w r Duinkikkers Heren 2 overbluft Rapido 3 met 3-16 Soester schakers 'verpulveren' Amersfoort Uitstekend geslaagd Krokustoernooi van Soester politie-sportvereniging Olympia heren laten punt liggen tegen Bourgondië Shotdames winnen van Phoenix Klubkampioenschappen schaatsen ,Eemland' ook dit jaar weer groot succes E k ZWEMMEN/ WATERPOLO SCHAKEN Team Vliegbasis Soesterberg winnaar VOLLEYBAL VOLLEYBAL KNIPTIP Er komt een nieuwe Teleac-cursus 'Fotogra feren en filmen' op de beeldbuis. Die cursus start op 6 februari 1983. SEC-jeugd zaterdag Wedstrijdprogramma 19 februari TAFELTENNIS SCHAATSEN Soester Courant van woensdag 10 februari 1U83 14 Het heren 2 team moest in zwembad "De Planeet" te Haarlem te water. Tegenstander was dit keer Rapido 3. de nummer drie van de ranglijst. Taak was om de voorsprong van vijf punten op deze tegenstander te behouden en te vergroten. Met de nodige vrees werd dan ook van start gegaan. In de eerste periode werd er fel op de man gespeeld. Dit had tot resultaat dat de Duinkikkers steeds iets eerder bij de bal waren dan hun tegenstanders. Door dit overwicht ging een speler van Rapido in de fout. Hij moest het water voor 45 seconden verlaten. Deze man- meer-situatie werd door Bert van de Weijer benut. In dezelfde minuut kon Willem ten Brinke. na goed doorzetten. 0-2 aantekenen. Door deze aanvalsgolven kon het niet uitblijven dat de bal ook eens verlo ren werd. In een van Rapido's counters moest Bert van de Weijer ingrijpen. Dit gebeurde niet helemaal volgens de regels, waardoor ook hij een straf van 45 seconden opgelegd kreeg. Deze gunsti ge situatie werd niet door Rapido be nut, daar zij de bal verloren. Een snel le uitbraak was het gevolg. Hans Ver- meij kreeg op het juiste moment de bal en kon met een hard schot de stand naar 0-3 tillen. Deze onverwachte voor sprong werd 54 seconden voor het ein de van de eerste periode nog vergroot door Willem ten Brinke. De tweede periode werd gekenmerkt door een nog steeds fel op de man zit tend heren 2 team. Reeds na 35 secon den wist Hans Vermeij met een af standsschot de keeper te verrassen (0-5). Na dit doelpunt zakte men tijdelijk terug. In de twee minuten die na dit doelpunt volgden werd er zeer rom melig gespeeld. Daar Rapido wederom in de fout ging kon Hans Vermeij sco ren. Dit doelpunt verbrak de verstar ring. waarna een wederom goed spe lend Duinkikkerteam te zien was. In deze situatie wist Wim ten Brinke te scoren. Deze vreugde was slechts van korte duur. Negen seconden na deze treffer kon Rapido haar scorelijst ope nen. Met een 1-7 .voorsprong werd de rust ingegaan. Door ruw spel van Rapido raakte men in de derde periode geïrriteerd. Hier door werd er meer aandacht aan de tegenstander dan aan het spel geschon ken. Deze intimidatiepogingen wierpen vruchten af. Men kon na 1 minuut tot 2-7 terugkomen. In de rommelige perio de die hierop volgde kon Bert van de Weijer nog scoren. Het kon echter niet uitblijven: in kort tijdsbestek moesten drie Duinkikker-spelers voor korte tijd het water verlaten. Het was ken merkend voor Rapido's zwakte dat zij geen van de man-meer-situaties kon be nutten. Dit werd door Willem ten Brin ke afgestraft. Met een schitterende boogbal verraste hij de keeper 2-9. Met deze stand werd de rust ingegaan. Een bijna herboren Duinkikkerteam was in deze vierde- en laatste periode te zien. Het was een schitterend schouw spel voor het publiek om een stoom wals aan het werk te zien. Maar liefst zeven maal kon men nog scoren. 3 keer Gerard Hengeveld. 2 keer Wim Henge- veld, l keer Willem ten Brinke en l keer Hans Vermeij). Ook Rapido wist nog een keer de voortreffelijke kee pende Jan-Karei Bast (die de door ziekte gevelde Ron van de Plaats ver ving) te passeren, waardoor de eind stand 3-16 werd. Door dit resultaat' verstevigde het heren 2 team de kop positie in de competitie. Programma komend weekend: zaterdag 19-2: 17.20 uur Aquarijn - Dames 1 te Nieuwe- gein zondag 20-2: 18.50 uur Jasp. - De Kwakel te Baarn (De Trits) 19.30 uur Dames 2 - De Haaien 2 te Baarn De Trits 20.10 uur Heren 3 - Zwemlust Den Hom mel te Baarn De Trits) 20.10 uur De Futen - Heren 1 te Amstel veen (Het Keerpunt) Het kan niet op. Voor de zesde achter eenvolgende keer is het eerste tiental van de Soester schaakclub in de eerste klasse B van de Stichts Gooise schaak competitie winnend over de streep ge komen. Het reserveteam van het schaak genootschap Amersfoort werd vorige week vrijdag het slachtoffer van de da dendrang van Soest. Met maar liefst 7V8-2Vz werd van deze "Angstgegner" gewonnen. Daar waar het eerste garnituur volle dig in z'n opzet slaagde liet Soest 2 het volledig afweten. Voor de vijfde maal in successie werd de tweede klasser met een nederlaag opgescheept. Hoe velaken 1 was daar verantwoordelijk voor want met een overwinning op zak trokken de bezoekers huiswaarts. Aan degradatie voor Soest 2 lijkt nau welijks nog te ontkomen. Soest 1 is daarentegen in de eerste klasse B nog volop in de race voor het kampioenschap. Met HSG 3 wordt in een nek-aan-nek-race gestreden om de titel en de daaraan verbonden promo tie naar de Promotieklas. Waar de ti tel uiteindelijk terecht zal gaan komen is nog een vraagteken. De uitwedstrijd tegen de Hilversummers op 3 maart aanstaande zal de beslissing moeten brengen. HSG is dan ietwat in het voor deel. Het grotere aantal bordpunten dat de Hilversummers tot dusver bij een gesprokkeld hebben heeft er toe geleid dat HSG aan een 5-5 gelijkspel tegen Soest al voldoende zal hebben. Immers bij gelijk eindigen is het bord gemiddelde beslissend. In ieder geval één en vermoedelijk zelfs twee partijen uit die allesbeslissende ontmoeting zul len deze week op verzoek van Soest al vooruitgespeeld worden. Zowel kop man Vegter als derde bordspeler Ger- rit Muis hebben op donderdag 3 maart andere verplichtingen. Veel zal afhan gen van wat beide kopstukken in het hol van de leeuw weten te bereiken. De wedstrijd die Soest 1 afgelopen vrij dag tegen Amersfoort 2 speelde werd vooraf met enige reserves tegemoet gezien. De Amersfoorters hebben de laatste jaren het merendeel van de confrontaties met hun streekgenoot gewonnen. Dat gegeven speelde, on danks het feit dat SGA 2 tot dusver nog niet veel gepresteerd had in de eerste klas, op de achtergrond toch sterk mee. Ten onrechte, zoals na afloop van de wedstrijd geconstateerd kon worden. Over de gehele linie was Soest duide lijk de meerdere van de bezoekers die met het resultaat van 7%-2^é nog niet eens ontevreden mogen zijn. Het ver lies had zelfs dramatische vormen kun nen aannemen voor de Keistedelingen als Niemeier zich aai. het negende bord met een volle toren meer niet in slaap had laten sussen. Hij liet zich nu op schlemielige wijze mat zetten in een stelling die normaliter gewonnen had moeten zijn. Ook aan het eerste bord mocht Amersfoort met een deling van het punt niet ontevreden zijn. Vegter had de winst in handen maar koos op het moment dat Soest nog slechts een half puntje nodig had voor de winst voor de veilige weg. Dat deed aan het vijfde bord ook Van Tuinen die het re misebord van zijn tegenstander tot driemaal toe naast zich neerlegde maar uiteindelijk in het vierde remise aanbod van zijn tegenstander maar berustte. Zijn pionnetje voorsprong was op dat moment ook al verloren gegaan. De derde remisepartij viel aan bord twee waar Jossip Sulenta en Wim Vel- ker een verbeten duel uitvochten. De spanning steeg tot grote hoogte toen de Amersfoort-speler voor twintig zetten nog maar amper twee minuten tot zijn beschikking leek te hebben, terwijl Su lenta nog iets meer dan een uur be denktijd over had. In een razend tem po vlogen de stukken over het bord. In die fase van de strijd miste Velker - zoals achteraf zou blijken - de winnen de voortzetting. Toen de tijdcontrole eenmaal gehaald was en de 40 zetten voltooid waren, restte er een remise stelling op het bord waarin beide spe lers zich na ampele overwegingen kon den vinden. Sulenta hield daarmee zijn ongeslagen status overeind en dat terwijl hij in de afgelopen maanden toch is opgeklommen van het vijfde naar het tweede bord! Ook nog zonder nederlaag in bondscompetitieverband is Henze die vrijdagavond aan het zes de bord tot winst kwam. Dat gebeur de in een partij die op z'n zachtst ge zegd een uitermate merkwaardig ver loop had. In een Siciliaan bewandelde Henze met zwart verkeerde wegen waardoor hij optisch verloren kwam te staan, te meer daar de dame zich ook in een moeilijk parket bevond. Een tempo zetje in een stelling waarin de Soester een licht stuk achter stond, deed de kansen keren. Afwikkeling naar winst was toen nog slechts een Jcwestie van techniek. Chiel Vennik stak zijn team genoten al in een vrij vroeg stadium een hart onder het riem. Al na negen tien zetten zag zijn tegenstander net hopeloze van zijn stelling in. Ook René Molenaar wist met een prachtige combinatie zijn tegenstander tot over gave te dwingen. Rob Groen was aan het tiende bord verantwoordelijk voor de vierde Amersfoortse nul. Daarna vielen de drie reeds gememoreerde remisepartijen en voerde Gerrit Muis de stand op naar 6Vt-^Vz nadat hij eerder in de wedstrijd een remise aanbod had afgeslagen. Michiel Jon ker was zoals gewoonlijk weer als laatste klaar. Maar zijn resultaat mocht er ook wezen. In een subtiele partij won hij eerst de kwaliteit waarna hij ge leidelijk aan superieur kwam te staan. Vlak voor het verstrijken van de tijds limiet gaf de Amersfoort-speler Gla- zenburg op. De persoonlijke resultaten van Soest 1- Amersfoort 2 zijn: Vegter-Snijder Sulenta-Velker %-^é; Muis-Lambooy 1-0: Vennik-Van Ingen 1-0; Van Tuinen- Blom ^k-VzHenze-Van de Berg 1-0; Molenaar-Zeven 1-0; Jonker-Glazen- burg 1-0; Niemeijer-Sieswerda 0-1; Groen-Heuseveldt 1-0. Soest 2 trad tegen Hoevelaken in een ietwat gewijzigde samenstelling aan. Met de in de huiscompetitie goed sco rende Gerth in de gelederen alsmede de door De Gier ingevallen Ben van Vlierden werd de strijd aangebonden. Aan vijf van de tien borden gaf Soest de bezoekers goed partij. Goes en Van Vlierden wonnen terwijl Van Vliet, Suyk en Gerth met remises ook niet onverdienstelijk schaakten. Ver lies was er voor Gustafsson, Van Dijk, Balvers, Chavannes en Silkens. S.O. Soest - Jeugdvoetbal De winter heeft dan toch nog toegesla gen en dat betekende wederom geen voetbal in het afgelopen weekeinde. Ook voor het komende weekeinde zijn de vooruitzichten niet best. Voor de S.O. Soest-jeugd zijn dan ook weer wat zalen gereserveerd, zodat de spieren toch losgehouden kunnen worden. Mocht er echter toch normaal gevoet bald worden, dan worden op de S.O.- Soestvelden de onderstaande thuis wedstrijden gespeeld. A-junioren: Zondag 20 februari 11.45 uur Soest 1-HVCl Soest 2 - KVVA1 B-Junioren: 15.00 uur Soest 1 - Spakenburg 1 Soest 2 - Spakenburg 2 Soest 4 - APWC 2 C-Junioren: Soest 4 - Quick 4 Soest 5 - Roda '46 8 D-PupUlen: Soest 1 - Hoevelaken 1 Soest 3 - Hoevelaken 2 Soest 5 - SEC 4 E-Pupillen: Soest 1 - KVVA 1 Soest 3 - VVZA 5 F-Pupillen: Soest 1 - VVZA Damesvoetbal De Soester dames gaan het a.s. zondag opnemen tegen LW. De wedstrijd wordt om 9.30 uur op de S.O. Soest- velden gespeeld. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Foio: Goos van der Wilt Voor de vierde achtereenvolgende maal organiseerde de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) in de sport hal Beukendal het "Krokus-volleybal toernooi." Maandag j.1., al vanaf 9.00 uur 's morgens waren zestien teams, verdeeld over twee poules, in de weer. Rond 16.00 uur klonk het laatste fluit signaal, waarbij kwam vast te staan dat net team van de Vliegbasis Soester berg beslag had weten te leggen op de eerste plaats. In de drie voorafgaande toernooien was het steeds het team van UPS (de gemeentepolitie van Utrecht) geweest dat met de eerste prijs ging strijken. De prijzen voor de nummers 1 tot en met 6 gingen naar de volgende teams: le prijsVliegbasis Soesterberg 2e prijsGemeentepolitie Amersfoort 3e prijs; Gemeentepolitie Haarlem 4e prijsGemeentepolitie Bussum 5e prijs: SVDU (de Utrechtse Mare chaussee) 6e prijs: Gemeentepolitie Leiden. De organiserende vereniging SPSV eindigde als vijfde in haar poule, met een totaal van acht punten. Gewonnen werd van de teams van Leiden, Barne- veld, Amsterdam (spoorwegpolitie) en Maarssen. De wedstrijden tegen Soesterberg, Ede en Bussum werden echter verloren. Niettemin bereikte de SPSV een beter resultaat dan ooit te voren. SPSV-voorzitter E. W. Schutzmann be dankte na afloop van de wedstrijden alle deelnemers, in het bijzonder ook de scheidsrechters en de medewerkers van de EHBO, die hij een platenbon aanbood. Hij memoreerde met dank baarheid de bereidwilligheid van een aantal teams om op het laatste mo ment de opengevallen plaatsen in te ne- t men, waardoor het toernooi ook voor de organisatoren geslaagd kon worden genoemd. De officiële prijsuitreiking gebeurde door de korpschef van de Soester ge meentepolitie, commissaris J. K. Adema. Commissaris J. K. Adema overhandigt de wisselbeker en de eerste prijs van het Krokusvolleybaltoernooi aan de heer C. Nieuwenhuise, aanvoerder van het team van de Vliegbasis Soester berg. Het eerste herenteam liet in een span nende wedstrijd een punt liggen tegen Bourgondië, en het derde herenteam kon niet winnen van het een plaats boven hen staande Unicornus, Het der de dames blijft koploper door een over winning op clubgenoot Olympia 5. Olympia Bourgondië 3-2 De heren van Olympia moesten vier weken eerder aantreden tegen Bour gondië dan gepland. Met twee reser ves uit het tweede herenteam gingen ze naar Wijk bij Duurstede, de oude club van OlvmDia-coach Bert Gerritsen De heren van Bourgondië wa ren natuurlijk uit op een klein suc ces. Dat lukte want ze pakten een punt van koploper Olympia. L)e eerste set nam een fanatiek spelend Bour gondië meteen een voorsprong van 6-2. Maar door een goed blok kwam Olym pia langszij 6-6. Het Soester zestal zak te echter weer weg en Bourgondië kon weer een ruime voorsprong nemen 14- 10. Toen kwam Olympia weer in het eigen spel. Door goede aanvallen en snel spel trok Olympia alsnog deze set naar zich toe 16-14. De tweede set nam Bourgondië weer het heft in handen. Door een slecht lopende aanval van Olympia won Bour gondië deze set met 15-10. De derde set was gelijk aan de tweede. Door slech te aanval en verdediging ging deze set ook naar Bourgondië 15-9. De vierde set kwam reserve-aanvaller Jan Visser in de basis. Dat dit een goede wissel was bleek wel. Deze set werd door snel en variërend spel ge wonnen met 15-7. De vijfde set won Olympia op conditie met 15-11. Olympia 3 - Unicornus 1-3 Het derde herenteam van Olympia speelde deze week tegen Unicornus dat een plaats boven hen stond. De wed strijd werd door Olympia gekenmerkt door fabelachtig volleybal, direct ge volgd door ontzettend slecht spel. De Soester heren wisten dan ook wel steeds uit te lopen maar op het laatst lieten ze het helemaal afweten. De derde set bijvoorbeeld wisten de oranje-zwarten door schitterend vol leybal een voorsprong van 12-4 op te bouwen maar daarna klapte de ploeg in elkaar. Het werd nog wel 15-13 voor Olympia. De Soester ploeg verloor de ze wedstrijd met 3-1. Olympia 4 - SVV 0-3 Het gaat niet goed met de heren van Olympia 4. Voor de derde achtereenvol gende maal werd er verloren, ditmaal van het lager geklasseerde SW 4. In een door Olympia slecht gespeelde wedstrijd gingen zij te onder met 3-0. In het begin van de eerste set ging het allemaal nog gelijk op maar na 4-4 was het bekeken, SW 4 liep weg tot 10-4 en won tenslotte met 15-7. In de tweede set liep het helemaal niet. Door een slechte pass en domme aan vallen werden er te veel kansen gemist om SW 4 bij te kunnen houden, 15-4. De derde set gaf weer hetzelfde beeld te zien. Slechte pass en aanval plus een te traag aansluitend blok 15-5. Dames Olympia 3 - Olympia 5 3-0 Dames 3 wist weer twee punten bij totaal op te tellen door een 3-0 overwin ning op verenigingsgenoot Olympia 5 te boeken. Het derde damesteam kwam moeilijk op dreef maar wist toch ge makkelijk te winnen. Het was een ma tige wedstrijd van beiden kanten. Green verrassingen in onderlinge competitie Damvereniging Soest Maandagavond j.1. werd de onderlinge competitie voortgezet bij D.V.S. Een zeer groot aantal leden was opgeko men en in een gezellige sfeer is er weer strijd geleverd om de punten. De nog ongeslagen De Bruijn moest door eigen schuld zijn eerste verlies- partij noteren. De sterkere spelers die voor het nieuwe seizoen het le tiental moeten gaan vormen, wonnen ook deze avond van hun tegenstanders. Het nieuwe lid van D.V.S.R. M. Entkin uit Rosmalen, bewees zijn kunnen door nu weer Ed Spiegel duidelijk te ver slaan. In de B-groep is de afgelopen week ook zeer hard geknokt getuige de uitslagen. Alle wedstrijden in winst of verlies, geen remise partijen dus. Ook hier al een kopgroep die goed op weg is naar deelnemen aan he grotere werk w.o. de Bondswedstrijden van de Utrechtse Prov. Dambond. Uitslagen groep-A E. Veerman - M. Bakker 0-2 IJLuttik - JJden Os 0-2 T. v.d. Meer - A. v. Oosterom 1-1 G. P. Kwakermaat - R. Damen 0-2 J. Hogenaar - J. Dassen i -i H. Oostenrijk - C. M. de Bruijn 2-0 JC. v.d. Leen - W. E. Meijerink 0-2 Chr. Bakker - P. C. A. Rommens 2-0 M. Lambrechts - C. v. Oosterom l-l E. Spiegel - R. M. Entkin 0-2 Stand aan kop: I. J. J. den Os 2. H. Oostenrijk 3. M. Lambrechts 12-19 10-14 12-14 2-0 2-0 2-0 0-2 0-2 2-0 Groep-B: B. Boobe - L. Ruiter A. M. Witte - W. v. Egdom E. v.'t Klooster - A. Bon H. v.d. Heiden - F. Spilker F. Ruiter - K. Hammacher Jv. Dasselaar - M. Veldhuizen Mevr. Vorderhake - Th. Schimmel 0-2 E. Buuning - Mevr. Vendrig 0-2 J. C. Bonneau - A. Breukel J. C. Bonneau - A. Breukel 2-0 L. v. Brummelen - P. Verwoerd 0-2 P. Verwoerd - Mevr. Vendrig 0-2 L. vBrummelen - EBuuning 2-0 L. Ruiter - F. Ruiter 2-0 A. Bon - Th. Schimmel 0-2 Klaverjassen VVZ '49 Maandag j.1. werd er weer een ronde afgewerkt van de VVZ '49 klaverjas- competitie. De deelnemers /neem- sters werden op temperatuur gehouden met erwtensoep, welke hen door de vereniging werd aangeboden. Het dag klassement van de eerste 10 zag er als volgt uit: 1. R. Duit 5966 pt. 2. Hr. Van Kampen 5772 pt. 3. Hr. Van de Bovenkamp 5578 pt. 4. J. de Bree 5560 pt. 5. B. Jansen 5105 pt. 6. Hr. Balk 5090 pt. 7. A. Huyting 5016 pt. 8. S. van Breukelen 5012 pt. 9. P. Overhand 4859 pt. 10. J. Egberts 4701 pt. TroostprijsC. Stolwijk 3651 pt Klaverjassen bij S.O. Soest Op dinsdag 22 februari a.s. houdt „Soest" weer de maandelijkse Klaver- jas-avond in het Paviljoen aan de Bos straat-oost. Om 20.00 uur worden de kaarten door „kaartmeester" Johan v.d Hoed weer geschud om de strijd te openen voor de Troef-boer-trofee en het Pitten-klassement. Iedere klaverjasliefhebber is weer van harte welkom. A-junioren T.O.V. Al-SECAl C.J.V.V. A2-SEC A2 14.00 uur 16.00 uur B-junioren SEC BI - V. V.Z. '49 BI 15.00 uur I Jsselmeervogels B3 - SEC B2 13.45 uur C-junioren SEC Cl - Roda '46 C3 13.45 uur SECC2-CJJVC3 13.45 uur D-Pupillen SEC Dl - Baarn Dl 13.00 uur Roda D3 - SEC D2 12.00 uur Hoevelaken D4 - SEC D3 11.00 uur S.O.Soest D5 - SEC D4 11.00 uur E-pupillen SEC El - A.P.W.C. El 12.00 uur Spakenburg E4 - SEC E2 12.00 uur F-Pupillen SEC Fl-A.P.W.C. F1 13.00 uur SEC F2 - Amsvorde Fl 12.00 uur SEC F3 - Roda F6 il.00 uur. in verband met het carnaval deze week slechts een beperkt programma in de tafeltenniscompetitie. De belangrijkste wedstrijd was de vooruitgespeelde wedstrijd die de Shotdames in Delft tegen Phoenix speelden. In deze vier punten-wedstrijd wonnen de Shotda mes met 0-4. In de afdelingscompetitie bij de se nioren wonnen Shot 3 en 5 hun wedstrij den en moest Shot 4 de punten aan de te genstander laten. Het landelijk jeugdteam van Shot ver loor met 8-2 van koploper MOVC uit Nijmegen. Dames Pnoenix 1 Shot 1 4-0 De Shotdames hebben in Delft een zeer belangrijke stap gezet in de richting van handhaving in de landelijke com petitie door Phoenix 1 met 6-4 te klop pen. Gehandicapt door het wegens ziekte ontbreken van Wilma Geleijnse wisten de Shotdames toch in de begin fase reeds toe te slaan en werd met uit stekend spel een 5-1 voorsprong opge bouwd. Daarna kwamen de Delftse da mes nog terug tot 5-3, maar op 6-3 wa ren de winstpunten toch binnen. In de laatste wedstrijd had invalster Willeke van Zoeren er bijna nog 7-3 van ge maakt, maar zij verloor nipt met twee keer 23-21. Bij Shot bleef Wilke Schut ongeslagen en kwam José Daselaar twee keer tot winst. Heren Nederhorst 1 - Shot 3 3-7 Shot 3 heeft de lastige uitwedstrijd in en bij Nederhorst op regelmatige wijze in winst weten om te zetten. Na een aanvankelijke 2-0 achterstand kwam Shot goed terug en werd met vaak ruime cijfers de winst binnengehaald. Arnold Appelhof, Wilfred Busch en Ar jan Schuiline wonnen alle drie twee partijen, terwijl ook het dubbelspel door Shot werd gewonnen. Heren Shot 4 - Victoria 3 2-8 Shot 4 speelde de afgelopen week teger. Victoria 3, weliswaar een sterk team, maar de 8-2 nederlaag mag toch als eerf teleurstellend resultaat aange- merkt worden. De Shotspelers waren bijzonder slecht op dreef en werden al gauw met een 5-1 achterstand gecon fronteerd, waarbij alleen Crhis Son- daar zijn wedstrijd in winst wist om te zetten. Vervolgens zorgde Willem Onrust nog voor 2-5, maar op de uiteindelijke 2-8 eindstand viel weining af te dingen. Heren Shot 5 -VEV 4 9-1 Shot 5 blijft het uitstekend doen en heeft goede perspectieven op een hoge klassering. Na de 9-1 overwinning van vorige week werd nu ook VEV 4 met 9-1 aan de zegekar gebonden. Bij Shot ble- ven Eddy Gaytant en Wil Scheel we- derom ongeslagen, terwijl Jan Bessels op een 9-0 stand de tegenstander de kans gaf om de eer te redden. Jeugd Shot 1 MOVC 12-8 Het landelijk jeugdteam van Shot heeft het koploper MOVC uit Nijmegen niet echt moeilijk kunnen maken. Dit was voornamelijk te wijten aan een zwak ke mentale instelling, want speltech- nisch deed men niet zoveel voor MOVC onder. Bij Shot was Frans Mark Schut wel zeer goed op dreef, want hij won op knappe wijze twee partijen en was zelfs bijna ongeslagen gebleven. Zijn team genoten konden dit goede voorbeeld echter niet volgen. Overige uitslagen senioren: Ti vu 1 - Shot 6:2-8, Huizen 3 - Shot 7:10- 0, Tovo 2 - Shot 8:8-2, Shot 9 - Tovo 3:7- 3, Ti vu 2 - Shot 10:3-7, Tovo 6 - Shot 11: 0-10, Shot 12 - Bunshot 6: 6-4, Shot 13 - Foxboro 1: 3-7, Shot 14 - Bunshot 8- 0- 10. Overige uitslagen jeugd Shot 2 - Huizen 34-6, Shot 4 - Quick 54- 6, Shot 6 - Huizen 56-4, Shot 11 - Huizen 10:6-4. Vrijdagavond werden op de kunstijs baan in Utrecht, onder goede weersom standigheden en met veel publiek de klubkampioenschappen verreden, waarin de heren Hans Kaats algemeen kampioen werd. Bij de dames ging de titel naar Jolanda Los. De uitslagen zien er als volgt uit Senioren Heren 1. Hans Kaats 130.583 2. Bert v.d. Weerd 135.484 3. Rik Hees 145.750 4. Fred van Tol 97.333 5. Tijmen van Goor 107.533 6. HansDijs --(47.4) Junioren-A: 1. Marcel van Hornsveld 146.700 2. Eric Walgreen 150.283 Junioren-B: 1. IgorZweers 146.216 2. Arnold Hagen 103.900 Junioren-C: 1. Robbert van Hornsveld 103.45 I. Jan van Maanen 107.30 Edwin v.d. Heijden 110.70 4. Arie v.d. Berg 117.90 5. Henk Hagen 12560 6. Arnoud Donkers 130.10 7. Kees v.d. Breemer 130.85 Junioren-D: 1. Ricky Mandoeng 122.85 2. Carl v. Dam 134.60 Dames Junioren A B B. 1. Monique de Bruin 109.867 A. 1. Monique Knol 109.900 Junioren-C: 1. Jolanda Los 109.55-109.1 2. Petra Otlhof 116.25 3. Janneke Leber 124.10 Junioren-D: 1. Linda v.d. Berg 116.15 2. Talitha Born 12125 Esther Reijerse 141.60 Aspiranten-heren 1. Edwin Groeneveld 112.25 Hans Kaats reed een nieuw klubrekord op de 1500 mtr. in 2.07.8 min. 2 nieuwe klubrekords waren er ook voor Edwin Groeneveld nl. de 500 mtr. in 53.4 sec. en de 1000 mtr. in 1.57.7 min. Dames rekreatie over 3 ronden 1. Betty Kuus, 2. Cor Kuyer, 3. Wil van Maanen, 4. Gerda Kaats. Recratie jongens: 1. Remco v.d. Heij den, 2. Ronnie v.d. Breemer, 3. Ronald Mol. Recreatie meisjes: l. Sandra Los, 2. Miriam v.d. Dijsel, 3. Karin v. Roekei. 1500 mtr. groep, Nic. 1. H. Pronk 2. B. Hilhorst 3. R. Admiraal 4. H. Smeek 5. J. Kreuger N. Hagen 7. W. v.d. Breemer 8. B. v.d. Kuit 9. A. Brouwer 10. J. Baltus 11. W. Roozenbeek 12. N. Spingintveld 13. L. Broekema 14. J. Roest 15. H. v.d. Wilde Hornsveld 2.40.1 min. 2.40.3 min. 2.41.0 min. 2.43.0 min. 2.49.2 min. 2.50.8 min. 2.52.2 min. 2.59.8 min. 3.02.1 min. 3.04.7 min. 3.06.2 min. 3.08.6 min. 3.18.8 min. 3.30.0 min. 3.32.7 min. Ricky Mandoeng reed de 500 mtr. in 57.3 sec. en de 1000 mtr. in een tijd van 2.01.1, wat voor hem een persoonlijk re- kord betekende van 4 sec. Talitha Born noteerde op deze afstan den respectievelijk 54.9 sec. en 1.53 7 min. Zondagavond zijn de junioren A-B-C wedstrijden verreden. Bij de junioren-- C reed Henk Hagen de 1000 mtr. in 1.45.9 min. en de 3000 mtr. met val in 6.06.2 min. Edwin v.d. Heijden reed deze afstanden in resp. 1.57.0 min. en 6.29.3 min. Bij de junioren-B noteerde Arnold Ha gen op de 1000 mtr. 1.44.1 min. en reed de 1300 mtr. in 5.58.8 min. Bij, de Junioren-A reed Erik Walgreen beide afstanden in resp. 1.37.2 min. en 5.28.0 min. HaVoKo-toernooi 1983 voor basisscholen Evenals voorgaande jaren is het de be doeling in de Paasvakantie het tradi tionele HaVoKo-toernooi voor de hoog ste klassen van de basisscholen te hou den. Op dinsdag 5, woensdag 6 en - al naar gelang het aantal inschrijvingen - donderdag 7 april vindt het toernooi in de sporthal Beukendal plaats. De hoof den van de scholen hebben inmiddels een uitnodiging van de sportstichting ontvangen. Pupillen 2x500 mtr. Jongens: 1. Mark Baltus 63.4 sec. - 64.3 sec. 131.00 2. Robin Baltus 68.1 sec. - 67.6 sec. 135.70. Meisjes: 1. Linda Benschop 67.3 sec. - 64.3 sec. 131.60 2. Marjan Lam 77.4 sec. - 65.6 sec. 143.00 3. Linda Lam 81.5 sec. - 77.2 sec. 158.70. Zondag 6 februari heeft Jolanda Los bij de junioren-C 2 goede persoonlijke re- kords gereden nl. de 500 mtr. in 51.2 sec. en de 1500 mtr. in 2.56.1 min. Afgelopen zondag zijn er baank&m- pioenschappen voor het gewest Utrecht gehouden. Aspirant Edwin Groeneveld reed 2x de 500 mtr. in tijden van 56.6. en 56.7 sec. Hiermee werd hij 2e. zaterdag 19 februari vvz 14.30 uur VVZ - Musketiers 12.00 uur WZ 2 - DVVA 2 12.00 uur Lelystad 2 - WZ 3 12.00 uur VVZ 4 - Benschop 4 14.30 uur VVZ 5 - Spakenburg 5 12.00 uur VVZ 6 - Posthoorn 6 10.00 uur CJVV 7 - VVZ 7 Dames 11.00 uur FC Horst - WZ SEC 14.30 uur Roda '46 - SEC 14.00 uur Hoevelaken 3 - SEC 2 12.00 uur SEC 4 - Loosdrecht 6 HEES 14.30 uur Hees - Barneveld 12.00 uur Hees 2 - Stroe 2 12.00 uur Hees 3 - Baarn 3 14.30 uur BI. kwartier 6 - Hees 4 10.00 uur Hees 5 - Strue 7 12.00 uur Hoogerheide 6 - Hees 6 SOESTERBERG 15.00 uur Rood-Wit - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - Valleivogels 4 14.00 uur Soesterberg 3 - Stroe 3 Zondag 20 februari S.O, SOEST 14.30 uur Soest - Midlandia 11.30 uur VVOG 2. Soest 2 12.15 uur Actif 2 - Soest 3 ii'oo UUr ~oest 4 Hoogland 3 11.30 uur SEC 5 - Soest 5 11.30 uur SEC 6 - Soest 8 11.46 uur Soest 9 - WOG 8 ",3° uur Soest 11 - Victoria 11 9.30 uur Soest 13 - SDO 10 Dames* S°8St Gooische Boys 9.30 uur Soest - LVV SEC 14.30 uur 't GooiSEC U.30 uur SEC 2 - Quick A. 2 11.30 uur Amsvorde 4 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - Soest 5 11.30 uur SEC 6 Soest 8 SOESTERBERG 14.30 uur DSO - Soesterberg U.00 uur Hoogl.veen 2 Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - Actif 3 11-30 uur Soesterberg 4 - 't Gov 3 12.00 uur Kismet 3 - Soesterberg 6 Dames11* H°Ute" 10 Soesterberg 7 U.00 uur Soesterberg - Hilversumse 15 Zo sei we teg eei De lijl gei hel wis te 1 win beU mes dezi Het aan stri, ma< ren 12-1 zelf Pap dez» AJle ovei heei het heb pioi nio; pla Wee einc Het gaa waa Doo teai De ronj zon* de I VOU' hen In Eei plO! mo op slui slot vor Eer Ali Lon doo Tou aan en n een ten. teg< val de, zijn sch: Mai doe wis' dicl aan Kra mei rusl In gen twa te Nog Rhe een ble\ van het Agi die der. en z stra val) wer nut» star Soe wor aan zag een ver te blij: mol len pun zat( lanj

Soester Courant | 1983 | | pagina 14