Olympia schoolvolleybaltoernooi Programma R Stalenhoef bv Eemvogels kruipt naar promotie Overtuigende winst van Shot op Nieuw Vennep Duinkikkers delen punten Heren Olympia grote klasse Nipt verlies voor BDC heren B.D.C. KORFBAL FOTO'S Soester Courant Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 TAFELTENNIS VOLLEYBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg ZWEMMEN/ WATERPOLO In eerste bekerronde HANDBAL Zaalprogramma 16 17 ESDO1 Eemvogels 1: 3-5 Soester Courant van woensdag 23 februari 1983 17 Het eerste achttal van de Soester korf- balvereniging De Eemvogels draait verrassend goed mee in de zaal-com petitie. Nadat de afgelopen weken zwa re wedstrijden in winst werden omge zet, werd afgelopen zaterdag een zwaar bevochten maar zeer verdiende over winning behaald op ESDO. Met deze overwinning is de Soester ploeg geste gen naar een plaats waarbij promotie tot de mogelijkheden behoort al gooit de verrassende winst van Victum op koploper Tiel wel het nodige roet in het eten. Ondanks dit verlies zal Tiel wel kampioen worden en zal het met name gaan om de tweede plaats. Victum staat nu tweede met 16 punten uit 12 wedstrijden gevolgd door De Eemvo gels met 14 punten uit 12 wedstrijden. Voor Victum staan nog twee uitwed strijden op het programma tegen Vi king en Ter Leede, Eemvogels krijgt Ter Leede nog thuis en moet Viking in een uitwedstrijd bestrijden. Hoewel het een kleine kans is en afhankelijk is van een misstap van Victum is pro motie voor het Eemvogelteam nog denkbaar. Afgelopen zaterdag was de Eemvogel- ploeg superieur, speelde overtuigend en wist ondanks de spanning de nood zakelijke rust te bewaren. Het begon allemaal heel voorspoedig voor Eem vogels doordat de tegenstander van Wim van Rheenen geen antwoord had op de goed genomen vrije ballen, waar door na vijf minuten spelen de Eem vogels met 0-2 voorstonden. Nadat ESDO eerst nog iets dichter bij was gekomen, leverde goed een fanatiek uitverdedigen een vrije posi tie op voor Leendert van den Berg die deze kans goed benutte en 1-3 scoorde. De slotfase van de eerste helft was voor de ploeg uit Kockengen en ESDO wist de ruststand op 3-3 te brengen. De beslissing viel feitelijk in de vierde minuut van de tweede helft toen Leen dert van den Berg van grote afstand Eemvogels opnieuw naar een voor sprong schoot. 3-4. Verdedigend sloot het als een bus en er kwamen geen echte kansen meer voor ESDO, slechts een strafworp bracht de Eemvogelploeg nog even in gevaar maar toen ook die gemist werd, was er voor de Soester ploeg geen vuiltje meer aan de lucht en helemaal niet. toen na een kwartier spelen Ton Kraai- kamp trefzeker was vanaf de straf- worpstip en zo de eindstand op 3-5 be paalde. Het blijft nu wachten op de ver dere ontwikkelingen al mag komende zaterdag niet verloren worden van het nog nul punten bezittende Ter Leede uit Leerdam. Het derde achttal moest in Beukendal spelen tegen mede-koploper Telstar en moest in de eerste helft de kampioens aspiraties opgeven: een sterker Tel star was toen al uitgelopen tot een 1-5 ruststand. Slechts Sydney de Jager wist met een strafworp de eer te red den. In de tweede helft een consoli derend Telstar dat de eindstand op 1-6 bepaalde en daarmee zich sterk nestel de op de eerste plaats. Het vierde achttal had het in Maartens dijk erg moeilijk tegen T.Z. 5 en ver loor uiteindelijk met 5-2, de Eemvogel- doelpunten werden gescoord door Hen- nie Kraaikamp en Erwin de Wind. Het juniorenteam blijft verrassend sterk spelen. Werd verleden week het nog ongeslagen K.V.O. verrast, nu werd S.V.M.M. met lege handen naar huis gestuurd. S.V.M.M. nam weliswaar een voorsprong maar werd vervolgens onder de korf verrast door een attent spelende Edwin Touwslager. Twee doorloopballen van Rien Kraaikamp en Linda Mariens bezorgden vervol gens de verdiende 3-1 voorsprong. Na dat S.V.M.M. nog 3-2 had gescoord werd de ruststand door Edwin Touw- slager op 4-2 bepaald. Ook in de tweede helft een sterker Eem vogelteam, dat uiteindelijk met 6-4 won door doelpunten van Linda Mar- tens en daarmee koploper K.V.O. flink van dienst was door van de nummer twee S.V.M.M. te winnen. De Jeugd De B-l aspiranten moesten spelen te gen S.K.F. B-2 en moesten ondanks goed spel toch in S.K.F. de meerdere erkennen en verloren uiteindelijk met 3-0. De C-l aspiranten speelden vooral in het begin erg goed tegen Altius C-2, de ruststand was 1-0 in het voor deel van Eemvogels door een doelpunt van Kathja Rauch. Het werd zelf 2-0 door een doelpunt van Ronald van Bem- mel die een goed aangegeven bal van Maarten Hereijgers benutte. De Eem- vogelaspiranten vielen daarna wat te rug, zodat Altius alsnog langszij kon komen, eindstand 2-2. De meisjes kwa men er niet aan te pas tegen het sterke Atlantis en verloren met 0-5. Zaterdag 26 februari speelt alleen het eerste achttal thuis in sporthal Beuken dal, 's ochtends om 11.45 uur tegen Ter Leede. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van ƒ10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47A Soest Afgelopen zaterdag werd weer een compleet competitieprogramma afge werkt, waarbij de meeste Shotteams voor goede resultaten zorgden. Shot 1 behaalde in Nieuw Vennep twee be langrijke winstpunten door met 8-2 van Nieuw Vennep 1 te winnen. Shot 2 kwam tegen Seine Meubelen 2 weer net iets tekort en verloor met 4-6. De lan delijke dames van Shot zorgden weer voor een goed resultaat door nu met 7-3 van Docos uit Leiden te winnen. In de afdeling speelden Shot 3 en 5 gelijk en won Shot 4 met 7-3 van Quick. Het lan delijke jeugdteam van Shot verloor in Veenendaal met ruime cijfers van het sterke SKF. Heren: Nieuw Vennep 1 Shot 12-8 Shot 1 moest afgelopen zaterdag in Nieuw Vennep winnen om niet in ernstige degradatiezorgen te geraken en deze opdracht werd op meer dan voortreffelijke wijze vervuld. Rene Daselaar won traditiegetrouw de o- peningswedstrijd, waarna Dirk Schui ling uiterst ongelukkig met 21-19 in de 3e game verloor. Na deze 1-1 stand volgde een zeer sterke periode van Shot. waarin men met goed en gecon centreerd spel uit wist te lopen naar een 7-1 voorsprong. Op deze stand ver loor René Daselaar nog krap een par tijtje tegen ex-eredivisiespeler Bert Luirink en bepaalde Dirk Schuiling via winst op Hans Allis de eindstand op 8-2. Uitblinker in deze wedstrijd was Harry Maassen die voor Shot ongesla gen bleef. Aanstaande zaterdag om 15.00 uur speelt Shot 1 thuis de zeer belangrijke wedstrijd tegen Treffers 1 uit Bovenkarspel. Bij verlies raakt Shot onder de degradatiestreep, brj winst krijgt men aansluiting met de kopgroep. Heren: Shot 2 - Seine Meubelen 2 4-6 Het begint eentonig te worden, maar voor de 4e achtereenvolgende keer kwam Shot 2 net iets tekort om de eerste punten binnen te halen. Tegen het Zwolse Seine Meubelen, een team met slechts één echt sterke speler, had er minstens een gelijkspel ingezeten, mar opnieuw waren de individuele ver richtingen niet constant genoeg. D keer was Gerhard Busch bijzonder goed op dreef met drie winstpartijen, waarbij met name de winst op ae sterke Jaap van Hummel opviel. Zijn teamgenoten konden hem echter niet voldoende steunen, want alleen Bert van Velzen wist nog een wedstrijd te winnen. Aanstaande zaterdag speelt Shot 2 in Hilversum voor de laatste kans op klassebehoud, wanneer men tegen VEV 1 speelt. Heren: Shot 3 - Victoria 4 5-5 De twee voornaamste kandidaten voo de 2e plaats in de 2e klasse speelden af gelopen week tegen elkaar, waarbij e strijd voorlopig onbeslist bleef. Voor Shot had er duidelijk meer ingezeten, als Arjan Schuiling niet twee partijen in gewonnen positie uit handen had ge geven en invaller Chris Sondaar wat geïnspireerder had gespeeld. Nu kon alleen Wilfred Busch met twee gewon nen partijen imponeren. Heren: Quick7 -Shot43-7 Shot 4 speelde afgelopen week tegen één van de zwakkere teams in haar poule, maar had het toch nog knap moeilijk. Tot 3-3 ging de strijd volko men gelijk op, daarna konden de Shot spelers het klasseverschil pas in cijfers uitdrukken en uitlopen tot 7-3. Alle drie de Shotspelers wonnen twee partijen, terwijl ook het dubbelspel in een Soester zege eindigde. Heren: Shot 5 Elan 3 5-5 Een terechte uitslag voor twee teams die er beide hard voor geknokt hebben en de strijd tot de laatste partij span nend hebben gehouden. Bij Shot verloor Wil Scheel zijn eerste partij van deze competitie, terwijl Eddy Gay- tant zelf tegen zijn eerste twee neder lagen opliep. Jan Bessels speelde een goede wedstrijd en wist zelfs een 20-13 achterstand nog in winst om te zetten. Dames: Shot 1 - Docos 2 7-3 Na de overwinning van vorige week ook nu weer een goed resultaat via een 7-3 overwinning op het Leidse Docos. Halverwege de competitie bezetten de Shotdames nu een redelijk comforta bele 4e positie. Tegen Docos werd het na een vlotte 5-0 voorsprong tenslotte een regelmatige 7-3 overwinning, die best nog veel hoger had kunnen uitval len. José Daselaar bleef ongeslagen, terwijl Wilke Schut en Wilma Geleijnse met twee, respectievelijk één overwin ning goed volgden. Jeugd: SKF 2 - Shot 18-2 In Veenendaal verloor het landelijke jeugdteam van Shot ondanks de nodige 3e games toch tamelijk kansloos van het sterke SKF. Positief was echter de instelling waarmee men achter de tafel stond, want er werd nu in ieder geval voor elke punt gespeeld. Frans Mark Schut en Ronald Busch wonnen ieder één partij, terwijl Edo Fransen verras senderwijs niet tot winst kon komen. Overige uitslagen senioren: Shot 7 - Victoria 9 10-0, Shot 8 - Quick 11 3-7, Sukses 1 - Shot 9 5-5, Shot 10 - Ne- derhorst 7 6-4, Victoria 12 - Shot 11 8-2, Shot 14 - Hulzen 16 3-7. Overige uitslagen jeugd: Buna 3 - Shot 3 5-5, ATC 1 - Shot 4 7-3, Shot 5 - Elan 4 6-4, Bunschot 3 - Shot 6 5- 5, Shot 7 - Quick 6 5-5, Shot 8 - Victoria 4 6-4. Shot 9 - Huizen 6 3-7, Huizen 12 - Shot 10 2-8, Bijmaat 1 - Shot 11 10-0, Shot 12 - Elan 7 1-9, de Hilt 3 - Shot 13 7- 3, Good Luck 11 - Shot 14 10-0, Shot 15 Elan 9 8-2, Shot 16 - Bunschot 7 2-8. Sportverslagcn en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant v* CJt 4 Éi Een groot succes was het scholieren- volleybaltoernooi, georganiseerd door de volleybalvereniging Olympia. Het toernooi besloeg door de enorme be langstelling twee dagen, n.1. donder dag j.1. voor het Voortgezet Onderwijs waaraan '50 teams deelnamen en 140 wedstrijden werden gespeeld en vrij dag voor het Lager Onderwijs toen 60 wedstrijden werden gespeeld door 27 deelnemende teams. Beide dagen is er enthousiast gevolleybald in een zeer sfeervolle sporthal. In de loop van de dag waren de vorde ringen in het spel goed zichtbaar wat resulteerde in spannende finales. De prijzen werden aan het eind van beide dagen uitgereikt door wethouder G. Plomp en de heer Hoogendoorn van de Sportstichting. De eerste prijswinnaars kregen als aandenken een fotolijst, waarin hun teamfoto geplaatst wordt; een Olym- pia-button was er voor de eerste, twee de en derde prijswinnaars. Alle deel nemers van het Lager Onderwijs kre gen een certificaat ter herinnering aan dit toernooi aangeboden. Wethouder G. Plomp bedankte in zijn toespraak de begeleiders/sters en vooral Joke en Werner Paans, de organisatoren van dit toernooi. De heer Plomp sprak de hoop uit dat dit toernooi aanleiding zal geven voor de jeugd om meer aan volleybal te gaan doen. Als je nader kennis wilt maken met volleybal en eens een training bij wilt wonen dan kun je dit doen op maandag om 16.00 uur in "De Borg", meisjes t/m 12 jaar; maandag om 18.00 uur in "Beuken dal", meisjes boven de 12 jaar; woensdag om 17.00 uur in de "Bunt", jongens t/m 12 jaar; maandag om 18.00 uur in "Beukendal", jongens boven de 12 jaar. Kom gezellig eens een keer meespe len. Bevalt het je, dan kun je lid worden van Olympis. Als je nog iets wilt vra gen, kun je dit doen bij Joke Paans, tel. 14596. De uitslagen van het afgelopen toer nooi zijn als volgt: Aklasse: meisjes: le Kardinaal Alf rink Mavo 4 2e Grif tland College 9 3e Grifland College 5 4e Grifland College 6 Aklasse: jongens: le Eemland College 2 2e Kardinaal Alf rink Mavo 6 3e Eemland College 3 B klasse meisjes: le Grifland College 4 2e Grifland College 2 3e Chr. Mavo 3 4e Grifland 3 B klasse jongens: le kard. Alf rink Mavo 3 2e Kard. Alfrink Mavo 5 3e Ivo Mavo 2 4e Kard. Alfrink Mavo 4 Cklasse meisjes: le Grifland College 1 2e Chr. Mavo 1 3e Openbare Mavo 1 4e Eemland College 1 C klasse jongens: le Eemland College 1 2e Kard. Alfrink Mavo 2 3e Chr. Mavo 1 4e Kard. Alfrink Mavo 1 Foto: Goos van der Wilt Lager onderwijs meisjes: leIngenhof 2e Da Costaschool 3e Willem Alexander School 4e Insingerschool Jongens: le K.B.S. "Soestdijk" 2e De Regentuuter 3e De Wegwijzer 4e Groen van Prinstererschool Zaterdag 28 februari 1983: 09.00 -14.00 uur K.N.K.V. 14.00 - 22.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 27 februari 1983: 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.00 - 23.00 uur MHC hockey Zaterdag 26 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo Zondag27 februari 1983: 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 26 februari 1983: 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Zondag 27 februari 1983: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Na het goede resultaat van de vorige wedstrijd moesten de Duinkikkers-he ren zondagavond aantreden tegen de Amstelveense Futen. Enigszins gehan dicapt door het ontbreken van aanvoe- der Henk Wijnmalen gingen de heren van start. De Futen deden dit energiek en kwamen als snel op een 1-0 voor sprong. Roel Timmer bracht de Soeste- naren langszij. Door de zeer strakke leiding van de scheidsrechters wisten de Futen uit man meer situaties tot twee keer toe keeper Ronald Bast te passeren. In de tweede periode hielden de ploe gen elkaar goed in evenwicht. Beide ploegen scoorden éénmaal. Het Soester doelpunt nam heren-twee-speler Wim Hengeveld voor zijn rekening. In de derde periode openden de Duin kikkers met een offensief. Via Jan Vrakking en Erik-Jan Koehof, uit een man-meer-situatie, kwam de Mole naar-brigade langszij4-4. Kort daarna bracht Roel Timmer in een man-meer- situatie de stand op 4-5. De Futen be antwoordden dit door twee tegendoel punten, waardoor de stand 6-5 werd. In het begin van de vierde periode werd het al snel 7-5 voor de Futen. Nog éénmaal persten de Duinkikkers er een offensief uit, hetgeen twee keer een man-meer-situatie opleverde die benut werden door Gerard Vet en Hans Looff, Daardoor werd de eindstand 7-7. Dames 2 - Haaien 2 4-1 Na een rustperiode van drie weken haalden de dames hun badpakken weer uit de mottenballen en de caps uit het vet. Na een stevige warming-up gingen ze vermoeid te water. Dit resulteerde in een doelpunt tegen, wat later het enige doelpunt van de Haaien bleek te zijn. Dit "toegestane" doelpunt was ei genlijk een spierinkje om de haai te vangen. De Haaien lieten zich goed vangen, daar ze er één voor één uit moesten. Onderwijl maakten de dames wel enige doelpunten. De Haaien lieten de moed niet zakken, en bleven zwem men, maar dat mocht niet baten. De eindstand was uiteindelijk 4-1 voor de Kikkers. De Kikkers gaan voorlopig op reces. Op 13 maart gaat men in trai ningskamp, om op 20 maart gesterkt te water te gaan. programma komend weekeinde zondag 27 februari: (alle wedstrijden worden gespeeld in zwembad De Trits te Baarn 18.05 Meisjes asp. - De Amer 18.45 Heren 1 - Meeuwen 18.05 uur Meisjes asp. - De Amer 18.45 uur Heren 1 - Meeuwen 19.30 uur Dames 1 - Rapido 2 20.15 uur Heren 2 Futen 3 21.00 uur Heren 3 - Y.Z.P.C. 3 Het eerste herenteam trakteerde afge lopen zaterdag het massaal opgeko men publiek op een heerlijk volleybal avondje. Ze stuurde, na een spannende wedstrijd, het uit Castricum afkomsti- te The Smash met een 3-2 nederlaag naar huis. Het incomplete eerste da mesteam verloor in deze eerste ronde kansloos in Zaanstad van Argus. Heren Olympia 1 - The Smash 3-2 In een stampvolle De Bunt begon Olym pia aan haar eerste wedstrijd voor de beker tegen het uit de eerste divisie komende The Smash. Veel mensen ga ven Olympia weinig kans om als over winnaar uit deze strijd te komen. Olympia begon daarom ook zeer ge concentreerd aan deze wedstrijd. De eerste set begon onverwacht heel voort varend voor de Olympia-heren. Door een moeilijke opslag en veel slechte passes van de Smash stond Olympia zomaar op een 10-0 voorsprong. Door deze meevaller gingen de Soesters iets te gemakkelijk spelen waardoor The Smash met keiharde smashes terug kwam tot 10-7. De Olympianen begon nen nu wat gemotiveerder te spelen hetgeen leidde tot een 15-10 overwin ning. De tweede set begon minder soepel voor Olympia. Door een slechte stop en enkele foute serves kwamen de Cas- tricumers op een 4-2 voorsprong. Maar door goede en zeer verrassende aan vallen kwam Olympia sterk terug en zelfs op een 9-5 voorsprong. De Soester heren wisten deze set ook te winnen door op het eind erg fanatiek te spelen en doordat het blok uitstekend functio neerde het werd 15-9 voor de gasthe ren. De derde set startten de oranje-zwarten ook weer erg goed. Door een goede ser ve-beurt van Piet Lopulalan kwamen de mannen op een 5-0 voorsprong. Olym pia rook een succesje maar helaas door foutieve stops en onnauwkeurig spel kwam Smash op een 8-7 voor sprong. De Soester kwamen nog wel sterk terug tot 10-8, maar moesten deze set uit handen geven met 15-12. De vierde set vertoonde in het begin een gelijkopgaande strijd. De parade paarden namen een 6-4 voorsprong, maar door enkele misverstanden en een goed blok van Smash namen de Castricumers een 14-9 voorsprong. Maar door een foutief blok ging deze set naar The Smash 15-9. De vijfde en laatste set namen de Olym pianen een 4-1 voorsprong. Maar door keiharde aanvallen kwam Smash op een voorsprong van 8-6. Het Olympia- team, gesteund door het laaiend en thousiaste publiek, kwam op een 11-9 voorsprong, mede doordat Albert weer terug was in zijn good old time. De Soester heren roken de overwinning. Door een paar keer goed blokken van Hans Werner kwamen de Olympianen op een 14-11 voorsprong, waarna de set werd uitgemaakt door een fout van de tegenstander 15-11. Competitie: Heren SVH 3 - Olympia 5 3-1 Het vijfde herenteam van Olympia moest in Hoogland aantreden tegen het hoger geklasseerde SVH. De eerste set kwamen de Soesters al snel op een 7-0 achterstand, maar door enkele goe de serves kwam Olympia terug tot 7-5. Daar er bij Olympia geen aanval en verdediging was, trok SVH deze set naar zich toe 15-7. De tweede set was gelijk aan de eerste. Er was geen lijn te bekennen in het spel van Olympia. Door een slechte pass en veel foute ser ves ging ook deze set verloren met 15-7. De derde set zette Olympia SVH onder druk. Dat hielp, want Olympia nam een 5-0 voorsprong. Door goed aanval len en verdedigen werd deze voorsprong uitgebouwd tot 12-4. Deze set werd ook verrassend met 15-7 gewonnen. De vierde set namen de heren van Olym pia nog wel een 8-6 voorsprong, maar het conditioneel sterkere SVH trok de ze set naar zich toe 15-9. Dames Argus - Olympia 1 3-0 Drie speelsters van het eerste dames team, aangevuld met vijf speelsters uit het vierde team, speelden een kans loze wedstrijd tegen der<je divisionist Argus. Mede door onervarenheid en slechte stops kon Olympia in deze be kerwedstrijd geen vuist maken tegen deze stugge tegenstander. Door de slechte pass en een te harde bal kwam Olympia niet aan aanvallen toe en ver loor terecht met 3-0 (15-7,15-9,15-12). Competitie dames SW 5 Olympia 3 3-0 Vanaf de eerste set was het duidelijk dat de Olympiadames erg onzeker wa ren. Het werd een rommelige wed strijd, die weinig met echt volleybal te maken had. Het Olympiateam miste duidelijk en spelverdeelster, zodat er aanvallers moesten gaan spelverdelen. Dit gaf veel onzekerheid. De Olympia dames verloren terecht met 3-0, met als gevolg, dat het kampioenschap misschien niet doorgaat. A.H.C. - B.D.C. 18-17 Na een rustperiode van een week moesten de heren van B.D.C. afgelo pen zondag aantreden tegen het Am sterdamse A.H.C. Deze ploeg staat met twee punten meer een plaatsje hoger op de ranglijst als B.D.C. Alle reden dus voor de Soester heren om er weer fors tegenaan te gaan. Dat dit echter geen gemakkelijke opgaat was, zal voor de insiders wel bekend zijn. In de eerste helft van de competitie wisten de Amsterdammers op het laat ste nippertje een gelijkspel uit Soest weg te slepen. Toen speelden zij echter met een aantal geroutineerde spelers. Deze zijn nu vervangen door een jonge garde, omdat A.H.C. veilig staat in de competitie. Dit was in het aanvalspel van de gastheren duidelijk terug te vin den. Hun aanval verliep bijzonder rom melig, terwijl zij in de verdediging nog al eens aan de noodrem moesten trek ken. Overigens was het een sportieve wed strijd met eindelijk voor beide partijen een goed fluitend scheidsrechtersduo. Helaas speelde ook BDC zondag te slor dig. Teveel kansen werden om zeep ge holpen, terwijl men niet in staat bleek de mandekking op Paul v.d. Deijsel uit te buiten. Er zat zelfs nog een gelijk spel in. In de allerlaatste seconden werd cirkelloper Ralph Christiani door Paul v.d. Deijssel in staat gesteld de stand gelijk te trekken. Hij faalde ech ter toen hij alleen voor de keeper kwam. In de beginfase van de wedstrijd waren beide ploegen tegen elkaar opgewas sen. B.D.C. ging uit van de 5-1 aanval waarmee mén in de wedstrijd tegen Volendam zoveel succes had. De opzet was om d.m.v. snel baltransport en het lopen van systemen de gaten in de A.H.C. verdediging te maken. Pas na minuut slaagde Paul van de Deijs sel er voor de eerste maal in de Am sterdamse keeper te verschalken. Het antwoord van A.H.C. kwam bijna di- rekt daarop. De linker opbouwer van A.H.C. trok de stand gelijk via een af standsschot vanaf 12 meter. Ondanks dat de Soestenaren via combi natiespel veel ruimte creëerden kon men toch niet door de Amsterdamse verdediging heenkomen. Ook de B.D.C.-verdediging was in deze fase goed georganiseerd. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht en de stand was dan ook na 22 minuten spelen 6-6. Helaas stokten op dit moment de vloei ende aanvallen van B.D.C. De oude kwaal van het onnodig balverlies dook weer op. A.H.C. maakte hiervan dank baar gebruik. Via 2 break-outs en 2 uit gespeelde aanvallen wisten zijn in de resterende 8 minuten nog 4 maal het B.D.C.-doel te vinden. Doordat Ries Smeeing en Cleem Diemers op hun beurt de Amsterdamse goalie nog 2 maal het nakijken gaven konden de beide ploegen gaan rusten met een stand van 10-8 in het voordeel van A.H.C. De gastheren uit Soest waren door deze ruststand beslist niet ontmoedigd. Men had er vertrouwen in dat men door kei hard bikkelen nog best bevredigend re sultaat uit het vuur kon slepen. Toch was het A.H.C. dat direct na rust door een misverstand in de B.D.C.-aanval in staat gesteld werd vanuit een break- out te scoren. Het wachten was nu op een offensief waarmee de Soestenaren het gat van 3 doelpunten zouden dich ten. Het was Paul van de Deijssel die in de 7e minuuut de kentering teweeg bracht. Ditmaal was hij het die vanuit een break-out moch scoren. Direct daarop wisten Sjaak Smeeing en Cleem Diemers de stand gelijk te trek ken. Even verloren de Soestenaren de grip op het spel, doch het rommelig spelende A.H.C. kon hier geen gebruik van maken. Dit resulteerde in een fase van circa 10 minuten, waarin beide ploegen niet tot scoren kwamen. Bij B.D.C. kwam dit hoofdzakelijk doordat 1 verdediger van A.H.C. de opdracht had gekregen spel bepaler Paul van de Deijssel door per soonlijke dekking uit te schakelen. Het was dan ook onbegrijpelijk dat de coach van A.H.C. in de 18e minuut be sloot hiermee te stoppen. Vanaf dit mo ment draaide de "aanvalsmachine" van de B.D.C. op volle toeren. Door doelpunten van Paul van de Deijssel en Jos Diemei liep B.D.C. uit naar 12-14. Hierdoor lieten de Amsterdammers zich echter niet uit het veld slaan. Via 2 van hun inmiddels gevreesde break- outs en l doelpunt vanaf de cirkel wisten zij met nog 5 minuten te spelen opnieuw aan de leiding te komen. Ook het wapen van de mandekking werd weer tevoorschijn gehaald. Op dit mo ment was er in de verdediging van A.H.C. zoveel ruimte dat de overige aanvallers van de Soestenaren door persoonlijke passeeracties in staat zou den moeten zijn te scoren. Helaas ver zuimden zij dit, terwijl de 1-2 combina ties te rommelig verliepen. Dit alles gaf de eindfase van deze wedstrijd een rommelig aanzien. Het pleit voor het goed fluitende koppel dat zij de wed strijd in deze fase volledig in de hand hielden. Door o.a. een doelpunt vanuit de opbouw van Hans Hom was de stand met nog 2 minuten te spelen 18-16 voor A.H.C. B.D.C. gaf zich echter niet ge wonnen: in de laatste minuut kreeg zij zelfs nog een strafworp mee die koel bloedig benut werd door Cleem Die mers. Nadat A.H.C. met nog een Vz mi nuut te spelen de bal in het spel bracht probeerde B.D.C. door vroeg te scoren alsnog in balbezit te komen. IN een alles of niets situatie wist Ries Smeeing de bal te onderscheppen. Via Hans Hom werd de in de break-out lo pende Paul van de Deijssel aange speeld.-Precies op tijd speelde deze op zijn beurt de bal af aan de vrij aan de cirkel verschenen Ralph Christiani. Hij had op dat moment het gelijk spel in handen maar zijn inzet in de linker benedenhoek werd gekeerd door de keeper die daar reeds lag. Wat A.H.C. in Soest wel lukte, was voor B.D.C. niet weggelegd. Zonder punten moesten zij terug naar Soest. Door de wereldkampioenschappen voor de B-landen welke vanaf volgende week vrijdag in Nederland verspeeld worden, staan de heren van B.D.C. voor 2 weken op non-actief. Uiteraard gaan in deze periode de trainingen ge woon door. Immers de laatste drie wedstrijden willen de Soestenaren nog wel graag winnen. Allereerst staat er voor zondag 13 maart de thuiswed strijd tegen Enschede op het program ma terwijl men daarna nog eenmaal uit speelt tegen Aalsmeer, om tenslotte in de laatste thuiswedstrijd aan te tre- ien tegen het Hengelose 'Hercules. Quick 20 - B.D.C. gelijkopgaande strijd Voor de dames van Quick *20 uit Olden- zaal was het een belangrijke wedstrijd, afgelopen zondag, in sporthal Vanders- weide in verhand met een eventueel kampioenschap. Voor BDC stond er daarentegen weinig meer op het spel maar de dames waren niet van plan punten cadeau te geven. Ondanks de onlangs genomen video-opnamen om het 4-2 verdedigingssysteem van BDC te doorgronden, wisten de dames uit Oldenzaal niet het juiste antwoord te vinden. Quick '20 begon de wedstrijd met enorm hoog baltempo, waaruit men na 3 minuten het eerste doelpunt wist te scoren. Ria v. Dijk bracht de ploegen een minuut later op gelijke hoogte door een penalty te benutten. Nadat Quick was uitgelopen tot een 5-3 voorsprong wisten de dames uit Soest toch een 5-5 ruststand te behalen. Al met al moet worden gezegd dat BDC te veel kansen heeft laten liggen, waar naast de keepster van Quick haar faam waarmaakte. Na de hervatting zag het publiek eenzelfde spelbeeld, waarbij BDC na 20 minuten spelen een voor sprong had opgebouwd van 3 doelpun ten. De stand was inmiddels 6-9. Quick '20 probeerde allerlei manieren om deze achterstand weer in te lopen. Enkele spelonderbrekingen wegens blessures bij Quick brachten de dames uit Soest enigszins uit hun concentra tie, waarvan Quick profiteerde. Met nog 3 minuten te spelen was de stand weer gelijk 9-9. Ria v. Dijk kon nog één keer schitterend doorgaan op de cirkel waardoor BDC nogmaals de leiding nam. Maar uiteindelijk werd de stand toch weer gelijk 10-10. Een terechte uitslag van een zeer spannende ont moeting. Toch een knappe prestatie van de BDC- dames, die in de tweede helft van de competitie tot nu toe slechts 1 wed strijd hebben verloren. De meest suc cesvolle speelster bij BDC was Ria v. Dijk die 7 doelpunten wist te maken. De overige doelpunten werden ge maakt door Ria v. Duuren (2x) en Geesje v. Engelenburg (lx). De vreugde na de wedstrijd werd wreed verstoord door het bericht dat het eerst damesteam van HVS, even eens uitkomend in de eerste divisie, bij een noodlottig ongeval te Hoevelaken was betrokken, waarbij 4 mensen de dood vonden. De eerstvolgende 2 we ken ligt de competitie stil. Op 13 maart volgt de belangrijke ontmoeting tegen HMS in sporthal Beukendal te Soest. Aanvang 13.30 uur. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zondag 27 febru ari Welpen 10.00 uur BDC - Sport Vereent Dames sen. 2 15.50 uur BDC 2 - Limvio Uitwedstrijden zondag 27 februari Dames jun. 2 10.50 uur EMM - BDC 2 Heren jun. 1 10.00 uur UD - BDC 1 Meisjes adsp. 1 13.20 uur UD - BDC 1 Jongens pup. 2 13.50 uur Baarn - BDC 2 Meisjes pup. 1 14.00 uur DWSM - BDC 1 Meisjes pup. 3 14.15 uur Nederhorst - BDC 3 Heren sen. 2 14.20 uur Celeritas - BDC 2 Heren sen. 3 16.40 uur Limvio 2 - BDC 3 Heren jun. 2 17.30 uur HHC - BDC 2 Vrij zijn: Jongens pup. 1, Meisjes pup. 2, Meisjes adsp. 2 en 3. Jongens adsp, Dames sen. 3 en 4, Dames jun. 1 en 3, Heren sen. 1, Dames sen. 1.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17