S~] 3 Oudheidskamer Soest Modelautoraces in Soesterberg 50 Jaar geleden in Soest ÜStot@nh®«fb.v. I .V. Nieuw in het INFOrmatiecentrum ®ansfï£etoer voor: I 1 I I oest I 7251 J O R GEMEENTE Bouwzaken Voorbereidingsbesluit bekendmaking) Verkeersmaatregelen bekendmaking, Deelnemersvergadering Sportstichting Tribunes Beukendal op instorten? Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Put:f Z/ Nieuw! Sweatshirts van mode KNIPTIP 10 Februari 1933 Soester Courant van woensdag 9 februari 1983 n op de le ,n9. hal. toi- slaapkamer, 8x5x3.10 reg Jis met tuin. eel is netjes (4x8 mtr >uche. grote 2 kamers 2'. keuken. I 2e verd.: zeer goede nde hoek- ile tuin. iet corner, enplafond. o. Geheel ring. Hard- ote ouder- irskast. 2e aapkamer, lardhouten r met dak- lachine kering J ge'egen iet ga ra- rot. 658 net gar- woon keuken, kamers. Voor- >te /raagde OO.-k.k. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende ver zoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: J. C. Kijzer, Kerkpad N.Z. 2e te Soest, ten behoeve van het verbou wen van een bestaande boerderij tot een dubbel woonhuis op een perceel aan het Kerkpad N.Z. (kad. gem. Soest, sectie A, nr. 4902). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrij dag 11 februari 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemees ter en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente-secretarie, afd. 1, ter inzage. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 20 januari 1983, afdeling I, nummer RB 83-15, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebie den, die op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. de gronden ter weerszijden van de Torenstraat en ten westen van de Middelwijkstraat ter hoogte van het NS-station; 2. de gronden gelegen binnen de gemeentegrenzen van Soest, met uitzondering van a. de onder punt 1 genoemde gronden b. de bebouwde kom van Soest: c. het Soesterveen d. het gebied tussen de wijk 't Hart en de westelijke gemeente grens; e. de omgeving van de Stadhouderslaan; een strook grond gelegen ten noorden van de Lange Brinkweg; g. een gedeelte van het ten oosten van de bebouwde kom gelegen agrarisch gebied (Kortend) h. de bebouwing van Soestduinen i. de bebouwing van Soesterberg en enkele direct daaraan grenzende gebiedsdelen 3. een perceel grond gelegen aan de Louise de Colignylaan. Tevens heeft de raad bij zijn besluit verklaard, dat: I. het verboden is binnen het hiervoor onder 2 bedoelde gebied zon der of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burge meester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergele- genheden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhar- dingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen; het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afge dankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voor werpen. stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of in richten van opslag-, stort-, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit be sluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte land- bouwvruehten en produkten 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar-, of vlieg tuigen. alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrich ten van opslagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelter reinen. banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erf scheidingen met een maximale hoogte van 75 cmonder lei dingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede be grepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvou dige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden niet be grepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband hou den met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van in werkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houden de met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun be stemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuis houding of de waterstand beogen, of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegver gunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit be staand bodemgebruik i. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerking treding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aan gemerkt; II- de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaat baar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder ge schikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. (openbare Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1. door het plaatsen van borden 59, 91 en 95 van bijlage II van het RVV de vrijliggende fietspaden aan de Eigendomweg aan te wij zen als verplicht fietspad, terwijl daarnaast het gedeelte tussen de Weegbreestraat en de Koningsweg als verplicht tweerichtings- fietspad wordt aangewezen 2. door het plaatsen van borden 8b, 8c en 9 van bijlage II van het RVV de splitsing Weegbreestraat/Eigendomweg aan te wijzen als voorrangssplitsing, waarbij het verkeer op de Eigendomweg voorrang geniet; 3. door het plaatsen van bord 49 aan de even zijde van de Eigendom weg voor het gedeelte tussen de Weegbreestraat en de Konings weg het parkeren te verbieden 4. door het plaatsen van bord 51 aan beide zijden van de Eigendom weg voor het gedeelte tussen Weegbreestraat en de Nieuweweg het stilstaan te verbieden; 5. door het aanbrengen van strepen de diverse verkeersregels en ri jbanen nader aan te duiden 6. de besluiten van 19 juni 1973, afd. I, nr. 5296 en 5 december 1978, afd. I, nr. 12748 in te trekken; 7. door het plaatsen van borden 59 van bijlage II van het RVV het vrijliggende fietspad aan de oneven zijde van de Nieuweweg aan te wijzen als verplicht fietspad; 8. door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het RVV het parkeren te verbieden aan de even zijde van de Nieuweweg tussen de aansluiting met de Bosstraat en het perceel Nieuweweg num mer 64. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift in dienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aangedeputeerde staten van Utrecht, Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag. A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Ned. Motorrij dersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. donderdag 10 februari - 19.30 uur - Clubhuis 't Korfdal, sportpark Kerklaan Soesterberg deelnemersvergadering sportstichting. Behandeld wordt de Ombuigingsnota 1983 - Sport. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, 9 TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum hangen vanaf woensdag 9 febru ari de tekeningen van de 179 woningen die gebouwd zullen worden in Over- hees IV. De woningen zijn ontwikkeld door Sanders Verenigde Bedrijven BV te Arnhem in samenwerking met het Soester architektenbureau Duèr- meijer, Verweij en Messnig. Het wor den energie-zuinige ongesubsidieerde woningen die in de vrije sector gebouwd worden, maar waarvan de lasten on geveer hetzelfde zijn als die bij premie A-koopwoningen. Bij deze koopwonin gen hoort een nieuwe hypotheek, die gekoppeld zal zijn aan het loon van de hypotheekgever. De lasten van de hypotheek kunnen hierbij stijgen dan wel dalen met de algemene loonontwik keling. Informatie over deze nieuwe hy- potheekvorm kan men ook krijgen in het INFOrmatiecentrum. Verder liggen voor geïnteresseerden verschillende brochures gereed over inbraakpreventie. Een speciaal hoekje in het INFOrmatiecentrum is hiervoor ingeruimd. Registratiekaarten liggen er om mee te nemen, die dan thuis ingevuld kunnen worden met gegevens over bijvoorbeeld fiets, televisie, ra dio, juwelen en antieke voorwerpen. Op die manier heeft men een goed sig nalement van de waardevolle dingen en van zaken waaraan men gehecht is. En mocht er ingebroken worden, dan kunnen die registratiekaarten een goed hulpmiddel zijn bij de opsporing. Op toeristisch gebied liggen er gratis drie brochures over deze omgeving. Eén beschrijft Eemland en de twee de Amersfoort. Speciaal wordt de aan dacht gevestigd op de derde brochure. Deze folder onder de naam „Natuur paden in de provincie Utrecht" atten deert op 17 wandelmogelijkheden via Natuurpaden in de provincie. Een Na tuurpad is een wandelpad dat is aan gelegd in een bepaald landschap en dat karakteristiek is voor dat land schap. Een Natuurpad geeft gelegen heid voor een wandeling door bos, pol-, der of park, maar onderscheidt zich van andere wandelpaden door de aan dacht die besteed wordt aan de planten en dieren. De brochure geeft hierbij een schat aan informatie. Tevens kan men in het INFOrmatiecentrum de twee brochures meenemen die in de zelfde serie thuishoren als de nieuwe brochure „Natuurpaden". Dat zijn „Utrechtse Waterjuwelen" en „Kaste len met Landgoederen". Ook hangen in het INFO-centrum de tekeningen met de verkeersmaatrege len die genomen worden voor de Eigen domweg en de Nieuweweg die deze week worden afgekondigd. Wintertarief paspoorten In de wintermaanden een pas poort aanvragen of verlengen betekent een besparing van 15 gulden ten opzichte van het zo mermaandentarief. Tot en met 31 maart kost het aanvragen van een paspoort 65,30 gulden. Voor de jeugd onder de zestien jaar is dat 45.30 gulden. Na 31 maart zijn de bedragen respectievelijk 80,30 gulden en 60,30 gulden. Recreatief zwemmen in De Turf gedurende voorjaarsvakantie De mogelijkheden om in de voorjaars vakantie recreatief te zwemmen in De Turf zijn als volgt: maandag 14 febru ari van 8.00 tot 10.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur, van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur; dinsdag 15 en don derdag 17 februari van 8.00 tot 12.00 uur, en van 13.00 tot 16.00 uur; woens dag 16 februari van 13.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 18 februari van 8.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.00 uur, van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur. Deelnemersvergadering Sportstichting De deelnemersvergadering van de stich ting l.o. en sport wordt aanstaande donderdag 10 februari, 's avonds om 19.30 uur, gehouden in het clubhuis 't Korfdal (K.V.o.) op het sportpark Kerklaan in Soesterberg. Gesproken zal worden over de ombuigingsnota 1983. Verenigingen worden nog gepolst Vaste reklame in Beuken dal Ondanks een in het verleden genomen afwijzend besluit over de plaatsing van permanente reklameborden in de sport hal Beukendal, heeft het dagelijks bestuur van de Sportstichting nu toch voorgesteld over te gaan tot het plaat sen van zulke borden. Het bestuur komt hiertoe op grond van het feit "dat de financiële voordelen hieraan ver bonden zodanig zijn dat heroverweging van het eerder ingenomen standpunt alleszins gerechtvaardigd is." zoals in het voorstel staat. De stichting heeft onlangs offerte ge kregen van een Nijmeegs reklamebu- reau. Daaruit blijkt onder meer dat de opbrengst per jaar 4.300 zal bedra gen. Op voorstel van het algemeen be stuur zullen echter eerst de sportver enigingen worden gepolst. Mogelijk slagen zij erin betere en lucratiever overeenkomsten te bewerkstelligen. Via een verdeelsleutel zouden ook de baten aan de verschillende vereni gingen ten goede moeten komen, en niet uitsluitend aan de Sportstichting zelf Het aldus gewijzigde voorstel wordt nu nader met de clubs overlegd. Tijdens de vorige week gehouden be stuursvergadering van de Sportstich ting kwam bij de rondvraag de hache lijke staat waarin de tribunes in de sporthal Beukendal verkeren aan de orde. De heer L. van Vliet vestigde de aandacht van het bestuur erop dat de (uitschuifbare) tribunes met touwen op hun staanders moeten worden vast gebonden, om ze op hun plaats te hou den. Het uittrekken zelf verloopt ook moeilijk. Hij meende dat de veiligheid van be zoekers en sporters in Beukendal deze toestand niet langer gewaarborgd is en drong aan op spoedige maat regelen. Bovendien blijkt oók het dak van de sporthal te lekken, waardoor bij regenweer de vloer soms kletsnat wordt. De heer Van Vliet wist te mel den dat daardoor al een aantal spor ters geblesseerd is geraakt. Vanuit de vergadering werd opgemerkt dat de toestand van de tribunes in feite al jarenlang onhoudbaar is. Directeur J. Hilhorst zegde toe op korte termijn te onderzoeken welke oplossing er ge vonden kan worden. Komend weekend heeft u de laatste ge legenheid om de exposities van de war me bakker, de koperslager, de wagen makerij in hun huidige staat te'zien. Exposities, die de afgelopen tijd een grote belangstelling hebben getrokken. Daarna worden de deel en de zolder in verband met het inrichten van nieuwe exposities een aantal weken gesloten. Omstreeks Pasen wordt dit gedeelte dan weer opengesteld. De Heerd, waar de expositie met foto's van Oude Soester Families nog te zien is, blijft op de zondagmiddagen voor belangstellenden geopend. Er zijn weer een aantal nieuwe foto's bijge komen. Bezoekers, vooral de wat oudere, raken al gauw enthousiast bij het zien van bekende gezichten en niet zelden worden er foto's voor reproduk- tie beschikbaar gesteld. Heeft u foto's van Soester ingezetenen en wilt u die beschikbaar stellen voor reproduktie, dan kunt u ze afgeven bij de Oudheids kamer, Ferdinand Huycklaan 18 of Secr. Stichting Oud Soest, Nassaulaan 31, tel. 15306. Na reproduktie ontvangt u de foto's retour. De Oudheidska mer is geopend zondagmiddag van 13.00- 17.00 uur. Bezuinigingen bij Sportstichting anders niet te vinden Tennispark Schrikslaan wordt mogelijk verkocht Als het aan het algemeen bestuur van de Stichting voor Lichamelijke Opvoe ding en Sport ligt, zal het tennispark aan de Schrikslaan worden verkocht om al dus te voorzien in de financiële bezui nigingen, waartoe ook de stichting door het ombuigingsbesluit van het gemeen tebestuur gehouden is. In de vorige week gehouden bestuurs vergadering kwam een notitie over de financiële ombuiging ter tafel, waarin het dagelijks bestuur een dergelijke verkoop als het enig mogelijk alterna tief voorstelde. "Beïnvloeding van zo wel inkomsten als uitgaven, dan wel een dominatie daarvan, zal niet tot het vereiste resultaat kunnen leiden." al dus de notitie van Sportstichting direc teur J. Hilhorst. "Het totaal bedrag 100.000 - is daartoe te omvangrijk. De notitie vervolgt: "Indien dit bedrag als een gegeven moet worden be schouwd is daarmee expliciet de vraag aan de orde gesteld: 'Welke sportvoor- ziening komt in aanmerking om te wor den afgestoten?'. Het afstoten vna het tennispark aan de Schrikslaan is een gedachte die vol gens het dagelijks bestuur in overwe ging genomen kan worden. Deze ge dachte ontmoette tijdens de verga dering geen weerstand. Wel wordt als voorwaarde gesteld dat de belangen van de huidige gebruiker, de Lawn Tennis Club Soest, in voldoende mate veiliggesteld blijven. In 1982 20% meer verzoek schriften bij huurcommis- sies De huurcommissies voor Utrecht en Amersfoort hebben in 1982 8.150 ver zoekschriften ontvangen. Een verzoek schrift wordt ingediend als huurder of verhuurder een uitspraak wil over de huurprijsverandering. In 1981 was het aantal verzoekschriften 6.700. dat is een verhoging van ruim 20', De toename komt onder meer door de vertraagde afhandeling van geschil len. die nog uit 1981 dateren. Als gevolg daarvan heeft een aantal huurders ook Zondag 13 februari a.s. organiseert de Modelbouwvereniging Micro een open clubwedstrijd Electroracen 1:12 in het Dorpshuis te Soesterberg. In samen werking met de Speelkamer uit Bus- sum is dit de vierde open clubwedstrijd van het seizoen '82/'83, die door deze aktieve vereniging uit Baarn georgani seerd wordt. Electroracen is een snelgroeiende hob by/sport in Nederland. Veelal zelfge bouwde en/of zelf-ontworpen auto's worden aangedreven door een electro- motor en door de deelnemers radiogra fisch bestuurd. De "energie" voor de electromotor komt uit oplaadbare accu's; als de auto goed afgesteld is, kan men 8 tot 10 minuten achtereen rij den. Op een van te voren uitgezet cir cuit met vele bochtige stukken, gaat het erom wie in 8 minuten tijd de mees te ronden rijdt. De deelnemers worden ingedeeld in zgn. "heats," die uit 6 tot 8 rijders bestaat. Iedere deelnemer rijdt kwalificatie-heats; aan de hand van de in deze heats behaalde resultaten worden er twee halve finales en daarna een finale verreden. De vier snelste rijders uit de kwalifi catie-heats plaatsen zich rechtstreeks in de finale. De vier snelste rijders uit de twee halve finales plaatsen zich daar bij en uiteindelijk wordt er dan in de fi nale (8 rijdersbepaald wie de sterkste is. Er wordt gereden in twee klassen, tc weten: "standaard" en "modified." Het verschil tussen deze twee klassen bestaat uit het gebruik van verschil lende motoren: in de standaardklasse mogen de motoren namelijk niet har der lopen dan 17,000 toeren per mi nuut, terwijl in de modifiedkiasse het ioegeaiaa.ii ia «ie motoren zoveel moge lijk toeren te laten maken. De auto's kunnen snelheden bereiken van zo'n 50 tot 70 km per uur. Er komt dan ook wel enige behendigheid voor kijken om de auto's vlekkeloos over het circuit te "jagen." Voor de toeschouwers is dit vaak een spectaculair schouwspel. Alle be kende namén uit deze tak van sport zullen aanstaande zondag naar Soes terberg komen om hun best been tje voor te zetten. Het belooft dan ook een uitermate spannende dag te wor den! De wedstrijden beginnen om 09.30 uur en eindigen om ±17.00 uur. Voor belangstellenden is de toegang gratis. Voor deelname en/of informatie kunt u zich wenden tot de heer J. van Kooy (tel. 02154-18100) en/of de heer R. W. van de Pol (tel. 033-15875), beide na 15.00 uur. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 bezwaar gemaakt tegen de huurverho ging van 1982 omdat de huurpijs over '81 niet is vastgesteld. Er zijn vooral veel geschillen ontstaan over huurver hogingen van meer dan 6r4 De afhandeling van huurgeschillen kan dit jaar vlotter verlopen omdat veel ad ministratieve handelingen bij het se cretariaat van de huurcommissies in middels zijn geautomatiseerd. De spreekuren van de huurcommissie voor Amersfoort, waaronder ook Soest ressorteert, voor informatie over de huurprijs van huizen, kamers en e- tages zijn gewijzigd Amersfoort, Stadhuis, Stadhuisplein 1, 2e en 4e vrijdag van de maand van 9.00 tot 12.00 uur. Telefonische inlichtingen: ma. t/m vr van 14.00 tot 16.00 uur, telefoon 030- 317439. ■r kleuren nu Hou tijdens het fotogra feren uw camera recht. Zo'n scheve horizon ver knoeit een mooie foto. VERSLAG ST. ELIZABETH-VEREENIGING OVER 1932 PAROCHIE ST. PETRUS EN PAULUS TE SOEST Nu wij een nieuw jaar zijn ingetreden, is de vereeniging zoo vrij een ver slag voor te leggen over het afgeloopen jaar, hoe en waarop de St. Eliza- beth Vereeniging ten opzichte van arme, zieke en kraamvrouwen ge werkt heeft. Er werden 13 vergaderingen en 7 maal naaikrans gehouden. In 15 gezin nen werden 55 bezoeken gebracht. In deze gezinnen werden aan levens middelen uitgedeeld: 932 L. melk, 10 pak beschuit, 7 pond suiker, 7 pond rijst, 4 pak maizena en 4 pond soepvleesch. Aan kleedingstukken werd voor 8 kraamvrouwen gegeven: 14 lakens, 8 groote hemden, 24 kleine hemdjes, 12 borstrokjes, 38 witte en 16 molton luiers, 16 truitjes, 11 broekjes, en wat verder in deze gezinnen aan kleedingstukken al eens noodig was. Er werden 2 H. Missen gelezen voor de weldoeners der vereeniging. Hier hartelijk dank voor de jaarlijksche giften der donateurs. Moge ook dit jaar, vooral nu de armoe en ellende zoo groot is, de dames der ver eeniging niet tevergeefs bij U aankloppen. Wanneer er soms nog men- schen zijn, die eens iets te missen hebben, hetzij klein kindergoed, wiegjes, etc., dan houdt de vereeniging zich ten allen tijde beleefd aan bevolen. Het Bestuur, De Dames VAN KLOOSTER, Presidente. ALDERS, Vice Presidente. BROUWER, Secretaresse (Loco). VAN ISSELS, Penningmeesteresse. SCHOTHORST, Magazijnmeesteresse. Een schoolverpleegster Door het bestuur der vereeniging Volksonderwijs is een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin het verzoekt het daarheen te leiden, nu het instituut schoolarts weder voor onbepaalden tijd is ter zijde gesteld, dat binnen afzienbaren tijd voor de scholen in de gemeente Soest een schoolverpleegster wordt aangesteld. Deze kan zoo noodig in overleg met den gemeentearts de kinderen der verschillende scholen op bepaal de of onbepaalde tijden onderzoeken, zooals dat in verschillende andere gemeenten met zooveel succes plaats vindt, waar de schoolverpleegster als assistente van den bestaanden schoolarts, zeer goed, zeer veel en zeer productief werk tot stand brengt en vooral door hare maatregelen voorkomt, dat ouders hun kinderen onrein houden en onrein ter school zenden, zooals dat in den tegenwoordigen tijd nog maar al te vaak ge beurt, waardoor de nette kinderen dikwijls de dupe van hun onge- wasschen, slordige, ongekamde langharige kameraadjes worden, wat vaak onaangename gevolgen met zich mee brengt. Bijenfilm De vertooning van deze interessante film is een groot succes geworden. Vijf organisaties hebben in samenwerking met elkaar deze filmavond mogelijk gemaakt, n.1. de afdeelingen Soest, Baarn en Amersfoort van de Vereeniging voor Bijenteelt, de afd. Soest van de Ned. Natuurhistori sche Vereeniging en de afd. Baarn-Soest van de Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. De film draaide in „Religie en Kunst" met als operateur den heer Bijl te Baarn, terwijl de heer Amesz van de Bijenteeltvereeniging te Soest in alles groote medewerking verleende. Dat de film een succes was, mag blijken uit het feit, dat dien dag ongeveer 500 leerlingen van Lagere- en Mulo-scholen te Soest de film bewonderden. Des avonds waren er ruim 300 toeschouwers, meerendeels leden, maar ook vele niet-leden. Onder het genot van een mooi nummertje muziek werd hun een blik gegeven in de mooie bijen- en bloemenwereld. De film werd opgenomen op het bijenteeltbedrijf van J. de Meza, Santpoort en stond onder wetenschap pelijke leiding van den eigenaar. Speciaal het gedeelte dat het zwermen der bijen te zien gaf, is bijzonder goed geslaagd. De Voorzitter van de Bijenteelt Vereeniging te Soest dankte na afloop de Bijenfilm commissie voor haar arbeid, in 't bijzonder den heer Amesz en alle aanwezigen voor hun belangstelling. De Vereeniging voor Volksonderwijs had voor de Openbare scholen in de kosten bijgedragen. Achter de wolken schijnt de zon Door het Bestuur van de Vereeniging tot Bevordering der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland zal, op Woensdag 22 Februari in het Sta tionskoffiehuis te Soest bovengenoemde film worden afgedraaid, waar bij het woord zal worden gevoerd door den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. H. J. Stroband en I. Lessing, voorzitter van het Hoofdbestuur. Wij raden een ieder aan, deze belangrijke en schitterende film te gaan zien, teneinde op de hoogte te kunnen worden gesteld van het ontzagge lijke leed, dat door de tuberculose reeds werd aangericht. Deze film laat zien, dat de ziekte bij vroegtijdige behandeling kan worden genezen en de patiënt weer in de maatschappij terug kan worden gebracht. Om teleurstelling te voorkomen, verzoeken wij ieder zich tijdig van een plaatsbewijs te voorzien, hetwelk geheel gratis beschikbaar wordt ge steld. Onder de auto Op den Lange Brinkweg raakte het zoontje van Van Breukelen Vrijdag middag onder de vrachtauto van een Bunschoter vischboer. De visch- boer haalde het kereltje zelve van onder de auto en droeg den kleine naar de woning zijner ouders. Na afgifte van het jongetje, spoedde de vischboer zich terstond weer naar de auto en reed vlug weg, zonder zich verder om het geval te bekommeren. Het ventje klaagde over pijn in rug, armen en beenen. Gelukkig kon Dr. Rupert geen letsel van belang constateren. Met behulp van buren en de politie heeft men den automobilist kunnen opsporen, die zich in elk geval tegenover de politie zal hebben te ver antwoorden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5