d 50 Jaar geleden in Soest 1 Gemeente woningen niet langer gratis Lege scholen wijken wellicht voor woningen vraagt; uw aandacht; voor: vv Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek Raadsvergadering Ontheffing A.V.S. Hinderwet Hinderwet-ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet I Uitknippen en Bewaren Behandeling gemeentebegroting 1983 Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Bumper kielen Oprichtingsvergadering Soester Courant van woensdag 16 februari 1983 Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde ont heffing kunnen door een ieder gedurende 14 dagen na heden schrif telijk worden ingediend bij het college van b. en w. Degene(n) die tijdig schriftelijk bezwaren heeft/hebben ingediend, wordt/worden op zijn/hun verzoek op een door b. en w. te bepalen datum in de gelegenheid gesteld zijn/hun bezwaren mondeling toe te lichten. Maandag 21 februari - 19.30 uur: commissie algemene bestuurszaken. De agenda vermeldt o.m. notulering raad verordening geluidmeetdienst gemeente Soest verordening geluidshinder gemeente Soest automatisering overuren politie Dinsdag 22 februari -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat o.m. Brief van bewoners van de Molenstraat d.d. 15 januari 1983 waarin bezwaren worden geuit tegen het verlenen van een ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinder wet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een jongerencentrum op/in het perceel Molenstraat 142 (achter). Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan ..Begraaf plaats" Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Oranjelaan 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gron den gelegen binnen het bestemmingsplan Industrieterrein Soes- terberg. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gron den gelegen in het bestemmingsplan Overhees. voor een per ceel aan de Dalweg en voor het winkelgebied van de Van Wee- destraat. Bouw van 18 premie-B-woningen in Overhees IV. Woensdag 23 februari -19.30 uur: commissie bedrijven en personeelszaken. Op de agenda staat o.m. behandeling van de aan de gemeenteraad gerichte brief inzake chemische onkruidbestrijding vaststelling verslag van de vergadering van 5 januari 1983 behandeling van de jaarrekening en het jaarverslag 1981 van van de dienst gemeentewerken voorstel tot vaststelling van de ..Verordening geluidmeetdienst dienst gemeente Soest" voorstel tot vaststelling van de „Verordening geluidshinder meente Soest" Donderdag 24 februari -19.30 uur: commissie financiën De agenda heeft de volgende punten: Goedkeuring begroting 1983 van de Stichting Openbare Biblio theek Soest. Garanderen van rente en aflossing van door de Beheersstich ting Braamhage te sluiten geldleningen t.b.v. de renovatie van het verzorgingstehuis Braamhage. Garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden t.b.v. het bejaardencentrum Molenschot te sluiten geldlening. Vaststellen van het jaarprogramma welzijnsvoorzieningen en aktiviteiten 1983. Verantwoording burgemeester en wethouders jaarrekening 1981. Fusie automatiseringscentra I. A.M. - C. V. A. De agenda's en de stukken die op de agenda's betrekking hebben liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissieverga dering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeLing van de agenda geeft de voorzitter de spre kers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bon dig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan. indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. De eerstvolgende raadsvergadering is tevens de vergadering waarin de begroting 1983 behandeld wordt. Daarom worden twee dagen be steed aan het vergaderen en wel maandag 7 maart en woensdag 9 maart. Beide dagen beginnen om 15.30 uur. waarbij om ongeveer 17.30 uur een korte pauze plaatsvindt. Maandag zal de vergadering om ongeveer 22.30 uur afgelopen zijn. De agenda ziet er als volgt uit: Vergadering op 7 maart 1983 Algemene beschouwingen en eventueel aanvang behandeling be grotingen takken van dienst. Vergadering op 9 maart 1983 (vervolg) behandeling begrotingen takken van dienst en vaststelling van de begrotingen 1983, inclusief de le wijziging, waarbij tevens te behandelen de volgende voorstellen: 1. Vaststellen van de notulen van de openbare vergadering van 25 november 1982 en 16 december 1982. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gron den gelegen in het bestemmingsplan Overhees, voor een perceel aan de Dalweg en voor het winkelgebied aan de Van Weedestraat. 5. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Begraaf plaats". 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Oranjelaan 6. 7. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gron den gelegen binnen het bestemmingsplan Industrieterrein Soester- berg. 8. Voorstel tot goedkeuring van de begroting 1983 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest. 9. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de Beheersstichting Braamhage te sluiten geldleningen ten be hoeve van de renovatie van het verzorgingstehuis Braamhage. 10. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Be jaarden ten behoeve van het bejaardencentrum Molenschot te sluiten geldlening. 11. Voorstel tot vaststellen van het jaarprogramma welzijnsvoor zieningen en aktiviteiten 1983. 12. Voorstel tot het vaststellen van de „Verordening Geluidmeet dienst gemeente Soest". 13. Voorstel tot het vaststellen van een „Verordening geluidshinder gemeente Soest". 14. Voorstel tot het opheffen van de openbare kleuterschool De Ben- gelenbak en tot het verlenen van ongevraagd eervol ontslag aan de hoofdleidster van deze openbare kleuterschool. 15. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer C. M. van Megen ingediend bezwaarschrift tegen de weigering van een ontheffing van de Zóneverordening Hinderwet. 16. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer F. J. Marsé ingediend bezwaarschrift tegen de weigering van een ontheffing van de Zóneverordening Hinderwet. 17. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer J. H. van Velzen inge diend bezwaarschrift tegen de weigering van een ontheffing van Zóneverordening Hinderwet. De begroting 1983 en de agendastukken liggen ter inzage in het INFOr matiecentrum. (openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 82. 5e lid van de Algemene Verordening van de gemeente Soest bekend, dat op de secretarie vanaf heden gedurende 14 dagen op de werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur alsmede op de hulpsecretarie Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage ligt een verzoek van De vete Beheer B. V., Josef Israëlslaan 8 te Bosch en Duin om ontheffing van het bepaalde in artikel 80 van de A.V.S. voor de opslag van caravans t.b.v. ver koop op het perceel Eademakerstraat 40 te Soesterberg. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings-, cq. revisie-cq. uitbreidingsvergunning van Stam Carrosserie BV, Nieuwerhoekplein 1 te Soest voor een autoher- stelinrichting (plaatwerk en spuitinrichting) op het perceel Energie weg te Soest (kad. K 4, nr. 5365 ged. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden inge diend vóór 17 maart a.s. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 9 maart om 9.00 uur in het gemeentehuis. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings- cq. revisie cq uitbreidingsvergunning voor: een brood en banketbakkerij op het perceel Ossendamweg 24 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder aan buiten toe. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders in brengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 16 februari 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtig de worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren heb ben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Bij besluit van 1 februari 1983 heeft het college van b. en w. een be slissing genomen op een verzoek om een oprichtings, cq revisie cq. uitbreidingsvergunning van: M. H. Bosboom, Wiardi Beckmanstraat 515 te Soest voor een auto schade herstelinrichting op het perceel Birkstraat 105 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: „positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften Ier voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe" Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 16 februari a.s. ter in zage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b- de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. I Belangrijke telefoonnummers: Brandalarmnummer Soest - 13333(02155) I Brandalarmnummer Soesterberg - 1333 (03463) Gasstoringen - 14258 02155 I C.A.I.-Storingen - 20204(02155) Politiealarmnummer Soest - 14444 02155 I Politiealarmnummer S'berg - 1234 (03463) Ambulancevervoer Alarmnummer Soest -14049 02155 a Ambulancevervoer Alarmnummer S'berg -012345 (033) Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1983: a. van de plaatselijke inkomsten en uitgaven b. voor het bedrijf gemeentewerken c. voor het grondbedrijf d. voor de gemeentelijke sociale dienst e. voor het gasbedrijf en de centrale antenne-inrichtingen en f. voor de vleeskeuringsdienst aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secretarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 1 februari 1983 plaatsen van een antenne op het perceel Choristenpad 13; plaatsen van een schutting op het perceel Lange Brinkweg 84 bouwen van een garage op het perceel Lange Brinkweg 40; plaatsen van een portacabine op een perceel gelegen aan de Ban- ningstraat kad. gem. Soest, sectie E 7, nr. 3535). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan Sanders Verenigde Bedrijven B.V., Biesbosch 225 te Amstelveen, ten behoeve van het bouwen van 179 vrije sector woningen met ber gingen in de wijk Overhees 4 (kad. gem. Soest, sectie G, nrs. 6236, 6239, 7464,8067. alle ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf don derdag 17 februari 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente-secretarie, afd. 1, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR "De gemeente zal gronden en huizen moeten blijven verkopen, omdat er ei genlijk verlies op wordt geleden," al dus wethouder drs. J. L. Menne (CDA) vorige week bij de behandeling van de begroting van het grondbedrijf in de fi nanciële commissie. De gemeente heeft nog ongeveer zestig woningen in bezit, waarvan de bewoners vrijwel of helemaal geen huur betalen. "Gezien de financiële situatie van de gemeente is het belangrijk dat we die woningen leeg verkopen. De huidige bewoners willen we dan extra punten geven voor de huur van een andere woning," deel de de wethouder mee. Wat betreft de gemeentelijke uitgaven merkten vrij wel alle commissieleden op, dat deze nog steeds te hoog zijn. "Niet de belas tingen en rioolrechten moeten omhoog, maar de gemeente moet effectiever be zuinigen," meende de heer R. A. van Logtenstein (CDA). Het grondbedrijf heeft het laatste half jaar 300.000 a 400.000 minder kapi- taalslasten hoeven te betalen, in ver band met een groot aantal grondverko- pen. Wethouder Menne kondigde aan dat deze verkoop met worden doorge zet. Ook het gratis gebruik van ge meentewoningen wordt aangepakt. "Dat gebruik is historisch gegroeid," bracht hij naar voren. "De brieven met onze plannen zijn al aan de bewoners verstuurd. We hebben advies gevraagd aan de woonruimteverdelingscommis sie over de toekenning van extra pun ten voor deze mensen. "Operatie Stofkam" De gemeente moet over de hele lijn be zuinigen en er moet strakker aan de nullijn worden vastgehouden. Daar waren de leden van de commissie financiën het wel over eens. Onder de zachtaardige benaming "operatie stof kam" vinden zij een verdere beperking van de uitgaven noodzakelijk. "Je hoeft maar te prikken in de begro ting en je ziet dat de uitgaven stijgen", constateren Jan Visser (Prog. Soest). Raymond van Gelder (PvdA) en Neks Blommers (WD) zetten vraagtekens bij een aantal gemeenschappelijke re gelingen, zoals het Gewest Eemland. "Soest draait voor een deel van de kosten voor de uitbreiding van het se cretariaat op. Wat zijn de voordelen daarvan?" vroeg Van Gelder zich af. "Er moet intern meer gesneden wor den. Dan moeten we maar taken laten liggen." Buffer De heer Van Logtenstein vond te hoge telefoonkosten in zijn stofkam en wil het gebruik van buitenlijnen bemoeilij ken. De grote stijging van de kosten voor verlichting en verwarming trok ken de aandacht van Raymond van Gelder. Jenny Allard (D'66) vroeg naar aanleiding van een financiële "buffer" in de begroting van 300.000 gulden of er misschien belastingver laging op komst is: "Als u eerst met deze cijfers was gekomen hadden we Wiardi Beckmanstraat- flats mogelijk op CAI-net Het gemeentelijk Gas en CAI-bedrijf is momenteel met de woningbouwver eniging Soest in onderhandeling over de eventuele aansluiting van de flat woningen aan de Wiardi Beckman straat op de Centrale Antenne-Inrich ting (CAI). Het gaat om 160 flats, die nu nog zijn aangesloten op een gemeen schappelijke antenne-inrichting. De directeur van het gemeentelijk Gas- en CAI-bedrijf, de heer B. M. Bone- schansker, deelde dit vorige week mee in de commissie bedrijven en perso neel, naar aanleiding van vragen over het aantal aansluitingen op de centrale antenne. Dit vertoont, ondanks de ge ringe nieuwbouw in Soest, nog steeds een stijgende lijn. Wat er moet gebeuren met het toene mend aantal schoolgebouwen dat leeg komt te staan is onderwerp van uitvoe rige discussie in het college van burge meester en wethouders. Dit deelde wethouder drs. J. L. Menne (CDA) vorige week mee tijdens het begro- tingsonderzoek door de commissie on derwijs. Het verkopen of verhuren van de schoolgebouwen levert steeds meer moeilijkheden op. Vandar dat de ge dachte terrein wint om op de plaats van de schoolgebouwen woningbouw te realiseren. De omschakeling om scholen niet meer door particulieren maar door bedrij ven te laten schoonmaken, levert een financieel voordeel op en moet verder worden doorgevoerd. Bezuinigingen op de stookkosten van de schoolgebouwen komen er nog niet optimaal uit, omdat men aan het nieuwe stooksysteem moet wennen. En wethouder Jan L. Menne (CDA) maakt zich sterk om bij de begeleiding van het onderwijs een derde systeembegeleider aan te trek ken. Deze drie punten kwamen in de commissie onderwijs naar voren bij de behandeling van de begroting van dit jaar. Op opmerkingen van de heer G. van Brummelen (CDA) over de opvallend hoge stookkosten van het Van Arkelin- stituut reageerde de wethouder met de mededeling dat er met vertegenwoor digers van het instituut wordt onder handeld. Zijn fractiegenote Ans Greef- horst constateerde te grote verschillen in de telefoonrekeningen van de scho len." Als het nog zo is, moet er iets aan gedaan worden," merkte zij op. Lydia Meijer (PvdA) wees op het ge vaar van het spuiten tegen ongedierte bij kleuterscholen. Dit heeft volgens haar aanleiding gegeven tot klachten. Zij vroeg verder om een derde sy steembegeleider voor het onderwijs in Soest. "We hebben er nu twee en die hebben het te drukWethouder Menne deelde mee dat dit nog niet in het col lege aan de orde is geweest, maar dat hij zich in wil zetten voor deze zaak. Volgens hem zou het mogelijk zijn via een verschuiving binnen de Onderwijs begeleidingsdienst in deze regio, een der de man naar Soest te halen. "Amers foort zit wat ruim in vergelijking met ons," lichtte hij toe, "maar ik kan niets beloven." niet zo hoeven snijden in de vereni gingen en instellingen." Wethouder Men ne was het daarmee oneens: "Het is hele maal geen veilige zaak." Er is onvoldoen de ruimte voor te treffen van nieuwe en vervangende voorzieningen. We moeten ook rekening houden met een vermindering van de financiële steun van het Rijk. Belastingverlaging wordt in het grotere verband van inkom sten en uitgaven voor 1984 en volgen de jaren bekeken door het college Ook in Soest neemt vandalisme toe Er is ook in de gemeente Soest sprake van toenemend vandalisme, op steeds meer plaatsen. Dit zei de directeur van Gemeentewerken, ir. S. H. Brunekreef, vorige week in de commissie bedrijven en personeel naar aanleiding van een vraag van Jan Visser (Prog. Soest). Er zijn plaatsen die doorlopend het mikpunt van vernielingen zijn. Eén daarvan is de containerstortplaats aan de Schans. Daar wordt bijna elke week het gaas kapotgeknipt door mensen, meestal jongelui, die de containers wil len doorzoeken op bruikbare spulletjes. Het gaas wordt zo vaak vernield en de kosten van herstel worden zo hoog, dat het volgens ir. Brunekreef zo langza merhand tijd wordt ertoe over te gaan een veel steviger hekwerk te plaatsen dan er nu staat. De vernielingen in Soest hebben vooral betrekking op het doormidden breken van pasgeplante boompjeshet leegha len van plantenbakken; het vernielen van hekwerken; het lopen over (school) daken met als mogelijk gevolg lekkages, en het van daken weg halen van lucht- en afvoerkanalen, al dus de heer Brunekreef. w Bumper Denim Jeans 49.75 - 59.75 Bumper Denim Body warmers 79.50 H Denim Body- 1 warmers 79.50 Jfl m Toestemming rommel markt Het College van B. en W heeft toestem ming verleend aan de bazarcommissie van het Van Arkel Instituut om op za terdag 11 juni op het terrein van het In stituut een bazar/rommelmarkt te houden. van de afd. Soest van den Nederlandsche R.K. Bond voor Groote Gezinnen Evenals reeds in een 60-tal plaatsen hier ten lande, zal ook in Soest worden getracht een afdeeling van bovengenoemden bond op te richten. Hiervoor heeft zich een voorloopig comité gevormd. Dit comité roept U thans op tot bijwoning van de oprichtingsvergadering op MAANDAG 21 FEBRUARI 's avonds te 8 uur (na de H. Fam.in het St. Joseph-ge- bouw aan de Steenhoffstraat. Dien avond zal het woord worden gevoerd door den secretaris van den bond voor Groote Gezinnen, den heer J. H. Kraay uit Breda. Alg. Nederl. Fascistenbond Maandag- en Woensdagavond zal de heer J. A. Baars, leider van bovengenoemde organisatie op een tweetal vergaderingen resp. te Soesterberg en Baarn spreken. Het bestuur van de afd. Soest-Soester- berg noodigt iedere belangstellende en eerlijke tegenstander uit, om de waarheid te vernemen over het door de groote pers zoo enorm belogen Fascisme. Ieder is welkom, behalve communisten, daar een Fascist met deze landverraders niet debatteert. Men zie verder de advertentie in de plaatselijke pers. 'Het bestuur v.d. afd. Soest- Soesterberg der. A.N.F.B. P. B. J. v.d. Hemel, PI. leider Postweg 67, Soesterberg. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U voor onderstaand een plaatsje in Uw blad. Meermalen heeft het 't Soester publiek geërgerd, dat hier niet de juiste samenleving bestaat op organisatiegebied. Dat is ook heden voor de zoo- veelste maal het geval Deze week waren er 2 Zanguitvoeringen op één avond, de volgende week twee filmvertooningen op één avond. Merkt men niet, dat men zoo tot schade en ongerief werkt van zichzelf, de andere vereen, en het publiek, daar men toch maar op één plaats kan zijn? Hierom stel ik voor te doen, wat op andere plaatsen gebeurt. Eén persoon houde nota van de bezette avonden met omschrijving, alvorens een avond definitief vast te stellen voor uitvoering, openbare avond of zelfs huishoudelijke vergadering, informeere men en indien vrij, dan laat men deze aanteekenen. Dit is in het belang van iedere veceeniging, ook neutrale. Deze persoon beschouwe het ook als neutraal en dient in het centrum der gemeente te wonen en om de koe nu maar eens bij de hoorns te vatten, zou ik hiermede den heer A. Endendijk willen verzoeken, zich hiermede te willen belasten en aan zijn bereidwilligheid ook in dit blad bekendheid te willen geven, wat ik hoop en ook wel geloof. Wij mogen dan ook zeker op Uw medewerking en dat uwer vereeniging rekenen? Hoogachtend en dankend, ANONIMUS. Waarschuwing De aandacht van houders van automobielen, vaartuigen en andere vervoermiddelen wordt er op gevestigd, dat het in den laatsten tijd veelvuldig voorkomt, dat geleende, gehuurde, of in huurkoop gekochte vervoermiddelen dienstig worden gemaakt aan het plegen van fraude leuzen in-, uit- of vervoer van goederen. In een zoodanig geval zal het vervoermiddel, overeenkomstig de des betreffende wettelijke bepalingen, ongeacht of de fraudeur zelf, dan wel een ander de eigenaar is, in beslag worden genomen en zal in daartoe leidende gevallen de verbeurdverklaring gevorderd worden. Zij, die vervoermiddelen verhuren, of op welken voet ook aan anderen in gebruik afstaan, dienen zich derhalve in hun eigen belang zekerheid te verschaffen, dat het vervoermiddel niet voor smokkel-doeleinden zal worden gebezigd. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Aangehouden Naar wij vernemen, is 't de politie gelukt deze dagen de hand te leggen op vijf jeugdige personen, die in den laatsten tijd verschillende rijwiel lantaarns en dynamo's hebben ontvreemd. Het zijn K. J: K., W. J., K. v. E., G. van E., en E.V. Bij een van deze personen is bovendien nog een geheel nieuw rijwiel in beslag genomen. De Werkverschaffingscommissie te Soest brengt nogmaals met nadruk onder de aandacht van belanghebbenden, dat de aanvragen om plaatsing bij de Werkverschaffing volledig en naar waarheid dienen te worden ingevuld. Indien zulks wordt nagelaten zullen deze aanvragen niet in behandeling worden genomen. Soest, 18 februari 1933. De Werkverschaffings-commissie, K. LODEESEN, Voorzitter. H. BOSSERT, Secretaris. R.K. Gymnastiekclub „Crescendo" Soestdijk De onlangs opgerichte R.K. Gymnastiekclub „Crescendo", welke zijn oefeningen houdt in het Gymnastieklokaal aan de Mariastraat, (hoek Koninginnelaan) in Soestdijk, mag zich reeds in een hoogen bloei verheugen. Ruim 100 kinderen hebben zich als lid laten inschrijven en zijn reeds druk aan het oefenen onder de uitstekende leiding van Mej. J. Couturier, gymnastiekleerares alhier. Het bestuur heeft gemeend, deze vereeniging thans ook toegankelijk te moeten gaan stellen voor de schoolvrije jeugd en eventueel voor volwassenen en heeft daarvoor het noodzakelijke materiaal aan toestellen besteld. Vóór 1 Maart zal de gymnastiekzaal dan ook geheel zijn aangekleed met de vereischte toestellen, zooals ringen, brug, Zweedsche rekken, springmateriaal, bok en oefenstokken. Tevens is als gymnastiekleeraar voor de jongens en eventueel voor de grootere meisjes benoemd de heer A. Haring, gymnastiekleeraar te Hilversum, die als zoodanig werkzaam is aan de bloeiende Hilversumsche R.K. Gymnastiekvereeniging „Actif". Voorlopig zullen - bij genoegzame deelname - weer twee nieuwe afdeelingen worden opgericht, n.1. een voor de jongens en een voor de meisjes tusschen de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. De oefentijd zal nader worden geregeld, omdat daarover eerst met de leden, die zich opgeven, moet worden geconfereerd. De contributie bedraagt voor deze leden 10 ets. per week (per les). Het is voorloopig nog voldoende enkel gymnastiekschoenen te bezitten, doch van 't zomer zal een gymnastiek- pakje moeten worden aangeschaft. Voor opgave als lid kan men zich hetzij schriftelijk, hetzij mondeling melden, bij den Secretaris der Vereenigng, den heer J. H. Pieper, hoofd der Mariaschool, Koninginne laan 33, Soestdijk. Opgave van adres en geboortedatum is gewenscht. Degenen, die zich opgeven, krijgen daarna zoo spoedig mogelijk bericht, wanneer de eerste bijeenkomst zal plaats hebben.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5