vergunning te verlenen aan: N. Breedeveld, penningmeester Kruisvereniging Soest, Gentiaan- laan 3 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een gezondheids centrum op het perceel' Schoutenkampweg 4 kad. gem. Soest, sectie D, nr. 3321 Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 4 februari 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter ge meente-secretarie, afd. 1, ter inzage. Door het wegvallen van de dag-en nacht bezette vaste post van de brandweer aan de Lange Brinkweg als gevolg van de regionalisatie van de brandaiarmering die voortaan in Amersfoort wordt geregeld voor de hele regio Eemland, wordt de telefonische bereikbaarheid van de gemeentelijke diensten vanaf heden anders. Het gemeente huis (secretarie), sportstichting en sociale dienst zijn alleen tele fonisch bereikbaar van 8.30 tot 17.00 uur (tel. 16744). Buiten deze kantooruren krijgt men geen gehoor. De dienst gemeentewerken is buiten de kantooruren bereikbaar via het eigen nummer 13241. Men krijgt dan het antwoordapparaat voor bepaalde informaties. Ook het gas- en c.a.i. bedrijf blijft buiten de kantooruren bereikbaar, zij het dat een splitsing wordt gemaakt. Voor gasstoringen moet men bellen 14258, waarna men de wachtdienst krijgt. Voor c.a.i.storingen dient men het nieuwe nummer 20204 te bellen. Brandalarm Soest blijft 13333; brandalarm Soesterberg wordt: 1333. Over het ontwerp-bestemmingsplan Smitsveen wordt woensdag 23 februari aanstaande 's avonds om 19.30 uur een informatieavond gehouden in De Open Hof. Het thans geldende uitbreidingsplan (Partieel plan in hoofdzaak Soesterveen Idat is vastgesteld bij raadbesluit van 17 juni 1964 en goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 juli 1966, nummer 60, geeft slechts enkele globale bestemmingen aan. Het nieuwe ontwerp-be stemmingsplan Smitsveen voorziet in de noodzaak om voor de be staande bebouwing en de (nog) onbebouwde gronden nader uitge werkte bestemmingen vast te stellen en het gebruik van de bouw werken en onbebouwde gronden te regelen. Tijdens de informatieavond wordt een stedebouwkundige opzet van het plan gegeven. Tevens bestaan de gelegenheid om vragen te stellen. Geïnteresseerden kunnen het plan inzien bij het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis. Het onlangs in gebruik genomen buurt huis 'De houten Schuur' (achter de Weegbreestraat) gaat in samenwer king met de twee bewonersverenigin gen van het Smitsveen cursussen or ganiseren in bloemschikken, volks dansen en fotografie. De cursussen zullen worden geleid door ervaren en bevoegde leerkrachten. De cursus bloemschikken bestaat uit acht lesavonden, die elk twee uur duren. Het cursusgeld bedraagt 40,-, in welke prijs de gebruikte materialen, een cursusboekje en een kopje koffie zijn begrepen. De cursus start in maart. De keus van de avond wordt aan de deelnemers overgelaten: op dinsdag- of vrijdagavond. Als meer dan 20 deel nemers zich opgeven wordt de cursus op belde avonden gegeven. Opgeven vóór 15 februari a.s. De cursus volksdansen vindt plaats op donderdagmiddag, van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten zijn hier (inclusief een kopje koffie) 4,- per les. De leef tijdsgrenzen zijn: 16 tot 55 jaar. De cursus fotografie is vooral bedoeld voor mensen met weinig ervaring. De cursus beslaat 10 avonden, die elk zo'n twee uur zullen duren, én bestaat uit (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de Raad der gemeen te Soest bij zijn besluit van 20 januari 1983. afdeling 1, nr RB 83 -15. bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebie den. die op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. de gronden ter weerszijden van de Torenstraat en ten westen van de Middelwijkstraat ter hoogte van het NS-station; 2. de gronden gelegen binnen de gemeentegrenzen van Soest, met uitzondering van a. de onder punt 1 genoemde gronden b. de bebouwde kom van Soest; c. het Soesterveen; d. het gebied tussen de wijk 't Hart en de westelijke gemeente grens; e. de omgeving van de Stadhouderslaan f. een strook grond gelegen ten noorden van de Lange Brinkweg; g. een gedeelte van het ten oosten van de bebouwde kom gelegen agrarisch gebied (Kortend) h. de bebouwing van Soestduinen i. de bebouwing van Soesterberg en enkele direct daaraan gren zende gebiedsdelen; 3- een perceel grond gelegen aan de Louise de Colignylaan Tevens heeft de raad bij zijn besluit verklaard dat: I. het verboden is binnen de hiervoor onder 2 bedoelde gebieden zon der of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burge meester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten voeren, een en ander met uitzondering van normale on derhoudswerkzaamheden a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen; het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet af gedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voor werpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of in richten van opslag-, stort-, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en producten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar-, of vlieg tuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrich ten van opslagplaatsen daarvoor d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterrei nen, banep, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speelweiden, zwemgélegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cmonder lei dingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van een voudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; on der leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of ver band houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestem ming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuis houding of de waterstand beogen, of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegver gunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakbout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit be staand bodemgebruik i. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerking treding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aan gemerkt: II. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaat baar zijn, indien daarvoor dan wel door de daarvan, hetzij direct hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder ge schikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan De vrijstaande villa Wilhelminalaan 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K nr. 938, groot 908 m2. De villa verkeert in goede staat van onderhoud. Het objekt is te bezichtigen op vrijdag 4 februari 1983 van 11.00 tot 12.00 uur. De inschrijving staat open van 3 februari 1983 tot en met 14 februari 1983. Inschrijfformulieren, alsmede nadere inlichtingen terzake zijn ver krijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewer ken van Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Bekendmaking van de inschrijving zal plaatsvinden op dinsdag 15 februari 1983 in het gebouw van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkw.eg 77 te Soest om 16.30 uur. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van: Auto Van Doorn, Laanstraat 82 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een automobiel herstel- inrichting annex showroom op het perceel Laanstraat 82 te Soest kad. gem. Soest, sectie G, nr. 6403) Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 2 februari 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtig de worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 16 februari a.s. om 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij dit tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren heb ben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later be roep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men rederlijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de in diener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR praktijk- en theorie-avonden onder deskundige leiding. Aan het einde van de cursus volgt een excursie naar een van de fotocentrales. De cursus wordt gegeven op de woens dagavond, om de twee weken. De kos ten zijn 15,- p.p. Opgaven voor 7 februari a.s. De eerste cursusavond is op 9 februari. Voor inlichtingen en opgaven: A. P. Mets, Smitsweg 331, tel. 21010 (bloe- menschikken en volksdansen). Voor de cursus fotografie: F. Visser, Smits- weg 385, tel. 18819. Op 16 februari a.s. start het buurthuis met een kinder-postzegelclub, die om 19.00 uur begint. De gebruikelijke openingstijden van het buurthuis zijn dinsdags: 14.30 - 17.00 uur en 20.00 - 22.00 uur; woensdags: 14.00 - 17.00 uur en 20.00 - 22.00 uur; donderdags: 10.00 - 12.00 uur, 14.30 - 17.00 uur en 20.00 - 22.00 uur vrijdags: 14.30 - 17.00 uur en 20.00 - 22.00 uur. 's Middags is het buurthuis speciaal geopend voor de kinderen, die er kun nen kleien, kleuren, sjoelen, etc. 's Woensdagsmiddags worden er brooddeegfiguren gemaakt, kleurpla ten gekleurd (voor de wanden in het buurthuis), etc. Van tijd tot tijd wil men ook eens een film draaien of een bingomiddag houden. De kinderen krij gen daarvoor een week van tevoren een berichtje mee naar huis. Op donderdagochtend is het buurthuis ook altijd geopend, in verband met de markt op de Weegbreestraat. Er is dan koffie 0,50) en soep 1,25) ver krijgbaar. Het buurthuis is ook beschikbaar voor vergaderingen of andere activiteiten. Inlichtingen daarover: tel. 21010. Na aanrijding doorgereden Op de kruising Koninginnelaan/Nieuw- straat deed zich vorige week een aan rijding voor, waarbij een 13-jarige fiet ser uit Soest betrokken was. Fietsend op de Koninginnelaan. met de bedoe ling linksaf de Nieuwstraat in te gaan, bleef hij aan de rechterkant van de weg rijden. Daarbij werd hij door een hem achteropkomende automobilist aange reden, waardoor hij ten val kwam. De fiets werd daarbij vernield. Van de automobilist ontbreekt tot dusver elk spoor. m Op vrijdag 11 en zaterdag 12 februari a.s. komt het toneelgezelschap 'Soester Applaus' in de Borg met de thriller „Een schot valt" van Agatha Christie. Zoals in al haar detectiveverhalen schetst de 'Koningin van de spanning' ook hier aantal mogelijke verdachten. In het landhuis van Sir Henry Angka- tell zijn voor het weekeinde een aantal gasten uitgenodigd. Tussen deze geno digden bestaan of ontstaan, sterke ge voelens van haat of genegenheid, die naar een climax voeren. Dan valt er een schot! Iedereen kan dat gelost hebben: te beginnen bij de gastheer tot en met de butler. Iedereen beschikt ook wel over een wat zwakker of sterker motief. Het'is de taak van de inspecteur Colquhoun uit te zoeken, wie de dader is en dan ook het wettig en overtuigend bewijs te leveren. Zoals gewoonlijk, blijkt de schuldige een van de, op het oog, minst verdachte personen te zijn. Het stuk wordt geregisseerd door Pe ter Houtzagers. Naast een aantal oude (re) bekenden van deze toneelver eniging als Truus Kudders, Mia Kraal, Cocky Bisschop, Marieke Eiking, Wil van Ziel, Pauline Schouten, Joke van Doorn, Louis Castein en Leo Pappot, zullen nu Tom Smith en Lex Verkley hun debuut maken. Er is maandenlang enthousiast gerepe teerd en de spelers verlangen ernaar, hun prestaties te "vertonen. Kaarten a 7,50 (voor 65+ en kinderen tot 12 jaar: 5,-) zijn verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Meyering, Soes terbergsestraat, bij boekhandel Im merzeel, Van Weedestraat, en bij de leden. Tegen lantaarnpaal ge botst Als gevolg van de zondagavond plotse ling optredende gladheid slipte een 37- jarige automobilist uit Soest in de bocht van de Beetzlaan, ter hoogte van de Nieuwstraat. Hij belandde daarbij tegen een lantaarnpaal. Zowel de auto als de lantaarnpaal liep schade op. Ruit ingegooid Van een woning aan de Di Lassostraat werd vorige week een thermopane ruit van 80 x 170 vernield, doordat er een steen door werd gegooid. Het projectiel was vermoedelijk afkomstig van spe lende kinderen. De bewoner deed aangifte bij de politie. Schennis der openbare eerbaarheid en aanranding In de omgeving van de Waldeck Pyr- montlaan deed zich vorige week een geval van schennis der eerbaarheid voor tegenover een 11-jarig meisje. De dader was een jongeman, van wie de politie over een signalement beschikt. In diezelfde omgeving werd een dag la ter een vrouw achtervolgd en onzede lijk betast door een jongeman, gekleed in sporttenue. Van beide gevallen werd aangifte bij de politie gedaan. Vernieling aan auto Een bewoner van de Vinkenweg deed vorige week bij de politie aangifte van vernieling aan zijn auto, die bij zijn wo- ing geparkeerd stond. Vermoedelijk door een flinke trap tegen de auto te ge ven heeft de onbekende dader het lin ker achterspatbord van de wagen ge deukt. De schade bedraagt ca. 700,-. Jas gestolen Een inwoonster van Soest deed vorige week aangifte van de diefstal van een halflange lichtbruine leren jas met uit- neembare mouwstukken. Het kleding stuk, met een waarde van ca. 350,--, werd weggenomen uit de kantine van een plaatselijke sportvereniging. klassiek: mollerusstraat 7 modern: laanstraat 22 5743 BG Baarn tel. 02154-12797 is wonen op tapijt van deense topkwaliteit. Pasklaar - volgens tekening - in uw huis gelegd. Geen overbodige uitsnij-resten en doorzijn unieke breedte van 5 meter, meestal naadloos. Een zeer komplete kollektie die u op z'n minst gezien moet hebben. k.deboer&zoon bv adviseurs voor interieuren binnenhuisarchitektuur svm Tot welk kerkgenootschap, bond of vereeniging ge ook behoort, wij ko men uw hulp vragen. Niet uw geldelijken steun, maar uw daadwerke lijke hulp, te geven uit naastenliefde. De tijden worden steeds donkerder, de ellende, het leed, de nood groeit alom. Dat weet ge allen, ge hebt het gelezen, ge hebt er over gehoord. Maar zijt ge u toen ook bewust geweest van het feit, dat ook gij moet helpen om het leed te verzachten, de ellende te verminderen, de nood te lenigen? Er zijn zooveel gezinnen, waar vrouwelijke hulp dringend noodig is. Ge weet dat wel; gezinnen, waar de vrouw ziek of sukkelend is en de kinderen, door gebrek aan hulp, half of slecht verzorgd worden, om niet te spreken van de allerbedroevendst weinige zorg. die de zieke zelf krijgt. En nu vraagt ge, wat moeten wij daar aan doen? We willen wel helpen, maar weten niet hoe en waar: Als ge helpen wilt, geef dan uw naam en volledig adres op, met vermelding van 't werk, dat ge kunt en wilt doende tijd die ge beschikbaar stelt bijv. van 1-3 of van 8-10) of ge buitenshuis of in uw eigen huis wilt helpen en zendt dit aan een van de onderstaande adressen; ge krijgt dan bericht in welk gezin ge hulp kunt verleenen. In uw eigen huis kunt ge terdege helpen. Doe wat naai- of verstelwerk, doe de wasch, kook, of iets dergelijks. Kunt ge geen huishoudelijk werk doen? Er zijn eenzame oudjes en zieken, die zoo dankbaar zullen zijn voor een uurtje gezelschap. U ziet, dit zijn maar heel enkele voorbeelden, we vragen alleen: help. Vrouwen van Soest, dit is werk, waaraan ieder kan helpen. Slaat de handen ineen, vraagt niet naar klein menschelijke geschillen en verschillen, toont, dat ge beseft, dat de godsdienst der Christenheid is, de godsdienst der liefde. Zeg nu niet, maar er zijn toch vereenigingen voor dat werk. Zeker, die zijn er en die doen veel, heel veel. Maar ook aan die vereeni gingen wordt in deze tijden zeer hooge eischen gesteld, terwijl dikwijls de inkomsten verminderen. En het werk van die vereenigingen ontheft geen enkele vrouw van de plicht om te doen, wat haar hand vindt om te doen. Vrouwen van Soest toont allen te willen strijden tegen de nood der tijden. Geeft <?ns uw adres, stel niet uit, doe het nu. Mevr. Ds. v. Schaik, Kerkstraat 2. Mevr. Ds. Groeneveld, Spoorstraat 36. Mevr. Ds. Alkema, Driehoeksweg 4. Mevr. Ds. Wouters, Wilhelminalaan 2. Mevr. Dr. Donker, Middelwijkstraat 34. Mevr. Dr. Stroband, Kerkstraat 50. Mevr. Dr. Jekel, Nieuwesteeg 17. Mej. D. Brinkgreve, L. Brinkweg 72. Spoedeischende raadsvergadering Naar wij vernemen, is door de raadsleden Van Klooster, De Bruijn, Busch en Hornsveld een spoedeischende vergadering van den raad ge vraagd, waarin zullen worden besproken de argumenten, welke voor komen in het ingezonden stuk van 'De Soester Bouwkring' in dit num mer. Binnen 14 dagen kunnen wij dus een vergadering van den raad verwachten. Uitbreidingsplan Geachte Redactie. Het bestuur van den Soester Bouwkring verzoekt beleefd opname van het volgende: Toen eenige maanden geleden het uitbreidingsplan de zer gemeente ter visie lag, heeft het bestuur er op gewezen, dat dit plan dusdanig ingrijpend was, dat ook op stagnatie voor de bouwnijver heid gerekend moest worden. Dit vermoeden blijkt thans wel in zeer ruime mate gegrond te zijn geweest. Tientallen bouwaanvragen wachten thans reeds maanden op vergun ning. Vele bouwaanvragen werden in verband met het uitbreidingsplan niet ingediend, daar toch niet op vergunning viel te rekenen. Gevolg hiervan is geworden, naast groote schade voor de bouwondernemers en aanverwante bedrijven, ook groote werkloosheid. De verkoop van bouwterreinen staat vrijwel geheel stop. Mede een gevolg van deze stagnatie is mindere belastingopbrengst in dezen tak van bedrijf, maar ook sterk verminderde vestiging, wat dus ook op de belastingopbrengst dezer gemeente van nadeeligen invloed zal zijn. Ook de winkelstand zal van de mindere vestiging den nadeeligen invloed ondervinden. Temeer is deze stagnatie voor de bouwnijverheid van omvangrijke schade, daar door de lage rentevoet der laatste weken, vastgoed en in 't bijzonder nieuwbouw veel voor geldbelegging wordt aangekocht. Als gevolg hiervan werden de laatste maanden 10-tallen woningen als zoodanig verhandeld. Het Gemeentebeheer heeft hier dus wel het paard achter den wagen gespannen, want inplaats van een normale belastingopbrengst moet men thans eenige duizenden guldens per maand in werkschaffing of anderszins uitkeeren. Gezien de groote zor gen, welke ook voor het financieel beleid dezer gemeente bestaan, is zulks wel zeer frappant. Een raadscommissie in nu werkzaam de ver schillende bezwaarschriften te behandelen en zal men het plan sterk besnoeid over eenige maanden weder ter visie leggen. Het bestuur van den Soester Bouwkring wil van den goede wil en de be kwaamheid der Commissie niets afdoen, maar een goed geheel is, gezien de vele groote bezwaren, welke dit plan aankleven, niet te ver wachten. Wanneer over eenige maanden dus het plan opnieuw ter visie ligt, zal in verband met het hieraan voorafgaande nog geen gezonde toestand verwacht kunnen worden. Met deze vooruitzichten wordt dus wel een groote bron van welvaart voor deze geheel op vestiging aangewezen gemeente voor vele maan den zoo niet voor een vol jaar zeer sterk geschaad. Het bestuur van den Soester Bouwkring heeft gemeend in verband met de groote schaden, welke reeds voor diverse leden bestaan en welke de eerstvolgende maanden nog verwacht kunnen worden, op te moeten komen en besloten gegevens betreffende belemmeringen bij nieuwbouw door het uitbreidingsplan te verzamelen en met deze gegevens zich tot bevoegde autoriteiten te wenden. Ook niet-leden kunnen hun bezwaren bij het bestuur opgeven. Het Bestuur S. B.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5