Duinkikkers wint in spannende strijd van koploper D JK Carousselgroep Eight-Track stal show op 'De Boshoeve' Red Stars dames winnen twee belangrijke wedstrijden Nieuwe Ruitersportvereniging "De Bosruiters organiseert eerste dressuurwedstrijden Clubkampioenschappen Schaatsver. Eemland S.O. Soest lange afstandsatleten starten nieuw seizoen Zondag 13 februari 18e BA V Domeincross Regio Eemland Motorcross competitie ook in 1983 ZWEMMEN/ WATERPOLO DAMMEN ATLETIEK Zowel wedstrijd als prestatieloop MOTORCROSS S.O. Soest jeugd voetbal 10 11 Soester Courant van woensdag 9 februari 1983 11 Zondagavond moest aangetreden wor den tegen koploper DJK uit Amster dam. Tijdens de warming-up raakte midachter Jan Vrakking geblesseerd. Na behandeld te zijn door fysiothera peut Hans de Looff werd gestart in een fantasie opstelling. Toch leverde de eerster periode een 1-0 voorsprong op via Henk Wijnmalen. De tweede periode kwam DJK goed terug tot 1-2. De beide doelpunten kwamen uit een man-meer-situatie tot stand. De derde periode begon desastreus. Voor de Molenaar-brigade via een straf- worp en een man-meer-situatie liep DJK uit to 1-4. Ondanks deze tegenslag hielden de Soestenaren zich nauwge zet aan hun opdracht. Via Roel Tim mer en Hans de Looff kwam men terug tot 3-4. Toch was het geluk in deze perio de aan Duinkikker-zijde, daar DJK een strafworp miste. In een spannende vierde periode wis ten de Soestenaren hun hoofd bij het spel te houden, mede door de goede leiding van beide scheidsrechters, die het spel in goede banen leidden. Hal verwege deze periode wist Gerard Vet via een afstandsschot de stand naar 4-4 te tillen. De druk werd daarna steeds groter op het DJK doel. Met een schitterende boogbal uit een onmoge lijke hoek wist Hans de Looff. 15 secon den voor tijd, de winnende treffer te scoren (5-4). Duinkikkers Heren 2 - Neptunes 'Z14-5 Een snelle wedstrijd van het heren 2 team resulteerde in een 14-5 winst voor deze ploeg, die onder leiding stond van C. Thie. Via standen van 4-2, 8-2, 11-4 en 14-5 werd dit bereikt. De doelpun ten voor de Duinkikkers werden ge scoord door: W. ten Brinke 2 maal. D. Grootveld 2 maal. H. Vermeij 2 maal. R. Breij 3 maal, W. Hengeveld 4 maal en B. v.d. Weijer 1 maal. Door dit resultaat blijft heren 2 ongeslagen de ranglijst aanvoeren. Watervlo 4 - Duinkikkers 3 1-9 Vlak voor de wedstrijd bleek dat Wil- fred Egbers niet kon spelen vanwege een zwaar geblesseerde vinger. Wil- fred kon nu het coachen op zich nemen daar de coach Ronald Bast zich had afgemeld. De le periode werd voorzichtig gespeeld waardoor deze periode met een 0-0 stand werd afgesloten, in de 2e periode begonnen de adviezen van Wilfred Egbers vruchten af te wer pen. De Duinkikkers konden vlot een 1-0 voorsprong nemen. Twee minuten later kon de uitstekend spelende doel wachter, Jan-Carel Bast. een ten on rechte gegeven strafworp keren. Di- rekt hierna straften de Duinkikkers deze fout van de scheidsrechter af: 0-2. Dertig seconden later was het reeds 0-3. Helaas werd niet weer gescoord in deze periode. De 3e periode blonk Jan-Carel Bast alweer uit door nog eens een strafworp te houden. Gesteund door dit zelfver trouwen kon het Duinkikkers-team de stand op 0-4 brengen. De 4e periode domineerden de Duin- kikkers volkomen. Er werd maar liefst 5 maal gescoord. Een kleine troost voor het Watervloteam was het feit dat zij het laatste doelpunt van de wed strijd op hun naam konden schrijven: 1-9. Doelpuntenmakers Karei v.d. Burg 4 maal Rolf Olsen 3 maal Steffen Land 2 maal. Programma zaterdag 12 februari: 19.15 uur Rapido 3 - Heren 2 te Haarlem (De Planeet). Tweede plaats voor Duinkikkers-zwemploeg Zaterdag j.1. gingen de Duinkikkers naar Doom om de laatste wedstrijd van de competitie te zwemmen. On danks het feit dat een aantal zwem mers en zwemsters nog maar net van een verkoudheid was hersteld, zijn er toch weer veel goede tijden gezwom men. Hier volgen de resultaten: 100 m Wisselslag: Axel de Zoete 1.15.6. Ralph Hellebrand 1.20,5 en Jeffrey Spoor 1.24,3. Axel en Ralph zwommen een persoonlijk record. 50 m Vrije slag: Hier haalde Annet de Kiewit 0,4 seconde van haar snel ste tijd af met 33,3. Adriana Jonkheim zwom ook snel in 32,0. 50 m Vlinderslag: Op dit onderdeel werden 7 persoonlijke records verbe terd door Lauret Uyland 42,5, Sonje Fugers 46,0, Petra Rademaker 44,1, Ronald Smits 33,2 (op zijn verjaardag), Axel de Zoete 33,8, Arnoud Banda 35,0 en Ralph Hellebrand in 34,8. Coen Beyer zwom 35,3 en Bert Boom werd gediskwalificeerd. 50 m Schoolslag: Barbara Schippers noteerde 43,5 en Sandra Uyland 44,7, beiden een nieuw record. Susan van de Hengel ging voor de eerste keer mee en kwam met 45,3 goed voor de dag. 100 m Vrij slag: Hier stelde Arnoud Banda, Loek van Walsem en Marco Brons hun persoonlijk record scher per. Arnoud zwom 1.07,5, Loek 1.16,4 en Marco 1.22,6. De overige tijden waren 1.06,7 voor Axel de Zoete, Antonio v.d. Hengel 1.29,6 en Sebastian Borsje 1.42,7. 100 m Schoolslag: Een zeer goede pres tatie was de tijd van Erwin Overgoor 1.34,6, bijna 4 seconden onder zijn beste tijd. Renè van Walsem zwom met 1.42.0 ook een nieuw record en Steven Uyland noteerde 1.35,4. Annet de Kiewit en Adriana Jonkheim zwommen 1.34,3 en 1.33,6. 100 m Rugcrawl: Coen Beyer haalde een nieuw record met 1.18,1, Ronald Smits zwom 1.18,0 en Bert Boom 1.33,0. Petra Rademaker, die steeds betere keerpunten maakt, zwom 1.28,3, Inge borg Uyland 1.30,9, Barbara Schippers 1.31,2, Lauret Uyland 1.38,6 en Sandra Uyland 1.26,0. Anuschka Spelbos was in het nadeel, omdat ze alleen moest zwemmen, 1.38,1 was toch een goede tijd voor haar. Estafettes: De dames noteerden 2.58,6 op de 5 x 50 meter vrije slag goed voor een 4e plaats. De heren werden op de 4 x 50 m. wis selslag 3e in 2.22,3. Na deze wedstrijd was het eindresul taat een 2e plaats in de competitie en 18 persoonlijke records. Op basis van de totaaltijd volgt geen promotie naar een hogere competitie, maar dit zal wel de doelstelling van de volgen de competitie zijn. Er moet nu hard worden doorgetraind om bij de limiet wedstrijden en invitatiewedstrijden goed voor de dag te komen. Den Os koploper bij Damvereniging Soest Na de clubwedstrijden van afgelopen maandagavond gaat Den Os riant op kop bij de A-groep van D.V.S. Doordat zijn concurrenten remiseerden en mj ook zelf tegen De Bruijn niet verder kwam dan remise, bleef de afstand tussen de vier koplopers gelijk. Meijerink lijkt ook de vorm terug te hebben, hij won overtuigend van de nog ongeslagen J. Dassen. Door zijn fraaie winst tegen v.d. Meer wist Lambrechts zich ook bij de kopgroep te nestelen. De stand aan de kop is nu geworden: 1.J.J. denOs 11-17 2. M. A. v. Heiningen 9-13 3. R. Damen 10-13 4. M. Lambrechts 11-13 5. H. Oostenrijk 9-12 In de B-groep doet mevr. Vorderhake het zeer goed en ook Boobe speelt zich elke week een plaats hoger. Door het niet meespelen van deze groep in de Bondscompetitie is het grootste ge deelte van de leden al over de helft van de competitiewedstrijden. Uitslagen A-groep: J. J. den Os-C. T. de Bruijn 1-1 H. Oostenrijk-E. Veerman 1-1 R. Damen-M. Bakker 0-2 J. Riewald-J. v. Vuurden 2-0 P. C. A: Rommens-A.v. Oosterom 1-1 Chr. Bakker-J. Hogenaar 1-1 M. A. v. Heiningen-G. P. Kwakernaat2-0 J. C. v.d. Leen-Y. Luttik 1-1 M. Lambrechts-T. v.d. Meer 2-0 J. Dassen-W. E. Meijerink 0-2 Uitslagen B-groep L. de Ruiter-A. Ter Rele 1-1 E. N. 't Klooster-K. Hammacher 0-2 A. Bon-Mevr. Vendrig 0-2 L. v. Brummelen-H. v.d. Heiden 0-2 A. Middendorp-C. P. Veldhuizen 2-0 L. Middendorp-Mevr. Vorderhake 0-2 B. Boobe-Th. Schimmel 2-0 J. C. Bonneau-Entken 0-2 T. de Ruiter-A. Breukel 0-2 P. Verwoerd-E. Buuning 0-2 E. Buuning-Mevr. Vorderhake 0-2 L. Middendorp-P. Verwoerd 0-2 C. P. Veldhuizen-P. Verwoerd afgebr. L. v. Brummelen-De Ruiter 2-0 Voor de Neo-Print Beker Competitie werden 2 wedstrijden gespeeld. Uitslagen: A. M. Witte-T. Spilker 0-2 K. Hammacher-W. v. Egdom 2-0 Manege de Boshoeve kreeg afgelopen zondag optimale belangstelling voor haar dressuurwedstrijden. Vooral door het feit dat deze keer een hele zondag werd uitgetrokken voor deze proeven, in plaats van de zater dagavond die tot voor kort hieraan werd besteed, konden dubbel zoveel mensen deze dag genieten van een in totaal acht uur durende dressuurshow, die in alle opzichten geslaagd mocht worden genoemd. Vooral de jeugd was op grote schaal vertegenwoordigd, hetgeen betekende dat ook vele pony's deze dag hun uiter ste best moesten doen om hun baasjes en bazinnetjes tevreden te stellen. Want voor deze mini-paardjes was het hard werken tegen hun grotere soort genoten. Maar door het ontembare enthousiasme van de kinderen scoor de menige pony-combinatie een hoog aantal punten. Maar ook de volwassenen onder de deelnemers lieten vaak hele knappe dressuurproeven zien. Zo zagen we bij voorbeeld de amazone Anne-Marie Houtman tot tweemaal toe een eerste plaats in de wacht slepen, zowel ii. de B-II als in de L-II, terwijl de B-IV gewonnen werd door de dames wnma Kreunig en Ineke Meesters, die beiden met een gelijk aantal punten eindigden. Maar het absolute hoogtepunt van de dag vormde de nieuw opgerichte ca rousselgroep van manege ,,De Bos hoeve". Deze groep, bestaande uit acnt dames, gaven, onder leiding van Willemien van Rossum. een werve lende show weg, die de toeschouwers negen minuten lang de adem deed inhouden, om na afloop van de uit voering de dames te feliciteren met een welverdiend en daverend applaus. Als dank voor de geweldige show van de groep, die zich overigens zeer toe passelijk Eight-Track noemt, over handigde, mevr. Laseur, elk van de dames nog een grote bos bloemen, terwijl de jury-leider, de heer Van der Hoeven, enkele lovende woorden sprak en Eight-Track tevens uitnodigde voor een uitvoering, een dezer dagen in een manege te Beusichem De navolgende personen hebber er toe bijgedragen deze dag tot een onver getelijke te maken: Fam. Laseur, prijzen en linten: Fam. de Ruig, stal- platen; Eddie van der Heul, Carous- selhoeden; Bé Mol, witte hoofd stellen: Marian de Koning, corsages en Nico de Koning, muziek. Op zaterdagavond 5 maart organiseert manege De Boshoeve weer haar jaar lijkse ontmoeting tussen de Rebel len" en ..Lellebellen", twee groepen springruiters, resp. springamazones, die eens per jaar de strijd met elkaar aanbinden. Tevens zullen er dan nog twee springrubrieken zijn, die openge steld worden voor de overige liefheb bers van de springsport. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Kwart-finale beker: Amical DS I - Red Stars DS 162-71 De dames zijn nog volop in de race om te kunnen promoveren en in de beker finale te komen. In de eerste 10 minuten van de kwart- finalewedstrijd tegen Amical wisten de Red Stars-dames een voorsprong op te bouwen van 12 punten, mede door snel samenspel. Deze voorsprong werd tot de rust behouden. In de 2e helft ging Amical 'zone' spe len. waardoor het verschil kleiner werd. Dit liep op tot 3 punten, waar door het weer spannend werd. Beide teams hadden 8 punten, maar Red Stars benutte de vrije worpen beter en daardoor kon de winst binnen gehaald worden. Eindstand 62-71. Dunckers DS I - Red Stars DS 139-40 Deze ontmoeting werd gekenmerkt door matig basketbal, doch door veel spanning. Er mochten voor de Red Stars-ploeg, die nog steeds in de race is voor promo tie, gèèn punten verloren gaan, ter wijl de dames van Dunckers uiterst fel waren op een overwinning in eigen huis. Het resultaat was een zenuw slopende en harde wedstrijd. Er werd aan beide zijden zeer slecht gespeeld en de ruststand geeft dit wel aan: 19-20. Door te veel persoonlijke fouten van Red Stars werd de slotfase extra spannend, vooral omdat zij de gehele wedstrijd hadden voorgestaan. Met nog 1 seconde te spelen wist Rees de Broo de vrije worpen te benutten en werd deze wedstrijde met één punt verschil gewonnen. Red Stars HS 1 - Locomotief: 69-128 Het eerste herenteam moest zaterdag tegen koploper Locomotief uit Den Haag aantreden. De tegenstander liep al snel weg door een ongelooflijk hoog schotpercentage. De ruststand was dan ook 36-73. In de 2e helft wist Red Stars iets beter te storen, waardoor het de Hagenaars belet werd wederom een monsterscore te behalen. Eindstand 69-128. Red Stars JA 1 - Irene JA 1147-34 Met de geringe overwinning van de uitwedstrijd (3 punten) in het achter hoofd, startten de jongens A, o.l.v. plaatsvervangend coach Hans Römer, met een felle man-to-man. Het team opereerde als een goed sa menspelend kollektief hetgeen resul teerde in de ruststand van 58-20. niet tevreden met dit, gezien de aard van de wedstrijd 'geringe" verschil, walste de machine door over het niet gecoachte Irene: 147-34. Dunckers MA 1 - Red Stars MA 1: 20-67 In de eerste helft werd door Red Stars toch een goed resultaat geboekt, on danks nerveus spel aan beide kanten (9-49). In de tweede helft verliep alles vloeiend, vooral de passes, en bijna alle schoten vlogen erin. Center Ilona Majoor moest met 5 p's het veld verlaten. Foto: Goos van der Wilt Een scène uit de wedstrijd Red Stars jongens-junioren tegen Irene. Toch werd deze wedstrijd winnend af gesloten. Red Stars MX1 - Sparta JD1: 56-54 Een zware wedstrijd voor de welpen van Red Stars tegen koploper Sparta. Een Red Stars-team pas één volle maand in de kompetitie en dan nog een mixed team, (voor het eerst dit seizoen spelen bij welpen-basketbal jongens en meis jes in één team), tegen een jongens team van Sparta. Fel en fanatiek spel van de Red Stars mini's leidde al snel tot een kleine voor sprong. Een geroutineerd Sparta pakte de voorsprong terug. Ruststand 20-26. In de tweede helft liep het verschil op tot 26-40. Dit was echter te veel volgens de Red Stars-duiveltjes, want ziender ogen kwamen ze dichterbij. Vlak voor het einde kwam het zelfs gelijk en de spanning liep extra hoop op. En jawel het geschiedde: de Red Stars mini's wonnen hun eerste wedstrijd en dat nog wel van de koploper. Programma zondag a.s. 13 februari 18.30 uur Red Stars MB l-BZ'72 MB1 18.30 uur Red Stars MB 2-Eem'78 MB 1 19.45 uur Red Stars HS 3-Irene HS 3 19.45 uur Red Stars DS 2-Quidam DS 2 Ongetwijfeld heeft u gedurende het laatste halfjaar regelmatig in de pers gelezen over de manege aan de Bos straat, voorheen genoemd "Het Rui- tercentrum Soest," welke ruim een half jaar geleden werd overgenomen door de heer v.d. Moolen en zijn zuster mevrouw J. van der Moolen. Na de overname heeft het bedrijf met dit nieuwe management een volledige ge daantewisseling ondergaan. Met hard werken en vooral met nog meer ent housiasme is men erin geslaagd een paardensportcentrum weer op poten te zetten dat klinkt als een klok. De verzorging van de paarden en alle evenementen omtrent de paardensport staan bij de directie van deze manege voorop. Men is erin geslaagd om we derom een behoorlijk aantal pension- paarden onder haar dak te kri jgen. ter wijl de manegepaarden zeer zorgvuldig worden aangekocht en als veelzijdig heidspaarden kinderen en volwassenen erg veel plezier bieden. Onderling werden er al dressuur- en springwed- strijden gehouden, terwijl ook quadril les en carrousel door een aantal dres suurruiters worden gereden. De heer Schallies heeft tevens een vol- tigepaard aangekocht war regelmatig, tot groot vermaak van jong en oud, op wordt geoefend. Met deze nieuwe set-up en de sfeer waarin wordt gewerkt, en waarbij met zoveel plezier door vele mensen van de paardensport wordt genoten, kon het niet uitblijven dat er door een aantal actieve enthousiaste mensen een rui- tervereniging werd opgericht. Door middel van een prijsvraag binnen deze kring van ruiters werd de naam De Bosruiters gekozen, en ook werd door een van de jeugdige amazones een alleraardigst vignet getekend. De rui- tervereniging "De Bosruiters" heeft dan ook voor de eerste maal in haar ge schiedenis (overigens is het een for mele vereniging, waarvan de akte bij de notaris wordt gepasseerdeen dres- suurwedstrijd georganiseerd, welke gehouden zal worden op zondag 20 fe bruari a.s., aanvang 10.00 uur 's mor gens. Er wordt als volgt gereden a. kinderen tot 12 jaar b. vanaf 12 jaar tot en met 17 jaar c. vanaf 18 jaar en ouder. Voor de eerste twee groepen zal verre den worden de dressuurproef Bl en voor de laatste zal worden verreden dressuurproef B3. Belangstellenden worden vriendelijk verzocht hun deelname te melden vóór 13 februari bij het paardensportcen trum, telefoon 02155-13138. Op 15 februari a.s. zal een startlijst bekend zijn waarbij iedere amazone of ruiter op de hoogte wor dt gesteld hoe laat ongeveer de starttijd zal zijn. Het is zaak dat men zich beslist aan de uiterste datum van de inschrijving houdt, i.v.m. het goede verloop van de organisatie. De inschrijvingen bedragen voor leden, kinderen ƒ7,50 volwassenen f 10, De inschrijvingskosten voor niet-leden kinderen 10.- volwassenen 12,50 Aan dit evenement zijn fraaie prijzen verbonden. Voor de rubriek Bl stelt Kat Emaille B.V. een fraaie beker, medailles en rosetten beschikbaar, ter wijl voor de rubriek B3 een beker ter- beschikking wordt gesteld door Enna Aerosols B.V., eveneens met fraaie medailles en rosetten. Het belooft een sportief gebeuren te gaan worden, waarbij de nieuwe Soester Ruiter Vereniging "De Bosrui ters" (Paardensportcentrum aan de Bosstraat) u van harte uitnodigen. Het bestuur van de Vereniging hoopt vele paardenvrienden op 20 februari te mo gen verwelkomen. De strijd om het clubkampioenschap voor pupillen van de Schaatsvereni ging „Eemland" werd een sportieve wedstrijd. Zaterdagmorgen werden deze wedstrijden op het ijsstadion ,,De Har der" in Harderwijk voor de pupillen verreden over 2 rondes van 220 mtr. De uitslag is als volgt Jongens 7-8 jaar: 1. Mark Jansen 58.1 sec., 2. Auke v. Marle 86.4 sec-., 3. Pie- ter v. Heerik 97.8 sec., 4. Brain Kort- wijk 113.3 sec., 5. Marco Tensen 1.30.5 sec Jongens 9-10 jaar: 1. Robin Baltus 49.2 sec., 2. Marco v. Maanen 52.0 sec., 3. Jaap Tuinmn 57.6 sec.4. Berend Kerk hof 59.0 sec., 5. Andreas v.d. Kuit 60.2 sec., 6. Orjan Kers 60.4 sec., 7 Willem Kerkhof en Ronals Tensen 61.8 sec., 9. Edwin Zijderveld 66.5 sec., 10. Brian Tuinman 67.3 sec., 11. Robert Belt 68.0 sec., 12. Patrick ,1. Kortwijk 70.6 sec., 13. Yuri Vetkamp 70.7 sec-., 14. Edwin Logtenstein 73.9 sec., 15. Richard v.d. Steen 79.0 sec., 16. Dennis Kamphorst 96.1 sec., 17. Albert Krikker 1.37.0sec. Meisjes 9-10 jaar: 1. Linda Lam 57.9 sec., 2. Sandra Groeneveld 61.9 sec 3. Wendy Hols 66.7 sec., 4 Edith Hagen 66.9 sec., 5. Aletta Peelen 67.0 sec 6 Angeline Lam 67.3 sec 7 Carona v.d Broek 67.9 sec., 8. .Jolanda v.d. Berg 68.2 sec.. 9. Nicolette v. Esch 69.0 sec.. 10. Esther ten Haaf 70.8 sec., li Mar- jon v. Brienen 71.7 sec., 12. Angelique Petersen 72.0 sec. Jongens 11-12 jaar: 1. Mark Baltus 45.7 sec., 2. Robert v.d. Breemer 49.5 sec., 3. Walter te Kloese 49.8 sec.. 4. Marcel v.d. Dijssel 49.9 sec., 5. Jos Meesters 50.2 sec., 6. Jan Krikker 50.6 sec., 7. Pe ter v. Marle 53.8 sec., 8. Albert Jan Smid 54.7 sec. 9. Arno Zijderveld 54.8 sec., 10. Patrick Petersen 56.4 sec 11 Niels Uiterwijk 57.7 sec 12 Vincent Kamerbeek 58.1 sec., 13. Pieter Krik ker 58.3 sec. 14. Robert Logtestein 64 2 sec., 15. Michel Bosboom 64.5 sec 16 Sancho Kers 71.2 sec. Meisjes 11-12 jaar 1 Linda Benschop en Marjan Lam 48.7 sec., 3. Cora v.d Berg 51.4 sec., 4. Margje Reiding 54.2 sec., 5. Carla Schaper 54.8 sec 6. San dra Schlebaum 57.7 sec 7 Leonoor Masselink 57.9 sec., 8. Lisette Schnert- kamp 59.0 sec.. 9. Chantal v. Esch 59.3 sec., 10. Sandra Lub 59.6 sec., li. An- nette Olthof 70.1 sec., 12. Mirjam de Bree 73.7 sec. Uit de categorie 9-10 jaar en 11-12 jaar van zowel de meisjes als de jongens, mogen de nummers 1 deelnemen aan de klubkampioenschappen voor junio ren en senioren op vrijdag 11 februari a.s. op de kunstijsbaan in Utrecht. De wedstrijden beginnen om 16.30 uur. Deelnemers zijn - Robin Baltus. Linda Lam, Mark Baltus, Linda Benschop en Marja Lam. Door de slechte weersomstandigheden is de 500 mtr. en de 1000 mtr. in de aspi ranten d-wedstrijd van 25 januari j.1. veranderd in 2x500 mtr Eshter Reijer- se noteerde 72.4 sec en de 2e keer een persoonlijk rekord in 68.5 sec Edwin Groeneveld reed de le keer 58.2 sec. en ook voor hem de 2e keer een persoonlijk rekord in 56.8 sec. Bij de c-junioren reed Robbert v Hornsveld tijdens de c-b-juniorenwed- strijd op 28 januari j.1. 500 mtr. in 51.6 sec. en noteerde op de 1500 mtr met val een tijd van 2.55.9 min. Arie v.d. Berg reed de 500 mtr in 54.4 sec en een persoonlijk rekord op de 1500 mtr in 2.50.9 min Edwin v.d. Heijden reed beide afstan den in respektievelijk 55.6 sec. en 3.08,2 min. Bij de b-junioren kwam Arnold Hagen aan de start en noteerde op de 500 mtr. 51.0 sec. en een persoonlijk rekord op de 1500 mtr. in 2.47.0 min. Stefan Tieleman reed op beide afstan den een persoonlijk rekord nl. 50.5 sec en 2.44.4 min. Bij de senioren heeft Bert v.d. Weerd de 500 mtr. gereden in 44.5 sec. en no teerde op de 3000 mtr een tijd van 4.56.5 min. Op 29 januari j.1 zijn in Amsterdam de tweede serie selektiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap verre den. Het weer was goed evenals het ijs Talitha Born reed de 500 mtr in 56.4 sec. en noteerde op de 1000 mtr een tijd van 1.58.9 min Jammer genoeg is zij door deze tijden zover teruggezakt in het algemeen klassement dat zij geen kans meer heeft op uitzending naar het Nederlands Kampioenschap Het afgelopen weekeinde werd het midwinter-marathonevenement te Apeldoorn gehouden. Onder de ca. 4000 deelnemers voor de afstand van 18,5 km bevonden zich ook een aantal atleten van de S.O. Soest lange afstandsgroep. Het ging hier om een eerste vormtest, waarbij de prestatie van Harry van Brummelen als zeer goed mag worden beschouwd. Hij wist een zestigste plaats te veroveren in dit sterk internationale deelnemersveld met een tijd van 1 uur, 5 min., 37 sec. Hij bevestigde hierme de de opgaande lijn van zijn prestaties. Joop van Leijenhorst bracht na griep toch nog 1 uur, 8 min. en 25 sec. op de klokken, terwijl Rob de Haas zijn con- De S.O. Soest jeugd naar Jong Oranje - Jong Spanje Op 16 februari a.s. wordt in het F.C. Utrecht Stadion "De Galgewaard" de interlandwedstrijd Jong Oranje - Jong Spanje gespeeld. Aangezien de schooljeugd vakantie heeft, peilde het Jeugdbestuur de be langstelling onder de jongens en het re sultaat is dat een grote groep S.O. Soesters op 16 februari het Oranje team zal gaan aanmoedigen. De jongens worden per bus vervoerd. S.O. Soestleden kunnen zich tot donderdag 10 februari opgeven. De S.O. Soest jeugd in de Carnavalsoptocht Ook bij de Carnavalsoptocht ontbreekt uiteraard de S.O. Soestjeugd niet. Al enige weken wordt er door een aantal enthousiastelingen hard gewerkt aan de Carnavalswagen, die een actueel sportonderwerp als motto zal voeren. De speiers van de C-2 zullen de wagen "bevolken." Zondag a.s. wordt voor de 18e keer de bekende Domeincross georganiseerd door de Baarnse Atletiek Vereniging. Topatleten hebben zich aangemeld, zoals bijvoorbeeld dit jaar Armando Houtveen. Wedstrijden De hele dag door zijn er wedstrijden voor KNAV-atleten en atletes, van jong tot oud. Het programma is als volgt -10.30 uur, Meisjes D: 1.500 m. -10.40 uur, Jongens D1.500 m -10.50 uur, Meisjes C: 1.500 m. -11.00 uur. Jongens C: 2.500 m. -11.15 uur. Meisjes B: 2.500 m. -11.30 uur. Jongens B: 3.800 m. -11.50 uur. Meisjes A: 3.800 m. -12.10 uur, Dames Dames Veteranen 3.800 m. -12.30 uur. Jongens A5.300 m. -15.15 uur, Vet. I, II en III11 km. Trimlopen Hieraan kan iedereen meedoen, onge acht de leeftijd. De afstanden zijn - 1.500 m. om 13.05 uur. - 3.800 m. om 13.00 uur. - 7.600 m. om 13.00 uur. -11 km. om 13.00 uur. De deelnamekosten voor de trimlopen bedragen 3,50. Na afloop ontvangt men een medaille. Start en inschrijving Aan de rijksweg Baarn/Soest. ingang ca. 200 m voorbij Paleis Soestdijk (Kon. Marechausse Kazerne). Par keergelegenheid is er aan de Gen. v. Heutzlaan, 2 min. lopen van het par cours. Er is kleedgelegenheid en een kantine, waar men terecht kan voor koffie en erwtensoep. Voor het 3e achtereenvolgende jaar hebben de motorclubs uit Amersfoort, Soest, Bunschoten en Nijkerk besloten, ook in 1983 wederom een Regio Eem land Motorcrosscompetitie te organi seren. De competitie omvat 5 wedstrij den in 1983 waar van de 10 verreden manches er 7 meetellen voor het Regio Eemland Kampioenschap. Ook dit jaar zal er weer gestreden worden om de zo fel begeerde kampioensbekers. Als extra zal voor het eerst dit jaar een openingsbekerwedstrijd worden verre den die niet meetelt voor de punten van het kampioenschap. Deze wedstrijd zal worden verreden op het circuit van de NCC, gelegen op het industrieterrein in Nijkerk op zaterdag 16 april a.s. Ie dereen die een lidmaatschapsbewijs van dit jaar bezit van een van de bo venstaande verenigingen, kan aan de ze wedstrijd deelnemen. Tevens dient men ook in het bezit te zijn van een KNMV trainingspasje (evenals voor gaande competitie bij inschrijving ver krijgbaar). Inschrijven van 9.00 - 10.30 uur op 't circuit. Voor een vlot verloop bij de inschrijving worden de deelne mers verzocht zich op te geven aan het R.E.M. secretariaat. Postbus 4. 3740 AA. Baarn of telefonisch onder num mer 02154-13308. De overige wedstrijden zijn vastge steld op: Zaterdag 14 mei: M.S.V. Amersfoort Regio 1 zaterdag 2 juliN.C.C. Nijkerk Regio 2 zaterdag 27 aug.B.C.C. Bunschoten Regio 3 zaterdag 10 sep.: J.M.C.C. Soest Regio 4 zaterdag 22 okt.: M.S.V. Amersfoort Regio 5 Regionaal Motorcross circuit? Uit publikaties hebben we kunnen ver nemen dat een regionaal motorcross- circuit voor de Regio Eemland in aan tocht is. Er zullen echter nog vele onderhandelingen moeten volgen met alie belanghebbenden voor het zover is, dat ook de R.E.M. van dit circuit gebruik kan maken. Wanneer er meer nieuws over dit circuit dat gesi tueerd is op militair oefenterrein nabij Amersfoort) bekend is, zullen we dat zo spoedig mogelijk aan de motor crossliefhebbers melden. Conditie-trainingen De R.E.M. heeft de conditie-trainin-, gen, diedoor de NCC Nijkerk werden verzorgd, overgenomen voor de hele Regio Eemland. Deze trainingen zijn elke dinsdagavond in het Griftland College in Soest van 19.00 - 20.00 uur, onder de deskundige leiding van de be kende trainer Evert ten Kulve. Deze heeft een speciaal op de motorcross ontwikkeld trainingsprogramma opge zet. Ga eens kijken op dinsdagavond in Soest. Een motorcrosser dient over een zeer goede conditie te beschikken wil hij tijdens de wedstrijden voldoen de uithoudingsvermogen bezitten om een goede prestatie te leveren. Deze goede prestatie wordt bereikt door naast het rijden op de machine ook te zorgen dat men deze machine volledig weet te beheersen door een goede li chamelijke conditie. ditie testte met een tijd van 1 uur, 12 min. en 48 sec. Renè Hoksbergen kan heel tevreden op zijn eerste optre den terugzien. Hij realiseerde een tijd van 1 uur. 28 min. en 25 sec. Voor de hele marathon kwam nieuw komer Harry Sonnemans aan de start. Hij liep een goed opgebouwde race, echter met nog slechts iets meer dan 1 kilometer te gaan kreeg hij plotse ling te maken met een blessure, die hem het lopen zeer moeilijk maakte. Hij toonde karakter en zétte de strijd door tot de finish. Eindtijd 3 uur en 47 min. Ook Cor Coster liep de marathon weer met veel inzet. Hij werd 2e in zijn klas se in de tijd van 3 uur en 46 minuten. Het was zijn eerste marathon na zijn serie van 100. Tijdens de 10 Engelse mijl van ADA- Amsterdam liep Eef van den Brink zijn eerste wedstrijd en liet direkt mer ken, dat hij er was. Hi vestigde al zeer vroeg in het voorseizoen onder niet al te ideale omstandigheden een persoon lijk record met een tijd van 55 min. 16 sec., hetgeen goede perspectieven biedt voor het seizoen. Geen voetbal afgelopen zaterdag voor de S.O. Soest jeugd, maar wel een ge slaagde filmvoorstelling. De kantine puilde uit! Maar hopelijk kan er zaterdag toch weer gewoon gevoetbald worden. Het thuisprogramma ziet er als volgt uit: B-junioren: Soest 1 - Baarn 1 C-junioren: Soest 1 -T.O.V. l Soest 2 - Hooglanderveen 1 D-pupillen: Soest 1-K.V.V.A. 1 Soest 3 -1 Jselmeervogels 1 Soest 4 - C.J.V.V. 2 Soest 5 - Hoogland 4 Soest 6 -1 Jsselmeervogels 7 E-pupillen: Soest 2 - Quick 3 F-pupillen: Soest 4 - V.V.Z. 2 Dames: Soest - D.O.S.V. zondag 13 februari aanvang 9.30 uur Zaterdag 12 februari wz 12.00 uur Vlug en Vaardig 3 - WZ 2 14.30 uur WJ 3 - WZ 4 15.00 uur SDC( P5 - WZ 5 SEC 14.30 uur Naarden - SEC SOESTERBERG 12.00 uur Soesterberg 2 - DVSA 3 Zondag 13 februari S.O. SOEST 12.00 uur Soest 4 - Achterveld 2 11.30 uur LW11 - Soest 14 Dames 9.30 uur Soest - DOSV SEC 11.30 uur Amsvorde 3 - SEC 3 SOESTERBERG 14.30 uur De Meern - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 4 - Veenend-iu- -ï 11.30 uur Patria 6 - Soesterberg 5

Soester Courant | 1983 | | pagina 11