Programma Damesteam SVV loopt 3 punten uit Weer winst voor Dames 1 Red Stars ïemvogels 1 - Ter Leede 1 6-3 KORFBAL Opnieuw ruime overwinning van Shot 1 TAFELTENNIS VOLLEYBAL Papilion dames blijven winnen BASKETBAL Nederlandse Veldloop kampioenschappen ATLETIEK Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BASKETBAL soes ter courant van woensdag 2 maart 1983 19 ;en slechts spelende Eemvogelploeg naakte op geen enkele wijze waar nog e geloven in een promotie-mogelijk- leid. Er werd ongecontroleerd en voor- ,1 slordig gespeeld waarbij de vorm an de afgelopen weken niet werd be- aderd. Het enige positieve is het ge- even dat de twee punten in ieder ge- al in Soest bleven. )e eerste aanval ging resoluut van tart maar met het uitblijven van een oelpunt verdween de rust en de pre- isie in de aanvalsopbouw, let werd toch na een kleine tien minu- en spelen 2-0 voor de Soester ploeg, oordat allereerst Claudia Touwslager aar tegenstandster verrast onder de orf en vervolgens Jan van de Kuil van Tote afstand raak schoot, let tweede aanvalsvak kreeg nauwe- ïjks de kans om ook maar enigermate n vorm te geraken, want nog maar net vas er van vak gewisseld of de Ter ,eede-dames waren aanvallend hun egenstanders te rap af en wisten zo de sloegen op gelijke hoogte te brengen. Sadat er opnieuw van vak was gewis- eld gaf Saskia Smelt haar tegenstand- ;ter een koekje van eigen deeg 3-2. Jan iran de Kuil was van afstand opnieuw .uiver en bracht zo de Eemvogelploeg sp 4-2. Ter Leede sloop nog iets dichter bij maar moest vervolgens naar onreg- ementaire middelen grijpen om de doorgebroken Leendert van den Berg e stoppen. Vanaf de strafworpstip was iet daarna Leendert van Den Berg die de geboden kans verzilverde. Vlak •oor rust werd er daardoor van vak verwisseld en stonden de ploegen weer n de begin-opstelling. De gehele tweede helft is daar geen wijziging in gekomen, het eerste aan-, valsvak was volstrekt machteloos ter wijl het eerste verdedigingsvak steeds meer groeide en goed stand wist te hou den. daarbij geholpen door Ter Leede dat tot tweemaal toe van de strafworp stip faalde. Om voor nieuwe aanvallende impulsen te zorgen werd in de tiende minuut Wim van ^^eenen gewisseld voor Rien Kraaikamp, die vlak voor het eindsig naal nog loon naar werken kreeg door nog een zesde Eemvogeltreffer te scoren. Er werd inderdaad gewonnen, maar verder was het een wedstrijd om maar snel te vergeten. Wanneer over veer tien dagen de uitwedstrijd tegen Viking op het programma staat, zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden. De Eemvogel-junioren moesten spelen tegen de junioren van Spirit en hadden het vooral in de eerste helft erg moei lijk, vooral nadat Spirit de score had geopend. Uit een doorloopbal wist Berry Cor- nelisse de Eemvogels nog wel langszij te schieten. Het was slechts van korte duur, de ploeg uit Voorthuizen liep met beter korfbal uit tot een 3-1 voorsprong. Vlak voor rust scoorde Linda Martens van afstand en verkleinde daarmee de achterstand. Van afstand scoorde Berry Cornelisse na de rust de gelijkmaker en vanaf dat moment was het wachten op de win nende treffers van de Eemvogels. Door twee doelpunten van Claudia Touwslager werd de volle winst ge pakt en is tot veler verrassing deze jeugdige juniorenploeg tot de derde plaats opgeklommen. Het moet moge lijk zijn om deze plaats vast te houden en mede door de behaalde punten op de bovenste ploegen is deze plaats ver diend. u Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant De afgelopen week kwamen alle 31 Shotteams weer in aktie, waarbij met name de landelijke teams voor posi tieve verrichtingen zorgden. Shot 1 zorgde in een slechte wedstrijd voor een goed resultaat door met 8-2 van Treffers uit Bovenkarspel te winnen. Shot 2 haalde het eerste punt binnen via een 5-5 score tegen VEV 1. In de afdeling zorgden Shot 3 en 4 voor te leurstellende nederlagen, terwijl Shot 5 op knappe wijze gelijk speelde tegen koploper Metac 1. Het lande lijke jeugdteam van Shot speelde in Huissen verdienstelijk gelijk tegen Hutaf 1. Shot 1 Treffers 1 8-2 Evenals vorige week won Shot 1 haar wedstrijd met ruim verschil, maar in tegenstelling tot vorige week kon bepaald niet van een hoogstaande wed strijd worden gesproken. Misschien lag het wel aan de opnieuw zeer lage Foto: Goos van der Wilt Het eerste damesteam van SW kon door de overwinning op EAVV 3 punten uitlopen. Beide teams stonden in hun poule op een gedeelde 4e plaats, met een gering verschil worden de plaatsen aan de top van de ranglijst ingenomen en elke gewonnen wedstrijd kan daar door een flinke verschuiving veroorza ken. Het 2e damesteam zakte verder af door een 3-0 nederlaag tegen Gemini/K. Ook het le herenteam moest de punten aan de gasten laten. De heren staan er niet rooskleurig voor en zullen moeten vechten om het hoofd boven water te houden. Dames: SW 1 - E AW 3-0 Het eerste damesteam van SW speel de een goede wedstrijd tegen EAVV, dat gelijk stond met SVV. Het begin van de eerste set verliep moeizaam bij SVV, vooral de verdediging had moeite met de stop. Toen het spel vorderde kwamen de dames er pas goed in. EAW had met die aanvallen veel moeite, daar hun blok de lengte niet meehad. Toch kon EAW, ondanks hun goede spel SW niet weerhouden de set met 15-9 te winnen. De 2e set was snel afgelopen. SW lanceerde de bal met grote snelheid, wat vaak scoorde. Ook de verdediging was goed gesloten. De stand 9-0 stond snel op het score-bord. Het optimisme en zelfvertrouwen was zeer groot bij SW. Door teveel geno men risiko's aan Soester zijde, konden de gasten enkele keren scoren. De set stand 15-5 laat zien hoe weinig de te genstander zo'n kans kreeg. In de 3e set maakten de Soester dames het zichzelf erg moeilijk. Na de voor sprong van 7-2 gingen zij te nonchalant spelen. De verdediging liet steekjes vallen en ook werk er te veel uitgesla gen. EAVV kwam steeds dichterbij en zelfs vóór met 14-15. Door hard werken van het gehele team kon SW de set, in een spannende eindfase, winnen met 17-15. Een verdiende overwinning voor SVV. SVV 2 - Gemini/K 0-3 Het was geen beste wedstrijd die het 2e damesteam in De Bunt speelde. In de le set nam SVV veel risiko om de te genstander onder druk te zetten. He laas hadden de gasten over het alge meen een goed blok, waardoor de aan vallen van SW niet het gewenste resultaat hadden. Ook de opbouw was vaak te scherp waardoor de aanval moeilijk uitgevoerd kon worden. Bij Gemini liep alles veel beter en hun aan val kon wél scoren, waardoor de set in hun voordeel, met 9-15 eindigde. De tweede set was slecht. Niets lukte er bij SVV. De verdediging kwam te ver naar voren en liet grote delen van het veld onbeschermd. Ook het blok kon weining stoppen. De pass was erg zwak waardoor de spelverdeelsters het erg moeilijk kregen. De gasten zagen hun kansen en benutten die dan ook volledig, met als resultaat ene 4-15 set winst. In de derde kwam SW beter terug en verliep het begin gelijkmatig. Toch kwam SW weer onder die druk, vooral door de goede serve van Gemini, waar SVV weinig controle op had. Meer dan 9x konden de Soester dames niet sco ren, 9-15. Gemini/K bleek de sterkste te zijn tijdens deze wedstrijd. Leos 2 - SVV 3 0-3 Het 3e damesteam behaalde een goede overwinning op Leos. Ook de reserve, een jeugdspeelster, draaide goed mee. In de le set ging de strijd gelijk op. Van beide kanten werd er goed gevolley bald, waardoor er leuke en spannende rally's tot stand kwamen. SVV kon die le set met 13-15 beëindigen door 'n iets betere aanval. In de 2e set was de serve van SVV aan de slechte kant maar de opbouw en aanval maakten weer veel goed. Ook deze set werd, zij het erg nipt, met 13-15 gewonnen. In de 3e set ging het in het begin weer gelijk op, maar de dames van Leos moesten SVV toch laten gaan. SW was in deze set duidelijk de sterkste. Via een setstand 10-15 werd de wedstrijd geëindigd. SVV 4 - OUy B. 2-2 Het vierde damesteam van SVV kon er in deze, slechte wedstrijd niet meer dan een gelijk spel uithalen. Door goed te werken kon de le set in de eindfase door SW worden gewonnen met 18-16. Ook in de 2e set viel de beslissing pau in de eindfase. SW had ook nu de langste adem, 16-14. In de 3e set was het zelf vertrouwen van de dames ver te zoe ken. Er werden veel fouten gemaakt door onderlinge misverstanden. Olly B. profiteerde goed en SVV moest nu de eer aan de gasten laten, 10-15. In de 4e set kwam het enthousiasme weer iets terug bij SVV. De dames konden ook nu niet voorkomen dat Olly B. er een gelijk spel van maakte, 13-15. Heel jammer en eigenlijk een onnodig punt verlies daar SW 4 beslist beneden haar kunnen gespeeld hebben. SW fl Spokers 2 3-1 De dames van het zesde behaalden een zeer goede en verdiende overwinning op het onverwacht zwakke team van Spokers. In de eerste set begonnen de dames van SW zeer fanatiek. Spokers, dat 3 basisspeelsters miste, kwam er in die le set nauwelijks aan te pas, 15-3 voor SVV. De tweede set werd door de gasten gewonnen met 10-15. In de 3e en 4e set kwamen de dames goed terug en bleven het heft in handen houden. Met de setstand 15-9 en 15-8 was de overwinning voor de thuisspelende ploeg. SVV 7 - Unicornus 3 3-1 Het werd een tamme 3-1 zege voor de dames van SW 7. Dat de bal rond is merkten de dames al in de le set, rond is merkte de dames al in de le set, Unicornus bleef onverwacht goed mee komen en de strijd ging tot 7-7 gelijk op. SVV kon toen pas uitlopen en de set in hun voordeel met 15-8 uitmaken. De 2e set was gelijk aan de eerste SVV was wel de betere maar liet weinig specta culairs zien, 15-7. In de derde set had den de Soester dames een inzinkking, met als gevolg dat er weinig uit kwam waardoor Unicornus de set met een duidelijke 7-15 naar zich toe haalde. Geruggesteund door het publiek, kwam SVV er in de 4e set weer wat meer in en de dames van het 7e konden deze set in hun voordeel eindigen met 15-7. Heren: SW 1 Set Up 0-3 De heren van SW konden geen winst boeken. In de le set ging de strijd gelijk op. Van beide kanten waren er goede en harde aanvallen en ook de verde diging en opbouw deden niet voor el kaar onder. SVV kwam zelfs voor met 12-9, doch het blok van Set Up hield SVV goed af, en kwam zelf met scher pe aanvallen. SVV kon niet meer tot score komen, 12-15 voor de gasten. In de 2e set werd er weer goed opge bouwd en ook de aanvallen bleven ko men. De verdediging van Set Up was echter goed gesloten waardoor er leuke en spannende rally's ontstonden, maar het blok van de tegenstander was er steeds weer, waardoor veel kansen voor SVV verloren gingen. Set Up maakte er steeds op het juiste moment goed gebruik van, en kon ook deze set pakken met 10-15. Een formidabele smash van de SW- aanval kon niet voorkomen dat de wed strijd tegen Set Up verloren ging. In de 3e set leek SW te worden wegge speeld. Toch werd de achterstand van 6-0 goed weggewerkt. Het blok van Set Up werd omzeild en de aanval kon weer wat vaker scoren. Ook het zelf vertrouwen kwam terug, maar dat was van korte duur. Set-Up kon vaker tot scoren komen en kon ook die laatste set pakken met 11-15, en daarmee de volle winst. SW 3 - BG&SV 3 3-1 De heren van SVV 3 behaalden afgelo pen donderdag in Beukendal een over winning op het Baarnse BG&SV. Het was en leuke en spannende wedstrijd, met van beide kanten goede spelmo menten, leuke rally's en goede aan vallen BG&SV kon slechts één set in winst om zetten, SVV was over de gehele wed strijd duidelijk de betere. De inzet en werklust werden tenslotte beloond met de overwinning. Sportcentrum 2 - SW 4 2-2 De heren van SVV 4 speelden een leuke .wedstrijd, maar konden slechts 1 punt mee naar Soest nemen. De eerste set werd er goed gespeeld en SVV kon die set, winnen. De rest van de wedstrijd was gelijkopgaand, met goede spelmomenten en leuke rally's. De laatste set was erg rommelig en on geconcentreerd. Sportcentrum bleef goed komen waardoor de Soester heren in deze set simpel werden wegge speeld. Wedstrijden voor de komende week: Woensd. 2-3; damesBG&SV 2 - SVV 5 Baarn meisjesBG&SV al - SVV al Baarn Donderd. 3-3: Dames: SVV 3 - Huizen Beukendal 19.30 uur Olympia 7 - SVV 7 Beukendal 21.30 uur SVV8-AGAVS2 Beukendal 21.30 uur Spirit 4 - SVV 9 Amersfoort SVV lo - LEOS 8 Beukendal 20.15 uur Heren: SVV 3 - KGU/VS 2 Beukendal 20.15 uur Olly B 2 - SVV 5 Vrijd.4-3: heren :OMS-SVV 1 Zaterd. 5-3. dames: Geevers p&p - SVV 1 Purvo - SVV 2 Spokers - SVV 4 Heren: Spokers - SVV 2 Olympia 4 - SVV 4 Bussum Schaesberg Purmerend Hilversum Hilversum Bunt 20.15 uur. temperatuur in de Shotzaal dat helaas voor het publiek de mooie rallies op de vingers van één hand waren te tellen. Shot startte tegen de Treffers zeker niet onfortuinlijk, want zowel Dirk Schuiling als Harry Maassen wonnen hun eerste partij met zeer nipte ver schillen in de 3e game. Daarna verloor René Daselaar zijn eerste partij, maar winst in het altijd zo belangrijke dub belspel en het daarop volgende enkel spel leverden toch een geruststellen de 4-1 pauzestand op. Na de pauze won Dirk Schuiling, die voor Shot ongeslagen zou blijven, ver rassend van de sterkste speler van de Treffers, waarmee de strijd zo goed als beslist was. De eindstand werd uiteindelijk 8-2 voor Shot, doordat al leen Harry Maassen nog een wedstrijd verloor. Door dit resultaat staat Shot 1 nu hal verwege de competitie op een gedeel de 2e plaats. Aanstaande zaterdag komt koploper Delta Impuls in Soest op bezoek en het spreekt vanzelf dat de Shotspelers dan een aanval op de koppositie zullen doen. Toeschouwers bij deze zeer belangrijke wedstrijd zijn om 15.00 uur van harte welkom in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. VEV 1-Shot 2 5-5 Shot 2 heeft afgelopen zaterdag het eer ste punt van deze competitie binnen gehaald door in Hilversum gelijk te spelen tegen VEV 1. Voldoende om de onderste plaats te verlaten was dit resultaat niet, maar het geeft in ieder geval nog wel enig uitzicht op klasse- behoud. In Hilversum bleken de teamopstellin gen voor Shot dermate ongunstig te zijn dat men al spoedig met een 4-1 achterstand werd geconfronteerd. Het pleit voor de Shotspelers dat zij hier na uitstekend terugvochten en zelfs een 5-4 voorsprong opbouwden. In de laatste wedstrijd kon Bert van Velzen zijn traditionele laatste wedstrijd net niet in winst omzetten, waardoor het uiteindelijk een gelijkspel werd. Uit blinker bij Shot was evenals de vorige wedstrijd Gerhard Busch die elke week beter gaat spelen en ook nu weer onge slagen bleef. Shot3-VEV3 4-6 Shot 3 heeft afgelopen week een bijzon der zwakke wedstrijd gespeeld tegen VEV 3, één van de zwakkere tegen standers. Vooral Arnold Appelhof was slecht op dreef, want hij wist geen en kele wedstrijd in winst om te zetten. Wilfred Busch en Arjan Schuiling won nen ieder twee partijen, terwijl laatst genoemde zijn 3e wedstrijd traditiege trouw weer met twee punten verschil in de 3e game verloor. Door dit resul taat is winst op de komende tegenstan der. Quick 8, noodzakelijk om niet in degradatiegevaar te geraken. Good Luck 2 - Shot 4 8-2 Ook dit team zorgde voor een teleur stellend resultaat, al waren hier wel enkele excuses voorhanden. Sterkste man Willem Onrust kampt nog steeds met een blessure en kon ook tegen Good Luck niet van de partij zijn. De rest van het team kampt met een duidelijke vormcrisis en kon in Bussum niet ver der komen dan het scoren van twee te- genpunten. Metac 1 - Shot 5 5-5 Na het zeer knappe gelijke spel van Shot 5 tegen koploper Metac 1 blijft de strijd om het kampioenschap nog helemaal open in deze zeer spannende poule. Tegen Metac hadden er zelfs winstkansen ingezetenen, want alle drie de Shotspelers hadden met een beetje geluk een wedstrijd meer kun nen winnen. Voor Eddy Gaytant, die twee wedstrijden won, zou dit een hat trick hebben betekend. Hutaf 1 - Shot (jeugd) 1 5-5 Eindelijk een positief resultaat voor het landelijke jeugdteam van Shot, dat nu de juiste vorm schijnt te heb ben gevonden. In Huissen werd het sterke Hutaf 1 een gelijkspel afge dwongen, waarbij de Shotspelers zelfs nog duidelijke winstkansen lieten lig gen. Edo Fransen was bij Shot zeer goed op dreef met drie winstpartijen, terwijl ook Ronald Busch in een goede bui was met twee winstpartijen. Frans Mark Schut verloor enkele wedstrijden zeer ongelukkig, terwijl ook het dub belspel met 24-22 in de 3e game bepaald niet kansloos was. Overige uitslagen senioren: Shot 6 - Bunshot 2: 1-9, Shot 7 - ATC 7: 8-2, Hoogerheide 1 - Shot 8: 9-1, ATC 5 - Shot 9: 1-9, Shot 10 - Metac 2: 0-10, Shot 11 - Quick 15: 4-6, Shot 12 Over- hees 1: 3-7, Overhees 2 - Shot 13: 3-7. Overige uitslagen jeugd Shot 2 - Buna 1: 5-5, Shot 3 - Elan 4: 8-2, Shot 4 - Victoria 3: 5-5, Bunshot 2 - Shot 5: 4-6, Shot 6 - Huizen 9: 9-1, Hui zen 7 - Shot 7: 8-2, Sukses 1 - Shot 8: 9-1, Buna 4 - Shot 97-3, Shot 10 - Neder- horst 4: 6-4, Shot 11 - Bunshot 5: 2-8, Good Luck 6 - Shot 12: 9-1, Shot 13 - Bun shot 7: 3-7. Shot 14 - Bijmaat 4: 0-10, de Furs 1 - Shot 159-1, Huizen 15 - Shot 16 8-2. Het eerste herenteam was het afgelo pen weekeinde vrij. De dames wisten hun wedstrijd weer te winnen, nu ten koste van Quidam, waardoor zij nog steeds meedoen om het kampioen schap. Er was ook weer winst voor heren 2 op Woodpeckers 2, waardoor ook het tweede Papilion herenteam blijft meedoen om het kampioenschap. Alleen dit weekeinde een terecht ver lies van de jongens-junioren, die hun meerderen moest erkennen in het Spa- kenburgse Stoepie Shooters. Papilion I - Quidam Hl60-26 In een overvolle spelzaal De Bunt werd door de Papillon-dames de strijd aangebonden tegen het derde dames team van Quidam uit Zeist. Na een moeilijke start in de eerste helft begon de man-to-man verdediging goed te draaien. Na vele intercepts en correcte passes liepen de dames van Papilion uit naar een ruststand van 24-13, onder meer door goed afgemaakte ballen van Linda van den Berg. In de tweede helft draaide de verde diging naar wens, waardoor Quidam amper nog tot scoren kon komen. De eindscore van deze aantrekkelijke wedstrijd was 60-26. Papillon 2 - Woodpeckers 2:54-46 In een wisselvallige wedstrijd kon heren 2 de wedstrijd met 54-26 winnen. Voor de rust toonden zij meer inzet en verdedigden zeer sterk, hetgeen resul teerde in een ruststand van 25-14. In de tweede helft, en vooral in de laat ste vijf minuten, kon de tegenstander dichterbij komen, doordat er veel bal verlies plaats vond bij heren 2. De overwinning kwam uiteindelijk niet meer in gevaar: 54-46 Papilion JA 1 - Stoepie Shooters JA 2: 10-43 Het jongens-juniorenteam moest aan treden tegen het altijd lastige Stoepie Shooters uit Spakenburg. De nog steeds geblesseerde Pim v.d. Dijssel kon niet meedoen en daarom nam hij de taak van de afwezige coach over. Stoepie Shooters begon met een felle man-to-man, waarop Papillon geen antwoord had en daardoor liepen de Spakenburgers uit naar 12-0. Papillon kwam de gehele eerste helft niet in zijn ritme, en ging de rust dan ook in met een 30-4 achterstand. In de tweede helft werd er een ander spelsysteem gehanteerd, maar dit kon niet voorkomen dat het betere Stoepie Shooters toch duidelijk met de over winning (43-10) ging strijken. Wedstrijden voor het komende week einde: Voor het eerste herenteam staat er een dubbele wedstrijd op het programma. De Papillon-heren gaan zaterdag eerst naar Bilthoven, waar het om half zeven moet spelen tegen Irene 2. Zondagavond speelt het team thuis in spelzaal De Bunt, waar het om half ne gen moet aantreden tegen Dunckers 3. Voor beide wedstrijden moet er winst inzitten voor de Soesters. Dames I speelt zondagavond eveneens thuis om zeven uur in De Bunt, te gen Woodpeckers I, waarvan ook ge wonnen moet kunnen worden. De beide overige teams zijn vrij. S.O. Soest-atletiek nam deel aan de Nederlandse Veldloopkampioenschap pen, die afgelopen zondag in Eibergen werden gehouden. Karin de Nijs zorg de voor de beste prestatie door als 4e te eindigen bij de dames. Hierdoor kan zij starten op de W.K. veldloop inGateshead (Engeland). Bij de heren senioren finishten Joop van Leijenhorst als 127e en Richard van Egdom als 199e over 12,5 km. Er waren hier 300 deelnemers. Tijdens indoorwedstrijden in Zuidlaren hebben een 18-tal Soester atleetjes voor leuke resultaten gezorgd. Bij de pupillen die een driekamp ver werkten werd Brit Gijtenbeek 5e in de einduitslag. Zijn prestaties 60 m. 90 sec., kogel: 7.38 mtr. en vér 3.85 m. Sjoerd Ammerlaan liep de 60 mtr. in 9.8 sec., kogel: 5.95 mtr. vér 3.50 mtr. en 1000 mtr. in 4.00.8. Nico Vonk kwam tot 60 mtr. 11.2 sec., kogel 6.60 mtr. en vér 2.88 mtr. Casper van Wijkslooth kwam tot 11,1 over de 60 mtr., kogel 5.04 mtr. vér 2.80 mtr. en 1000 mtr. in 3.59.8. Bij de C-D junioren kwamen de meisjes Nyrée Rademaker en Astrid Boerboom aan de start. Nyrée liep de 60 mtr. in 9,7 sec. en de 600 mtr. in 2.20.0. Astrid kwam tot 10,0 over de 60 mtr. en 3,52 mtr. vér. Bij de meisjes C kwam Angelique van Oostrum tot 9,1 sec. over de 60 mtr. en 1.56.1 over de 600 meter. Esther van den Bolt kwam tot 4,14 mtr. vér en I,35 mtr. hoog. Prenella Rademaker kwam tot 1,10 mtr. hoog en liep de 60 meter in 9,2. Bij de jongens D liep David Brouwer zowel in de serie als in de halve finale 8,8 over 60 meter, terwijl hij tot een goede 4,67 mtr. vér kwam. Christiaan Vonk bereikte de B-finale met een tijd van 11,9 en liep in de finale 0,2 sneller: II.7 sec. Hij werd hiermee tweede. Bij het verspringen kwam hi tot 4.29 mtr. Eelco Moree kwam tot een opvallende prestatie op de 1500 mtr. jongens U, n.1. 4.43.72. Arnold Vonk liep 5,07 en, Ange- lo van Leijenhorst na een slechte laat ste 100 mtr. 5.05.96 en Leo van Truyl kwam tot 5.01.87. Nedia Eisdorff haal de de halve finale 60 mtr. net niet 8,7 sec., Leo van Thuyl liep een prima 60 mtr. in 8,6 sec., Kaj Janssen kwam tot 9,0 sec. op de 60 mtr. en 3,91 mtr. vér. Arnold Vonk liep 11,9 sec. over 60 mtr. horde. Hans Blik kwam tot 7,33 mtr. kogel en sprintte 9.0 sec. over de 60 mtr. Eelco Moree verbeterde zijn persoon lijk record bij het kogelstoten tot 9,33 mtr. Aan deze wedstrijden namen 700 kin deren uit het hele land deel. Zaterdag 5 maart 1983 09.00 -16.00 uur KNKV korfbal 18.30 - 20.30 uur zaalvoetbal Zondag 6 maart 1983 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.00 - 20.00 uur Red Stars Zaterdag 5 maart 1983 09.00 -12.00 uur Badso badminton 19.00 - 21.00 uur Nevobo Zondag 6 maart 1983 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 5 maart 1983 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Zondag 6 maart 1983 10.00 -15.00 uur Selby badminton Foto: Goos van der Wilt Red Stars HS1 - BVO HS161-80 Het eerste team moest aantreden tegen de nummer 3 in de competitie. Het team uit Alphen aan den Rijn ging goed van start met een serie verre af standsschoten en kwam al snel op een voorsprong van 16 punten. De Soesters, die hun coach wegens ziekte moesten missen, kwamen daarna sterk terug, maar konden niet verhinderen dat ze bij de rust tegen een achterstand aan keken van 37-51. In de tweede helft lieten de scheids rechters veel toe, wardoor het spel erg ruw werd. Hierdoor kon men moei lijk tot scoren komen. Red Stars Dl - Gymnova DS1: 83-39 Voor de tweede keer in de competitie ontmoetten de Soester dames Gymnova uit Leidschendam. De uitwedstrijd werd verloren; er moest dus iets goed gemaakt worden. In het begin van de eerste helft was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Door de vele breaks van Soester kant stortte Gymnova mentaal in. Het wist niet meer dan 22 punten te scoren. Ruststand:40-22. Eenzelfde beeld gaf de tweede helft te zien en de Soester dames hoefden zelfs geen aanval meer op te zetten, omdat er alleen vanuit de break werd ge scoord. Uiteindelijk werd er gewonnen met een verschil van 44 punten. Top- scoorster was Evelien van Essen met 29 punten. Crackerjacks JA 1 - Red Stars JB1:45- 73 De ontmoeting tegen de Amersfoorters werd moeilijker dan verwacht was. Crackerjacks is één van de weini ge teams die een man-to-man verde diging hebben. In de eerste helft had Red Stars het daar knap moeilijk mee, wat resulteerde in een 23-32 ruststand. Na de sprongbal werd er beter aange vallen, zodat de score nog wat opge voerd kon worden. Red Stars MA 1 - OSG MA 161-51 De wedstrijd tegen OSG werd met veel spanning tegemoet gezien; de uitwed strijd was immers met 1 punt verschil gewonnen. In de beginfase gingen de teams gelijk op en werd erg hard ge vochten. Maar dankzij Evelien liep alles weer goed af. Ook in de tweede helft, daarin de Soester meisjes tegen een press aanlie pen, heeft zij het allemaal keurig opge lost. Dunckers MB1 Red Stars MB 1:23-75 Zaterdag werd in Hilversum de wed strijd gespeeld tussen de nummers 1 en 2 in de competitie, Red Stars en Dunckers. Beide teams speelden man-to-man, maar de Dunckers wisselden deze af met een zóne. De ruststand was 40-13 voor Red Stars. In de tweede helft werd er beter gespeeld, hetgeen ook te zien is aan de einduit slag. De meisjes-kadetten van Red Red Stars-aanval in de wedstrijd van het eerste herenteam tegen BVO. Stars blijven door deze overwinning veilig op de eerste plaats. Quidam JA 1 - Red Stars JA 162-56 In een weining hoogstaande wedstrijd moesten de jongens-junioren tegen Quidam het onderspit delven. Deze slecht gefloten wedstrijd begon erg hard, waardoor een ruststand bereikt werd van 34-27 in het voordeel van Red Stars. IN de tweede helft werd er belachelijk streng gefloten en laaiden de emoties af en toe erg hoog op. Met veel pech onder de borden van Red Starszijde kon Quidam profiteren met een aantal afstandsschoten. Red Stars verloor deze wedstrijd onnodig. Red Stars MC 1 - Quidam MC 110-37 Over deze wedstijd valt eigenlijk niet veel bijzonders te vertellen. Quidam was, op het feit na dat ze het waagde zóne te spelen, duidelijk de betere ploeg. In de eerste helft konden ze er zelfs voor zorgen dat Red Stars géén punt scoorde. Rust: 0-10. In de tweede helft kon Red Stars zich -enigszins verweren, maar moest toch toezien dat de eindstand een verschil van 27 punten liet zien. Red Stars HS 2 Woudenberg HS 1 79-56 Het Red Stars reserve-team had dit weekend weinig problemen met de te genstander. Hoewel de 2-3 aanval slechts af en toe goed funktioneerde, gaven de Soesters een snel verworven winst niet meer uit handen. Bij de rust was er een geringe voorsprong: 32-27, maar al gauw bleek dat Red Stars het betere van het spel had. Vooral in de eerste twee minuten, toen de voor sprong vergroot werd tot 15 punten. Snelle breaks en een soepel lopende aanval wisselden elkaar af, waarbij de Woudenbergers de ballen om hun oren kregen. Gestaag werd op deze manier gebouwd aan een 79-56 overwinning. Red Stars MX1 - Stoepie Shooters JD1 54-31 Afgelopen weekend moestën de jongens welpen het speelveld betreden tegen de nummer vier in de competitie. De eerste helft ging gelijk op. In de laatste twee minuten wist Red Stars nog een voorsprong van vier pun ten op te bouwen: 20-16. De eerste tien minuten van de tweede helft gingen weer gelijk op. Daarna kon Red Stars afstand nemen door een aantal goede breaks en tevens een goede verdedi ging- Programma Beukendal, zondag 6 maart: 18.30 uur Red Stars MB 2 - Dunckers MB 2 18.30 uur Red Stars MX 1 - Dunckers MX 1

Soester Courant | 1983 | | pagina 19