Programma Heren Olympia 2 vechte zich naar tweede plaats Soester schakers uitgeschakeld voor de titel S.O. Soest Soesterberg 0-4 Shot werkt 0-5 achterstand weg tegen Delta Impuls Sterk VVZ '49 had scheidsrechter tegen B.D.C. H V€ Gee VOLLEYBAL SCHAKEN Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant DAMESVOETBAL *- 6e bedrijfsrittenkampioenschap van 50-jarige AM AC Toestemming klasse mentsproeven Tulpen rally Vlasakkers Foto's, Soester Courant AUTOSPORT DAMMEN Damvereniging Soest TAFELTENNIS Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg ZATERDAGVOETBAL Hees voert slagvaardig beleid Klaverjassen bij WZ'49 Zaalprogramma Handbal vereniging 13 sp0rt" Ni E.S koj op] 16 Soester Courant van woensdag 9 maart 1983 16 17 Het eerste herenteam liet in een rom melige wedstrijd een punt liggen tegen Vollkei, terwijl het tweede herenteam in een spannende wedstrijd tegen Pug- na een tweede plaats veroverde in de promotie klasse. Het eerste dames team kon weer niet tot winst komen. Ze verloren ditmaal van Dynamo. Het tweede damesteam deed het beter door een overwinning op Surf. Heren: Olympia 1 Vollkei 3-2 De eerste set startten de heren van Olympia zeer nerveus. Het was een gelijk opgaande strijd, die gekenmerkt werd door veel fouten aan beide zijden. Deze set werd door een goed Vollkei blok en een slechte verdediging bij Olympia verdiend door Vollkei gewon nen met 15-11. De tweede set nam Olympia zelf het initiatief en overklas te Vollkei volledig en won met 15-1. De derde set werd er door Olympia weer slordig en ongeconcentreerd ge speeld. Deze set werd gewonnen door het fanatieke Vollkei. De vierde en vijf de set gaf een herboren Olympia te zien. Deze sets werden beide gemakke lijk gewonnen met 15-7 en 15-3. Olympia 2 - Pugna 13-1 De eerste set gaf van beide kanten goed volleybal te zien. Tot 11-11 ging het gelijk op, maar de set werd afge maakt door Olympia met supersnelle en gevarieerde aanvallen (15-12). De Pugnanen waren hiervan zó onder de indruk dat zij de tweede set geen poot aan de grond kregen. Het werd 5- 1. De derde set kwam Olympia echter snel achter met 8-0. Pugna kon erg veel direct scoren, doordat bij Olympia het blok afwezig was. De Soesters wisten terug te komen tot 11-11, maar verloren de set met 15-11. De vierde set begon Olympia weer slecht en stond al snel op een 4-10 achterstand. Het werd zelfs nog 6-14 voor Pugna. Olympia kwam in deze set erg goed terug door vechtlust, goede wissels, foutloos spel, goed ka rakter en variatie. Het werd 17-15 voor Olympia en een 3-1 overwinning. Resultaateen tweede plaats BG&SV Olympia 31-3 Het derde herenteam speelde in Baarn tegen de Baarnse Gym. Scherm Ver eniging. Het in degradatie gevaar verke rende BG&SV moest winnen om in de tweede klasse te blijven. Ze probeerden dan direct ook via veel prikballen en het direct terugspelen van de bal punten te scoren. Dit bracht veel onrust in het spel van Olympia wat de Baarnaars veel punten opleverde. De Olympianen pro beerden er het beste van te maken wat soms leuke momenten opleverde. De heren wisten deze wedstrijd toch vrij gemakkelijk te winnen door hun snel lere spel en aanvallen. Het werd ver diend 0-3 11-15,6-15 en 12-15 Olympia 4 - SVV 4 2-2 In een zeer spannende en goed gespeel de wedstrijd hielden de teams van Olympia 4 en SVV elkaar in evenwicht. In de eerste set was het Olympia dat aan het langste eind trok met 16-14. In de tweede set hetzelfde beeld alleen was het nu SW 4 dat de de langste adem had, 14-16. De derde set ver liep niet zoals het derde team het zich had voorgesteld. Voordat men het wist stonden ze op een 1-14 achter stand. Olympia wist nog wel terug te komen tot 8-14 maar toen werd het 8-15. De vierde set was de spannendste. Door het meelevende publiek werd het een sidderende set, welke geheel gelijk opging. Via 13-13 en 14-14 en 15-15 werd het toch nog 17-15 voor Olympia 4. AGAVS Olympia 5 2-2 In een goede wedstrijd heeft het vijfde herenteam de broodnodige punten niet kunnen pakken. Er werd zeer goed ge speeld. Het blok'functioneerde prima en de verdediging was bij vlagen uit stekend. De Olympianen hadden wel moeite met de slimme prikballen van de Soesterbergers. Al met ai was dit een van de betere wedstrijden van Olympia en was de uitslag (3-1 verlo ren) daarom ook niet terecht. Morgen om 19.00 uur moet er wel van BG&SV gewonnen worden om niet te degra deren. Jongens: Olympia A 2 Salvo 0-3 Het begon allemaal niet zo goed met de jongens. In de eerste set stonden ze vrij wel de hele set achter. Het team was niet opgewassen tegen het geweld van Salvo. Het werd 3-15. De tweede set verliep beter en ging gelijk op tot 11-11 maar het werd toch 11-15 voor Salvo. De derde set was ook snel voorbij. Deze set werd verloren met 15-5. Dames: Olympia 1 Dynamo A 3-1 Het niet zo succesvolle damesteam van Olympia moest dit weekeinde thuis te gen het Apeldoornse Dynamo. Ook dit keer was Olympia niet zo succesvol hoewel ze de eerste set goed konden bijblijven. Deze set was de pass goed wat dus inhield dat er betere set - ups konden worden gegeven, waaruit werd aangevallen. Deze set ging verloren met 15-12. De tweede set verliep min der. Olympia verloor deze set met 15-5. De derde set verliep beter voor Olym pia. Via lange rally's, bekeken spel en goede serve won Olympia na een span nende strijd met 16-14. De laatste set zonken de oranje-zwarten weer ver terug en verloren deze terecht met 15- 6. De wedstrijd werd verlorn met 3-1. Olympia 2 Surf 3-1 Olympia 2 speelde thuis tegen Surf en prima wedstrijd en begon voortvarend en door een uitstekende serve stond het al snel 12-1. Surf kwam nog wel terug tot 12-8 maar dat was niet voldoende. Olympia won deze set met 15-9. In de tweede set bood Surf meer tegenstand, maar de dames kwamen als sterkste uit de bus 15-11. Toen kwam de beruch te derde set. waarin Olympia het vaak laat afweten. Ook deze keer was het goed mis. Olympia keek snel tegen een 13-2 achterstand aan. Toen schrok ie dereen ineens wakker en werden er in snel tempo 9 punten bijgemaakt. Een paar foutjes zijn echter snel gemaakt en Surf won deze set met 11-15. Olympia had de langste adem en won dan ook de vierde set overtuigend met 15-8. Olympia 3 - Vollkei 5 3-0 Het was voor Olympia een tamelijk ge makkelijke wedstrijd. De eerste set die weinig problemen gaf voor Olympia werd gewonnen met 15-6. De tweede set gaf Vollkei meer tegenstand, maar door een goed blok van Olympia werd deze set gewonnen met 15-9. De derde set girig iets moeilijker, maar door een betere conditie konden de dames toch de volledige winst binnenhalen 15-12. Programma: Heren 10-3 20.15 uur KGU&VS - Olympia 2 Zanderij Bussum 10-3 21.15 uur Olympia 3 - Olly-B Beukendal 10-3 20.15 uur Olympia 4 Keizer Otto Beukendal 10-319.00 uur Olympia 5 - BG&SV 4 Beukendal 9-3 21.15 uur Spirit 4 - Olympia 6 Koppel Amersfoort. 12-316.00 uur Ubbink orion - Olympia 1 Doetichem 11-3 20.15 uur VIF - Olympia 2 Kerkelande Hilversum 11-3 20.15 uur Almere Haven - Olympia 2 Sporthal Almere - Haven 10-3 21.30 uur Olympia 5 - BG&SV 2 Beukendal 10-3 21.15 uur Spirit 5 - Olympia 6 Koppel Amersfoort 10-3 20.00 uur SVH 3 Olympia 7 Koppel Amersfoort 10-319.00 uur Olympia 8 - SVV 10 Beukendal. Voor de toptien van de Soester schaak club zit de deur die toegang verschaft naar de promotieklas van de Stichts Gooise schaakbond op slot. Concurrent HSG 3 was daar vorige week donder dag verantwoordelijk voor. De Hilver summers speelden Soest 1 naar een 4-6 nederlaag en wierpen zich en passant op als toekomstig kampioen van de eerste klasse B. Met nog twee wed strijden voor de boeg zou het wel heel raar moeten lopen wil HSG de titel en de daaraan verbonden promotie nog ontgaan. Maar het ziet daar niet naar uit, want ook al zouden de mensen van teamleider Jan Nagel één van de nog resterende (twee) wedstrijden ver liezen en Soest zou beide ontmoetingen winnen, dan nóg komt de titel bij HSG terecht gezien het veel betere bordge middelde. De wonderen zijn ook in de schaak sport de wereld nog niet uit. Dat heeft de wedstrijd HSG 3 - Soest 1 vorige week nog eens duidelijk gemaakt. Met nog één uur speeltijd voor de boeg wees alles in de richting van een kleine overwinning voor de Soesters. Echter in die laatste belangrijke 60 minuten is er erg veel mis gegaan aan Soester zijde. Aan de borden van Vennik (twee de bord), Molenaar (zevende bord) en Groen (tiende bord) werd een zeker lijkende overwinning alsnog wegge geven. Dit gevoegd bij het feit dat ook Sulenta aan het eerste bord op nogal knullige wijze de mist in ging en Henze verzuimde de winst te grijpen (het werd remise) verklaart de nederlaag. Soest dat Muis uit een vooruitgespeel- de de partij een halfje had zien scoren - begon ernstig gehandicapt aan deze waarschijnlijk beslissende ontmoe ting. Kampioen Vegter moest wegens verblijf in het buitenland verstek la ten gaan. Braf werd als invaller in gepast in het team. Aan het zesde bord presteerde hij voortreffelijk tegen de oud Soest speler Olaf Ephraim die na het afgebreken kreeg te ho ren dat zijn club niets meer in de af gebroken stelling zag. De afwezigheid van Vegter, normaal goed voor minimaal een half punt, had tot gevolg dat Soest aan de eerste vier borden de ontmoeting in feite verloor. Slechts Muis scoorde voor Soest een halfje. Aan de overige zes borden was Soest de meerdere van HSG (3% punt). Deze in vriendschappelijke sfeer ge speelde ontmoeting werd na de vier uur speeltijd afgebroken bij een 4^-2% voorsprong voor de thuisclub. Aange zien de afgebroken partij van Van Tui nen verloren stond, die van Braf wat beter en die van Renè Molenaar remi se, werd de wedstrijd afgemaakt op 6-4 voor HSG. Een resultaat waar Soest na het af breken nog niet eens ontevreden mee mocht zijn. Braf stond in zijn hangstel- ling weliswaar een licht stuk voor, daartegenover had de HSG-speler drie pionnen méér staan, zodat remise niet eens onwaarschijnlijk mocht wor den geacht. Ook de hangstelling van Molenaar bood geen vooruitzichten meer op winst. In de slotfase had de Soester zijn dame verloren tegen een toren én een loper, zodat hij met remise niet eens onte vreden mocht zijn. Voor Van Tuinen zat een dergelijk resultaat er niet in. Hij zag zich in z'n afgebroken stelling geplaatst voor een surplus aan vijande lijke pionnen in het centrum. Een nul kreeg ook Rob Groen te incas seren. De tiende bordspeler bouwde aanvankelijk een goede perspectief volle stelling op maar hem werd in de slot fase toch een ondenkbaar mat voor ogen getoverd. Soest won aan twee borden. Naast Braf zag ook Niemeijer kans een punt te grijpen. Een verkeerd toege past offer van de tegenstander lag aan de basis van de Soester overwinning. Een zwarte bladzijde in de geschiede nis van de Soester schaakclub. Het tweede garnituur van Soest verloor namelijk ook de belangrijke wedstrijd tegen Zeist 3 met 5^-4%. Het verlies heeft tot gevolg dat Soest 2 naar alle waarschijnlijkheid zal moeten degra deren naar de derde klas. Het werd in Zeist vorige week een volkomen onnodige nederlaag. Van Dijk en Voort namen geheel ten on rechte tijdens de wedstrijd met remi ses genoegen. Die ondoordachte ma noeuvres kostte Soest niet alleen een vol punt maar waarschijnlijk ook het tweede klasserschap dat bij winst nog te prolongeren geweest zou zijn. Nu ziet de situatie er uiterst somber uit voor de Soest-reserves die aan vijf borden tot een deling van het punt kwa men (Gustafsson, C. van Dijk, De Gier, Voort en Silkens) en slechts Goes en mej. Suijk zagen winnen. Nederlagen konden verder worden genoteerd voor Balvers, Van Vlierden en Gerth. Foto: Goos van der Wilt Wederom trokken de S.O. Soest-dames aan het kortste eind. In het le kwartier zag het daar niet naar uit, want toen had Soest het beste van het spel. Helaas kwamen de dames in die periode niet tot scoren. Soesterberg nam langza merhand het heft in handen en wist nog voor rust een 3-0 voorsprong op te bou wen. Met 2 wissels t.w. Heidi Koelewijn en Erna Hofslot voor Dora de Zoete en Sharon van Beusekom begon Soest aan de 2e helft. Maar alweer ontbrak het aan een af maakster, zodat doelpunten bij Soest uitbleven Het was Soesterberg, dat voor het eind signaal nog eenmaal wist te scoren, zodat de eindstand 4-0 werd. A.s. zon dag hebben de S.O. Soest-dames een vrije dag. Het college van B. en W. heeft toe stemming verleend om op zaterdag 16 april op het terrein De Vlasakkers en het terrein Kamp Soesterberg klasse mentsproeven te houden in het kader van de Tulpenrally 1983. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Van Weedestraat 47A Soest De 50-jarige Amersfoortse Motor- en automobielclub "AMAC" organiseert voor het 6e jaar een bedrijfsrittenkam pioenschap bestaande uit 4 puzzelritten voor personenauto's, die allen op de zaterdagmiddag worden verreden. De le rit is op 19 maart a.s. de 2e rit op 8 mei (de grote jubileumrit) de 3e rit op 8 oktober (AMRO-rit) en de 4e rit op 19 november 1983. De le rit op 19 maart a.s. wordt ver reden in de regio Amersfoort-Hoogland. De uitzetters zijn Koos Goedknegt en Eric Versluis. Inschrijving staat open voor equipes uit Amersfoort en omstre ken. Enige voorwaarde is, dat ten minste een persoon werkzaam is bij een in Amersfoort en omstreken ge vestigd bedrijf. U kunt inschrijven in de sportklasse (geroutineerden) of in de tourklasse (beginners). De teaminschrijving is gratis (mini maal 3 equipes), maar U kunt ook in dividueel inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt li,- per auto, ongeacht het aantal inzittenden. Tevens krijgt elke equipe gratis een ral- lyschild, die tijdens de rit aan de voor zijde van de auto bevestigd dient te worden. Er zal worden gereden voor het be drijfsrittenkampioenschap, maar te vens voor het individuele kampioen schap, zowel voor bestuurders als kaart lezers. Mocht U een rit missen, geen nood, de drie beste resultaten gelden. Start le deelnemer om 12.01 uur vanuit Café-Restaurant "De Faam" Hamse- weg 9 Hoogland, tel 033-801213. De voorinschrijving sluit op 12 maart a.s. om 24.00 uur. U kunt zich opgeven bij het secretariaat, Eric Versluis Ver- distraat 116 3752 WS Bunschoten, tel. 03499-3106. De gespeelde wedstrijden van afgelo pen maandagavond leverden weer de nodige verandering op wat de koppo sitie betreft. Marius van Heiningen klom dor een overwinning op Damen op naar de 2e plaats terwijl Peter Rommens van de 6e naar de 3e plaats opschoof voor winst op Oostenrijk. Het belooft een spannende competitie te worden waar in ieder probeert zo hoog mogelijk te spelen. De uitslagen van de gespeelde partijen van vorige week waren als volgt: Groep A M. A. v. Heiningen - R. Damen 2-0 J. Dassen - Chr. Bakker 0-2 R. M. Entken -E. Veerman 2-0 J. Riewald - A. v. Oosterom 0-2 C. v. Oosterom - M. Bakker 2-0 JJ. den Os - J. Hogenaar 2-0 J. v. Vuurden - F. v.d. Meer 0-2 H. Oostenrijk - P. Rommens 0-2 W. E. Meijerink - G. Kwakernaat 2-2 Groep B: F. Spilker - Mevr. Vorderhake l-l Veldhuizen - A. ter Rele 2-0 J. E. Bonneau - Th. Schimmel 2-0 Th. Schimmel - L. v. Brummelen 0-2 H. v.d Heiden - Mevr. Vendrig 0-2 B. Boobé - L. Middendorp 2-0 A. Middendorp - P. Verwoerd 2-0 A. M. Witte - M. Mahabir 2-0 A. Breukel - L. Ruiter 0-2 J. v. Dasselaar - Buuning 2-0 P. Verwoerd - Mevr. Leeuwenkamp 0-2 T. Ruiter - L. Middendorp 0-2 Weer een drukke en spannende week in de tafeltennis competitie, waarbij met name voor de landelijke teams een aantal belangrijke wedstrijden op het programma stonden. Shot 1 kwam tegen koploper Delta Impuls uit Heere veen met 0-5 achter, maar wist toch nog een 5-5 score uit het vuur te slepen. De positie van Shot 2 is na de 6-4 neder laag tegen naamgenoot Shot uit Wa- gegingen vrijwel hopeloos, terwijl de Shotdames in Tilburg kansloos waren tegen het sterke Irene 1. In de afdeling wonnen Shot 3 en Shot 5 met ruime cij fers, terwijl Shot 4 maar net verloor van koploper VEV 2. Het landelijke jeugdteam van Shot won met 6-4 van Elan 1 en ook het le meisjesteam van Shot wist tot winst te komen. Heren: Shot 1 Delta Impuls 15-5 Voor de vijfde keer in de geschiedenis stond de wedstrijd Shot-Delta Impuls op het programma en voor de vijfde achtereenvolgende keer eindigde deze wedstrijd in een 5-5 score. Afgelopen zaterdag werd deze uitslag wel op een zeer unieke wijze bereikt, want voor de pauze namen de Heerenveeners een 0-5 voorsprong, terwijl na de pauze de Soesters geen punt meer afstonden. De start van Shot was beneden peil en bo vendien had Delta Impuls in de begin fase al het geluk van de wereld. Liefst drie wedstrijden gingen met 19-21 in de 3e game verloren en telkens werd het beslissende punt gescoord via een net- of randbal. Het was dan ook niet zo ver wonderlijk dat Shot halverwege tegen een 0-5 achterstand aankeken en de meeste toeschouwers al teleurgesteld de zaal verlaten hadden. Na de pauze kwam de door niemand meer verwachte ommekeer. Dirk Schuiling brak het ijs door routinier Jan Knikkenberg met twee keer 21-9 te verslaan, waarna René Daselaar voor 2-5 zorgde en Harry Maassen 3-5 op het scorebord bracht. Op deze stand begon iedereen er weer in te geloven en onder fanatieke aanmoedigingen overklaste René Daselaar Frank Stolp en bracht hij de achterstand terug tot 4-5. De laatste wedstrijd tussen Dirk Schui ling en Henk Jan Biegel was meer spannend dan fraai, maar het duel werd uiteindelijk met 21-6, 19-21 en 21- 16 in het voordeel van de Shot-speler beslist. Zo werd het 5-5 in een wed strijd, waar men niet snel over uit gepraat zal raken. Aanstaand week end komen de spelers van Shot 1 in Utrecht in aktie bij de Nederlandse Ta feltenniskampioenschappen en staat er dus geen competitiewedstrijd op het programma. Shot <W) 3 -Shot (S) 2 6-4 In Wageningen stond het vier punten duel tussen de beide Shotten op het pro gramma, een wedstrijd die Shot (Soest) moest winnen om uitzicht op handhaving in de 4e divisie te behou den. In een bijzonder spannende wed strijd verloor men echter zeer ongeluk kig met de kleinst mogelijke cijfers, waardoor nu alleen nog theoretische kansen op klassebehoud aanwezig zijn. In de eerste 4 wedstrijden werd al de basis gelegd voor de uiteindelijke ne derlaag. Tegenover een zeer knappe overwinning van Bert van Velzen op de sterkste Wageninger Jansma, ston den teleurstellende nederlagen van Ed win Luyben, Gerhard Busch en het dubbelspel. Al deze drie sleutelpartijen gingen met krappe cijfers in de 3e game verloren, zodat men wel mag stellen dat het geluk Shot 2 opnieuw niet goed gezind was. De 3-1 achterstand kon door Shot 2 op- De 3-1 achterstand kon door Shot niet meer goedgemaakt worden, ondanks het feit dat Bert van Velzen zeer goed op dreef was en ongeslagen bleef. Ger hard Busch, de vorige wedstrijden on verslaanbaar, kon nu echter niet ver der komen dan één overwinning. Quick 8 Shot 31-9 Shot 3 speelde afgelopen vrijdag tegen hekkesluiter Quick 8, een team dat in de 2e klasse niet veel te zoeken heeft. Na een aanvankelijke 1-0 achterstand liet Shot 3 zich niet meer kloppen en verliet men uiteindelijk het Schildpad- tafeltennishuis in Hilversum met een duidelijke 9-1 overwinning. Arjan Schuiling en Wilfred Busch bleven beide ongeslagen. VEV 2 Shot 4 6-4 Ondanks de nederlaag die men tegen koploper VEV 2 leed, was het voor Shot 4 toch één van de betere wedstrijden van deze competitie. Hoewel de uitslag verdiend in het voordeel van de Hilver summers uitviel, kon men VEV toch erg goed partij geven. Een opvallende rol was weggelegd voor Chris Sondaar die van de deze competitie nog onge slagen kopman van de Hilversummers won, maar van de zwakste VEV speler verloor. Victoria 6 - Shot 51-9 Shot 5 doet het nog steeds boven ver wachting goed in de 3e klasse en bezet nu zelfs de koppositie, aangezien de concurrentie opnieuw punten liet lig gen. In de Spelevaart had Shot 5 niet de minste moeite met het zwakke Victoria en werd een ruime 9-1 overwinning ge boekt, waarbij Wil Scheel ietwat onno dig een partij verloor. Irene 1 - Shot 110-0 De Shotdames reisden zaterdag naar Tilburg om daar aan te treden tegen kop- loopster Irene 1, dat al haar wedstrij den met zeer grote cijfers had gewon nen. Afgelopen zaterdag vormde hier op geen uitzondering, want de met een invalster spelende Shotdames waren kansloos tegen dit zeer sterke team. Alleen het eerste enkelspel van José Daselaar en het dubbelspel hadden kans op winst, maar deze twee partijen gingen zeer nipt verloren. Jongens: Shot 1 - Elan 16-4 Erg overtuigend ging het nog niet, maar de eerste winst is binnen voor het landelijke jeugdteam van Shot, waar door een plaats in de middenmoot nu binnen bereik ligt. Tegen streekgenoot Elan uit Baarn wonnen Remi Balvers en Edo Fransen ieder twee partijen en samen het dubbelspel. Ronald Busch kwam, mede door het feit dat hij zijn batje doormidden sloeg, niet verder dan één winstpartij. Meisjes: Shot M1 Huizen M 3 6-4 Na sinds september zonder overwin ning te zijn gebleven wist het le meis jesteam van Shot afgelopen zaterdag de eerste overwinning te behalen. Voor de nog niet zo lang spelende meis jes van Shot een heel mooi resultaat, vooral gezien de zeer zware poule waarin zij zijn ingedeeld. Tegen Hui zen wonnen Daphne Balvers, Esther van Duinkerken en Elizabeth Engel- berts allé drie twee partijen. Overige uitslagen senioren: Shot 6 - Elan 4: 8-2, OSO 1 - Shot 7: 5-5, Shot 8 - ATC 3: 0-10, Shot 9 - Buna 2: 4- 6, Almeerspin 2 - Shot 10: 5-5, Shot 11 - EMM 4:3-7, Elan 5 - Shot 12:7-3, Shot 13 -Huizen 7:1-9. Overige uitslagen jeugd: Elan 2 - Shot 2: 2-8, Shot 5 - Shot 3: 5-5, Good Luck 2 - Shot 4:6-4, Good Luck 3 - Shot 6:4-6, Shot 7 - Elan 5: 5-5, Shot 8 - Huizen 8:8-2, Shot 9 - Niké 1:3-7, Tivu 1 - Shot 10:8-2, Elan 6 - Shot 1110-0, Shot 12 - Huizen 13:6-4, Shot 16 - Shot 13:4-6, Huizen 14 - Shot 14:10-0, Shot 15 - Over- hees 1:9-1. Zaterdag 12 maart 1983 09.00 -12,00 uur KNKV korfbal 12.00 -18.00 uur Soester Turnkampioenschappen 18.00 - 23.00 uur KNKV korfbal Zondag 13 maart 1983 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.30 -19.30 uur Zaalvoetbal Zaterdag 12 maart 1983 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal 21.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 13 maart 1983 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 12 maart 1983 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Zondag 13 maart 1983 10.00 -15.00 uur Selby badminton VVZ '49 - VRC De confrontatie tussen het uit Veenen- daal afkomstige VRC en VVZ is geëin digd in een 3-2 overwinning voor VRC. WZ leed een zeer onfortuinlijke neder laag en had daarbij ook nog scheids rechter Vedder tegen, die veelvuldig voor overtredingen van de Soesters floot, terwijl hij het harde optreden van VRC vaak onbestraft liet. Daarbij ont hield hij in de tweede helft WZ tot tweemaal toe een strafschop. WZ begon sterk en wilde daarmee be wijzen, dat de ruime 5-1 overwinning op Sova'54 geen toevalstreffer was ge weest. Gedurende de eerste 10 minuten waren er kansen voor Bela Bohus, Pieter Bade en Marcel de Graaf na voorbereidend werk van veelal Nico Bosman. VRC doelman Jaques van der Wardt had de grootste moeite met het voorkomen van een vroege achter stand. Een snelle voorsprong zou overi gens wel verdiend geweest zijn, want VRC kwam in de eerste 20 minuten niet in het verhaal voor. Pas na 23 minuten ontstond het eerste gevaarlijke moment voor het doel van Willem van der Pol, toen Fred van Kooten met een hoge voorzet de bal in het druk bezette strafschopgebied van WZ bracht. Henk Vos, die zich de laat ste weken op uitstekende wijze bewijst als laatste man, behield het overzicht en zorgde voor opluchting door de bal met een lange trap weg te werken. Toch was het VRC dat de score opende. Een voorzet van Bert Sterkenburg werd ongelukkig door Willem Hospes van richting veranderd en Willem van der Pol werd gepasseerd, 1-0. WZ trok binnen 2 minuten de stand weer recht. Nico Bosman bracht de bal bij Willem de Vries, die het met een schot vanaf 35 meter probeerde. De van de VRC- doelman wegdraaiende bal belandde in de kruising en bracht WZ weer naast VRC. Even leek het eeri doelpuntenfestival te gaan worden, want amper 3 minuten later keek VVZ voor de tweede maal tegen een achterstand aan. Ditmaal passeerde Wout Logtenstein zijn eigen doelman, nadat hij een voorzet van Bert Sterkenburg probeerde weg te koppen. Opvallend detail was het aantal over tredingen, die werden gemaakt door zowel VVZ als VRC om te voorkomen dat er gevaarlijke situaties zouden ont staan. Opvallender was het feit, dat scheidsrechter Vedder wel floot voor overtredingen van WZ, maar dat zel den of nooit deed voor onrechtmatig heden begaan door spelers van VRC. Vooral Pieter Bade en Bela Bohus raakten door dit optreden geïrriteerd. Kort voor het einde van de eerste helft was Nico Bosman nog dicht bij de ge- P. Muller. Zonder overdrijving kan men stellen dat het Hees-bestuur zeer slagvaardig aan de gang is. De totale organisatie voor het komende seizoen is al hele maal rond. De heer P. Muller is aangesteld als trainer van de selectie. De heer Muller, 35 jaar, is in het bezit van de B-licentie en in het dagelijks leven leraar licha melijke opvoeding. Hij heeft jarenlang in de hoogste afdeling van de amateurs gevoetbald en is daarin ook als oefen- meester werkzaam geweest. De huidige trainer, W. Mostert, is door het bestuur aangesteld als trainer van de lagere elftallen en belast met de totale keeperstraining. Tevens zal hij het tweede elftal begeleiden. Hendrik de Boer, de huidige eerste-elf- tal-speler, is aangesteld als trainer van de A-junioren. Hij volgt momenteel een cursus bij de KNVB in Zeist. De begeleiding en de verzorging van het eerste elftal zijn door het bestuur voor het vierde achtereenvolgende sei zoen toevertrouwd aan de heer J. Hop. De heer A.G. van Essen is voor de der de keer bereid gevonden als grens- rechter op te treden. lijkmaker. Hij probeerde het met een afstandsschot, dat buiten het bereik van goalie Van der Wardt naast ging. Gedurende de tweede helft druk- te de scheidsrechter zo mogelijk nog meer zijn stempel op het verloop van de partij. In de 4e minuut onthield hij WZ een zuivere strafschop, toen een voorzet van rechts door VRC voorstop per Jan Schoppers (voor iedereen zicht baar met zijn vuist voor de inkomende Bela Bohus werd weggeslagen. Nog geen twee minuten later haalde Menno Versteeg Bela Bohus zeker twee meter binnen de beruchte lijnen onderuit en andermaal wilde de man in het zwart van geen strafschop we ten. Het bleef bij een directe vrije trap net buiten het zestienmetergebied. Terwijl Nico Bosman op een handige manier over de bal heen stapte, zag Willem de Vries het gaatje tussen de muur en de paal en bracht zijn ploeg voor de tweede maal op gelijke hoogte. WZ bleef aandringen en even ging het er naar uit zien, dat de Soesters minstens een gelijkspel aan de ontmoeting zou den overhouden. Dat pakte echter anders uit. In de 30e minuut leed Mar cel de Graaf balverlies en de snelle Henny van de Dikkenberg kon onge hinderd op Willem van der Pol afgaan, welke niets kon uitrichten tegen de har de schuiver van de Veenendaler. Van de Dikkenberg bepaalde zo de eind stand van een spannende partij voet bal op 3-2. Deze nederlaag betekende echter wel, dat het degradatiegevaar voor WZ nog altijd bestaat. Te meer ook omdat naaste concurrent IJFC een punt overhield aan de ontmoeting te gen Terschuurse Boys. Veluwse Boys leed evenals VVZ een 3-2 nederlaag tegen de FC Majella. A.s. zaterdag is WZ zonder competi tieverplichtingen, maar staat wel de voor de Soesters zo belangrijke inhaal wedstrijd IJFC-Veluwse Boys op het programma. De stand in 4D ziet er als volgt uit: 1. Woudenberg 2. VRC 3. Merino's 4. Majella 5. Candia '66 5. Candia '66 6. Terschuurse Boys 7. Sova '54 8. SWU 9. Musketiers 10.LJFC 11. WZ'49 12. Veluwse Boys Maandag 14 maart a.s. opent de voet balvereniging WZ '49 de deuren van haar gezellige clubhuis voor de maan delijkse klaverjasavond. Eenieder, die in een ontspannen sfeer een kaartje wil komen leggen is van harte welkom. Voor de eerste 10 zijn er fraaie prijzen ter beschikking en voor de allerlaatste is er de bekende poedelprijs. De aanvang van de avond is om 20.00 uur. U bent welkom vanaf 19.00 uur. 16-24 15-18 15-18 15-18 16-17 16-17 16-17 16-16 15-12 15-11 16-11 15-7 O zaterdag 12 maart en zondag 13 maart Uitwedstrijden zaterdag 12 maart Jongens pup. 2 13.45 uur Hv. B.S. - BDC 2 Meisjes pup. 2 16.40 uur Voice 2 - BDC 2 Meisjes pup. 1 17.30 uur Voice - BDC 1 Meisjes pup. 8 10.00 uur BDC 3 - Staedl/HMS Heren sen. 'I 10.50 uur BDC 2 - Celeritas ihimo." H'J.'Regi0Noord/West Hames sen. l 13.30 uur BDC 1 - Staedl/HMS Heren sen. l 15.00 uur BDC 1. Enschede Heren sen. 3 16.1.5 uur BDC 3-HHC 2 %^p.e,nMndagl3maart Welpen1*Nederhom BDC 1 10.00 uur Neyenrodes - BDC Dames sen. 3 11.50 uur Takt '68 - BDC 3 Meisjes adsp. 8 12.30 uur UHV. BDC 3 Heren jun. 2 13.50 uur Baarn - BDC 2 Dames jun. l 14.45 uur JHC-BDC 1 Dames sen. 4 15.00 uur UHV 2 - BDC 4 ei?s Zwü: Dames sen- 2. Dames jun. 2 2e"ongeSpni1,MelSjeSadSPlen Hees r vier w men fc staand met gc aanval moeilij saai m< Hees li de har de Nas proef g< In de 2( de Boer naast zi verplaa en dat vruchte kreeg c over 20 zich en Gezien verdient Hees pi bleef nauweli en moes verdedij In de 44 aktie va Weer wa de op so zeker 25 rende voi waaruit Na uit de door de K lange pau dat E.S.S. moest spel uit Bilthov E.S.S. Brc zonder Jai Boeyen, dt de zieke Ei meyer wa werd uitstt Rodermon beide doelt na een solc been braci keeper van Wederom met een s stander te i van BPSO via een Brouwer f recht kwan rechter na* werd door P maar door doelman ee. Vijf minute

Soester Courant | 1983 | | pagina 16