I/a ff Oosten Totografieon^ikke/tuw -fttm 2è/f/ m d' Oude Enghe een bar gezellig eetcafé Meningen van lezers |i 'De onderlinge van 1975' in Jazzclub De Borg Projekt Thuishulp heeft goede kans van slagen 'Ton aan bezuinigingen niet op te brengen' Meer aandacht voor 'vergeten groep' in opgroei-periode FilmhuisLolita FilmhuisNovecento Tentoonstelling Aad Dekker Met Raad en Daad Mijn (ongevraagde) mening Vrouwen, ontwaakt De Onderlinge van 1975' Kunstwerk Foto's, Soester Courant Nóg een klok wegge nomen Sport-deelnemers richten zich tot gemeenteraad Voor 5200 sierraden weg Drs. Fetter gevestigd als klinisch pedagoog HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 17 februari: Vrijdag 18 en zaterdag 19 februari: ƒ2,-. Tot en met 25 februari: "Apollo" houdt donateursavond „Heaven's Heroes" in De Loofhut Politie gaat letten op deeini 6 Soester Courant van woensdag 16 februari 1983 7 ,■■1 [MÊ alle films v°or 4 uur 's middags *TWÊ0C\\ W"ktl alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. Foto: Goos van der Wilt Reeds in onze editie van 19 januari 1.1. besteedden wij aandacht aan het feit dat taveerne d' Oude Enghe een gedaantewisseling heeft ondergaan. Wij willen u echter het eindresultaat hiervan niet onthouden. Op de foto ziet u een gedeelte van het gezellige interieur. De Oude Enghe beschikt behalve over zeeduivel, enz., enz. Alle verse vis is af- een ruime bar over ±50 zitplaatsen komstig uit IJmuiden. Na het eten kan waar men gezellig kan eten. Iedere men rond de open haard of stamtafel donderdag en vrijdag serveert men nog even een afzakkertjë némen, verse vis zoals: schol, kabeljouw, tong, in ere herstel is "happy-hour"d.w.z. dat men van 17.00 - 19.00 uur bij het borreltje of pilsje gratis kleine hapjes krijgt. De keuken van de Oude Enghe is open tot 24.00 uur. Ook zij die 's avonds laat nog wat willen eten kunnen hier dus terecht. Uiteraard kan men ook een sateetje of kippetje meenemen om thuis op te eten. Kortom: d' Oude Enghe is inderdaad een bar gezellig eetcafé. Onlangs ontdekte ik in een Overhees- vijver een groot glimmend voorwerp en ineens drong het tot mij door dat 't het kunstwerk moest zijn, dat O ver hees I al zo lang had moeten ontberen Hoewel (of juist omdat) het een echte blikvanger is vind ik persoonlijk dat het kunstwerk beter tot zijn recht zou zijn gekomen in een fontijenpartij in een moderne flat- of winkelwijk. Maar wie ben ik? Over de prijs wil ik niets zeggen. Kunst is nu eenmaal duur en als het siervoor werp niet vroegtijdig wordt gesloopt kon het heel lang mee en dan brengt het zijn geld wel op. Het a.s. brand- weerfeest is echter éénmalig, vandaar zeker dat de financiering ervan meer problemen oplevert. Nu is er een raadsmeneer, die zegt dat hij voor wei nig geld best in staat is een gezellig feestje te bouwen. Laat nu juist die raadsmeneer wel de laatste persoon zijn, die ik als gangmaker op een feest je zou verwachten. Dat een mens zich toch zo in iemand kan vergissen! Wat ik heel jammer vind is, dat er nu gepro beerd wordt de vrijwillige brandweer mensen bij o.a. de Vrije Teugelloze kinderen in de martelaren hoek te stop pen. Vrijwilligers zien hun werk m.i. vooral als een (avontuurlijke) hobby met daarbij wellicht een beetje roe ping. En hobby's kosten nu eenmaal geld. Ik kan me echt niet voorstellen dat de (te hoge?) presentiegelden van raads- en commissieleden de brand weermensen ervan zullen weerhouden hun werk als altijd zo goed mogelijk te doen. De huisvestingstoestanden hebben mij weer eens in verwarring gebracht, zo ineens stonden er in de krant 5-kamerflats van St. Joseph te huur. Niet te geloven gewoon. Ook blij ken er al jaren gemeentewoningen te zijn waarvoor de bewoners al die tijd (vrijwel) geen huur hoefden te betalen, omdat die huizen gesloopt zouden wor den of zoiets. Nu hebben de .huurders" jaren lang geld kunnen sparen, maar kennelijk geen huisvestingspunten, vandaar dat er over gedacht wordt die mensen geen subsidiegeld, maar subsi- diepunten te geven. Gelukkig dus maar weer dat de puntenpot nog niet leeg is. E. G. Timmer-Geerlings Woensdag 9 febr. j.1. vierde de NCVB-- Soest haar 25-jarig jubileum met een receptie en een feest in het Griftland College. Alle vrouwenorganisaties en vrouwenbewegingen verenigd in de Vrouwenraad Soest werden middels een schrijven op de hoogte gesteld van dit heugelijk feit en uitgenodigd voor de receptie en/of het feest. Vrouwen voor Vrede Soest liet zich met een flinke delegatie, 14 vrouwen, verte genwoordigen op de receptie. Gezien het feestelijk karakter van deze ge beurtenis wilden de vredesvrouwen het niet alleen bij felicitaties en een bloe metje laten. Zij brachten een lied ten gehore van Maria Glissenaar, waaraan door de vredesvrouwen zelf nog een speciaal geschreven couplet toegevoegd was. Omdat misschien niet alle aanwezigen de tekst woordelijk hebben kunnen Volgende week vrijdag, 25 februari, om 22.00 uur speelt "De onderlinge van 1975" in De Borg. Dit orkest bestaat uit 7 man en wordt aangevuld door de zan geres Conny van Bergen. Het repertoire van de groep beperkt zich niet alleen tot dixieland, ook Zuid» amerikaanse, disco- en dansmuziek wordt ten gehore gebracht, terwijl een top-40 nummer ook niet uit de weg wordt gegaan. Door dit repertoire, én het enthousiasme van de musici, zijn zij na ruim 5 jaar één van de meest ge vraagde swing-acts, die al vele feesten muzikaal hebben omlijst. De leden van het orkest zijn: Frank Muyser, gitaar, banjo; Gerrit Kohier, trompet, bugel en pockettrompet; Ted de Jong, slagwerkDick Koster, tenor, altsaxofoon en klarinet; Wim Velthui- zen, contra- en electrische Fenderjazz- bas; Thom Janus, piano en elektrische' Fenderpiano; Siebe Overeem, trom bone, en als vocaal soliste Conny van Bergen. verstaan, leek het mij goed om de woorden nogmaals onder uw aandacht te brengen. Vrouwen, ontwaakt Hela, gij vrouwen, slaap je nu nog? Kom uit je dromen, haast je nu toch. 't Uur van bevrijding, dat moet nu toch komen. Laat je door machten nu niet meer irito-» men Vecht voor het leven en strijd met ons mee. Hela, gij vrouwen, slaap je nu nog? Kom uit je dromen, haast je nu toch. Denk niet dat vrijheid komt van bom men en geweren. Dat zijn maar praatjes van machtige heren Vecht voor het leven en strijd met ons mee. Lieve Christenvrouwen, hier op je feest vragen wij je dringend, schoei toch je leest de derde wereld nu niet laten creperen en dat atoomgeweid helpen te keren. Vecht voor het leven en strijd met ons mee. Lid zanggroep Vrouwen voor Vrede A. A. Siddrë, Valeriaanstraat 10, Soest.; Er is nog hoop, dacht ik toen ik zondag ochtend 13 februari lang 'het kunst werk' van Herman Joosten liep. Nou moet ik toegeven, dat de sculptuur, stralend in het winterzonnetje beter had kunnen uitkomen. In gedachten prees ik het college van B W die de opdracht had verstrekt. Zij moet een vooruitziende blik, het vertrouwen en de durf hebben gehad om dit unieke werkstuk door deze kunstenaar te laten vervaardigen. In de prijs die ervoor be taald werd, komt onze liberale han delsgeest tot uitdrukking. Voor de kos ten van pakweg een knappe BMW of Mercedes, heeft de gemeente Soest zich een Rolls Roys verschaft. Het roestvrij stalen kunstwerk belooft in weer en wind echter langer mee te gaan. Let op, straks komt er een Amerikaan die er een miljoen voor biedt. Maar Nederland verkoopt de Nachtwacht toch ook niet? Dus B W, mocht uw beleid met deze aankoop op weerstand stuiten, dan ben ik bereid om voor dezelfde habbekrats deze 'phallus met straalaandrijving' van u over te nemen. Dan ga ik wel een tijdje in een eend rijden. Ignas Valkenet geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Van Weedestraat 47A Soest Bij de inbraak die vorige week plaats vond in een woning aan de Verlengde Kolonieweg, waarbij een antieke Friese staartklok werd weggenomen, blijken de daders zich ook over een tweede klok te hebben 'ontfermd.' In dit geval betreft het een zgn. 'paardjes- klok' ter waarde van 800,-. De ei genaar deed van deze diefstal alsnog aangifte bij de politie. Zoals eerder in deze krant te lezen stond wordt er een uniek projekt thuis hulp in de gemeenten Soest en Baarn opgezet. Op grond van de tot nu toe bin nengekomen reakties heeft het projekt een goede kans van slagen. Binnen het projekt worden vormen van thuishulp ontwikkeld, waarin nog niet wordt voorzien door de bestaande professio nele of vrijwilligersorganisaties. Het werk zou konkreet kunnen inhouden - aparte huishoudelijke verrichtingen (b.v. zilver poetsen, kast opruimen - tuinonderhoud; - kleding reparatie - hulp bij opstaan en/of naar bed gaan - helpen bij het koken - oppas/opvang van kinderen thuis bij één-oudergezinnen - oppassen bij een gehandicapt kind; - acute situaties waarbij hulp nodig is in de thuissituatie, etc. Het is de bedoeling dat deze vormen van thuishulp ook 's avonds en in het weekeinde aangeboden kunnen wor den. Thuishulp voor bejaarden Volgens projektleider W. Veldhuizen komen tot nu toe de meeste aanvragen voor hulp van zelfstandig wonende be jaarden. Het is juist deze kategorie be jaarden voor wie de thuishulp veel kan betekenen. Vaak kunnen deze bejaar den niet alles meer zelf. Als ze veel hulp nodig hebben kunnen ze terecht bij de bejaardenverzorging, maar vaak zie je dat bejaarde mensen ge baat zijn met wat hulp bij kleinere za ken, b.v. boodschappen halen als het buiten glad is, etc. Juist dit soort kleine zaken zijn erg belangrijk voor bejaar den. Thuishulp voor één-oudergezinnen Het projekt thuishulp richt zich niet alleen op bejaarden. Het probeert zich te richten op iedereen die thuishulp nodig heeft, zoals één-oudergezinnen. De projektleiding wil dan ook graag in kontakt komen met deze mensen. Uit de binnengekomen reakties blijkt dat het projekt ook hier in een behoefte kan voorzien. Voor de nadere invulling van deze vorm van thuishulp wil de projektlei ding in kontakt komen met mensen die zich in deze situatie bevinden, juist om dat belanghebbenden zelf het beste kun nen aangeven hoe deze thuishulp het beste tot zijn recht kan komen. Hoe verder? De projektleding hoopt de komende weken voldoende reakties binnen te krijgen om deze thuishulp daadwerke lijk uit te voeren. Tegelijkertijd met dit artikel verschijnt er een personeelsad vertentie waarin 5 medewerk(st)ers gevraagd worden, zodat verwacht mag worden dat begin maart met het werk kan worden begonnen. Wie nog ideeën of suggesties heeft of meer informatie wil, kan schriftelijk en/of telefonisch reageren. Telefonisch op maandag, dinsdag en vrijdagochtend in Baarn: tel. 02154- 17841. Op woensdag en donderdagochtend in Soest: tel. 02155-19004. Schriftelijk: Projekt Thuishulp, t.a.v. W. Veldhuizen, Eemnesserweg 10, 3741 GA Baarn. De projektleiding hoopt op spoedige reacties. De deelnemersvergadering van de Sportstichting, die vorige week in het clubgebouw van K.V.O. in Soesterberg werd gehouden, heeft geresulteerd in een door de deelnemers gezamelijk aangenomen motie, waarin de 100.000 bezuinigingen die de sport in 1983 moet opbrengen van de hand wordt gewezen. Naast de bezuinigingen die in de afge lopen jaren al op de sport zijn toege past 242.000) oordeelde de gemeente raad het in november j.1. nodig dat nog eens een ton door de sport wordt inge leverd. De deelnemers lieten er vorige week geen misverstand over bestaan dat zij daartoe geen kans zien. De financiële ombuigingsplannen (het enige agenda punt voor de vergadering) zaten met name voorzitter C. Boerkoel van S.O.Soest hoog. Hij vroeg zich af hoe men toch aan het bedrag van 100.000 was gekomen. "De gemeenteraad is op de verkeerde weg door dit 'handje klap.' Hebben de gemeenteraadsleden eigenlijk wel enige notie van wat er in de sport gebeurt? De partijen moeten maar eens aangeven wat zij politiek gezien met de sport willen. Vinden zij dat de sport alleen beoefend moet wor den door de financieel draagkrach- tigen, of is de sport er voor iedereen? De aanwezige raadsleden Jacobs (VVD), Strietman (CDA) en Van den Brakel (PvdA) deelden in grote lijnen de zorgen van de aanwezige sportbe stuurders. Voorzitter Plomp had er aan het begin van de vergadering al op gewezen dat de sportbeoefenaren sa men een kwart van de Soester bevol king vormen en dat er een wankel evenwicht bestaat tussen de vraag naar acommodaties en het aanbod er van. De discussie werd afgerond met een motie waarin de vergadering uitsprak dat "de door de raad eerder gevraagde bezuinigingen door de Sportstichting van 100.000 niet zijn op te brengen zonder daadwerkelijke ernstige aan tasting van de sportvoorzieningen en aantasting van de taken en de functies van de Sportstichting, dat een derge lijk heroverweging slechts op integrale wijze ten aanzien van alle gemeen telijke taken en functies kan en mag geschieden" en richt zich tot de ge meenteraad, fracties en partijbesturen met het dringende verzoek het raads besluit van november vorig jaar op nieuw in overweging te nemen. Een bewoonster van de Willem Speel manhof deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een houten kistje, waarin zij een aantal sieraden bewaarde. Het kistje bleek begin deze maand op onverklaarbare wijze te zijn verdwenen uit haar woning. De inhoud bestond uit een witgouden horloge, een aantal zilveren ringen, broches en ket tingen, vijf zilveren tientjes en een gou den vijfje. De totale waarde bedroeg ongeveer 5200. Sinds enige tijd is de regio Baarn/Soest een klinisch- en orthopedagoog rijker in de persoon van drs. J. J. Fetter, die onlangs een particuliere praktijk startte op het gebied van de pedago giek. De heer Fetter houdt zich bezig met on derzoek naar de specifieke problemen die zich voordoen in de opvoeding van het kind en de jonge mens, met name in de leeftijdsgroep van 10 tot 18 jaar. In zijn praktijk verleent hij ook directe hulp aan jonge mensen en/of hun ouders. Soms kan worden volstaan met een aantal praktische adviezen, maar in andere gevallen komen vormen van behandeling in aanmerking, waarbij spel, gesprek of creatief bezig zijn de middelen zijn. 'Vergeten groep' Ook huiswerk- en studiebegeleiding maken deel uit van het hulpaanbod dat de heer Fetter ter beschikking heeft. De jongeren in de genoemde leeftijds groep vormen in veel opzichten een 'vergeten groep', aldus de heer Fetter. Vooral de kinderen die deelnemen aan het voortgezet onderwijs kampen dik wijls met veel problemen, waarvoor deskundige hulp ingeroepen zou moe ten worden. Met de medewerking van tal van in stanties in de regio, zoals de Onder wijsbegeleidingsdienst, het Medisch Opvoedkundig Bureau en de GGD, maar ook tal van huisartsen en specia listen,' heeft de heer Fetter nu een prak tijk gevestigd aan de Beukenlaan 18 in Baarn. Daar beschikt hij over de no dige werk- en studieruimte, zoals een testkamer en een grote spreekkamer, die eventueel te gebruiken is als "doe- kamer". Uitgangspunten Uitgangspunten bij de hulpverlening door een klinisch- of orthopedagoog zijn o.m. de volgende: De pedagoog observeert als buitenstaander het "op- voedingsgebeuren" en vormt zich een beeld van de leef- en belevingswereld van het kind en zijn ouders. Ofschoon ook een pedagoog geen pas klare opvoedingsrecepten kan ver strekken, tracht hij de afstand te ver kleinen als men in de gezinssituatie uit elkaar is gegroeid. Uiteraard is voor deze vorm van hulpverlening een zeer brede oriëntatie vereist. Daarbij wordt overigens uitgegaan van de mens als één geheel. Het isoleren van be paalde stoornissen geeft in het alge meen slechts beperkte resultaten, hoe nuttig specialisatie in de medische wetenschap soms ook is gebleken. Problemen De aanleidingen tot het inschakelen van een pedagoog kunnen zeer uiteen lopen. Zo kunnen zich problemen voor doen op school, met de schoolkeuze, het leren, het al dan niet sluiten van vriendschappen, etc. Ook kunnen zich problemen voordoen op het gebied van beroepskeuze, gedrags- en concentra tiestoornissen, gezinsproblemen, etc. Ofschoon de nadruk valt op de behan deling van 10 - 18 jarigen zijn jongere kinderen uiteraard ook in de doelgroep opgenomen. Werkwijze De ouders kunnen zich rechtstreeks m verbinding stellen of via verwijzing door een huisarts of met de heer Fet ter andere hulpverleningsinstanties. Na aanmelding vindt eerst een oriën terend gesprek plaats en wordt geza menlijk geprobeerd een duidelijke hulp-vraag te formuleren. De gehan teerde tarieven zijn zodanig dat zij het predikaat 'onbetaalbaar' niet verdie nen, al worden zij niet vergoed door het ziekenfonds. Drs. Fetter is schriftelijk te bereiken op postbus 344, 3740 AH Baarn telefo nisch onder nummer (02154-18881, liefst in óe ochtenduren. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. RegieStanley Kubrick Engeland 1961 De ongeveer veertig jaar oude profes sor Humbert Humbert (James Mason) trekt zich voor studie tijdelijk terug in het stadje Ramsdale. Op zoek naar een kamer komt hij terecht bij de weduwe Haze (Shelly Winters), die hem graag een kamer wil verhuren. Humbert is niet erg enthousiast, tot zijn oog getrof fen wordt door de dertienjarige doch ter van Mrs. Haze, Lolita (Sue Lyon). Hij vat direct een gepassioneerde lief de voor haar op en besluit de kamer te nemen. Mrs. Haze wordt op haar beurt verliefd op Humbert en stelt hem voor de keus haar liefde te beantwoorden of te vertrekken. Humbert kiest voor het eerste en trouwt met haar. Op een kwaad moment vindt Mrs. Haze het dagboek, waarin Humbert zijn liefde voor Lolita beschrijft. In verwarring loopt ze de straat op en wordt door een auto doodgereden. Een zekere Quilty (Peter Sellers) blijkt de vader-dochter facade te doorzien. Na een reis door de V.S. vestigen Humbert en Lolita zich in het plaatsje Beardsley. Humbert stelt zich uiterst beschermend en jaloers op. Wanneer Humbert en Lolita opnieuw een reis maken, doemt er met zekere regelmaat een auto op, die hen lijkt te volgen. Op geraffineerde wijze slaagt de bestuurder van de wagen erin Lolita aan Humbert te ontstelen. Dit met Lo lita's instemming. Jaren gaan voorbij voordat Humbert weer een levensteken van Lolita krijgt. Ze blijkt getrouwd in verwachting en in ernstige geldnood. Humbert gaat naar haar toe en hoort, van haar dat de ont voerder van destijds, Quilty (niet haar huidige man), van het begin af aan haar eigenlijke liefde was. Humbert spoort Quilty op en. Lolita was Kubrick's afscheid van Amerika en van Hollywood in het bij zonder. De Amerikanen vonden de film in eerste instantie 'bizar,' omdat ze juist met de mengeling van bena deringswijzen die Kubrick op het ge lijknamige boek van Nabokov toepas te, geen raad wisten. Behalve natuur lijk de pikante parodie op de preutse en hypocriete Amerikaanse moraal. Wat Lolita tot zo'n uitstekende film maakt is het perfecte gebruik van elementen als comedy, slap-stick, satire, tragiek en symboliek. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden en CJP 4,--. RegieBernardo Bertolucci Italië 1976 Naast de 'vier toppers' in februari op de donderdagavonden, krijgt de vie ring van het vijfjarig bestaan van Filmhuis Artishock, een extra feeste lijk tintje door de vertoning van Nove cento (1900), het meesterwerk van Ber nardo Bertolucci uit 1976. Dit zes uur durende feestprogramma kan op twee manieren bekeken worden: ineens op zaterdag (deel 1 en 2), óf verdeeld over vrijdag (alleen deel 1) en zaterdag. Per deel de gereduceerde entree van 2,50/leden en CJP 2,--. Vanwege de lengte van de film is de aanvangstijd één uur vervroegd! We starten dus om 20.00 uur! En van\vege het beperkt aantal plaatsen geldt: wie het eerste komt. Novecento Begin 1900 worden er twee jongens ge boren op een landgoed in Italië. Alfredo (Roberto de Niro) is de kleinzoon van de oude landeigenaar en Olmo (Gerard Depardieu) de zoon van een landar beider. De twee jongens groeien in vriendschap op. Na de dood van zijn vader wordt Alfredo Berlinghieri zelf 'padrone' over zijn landgoed. Hij trouwt dan direkt met Ada, zijn mo derne en grillige liefde. Ondanks het feit dat hij haar belooft geen autori taire baas te worden, voelt hij zich toch genoodzaakt de rol van de 'heer' te spe len. Het fascisme komt steeds sterker op en, al staat Alfredo niet daadwerke lijk aan hun kant, hij is door zijn eigen slappe houding toch medeplichtig. Ada (Dominique Sanda) is zich hiervan be wust en raakt langzamerhand aan de drank. Olmo, de socialistische landarbeider, is na de dood van zijn vrouw in het kraambed, achtergebleven met zijn dochtertje Anita. Olmo komt herhaal delijk in conflict met Atilla (Donald Sutherland), een fascistische rent meester die getrouwd is met Alfredo's nicht Regina (Laura Betti). Dit paar maakt gebruik van de macht van het fascisme om maatschappelijk hogerop te komen, waarbij zij geen wreedheid uit de weg gaan. In het begin van de tweede wereldoor log moet Olmo onderduiken omdat hij elk moment door de fascisten gegrepen kan worden. Wannneer Ada dat ver neemt, voelt zij dat ook voor haar het moment is aangebroken haar man en diens huis te verlaten. Alfredo, die een soort pion in handen van de fascisten is geworden, komt deze klap nauwelijks te boven. Dan is de oorlog afgelopen. Op de dag van de bevrijding keert Olmo terug naar het landgoed. Er ontstaat op het landgoed van de Berlinghieri's een soort boerenpubliek. De fascisten Atil la en Regina worden gepakt. Ook Alfre do wordt gearresteerd, maar Olmo pleit ervoor dat hij in leven moet blij ven. Als levend bewijs voor de boeren, dat het nu voorgoed afgelopen is met de 'padrone.' Vrijdag 18 februari: deel 1 (aanvang 20.00 uur). Zaterdag 19 februari: deel 1 (aanvang 20.00 uur) Deel 2 (aanvang23.30 uur) Entree per deel: 2,50/leden en CJP De Baarnse kunstenaar Aad Dekker (30) exposeert tot en met 25 februari met olieverfschilderijen in de theater zaal van het Artishock gebouw. Aad Dekker is docent bij Artishock en geeft de cursus grimeren. Verder is hij con sulent dramatische vorming en als zo danig werkzaam in het Soester onder wijs. Theaterelementen en het mistige land schap staan centraal in het werk van deze autodidact. De tentoonstelling is tot en met 25 februari dagelijks te be zichtigen van 14.00 - 16.00 uur, ook in het weekend en de toegang is vrij. Het Soester Mannenkoor "Apollo" or ganiseert op donderdag 17 maart a.s. de jaarlijkse donateursavond in de aula van het Griftland College, Noor- derweg, Soest. De avond begint om 20.00 uur. De toneelvereniging "Utile Dulci" uit Soesterberg zal haar medewerking verlenen door de opvoering van een een-akter onder de titel "Moederfi guur", van Alan Ayckbourn. Vervol gens zal Apollo een aantal liederen ten gehore brengen. Zoals gebruikelijk wordt er na ae pauze een grote verloting gehouden. Voor donateurs is deze avond gratis toegankelijk. Het meebrengen van in- troducees is toegestaan. Zaterdag 26 februari a.s. aanvang 20.00 uur, vertoont koffiebar De Loofhut de film "Heaven's Heroes." De film vertelt het verhaal van een po litieman in de Verenigde Staten. Door een tragische gebeurtenis komt deze tijdens zijn werk om het leven. De film .roept vragen op over de zin en de ze kerheid van het leven. De film is be doeld voor jongeren van pl.m. zeventien jaar. 26 februari a.s, in De Loofhut, Steen hoffstraat 28, Soest. Entree 2,50. BALPEN VLEKKEN - Hoe krijg ik bal- penstrepen van mijn rundlederen bank stel af? Antwoord: Voor de meeste balpenstre- pen is een gewone spiritus het aange wezen oplosmiddel. Ingedroogde stre pen moeten echter iets inweken en daarbij bestaat de kans, dat het leer wat ontkleurt. Probeer dus eerst op een onzichbaar plekje of dit bij uw bankstal het geval is en of u zo'n ontkleuring onzichtbaar plekje of dit bij uw bankstel derwas. Anders vervangty u de ene vlek door de andere. Lukt het niet met spiritus dan kun u aceton proberen. Maar ook die vloeistof kan het leer ont kleuren. Vanaf 1 maart zal de politie de controle op de aanwezigheid van deel in van het kentekenbewijs 1983 van motor- voertuigen gaan uitvoeren. Dat geldt ook voor stilstaande auto's, gtpar- dè openbare weg. Feite lijk dient dit deel van het kentekenbe wijs al sinds 1 januari j.1. goed zicht- T de voorruit te zijn aange- bracht. Automobilisten die deel m niet ge^rTaliW™^1' zullen

Soester Courant | 1983 | | pagina 6