Unicef doet mee aan manifestatie tegen de kindersterfte Visvereniging 'De Snoekbaars' sloot winterwedstrijden af ïltoer Politie zoekt getuigen van doorrijding Jazz-concert in De Borg Filmhuis: Dramma della gelosia Kinderfilmhuis zeehondeneiland Tentoonstelling Aad Dekker De Nieuwe Baarnse School Baarnse Montessori Kleuterklas W- Medewerking scholen gevraagd A.s. vrijdagavond: HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 2\februari: Zondag 27 februari: Tot en met 25 februari: 13 Soes ter Courant van woensdag 23 februari 1983 13 Staan voor de vrede Het IKV en Vrouwen voor Vrede hou den vrijdag 25 februari aanstaande weer hun maandelijkse actie "Staan voor de vrede/Stehen für den Frieden." De vredesgroepen staan met spandoe ken en fakkels vrijdagavond van 19 30 tot 20.30 uur in de Van Weedestraat (bijdeNMB-bank). De actie is een initiatief van het IKV en de 'Soester Friedensinitiative' uit het Westduitse Soest en is gericht tegen de kruisraketten. Belangstellen den zijn welkom. Smutslaan 8, Baarn Een bijzondere school voor onder wijs op algemene grondslag is een 12-klassige school en heeft geen gecombineerde klassen, werkt aan een harmonische ont wikkeling van de kinderen, geeft een gedegen opleiding voor de mavo/havo/vwo brugklassen, besteedt ook veel aandacht aan de creatieve vakken (vakleerkrachten en vaklokalen), beschikt over eigentijdse leer middelen, staat open voor gezinnen die zeer verschillen voor wat betreft hun levensbeschouwelijke en maat schappelijke opvattingen, wordt vanaf zijn bestaan bestuurd door de ouders zelf, heeft voor alle klassen dezelfde schooltijden, vraagt een ouderbijdrage (school geld) vanaf f 260,- tot een max. van f 550,- p.j. naar belastbaar inkomen. Hieruit worden o.a. be kostigd: excursies per bus, vak leerkrachten voor handenarbeid, gymnastiek, muzikale vorming en Engels, de keuzecursussen, ver voer naar het zwembad, activi teiten oudercommissie. De inschrijving voor kinderen van alle kleuterscholen voor de eerste klassen van het schooljaar 1983/84 staat open m.i.v. heden In de 2e, 3e en 4e klassen is nog beperkte plaatsing mogelijk Inlichtingen bij het hoofd van onze school: J.F.M. Jansen, Smutslaan 8, Baarn, tel. 12005 (school) of Nachtegaalhof 5, Baarn, tel. 17128 (privé) 't Hoogt 8, Baarn Vanaf heden bestaat de mogelijk heid uw kind in te schrijven voor het nieuwe schooljaar 1983/84 Voor Inlichtingen en inschrij ving kunt U zich wenden tot de hoofdleidster: T.E.M. Bottema - v.d. Haak, 't Hoogt 8, Baam, tel. 15471 (school) of Ockeghemlaan 4, Bilthoven, tel. 030-792512 (privé) Wij wijzen U er tevens op dat onze school en de Nieuwe Baarnse School tot integratie overgaan. Beide scholen houden open huis op woensdag 9 maart van 19.00 - 20.15 uur in de school aan de Smutslaan. In het schoolgebouw van de kleuterschool bent U ook nog welkom op woensdag 23 maart van 19.00 - 20.15 uur. Komt U zonder enige verplichting eens met uw kinderen kijken. Beide scholen hebben overblijfmogelijkheid met deskundig toezicht. Keuze maken uit een veelzijdige kollektie U kunt rekenen op een deskundig advies. nivtnl" f/a\ kV AN WEEDESTRAAT 17 A - SOEST Telefoon 02155-171 De politie zoekt getuigen van een geval van doorrijden dat zich j.1. zater dagochtend omstreeks 11 uur moet hebben voorgedaan op de Burg. Gro- thestraat/Van Weedestraat, ter hoogte van de bar De Kluis aldaar. Een inwoner van Soest had zijn auto daar de vorige avond geparkeerd. Om streeks het genoemde tijdstip haalde hij zijn auto weer op, waarbij bleek dat deze aan de rechtervoorzijde behoorlijk beschadigd was. De eigenaar lichtte de politie over een en ander in en zette intussen zelf het onderzoek voort. Daarbij kwam vast te staan dat de wagen in de loop van de ochtend was geraakt door een wiel, dat naar alle waarschijnlijkheid was losgescho ten van een passerende aanhanger die, geladen met hout, achter een witte Mercedes bevestigd was. De politie neemt aan dat een aantal voorbijgangers van een en ander ge tuige moet zijn geweest. Zij verzoekt hen dringend zich met haar in ver binding te stellen. Geslaagd Voor rijbewijs A-, B/E, C/E D/E slaagden onderstaande dames en heren Voor A M. de Bree, P. H. v. Dorresteijn en K. v. 't Klooster. Voor B/E M. E. Balster, B. M. v.d. Berg, J. M. v.d. Berg-Billingy, J. B. M. Beijer, E. J. Blankensteijn, J. M. A. Boddé, H. J. Bosma, W. Brokkelkamp, J. A. v.d. Burgt, M. H. H. Carrière-Blij, J. L. Cornelissen, C. E. J. Cronister-Friebel, C. M. den Daas, E. Deelen, D. Deen, J. J. H. Emik, P. Hafkamp, J. Haye, S. A. Heitinga-de Groot, J. J. v.d. Heuvel-de Jong, J. C. V. Holtrop, T. Hornsveld, J. N. Huisman, R. v.d. lest, R. F. Jans sen, P. Janvier, J. M. de Jong-v. We gen, K. Jurawan-Mangal, E. C. de Klerk, B. W. Klok. A. Klok, R. Kooij, P. T. Kuyt, E. J. Kwant, J. Liekendiek, I. M. van Loon, P. A. v.d. Lugt, W. M. Maassen, M. Menning-Mensink, C. M. Molenaar, W. J. M. Morsing, M. J. Ooi jen, E. C. Paap-Heering, A. S. Post, T. A. P. J. Roelofsma, H. de Rui ter, J. Sakkers, J. M. Schneiders, A. C. Schoonderbeek, S. M. Sevink, C. V. v. Soeren-Deyl, M. L, Strumpel, J. T. Tig- geloven, M. L. Toonstra-Happ, G. C. M. Uijland, H. v.d. Vis, J. G. Visser, A. J. Volgers, C. W. v. Vuuren, A. v.d. Wal, A. J. Wantenaar, J. H. G. Wantenaar, N. E. H. Westerveld, M. Zevenboom en C. Zwemmer. Voor C/E D/E: G. P. J. M. de Beer, A. B. W. Bosman, J. C. M. v. Dormolen-Becker, E. El- derenbosch, N. J. v. Eijk, T. Groen, C. J. P. Hilhorst, J. Hoffe, J. J. H. Kapp, J. P. M. Kok, V. S. LIchtenvoort Cats, A. H. T. Modderman, J. v.d. Pol, J. Scholten, D. Smit, K. Snijder, H. H. de Vlught en M. F. Wolfsen. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los van Lenneplaan 47, tel. 16621. Micrometers gestolen Bij een bedrijf aan de Kostverloren- weg werden, waarschijnlijk in het weekeinde, bij een inbraak een aantal micrometers buitgemaakt. De onbe kende daders kwamen het bedrijf bin nen v.ia een klapraam en verlieten het via een roldeur, zoals kon worden vast gesteld. Schennis der eerbaarheid Een 18-jarige inwoonster van Soest deed maandagmiddag j.1. bij de politie aangifte van een geval van schennis der eerbaarheid. Een en ander deed zich voor aan de Schrikslaan, in de om geving van het tennispark aldaar. De dader bevond zich in een auto. Zowel van de auto als van de dader heeft de politie een signalement. Paasbingo Soesterveen De bewonersvereniging "Het Soester veen" organiseert een gezellige Paas bingo met mooie prijzen, op 25 maart 1983, in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14, aanvang 20.00 uur. Er worden 10 ronden en een hoofdronde gespeeld. De kosten van de 10 ronden bedragen 6,-. Voor de hoofdronde worden er aparte bingovelletjes ver kocht. Er zullen vele aantrekkelijke prijzen zijn, met een fantastische hoofdprijs. Opgaven vóór 16 maart bij: Smitsweg 515, tel. 20749; Smitsweg 331, tel. 21010 en Kamperfoeliestraat 69, tel. 16011. Nieuw in het INFOrmatiecentrum Naast de tekeningen die in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum te zien zijn over de uitbreidingsplannen, zoals wo ningen en winkels, ligt er voor geïn teresseerden een interessante bro chure over "Verhuis- en herinrich tingskosten." Verhuizen kost veel geld. Het is niet alleen de verhuizing zelf die geld kost. De nieuwe of verbeterde wo ning moet bijvoorbeeld ook nog op nieuw gestoffeerd worden. Omdat men soms gedwongen is te verhuizen of tij delijk de oude woning te verlaten, kan men in bepaalde gevallen van de over heid een tegemoetkoming in de kosten krijgen. Dit kan het geval zijn als het gaat om; woningverbetering, instandhouding, krotontruiming, verbouwing/splitsing van etagewoningen en bejaarden die naar een duurdere of kleinere huurwo ning verhuizen of naar bijvoorbeeld een verzorgingstehuis. Per geval wordt in de brochure toegelicht, waar bij ook wordt aangegeven onder welke voorwaarden een bijdrage kan worden gegeven. /Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM SteenhoHstraat 53 - Soest - 02155-21433 Vernielingen aan auto's In de Speenkruidstraat werden twee geparkeerd staande auto's door onbe kenden met een scherp voorwerp be krast. Beide eigenaars deden aangifte bij de politie. Portemonnee gestolen Een inwoner van Soest meldde de po litie begin deze week de diefstal van zijn portemonnee, inhoudende een klein bedrag, een bankpasje en ver zekeringspapieren. De portemonnee werd weggenomen uit een sporttas in de kleedruimte van de sportzaal in De Borg. Concert in de Oude Kerk Zaterdag 26 februari a.s. zal in de Oude Kerk te Soest een concert gegeven wor den door Jan Jansen, clavecimbel en Jan Quick, blokfluit. Zij zullen werken uitvoeren uit de Ba rokperiode. Op het programma staan de volgende werken: Variaties voor blokfluitsolo, van Ja- cob van Eyck; Thema con variationi voor clavecimbel, van Dietrich Buxte- hude; een sonate voor altblokfluit en continuo, van Georg Philipp Tele- mann; de vijfde Franse suite in g dur, van Johann Sebastiaan Bach voor cla vecimbel. Na de pauze kunt u luisteren naar de vijfde triosonate van Joh. Seb. Bach. Dit stuk, dat oorspronkelijk voor orgel gecomponeerd is, wordt nu in een be werking voor blokfluit en obligaat cla vecimbel uitgevoerd. Tot slot de sonate in Es dur voor clave cimbel van Bach's jongste zoon Jo hann Christiaan. Het concert begint om 20.15 uur. Toe gang/7.50, CJP 65+ ƒ5,-. Tribune sporthal Beukendal buiten gebruik De sportstichting heeft de ge bruikers van de sporthal Beuken dal meegedeeld dat de tribune van de sporthal vanaf heden niet meer door de toeschouwers ge bruikt mag worden. Vitale on- delen van de tribune zijn derma te slecht, dat het gebruik ervan gevaar op kan leveren. Het dagelijks bestuur van de sport stichting zal zich binnenkort be raden over de vraag hoe men verder moet. Dader kledingdiefstal ontkomt Bij een kledingmagazijn aan de Van Weedestraat werden een bodywar mer" en een trui gestolen door een on geveer 30-jarige man, die de winkel verliet en in een gereedstaande auto stapte, waarin zich volgens getuigen nog een man en een vrouw bevonden. Toen een personeelslid zich in de rich ting van de auto begaf stapte de dief uit en ging er lopend vandoor. De auto verdween ook ijlings uit het zicht. De politie stelde in de omgeving nog een onderzoek in, maar noch de dader, noch de auto kon nog worden opge spoord. 'Bakkie' in beslag genomen De politie ontdekte bij een 18-jarige inwoner van Soest zend- en ontvang- apparatuur voor de 27 MC-band, die niet aan de wettelijke voorschriften voldeed. Zij nam het apparaat in be slag. Tegen de eigenaar werd proces verbaal opgemaakt. Mislukte overval op garagebedrijf Op maandagmorgen j.1. werd de mede eigenaar van een garagebedrijf in Soest, terwijl hij onder de hefbrug in de werkplaats stond te werken, gecon fronteerd met twee in zwart leren jacks en zwarte helmen geklede mannen, die even tevoren met een motorfiets waren komen aanrijden. Beide mannen stap ten op de garagehouder af, die aan vankelijk bleef doorwerken, tot hem door één van de mannen een pistool in zijn nek werd geduwd. "Rustig blij ven", werd hem tot driemaal toege voegd. Ook de andere man bleek over een vuurwapen te beschikken, dat hij op de garagehouder richtte. Terwijl éen van de mannen de stofjas van de garagehouder opende en hem begon te fouilleren, haalde de ander een spuit bus te voorschijn, waarmee hem een prikkelende vloeistof in het gezicht werd gespoten. De garagehouder ver weerde zich daarop, waarbij hij lich te verwondingen opliep. Terwijl hij zich naar de kantoorruimte van het bedrijf begaf verdwenen de overval lers zoals zij gekomen waren: zonder buit. Unicef-Nederland heeft besloten mee te werken aan de organisatie van een grote protestaktie van kinderen. Deze kinder-manifestatle zal gericht zijn te gen de massale kindersterfte in de wereld. Unicef vraagt voor deze mani festatie ook de medewerking van de scholen in Nederland. De direkte aanleiding tot dit besluit om mee te doen, zijn de reakties op de pu- blikatie van het internationale jaarrap port van Unicef, dat kort geleden ver scheen. Daarin werden cijfers onthuld over gebrek aan onderwijs, voedsel en medische zorg voor de kinderen in vele andere landen. Uit het jaarrapport bleek ook, dat nog steeds 40.000 kin deren per dag onnodig sterven. Lesmateriaal De voorbereiding van de manifestatie is in volle gang. Alle basisscholen heb ben daarover bericht ontvangen. Het hoogtepunt van de aktie zal komen te liggen in de week van 25 april tot 1 mei. Om de schoolkinderen op een verant woorde wijze van informatie te voor zien, is een werkmap samengesteld. Als voorbeeld van de leefsituatie van kinderen werd Bhoetan (Himalaya) tot onderwerp van de werkmap gekozen. Bhoetan is vrijwel even groot als Ne derland, echter met één miljoen inwo ners. Met dit lesmateriaal wil Unicef een belangrijke bijdrage leveren aan de mondiale vorming van de jeugd in Nederland. Voor de begeleiding van de kinderen kan elke school nu reeds de werkmap (met bijbehorende diaserie) zonder kosten bij Unicef aanvragen. Daardoor kan de informatie tijdig in het lesrooster worden verwerkt. Prijsvraag Een ander belangrijk element bij de voorbereiding van de solidariteits-ma- nifestatie is het uitschrijven van een prijsvraag voor sandwichborden. Via deze prijsvraag kunnen de kinderen op een kreatieve manier de informatie verwerken, die zij uit het lesmateriaal hebben verkregen. Per deelnemende school mogen de twee meest sprekende sandwichborden opgestuurd worden naar Unicef. Met deze ingezonden sandwichborden zal een grote tentoon stelling worden georganiseerd. De ma- kertjes van de bekroonde inzendingen zullen daarbij worden uitgenodigd. Wandeling Het is de bedoeling, dat de sandwich borden worden gebruikt in de aktie- week van 25 april tot 1 mei. Dan wor den door de kinderen in school- of klas- severband solidariteitswandelingen genouden in de wijk rond de school. Dader bekent leksteken banden De politie heeft vorige week een 19- jarige jongeman uit Soest aangehou den die eind januari de voorbanden van een aan de Varenstraat gepar keerde auto had lekgestoken. De jon geman vertelde de politie bij zijn be kentenis dat hij uit wraak had gehan deld. De politie kwam op zijn spoor door het signalement dat een getuige kon verschaffen. Foto: Goos van der Wilt Snoekbaars-voorzitter W. v.d. Kraats feliciteert eerste-prijs winnaar H. Lentelink. Na een voorzichtige start van Jazzclub De Borg staat nu iets bijzonders te ge beuren. Voor vrijdag 25 februari zijn namelijk uitgenodigd „De Onderlinge Van 1975," m.m.v. Conny van Bergen, bekend van radio en t.v „De onderlinge van 1975" zijn opge richt in 1975, toen een aantal muzi kanten uit het Gooi de behoefte kregen om samen muziek te gaan maken. Na enige voorzichtige optredens kwam de groep, geïnspireerd door het sukses er van, pas goed op gang. De Gooise for matie werd al spoedig overal in het land gevraagd en trad op in diverse de- kors: op kasteelfestijnen, tijdens boot trips, bij openingen van winkelcentra en natuurlijk in gezellige jazzsociëtei- ten. Tenslotte nodigde de Nederlandse Radio en Televisie hen uit voor diverse programma's. Het repertoire van deze groep beperkt zich niet alleen tot dixie land, ook zuid-amerikaanse- disco- en dansmuziek wórdt ten gehore ge bracht, terwijl een top-40 nummer ook niet uit de weg wordt gegaan. Conny van Bergen is een zangeres wie het zingen in het bloed zit. Haar voor keur gaat uit naar jazz en swing, mu ziek waarmee ze een aantal opmerke lijke successen scoorde. Ze treedt op met vrijwel alle vooraanstaande Ne derlandse dixieland-orkesten en swing combo's en heeft enkele sublieme plaat-opnamen op haar naam staan, zoals Salty Dog en Liza Jane. Jazz in spireert haar en dwingt haar tot "een alles-geven," iets wat op haar beurt de jazzmuzikanten inspireert. Liefhebbers van deze muziek zijn van harte welkom in dorpshuis De Borg, vrijdag 25 februari om 22.00 uur. Toe gang: f 5,-. Voorverkoop van kaarten, telefonisch bij De Borg: 02155-22188. Met een feestelijke prijsuitreiking in café "Eemlust" te Baarn hebben de winterwedstrijdvissers van de Vis vereniging "De Snoekbaars" (met haar gezamenlijke ledental van 1600 één van de grootste sportverenigingen in Baarn en Soest) de serie van tien westrijden afgesloten die in het seizoen 1982-1983 werd georganiseerd. Zater dagmorgen vroeg gingen de 24 deelne mers voor de laatste keer op stap. Dit maal voerde de tocht naar het Amster dam-Rijnkanaal, omdat de Eem die ochtend nog dichtgevroren was. Terug in Baarn kon vrij snel worden overgegaan tot de feestelijke prijsuit reiking, toen de in de laatste wedstrijd verzamelde punten eenmaal waren toegevoegd aan de in de 9 voorgaande wedstrijden behaalde aantallen. Voor de drie hoogst geëindigde deel nemers waren er indrukwekkende zil veren bekers te verdienen, terwijl er voor degene die de grootste vis van het seizoen had gevangen eveneens een fraaie herinnering beschikbaar was. Daarnaast konden alle deelnemers een keuze maken uit een royaal prijzen pakket. Winnaar van de prijs voor de grootste vis (een brasem van maar liefst 52 cm) wüiU C. Hopman. De bekers voor ach tereenvolgens de eerste, tweede en derde prijs gingen naar: H. Lentelink, met 34 punten overtui gend winnaar, en naar G. J. v.d. Hoef en P. de Rond, die beiden 35 punten behaalden. Meer "vislengte" liet Van de Hoef beslag leggen op de tweede plaats. De overige uitslagen waren 4e W. v.d. Kraats (39 punten 5e C. Hopman (43 punten 6e Th. Bosman (51 punten 73 S. v.d. Esschert (53 punten) 8e H. v. Beek (59 punten) 9e P. Limper (69 punten) 10e J. Verwoerd (74 punten) 11eH. J. v. Riet (82 punten) 12e T. Hak (89 punten) 13e D. v.d. Brink 92 punten 14e H. Prinsen (97 punten) 15e J. F. Maassen 100 punten 16e B. v. Keulen (102 punten) 17e C. de Bruin 109 punten 18e I. A. v.d. Bliek (126 punten) 19e C. Wijnands (130 punten) 20e A. Hooft 141 punten 21eChr. Uyiand (143punten) 22e H. Vonk (148 punten) 23e V. Biver (150 punten) 24e L. v. 't Klooster 165 punten Steenhoff straat 46 telefoon 02155 -195 77. RegieEttore Scola Italië 1970 Scola cyclus in Filmhuis Artishock Met Dramma della gelosia start Film huis Artishock op donderdag 24 febru ari een cyclus van drie films van de Italiaanse regisseur Ettore Scola. Na 'Dramma' volgende week donderdag 3 maart C'Eravamo tanto amati (1977) met o.m. Marcello Mastroianni en Fre- drico Fellini en de Scola cyclus be sluitend op donderdag 10 maart met zijn voorlaatste film Passino d'amore uit 1981. Drie Scola films die nog niet eerder in het filmhuis te zien waren. Dramma della gelosia In een achterbuurt van Rome recon strueert de politie een moord. Aanwe zig zijn Oresta, een stratenmaker en Nello, een pizzabakker. Oresta vertelt, dat hij dronken was geweest en ergens was gaan slapen. Toen hij wakker werd, lag er een mooi meisje naast hem. Het was het bloemenmeisje Ade- laide, die zei van hem te houden. Dit veranderde het leven van Oresta. De liefdesaffaire houdt zo'n zeven maan den stand, totdat de dikke vrouw van Oresta een en ander ontdekt. Er ont staat een gevecht tussen haar en Ade- laide, die zo wordt toegetakeld, dat ze naar het ziekenhuis moet. Als Adelaide weer is opgeknapt, gaat ze met Oresta uit eten in een pizzaria. Hier werkt Nel lo. Als hij en Adelaide elkaar aankij ken, springt er een vonk over. De zomer gaat voorbij en de winter komt. Oresta vertelt zijn vriend Ugo, dat hij het gevoel heeft dat Adelaide veranderd is. Wanneer hij haar later belt en zij hem zegt, dat ze geen tijd heeft om de nacht bij hem door te bren gen, wordt hij helemaal achterdochtig. Hij hangt de telefoon op en loopt triest naar haar bed. waar Nello op haar wacht. Nello heeft zijn liefde aan Ade laide verklaard en zij heeft dat aan vaard. Oresta kan het beeld van die twee in eikaars armen niet uit zijn hoofd zetten. De volgende dag ontstaat er een ge vecht tussen Oresta en Nello. Adelaide, die nog steeds geen keus kan maken tussen de beide minnaars, weet een op lossing. Met zijn drieën naar bed. Er wordt een hotelkamer gehuurd en alles lijkt naar wens te verlopen. Maar de mannen krijgen weer ruzie en Adelaide gooit ze de kamer uit. Ze besluit haar liefdes op te geven en trekt in bij Amblete di Meo. Intussen wordt Oresta gek van ongeluk. Hij verliest zijn baan, breekt zijn arm en ziet niets niets meer in de slogans van de communistische partij. Nello is zelfs zo van slag dat hij een zelfmoordpoging onderneemt. Als Ade laide dat hoort, biedt zij aan met hem te trouwen. Maar als Oresta dat merkt, kent zijn jalouzie geen grenzen meer en ontrolt zich een drama. Aanvang21.00 uur. Entree5,--/leden en CJP 4,--. Zondag 27 februari is er weer een kinderfilm-doemiddag. De film "Zee hondeneiland" wordt gedraaid voor kin deren van 8 tot 12 jaar. Zeehonden eiland is een leuke en spannende film. De film begint zondag om 14.00 uur in Artishock. Er is limonade en een appel voor de kinderen en thee voor de ouders. Telefonisch reserveren vanaf 13.00 uur, tel. 02155-19577. De Baarne kunstenaar Aad Dekker (30) exposeert tot en met 25 februari met olieverfschilderijen in de theater zaal van het Artishock gebouw. Aad Dekker is docent bij Artishock en geeft de cursus grimeren. Verder is hij con sulent dramatische vorming en als zo danig werkzaam in het Soester onder wijs. Theaterelementen en het mistige land schap staan centraal in het werk van deze autodidact. De tentoonstelling is tot en met 25 februari dagelijks te be zichtigen van 14.00 - 16.00 uur. Ook in het weekend en de toegang is vrij.

Soester Courant | 1983 | | pagina 13