1 Grapefruits uit Titusville mid 2-Z1 n rs: N E N 1 50 Jaar geleden in Soest Zondagmiddagconcert in 'Groeneveld' met Louis van Dijk Met Raad en Daad 17089 Toneelvoorstelling Friese Vereniging 'Frysk en Frij' te Hilversum Meningen van lezers vraagt uw aandacht voor: I I l I I I O R 1 Beschikking Hinderwet Hinderwet ontwerp beschikking r pn Spek verbrand Toestemming rommelmarkt schaatsvereniging Eemland Pastel van Bumper bij TIFFANÏ INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING voor: HUISWERKBEGELEIDING BIJLESSEN IN ALLE VAKKEN TENTAMENBEGELEIDING EINDEXAMENVOORBEREIDING Inlichtingen? Dat kan, dat kost U één telefoontje „Wijzijn niet de enige levende wezens op deze aarde" Eigentijdse schilderijen van Boris Everts in „De Bereklauw (mmsmMMmmsi Inbraak in woning Auto in brand Karnavalsoptocht Hoogland 24 februari 1933 Soester Courant van woensdag 23 februari 1983 Bij besluit van 15 februari 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken om en oprichtings, cq revisie, cq uitbreidingsvergunning van: Lebon Visser, Kostverlorenweg 5b te Soest voor een montage, constructie en metaalbewerking op het perceel Kostverlorenweg 5a te Soest T. van Rouwendaal, Nieuwstraat 13 te Soest voor een inrichting voor antiroestbehandeling annex autowasserette op het perceel Nijverheidsweg 11 te Soest De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, scha de en hinder naar buiten toe' Het besluit ligt gedurende een maand vanhf 23 februari a.s. ter in zage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Bin nenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op dé gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings, cq, revisie, cq uitbreidingsvergunning voor J. Libbenga. Van Lijndenlaan 7 te Soest voor een winkel in Indo nesisch restaurant op het perceel Beukenlaan 55 te Soest nesische restaurant op het perceel Beukenlaan 55 te Soest O. Keizer, Kerkpad ZZ 95a te Soest voor een metaaldraaierij op het perceel Kostverlorenweg 3c te Soest De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'po sitieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 23 februari 1983 Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtig de worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tus sen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren heb ben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w„ worden ingediend. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR In de Hasselaerzaal van Kasteel Groe- neveld te Baam wordt a.s. zondagmid dag 27 februari om 16.00 uur een Zon dagmiddagconcert uitgevoerd door de bekende pianist Louis van Dijk. Louis van Dijk zette zijn eerste stap pen op het pad der muziek in de koste rij van zijn vader, waar hij zich uitleef de op een oud harmonium. Piet van Egmond, Jaap Callenbach en Simon C. Jansen waren zijn eerste leraren or gel en piano. Het universele in zijn loopbaan is dat hij zich met groot succes bewoog op het gebied van zowel de "lichte" als dat van de "serieuze" muziek. Hij won vele prijzen op inter nationale Jazz-festivals; was oprichter van het befaamde "Trio Louis van Dijk", maar speelde met evenveel suc ces pianoconcerten van Mozart en Mendelssohn. Dat hij door de "grote" klassieke pia nisten als een muzikale persoonlijk heid wordt beschouwd bewijst wel het feit dat hij in november 1977 werd uit genodigd mee te doen met het piano festival in "De Doelen" te Rotterdam, tezamen met Daniël Wayenberg, Al- win Bar, George van Renesse, Gèrard van Blerk en Frederic Meinders. Ve len van u zullen zich de televisieuit zending van dat gebeuren herinneren. Langzamerhand is echter het impro viseren het merendeel van zijn activi teiten gaan uitmaken. Zo speelt hij re gelmatig recitals tezamen met Daniël Wayenberg met wie hij ongelofelijke bewijzen van zijn groot improvisatie vermogen ten gehore brengt. Bij een bezoek aan kasteel Groeneveld was hij zo onder de indruk van de ge- exposeerde landschappen van Sjoerdtje Mulder Hak dat hij het idee opperde een aan die schilderstukken gewijd improvisatie-concert te geven, en wel op de laatste dag van de expositie, om die op deze wijze feestelijk te slui ten. Sjoerdtje Mulder-Hak schildert land schappen met verre horizonten; land schappen met woeste wolken; land schappen met een grijze, ijle mistige sfeer. Sjoerdtje werd geboren in Lemmer. Aan de rand van het nieuwe land groei de zij op en toen het moeras van de polder zich ontwikkelde tot land ver huisde zij met haar ouders naar dat nieuwe land, en daar ontdekte zij de luchten, die diepte brachten en de pol der de wijdheid gaven die zo kenmer kend is voor haar werken. "Misschien herkennen de mensen", zegt ze, "iets van hun oorsprong en ver bondenheid met hun grond. Misschien voelen zij zich zo deel van de schep ping en dus mede verantwoordelijk voor die schepping." Sjoerdtje schildert altjd binnenshuis. Buiten legt zij alleen in simpele lijnen het beeld vast om het daarna in haar atelier vanuit haar geheugen te schil deren. Zij laten ruimte voor fantasie en het is waarschijnlijk dat deze im proviserende manier van werken Louis van Dijk juist zo heeft aangetrokken. Zij brengen beiden hun kunstvorm rechtstreeks vanuit het hart en zijn misschien juist daardoor zo herken baar voor het publiek. De toegangsprijs tot het concert be draagt/7,50. Een bewoonster van de Hartweg ver gat vorige week dat zij een koekepan met spek op het fornuis had staan. Toen de zaak vlak vatte wist zij zelf het vuur te doven, zodat de gewaar schuwde brandweer, die met twee auto's uitrukte, kon volstaan met een nabehandeling. De schaatsvereniging Eemland heeft van het college van B. en W. toestem ming gekregen om op zaterdag 3 sep tember op het voormalig marktterein aan de Steenhoffstraat een rommel markt te houden. De markt wordt ge houden ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de vereniging. VISKOSE KREUKT - Onlangs kocht ik een tweedelig pakje, zo te zien soe pele, onkreukbare stof, goed voor op reis en zo. Mar toen ik het één avond gedragen had, was het zo gekreukt dat ik ontoonbaar was. Uithangen hielp niet! Op het etiket staat: 100% viskose, wassen bij 30 graden. Wat moet ik nu doen? Langdurig in de wasverzachter leggen of zomaar in een lauw sopje stoppen? Antwoord - Vrijwel alle kunststoffen kreuken heel erg en vandaar dat men ze mengt met andere weefsels. Toen u "100 procent viskose" las kon u dus weten dat het pakje erg zou kreuken. Daar is weinig aan te doen, behalve dan oppassen dat u niet teveel vouwen inzit. Inderdaag kunt u het pakje in een wasverzachter behandelen, maar slechts een half uur. Het lauwe sopje is ook goed als u het niet warmer maakt dan dertig graden. Maar u kunt de stof ook iets meer bestand tegen kreuken maken als u tijdens het strijken wat apprèt gebruikt, u weet wel, de spuit bus met stijfselachtige inhoud. Méér is er o.i. niet aan te doen. En u kunt het pakje natuurlijk dragen als u gaat winkelen of wandelen, dus als u er wenig mee gaat zitten. Twee dozen vol sappige grapefruits uit Titusville (Florida), de stad waarmee Soest innige vrienschapsbanden onder houdt sinds het bezoek van burge meester Scholten en wethouder Plomp vorig jaar, zijn vorige week aangebo den aan de patiënten van ziekenhuis Zonnegloren. Dat gebeurde door de heer Plomp in zijn kwaliteit van loco burgemeester van Soest. Hij overhandigde het fruit aan zuster A. P. J. Beije, hoofd van de verpleeg kundigen van Zonnegloren. Het fruit was het gemeentebestuur aangeboden door citruskweker Parrish uit Titusville. Diens vader, Jess Par rish, was behalve citruskweker ook mede-oprichter van het ziekenhuis in Titusville, dat dan ook naar hem het Jesse Parrish Memorial Hospital heet en enigszins vergelijkbaar is met Zon negloren. Bij het bezoek aan Amerika beloofde de kweker dat hij een hoeveelheid van het fruit naar Soest zou sturen. Volgens de heer Plomp leek het een goede ge dachte ook in Soest de verbinding met het ziekenhuis te leggen, door het fruit aan de patiënten van Zonnegloren door te geven. 7 v. Weedestraat 52 - Soest Vrijdagavond 25 februari a.s., om 19.30 uur, wordt in het kunstwinkeltje „De Bereklauw", Steenhofstraat 63 in Soest een tentoonstelling geopend van de jeugdige Zeister schilder Boris Everts. Geboren in 1964 in Bazel verhuisde Boris Gordon Henrick Everts op zijn 6e jaar naar Zeist, waar hij onderwijs kreeg op de Zeister Vrije School. In middels heeft Boris zijn studie voort gezet op het Atheneum. Hij denkt hier na kunstgeschiedenis te gaan studeren. Waarom Boris Everts geen opleiding aan de kunstacademie wil volgen, Is voor hem geen eenvoudige vraag. „Misschien wil ik dat in mijn hart ook wel, maar ik heb voor mezelf besloten dat ik geen kunstschilder voor mijn be roep wil worden. Je kunt als brood kunstenaar nooit in alle vrijheid wer ken. Je zult altijd onder een zekere dwang moeten schilderen om in leven te blijven. Je moet altijd concessies doen. De kans is groot dat je alleen dat gaat schilderen wat mensen mooi vin den, omdat dat het beste verkoopt. Dat vind ik gewoon niet juist' De expositie in „De Bereklauw" is niet de eerste tentoonstelling van Boris Gordon Hendrick Everts. In oktober 1982 exposeerde de piepjonge 17-jarige Boris Everts samen met zijn vader, do fotograaf Derk Everts in zijn geboorte stad Bazel. Hij kreeg daar goede recen sies over zijn werk en verkocht een aantal van zijn schilderijen. „Jammer genoeg kan ik die nu dus niet laten zien", zegt Boris. Zelf nog enigszins verbaasd over de belangstelling die hem ten deel viek, zegt hij„Eigenlijk ben ik gewoon een autodidakt. Ik heb de kunstzinnige aanleg van mijn ouders geërfd. Mis schien heeft het te maken met het feit dat mijn schilderijen geheel eigentijds zijn. Ik kies niet een bepaalde richting, hoewel mijn schilderijen nogal surrea listisch zijn, ook al voel ik mij nogal aangetrokken tot pop-art. „Als ik bezig ben, probeer ik mijn on derbewustzijn te laten spreken. Ik laat mijn fantasie de vrije loop. Ik zie wel waar ik eindig. Ik kies nooit bewust voor een onderwerp. Het onderwerp ontstaat tijdens het werk. Het zijn meestal onderwerpen verbonden met deze tijd. Ik schilder omdat het voor mij een uitlaatklep is, een soort afrea geren op die dingen die ik om mij heen waarneem". Het jeugdige, opstandige element dat Boris in zijn schilderijen laat doorklin ken heeft iets zeer eigens. „Ik probeer steeds een soort contrast te scheppen. Door de mensen iets te laten zien wat ongewoon is geef je die mensen een stuk bewustwording waarmee ze bezig zijn." De onderwerpen zijn dan ook een pro test tegen deze tijd: „Giraffe, zich ont trekkend aan het stadsbeeld", „Aan gereden olifant (Moord of zelfmoord)" geven weer hoe de mens uit egoïsme al les om zich heen verstoort. Voor ande re levende wezens is geen plaats meer op deze aarde. Andere schilderijen dragen als titel „Ouderdom" (uitzichtloosheid, de her inneringen en de zin van het leven), „Familie poserend voor worst", „Ode aan de burgerlijkheid" en „Strijd Op vrijdag 11 maart a.s. wordt weer een toneelvoorstelling gegeven in de grote zaal bij de Oosterkerk, Mincke- lerstraat 161 te Hilversum. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. De bekende toneelploeg van de Frise Vereniging te Amersfoort, speelt deze avond het door Sjoerd de Wit bewerkte toneelstuk van Wilfried Wroost, "Lol- ke sit wer op see" (Lolke gaat weer naar zee). De over de wereldzeeën zwervende Lolke Hoekema heeft zijn huwelijks bootje vast verankerd en met hulp van familieleden heeft hij "De Thüshaven" gekocht. In dit goedlopende café wil hij zich voortaan wijden aan zijn jonge vrouw en een huiselijk bestaan op de vaste wal. Echter, met het lenen van geld van fa milie, moet men altijd erg op z'n hoede zijn. Dit geldt in het bijzonder als de naijverige schoonzusjes jaloers zijn op de jonge, knappe waardin. De man nen van deze Kenaus zijn niet tegen de vrouwelijke intriges opgewassen en moeten wel meedoen in het ondermaat se steekspel. Ook voor deze avond rekent de ver eniging weer op een goede opkomst van leden en niet-leden. Het spreekt vanzelf dat ook niet-Friezen van harte welkom zijn. Wellicht biedt deze avond een goede gelegenheid om kennis te maken met de Friese cultuur. Naast dit Friese toneelspel zal ook de litera tuur haar steentje bijdragen, in de vorm van Friese boeken, platen enz. Naast de boekentafel zullen ook andere Friese specialiteiten verkrijgbaar zijn. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: J. Dijkstra, Meidoornweg 9, Soest (02155-15942). Een bewoonster van de Smitsweg meld de de politie vorige week de diefstal van een fototoestel, een filmcamera, een postzegelalbum, twee muntenal- bums en een cassette met drie mun ten. De voorwerpen waren uit haar woning weggehaald op klaarlichte dag. Het vermoeden bestaat dat de dief gebruik heeft gemaakt van een valse sleutel. De eigenaar van een personenauto die geparkeerd stond op de Koninginne- laan hoorde vorige week bij het starten een knal, waarna hij de motorkap zag opbollen. Bovendien begon er rook on der de kap op te stijgen. De wagen raakte in brand en de brandweer moest optreden om het vuur te blussen. Ver moedelijk is de brand ontstaan door terugslag in de carburateur. tegen de vooruitgang". Steeds ontstaat er een scherp contrast met het gewone, alledaagse. Vanuit dit spanningsveld klinkt een scherp protest tegen deze tijd. „Wij moeten als mensen er goed van doordrongen zijn dat wij niet de enige levende wezens op deze aarde zijn", zegt Boris Everts. Met behulp van gemengde technieken (inkt. acrylverf, gouache-verf en potlood), ontstaan collage-achtige uit beeldingen van typisch surrealistische aard. „Deze fase is meer een experi ment geweest en heb ik nu afgesloten. Momenteel ben ik bezig met crisis-art in de vorm van olieverfschilderijen", aldus Boris Everts. Naast het schilde ren, waagt Boris Everts zich ook van tijd tot tijd aan het schrijven van ge dichten. Een van zijn laatste gedichten draaft als titel.Faalangst' Zwalkend in het volstrekte niets, nasmeulend achter een tafel, etend, happend, verslindend valium als een grote glorieuze groene fiets, rukkend aan het verstand als een strengende navel. Groots is de ontdekking van het radium. Deze boeiende tentoonstelling van het jonge talent Boris Everts wordt a.s. vrij dagavond om 19.30 uur geopend. De tentoonstelling duurt tot en met don derdag 17 maart. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 10.00- 12.00 uur en 14.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Elk jaar doen na de karnavalsoptocht in Soest een aantal van deze wagens de volgende dag mee aan de optocht in Hoogland. Zo ook dit jaar trokken een tiental wa gens naar het Zandkruuersgat. Eén hiervan, die in Soest niet in de prijzen was gevallen werd in Hoogland eerste in de klasse kleine wagens. De bouwers ervan Jan v. Luytelaar, Ab Hooyer, Jan v. Luytelaar en Eric Hui- zinga beeldden hierop uit burengerucht in de vorm van boer Harms met zijn la waaierige discomuziek. Deze knollen danken allen die hen geholpen hebben bij het maken van hun kreatie en hopen volgend jaar weer van de partij te kun nen zijn om mee te helpen de optocht nog grootser te laten worden dan dit jaar* Eric Huizinga Geachte Redactie. Verzoeke beleefd opname van onderstaande, waarvoor bij voorbaat dank. In een dezer dagen gehouden vergadering van de georganiseerde melk handelaren in Soest, werd, na overleg met de boeren, met algemene stem men besloten den melkprijs per liter te verlagen en te brengen op 10 cent. Voorts werd besloten met kracht te ageeren tegen de clandestiene melk handel, die in geen enkel opzicht eischen en bepalingen in verband met de volksgezondheid nakomt. Om deze in den regel niet volwaardige melk aan den man te brengen, wordt zij voor enkele centen per liter minder verkocht. Het publiek wordt gewaarschuwd niet op aanbiedingen voor mindere prijs, dan door den georganiseerden melkhandel bepaald, in te gaan. Men zal trachten op de naleving van de Warenwet bij den Keuringsdienst te Utrecht sterk aan te dringen, daar de plaatselijke politie het schijnbaar niet op haar weg voelt liggen de talrijke ontduikingen tegen te gaan. Woensdag 1 Maart a.s. zal wederom een vergadering in „De Gouden Ploeg" worden gehouden, alwaar verdere aangelegenheden betreffende boven staande worden behandeld. Vereen, van Soester Melkhandelaren. DE PALTZ OPGEHEVEN Naar ona wordt medegedeeld, zullen met ingang van den zomerdienst, ver schillende stopplaatsen bij de Spoorwegen worden opgeheven, zulks als ge volg van het weinige gebruik, dat van deze haltes wordt gemaakt. Onder dit aantal komt ook voor de halte „De Paltz" aan de lijn Baarn-Utrecht, welke in onze gemeente is gelegen. GEM. KEURINGSDIENST Overzicht van den Gem. Keuringsdienst over de maand Januari 1933. Geslacht werden op de N.V. Centrale Slachtplaats: 51 runderen, 3 paarden, 4 pinken, 14 vette kalveren, 109 varkens en 1 hit. Huisslachtingen: 3 runderen, 52 varkens, 1 vet kalf en 1 geit. Ingevoerd werd: 5009 kilogram vet en vleesch. Goedgekeurd werd onder voorwaarde van „verkoop in 't klein onder toe zicht" 1 vet kalf. Tuberculose kwam voor bij5 runderen en 3 varkens. Afgekeurde geheele dieren: 1 graskalf, 2 nuchtere kalveren, 1 schaap. 1 geit en 1 varken. Aan organen werden afgekeurd Van Runderen: 7 paar longen, 1 hart, 17 levers, 1 milt, 1 maag en darmen, 10 paar nieren, 4 uiers, 5 lympklieren, 2 koppen en 10 kilogram ongesmolten vet. Van Varkens: 18 paar longen, 3 lympklieren en 4 k.g. ongesmolten vet. Van Paarden1 lever en 2 paar nieren. Van Kalveren: 2 paar nieren. ADRES AAN DEN RAAD Het bestuur van de afd. Soest der Ned. Natuurhistorische Vereeniging heeft het volgende schrijven gezonden aan den raad der gemeente Soest. Kennis genomen hebbende van Uw voorstel tot het verplaatsen van het woonwagenkamp naar het terrein, gelegen aan de Banningstraat op het hoogste gedeelte van de Bult, meenen ondergetekenden als bestuursleden der Natuurhistorische Vereeniging, afd. Soest, hiertegen te moeten op- poneeren. Het terrein, door U hiervoor bestemd, is één van de mooiste punten van Soest; men kan hier genieten van een mooi panorama, terwijl ook de ge heele omgeving ervan tot een der mooiste gedeelten van Soest behoort. Het komt ons voor, dat, wanneer het terrein in de onmiddellijke nabijheid van het natuurbad hun wordt toegewezen, dit den aanwas der woonwagen bewoners zal bevorderen gezien de mercantiele kant van de zaak. Hoewel wij de moeilijkheden om een geschikt terrein te vinden niet onder schatten, lijkt het ons toch op onzen mooien Soesterberg minder geschikt. Waar de noodzakelijkheid van verwijdering der woonwagens van het natuurbadterrein thans urgent is en een definitieve oplossing misschien niet direct is te bereiken, zou thans besloten kunnen worden het kamp tijdelijk naar het bewuste terrein over te brengen. Mogen wij U in over weging geven de oude standplaats in de Birkt weder in gebruik te nemen? Tevens vestigen wij er Uw aandacht op dat in de heide bij De Foekenlaan het aanzijn is gegeven aan een nieuw autokerkhof, waardoor een te laken natuurontluistering heeft plaats gehad. Wij hopen, dat ten spoedigste maat regelen zullen worden genomen, dat de wrakstukken van auto's uit de heide worden verwijderd. ADHAESIE-BETUIGING Men verzoekt ons plaatsing van het volgende. Dinsdagavond 1.1. vergaderde de A.R. Kiesvereniging in de U.L.O.-school alhier. Nadat de leden voor de a.s. 2e Kamerverkiezing bij stemming waren aan gewezen, werd eenparig besloten adhaesie te betuigen aan de bekende motie Oosterbeek. Deze motie behelst in 't kort onder punt 1, 2 en 3: te bevorderen, dat over schrijding der grenzen inzake pers- en spreekvrijheid door hen, die doel bewust het Wettig gezag en Staatsinstellingen willen omverwerpen, als mede de Godslasterlijke taal en heiligschennende illustraties in hun pers worden beteugeld; en onder punt 4 te bevorderen, dat bij wettelijk voor schrift voor personeel en Overheidsdienst worde vastgelegd de onvereenig- baarheid van deze positie met het lidmaatschap van een organisatie, welke streeft naar bovenomschreven omverwerping, dus den Staat bestrijdt, ongeacht of dit lidmaatschap een openlijk of bedekt karakter draagt. Deze motie kan door ieder, die nationaal voelt worden gesteund. Men doe het dan ook. Ook werd op de vergadering van de A.R. Kiesvereniging besloten om aan den Gemeenteraad uit een oogpunt van bezuiniging voor te stellen, dat alleen zulke leden voor de stembureaux zullen worden aangezocht voor de as. verkiezingen, die geheel belangeloos dien arbeid aldaar willen presteeren.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5