geboortekaartje 50 Jaar geleden in Soest Pas op: De padden gaan op pad Reuma inleveren. als dat zou kunnen Drukkerij Smit Uit, goed voor u FilmhuisEpilepsie Filmhuis: Passione cTAmore Opening tentoonstelling: Alexandrina Booleman en Bart Filet In Artishock het Ben Gerritsen Kwartet 1- Met de lente in de bol maar met de dood op de hielen KNIPTIP (J) U hebt een ideaal fotomodel in huis: uw hond of poes. Zet 'm zo nu en dan op de plaat. /- 10 Maart 1933 HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Zaterdag 5 maart: Donderdag 10 maart: Vrijdag 4 maart: Zaterdag 12 maart: 11 Soester Courant van woensdag 9 maart 1983 11 6s«<».iue Mickey Pmdden hebben een rare kronkel. Eind maart/begin april gaan ze massaal op pad naar de waterplas waar ze ooit zelf zijn geboren. Soms hoeven ze daarvoor maar honderd meter te lopen, maar af en toe moeten ze vele kilometers afleg gen. Sloten en ander water dat ze onderweg tegenkomen, laten ze links liggen. Alleen die plas vol jeugdherin neringen is goed genoeg. Daar ook wil len rij zich weer voortplanten. In het maartnummer van het natuur- tijdschrtft Grasduinen staat een uitge breid artikel over dit merkwaardige trekgedrag van de alom bekende gewo ne pad, die nog overal in Nederland te vinden is: in vennen, duinen, moeras sen, op heidevelden, weilanden, in bos sen en zelfs in stadsparken met vol doende water, 's Winters rust de pad ondergronds uit van de enerverende zomermaanden en komt dan in het vroege voorjaar naar buiten. Zaken als temperatuur en vochtigheid zijn bepa lend voor de aanvang van de jaarlijkse paddetrek. Bij een minimumtempera tuur van +5 graden Celsius en een hoge vochtigheidsgraad van de lucht gaat het paddeleger 's nachts op pad. Zonder eerst op zoek te gaan naar voedsel. Het waarom van deze bede vaart naar de eigen geboorteplaats is nog steeds niet duidelijk. Op het eerste gezicht heeft het alleen maar enorme risico's. Riskante tocht Tijdens de trek staat de pad bloot aan het dodelijke gevaar om platgereden te worden. In ons overbevolkte land is de kans dat er onderweg een autorijbaan overgestoken moet worden bijzonder groot. Padden zijn koudbloedige dieren en daardoor traag bij lage temperatu ren, hetgeen de pad extra kwetsbaar maakt. Bovendien hebben deze beesten de neiging om in het licht van een na derende auto te verstarren. Het trieste gevolg is dat er jaarlijks duizenden, misschien wel tienduizenden padden het leven laten tijdens de voorjaars trek. tezuinigingen; inleveren; inflatie; be- rijfssluitingen. Het is voor velen nu een moeilijke tijd. Voor reumapatiën ten is het altijd een moeilijke tijd, want reuma inleveren.als dat zou kunnen. Wat wel kan, dat is het leven van die honderdduizenden reumapatiënten Iragelijker maken. Bijvoorbeeld door het organiseren van aangepaste va kanties in binnen- en buitenland. Ook door het verlenen van financiële bij- dragen aan reumapatiënten, die tussen de wal en het schip dreigen te vallen. Het geld dat daarvoor nodig is komt voor het grootste deel uit de landelijke in- zameling, die Het Nationaal Rheuma- fonds organiseert in de week van 7 -13 maart. Draag daar ook uw steentje aan bij, want er zijn meer zaken, waar geld voor nodig is. Veel geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek, want reuma heeft nog teveel geheimen. Is daarom voor de meeste patiënten on geneeslijk. Denkt u dat eens in. Wilt u meer inlichtingen, wendt u zich dan tot het Nationaal Rheumafonds, le Swee- linckstraat 62, 2517 CG Den Haag. Giro 324, voor het geval dat u de collectant nist, want anders verblijdt u die on schatbare vrijwillige hulpverlener toch wel met uw bijdrage? Antiekbeurs De Bilt In het H.F. Witte-Dorpshuis in De Bilt wordt in het weekend van 11 t/m 13 maart weer de, inmiddels tradionele, halfjaarlijkse antiekbeurs gehouden. Na het sukses van de vorige malen zal ook deze beurs weer een groot aanbod van kunst, antiek en curiosa bieden, deer dan 20 antiquairs van naam to nen hun uiteenlopende kollekties an tiek, uit binnen- en buitenland voor de beurs bijeengebracht. Kwaliteit en be taalbaarheid van het gebodene zullen voorop staan bij de deelnemers. Tra ditioneel Hollands en ook rustiek meu- i bilair, zilver en sieraden, klokken en barometers, maten, gewichten en meetinstrumenten, schilderijen en iko- nen en tal van andere begerenswaar dige zaken zullen op de Biltse beurs te zien en te koop zijn. In de muntenstand L zullen te zien zijn de originele stalen slagstempels van het Zuidafrikaanse gouden pond van 1900, door president Paul Kruger zelf tijden de boerenoor log naar Nederland gebracht. De an- I tiekbeurs is geopend vrijdagavond 11. maart, samenvallend met de koopa vond in de Bilt, van 18.00 tot 21.00 uur, en zaterdag en zondag 12 en 13 maart dagelijks van 10.30 tot 17.00 uur. Voor wie niet zo bekend is in De Bilt: het H.F. Witte-Dorpshuis ligt aan het Henri Dunantplein, dat een overvloed aan parkeerruimte biedt; bovendien zal de antiekbeurs met borden worden aangegeven. In ons overbevolkte land is de kans dat er onderweg een autorijbaan moet worden overgestoken bijzonder groot. Het trieste gevolg is dat er jaarlijks dui zenden padden het leven laten tijdens de voorjaarstrek. Contacten onderweg Vaak lopen de honderden trekkende mannetjes- en vrouwtjes padden el kaar onderweg al tegen het lijf. De heren maken van deze ontmoeting di rect misbruik door de andere sexe zon der omhaal te bespringen en hen tij dens de rest van de trek als draagbaar te gebruiken. De vrouwtjespadden zijn ver in de minderheid. Op ongeveer zes mannetjes is er slechts één vrouwtje. Het is dan ook niet ongebruikelijk dat die door meerdere mannetjes tegelijk als lastdier wordt gebruikt. Bovendien kampt de pad met een be perkt gezichtsvermogen én een mager gevoel voor logica en bespringt regel matig alle beesten en voorwerpen die gelijkenis vertonen, zoals kikkers en grote salamanders maar ook een kluit modder of een stuk hout. Wilde taferelen op de plaats van bestemming Eenmaal bij het watertje van bestem ming aangekomen, vormen zich klui ten en kluwens van padden die elkaar, om in gunst van een vrouwtje te komen, naar het leven staan. Soms zijn deze taferelen zo wild dat de vrouw tjespad in het vuur van de strijd om haar gunsten onder water wordt ge duwd en verdrinkt. Gaat alles echter goed dan zeult de aanstaande moeder haar ega dagenlang op haar rug mee door het water totdat de eierafzetting begint. Het mannetje bevrucht de ei tjes blijft daarna nog een dag of wat in de plas rondhangen en verdwijnt dan naar zijn drogere zomerreidentie. Het vrouwtje maakt het werk af dor de on geveer twee meter lange wirwar van eitjes behendig tussen twee planten stengels te spannen. Daarna vertrekt ook zij naar een zomerverblijfplaats, die nooit ver van de broedplaats van daan ligt en waar bij voorkeur veel voedsel te vinden is. Beide echtgenoten doen zich tot september tegoed aan in- sekten en spinnen om dan terug te keren naar het winterkwartier onder de grond, waarna de hele geschiedenis zich herhaalt. Ondertussen groeien de duizenden padde-eieren in tien dagen uit tot le venslustige zwemstaarten. Omstreeks juni/juli zijn ze volgroeid en wemelt het langs de oevers van kleine padjes, die net als hun ouders ieder jaar weer naar hun geboorteplaats zullen terug keren om te paren. Alle amfibieën in ons land mogen dan wel beschermd zijn, de heilige koe op wielen walst ongestraft over deze be schermde levens heen. Op sommige plaatsen is ons land worden dan ook heel wat paddenvolken ernstig be dreigd. Hopelijk komt het hier niet zo ver als in Engeland, waar grote pad- denpopulaties geheel uitgestorven zijn. Zo niet, dan zal dat voor een groot deel te danken zijn aan de vele tientallen actiegroepen en de Landelijke Werk groep Amfibieën en Reptielen WARNdie zich inspannen om de pad een veilige doortocht te verlenen. In sommige gemeenten worden op padde- trekavonden en nachten zelfs wegen geheel afgesloten om de padden de ruimte te geven. Een geboortekaartje moet apart zijn. Net zo apart als uw baby. Vraag dan speciaal naar de Intercard kollektie. Komt u eens langs en zoek in alle rust uit. Ook met de tekst kunnen wij u helpen. van Weedestraat 47A - Soest - Tel. 14152 Contact met jeugdige werkloozen In aansluiting aan het gehouden congres in Den Haag op 30 januari 1933, heeft zich ook hier ter plaatse een comité geformeerd uit verschillende groepen, omder praesidium van den heer Burgemeester, om te trachten contact te krijgen met de werklooze jongelui, om door samenwerking met alle groepen der bevolking, hen voor geheele, zedelijke en maatschappelijke ondergang te behoeden. Daartoe had Dinsdagavond te 8 uur in het gebouw der St. Jozef Jongel. Vereenging, de eerste samenkomst plaats. De opkomst der jongelui was tamelijk bevredi gend. Onder de belangstellenden zagen wij o.m. wethouder Van Duren, de Gemeente-secretaris, de Gemeente-ontvanger, de Raadsleden Van de Breemer en Busch, Pastoor Voss, de doctoren Donker en Rupert, hoofden van scholen, bestuurders van diverse corporaties, etc. De Burgemeester, de vergadering voor geopend verklarend, acht het zich een groot voorrecht dit te mogen doen, daar overal het S.O.S. „redt onze ziel" wordt gehoord door de jeugd. Door de heerschende werkloos heid is er momenteel voor vele jongens en meisjes geen arbeid en gaan op 't oogenblik de oudere personen voor. Dit is zeer te betreuren, daar elke arbeid, hoe gering ook, de persoon die haar verricht, adelt. Door het comité wordt nu uitgezien hoe de jongelui de helpende hand toe te steken. Daarop zet de heer A. Endendijk uiteen het verloop van het Haagsche congres. Overal is gevoeld, dat de werkeloosheid onder de jeugd enorm is en reeds direct na de afgeloopen schooltijd voor velen intreedt. Deze druk zal ook later nog gevoeld worden, als de crisis eindelijk is afgeloopen. Nu is de zorg voor de jeugd wel Overheidszorg, maar de Overheid vraagt ook hulp van de particulieren en aan de jongelui zelf of zij mede willen helpen. De oude generatie lijdt, omdat de jeugd lijdt. Het comité heeft niet dadelijk arbeid, die loonend is, maar tracht op alle manieren de jongelui aangenaam bezig te houden, daar ledigheid leidt tot allerlei daden. De jonge krachten moeten zuiver gehouden worden voor de komende perioden. Er moet getracht worden dat, wat zij mede kregen, te houden. En daarom roept spr. op elkeen, die wil en iets voelt voor dat werk, mede te helpen, daar de demoralisatie zeer groot is. Getracht moet worden de jongelui voor verder afdrijven te behoeden. Om aan de ledigheid tegemoet te komen, heeft het comité het plan opgevat de jongelui te doen tuinen, hetgeen een prettig werk is en waarvoor de leiders moeten komen uit de werkeloozen. De producten van den tuin komen dan ten goede aan de huisgenooten of aan den tuinder, daar hij de opbrengst mag verkoopen. De gemeente zorgt voor den akker, mest, plant- en pootgoed. Zij, die daarvoor iets gevoelen, kunnen zich melden bij den Burgemeester. De heer Van Klooster, het woord verkrijgende, zegt zeer veel personen over deze zaak te hebben gesproken, die er direct al sympathiek tegenover stonden. Pastoor Voss stond dadelijk deze zaal gratis af. Spr. ziet in de toekomst wel licht in de zaak. De heer Veenstra zegt, dat de heer Van Klooster in het comité op zijn plaats is. Hij hoopt, dat de jongelui doordrongen zijn van de waarheid, dat nietsdoen demoraliseerend werkt en daarvan later de nadeelen zullen ondervinden. De door den heer Endendijk voorgestelde arbeid is geen loonende arbeid, maar te weten een deel van den dag te kunnen arbeiden, is reeds een voordeel. Spr. zou het Nijverheidsonderwijs willen uitbreiden voor de jeugdige werkloozen en hun 's avonds algemeene ontwikkeling willen bijbrengen. De heer De Nies staat sympathiek tegenover het plan en zegt tegen de jongelui, dat zij moeten trachten wat meer te worden. Hij geeft in overweging cultureele films te projecteeren en het herhalingsonderwijs te volgen. Want de jeugd is de toekomst, zij heeft Overheidsbemoeiing noodig. Spr. hoopt op steun. De Burgmeester dankt de sprekers en hoopt, dat de beraadslagingen vrucht zullen afwerpen. Hij stelt zijn spreekuur gaarne beschikbaar voor degenen die zich aanmelden voor den arbeid als door den heer Endendijk bedoeld. Hij vraagt aller medewerking, vooral van de jeugd. Het comité meent het goed. Ook wordt nog in overweging gegeven een Openbare Leeszaal daar te stellen of een Hoenderpark door de jongelui te doen exploiteeren. Deze geanimeerde bijeenkomst werd te ongeveer 10 uur gesloten. Propaganda-avond Vereeniging voor Volksonderwijs De afd. Soest van de Vereeniging voor Volksonderwijs hield Vrijdag avond een propaganda-avond in de groote zaal van „Religie en Kunst". De zaal was slechts matig bezet. Nadat de Voorzitter, de heer Van Wely allen het welkom had toegeroepen, bracht spr. naar voren, dat de bijzondere scholen door groote advertenties de ouders attent maken op de aangifte van leerlingen voor een nieuwen cursus. Voor de openbare school gebeurt dit door het gemeentebestuur niet, om der gevolgen wil, n.1. dat dan ook de bijzondere scholen recht krijgen om de advertentie- kosten op de gemeente te verhalen. Na deze inleiding krijgt de heer Van Gaasbeek, hoofdbestuurder van deze vereeniging, het woord, om allereerst vast te stellen, dat het zwaartepunt van de propaganda voor de openbare school is gelegen in de verdienste, de excellentie van de openbare school, die nog altijd is de school voor allen. Schijnbaar, aldus de spreker, floreert de bijzondere school. Toch is het daar tegenwoordig anders dan vroeger. Voorheen bracht men vooral het dogma naar voren, was ook het personeel meer princieel dan thans. De gelijkstelling, de pacificatie heeft daar verandering in gebracht. Van veel wat men op de bijzondere scholen leert als: Psalmen, Gezangen, teksten, gebeden enz. begrijpt het kind niets. Geef het kind wat des kinds is, zegt spr. en dat geschiedt op de openbare school. Leer de kinderen bijv. de christelijke liefdadigheid, een christelijke deugd. Van de resultaten van Christelijk onderwijs ziet men meermalen niets. Op latere leeftijd gaan de kinderen, die op bijzondere scholen geweest zijn, in velerlei richting uiteen. Sectarisch onderwijs kan psycholo gisch volgens den heer Van Gaasbeek niet goed zijn, het is gekleurd onderwijs. De openbare school zoekt naar waarheid, naar helderheid en wil voorbereiden denkende menschen, die later zelf hun weg kiezen. Het principe van de pacificatie is goed geweest, maar het resultaat is: anders dan men verwachtte en leidt soms tot losbandigheid. Ook hoort men vele klachten over verslapping van de christelijke principes na de pacificatie. Het wijzen op de doopbelofte, op de hel enz., voor het Chr. onderwijs, wijst op verzwakking van de christelijke idee. Tenslotte besprak de heer Van Gaasbeek nog het sectarisme onder de voorstan ders van de openbare school. Wanneer dit gebeurt als in Doetinchem, waar men geen openbare school van gemeentewege kon krijgen, of zooals te Heerlen, waar aan een openb. school Roomsche onderwijzers zouden worden benoemd, dan keurt spr. de oprichting van een neutrale bijz. school goed. Anders staat het bijv. in Soest, waar de Engendaal- school geen recht van bestaan heeft en waar men tracht leerlingen te trekken' van de openbare school naar die school. Met de principes, die daar naar voren komen, kan spr. zich ook niet vereenigen. Het alcohol vraagstuk kan op de openbare school ook wel besproken worden, b.v. naar aanleiding van een auto-ongeluk door een dronken chauffeur, maar dan niet met de propaganda voor geheelonthouding. Die principes gaan voor velen te ver. Evenzoo staat het met het rooken, het nicotine- vraagstuk, te ver doorgevoerde dierenbescherming, enz. Ook zij gaan den weg op naar het sectarima. En tenslotte beantwoordt spreker nog een schriftelijke vraag tot hem gericht: mag een lid van de SDAP zijn kinderen zenden naar de Engendaalschool? En dan beantwoordt spr. deze vraag op bovenstaande gronden ontkennend. Met een hartelijk applaus werd de spreker door de meeste aanwezigen bedankt. Het Nationaal Bespreekbureau ver zorgt toegangskaarten voor diverse be langrijke evenementen op het gebied van sport, popmuziek en theater. Men kan de kaarten telefonisch bestel len, waarna eerst een schriftelijke or derbevestiging wordt toegezonden. Na overmaking van de kosten (de prijs van de kaarten plus de toeslag van 2,- per kaart en een bedrag van 3,50 per order, ongeacht het aantal kaar ten) worden de kaarten aan de bestel ler toegezonden. In sommige gevallen ontvangt men een zgn. "voucher," tegen inlevering waarvan men ter plaatse de toegangs kaarten kan verkrijgen. Bij grotere orders worden de kaarten aangetekend verzonden. Reserveringen zijn mogelijk via tele foon 02153-12344. Onderstaand treft u evenementen aan voor de maanden februari en maart, waarvoor men bij het Nationaal Be spreekbureau (02153-12344) kaarten kan reserveren. Carré: 15/16/17 maart: Jan Blaaser, met een nieuw programma. 18 maart t/m 2 aprilHoofdstad operet te Viktoria und Ihr Husar Ahoy: 10 maart: Minivoetbalshow. 14 t/m 20 maart: ABN Wereldtennis toernooi. 25 maart: André Hazes. 2 april: Int. Country Western Festi val. Ned. Congr. Gebouw: 30 maart: Rob de Nijs. Stadion Feijenoord: 10 juni: Rod Stewart, met in voorprogr. de groep Normaal. Olympisch Stadion: 1 mei AJAX - Feyenoord. Londen: Voor alle belangrijke West End Shows in de Londense theaters. Tevens voor de grote pop-concerten en de grote sportwedstrijden in Engeland. Parijs: Shows en diners zoals Lido, Moulin Rouge. Alle topartiesten in Olympia. New York: Broadway Shows. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -195 77. Passione D'amore Regie: Ettore Scola Met: Berhard Giraudeau. Valeria d'- Obici, Jean-Louis Trintignant, Laura Antonelli, Massimo Girotti en Bernard Blier. Italë 1981 Passione d'Amore heeft met verschil- dat er in het recht wordt opgeëist op lief- Scola ("Brutti, sporchi e cattivi" en "Una giornata particolare") gemeen, dat erin het recht word opgeëist op lief de en geluk voor verschoppelingen. In deze schitterend gefotografeerd 19de-- eeuws kostuumstuk van Scola, gaat de film over de hartstochten van een foei lelijke vrouw. Het verhaal speelt zich anno 1862 voor namelijk af in een ver van de bewoonde wereld gelegen legerplaats van cavale risten. Zinloos zitten hier de militairen hun tijd te doden in afwachting van overplaatsing naar een aantrekkelij ker detachement. Op deze buitenpost komtGiorgio (Bernard Giraudeau) te recht als een smakelijk ogende jonge kapitein. In de meest nabij gelegen stad laat hij Clara (Laura Antonelli) achter als de volmaakte minnares die hij nog vaak hoopt te bezoeken. Maar in de kazerne wordt hij ongewild doel wit van een razende liefde. Ontsproten uit de ziekelijke en ongekend lelijke verschijning van Fosca (Valeria d'Obi- ci), het nichtje van de commandant f Massimo Girotti). Een vrouw zo le lijk, ongezond en hysterisch dat men haar kan beschouwen als een remedie tegen de liefde. Maar de wanhoop waarmee ze intriges weeft, de chanta- ges die ze op Giorgio toepast, de diep schrijnende treurnis van haar hele be staan. het blijkt allemaal terug te voe ren tot de wrede speling van het lot die Fosca behepte met zo'n uiterlijk. Dat gaat Giorgio op zeker moment inzien. Zijn aanvankelijke afkeer wordt ver vangen door genegenheid, die al snel groeit tot een kracht die liefde mag heten. Hij geeft zich met zijn hele heb ben en houwen over aan de overgeluk kige Fosca, die drie dagen later ineens komt te sterven. De commandant daagt Giorgio uit voor een duel, omdat hij misbruik zou hebben gemaakt van het ongeluk van zijn nichtje. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,--/leden en CJP 4,--. Zaterdag 12 maart speelt in Artishock het Ben Gerritsen Kwartet. ToetsenRob van den Broeck Bas: HarryEmmery DrumsHenk Zomer Vibrafoon: Ben Gerritsen. De muziek die gespeeld wordt is een verwerking van diverse stijlen, o.a. pop, rock, latin en "vrije" muziek. Ook is er een open oor voor ideeën die tij dens het spelen ontstaan. Hierdoor "beweegt" de muziek voortdurend, en klinkt hij - ondanks dat er wordt uitge gaan van een basisrepertoire met veel "standards" en eigen stukken, nooit hetzelfde. Doordat ieder stuk zijn eigen sfeer heeft is er een doorlopende afwis seling tijdens het spelen. Iets over het kwartet Rob van den Broeck speelt piano en synthesizer. Op het gebied van de jazz is hij autodidact. Zijn stijl is en syn these van bop, latin en rock. Hij speel de in verschillende combinaties in bin nen- en buitenland op jazzfestivals. Hij heeft aan verscheidene plaatopnamen meegewerkt en componeert-arran- geert. Harry Emmery speelt contrabas en basgitaar. Na zijn studie aan het con servatorium speelde hij in diverse pop groepen en kwam tenslotte terecht bij de jazz. Tegenwoordig veel gevraagd bassist voor radio-, en tv- en studio- work en actief met veel binnen- en bui tenlandse musici. Henk Zomer is een Nederlandse drum mer met wel zeer eigen stijl. Al jong speelde hij, onder andere voor plaatop names, in succesvolle groepen. Tevens speelt hij samen met vele bin nen- en buitenlandse musici. Ben Gerritsen studeerde slagwerk aan het conservatorium en leerde zichzelf de vibrafoon en marimba te bespelen. Hij componeerde muziek bij talloze films en ook de stukken voor dit kwar tet. Speelde met anderen in verschil lende bezettingen op festivals en werk te voor verscheidene radiopro gramma's. Zaterdag 12 maart - aanvang 21.30 uur - toegang 7,50 - CJP 6,00. Artishock - Steenhoffstraat 46 - Soest - Telefoon 02155-19577. Tot en met 24 maart wordt de fantasie wereld in zeefdruk van de Haagse Alexandrina Booleman en de Amster dammer Bart Filet in de theaterzaal tentoongesteld. Jarenlang woonde en werkte Alexandrina in Brazilië en werd beïnvloed door macumba, symboliek en mystieke beelden. Haar zeefdrukken openbaren zeer fijnzinnige vormen die een verhaal te vertellen hebben. Bart Filet vertelt zijn verhaal in In dische taferelen. Hij werd geboren in Djakarta. Bart werkt twee maanden aan één prent, die gekenmerkt wordt door een zeer knappe techniek. Zijn ta lent heeft internationaal al opzien ge baard. Een schitterende tentoonstel ling die dagelijks van 14.00 -16.00 uur te bezichtigen is. Ook in het weekend en de toegang is vrij. Bijeenkomst Werkgroep Kankerpatiënten Op zaterdag 5 maart, 's morgens van 10.00 - 12.30 houdt de Werkgroep Kan kerpatiënten voor 't Gooi, Eemland en omstreken een bijeenkomst in het Oude Raadhuis aan de Kerkbrink no. 6 te Hilversum. Drs. J. Klinkhamer uit Oegstgeest zal een lezing houden over Regulier en alternatieve kankerthe rapieën. Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. (Vragen kunnen ook vooraf worden ingediend op tel. 035- 17115). Een lectuurtafel is aanwezig. De werkgroep organiseert tevens ge- sprekgroepjes, waarbij men zich kan aansluiten. Eveneens kan men mee doen aan een kookcursus Moerman- diëet, die op 24 maart begint en op 5 achtereenvolgende donderdagen, 's morgens of 's middags gegeven wordt, met uitzondering van 7 april (Paasva kantie). De bijeenkomst a.s zaterdag is vrij toegankelijk. Voor vragen en in lichtingen kimt u bellen met 02155-13361 en 035-854030. Afzuigkap in brand In een woning in de wijk Apollo in Soes- terberg raakte zondagavond j.1. plotse ling de afzuigkap in brand. De gealar meerde brandweer, die met twee wa gens uitrukte, behoefde niet meer in actie te komen. De bewoners hadden het vuur zelf al geblust. Aanrijding met letsel Een 10-jarige jongen, wonende aan ae Vermeerlaan, slak vorige week vrij dagmiddag plotseling de Dalweg over, op het moment dat daar een 21-jarige automobilist uit Kortenhoef passeerde. De jongen werd door de auto gegrepen en moest met een open beenbreuk naar Zonnegloren worden gebracht. Zeister Postzegel- en Muntenbeurs De eerstvolgende beurs, wordt gehou den op zaterdag 19 maart, van 10.00 tot 16.00 uur in Gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist. De organisatoren hebben voor iedere vijftigste bezoeker een leuke verras sing klaarliggen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11