Bij het Motet en Madrigaalkoor op de thee Hoofdprijs van 10.000,- Gehannes... Prijswinnaars puzzel 'Eemland'- scholengemeenschap Wederom grote vogelbeurs in gebouw Vogelzang bij Yves Rocher Geslaagd 'koffie-concert' in De Borg DOE-HET-ZELVERS BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM SOESTDIJK CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Formalisme Carnaval Jenny, 't krantenvrouwtje Inschrijfmogelijkheden Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaart Soest vernoemt straat naar J. H. Isings Kornoeltje, zeker de moeite waard! Vrijwilligersvacaturebank verbuist naar Artishock 9 Soester Courant van woensdag 9 februari 1983 9 PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal door Arie Wandelaar tegenheid van de opening van een schil derijententoonstelling enkele levens liederen ten gehore brengen. Over de kwaliteit van de tentoonstel ling informeerde ze Arie op een bijna samenzweerderige toon. "Het stelt", zo vertrouwde ze Arie toe "helemaal niks voor. Schilderijen van kerels die op Appel willen lijken. Geen verf op het doek schilderen, nee 't er op gooien. Noemen ze kunst. Ze doen maar." Positiever geluiden ving Arie op met betrekking tot het optreden van Jenny zelf. "Ik zing tijdens de opening enige le vensliederen. Zoals "scheiden doet lij den" en "ik was een dronkelap." Arie nog informeren of de repetities veel tijd in beslag namen. "Ben je gek man", vervolgde Jenny, "al is het tien sekonden voor mijn dood dan nog kan ik die liedjes uit mijn hoofd zingen. Zo lang ik leef gaan die er bij mij niet uit. Weet je wat ik het vreemde en 't leuke vind? Ik krijg er nog voor betaald ook. Meer dan ik op een dag met het ophalen van kranten en karton kan ver dienen. Laat ik in het voorjaar lekker mijn tuin van doen." En weg was Jenny met haar bakfiets, volgestouwd met kranten en dozen. "Hoor ik nog hoe het in Amersfoort is afgelopen?", riep Arie haar na. Ze draai de zich om en knikte. LI houdt het dus van Jenny en Arie tegoed. Als Arie zich goed kwaad heeft gemaakt, en daarvan mededeling wil doen op papier, dan volgt er meestal een ge kruid stukje. Dit wordt er een. Meerde re malen heeft Arie zich in deze kolom men verbaasd over de inzet die burge meester Scholten en wethouder Plomp tonen voor de relatie Soest - Titusville. Arie, zich in een tijd van bezuinigingen vastklampend aan de zekerheid dat de aktiviteiten van de gemeentelijke auto riteiten de gemeenschap geen cent kosten, en dat voor de rest formeel ook alles in orde is, had zich voorge nomen de bemoeienis van Soest met Titusville voor de rest van zijn leven te laten rusten. En toch komt hij nog één keer op zijn beslissing terug. Aan leiding daartoe: de gebeurtenissen rond de wel of niet sluiting van super markt Den Blanken in Overhees. Arie kan geen oordeel vellen of de beslissing dat Den Blanken straks moet sluiten gerechtvaardigd is. Dat zullen anderen wel in alle objectiviteit hebben uitge maakt. Waar het Arie om gaat is de opmerking van een van de gebroeders Den Blanken, die aan een verslaggever van een regionaal dagblad vertelt dat hij wethouder Plomp schriftelijk had verzocht tussen de supermarkten Jac. Hermans en Den Blanken te bemidde len. Gemeentelijk antwoord op dit ver zoek (lees noodkreet): De gemeente kan niet bemiddelen tussen beide partijen, omdat de projectontwikke laar MBO dit zou moeten dóen. Konse- kwentie van dit besluit: de zes man per soneel van gebroeders Den Blanken ko men straks op straat te staan. Arie gaat er van uit dat noch de woordvoer der van Den Blanken, noch de verslag gever dit uit de duim gezogen hebben, want tot nu toe heeft gemeente-voor lichter Ben J. van Os de zaken namens de gemeente niet anders voorgesteld. Formeel lijkt er misschien geen vuiltje aan de lucht. Het behoort, voor zover Arie weet, immers niet tot de taak van de gemeente in dit soort zaken te be middelen. Evenmin behoort het tot de taak van de gemeente voor reisaanmoe- diger en hulpje van de Kamer van Koop handel te spelen. Desondanks, in beide gevallen, de belangstelling van Soest voor Titusville en het niet kunnen be middelen voor Den Blanken, is alles in formeel opzicht in orde. Er is slechts een verschil. De wijze van benadering en de belangstelling in zowel positieve als negatieve zin voor zowel 't een als 't ander. Een verschil zogezegd van hier tot ginder, oftewel zo groot als de afstand tussen Soest en Titusville. Wij leven in een tijd van zwartkijkers, die het doemdenken tot een bijna in gewortelde levensbeschouwing ver heven hebben gekregen. Arie geeft grif toe, dat alles wat zich in onze nabijheid en veraf afspeelt geen aanleiding geeft om de toekomst dagelijks zonder zorg tegemoet te zien. Om tot die conclusie te komen heeft een mens nog niet eens een dagelijkse krant nodig. Je omgeving en het in ieder huis aanwezige "pleegkind" te levisie vertelt het je wel. Arie juicht het daarom toe, dat er jaarlijks nog zo iets als CARNAVAL bestaat. Een feest, waarin mensen in een tijd dat de dagen kort en de nachten lang zijn, worden wakker geschud. Arie en Marie zullen er geen vier dagen yan proeven. Een middag is voldoende om het leven ook eens van een wat zonniger kant te kun nen bekijken. De Narre Knollen hebben maandag middag voor ons en onze leeftijd genoten weer iets heel speciaals in pet to. Dat konden ze doen omdat nage noeg de gehele Soester Middenstand, op een enkele zwartkijker na, in finan cieel opzicht daaraan medewerking verleende. Kniezers en lachers, pak die uitgestoken hand en stap maandag middag eens uit jezelf. Wij zien elkaar vanaf 13.15 uur in de grote feestzaal aan de Industrieweg 37 in Soest. De Narre Knollen, het zijn de beste gast heren die een mens zich wensen kan. Zelfs het vervoer van de 60 -ers is tot in de puntjes geregeld. Heeft Arie U met zijn carnavalvirus een beetje "aangestoken", pak dan de telefoon en draai nummer 19976. Daar weten ze alles te vertellen over "halen en bren gen" van en naar het grootste en gek ste feest van het jaar: Het Soester Car naval. En als wij elkaar volgende week maandagmiddag ontmoeten dan is één ALAAF voldoende voor de constate ring dat wij samen voor een middag deel uitmaken van een grote familie. Arie Wandelaar Op donderdag 27 januari hiel de scho lengemeenschap "Eemland" een Open Dag. Ongeveer 500 leerlingen van de zesde klassen der basisscholen in Soest en Baarn bezochten in schoolverband de gebouwen aan de Soesterengweg en de Talmalaan. Ook veel ouders maak ten gebruik van de mogelijkheid om eens met eigen ogen te zien hoe het toegaat op de school voor beroepson derwijs. Allen konden bij de informatiestand ook horen welke goede toekomstmoge lijkheden er zijn weggelegd voor de af gestudeerden - jongens en meisjes. Voor velen was het toch wel een open baring in deze tijd van toenemende werkloosheid. Voor de jeugdige bezoekers was er een mogelijkheid deel te nemen aan een muziekquiz en een prijsje te winnen met het oplossen van een puzzel. Het was een hele puzzel voor de lera ren om uit de honderden oplossingen de prijswinnaars te destilleren. De oplossing luidde: "Eemland". Uit eindelijk waren de gelukkigen: Martin Nitzschke, Van Wassenaer- laan 5, Baarn. Wendelien van Daal, Javastraat 7, Baarn. Wiesje Elfferich, Faas Eliaslaan 29, Baarn. Johan Gre- ven, Van Heemstralaan 9f, Baarn. Ma- riek Seldenrijk, Wakkendijk 61. Eem- nes. Angelique van Dijk, Gemshoorn 39, Soest. Ricarda Hessink, Vermeer laan 5, Soest. Esther van Duinkerken, Di Lassostraat 61, Soest. Brigitte van Egdom, Minstreelpad 79, Soest. Huriye Soysal, Rubenslaan 37, Soest. De prijzen kunnen worden afgehaald aan het hoofdgebouw aan de Soester engweg 15, tijdens de schooluren of op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. En toen was er die zondagmiddag thee. Na het koffieconcert in De Borg werd er twee uur later thee geserveerd in de banken van de Oude Kerk aan de Toren straat. Originele garnering bij een con cert van het Nederlands Motet en Ma drigaalkoor o.l.v. Krijn Koetsveld, m.m.v. de organist Jan Jansen. En ook in de Torenstraat hadden de uitvoeren den niet over gebrek aan belangstel ling te klagen. Begrijpelijk, want naast •"heren van stand." als u begrijpt wat ik bedoel, bestaan er ook "koren van stand." Tot de laatste categorie mag het Nederlands Motet en Madrigaal koor uit Soest zeker worden gere kend. Terecht komt daar een groot publiek op af. Of aan het verwachtings patroon na dit concert volledig is vol- daan mag worden getwijfeld. Hoe Begroot de waardering voor dirigent Krijn Koetsveld ook mag zijn. dat hij er in slaagde binnen vier maanden met I, zijn koor een repertoire uit te voeren tdat zeer hoge eisen stelt, de souplesse in de samenwerking tussen dirigent en koor was wisselend. Beide partijen zaten soms te veel aan hun partituur T vast. En dan maakt een stuk bezieling, altijd kenmerkend voor de concerten van het M. en M -koor. plaats voor S vooizichtigheid. Toegegeven, het zat de debuterende dirigent en zijn koorle- flg den die zondagmiddag niet mee. Tele- mann's weinig bekende Missa Brevis (onvoltooid gecomponeerd of slechts I gedeeltelijk gezongen?) kreeg een bege- W leiding van het z.g kistorgel. Een BB juiste keuze, mits een dergelijk orgel dan ook gestemd blijkt te zijn. De ont- hjl stemming vierde in meer dan een op- B zicht feest. Het publiek deed er. zeer BI discreet, dan ook na afloop van de uit- !W voering geen hand voor op elkaar. Het a capella gezongen Unser Vater stelde de èaken weer enigszins op orde. Ver volgens soleerde Jan Jansen in de So- S nate nr 2. in G Moll en wisselde tijdens de uitvoering ervan het kistorgel voor het grote orgel Onbegrijpelijk dat een organist met zijn kwaliteiten zich voor de directe aanvang van het concert met had vergewist van de kwaliteit van het kistorgel. Een orgel, waar van bekend is dat het erg gevoelig is voor temperatuurverschillen. On danks zijn ervaring als begeleider tij dens de Missa Brevis waagde hij de Op zaterdag 12 februari a.s. organise ren de Soester Vogelvrienden, in sa menwerking met de plaatselijke zuster vereniging Vogelvreugde, weer een grote vogelbeurs in gebouw Vogelzang aan de Parallelweg 7b te Soest. Leden van beide verenigingen bieden hier weer hun overtollige vogels te koop aan. Dit zijn zowel tropische vogels als ka naries. Zoekt U een vogeltje voor in een kooi of volière, dan is het zeker de moei te waard om eens te gaan kijken. U kunt alles op Uw gemak doen en de aanwezige leden zijn gaarne bereid om U elke gewenste informatie te ver strekken. De koffie is bruin om 10.00 uur 's morgens en de beurs is daarna geopend tot 16.00 uur. Uw bezoek zal zeer op prijs worden gesteld. Korte beentjes, een krom ruggetje en daarboven wangen als gekleurde ap pels en twinkelende ogen. Zo ontmoet te Arie dezer dagen tijdens een van zijn vele dagelijkse wandelingetjes Jenny. Voor wie haar nog niet kent 't volgen de. Jenny is 86 jaar, een kleurrijke en veelbesproken figuur in Soest-Zuid. Regelmatig, weer of geen weer, trekt ze er met haar bakfiets op uit om bij vaste klantjes oude kranten en andere roerende goederen op te halen. De op brengst van de negotie schenkt ze aan de Paardekamp en andere instellin gen, die naar haar mening best een financieel duwtje in de rug kunnen ge bruiken. Wanneer ze in de straten van Soest-Zuid voorbij trekt beginnen hon den te blaffen en drukken kleine peu ters hun neuzen tegen de ramen plat. Iedere keer opnieuw is ze een beziens waardigheid. Aanleiding voor de makers van het N.C.R.V.-programma SHOWROOM haar in woord en beeld te portretteren. Als een volleerde actrice werkte Jen ny aan de SHOWROOM-aflevering mee. Het sukses bleef niet uit, de uit zending werd zelfs herhaald. Tussen de hagelbuien en natte sneeuw door heeft Arie met dit wel zeer kras se oudje over de uitzending, en de re acties daarop, gesproken. Het was eigenlijk geen gesprek. Alleen Jenny kwam aan het woord. Die had dan ook wat te vertellen. Ze deelde Arie mede dat ze na de uitzending ruim 100 brie ven uit alle delen van het land had ont vangen. Daarbij nauwelijks of geen post uit Soest, hetgeen haar deed ver onderstellen dat ze in ons dorp liever over elkaar kletsen dan naar elkaar schrijven. Met lachende, toegeknepen pretoogjes, vertelde ze Arie dat ze aan haar optre den in SHOWROOM een ander optre den heeft overgehouden. In het Ploegh- huis te Amersfoort zal Jenny ter ge- Voor de jaarlijkse Oude Ambachten markt op Hemelvaartsdag, donder dag 12 mei, die opnieuw door de Stich ting V. V.V. Soest wordt georganiseerd, bestaat weer enorme belangstelling uit het gehele land. Dagelijks komen bij de administratie aanvragen bin nen om een kraam te mogen beman nen. Tot 15 februari heeft men nog de gelegenheid om in te schrijven. Daar na sluit men af, waarna begonnen kan worden met de indeling, Inmiddels is de organisatie ook weer begonnen met het benaderen van de verschillende oude ambachten opdat er op 12 mei een grote variatie van oude beroepen in de Historische Kerkebuurt te zien zal zijn. Informatie kan men inwinnen bij mevrouw A. Tiggeloven, Beatrixlaan 47 te Soest, telefoon (02155) -14208. Doar ben 'k aallaang veur e- weest, waant ik hettut zien an- komme. Aal joarelaang breuit ut: Soesterbaarg wil zellufbe- stuur! En noeng hejje de poppe an t daanse. Voortemee lóópt iedereejn met spaandoeke: 'Soesderbaarg mot vrie.Ze wille un bevrijdingsfront op- richte. Je het best kaans daaz- ze aal un ongdergrongdse ver- zetsklup hebbe. En denk ter om daazze staark benne. De heule Du Moulin-koazerne zit aal vol met soldate, d V kaan omtrent geejn mens meer bie. En un luchtmaacht daazze hebbe.' Ze kenne zo hullup vaan de Oa- merikoane kriege. Die stoan zo kloar met de stroaljoagers, ef- fe belle noar Kaamp Nieuw Aamsterdaam en ze ben aal bóve Soest. Ik het de slutende Soesder be groting d'r nog us op uutte- pluust, moar ik het geejn post evongde veur aafweergeschut. Gelukkig zilte we hier nog aachter de Bult, daat ken de oanvaal over laand nog waat vertroage. Veurdaat de oorlog uutboarst worre aalle echte Soesders op Soesderbaarg op- pepaakt en in 't koazino an de Kaampweg bie mekaar ezet. Loater lere de kingdere op schóól over de 'Slaag op 't Soes der Hoogt. DE aafslaag vaan de Richelle- weg komt ok in de geschiede- nisboeke te stoan, moar die het Soesderbaarg eerlijk verlore, doar hielp geejn bommetje an. Waarom zouwe ze toch zo kwoad weze over de Bult Zou we ze zich ongderdrukt veule? Of worre ze licht uutgebuut Hebbe ze honger? Benne ze joaloers Niks vaan daat aallusZaa 'k je us waat zegge, ajje 't ming vroagt? Ze veule zich aachter ebleve gebied! Zouiv daat noeng woar weze? Ze hebbe toch dezellufde traammelaant as bie ongs? Un dorpshuus woar de besture aachter mekoar vurt lope.' Un iesboan die niet dicht wil vrie- ze! Un goeie braandweer die groag spuutUn stiekum stort- gaat veur vullus! Woningnood! Anekochte grongd die met verlies weer vaan de haangd goat! Zo kaan 'k nog wel un tied deurgoan. Ak zin het en d'r komme volgende week geejn aangdere dringende vroag- stukke, daan zaa'k ter nog us over schrieve. Ik motter mee ho houwe, aang- ders steekt deze kolom ongder de kraangt uut, en daa 's zo laastig met vouwe. Hannes van de Neng In juli volgend jaar zal het honderd jaar geleden zijn dat de bekende schil der, illustrator en historicus Johan Herman Isings werd geboren. Isings dankt zijn bekendheid vooral aan de talrijk 'schoolplaten', die hij heeft ge tekend. De Isingsschool uit Empel heeft het initiatief genomen om deze belangrijke datum niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Omdat Isings het grootste deel van zijn leven in Soest heeft gewoond (van 1918 tot zijn overlijden in 1977) hebben Bur gemeester en Wethouders van Soest besloten om, zodra zich daartoe de gelegenheid voordoet, een straat in Soest naar J. H. Isings te noemen. De straatnaamcommissie is hierover ad vies gevraagd. kansloze gok de Bach-sonate op het "kistorgel" te gaan beginnen. Een dis sonant van de eerste orde. die ook tijdens de uitvoering op het grote orgel niet kon worden weggespeeld. Later in het programma revancheerde hij zich met een werkelijk majestueuze uitvoe ring van een deel uit Mendelssohn's So nate nr. 3 in A dur. Een schitterende vertolking van een feestelijk werk waarin de organist de voorafgaande dissonant statig, bijna verheven, van zich afspeelde. Met een sobere uit voering van Mendelssohn's" Aus Tiefer Not Schrei' Ich zu Dir" kreeg het M. en M-koor iets van haar faam terug. Een faam, waaraan geen enkele twijfel meer bestond na de uitvoering van de complete Messe in C van Anton Bruck- ner. Niet Bruckner's belangrijkste mis. Wel èèn waarin zijn diep religieus karakter en voorkeur voor eenvoud in het geloof tot uitdrukking komen. Met zeer attente orgelbegeleiding van Jan Jansen heeft het M. en M.-koor aan de intenties van de componist gestalte gege ven. Zelden heb ik een Sanctus - Sanc- tus - Sanctus, Dominus Deus Sabaoth Foto: Herman van Dam Er zijn planten, die zo algemeen geworden zijn door hun veelvuldige toepassing in het openbaar groen, dat we bijna vergeten hoe mooi ze eigenlijk zijn. De Kornoeltje (Cornus) hoort daar zonder meer bij, althans een tweetal soorten, de rode Kornoelje (Cor nus alba 'Sibirica') met zijn opvallend rode twijgen en de geelgetakte Cornus stolonifera, Flaviramea'. Het zijn beide sterke probleemloze groeiers, van daar hun bekendheid. Naast deze twee zijn er nog een aantal heel geschikt voor aanplant in onze tuin. Een paar komen er deze week ter sprake. Tot de Kornoeltje-familie behoren zo'n 40 soorten, die van nature thuishoren in de noordelijke en gematig de klimaatzone. Ze voelen zich in ons klimaat dus uitstekend thuis en dat verklaart al hun gemakke lijke groei. Eerst kom ik nog even op bovengenoem de soorten terug. De rode Kornoelje wordt zo'n 2-3 meter hoog en heeft felrood gekleurde takken, die vooral 's winters erg opvallen. De jonge scheuten zijn het mooiste van kleur, zodat het aan te raden is om de heester regelmatig door snoei te 'verjongen'. Bij wat oudere planten komen er in mei-juni witte bloemtuilen tot bloei in de nazomer/herfst gevolgd door staalblauwe besjes. De geelgetakte Kornoelje wordt niet hoger dan 1,5-2 m. en wordt vanwege het fraaie contrast vaak in combinatie met de rode Kornoelje aangeplant. De eveneens witte bloemtui len verschijnen van mei tot juli. Een naaktbloeier onder de Kornoelje is de Cornus mas, ofwel de mannelijke Kornoelje. De struik bloeit met enigs zins zacht weer al vanaf februari. De gele bloempjes zijn vrij klein, maar door hun grote aantal en de aparte tijd, waarin ze bloeien vallen ze toch erg op. Alleen al om die reden zouden gele of mannelijke Kornoelje veel meer moeten worden aangeplant. In wat grotere tuinen kan de struik b.v. als een losse haag worden aangeplant. De hoogte kan wel 3-4 meter worden. Naast een fraaie herfstkleur vallen in de loop van de zomer de rode vruchten op die 2 cm. groot worden. In Zuid-Europa wordt de gele Kornoelje vanwege die eetbare vruchten al eeuwen- land aangeplant. Ze smaken vers tamelijk wrang, ondanks het suikergehalte van de vrucht. De bloemen en vruchten groeien aan overjarig hout, veelvuldig snoeien gaat dus duidelijk ten koste van de sierwaarde. Op droge grond voelt de struik zich het meeste thuis. Twee fraaie bontbladige variëteiten van de Kor noelje vinden we in Cornus alba 'Gouchaultii' en Cornus alba 'Elegautissima. Beide hebben ook rode takken en hebben daardoor sowieso hun winterse waarde. Eerstgenoemde heeft daarnaast nog gedu rende het groeiseizoen vrolijk goud-groen blad waardoor hij extra kleur brengt in de tuin. De tweede vorm heeft wit-groen blad. Een zeer waarde volle Kornoelje die we zeker niet mogen vergeten is Cornus kousa een struik die op de lange duur wel 5-7 meter hoog kan worden. De plant bloeit in juni. De prachtige roomwitte schutbladeren zijn erg opval lend. De roze-rode bessen doen aan aardbeien denken en zitten aan tamelijk lange stelen. De struik heeft graag wat tuinturf doorgemengd in het plantgat en vertoont net als de gele Kornoelje een schitterende herfstkleur. ixei iuowi- en maangaaiKOor ujaens het optreden in de Oude Kerk. Foto: Goos van der Wilt (Heilig, Heilig. Heilig, zijtgij Heer) de voter en aangrijpender horen vertol ken. Het M. en M.-koor verhief met de vertolking van deze Bruckner Messe zingen tot absolute kunst. Een conclu sie die door een stampvolle Oude Kerk, gezien het ovationele applaus, met in stemming gedeeld werd. Verdere plannen van het koor Het Ned. Motet- en Maddrigaalkoor neemt voor het concert in juni de Kro- nungsmesse van W. A. Mozart en Canta te 78 van J. S. Bach in studie. De begelei ding zal dan worden verzorgd door het Nieuw Rotterdam Kamerorkest. Getuige de overvolle kerk bij het concert van zondagmiddag j.1. een optre den waarnaar velen met belangstelling zullen uitzien. De repetities van het koor worden ge houden op dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur in het Wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan. De harp heeft iets "hemels." Het sna reninstrument laat zich in de klassieke en moderne kunst veelal in één blik vangen met in muren en plafonds ge beeldhouwde figuren van engelen. Een entourage, die zondag j.1. in Dorpshuis De Borg ontbrak. Daar op het toneel slechts twee kostbare harpen. Een daarvan ruim 500 jaar oud. eens toebe horend aan de fameuze harpiste Rosa Spier, de ander van aanzienlijk jeug diger makelij, gebouwd in Amerika en sinds enige tijd in ons lang. Achter de instrumenten Titia Tieman-v.d. Laars, professional en Chris Koning, een zeer begaafde amateur-harpist. Dit duo trok tijdens het laatste koffie-concert grote belangstelling met een harpreci- tal dat in de verpakking "De harp door de eeuwen heen" veel waardering kreeg. Harpmuziek, zeker zoals die in De Borg te beluisteren viel. roept fan tasieën op. Beluister Vaughan Wil liams en je ziet te contouren van de wa terkringen steeds groter en afwisselen der worden wanneer een klein steentje in het doorzichtige watervlak van een vijver is gegooid. Harpmuziek word zingen met handen wanneer "The Queen of Sheba" (Handel) stralend de snaren van de harp verlaat. Bij de variaties over "Ah vous, je dirai maman" (W. F. Bach). wat melodie betreft bij ons bekend als "Altijd is Kortjakje ziek" lijkt het of de vertol kers een glas van het zuiverste kristal tegen het licht houden en de zon daarin vrij spel geven. Wie zulke fantasieën weet op te roepen moet van zeer goede muzikale huize komen. Titia-Tieman- v.d. Laars en Chris Koning hebben met hun zeer veelzijdige talenten een even muzikaal als technisch perfect pro gramma gebracht. Korte, fijn en ge makkelijk in het gehoor liggende mu- zik van maar liefst negen componisten. Doorzichtig en vooral kleurrijk ge speeld. Een groot en aandachtig audito rium kwam er voor een vriendenprijs je zondag j.1. niet mee "op de koffie." Een langdurig applaus en bloemen ac centueerden de waardering van bezoe kers en organisatoren. Hartverwar mende muziek in de tradioneél koudste maand van het jaar. Zondag 6 maart a.s. staan koffie en muziek opnieuw in Dorpshuis De Borg voor u klaar. Wie er zondag j.1 van heeft geproefd zal de eerste zondag in de maand maart ze ker genoteerd hebben. Lr Na bijna een half jaar lang gastvrij heid te hebben genoten in de ruimte van het Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening in het Dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat, heeft de Vrijwilligersvacaturebank nu een definitief, centraal gelegen onderko men gevonden In het gebouw van Ar tishock aan de Steenhoffstraat. Als gevolg van de verhuizing is de Va caturebank ook 's middags toeganke lijk. Men verwacht daardoor een nog grotere opkomst van belangstellende vrijwilligers dan voorheen. Met uitzondering van de woensdag is de VVB op alle werkdagen geopend; 's morgens van 10.00 tot 12.30 uur en *s middags van 13.30 tot 16.00 uur. Algelopen dinsdag heeft de familie VanCaspel uit Ede de hoofdprijs van het diamantenring-festival in ontvangst genomen, dat het Cosmesticahuis Yves Rocher Nederland in december had georganiseerd. Mevrouw Van Caspel was in het bezit van het winnende nummer waarop de hoofprijs een diamanten ring of de tegenwaarde, een bedrag van 10.000,- was gevallen. Zij gaf de voorkeur aan het geldbedrag en kwam vergezeld van haar man en twee dochters haar prijs in ontvangst nemen. Op het hoofdkantoor in Soest werd het gezelschap door de directie ontvangen. Met een kleine speech, overhandiging van bloemen en het geldbedrag werd een en ander opgeluisterd. Na een korte rondleiding door het gebouw werd de bijeenkomst in allerplezierig ste sfeer afgesloten.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9