ft Programma Matig volleybal SVV/Stam Heren 1 Olympia los van concurrent VCM Eemvogels 1 verliest van Tiel 1-5 Papillon-teams kwamen alle vier weer tot winst Shot niet snel genoeg voor Tempo Team RDC1 pikt punt van Volendam B.D.C. VOLLEYBAL VOLLEYBAL WANDELSPORT KORFBAL BASKETBAL TAFELTENNIS Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg HANDBAL Zaalprogramma 13 Soester Courant van woensdag 9 februari 1989 13 Zo goed a's de teams de vorige wed. strijden hadden gespeeld, zo zwak wa. ren ze in het afgelopen weekend. Zowel de dames 1 als 2 speelden een uitwed- strijd tegen teams die eigenlijk weinig problemen zonden geven, maar dat was enkel op papier, in werkelijkheid waren de SVV'teams te zwak. Het eer. ste kon dan wel twee punten mee naar huis nemen uit een uitermate zwakke wedstrijd, de dames van het tweede moesten een 3-0 nederlaag incasseren le divisie dames: Utrechtv.c.-SVV l 3.3 De dames van SVV 1 hadden het erg moeilijk in Utrecht tegen de gelijkna mige ploeg, die een van de laatste plaatsen bezet. Het blok van SVV was in de eerste set niet solide genoeg waar door er veel ballen door kwamen, vaak veranderd van richting, waardoor de verdediging het weer erg moeilijk kreeg. Ook de tegenstander maakte fouten en SVV kon in de laatste fase, de set dan toch naar zich toe halen. 12-15. Ook in de tweede set was het geen mooi volleybal. Utrecht kwam weliswaar voor te staan met 9-2 maar de Soester dames gaven de moed nog lang niet op. want ze kwamen goed terug. Door hard werken en de wil om te winnen was ook deze set weer voor SVV, 12-15. In de derde set was het de thuisploeg die iets minder de fout inging. SVV maakte veel te veel fouten en het ver trouwen in elkaar was minimaal. Er kon dan ook niet meer dan 7x gescoord worden. 15-7 voor Utrecht. In de vierde set leek het er op dat er een herhaling zou komen van de vorige set. SVV stond met 13-2 achter. Dan toch weer die enorme vechtlust. Utrecht moest toezien dat de gasten tot 14-12 terug kwamen, maar ze konden voorkomen dat de set verloren ging. 15- 12. In de vijfde en tevens laatste set leek SVV eindelijk het ritme weer gevonden te hebben. Er werd nu redelijk volley bal gespeeld en de fouten waren bedui dend minder. Zowel de spelverdeel- sters als het blok deden het nu wat be ter. en SVV kon deze laatste set met een duidelijke 6-15 naar zich toe halen en daarmee twee punten binnenhalen. 2e divisie dames: Sehippers/b SVV 3 3-0 Ook de prestatie van het tweede damesteam was niets in vergelijking met de vorige wedstrijd. In het begin van de eerste set ging het redelijk goed. ook al moest men even wennen aan de zaal. Tot 5-5 ging het gelijk op, toen moesten de Soester dames afha ken. Schippers liep uit. door goede aanval en blok. Bij SVV kwam de aan val wel. maar weinig overtuigend. Ook het achterveld was erg zwak bij SVV. Weinig verrassend was het dat de thuisploeg met 15-7 de eerste set won. In de tweede set kwam SVV er in het geheel niet aan te pas. Het blok was slecht, de aanval kwam niet en ook het achterveld luet steekjes vallen. Weer won Schippers en wel met de dui delijke cijfers 15-3. IN de derde set speelde SVV alles of niets. Er werden veel risiko's geno men. waardoor de fouten dan ook niet uitbleven, toch liep het in deze set weer wat beter, zal kon het Schippers niet verontrusten. SVV kon niet voorkomen dat ook deze set verloren ging en wel met 15-8. Jammer, maar de dames kwamen zonder punten terug uit Ber- kel Rodenrijs. 3e klasse dames: SVV 8 -Surf 4 1.3 Ook de dames van het achtste moesten een nederlaag incasseren. Het begon eigenlijk al slecht. 3 van de 7 basis speelsters waren niet aanwezig. Dat dat even moet wennen, was in het begin van de eerste set wel te merken. Toch gaven de dames goed tegenstand aan het toch wel sterke team van Surf. De ze dames hadden een goede aanval, waardoor SVV min of meer gedwongen werd om het achterveld goed te verde digen. Het gevolg was dat SVV zelf niel tot aanvallen kwam. De set ging dan ook verloren met 8-15. Ook de tweede set werd gewonnen door de gasten, ook al speelden de dames van SVV leuk en goed volleybal, 9-15. In de derde set was het Surf dat de bal len om de oren kreeg. SVV kwam zeer verrassend terug en nu was het Surf, dat te laconiek speelde. 15-6. In de vierde set werd het echt span nend. Surf wilde winnen en SVV zag een kans open om er toch nog een gelijk spei uit te halen. Beiden ploegen waren erg fanatiek en er werd leuk gespeeld. Het was Surf dat in de spannende eind fase de langste adem en de harde op slag had, 11-15. Jammer voor de dames van SVV die zich goed verweerd heb ben. Jeugd meisjes: SVV b 1 - SVV b 3 |-2 Het was een nerveuze wedstrijd die za terdagmorgen in alle vroegte gespeeld werd. De twee jeugdige teams van SVV. die in dezelfde poule spelen, moesten zich met elkaar meten. In de eerste set was het duidelijk b l dat de sterkste was. De oudere meisjes namen al snel de leiding en b 3 kwam er niet meer aan te pas. 15-3. In de tweede set was het vaak erg span nend en er waren veel lange rally's. Ook nu was heb b 1 dat het spel meer in de hand had tot die laatste fase. De wat jongere meisjes wilden zich duidelijk niet laten kennen en zetten alles op alles, wat resulteerde in een set-overwinning met 13-15. Ook in de derde en laatste set bleef het spannend. Bij beide teams was de spannig van de gezichten te lezen. Nu was het b 1 dat na 10 punten moest af haken. In deze set waren de meisjes van b 3 de sterkste. Na deze derby kon b 3 één punt meer inlopen. Op papier staat b 3 net één punt onder b 1, die twee wedstrijden minder hebben gespeeld. SVV b3 - Vollkei b2 2-1 De tweede wedstrijd die de meisjes van SVV b3 moesten spelen die ochtend werd eveneens winst. In de eerste set was het alsof SVV moe gespeeld was en Vollkei kon vrij gemakkelijk winnen, 2- 15. In de tweede en derde set was het de beurt aan SVV om te laten zien wat ze konden. Via goede fanatieke aanval len konden de rood-witten beide sets naar zich toe halen met resp. 15-» en 15-7. Wedstrijden komende week: Donderdag, 10-2: dames; Olympia 4 - SVV 6 Beukendal 20.15 uur- dames; Olympia - SVV 8 Beukendal 21.30 uur dames; SVV 10 - Limvio 2 Beukendal 19.00 uur meisjSVV a 1 - BG&SV a 1 Beukendal 19.00 uur heren; SVV 2 - BG&SV Beukendal 20.15 uur heren; SVV 4 - Olympia 4 Beukendal 21.30 uur heren; SVV 5 - SVV 3 Beukendal 20.15 uur. Zaterdag, 12-2: dames; AGAVS - SVV 4 Soesterberg 16.15 uur. Heren 1 blijft koploper in de derde divi sie door een overwinning op Spirit. Om dat de naaste concurrent van de heren (VCM) verloor, staan de Olympia-he- ren 5 punten voor op VCM. Heren 3 won vanhet lastige uit Ermelo komende Pauwervol, en het eerste damesteam kwam niet in actie, omdat de tegenpartij niet kwam opdagen. Dames 2 won in Naarden van Keizer Otto. Heren: Olympia 1 - Spirit 3-1 De wedstrijd ving rommelig aan. De eerste set werd gekenmerkt door een zeer slechte pass en een niet goed funk- tionerend blok, waardoor deze set ook werd verloren 15-10. In de tweede set keerde het goed han gende blok vrijwel iedere Spirit-aanval. Deze set werd gewonnen met 15-6. De derde set begon Olympia weer rom melig, waardoor er haast geen goede aanval was. Spirit kwam op een 9-7 voorsprong, maar door een goed blok won Olympia deze set. 15-12. De vierde set begonnen de heren van Olympia weer slordig. Door een slech te pass kwam Spint op een 12-5 voor sprong, maar door weer een goed functio nerend blok kwam Olympia terug tot 13-13, waarna de Parade-paarden door drukte 15-13. Olympia 3 Lovoc 2 Het derde herenteam trad aan tegen het Loosdrechtse Lovoc. Mede door een goede pass kon het als vanouds ac terende Olympia-team veel variëren. De eerste set werd dan ook verdiend gewonnen met 15-11. In de tweede en derde set zette de stijgende lijn in het spel zich voort en waren er af en toe steekjes te zien. Olympia won deze wedstrijd dan ook verdiend met 3-0. Olympia 5 SH '71 O-3 Het vijfde herenteam trad aan tegen koploper SH '71. De eerste set nam SH '71 een ruime voorsprong 5-0, tegen het nerveus spelende Olympia 5, maar door grote inzet en een goed functio nerende aanval kwam de stand gelijk. 5-5. Maar toen ging SH '71 door het midden spelen, waar de blokkers geen antwoord op hadden. Deze set ging ver loren met 15-8. De tweede en derde set stonden de jongelui ongeconcentreerd te spelen en doordat er werkelijks niks lukte gingen deze sets verloren met 15-1 en 15-4. Dames: Olympia 1 - Tiemstra wordt overge speeld Het eerste damesteam kwam dit week einde niet in aktie omdat de tegenstan der anderhalf uur te laat aanwezig was. Deze wedstrijd wórdt naar alle waarschijnlijkheid overgespeeld, om dat hier sprake was van een "commu nicatiefoutje" tussen de NEVOBO en Tiemstra. Keizer Otto 1 - Olympia 2 1 -3 Na de sublieme wedstrijd van een week te voren, speelde de dames 2 dit keer een mindere wedstrijd. De bal was voortdurend sneller dan de speel sters. maar daar de dames gecoached werden door de voorzitter, moest er wel hard gewerkt worden en zo wisten de dames toch nog als overwinnaar uit deze slechte strijd te komen. Olympia 3 - GVC 2 3-0 De eerste set hadden de dames uit Soest weinig problemen met de Hilver- sumse gasten. De GVC-dames hadden weinig aanval waardoor ze haast niet aan scoren toe kwamen. Olympia won dan ook gemakkelijk met 15-5. Een beetje overmoedig begonnen de dames aan de tweede set en stonden al snel achter met 1-10. Olympia kwam echter langzaam terug waardoor GVC steeds paniekeriger gingen spelen. Zo wisten de oranje-zwarten deze set toch neg met 15-13 te winnen. De derde set werd royaal gewonnen. Na een 14-0 voorsprong te hebben opge bouwd kwam GVC toch nog wel terug tot 14-7, maar te laat. 15-7. Bentinck Stars B.S. 1 - B.S. 2 3-2 Een aanvankelijk makkelijke partij voor de B.S. 1. wat in de eerste twee sets dan ook duidelijk bleek. Beide sets werden met 15-10 door B.S. 1 gewon nen. De derde en vierde set kwam het tweede team echter sterk terug en won met 15-12 en 15-17. Er moest dus een vijfde set gespeeld worden die de be slissing moest brengen. B.S. 2 was dui delijk vermoeid en verloor met 15-8. Het eerste team van De Bentinck Stars kon de felicitaties in ontvangst nemen. Zondag wandelen in het Baarnse Bos De maandelijkse wandeling onder lei ding van natuurgidsen van IVN Eem- land gaat zondag a.s. 13 februari naar het Baarnse Bos. Men vertrekt om 14.00 uur van het tegenover Paleis Soestdijk gelegen parkeerterrein. Terug omstreeks 16.00 ur. Bijzondere aandacht zal worden gegeven aan de functies die het bos in milieu er. samen leving moeten vervullen. m Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Zo goed als de Eemvogels verleden week speelden, zo slecht liep het afge lopen zaterdag in sporthal Beukendal tegen Tiel. Hoewel Tiel koploper was, kon de Eemvogelplocg het in de begin fase redelijk bijbenen al was het korf- balspel van een laag niveau. Dit werd mede in de hand gewerkt door een bij zonder zwak fluitende scheidsrechter die alles dood floot en geen enkele spel ruimte toeliet. Om de gevaarlijke aanvaller van Tiel uit te schakelen had de coach een vak wisseling toegepast; de normaal ge sproken eerste verdediging stond nu eerste aanval en het succes was nave nant. Ton Kraaikamp had inderdaad de hoofdaanvaller van Tiel goed onder controle. Ook aanvallend liep het rede lijk en werden enkele kleine kansen ge creëerd die echter niet benut werden. Tiel wist echter wel tot scoren te ko men en na een kwartier spelen een 0-2 voorsprong te verwezelijken. Van grote afstand wist Jan van de Kuil te scoren en naar later bleek daarmee de eer te redden. Verdedigend klopten de zaken goed en zo wist de Eemvogel- ploeg lang stand te houden met een rust stand van 1-2. Hoewel verdegigend spe lend wist Tiel toch te scoren in de tweede minuut van de tweede helft. Daarmee werd de achterstand feitelijk onoverbrugbaar Aanvallend werden nog wel de nodige kansen verwezenlijkt maar de noodza kelijke precisie was ver te zoeken bij de Eemvogels. Tiel had de wedstrijd goed in handen en wist zelfs uit te lopen al was daar wel een strafworp voor nodig. Uiteindelijk won koploper Tiel met 1-5. Een geflatteerde overwinning die de bovenste plaats van Tiel zeker niet rechtvaardigde. Komende zaterdag wacht de Soester korfballers de altijd zware uitwedstrijd tegen Activitas en er zal meer precisie in het schieten moeten komen, wil men enig succes kunnen boeken in deze wedstrijd. Eemvogels j 1 - Telstar j 3 6-5 Voor de junioren stond de zware thuis wedstrijd tegen het Hoevelakense Tel star op het programma. Al in de eerste minuten werd duidelijk dat het zeker niet de bedoeling van de Soester ploeg was om zich bij de suprematie van Tel star neer te leggen. Het eerste aanvals- vak was weliswaar de sterkere, maar kon niet echt goede kansen creëren. Het was dan ook Telstar dat in de 9e minuut als eerste de mand vond en de score opende, en dit na een kwartier herhaalde, waarmee het 0-2 was. Het tweede aanvalsvak van Telstar was duidelijk de meerdere en beheerste na drukkelijk het wedstrijdgebeuren. Men kreeg de mooiste kansen en evenzovele malen kroop de Eemvogelverdediging door het oog van de naald. In de 20e minuut was er zelfs een onreglemen taire actie voor nodig zodat de scheids rechter de bal terecht op de stip legde en het 0-3 werd. Met een beweging, zoals zij die alleen beheerst, wist Claudia Touwslager onder de korf haar tegenstander te ver schalken en scoorde 1-3. Op slag van rust was het laatste wa penfeit toch voor de Telstar-junioren. Vanaf de zijlijn werd de vierde treffer gescoord. Na de rust had trainer-coach Jan van de Kuil goed spelende Olaf Wildenburg gewisseld voor Rien Kraaikamp, die in de 4e minuut vanaf de strafworpstip de Eemvogels dichterbij kon schieten. Een dubieuze strafworp bracht Telstar in de gelegenheid opnieuw uit te lopen tot 2-5. Daarmee was de scherpte verdwenen uit de Telstar-aanval en het aanvalspel van de Eemvogels steeg naarmate de wedstrijd vorderde. Een attent spelen de Claudia Touwslager bracht Astrid Doornekamp in schietpositie, die zonder problemen de kans benutte3-5. Een wervelend spelende Erik Rauch wist door te breken en via een door loopbal te scoren4-5. Nadat van beide ploegen een doelpunt werd afgekeurd, had de Eemvogel- ploeg de langste adem. Allereerst scoorde Karin van Lierop van afstand de gelijkmaker en tegen alle verwach tingen in, maar zeker zeer verdiend werd in de slotfase de volle winst ge pakt. De op het oude front terugge- In het afgelopen weekeinde moesten alle vier de Papilion teams in aktie ko men. Het werd weer een honderd pro cent score, want alle vier teams wisten hun wedstrijd te winnen, waarbij de jongens junioren het het moeilijkst hadden en met een marge van slechts één punt wisten te winnen. De heren 1 gingen naar Amersfoort waar het tegen het lastige Cracker jacks moest optornen. De eerste ont moeting in Soest werd maar heel magertjes door Papilion gewonnen, maar de return gaf de Soester basket ballers weinig problemen. Een 71-62 eindstand was het resultaat. Dames I ging naar Hilversum waar zij ook weinig moeite hadden met Dunc- kers. Bij rust hadden de Soester dames al een 16-21 voorsprong en in de tweede helft zat de verdediging helemaal goed dicht, want Dunckers kon haast geen punt meer scoren, zodat Papilion deze wedstrijd verdiend won met 43-18. Het tweede herenteam had weinig moeite met Irene uit Bilthoven en won met 57-42. De jongens junioren speelden thuis in De Bunt tegen Sparta uit Nijkerk. Helaas moest Pim van de Dijssel al na tien minuten spelen met een enkelblessure uitvallen, waardoor de ploeg kwetsbaar werd. Toen Ernst Smink met een hevige bloedneus ook nog moest uitvallen werd het heel kri tiek voor de Papillon-jongens, maar op karakter wisten zij toch deze wedstrijd met 50-49 te winnen. Wedstrijden komend weekeinde Het eerste herenteam is vrij in het ko mende karnavalsweekeinde. Dames I en heren 2 gaan zaterdagmiddag naar Zeist waar zij in De Clomp tegen BZ moeten spelen. Ook de jongens zijn vrij. De eerste volledige competitieronde in de voorjaarscompetitie is voor Shot niet bijster succesvol verlopen, aange zien alle landelijke teams zonder winst bleven. Shot 1 kon in Amsterdam het sterke Tempo Team 3 niet bij benen en men verloor dan ook met 8-2. Shot 2 ontving het sterke Iduna 1, hetgeen een 7-3 nederlaag opleverde. De Shotdames tenslotte verloren met 7-3 van het Leidse Scylla 3. In de afde lingscompetitie verloor Shot 3 volgens verwachting van Pokerface 1 en begon Shot 4 de competitie met een zege. Heren Tempo Team 3 - Shot 18-2 Shot 1 trad afgelopen zaterdag aan tegen de koploper in de 3e divisie, het zeer sterke Tempo Team 3. De ver wachtingen aan Shotzijde waren na de uitstekende overwinning van vorige week hoog gespannen en ook in Am sterdam werd zeker niet slecht gestart. Via twee knappe overwinningen van René Daselaar stond men bij de pauze slechts met 3-2 achter, en met een beetje geluk in het dubbelspel had Shot zelfs op voorsprong kunnen staan. Na de pauze bleek echter eens te meer dat Harry Maassen en Dirk Schuiling vastheid en vooral snelheid tekort kwa men om op de zeer snelle speeltafel van Tempo Team tot sukses te komen. Derhalve had alleen René Daselaar na de pauze nog kans op een over winning, maar ook die partij ging nipt verloren. De eindstand werd zodoende 8-2 voor Tempo Team, een verdiende overwinning voor de Amsterdam mers. Heren Shot 2 - Iduna 13-7 Shot 2 bleef afgelopen zaterdag opnieuw zonder puntenwinst en opnieuw had er voor Shot 2 toch wel wat meer in gezeten. Wederom echter werden grote voorsprongen uit handen gegeven en kwam men taktisch op de beslissende momenten tekort. Tot aan de pauze kon men Iduna door twee overwinnin gen van Gerhard Busch nog aardig bijhouden, daarna liep het Biltse team in één keer uit naar een beslissende 2-7 voorsprong. Bert van Velzen gaf uiteindelijk de score met een overwin ning in de laatste partij nog een iets beter aanzien: 3-7. Heren Shot 3 - Pokerface 10-10 Zoals verwacht is Shot 3 er tegen het zeer sterke Pokerface 1, dat eigenlijk in de landelijke competitie thuishoort niet aan te pas gekomen. De Hilver summers speelden het spelletje zeer geconcentreerd en stonden de Shot spelers geen punt meer toe dan nodig was. Alleen Wilfred Busch wist één game te winnen, alle overige partijen gingen in twee games verloren. Heren Bunshot 1 - Shot 4 3-7 Een nuttige competitiestart voor Shot 4, dat in Bunschoten een vrij gemakke lijke overwinning behaalde. Via enkele nipte nederlagen werd aanvankelijk een 3-1 achterstand opgelopen, maar de laatste zes partijen eindigden met ruim verschil in Soester voordeel. Bij Shot bleef Chris Sondaar onge slagen, terwijl Joop Kok en Willem Onrust ieder twee keer wonnen. Dames Shot 1 Scylla 3 3-7 De Shotdames hadden afgelopen zater dag het Leidse Scylla op bezoek, een team dat de vorige competitie nog in de 2e Divisie uitkwam. De start van de Shotdames was uit stekend. want door overwinningen van Wilma Geleijnse en José Daselaar werd een 2-1 voorsprong bereikt. Daar na liepen de Leidse dames uit naar 2-6, waarna alleen José Daselaar nog een wedstrijd kon winnen. A.s. zaterdag spelen de Shotdames in Delft de zeer belangrijke wedstrijd te gen mededegradatiekandidaat Phoe- nixl. Overige uitslagen senioren Quick 9-Shot 5: 1-9, Shot 6-Good Luck 5: 4-6, Shot 7-Hoogerheide 2: 6-4, Shot 8- Huizen 5: 3-7, Nederhorst 3-Shot 9: 5-5, Shot 10-Hoogerheide 4: 3-7, Shot 11-Hui- zen6; 1-9, Huizen 10-Shot 12: 4-6. Uitslagen jeugd: Quick 3-Shot 2: 8-2, Shot 3-Vitus 1: 8-2, Buna 2-Shot 5: 6-4, Huizen 4-Shot 7: 8-2, Nederhorst 2-Shot 8: 9-1, Sukses 2- Shot 9: 4-6, Shot 10-Sukses 3: 8-2, Good Luck 6-Shot 12: 8-2, Shot 13-Elan 8: 8-2, De Hilt 4-Shot 15: 6-4, De Hilt 3- Shot 16:10-0. keerde Berry Cornelisse scoorde van uit een doorioopbal de winnende tref fer: 6-5. Deze winst belooft veel als ko mende zaterdag de altijd spannende wedstrijd wacht tegen het Soesterberg- se K.V.O. Programma zaterdag 12 februari: In sporthal Beukendal 13.30 uur Eemvogels q 1 - A.V.M.M. q 1 16.30 uur Eemvogels c 1 - Zwaluwen c 1 17.45 uur Eemvogels 4 - Fortis 5 18.30 uur Eemvogels j l - K.V.O. j 1 20.15 uur Eemvogels 3 - Atlantis 6 22.00 uur Eemvogels 2 - Huizen 3 Zaterdag 12 februari 09.00 -12.30 uur BDC handbal 12.30 - 23.00 uur KNKV korfbal Zondag 13 februari 1983: 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.00 - 21.00 uur Red Stars Zaterdag 12 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Badso badminton 19.00 - 21.00 uur Nevobo Zondag 13 februari 1983: 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 12 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Zondag 13 februari 1983: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Foto: Goos van der Wilt Het: Volendam, Volendam klonk steeds zachter naarmate de wedstrijd vorderde. De vele suporters en de ploeg waren ontstemd. Na een wedstrijd van 60 minuten hand bal, en een BDC dat de gehele wed strijd de mindere was, maar toch een punt stal van Volendam. Dit kon de ploeg uit Volendam wel eens het kam pioenschap kosten. Met een ruststand van 6-12 werd het na een spannende slotfase toch nog 21-21. Het zag er allemaal niet zo gunstig uit. Sjaank Smeeing en Ralph Christia- ni waren geblesseerd, zodat de heren- ploeg van BDC gehandicapt het veld betrad. Vanaf het beginsignaal zagen de vele toeschouwers 2 ploegen die el kaar uit probeerden. De kansen die BDC kreeg waren er in veel mindere mate dan van Vo lendam verzuimde niet. Via 1-1 in de 2e minuut werd het maar liefst 1-4. Iedereen hield zijn hart vast. Zou dit BDC worden opgerold door de lijstaanvoerder? De achterstand van 3 doelpunten liep op naar maar liefst 3-10. Alle overtuiging en kracht miste BDC. Het kreeg de kansen ;niet van Volendam, terwijl BDC de tegenstander alle ruimte liet tot sco ren. Het gat van 6 punten wer niet in gelopen. De 6 punten verschil bleven, hoewel Volendam de laatste 2 minuten met maar 4 spelers in het veld liep. Zou BDC dit grote verschil nog in kunnen lopen? Ruststand 6-12. Het werd nog erger. De rust van 15 minuten leek geen oplossing gebracht te hebben. Via een stand van 6-12 werd het 6-14. Alleen een wonder kon BDC nog laten winnen. En niemand van de toeschouwers geloofde daar nog in. Toch zou de ploeg zich nog doen gelden. Met het karakter dat de ploeg al jaren bezit, naderde het de ploeg uit Volen dam tot op 3 punten. De stand was toen 13-16, met nog 15 minuten te spelen. Alle hoop werd echter weer verplet terd. Via 13-16 werd het toch weer 13- 20. Het was gebeurd met de ploeg uit Soest. Zeven doelpunten achter met nog maar 9 minuten te spelen. Wat niet mogelijk leek, werd gehaald met me dewerking van Hans Hom en de scheids rechters. Driemaal was het Hans Hom die vanaf de opbouw het doel trof. Ook Jos Diemei liet zich gelden. Toen was de stand ineens 17-20. Weer 3 doel punten achter, maar het werd toch weer 17-21 door een doelpunt vanaf de linkerhoek. Vier doelpunten was het verschil. In de 28e minuut waren het Jos Diemei en Jan Bunt die beiden de keeper van Volendam het nakijken ga ven. 19-21 Werd het met 2 minuten te spelen. BDC kreeg wel degelijk de hulp van de scheidsrechters. Vreemde be slissingen in het voordeel van BDC, zodat Volendam veelvuldig met een ondertal handbalde in de slotfase. In de 29e minuut werd het 20-21 door diezelfde Hans Hom. Wat er toen in Sporthal Beukendal gebeurde valt met geen pen te beschrijven. Geen mens geen pen te beschrijven. Er zat geen mens meer. Iedereen stond om maar geen moment te missen van die laatste minuut. En ja hoor, wat niemand droomde gebeurde. Via een stand van 13-20 en dus 7 doelpunten achterstand werd het toch nog 21-21 en Hans Hom zorgde daar voor. Direkt daarna klonk het eindsignaal. Volendam voelde zich terecht bestolen van 1 punt door de scheidsrechter, maar BDC was blij met dat ene punt. BDC gelukkig, publiek ge lukkig, kortom een goede zondag voor de ploeg uit Soest. Felle BDC-aanval op het doel van Volendam Dames BDC blijven winnen De handbalsters uit Soest hebben klaarblijkelijk de smaak te pakken. Na vorige week Volewijckers met 5-14 verslagen te hebben waren nu de da mes van V&K uit Groningen volslagen kansloos. Het werd uiteindelijk een 18-6 overwinning voor BDC. Als men daar bij bedenkt dat V&K gezien haar po sitie op de ranglijst nog kampioens kansen had is de prestatie des te gro ter. De dames van V&K konden hun eigen spel niet spelen door de 4-2 verdediging van Soest. Na hun openingstreffer wer den zij volkomen aan banden gelegd. Ada van Hal scoorde voor BDC vanuit de rechter hoek de gelijkmaker en daarna was het Dinie v.d. Heiden die de dames uit Soest op voorsprong bracht. Een voorsprong die de hele wedstrijd niet meer uit handen werd gegeven. Er volgden verschillende mooie com binaties tussen de cirkel- en opbouw- speelsters waardoor BDC na 10 mi nuten spelen in de eerste helft uit liep tot 5-2. Het publiek werd steeds enthousiaster door de geweldige inzet en goed handbalspel. Ook de break verliep een paar maal volgens het boekje, er wjrd niet egoïstisch ge speeld maar de bal ging wel degelijk naar de vrijstaande medespeelster. Al met al leverde dit een ruststand op van 10-2 in het voordeel van BDC. Na de rust werd V&K ook iets produk- tiever maar toch niet zo dat BDC ook maar enig moment in gevaar kon wor den gebracht. Ria van Dijk, die uit eindelijk topscoorster werd voor BDC, maakte vanaf de cirkel 2 doelpunten op rij. Deze tegenslag kwam V&K niet weer te boven, BDC bleef scoren met de regelmaat van de klok. Met de tus senstand van 14-5 na een kwartier spe len werd uiteindelijk V&K met een 18-6 nederlaag terug gestuurd naar Gro ningen. Twee kostbare puntjes in Soest achterlatend. De toeschouwers, afgelopen zondag, kregen waar voor hun geld, ze zagen een BDC dat in een paar maanden tijd uitgegroeid is tot een volwaardige eerste divisie ploeg. Het is de prestatie van trainer/coach Cees Douze om na een wat moeilijke start een zo goed draaiend team te creëeren. De grote kracht ligt in het collectief waarbij men, ondanks de grote inzet, gecon centreerd blijft spelen. Doelpunten voor BDC werden gemaakt door: Ria van Dijk 7 maal, Ada van Hal 4 maal, Ria van Duuren en Dinie v.d. Heiden 2 maal, Geesje van Enge lenburg, Marijke Hoekstra en Gr' Le- verink 1 maal. Volgende week wordt er niet gespeeld i.v.m. karnaval, maar de zondag daarop gaat BDC op bezoek bij kop loper Quick in Oldenzaal (aanvang 14.00 uur). Zo spelend als afgelopen zondag zijn de dames zeker niet kans loos. Dames junioren weer terug in de re gionale klasse Na de ruime overwinning van de da mes van BDC tegen V&K en de sen sationele wedstrijd van de heren speel den ook nog de dames junioren. Er moest gespeeld worden tegen Celeri- tas. Winst of een gelijk spel zou het kampioenschap betekenen. Vorig jaar degradeerde dit team uit de regionale klasse. Maar via de in zet van Wil Magito en Ria van Duuren kreeg het de kans om al na een jaar terug te keren. Deze kans werd met beide handen aangegrepen. Het leek of het een tamme wedstrijd zou wor den met, maar 2 doelpunten na 16 minuten. 1-1. Een wedstrijd die volledig gelijk op liep. Toch stond het na 28 minuten spe len 2-5 in het voordeel van Celeritas, maar het verschil werd toch nog ver kleind voor de rust. De dames zochten de kleedkamer op met een stand van 3-5. Via een schot vanaf de middenopbouw werd de stand 3-6. Toen wer BDC wak ker. De dames lieten toen zien dat zij niets minder waren dan de dames of heren senioren. De achterstand van 3 doelpunten werd ingezet in een voor sprong. Via een stand van 6-6 in de 19e minuut werd het 8-6 door 2 doelpunten van Helene Schimmel. BDC wist nu niet meer van ophouden. Het wilde nu zijn klasse bewijzen en een duidelijke kampioen worden. Twijfels mochten er niet meer bestaan. In de 27e minuut was de stand no 9-7. Dat de eindstand uiteindelijk 10-9 werd, is te wijten aan vermindering van de concentratie naarmate het einde naderde. De da mes wisten dat het kampioenschap na derde. Kampioen in de eerste divisie. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma Thuiswedstrijd zaterdag 12 februari Meisjes adsp. 2 10.00 uur BDC 2 - Impala Uitwedstrijden zat. 12 febr. Jongens pup. 1 11.40 uur Voice - BDC 1 Heren jun.2 14.40 uur Impala - BDC 2 Thuiswedstrijden zondag 13 februari Meisjes pup. 2 10.00 uur BDC 2 - Olympia Meisjes pup. 3 10.50 uur BDC 3-ASV Meisjes adsp. 3 11.40 uur BDC 3 - Sporting '70 Meisjes adsp. 1 12.30 uur BDC 1 - Celeritas Jongens pup- 2 13.20 uur BDC 2 - Neyenrodes Heren jun. 1 14.20 uur BDC - Limvio Uitwedstrijden zondag 13 febr. Welpen 10.00 uur Nieuwegein - BDC Dames jun. 3 10.00 uur Amersfoort - BDC Dames sen. 4 10.00 uur Sporting '70 - BDC Jongens adsp. 10.50 uur BHC-BDC Vrij zijn: Dames sen. 1 - 2 en Heren sen. l-2en3. Dames jun. len£. Meisjes pup. 1.

Soester Courant | 1983 | | pagina 13