Programma De loon-vast hypotheek Papillon dames en heren kwamen tot winst Goede wedstrijd van de Eemvogels Olympia/ krokusvolleybaltoernooi Jeugdteam SVV dingt mee naar kampioenschap van Nederland Goed resultaat van SVV tijdens bekerwedtrijden Bestuurswisseling bij Tempo Toer afdeling B.D.C. THART BASKETBAL KORFBAL VOLLEYBAL VOLLEYBAL WIELRENNEN Sporthal Beukendal Sporthal De Bunt Sportzaal De Borg Binnenkort ook voor Soester woningen Zaalprogramma 14 15 Soester Courant van woensdag 16 februari 1983 15 5 het de be- het tradi- )r de hoog- •len te hou- g 6 en - al rijvingen - toernooi in s. De hoof- inmiddels rtstichting Tg Ivogels 4 3 berg 2 S7 sumse Zowel het eerste damesteam asl de re serve heren moesten het afgelopen weekeinde nar Zeist en het opnemen tegen BZ. Voor beide teams werd het een overwinning. De dames hadden het zeer moei lijk en stonden bij de rust nog met ne gen punten achter 12-21. In de tweede helft vochten zij geweldig terug en wisten zodoende hun achterstand in te lopen en alsnog deze wedstrijd te winnen, waardoor zij nog steeds een belangrijke positie innemen in de da mes tweede klasse. De dames wonnen deze wedstrijd met 39-32. Het tweede herenteam speelde vooral aanvallend tegen BZ geen sterke wed strijd. Verdedigend klopte alles wel maar veel moeite had men om tot sco ren te komen, vandaar een magere 12-16 ruststand. In de tweede helft een zelfde spelbeeld met een wat sterker Papillon 2 dat daarom ook verdiend deze wedstrijd won met 32-23. Alle vier de Papillonteams draaien overigens uitstekend mee. Heren 1 heeft nog kampioenskansen en zowel het tweede herenteam als de dames hebben theoretisch nog winst- en kam- pioensmogelijkehden. De jongens ju nioren bezetten een fraaie vierde plaats. Wedstrijden voor het komend week einde: Het eerste herenteam en de dames gaan aanstaande zaterdag naar Doorn, waar gespeeld moet worden tegen het Doornse Flux. Voor beide Papillon teams moet er winst in kunnen zitten. De jongens junioren gaan naar Ame- rongen. waar zij spelen tegen SVA, zonder de nog geblesseerde Pim van de Dijssel en het zal dan ook geen een voudige opgave worden. Het tweede herenteam is vrij. Hieronder de standen van de Papillon teams: Heren 2e klasse 1. Papillon 2. Green Giants 3. Dunckers 3 4. Quidam 3 5. Crackerjack 2 6. Blaricum 1 7. Irene 2 8' Flux 1 9. B.V.H. 1 10. Bourgondië 2 Jongens Junioren 1. Flux JAl 2. Eem '78 JAl 3. Stoepie SHA2 4. Papilion JAl 5. Dunckers JA2 6. SVA JAl 7. Green Giants JAl 8. Blaricum JA 2 9' Sparta JA2 10. Woudenberg JA2 Heren 4e klasse 1. Papillon 2 2. Red Stars 3 3. B.Z. '72 2 4. Woodpeckers 2 5. Sparta 3 6. Crackerjacks 3 7. Woodpeckers 3 8. Dunckers 5 9. Irene 3 Dames 2e klasse 1. Quidam II 2. Irene II 3. Papillon I 4. Woudenberg I 5. Dunckers III 6. Green Giants I 7. Red Stars II 8. Woodpeckers I 9. Flux I 10. Quidam III 11. B.Z.'72II 12. Woodpeckers II 13-26 10-16 11-14 10-12 11-10 10-8 10-8 11-8 11-2 9-0 14-28 12-18 11-16 12-16 11-10 12-8 11-6 11-4 11-6 11-4 11-20 9-16 9-12 10-12 8-8 10-8 8-4 10-4 10-0 14-26 14-24 14-24 13-20 15-16 13-14 15-14 13-8 15-8 11-4 13-4 13-0 In Culemborg korfbalden de Soester Eemvogels tegen Activitas. Allebei de ploegen hebben nog een kansje op pro motie, dus er moest van beide kanten op winst gespeeld worden om de aan sluiting met de top te houden. Vastbe sloten om de matige wedstrijd van vorige week goed te maken gingen de Eemvogels het veld in. Al in de tweede minuut ging Laura van Londen na een verkeerde beweging door haar knie. Ze werd door Claudia Touwslager vervangen.. Het eerste aanvalsvak hield de bal goed in bezit en wachtte een geschikt moment af om een aanval in een doelpunt om te zet ten. Het was Rien Kraaikamp die zijn tegenstander te snel af was en.een aan val met een fraaie doorloopbal afrond de. 0-1. Twee minuten later scoorde zijn broer. Ton Kraaikamp, met een schitterend afstandsschot 0-2. Maar af snel kwam Activitas met twee doelpunten op gelijke hoogte. Daarna wist de Eemvogelverdediging het goed dicht te houden. Hierdoor kreeg de aanval weer enkele kansen en Ton Kraaikamp verraste zijn tegenstander met een doorloopbal, 2-3. Vlak voor de rust werd het 3-3. In de tweede helft hielden beide ploe gen elkaar goed in evenwicht. Pas na twaalf minuten wist Activitas de korf te vinden en nam een 4-3 voorsprong. Nog geen minuut later bracht Wim van Rheenen de spanning er weer in met een afstandsschot, 4-4. De Eemvogels bleven doorvechten. Aanvoerder Jan van de Kuil en zijn verdediging hielden het vak goed dicht. Netty Friebel en Agnes Kraaikamp steunden de heren, die bleven aanvallen. Hun tegenstan ders kregen moeite met de Eemvogels en zo veroorzaakte Ton Kraaikamp een strafworp die door de waardevolle in valler Rien Kraaikamp verzilverd werd. De spanning bleef en drie mi nuten voor tijd werd het door een af standsschot van Activitas 5-5. Maar de Soester korfballers gaven zich niet ge wonnen. Omdat Wim van Rheenen de aandacht in de aanval op zich vestigde zag Claudia Touwslager kans om met een omdraaibeweging haar dame te verrassen en zo het winnende doelpunt te scoren. Met deze 5-6 overwinning blijft Eemvogels in de race om de pro motie. Met nog drie wedstrijden te spe len hopen de korfballers minstens 5 punten te pakken. Daarom zal het a.s zaterdag tegen E.S.D.O. een uiterst be langrijke wedstrijd worden. Eemvogels 2 speelde in Beukendal tegen Huizen 3. De in degradatiege vaar verkerende Soestenaren hadden veel moeite met de pittige dames van Huizen. Na een half uur stonden ze dan ook met 0-3 achter. Daarna konden de Eemvogels iets terug doen door een af standsschot van Marga van de Hoed en Goof van der Peijl, 2-3. Marco Kuil be nutte de kans om d.m.v. een strafworp de stand op 3-3 te brengen. Maar dat liet Huizen niet op zich zitten en ze scoorde nog tweemaal, zodat de eind stand op 3-5 kwam. Eemvogels 3 wachtte een spannende wedstrijd tegen Atlantis 6. De Eemvo gels begonnen wel direct met een 1-0 voorsprong door Tini Martens, maar met rust had Atlantis de stand in haar voordeel omgebogen tot 1-3. Maar in de tweede helft kwamen de Eemvogels terug tot 3-3 door twee doelpunten van de op schot zijnde Tini Martens. Het werd zelfs 4-3 nadat Sidney de Jager een strafworp benutte. Altius scoorde 4-4, maar in dezelfde minuut zag Anne ke Boom haar kans schoon en scoorde 5-4. Vlak voor het eind waren de Eem vogels zeker van hun winst, omdat weer Tini Martens 6-4 maakte. Als Eemvogels 3 zaterdag wint van Telstar 4 staan ze op de eerste plaats en ligt er een kampioenschap in het verschiet. Eemvogels 4 ontving koploper Fortis 5. De Eemvogels konden het tot rust goed bijhouden en Fortis kwam niet verder dan 0-1. Maar na rust was alle tegen stand gebroken en Fortis nam de volle winst van 0-7 mee naar huis. Zaterdag speelt Eemvogels 4 bij T.Z. 5 in Maar tensdijk. De Eemvogeljunioren pikten tegen koploper K.V.O. J. toch nog een puntje mee in een slechte wedstrijd. K.V.O. begon met een 1-0 voorsprong, maar in de tiende minuut scoorde Claudia Touw slager van afstand. Tot rust bleef het 1- 1, maar daarna kwamen de Eemvogels voor door een doorloopbal van Edwin Touwslager. Vlak voor tijd kwam K.V.O. op 2-2, zodat de ploegen de punten deelden. Eemvogels Cl speelde tegen het Hil- versumse Zwaluwen Cl. De eerste aan val begon enorm sterk, maar ze kwa men niet tot scoren. Het was Zwaluwen die geheel tegen de verhouding in 0-1 maakte. In de laatste fase van de wed strijd wist Kathja Rauch toch nog de korf te vinden, waardoor de eindstand 1-1 werd. De pupillen ontvingen S.V.M.M. Ql. Na een 0-0 ruststand werd vooral de twee de helft aantrekkelijk. Shelly Meurs speelde heel goed de vrijstaande Reyk Muller aan die 1-0 scoorde. In de aller- laatse sekonden was het weer Reyk die de eindstand op 2-0 bepaalde. Programma voor 19 februari in Beu kendal: 14.05 Eemvogels Cl - Altius C2 15.15 uur Eemvogels Ml - Atlantis Ml 19.30 uur Eemvogels J1 - S.V.M.M. J1 20.30 Eemvogels 3 - Telstar 4 in Veenendaal: S.K.F.B. 2 in Veenendaal S.K.F.B. 2 - Eemvogels Bl in Maartensdijk T.Z. 5 - Eemvogels 4 in Breukelen E.S.D.O. 1 - Eemvogels 1 Donderdag a.s., 17 februari, start het door Olympia georganiseerde scholie- renvolleyballtoernooi. Dat dit toernooi met enthousiasme ontvangen is blijkt wel uit het aantal ingeschreven teams, maar liefst 89. Voor het Voortgezet Onderwijs start het toernooi donder dag 17 februari om 7.30 uur in sporthal "Beukendal." Op deze dag wordt er in verschillende klassen gespeeld n.1. A Klasse, dit zijn de brugklassers (totaal 34 teams). In deze klasse bestaan de teams uit 4 spe lers. De finale wordt gespeeld om 13.00 uur waarna om 13.20 uur de heer P. Hoogendoorn van de Sportstichting de finalisten zal huldigen. B-Klasse, dit zijn de middelste klassen van het V.O., (totaal 15 teams). Deze teams bestaan uit 6 spelers. De finale wordt gespeeld om 16.00 uur en om 16.20 uur zal de voorzitter van Olympia, de heer W. En dendijk de prijzen uitreiken. C-Klasse, de hoogste klassen van het V.O., bestaat uit 13 teams. De finale start om 18.20 uur, om 18.45 uur zal loco-burgemeester de heer G. Plomp deze finalisten feliciteren. Op vrijdag 18 februari zullen de pupil len van de Lagere Scholen volleybal len. De 27 deelnemende teams bestaan allemaal uit 4 spelers en zullen bege leid worden door coaches van Olympia. Deze happening start om 9.00 in sport hal De Bunt. Om 14.00 uur zal de finale gespeeld worden. Loco-burgemeester G. Plomp zal om 14.30 uur dit sportge beuren beëindigen met de prijsuitrei king. Het beloven twee leuke sportieve dagen te worden en we hopen dat de deelnemende teams door veel belangstel lenden zullen worden aangemoedigd. De toernooicommissie van Olympia waarschuwt iedereen geen waardevol le voorwerpen (horloges e.d.) mee te nemen i.v.m. veel voorkomende ver missingen. Bekerwedstrijd Heren Olympia/ Parade Zaterdagavond 19.00 uur in "De Bunt" zal het Heren 1 team van Olympia/- Soest uitkomen in een bekerwedstrijd tegen Smash uit Castricum. Het Heren 1 team van Olympia is "de koploper" in de derde divisie, Smash speelt eerste divisie, dus dit belooft een zeer boeiend schouwspel te worden. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Op zaterdag 19 februari a.s. komen in de sporthal Hoograven in Utrecht de beste acht volleybal-jeugdteams van Nederland tegen elkaar uit tijdens de Nationale Open Clubkampioenschap pen. De-Soester volleyballvereniging SW neemt daaraan ook deel met een meisjesteam. Dit team, dat in dezelfde formatie aan de competitie meedoet en daarin de tweede plaats in haar poule inneemt, heeft de voorrondes uitste kend gespeeld. Daardoor heeft het de kans gekregen de felbegeerde titel te behalen. Hoe groot die kans is valt moeilijk te voorspellen, aldus trainer/coach Co Verwey. "Tijdens zo'n toernooi zijn er zoveel factoren waarmee je rekening moet houden. Het zal heel erg moeilijk zijn om de eerste plaats te halen, met deze jeugdige speelstertjes. Elke plaats hoger dan de achtste is meege nomen. En elke wedstrijd die ze win nen maakt die kans groter. En zonder op de zaak vooruit te lopen zes iklukt het niet, dan izjn ze toch bij de acht beste teams van Nederland. Het meisjesteam is ingedeeld in een poule met Madjoe (Enkhuizen), Dat- sun DAC (Dedems vaart) en DOS (Schoonhoven). De afgelopen week waren de hoogste teams van SVV vrij gesteld van com petitie-wedstrijden. Wel was er voor. het 3e dames-team een tournooi en bekerwedstrijden, die als voorrondes dienen voor het distriktskampioen- schap. Ook de lagere teams moesten hun wedstrijd spelen. Bekerwedstrijden dames 3 Het derde damesteam van SW kwam de afgelopen zaterdag erg goed uit de bus tijdens het tournooi om het di- striktskampioenschap. Ondanks dat het basisteam niet geheel compleet was. werden de Soester dames in hun poule, door 3 maal te winnen, eerste. De dames van SW speelden elke wed strijd erg goed en met veel vertrouwen in elkaar. In de kruisfinale kwam SW uit tegen plaatsgenoot Olympia, dat eveneens eerste werd in haar poule. Ook deze, zeer spannende strijd werd door SW gewonnen. Hun goede spel bleef tot het laatste moment, waardoor de Soester dames weer een ronde ver der zijn gekomen. Deze wedstrijden worden op latere datum gespeeld. Ie klasse dames: AGAVS - SVV 4 0-3 De dames van het vierde speelden sinds tijden een zeer goede wedstrijd in Soesterberg. In de eerste set kreeg AGAVS geen vat op het spel van SW, vooral de serve van de rood-witten zorgde voor veel moeilijkheden. De thuisploeg kon geen goed spel opbou wen waardoor SVV het spel in eigen hand kon houden. Ook de goede opbouw en aanval van SW was weer een steeds weder kerend beeld in deze set, die SW met 15-6 won. In de tweede set behield SW het goe de spel tot er een blessure kwam. Enigszins aangeslagen lieten de dames AGAVS de kans om te lopen scoren. Tot 10-10 ging de strijd dan ook gelijk op, SW was het zwakke moment teboven en maakte ook de tweede set uit met 15-10. In de derde set bleek duidelijk het ge mis van de spelverdeelster. SW kwam achter te staan, maar ook deze inzin king kwamen de dames teboven. De achterstand werd ingelopen en AGAVS moest toezien dat ook deze derde set, en daarmee de volle winst, voor de gasten was. 11-15 Voor SVV, dat deze wedstrijd zeer goed speelde en verdiend heeft gewonnen. 2e klasse dames: Olympia 4 - SVV 6 3-1 De dames van SW 6 moesten een ,,nipt" verlies incasseren. In de eerste set ging de strijd aardig gelijk op. na een wat stroef begin aan de kant van SW. De vechtlust bij de Soester dames groei de en ook de beweging in het veld werd beter. Olympia had een goede en har de aanval die SW nogal eens in moei lijkheden bracht. In de laatste fase van deze set had Olympia de langste adem en SW zag deze set met 16-14 naar de tegenstander gaan. In de tweede set was er meer zelf vertrouwen bij SW, de dames voch ten fel. Er was een goed blok en een goede verdediging. En dan weer stil stand in het veld, waardoor de dames net iets te laat waren. Olympia haalde ook deze tweede set naar zich toe, 15-12. In de derde set kwam SW goed terug en kwam al gauw voor te staan. Het enthousiasme kwam weer terug en nu was het Olympia dat het onderspit moest delven, 10-15. Ook in de vierde set was SW góed óp weg om te Winnen. Dan wat misver standen onderling en Olympia maak te daar gretig gebruik van. SW bleef wel goed doorknokken om de punten, maar weer in die laatste fase bleek de tegenstander sterker 15-13. Pech voor de dames van SW die toch zeker een gelijk spel verdiend hadden. Olympia.6 - SVV 8 3-1 Ook het achtste damesteam moest de winst aan Olympia laten. In de le set verliep alles vlekkeloos bij SW. Er was een goede opbouw en een doeltref fende aanval. Ook het achterveld kon de aanvallen van Olympia goed ver werken. De setstand 6-15 laat dan ook duidelijk zien hoe goed het liep bij SVV. Zeer enthousiast werd er dan ook aan de tweede set begonnen, maar Olym pia kwam goed terug en bood meer weerstand. SVV zwakte wat af. De gemaakte fouten werden door Olym pia in punten omgezet. Deze set ging naar Olympia met 15-9. In de derde set was het zelfvertrou wen van de dames van SVV ver te zoe ken en er werd zeer nerveus gespeeld. Olympia hield het spel goed in handen, hun aanval bleef komen en het achter veld had totaal geen moeite met de matige pogingen van SVV. De setstand 15-2 laat wel zien dat de rood-witten er niet aan te pas kwamen. In de vierde set kwam SVV toch weer wat terug maar dit was echter van zeer korte duur. SVV zag de set ver loren gaan, 15-7. 4e klasse dames: SW 10 - Limvio 2 0-3 Het 10e damesteam van SVV moest een duidelijk verlies incasseren. In de eerste set ging het redelijk maar de aanval len van de tegenstander waren zo goed, dat SVV er totaal geen antwoord op had, 4-15. In de tweede set konden de Soester dames weliswaar vaker scoren en er werd ook goed in drieën gespeeld. Toch bleek ook in deze set de tegenstander te sterk, 7-15. In de derde set kwam SVV er weer niet aan te pas, slechts driemaal kon er gescoord worden, 3-15, en ook nu bleek dat Limvio te sterk was voor het tien de. 2e klasse heren: SVV 5 - SW 3 0-3 In de derby, het derde tegen het vijfde, waren beide teams er op gebrand om te winnen. Vooral het vijfde hoopte toch minstens één punt te kunnen pak ken. In de eerste set zag het er daar ook lang naar uit. Van beide kanten werd er goed aangevallen en ook de verdediging deed niet voor elkaar on der SW 5 stond steeds voor tot 13-11, in die laatste fase bleek het wat jon gere team, SVV 3, sterker te zijn en haalde de nipte winst, 14-16, naar zich toe. Ook in de tweede set nam SW 5 steeds weer de leiding. Maar ook ook nu was het weer in die laatste fase dat het der de de genadeslag gaf, 11-5. In de derde set leek SW 5 de hoop te hebben opgegeven. SVV 3 nam de lei ding en gaf deze niet meer uit handen, 4-15. Een leuke wedstrijd die SVV 3 weer twee punten opleverde. 2e klasse heren: SW 4 - Olympia 4 3-0 De heren van SVV behaalden een vrij gemakkelijke overwinning op de plaats genoten Olympia. In de eerste set liep het in het begin aardig gelijk op. SVV kon echter vaker scoren waardoor de eerste set voor hun was. In de tweede set bleef SVV komen met vele en harde aanvallen en Olympia viel terug. Ook de fouten bleven uit bij SW met name de technische fouten. Ook deze set was in het voordeel van SW. In de derde set hadden de rood-witten totaal geen moeite met de tegenstan der. Ze bleven hun zeer goede spel spelen en Olympia kon slechts enkele keren scoren. Een goede 3-0 overwin ning dus voor SVV, dat toch zeker meer tegenstand verwacht hadden van Olym pia. Wedstrijden voor de komende week: wo. 16-2; Dames; 21.30 uur SVV 5 - Olympia 3. Beukendal 20.15 uur SVV 9 - Olympia 7, Beukendal PSVA-SW 7, Amersfoort Spirit 5-SVV 8, Amersfoort Spirit 6-SVV10, Amersfoort wo. 16-2; Heren; BG&SV 3-SVV 5. Baarn do. 17-2; Jeugd Meisjes: SVV al-Vollkei al. Beukendal Tijdens de donderdag j.l gehouden jaarvergadering van Tempo Toer heeft J. Heulen de voorzittershamer van Th. Dessens overgenomen. Ook de finan ciën kwamen onder een nieuw beheer. H. Koenen droeg deze n.1. over aan P. Nijhuis. Het Toerbestuur werd alsvolgt samen gesteld: voorzitter, J. Reulen; secreta ris, J. Noorlander; Penningmeester, P. Nijhuis en leden J. Jansen en H. Koe nen. Door het toenemend aantal evene menten,dat dit jaar door Tempo Toer wordt georganiseerd, werden er ook een aantal commissies in het leven ge roepen om deze evenementen voor te bereiden. Evenementen waarbij vooral de lokale fietsliefhebber, in welke categorie dan ook, aan z'n trek ken kan komen, wnat iedere maand is er iets op toerfietsgebied te doen. Te beginnen op zondag 20 februari met de intussen bekende Tempo Snertrit, waarbij men kan kiezen tussen 30 en 55 km. De eerste gaat hoofdzakelijk door bosgebied en de tweede door het Plas- sengebied. Startgelegeneid is er van 9.00 tot 10.00 uur vanaf het Tempo Clubhuis, Indus trieweg 6 te Soest. Inschrijfgeld 2,50. Bij terugkeer is de snert en een broodje gratis, de eindcontrole sluit om 13.00 uur. De deelname is voor iedereen open. Midwinterloop S.O. Soest Zondag a.s organiseert S.O. Soest bij algehele afgelasting een midwinter loop. Alle senioren jeugdleden, dona teurs en ouders van jeugdleden worden om 11.30 uur in het paviljoen verwacht. Om 12.00 uur volgt het startschot in de Soester Duinen. Na afloop erwtensoep! Zaterdag 19 februari 1983: 08.15 -12.30 uur Nevobo competitie 12.30 - 23.00 uur KNKV korfbal Zondag 20 februari 1983: 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.00 - 21.00 uur Red Stars Zaterdag 19 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Badso badminton 19.00 - 21.00 uur Nevobo Zondag 20 februari 1983: 10.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 19 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 - ^7.00 uur idem Zondag 20 februari 1983: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Het Pensioenfonds PGGM te Zeist heeft een nieuwe hypotheekvorm ont wikkeld: de loon-vast hypotheek. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Hoevelaken brengt deze hypotheek op de markt. De loon-vast hypotheek zal voorlopig, als experiment, van toepas sing zijn op ongeveer 1.000 woningen, op diverse lokaties in ons land te bouwen door Sanders Verenigde Be drijven. Binnenkort wordt een begin gemaakt met de bouw van woningpro- jekten in Arnhem, Renkum en Soest. Bovendien zijn besprekingen gaande over nieuwbouwprojekten in onder meer Amstelveen, Apeldoorn, Eindho ven, Groningen en Rotterdam. Slaat de nieuwe hypotheekvorm aan, dan zal zij niet meer gekoppeld worden aan be paalde projekten, maar zal zij „een eigen leven" kunnen gaan leiden. De leningsvoorwaarden van de loon- vast hypotheek wijken sterk af van de voorwaarden van normaal gangbare hypotheken. Zo wordt het rentepercentage van de hypotheek vastgesteld onafhankelijk van de rentestand op de kapitaal markt. Het bestaat uit een basisper centage van 4 en een jaarlijks opnieuw vast te stellen aanvullend percentage, d£(t gelijk is aan de jaarlijkse algeme ne löongroei. Bij een algemene loon- groei van bijvoorbeeld 4 procent be taalt de geldlener 4 procent basisrente plus 4 procent loongroei, samen 8 procent rente. Bij een loondaling van 2 procent is dit percentage 4 minus 2, dus 2. Doordat de hypotheekrente wordt ge- gebaseerd op de ontwikkeling van het algemene loonpeil, wordt deze zo goed mogelijk op de algemene verdienkapa- citeit afgestemd. Voor de betaling van rente en aflossing is een systeem ontwikkeld waarbij de grote schommelingen in de loonont wikkeling niet van invloed zijn op de maandlast. Dit systeem voorziet in de spreiding van betalingen in de tijd. Het betalingsschema is daarom zó inge richt dat er sprake is van grote gelijk matigheid én van terugbetaling van de lening in precies dertig jaar. De geldlener blijft, ervan uitgaande dat zijn loon zich normaal ontwikkelt, gedurende de hele looptijd een vrijwel gelijk deel van zijn inkomen aan hy- potheeklasten betalen. Sterk punt van het systeem is dat de aanvangslasten laag zijn: voor een lening van 130.000 bedragen deze ongeveer 745,- en na aftrek van het belastingvoordeel onge veer 477,-. O Handbal vereniging Wedstrijd programma 20 februari Thuiswedstrijden Meisjes pup. 3 9.50 uur BDC 3 - EMM Jongens pup. 1 10.40 uur BDC 1 - Schalkwijk Meisjes adsp. 2 11.30 uur BDC 2 - Break Out Meisjes pup. 1 12.20 uur BDC 1 - Fidelitas Meisjes adsp. 3 13.10 uur BDC 3 - Takt '68 Dames jun. 3 14.00 uur BDC 3 - Shot '73 Dames sen. 3 14.50 uur BDC 3 - Shot '73 Dames sen. 4 15.50 uur BDC 4 - Neyenrodes 2 Heren jun. 2 16.50 uur BDC 2 - Achilles '28 Uitwedstrijden zondag 20 februari Heren jun. I 12.30 uur Amersfoort - BDC 1 Dames sen. 2 13.30 uur DHC - BDC 2 Jongens adsp. 14.00 uur UD - BDC Jongens pup. 2 14.20 uur Sport ver. - BDC 2 Meisjes adsp. 1 15.40 uur DWSM - BDC 1 Heren sen. 2 16.40 uur Seyst 2 - BDC 2 Dames jun. 1 17.05 uur Staedl/HMS - BDC 1 Dames sen. 1 14.00 uur Quick *20 - BDC 1 Heren sen. 1 14.30 uur AHC '31 - BDC 1 Vrij zijn: Welpen Meisjes pup. 2, Dames jun. 2, Heren sen. 3. Het risiko voor de geldlener wordt verder beperkt door bij onverhoopte gebeurtenissen een woonlastenver mindering toe te passen - 20% bij arbeidsongeschiktheid - 20% bij werkloosheid vanaf een half jaar tot maximaal twee jaar - 30% (voor de huwelijkspartner) bij overlijden van de debiteur. Het Pensioenfonds PGGM wil met deze nieuwe hypotheekvorm inspelen op de ontstane situatie op de woningmarkt. De loon-vast hypotheek heeft een vier ledig doel: - De loon-vast hypotheek korrespon- deert met de pensioenverplichtingen - ook loon-vast - die het Pensioenfonds PGGM heeft. De opbrengst uit de loon-vast hypotheek stemt dus overeen met de -gezien de loonontwikkeling - noodzakelijke aanpassingen aan de pensioenen. De 4 procent basisrente die in de loon- vast hypotheek zit, is nodig om de zoge naamde rekenrente te dekken. (De rekenrente is de veronderstelde rente opbrengst die minimaal gemaakt moet worden, ook als de pensioenverplich tingen niet toenemen). - Mensen, die niet in staat waren een eigen woning te kopen, kunnen dit met de loon-vast hypotheek wel doen: de loon-vast hypotheek koppelt gedurende de hele looptijd van dertig jaar de woonlasten aan de inkomensontwikke ling. - De werkgelegenheid in de bouwnij verheid wordt bevorderd. - Het Rijk kan worden bevrijd van een enorme financieringslast vooral op het punt van de premie A en B regeling. Energie-zuinige woning De woning is in samenwerking met enkele architekten ontwikkeld door de landelijke bouwonderneming Sanders Verenigde Bedrijven. Het bijzonder lage energieverbruik voor verwarming in de energie-zuinige woning is mogelijk dankzij goed door dachte isolatie, gekoppeld aan lucht- verwarming met warm teterugw in ning. Een tussenwoning gebruikt onge veer 700 m3 aardgas per jaar, een hoekwoning ongeveer 940 m3. Dit betekent dat de stookkosten in deze woningen respektievelijk ongeveer 35,- en ongeveer 50,- per maand bedragen. Bij de ontwikkeling is gebruik gemaakt van beproefde materialen van goede kwaliteit en relatief lage prijs. Het kostenverhogend effekt van deze bijzondere voorzieningen is beperkt tot minder dan 3.000,- per woning. Voorlopig kunnen de woningen in zes typen worden gebouwd, met drie tot vijf kamers per woning. De energie-zuinige woningen hebben de volgende voordelen: - lage bouwkosten - geringe onderhoudskosten, dankzij het gebruik van zoveel mogelijk onder houdsvrije materialen - optimaal woonkomfort, dankzij hoge isolatiewaarde - laag energieverbruik - lagere woonlasten. Het energieverbruik voor verwarming in de woning is afhankelijk van de wijze waarop erin wordt gewoond. Een van de voorwaarden is dat tijdens het stookseizoen geen ramen of buiten deuren langdurig open staan. Deze vorm van extra ventilatie (en daardoor warmteverlies) is trouwens overbodig omdat de woning al normaal via het luchtverwarmingssysteem wordt ge ventileerd. Hierbij wordt de van buiten komende koude lucht voorverwarmd met de warmte van de uitstromende ventila tielucht door middel van warmteterug- winningsapparatuur. Autospiegels vernield In het afgelopen weekeinde ontving de politie aangiften van vernieling van de buitenspiegels van drie in Soest ge parkeerde auto's. Het betrof hier de auto's van bewoners van de Verlengde Talmalaan, de Kuipers-Rietberghof en de Wiardi Beckmanstraat. Opmerke lijk bij de laatste aangifte is dat deze automobilist nu al voor de achttiende keer het slachtoffer is geworden van deze ergerlijke vorm van vandalis me.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15