Bank schiet kleine bedrijven te hulp Sn fjbaxthuijen De lente begint in Bovenkarspel i (fiudekwefó goed In al/eh! m Teleac-kursus 'Fotograferen en filmen' Het plaatje met een gaatje Die Blechtrommel Cursus Grimeren Muziek in Artishock Karna vals- en krokuspret op de kinderboerderij C1\jnnPVbii TIFFANY ■u T HART Restaurant 50 jaar Flora HET CULTUREEL CENTRUM EN SOEST Donderdag 10 februari: 6 Soester Courant van woensdags februari 1983 8 7 Antieke klok gestolen Een bewoner van de Verlengde Kolo- nieweg deed bij de politie aangifte van de diefstal van een antieke Friese staartklok. De kostbare klok (met een waarde van ca. 8000,-verdween uit de huiskamer van de woning. Toen de ei genaar 's avonds thuiskwam zag hij bij zijn huis een onbekende auto staan. Ook zag hij een man met een voorwerp onder zijn arm weglopen en in de auto verdwijnen. Pas toen de bewoner het huis betrad ontdekte hij dat de achter deur was opengebroken. Toen hij be sefte dat de klok verdwenen was. was het al te laat om de auto en de be stuurder te achterhalen. Ruiten bij 'De Zwaluw' vernield Vier ruiten van het gebouwtje van de postduivenvereniging "De Zwaluw" aan de Schrikslaan werden door onbe kenden vernield. De totale schade be draagt ca. 100,-. Namens de verenig ing werd van een en ander aangifte bij de politie gedaan. Vrouwen lastig gevallen, dader meldt zich De politie werd telefonisch op de hoog te gesteld van het feit dat in het trappen huis van een flat an de weegbreestraat een 51-jarige inwoonster door een jongeman was lastig gevalen. Hij had de vrouw bij haar benen gepakt, zoals hij dat veertien dagen eerder ook al eens had gedaan bij het benzinestation in de om geving. Enige uren later meldde zich aan het bureau een 18-jarige inwoner van Soest, die de politie vertelde dat hij in de afgelopen tijd al diverse malen da mes had lastig gevallen. Dat gebeurde op het Kerkpad, de Weegbreestraat, de Veldweg, de Ferdinand Huycklaan. de Birkstraat, de Dalweg en in een winkel aan de Van Weedestraat. Hij kon niet meer tegen de spanningen op. zo liet hij weten. De jongeman vertelde dat hij zijn 'slachtoffers' (doorgaans dames van middelbare leeftijd) eerst bena derde met de vraag hoe laat het was. daarna informeerde hoe zwaar zij waren en vervolgens bij de benen pak te en trachtte op te tillen. De jongeman heeft zich op aanraden van de politie in verbinding gesteld met zijn huisarts. RK Basisschool Soestdijk wint verkeerswedstrijd De afdelingsselectie wedstrijden om de "Coupe Scolair" is gewonnen door de R.K. Basisschool Soestdijk. Het team Leontien de Lange en Alexander Valk behaalde 300 punten. De behen digheidswedstrijden werden vorige week gehouden op het terrein van de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg. Tevoren hadden de teams een theoretische verkeersproef moeten afleggen. Tweede werd het team van de Ludge- russchool uit Soest-Zuid met 295 pun ten. De Van der Huchtschool behaalde met 265 punten de derde plaats, terwijl de vierde plaats werd gedeeld door de teams van De Bron (Overhees) en De Postiljon (Soesterberg). die beide 245 punten behaalden. De afdeling Soest van de Vereniging voor Veilig Verkeer Nederland heeft de wedstrijden georganiseerd. Het team van de R.K. Basisschool Soest dijk mag nu deelnemen aan de districts wedstrijden. die op 23 februari a.s. ook in Soest worden gehouden. Uitzet goeddeels gestolen Een bewoonster van de Smitsweg deed vorige week bij de politie aangilte van de diefstal van een groot deel van de uitzet van haar dochter De spullen met een waarde van f 3 500. (waar onder voor f 1 500. aan kleding) wer den weggenomen uit een kelderbox I )e onbekende dader had zich toegang \et schaft door de deur inde trappen Gestolen cheques verzil verd Een inwoonster van Soest heeft vorige week bij de politie aangifte gedaan van valsheid in geschrifte In mei vorig jaar werden haar in De Bilt cheques ontstolen Onlangs ontving zij dagaf schriften van de bank waaruit bleek dat do onbekende dader voor een be drag van 1200.- had opgenomen. Jack in de kerk gestolen l it een van de zalen van de lchtuskerk van de Alb Cuyplaaii werd vorige week het met bont gevoerde jack van een inwoner van Soest gestolen Het kledingstuk had een waarde van ca I 200. De eigenaar deed hiervan aan gifte bij de politie ^^PX nI ^^^F ^^^F M M v. Weedestraat 52 - So Tuingereedschap ont vreemd Uit een tuinhuisje achter een woning aan de Torenstraat werden vorige week drie spaden, twee gras-scharen twee bijlen, twee handzagen en een ha mer gestolen I )e bewoonster deed aan gifte bij de politie 'Kraker' aangehouden De man die vorige week door- een be woner van de Birkstraat op de boven verdieping van zijn huis werd betrapt met een breekijzer en in de WC werd opgesloten (waaruit hij door- het raam pje wist te ontvluchten i is door de |x»ii tie aangehouden Hij verklaarde legen over de politie van plan te zijn geweest het huis te kraken Volgens hem stond het huis leeg en was de voordeur- du lil getimmerd Schenner der eerbaarheid aangehouden Vorige week werd tegenovei een m woonster van Soest openbare s< hennis der eerbaarheid gepleegd door- een jongeman op do hoek van de Dalwegen de Jac Looylaan De jongeman v roeg eerst de weg en liep vervolgens de strui ken in. waar hij zich gedeeltelijk ont kleedde Enige dagen later- heeft de po litie een 14 jarige jongeman uit Soest aangehouden die aan het opgegeven signalement voldeed Hij bekende ook verantwoordelijk te zijn voor dergo lijke gevallen die vorige week op de Fa ra Helweg en de Molenstraat plaat vonden Hersenschudding na val van fiets Een 16-jarig meisje uit Soesterberg kwam vorige week tijdens het fietsen door de brandgang achter- de woningen aan de Fokkerstraat in haar woon plaats ten val Per ambulance werd zij met vermoedelijk een hersenschud ding overgebracht naar de Lichten berg in Amersfoort Zes wilgen bij Veenbesflats weggehaald De afdeling groen en recreatie heeft zes wilgen moeten vellen in de omge ving van de Veenbesflats. De wortels van deze wilgen hadden er namelijk voor gezorgd dat de riolering ver stopt was geraakt. Als vervangers van deze veertien jaar oude bomen wor den volgende week zes nieuwe esdoorns geplaatst. De esdoorns zijn door de afdeling groen en recreatie op de eigen kwekerij groot gebracht en hebben inmiddels een stamomvang van onge veer 24 cm. De bomen worden niet op dezelfde plek geplant, maar in de direkte omgeving. 4 Kegelbanen Prins Hendriklaan 1 Soest Ook: plateservice lunches en uitgebreide keuze a la carte Telefoon 02155-13807 -J?y Het begon allemaal als een kleine vaktentoonstelling. Collega's, concurrenten, familie en kennissen bewonderden één keer per jaar de trots van elke kweker. In vijftig exposities is dat uitgegroeid tot de grootste overdekte bolbloemen- tentoonstelling ter wereld. Vorig jaar nog trok de schitterende bloementuin ruim 140.000 bezoekers uit binnen- en buitenland. Tien dagen lang was de lente op bezoek in Bovenkarspel. De arrangementen, de kwaliteit van bolbloemen en heesters, het spel van al die kleuren deden het publiek de winter buiten vergeten. De Westfriese Flora werd voor veel nieuwe bezoekers een "zeker" uitstapje voor 1983. Van de eerste tot en met de laatste dag zag de tuin eruit alsof hij net geopend was. Zo was de 40ste Flora. En nu het jubileumjaar. Het zal moei lijk zijn voor kwekers, arrangeur en ontwerper het succes van de afgelopen jaren te overtreffen. De gouden Flora draagt het karakter van het vlakke polderlandschap, met een grote waterpartij, die zich door de gehele tuin van 4.400 m2 slingert. In dit polderlandschap met knotwilgen, elzen, etc. vormen o.a. een hooimijt, hooiruiters, een boerenhek, 2 boetjes (oud-Westfriese schuren) en antieke gereedschappen, in bruikleen afgestaan door het Poldermuseum te Andijk, pas sende decorstukken. Over de waterpartij komen twee rus tieke bruggen, waardoor de bezoeker een groot deel van de tuin kan overzien. Bovenkarspel De Westfriese Flora wordt gehouden van 18 t/m 27 februari a.s. in de veiling hallen van Bovenkarspel. Met de auto is dat eenvoudig te vinden: aan de weg Hoorn-Enkhuizen. Ten overvloede staan er vanaf Hoorn en vanaf Enkhuizen borden, waarop de Flora is aange geven. Er zijn in Bovenkarspel gratis parkeerplaatsen. Een pendelbus die ook niets kost, brengt u in een paar minuten naar de Flora. Voor de treinreizigers: De Flora heeft een eigen halte op een drie minuten lo pen van de tentoonstelling. De NS heeft speciale tt-biljetten. Die sparen geld en tijd. Als u straks in die kleurrijke tuin uw ogen uitkijkt, zorg dan dat u uw foto toestel meegenomen hebt. Het voor jaar, maar ook de jonge lammetjes, konijntjes en biggetjes in de kleinvee- stal zijn uitstekende onderwerpen voor een prachtplaat je. Flora-beurs Traditiegetrouw kent de Flora ook zijn eigen jaarmarkt. Een uitgebreide en uiteenlopende reeks van stands waar van alles te kijk en te koop is. Mode, verkeer, handwerken, kaas, huishou delijke apparatuur, wonen, kranten, waterstaat, alles voor de tuin, je kunt het zo gek niet bedenken, het is te zien, te horen, te proberen op de Flora-beurs. Openingstijden 18 februari 14.00-19.00 uur 19 t/m 21 februari 9.00-19.00 uur 22 en 23 februari 9.00-21.00 uur 24 t/m 26 februari 9.00-19.00 uur 27 februari 9.00-18.00 uur Toegangsprijzen Doorlopende kaart (pasfoto verplicht) ƒ20,— Kinderen tot 14 jaar ƒ4,— Volwassenen 1 x entree 8,— Groepen van 20 personen en meer 6,50 p.p. 65-plussers 6,50 Leren fotograferen via de beeldbuis Fotograferen is een van de meest-ver- breide vormen van vrijetijdsbesteding. Dat blijkt uit de cijfers van een lande lijk marktonderzoek van het NIPO, die aantonen dat bijna in elke Nederlands gezin wel een fotokamera te vinden is. Het blijkt ook uit het aantal foto's dat per jaar wordt gemaakt: alle Neder landers samen maken per jaar zo'n kleine 400 miljoen opnamen. Nuttige kursus Daarom is de nieuwe Teleac-kursus "Fotgraferen en Filmen," die van zon dag 6 februari tot en met 1 mei 1983 op de televisie wordt uitgezonden, bijzon der nuttig. Vele kamera-bezitters willen graag de kwaliteit van hun foto- en filmwerk verbeteren. Deze kursus geeft hun daar alle mogelijkheden voor. Opzet van de kursus De kursus bestaat uit twaalf lessen elk van een half uur. De eerste zes lessen zijn gewijd aan fotograferen, dan vol gen twee lessen over het werken in de donkere kamer. In de laatste vier les sen wordt uitvoerig aandacht besteed aan het smalfilmen. De uitzendingen zijn wekelijks steeds op zondag van 18.30 uur tot 19.00 uur op Ned. 2, te be ginnen op zondag 6 februari. Op elke donderdag wordt, van 18.30 uur tot 19.00 uur, de les herhaald, ook op Ned. 2. Daarnaast zal de kursus ook per ra dio worden uitgezonden, waarbij andere foto-onderwerpen ter sprake komen. De 14 radiolessen worden we kelijks uitgezonden vanaf dinsdag 1 fe bruari via Hilversum 2 (van 21.30 uur tot 22.00 uur) met een herhaling op de donderdag daarna, zelfde tijd en zelfde zender. Een unieke service Wie de kursus wil volgen, zal onge twijfeld behoeft hebben aan meer in formatie en zal in bepaalde gevallen ook graag meer persoonlijke voor lichting op prijs stellen. Dat is moge lijk dankzij een initiatief van v. Essen, foto-, film en vidio Birkstraat 2 Soest tel. 12874. Deze fotovakzaak zal niet alleen graag eventuele vragen beantwoorden maar kan ook de apparatuur en accessoires, die in de kursus worden besproken, na der toelichten en demonstreren. Wie de kursus volgt en er meer van wil weten: dankzij de service van bovengenoem de fotozaak is het mogelijk via deze persoonlijke aanvulling het maximale profijt van de Teleac-kursus te verkrij gen. Wie de rijwielbelasting heeft meege maakt, weet dat je ieder jaar voor een rijksdaalder op het postkantoor een plaatje kon kopen dat je dan aan het stuur van je fiets moest bevestigen bin nen zoveel centimeter verwijderd van het balhoofd. Er waren er, die het aan het stuur lieten hangen in een etuitje en ter voorkoming van diefstal er afhaalden wanneer ze geen gebr uik van hun fiets maakten. En er waren er die het plaatje vastsoldeerden aan het stuur want hield je het per ongeluk in je zak dan werd je beboet Voor mensen die geen knaak konden missen was een regeling getroffen, ze kregen er een gratis Daar waren wel voorwaarden aan verbonden Zo n gra tis plaatje had een gaatje in het mid den. en de gelukkige moest een bewijs bij zich dragen als rechtmatige bezit ter En nu heeft het plaatje met een gaatje de onsterfelijke naam van het werklozenplaatje gekregen. maar- werklozen kwamen er niet voor in aan merking De aanvrager moest verklaren een zo gering inkomen te hebben dat hij niet in de inkomstenbelasting viel, een ge zin tot zijn last had met ten minste vier kinderen beneden de 16 jaaren dat hij werkzaam was op een plaats minstens een half uur van zijn woning verwi) derd En waarvoor moesten werklozen nu fietsen'* Er werd een levendige handel gedre ven in gestolen rijwielplaatjes, en op de markt was je gulden een rijksdaal der- waard Het heeft tot het begin van de 2e wereldoorlog geduurd voordat die miserabele belasting kwam te ver vallen En wie bevrijdde ons van de druk'* Heil Hitier' De bezetters kwa men daar zeer sympathiek mee over Waren ze nu ook maar van mijn fiets afgebleven, die hebben ze gevorderd voor hun Krieg Ik had toen geen fiets meer en ook geen rijwielplaatje meer nodig Valsheid in geschrifte Een inwoner van Soesterberg deed bij de politie aangifte van een geval van valsheid in geschrifte. Op nog onver klaarbare wijze was hij een euroche- que kwijtgeraakt. Onlangs bleek deze in Groningen te zijn verzilverd, door dat een bedrag van 200,- van zijn re kening was afgeschreven Kantoormachines buit bij inbraak: 12.000,- Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Batenburgweg in Soester berg hebben dieven vorige week voor een totaal bedrag van ruim 12.000,- aan kantoormachines weggenomen. Het gaat hier om vier elektrische schrijf machines en een elektrische reken machines. De politie heeft de zaak in onderzoek. Poging tot inbraak Onbekende daders hebben vorige week geprobeerd een artsenpraktijk aan de Prins Hendriklaan binnen te dringen. Zij boorden een gat in het raam aan de achterkant van het gebouw, maar slaagden er niet in het gebouw binnen te komen. Vernielingen aan tuin huisje Molenschot Het tuinhuisje achter het bejaarden centrum Molenschot aan de Alb C'uvp laan moest het ontgelden toen onbeken de daders er de houten achterwand en 6 ruiten vernielden De schade bedr aagt bij elkaar zo n 250 gulden Na aanrijding doorge reden Vorige week deed zich in Soest we derom een geval van doorrijden na een aanrijding voor. Dit keer overkwam dat de eigenaar van een personenauto die aan de Willem Speelmanhof gepar keerd stond. De wagen werd aan het linkervoorspatbord beschadigd. De dader heeft zich niet gemeld. Inbraakpogingen op een rijtje Zowel aan de Van Weedestraat als aan de Steenhoffstraat werden in de nacht van zaterdag op zondag een aantal in braakpogingen ondernomen bij ver schillende radio- en t.v. zaken. In eerste instantie ontving de politie een melding van de eigenaar van een zaak aan de Steenhoffstraat. Hij vertelde de politie dat een man een steen door de e- talageruit had geprobeerd te gooien, maar dat dit niet was gelukt en dat de man vervolgens per fiets verdwenen was. De politie onderzocht de kwestie maar kon geen duidelijke aanwij zingen vinden. Enige tijd later werd de bewoonster van een huis achter een radiozaak aan de Van Weedestraat bij het betreden van haar woning verrast door een man, die net naar buiten kwam. De ruit van de voordeur bleek te zijn vernield. De kasten bleken te zijn doorzocht, maar de bewoonster miste niets. Later in dezelfde nacht meldde een om wonende dat bij dezelfde zaak aan de Van Weedestraat het alarm overging. De politie ontdekte dat de ruit van de toegangsdeur verwijderd was en dat binnen drie radio's van hun plaats wa ren gehaald. De dader zou er op de fiets vandoor zijn gegaan, volgens de ge tuige, en als een schim in de nacht zijn verdwenen. De radio's had hij niet meegenomen. Ook bij een radiowinkel aan de Kerk straat werd een inbraakpoging gemeld. Een buurtbewoonster meldde de politie dat zich in de directe omge ving van de zaak een man verdacht had opgehouden. De politie vond inder daad sporen van een inbraakpoging. Ook hier had de vermoedelijke dader zich per fiets verwijderd. De Europese Investeringsbank heeft 636,5 miljoen gulden ter beschikking gesteld om het midden- en kleinbe drijf in Frankrijk en Italië dat in een benarde positie verkeert, te hulp te komen. De middelen, die voorname lijk naar Italië zullen gaan, zijn af komstig uit het nieuwe communautaire leningsinstrument van de Gemeen schap voor financiering op lange ter mijn en zullen via plaatselijke banken en financiële bemiddelaars aan de be drijven worden uitgekeerd. Kleine en middelgrote bedrijven met minder dan 500 werknemers in dienst vormen bijna 95r> van alle ingeschre ven bedrijven in de Europese Gemeen schap. Vooral deze bedrijven werden zwaar getroffen door de recessie en de hoge rentetarieven. Het percentage be drijven dat failliet ging. vertoont een ongekende stijging. In Nederland steeg dit cijfer het afgelopen jar vergeleken met 1980 met maar liefst 42r/r. In de Bondsrepubliek Duitsland, die als van ouds de sterkste industriële economie in Europa heeft, ging het met 27,4r/r omhoog, in het Verenigd Koninkrijk met 26,4^, in Frankrijk met 20,3r/r en in België met 15,8r/r. Voor de eerste helft van dit jaar zijn nog slechtere cij fers gegeven en men verwacht een na oorlogs diepte punt. De nieuwe leningen van de Europese Investerinsbank. 540,6 miljoen gulden aan Italië en 96 miljoen aan Frankrijk, maken deel uit van een actie van de fi nanciële instellingen van de Europese Gemeenschap om het tij te keren. Het afgelopen jaar verschafte de Bank uit eigen middelen 737 miljoen gulden aan leningen aan het midden- en klein bedrijf; vergeleken met het vooraf gaande jaar vertegenwoordigde dit een verzevenvoudiging van het aantal le ningen en een vervijfvoudiging van de contante middelen. De komende jaren verwacht men dat de Bank steeds meer van dergelijke leningen uit de middelen van het nieuwe commu nautaire instrument in deze sector be schikbaar zal stellen. Op grond van deze activiteit die in 1979 van start ging, legt de Europese Com missie het geld op tafelde Bank geeft de leningen uit en beheert de uitstaan de bedragen. Ook andere instellingen van de Gemeenschap waaronder het Europees Parlement en de Europese Commissie willen meer steun voor de zogenaamde KMO's. 1983 is uitgeroe pen tot "Jaar van het midden- en klein bedrijf en de ambachtelijke bedrijven". In januari zal in Brussel een conferentie worden gehouden over de problemen waar deze bedrijven mee te maken hebben. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 195 77. RegieVolker Schlöndorff BRD. 1979 Oscar komt in Danzig op de wereld in het jaar 1924. Op wonderlijke wijze ont wikkelt hij zich tot een vroeg rijp kind, die met een merkwaardige scepsis kommentaar levert op zijn omgeving. Dit bijzondere kind heeft twee vaders. Zij werkelijke vader is Duitser en heeft een kruidenieiszaak. De ander, de knappe Pool Jan Branski. heeft een re latie met Oscar's moeder Agnés. Branski werkt op het postkantoor van Danzig (Gdanskin een tijd waarin de staat nog onafhankelijk is en Duitsers en Polen in redelijke harmonie samen leven. Op de dag van zijn derde ver jaardag rekent Oscar op drastische wijze af met zijn groeiproces. Hij wil klein blijven. Hij laat zich van de kel dertrap vallen, waardoor hij letsel op loopt en zijn groeiproces verstoort. Os car wordt een fenomeen. Hij krijgt op die dag tevens een blikken trommel in wit-rood. De jaren gaan voorbij en Oscar blijft klein. Als hij kleine of grote gebeur- tenicsen meemaakt, brengt hij dat tot uitdrukking door hard op zijn trommel te slaan. Hij is een rebel. Hij gebruikt ook zijn stem, want daarmee kan hij glas breken op afstand. Oscar is een echte artiest. Hij vindt zijn gelijken (in afmeting) in het circus. Met dwergen speelt hij op de bunkers van de Atlantic Wall. Zijn eerste liefdeservaringen doet hij op met het meisje Martha, die bij hem is ingetrokken. Hij gaat met haar naar bed, maar bemerkt tot zijn schrik dat zijn vader hetzelfde doet. Marta raakt in verwachting en er wordt een jongetje geboren. Oscar's broertje? Of is het misschien zijn zoon tje? Hij belooft het jongetje een blikken trommel voor zijn derde verjaardag. Als de Russen het land binnenvallen verslikt zijn vader zich in het partij spelletje. Bij de begrafenis besluit Os- car op te houden met trommelen. Hij wil nu weer doorgroeien. Oscar wil zich niet langer aan zijn verantwoordelijk heden onttrekken door als kind te func tioneren. Aanvang: 21.00 uur Entree5,-/leden en CJP 4.--. Voor belangstellenden is er nog een mogelijkheid zich op te geven voor een kurus grimeren bij de Stichting Kunst zinnige Vorming Artishock. Steenhof straat 46, Soest. De cursus is naast een kennismaking met het leren grimeren bijzonder ge schikt voor mensen die werken in ama teurtoneel. of bij het amateurtoneel willen leren grimeren. Grimeren is gebaseerd op het leren kij ken naar en het werken vanuit de eigenheid van het gezicht dat gegri meerd wordt. Naast het leren kennen van de diverse materialen komen de volgende tech nieken aan bod: expressie-verhogende of -verlagende werking, oud grimeren, dierfiguren, wonden maken, karak ters, verschillen tussen theater, t.v. en film grime e.d. Tijd: woensdagavonds van 20.00 - 22.00 uur. Voor nadere in formatie kunt u tijdens kantooruren het volgende nummer bellen: 02155-- 18456. Na het grandioze swing-concert van 8 januari j.1., waar meer dan honderd twintig enthousiaste jazzliefhebbers aanwezig waren, organiseert de werk groep "Muziek in Artishock" op zater dag 12 februari a.s. weer een uitzonder lijke jazzavond met het fameuze Gijs Hendriks Kwartet. Dit kwartet staat bekend als één van de betere jazz- ensembles. Gijs Hendriks, saxofoon, de sympa thieke Utrechtenaar die grote popula riteit geniet, is behalve een sublieme saxofonist ook componist en arrangeur. Zijn zoveelste'Lp.. "Summer session". uitgebracht in de serie "And all that jazz" van de VARA, werd in 1981 ge kozen tot beste L.P. van het jaar. De muziek van Gijs stoelt op bop, met ruimte voor ritmische en harmonische vrijheden. Gijs' opzwepende saxofoon solo's geven blijk van een bijzondere begaafdheid. Met een combinatie van muzikaliteit en oprechtheid inspireert hij z'n begeleiders. Stan Tracey, de Engelse gastpianist, was van 1960 tot 1968 huispianist in de Londense jazzclub van Ronnie Scot, waar hij een waslijst van muzikale grootheden heeft begeleid. Stan had al vroeg een open oor voor de vrijere jazz- stijlen. Met een verfijnd gevoel voor ritme, gecombineerd met gevoel voor klankkleur, zet Stan enerverende soli neer. Bert van Erk, bas, is destijd begonnen op de Spaanse gitaar en dat is duidelijk te horen in z'n bijzondere spel. Hij maakte veel gebruik van de hoogste positie van de bas en hanteert knappe dubbelgrepen. Bert staat bekend als een energieke, toegewijde bassist. Michaei Bird, drums, maakt evenals Bert al meer dan tien jaar deel uit van het Gijs Hendriks Kwartet. Hij is de dynamische drummer die met z'n da verende manier van spelen kans ziet de muziek tot haast hypnotiserende hoog tepunten te voeren. Met recht is de werkgroep Muziek in Artishock trots het Gijs Hendriks Kwartet 12 februari in huis te hebben. Voor een avondje jazz-op-hoog-niveau in de kleine expositiezaal! Aanvang 21.30 uur. Entree ƒ7,50, cjp ƒ6.00. Steenhoffstraat 46, Soest. Inl. tel. 02155-18730. Tijdens de krokusvakantie (volgende weekis er bij de kinderboerderij 'De Vrije Teugel" weer van alles te doen. Dinsdag 15 februari: Met alle kinderen wordt Karnaval ge vierd. Het kan dan nog nét. want dat is de laatste dag van het karnaval (en de leukste», 's Morgens kunnen er kos tuums en maskers worden gemaakt en 's middags is het hossen, nadat er na tuurlijk druk geschminkt is. Woensdag 16 februari: Met groot en klein wordt er toneel ge speeld. Voor de kinderen die daar niet aan mee willen doen is er wat ander te doen. namelijk figuurzagen. Donderdag 17 februari: Dit wordt een 'Buitendag'er worden buiten allerlei dingen gedaan, zoals: de gebouwen en het terrein schoonmaken, een muurschildering maken, brugge tjes bouwen met hout en touw. zand kastelen bouwen, tenten maken (wie een eigen tent heeft mag die ook komen opzetten), 's Middags wordt er een kampvuur gemaakt, om stokbrood op te bakken. De kinderen moeten er wel goed op gekleed zijn. want de 'Buiten dag' gaat óók door als het koud is. Vrijdag 18 februari: Er wordt een talentenjacht gehouden, waarbij alles is toegestaan. Er is een cassette-recorder en een pick-up, dus er kan ook zelf-meegebrachte muziek gebruikt worden. Opgeven tijdens de krokusvakantie. Zaterdag 19 februari: Een 'Zilveren' middag op de boerderij. Er kan geknutseld worden met allerlei zilver materiaal, zoals zilver karton, metaaldraad, folie, enz. - Het glinstert je tegemoet! Het krokusvakantieprogramma is be doeld voor alle kinderen van 4 t/m 12 jaar. die zin hebben om pret met el kaar te maken. Kinderen die de jaar- kontributie betalen 30.- per seizoen per gezinhebben gratis toegang. An dere kinderen betalen 1,- per dag. De openingstijden zijn dinsdag: 10.30 -13.00 uur en 14.00 -17.00 uur; woensdag: 14.00 -17.00 uur; donderdag: 10.30 - 13.00 uur en 14.00 - 17.00 uur; vrijdag: 14.00 -17.00 uur; zaterdag: 14.30 -16.00 uur. Informatie: Kinderboerderij 'De Vrije Teugel,' Veldelaarpad 53. tel. 18136. Inbraak bij benzinestation Via de alarmlijn werd de politie in het weekeinde geattendeerd op een moge lijke inbraak in het benzinestation aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Getuigen hadden ter plaatse een per sonenauto in de richting Utrecht zien wegrijden. Bij een achtervolging hield de politie ter hoogte van De Bilt een auto staande, waarin zich twee man nen bevonden. Zij bleken afkomstig te zijn uit Helden-Panningen en waren respectievelijk 25 en 28 jaar. In de aflto trof de politie breekijzers etc. aan Zij bekenden inderdaad bij het benzi nestation te zijn geweest. Daar heb ben zij overigens niets weggehaald.

Soester Courant | 1983 | | pagina 6