Weer veel belangstelling voor Pijnenburgcross D.C. Hees uit winterslaap, verdiende winst op Naar den E.S.S. Brouwer versterkt koppositie na overwinning op B.P.S.O.V. Eef van den Brink breekt 25-km record Geen winst voor topteams SVV Papillon-heren dicht bij kampioenschap Goede klassering voor Eemland-schaatsers Officiële dressuurwedstrijden bij "Eldorado" Duinkikkers 1 winnen degratieduel tegen AZU rama T HART yvz'49 Ibal- niging ZATERDAGVOETBAL ZAALVOETBAL Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant ATLETIEK VOLLEYBAL BASKETBAL SCHAATSEN RUITERSPORT ZWEMMEN/ WATERPOLO 16 der competi- itaat wel de Tijke inhaal- Boys op het ID ziet er als 16-24 15-18 15-18 15-18 16-17 16-17 16-17 16-16 15-12 15-11 16-11 15-7 oent de voet- deuren van >or de maan mannen sfeer ïggen is van erste 10 zijn schikking en de bekende 1 is om 20.00 19.00 uur. ag 13 maart 2 maart iart in sport- MS •d/West MS maart 21 C 17 lames jun. 2 ;s adsp. 1 en Soester Courant van woensdag 9 maart 1983 17 Hees moest het afgelopen zaterdag na vier weken van verplichte rust opne men tegen het op de vierde plaats staande Naarden. Hees begon direkt met goed en snel voetbal en zocht de aanval. Naarden had het duidelijk moeilijk en moest zich dan ook mas saal met verdedigen bezighouden. Hees liet de bal goed rond gaan en via de hardwerkende middenlinie werd de Naarden-achterhoede danig op de proef gesteld. In de 20ste minuut kwam de bal via H. de Boer bij K. v. Dijk. die zijn inzet net naast zag gaan. Hees bleef drukken en verplaatste het spel naar de vleugels en dat zou in de 35ste minuut zijn vruchten afwerpen, want R. Mooij kreeg op links de bal; met een rush over 20 meter liet hij iedereen achter zich en scoorde op bekwame wijze 1-0. Gezien het vertoonde spel volkomen verdiend. Hees proefde dat er meer in zat en bleef aanvallen, Naarden kwam nauwelijks aan op bouwend voetbal toe en moest zich slechts bezighouden met verdedigen. In de 44ste minuut kwam de mooiste aktie van de wedstrijd deze middag. Weer was het de ongrijpbare R. Mooij de op solo toer ging en een rush over zeker 25 meter besloot met een schitte rende voorzet. waaruit de goed opgekomen J. Hoef- man de bal ineens op zijn schoen nam. L>e Naarder-doelman had alle ge luk van de wereld toen hij zich in de baan van het schot wierp en de bal via zijn rug tot corner verwerkte. Deze leverde voor Hees niet het gewenste re sultaat op, en men mocht van de goed leidende scheidsrechter Van der Geest van de welverdiende thee gaan genie ten. Het laatste kwartier van de tweede helft liet een feller en beter Naarden zien. Hees kreeg het dit eerste kwartier erg moeilijk, maar tot echt gevaar lijke acties kwamen de voorwaartsen van Naarden niet. Toen Naarden was uitgeraasd trok Hees het spel weer naar zich toe. Het was vooral het hard werkende middenveld, dat het spel bepaalde. Dat de score gezien het vertoonde spel zo laag uitviel is te wijten aan het feit dat er toch wel wat nonchalant door de Hees-aanvallers met de gebo den kansen werd omgesprongen. Naar den geloofde er niet meer in en Hees consolideerde de magere voorsprong door de bal in eigen gelederen rond te la ten gaan. Vijf minuten voor het kon K. v. Dijk de scoren een iets beter aanzien geven. Met een goede beweging zette hij twee Naarden-verdedigers op het verkeerde been, maar alleen vóór de keeper ge komen schoot hij tegen deze op. Ook de laatste corner van deze wedstrijd leverde niets op. Een dik verdiende overwinning voor de rood-witten uit Soest. Na uit de KNVB beker gewipt te zijn door de Kluis uit Soest, was het na een lange pauze eindelijk dan weer zo ver dat E.S.S. Brouwer voor de competitie moest spelen, tegenstander was BPSOV uit Bilthoven. E.S.S. Brouwer begon aan het karwei zonder Jan van Veenendaal, Peter van Boeyen, de geblesseerde Hans Ooft en de zieke Ed Westbroek. Ook coach Mas- meyer was niet van de partij maar werd uitstekend vervangen door Ruud Rodermond. Na enkele aanvallen op beide doelen was het Nico Brouwer die na een solo twee man op het verkeerde been bracht en onhoudbaar voor de keeper van BPSOV inschoot 1-0. Wederom was het Nico Brouwer die met een schijnbeweging zijn tegen stander te slim af was, maar de speler van BPSOV wist zich te herstellen, via een overtreding waarbij Nico Brouwer gestrekt op de vloer re- recht kwam. Resoluut wees de scheids rechter naar de stip. De zeven meter werd door Nico Brouwer zelf genomen, maar door een bliksemreactie wist de doelman een doelpunt te voorkomen. Vijf minuten later was het Joop Pouw die de bal opbracht en het leer door schoof naar de vrijstaande Ed Brou wer die hard inschoot, maar de keeper wist de bal te keren. De terugsprin gende bal kwam weer in de voeten van Ed Brouwer, die ditmaal wel de keeper verschalkte en 2-0 was de stand. Bij een van de aanvallen na de rust kwam de bal bij Nico Brouwer terecht die onverwacht uithaalde en wederom bol de het net van BPSOV 3-0. Fraaie acties van Frank Masmeyer en Ton van Luytelaar volgden elkaar op. Een ervan bracht de bal bij Joop Pouw die keihard inkogelde 4-0. Ton van Luytelaar stoorde enorm maar had pech met z'n schoten, keeper, paal en lat stonden hem in de weg. Tien minuten was de tweede helft oud toen Frank Masmeyer van eigen helft kwam met de bal, een tegenstander omspeelde de doelman uit zijn goal lok te en op links de goed meegekomen Nico Brouwer zag. Hij schoof de bal in de breedte waarna Nico Brouwer de bal in een leeg doel deponeerde. 5-0. Ton van Luytelaar onderbrak een aan val van BPSOV, passte de bal naar de vrijstaande Joop Pouw die loeihard uithaalde en wederom was de doelman verslagen 6-0. Nummer zeven kwam nog op naam van Nico Brouwer, wat tevens de eindstand was. w Foto: Goos van der Wilt De start van de "halve" marathon. Tijdens de jubileumwedstrijd van A.V. Zaanland te Zaandam was het S.O. Soest lange-afstandsatleet Eef van den Brink die zijn groeiende vorm bewees, door in sterk gezelschap voor een zeer verrassende uitslag te zorgen. Hij fi nishte als 5e in de nieuwe clubrecord- tijd van 1 uur en 27 min. en 35 sec. Het oude record was ook in zijn bezit. Deze uitslag krijgt nog meer waarde door het feit, dat deze atleet uit het Karhu-team zich niet speciaal voorbe reidde en dat het parcours afgelegd diende te worden door het Noord- Hollandse vlakke land en bij sterke wind. Vele kilometers streed hij mee aan de kop van het veld, Waardoor hij na het keerpunt op 12,5 km een goede uitgangspositie had verworven voor een snelle eindtijd. Hij behoefde slechts 2 minuten toe te geven op de winnaar. Een goed perspectief voor zijn volgen- de wedstrijd, de 20 km wegwedstrijd in Alphen aan de Rijn a.s. zaterdag, waar hij zich verzekerd weet van de konkur- rentie van de gehele vaderlandse top, alsmede een tiental clubgenoten, waar van er verschillende van plan en in staat zijn om het 20-km record, even eens van Eef van den Brink, te verbe teren. De twaalfde Pijnenburgcross die de S.O. Soest-atletiek het afgelopen week einde organiseerde is weer een groot succes geworden. Er was veel publieke belangstelling en het aantal deelne mers was met 876 groter dan de vorige keer. Opvallend was het relatief grote aantal dames dat dit keer meedeed. Op de 2,5 kilometer startten 162 lopers. Op de 5-kilometer waren dat er 154. De 10-kilometer werd gelopen door maar liefst 304 deelnemers en de 21- kilometer (de "halve marathon") door 256 lopers. Winnaars waren: 2,5 kilometer: René Godlieb; 5 kilometer: Edwin Schimmel; 10 kilometer: Wim de Hey 21 kilometer: D. Bakker. De hoogste teams van De Soester Vol leybal Vereniging konden afgelopen zaterdag geen winst boeken. Het le da mesteam verloor van Geevers P&P, met 3-1. Het 2e moest zelfs een 3-1 ne derlaag incasseren met groot verschil in setstanden, waardoor de kansen op degredatie zijn vergroot. De lagere teams konden wel punten in de wacht slepen. le divisie dames: Geevers P&P - SW13-1 SVV 1 moest een verlies incasseren in de uitwedstrijd tegen P&P. In de le set ging het gelijk op. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Van beide kanten goede aanvallen en ook de opbouw en verdediging liepen lekker. Tot 12-12 was er nauwelijks sprake van sterkte- verschil. SVV kwam in die eindfase echter net iets te kort15-12 voor P&P. In de 2e set had SW stopfouten en een zwakke opbouw en aanval, waardoor P&P uit kon lopen tot 14-5. De set leek al verloren maar de Soester dames kwamen erg goed terug, tot 14-13. He laas kon P&P toen het laatste punt sco ren, 15-13. In de 3e set was het P&P dat fouten ging maken door ongeconcentreerd spel. Bij SVV liep het nu wel beter. Een goed gesloten verdediging en een betere pass. P&P moest die set met 6- 15 aan de gasten laten. In de 4e set moest nu ook P&P tegen een achterstand van 14-6 aankijken. Dan ineens weer onnodige misverstan den, netfouten, geen goede opbouw en aanval, geen wisselspeelsters meer en een tegenstander die daar goed van profiteerde. SVV kon niet meer tot scoren komen, 16-14. Een wat slordig verloren wedstrijd. 2e divisie dames: Purvo - SW 2 3-1 Het tweede damesteam van SVV moest een trieste nederlaag incasseren van een lager staand team. In de le set kon SVV niet in haar ritme komen. Er wer den veel stopfouten gemaakt, wat het zelfvertrouwen niet ten goede kwam. Purvo kon haar spel blijven spelen en de rust bij SVV daardoor verstoren, wat een 15-9 set winst opleverde. Ook de 2e set moest SVV aan de tegen stander laten. Het enthousiasme en zelfvertrouwen ontbrak er werden veel technische fouten gemaakt. Purvo had er weinig problemen mee en haalde de set met 15-4 naar zich toe. In de 3e set was er een goede serve die een voorsprong tot gevolg had, waar door het team weer wat hoop kreeg, 4- 12. Door goed doorzetten kon SW de set in winst omzetten, 7-15. IN de 4e set probeerde SW nog gelijk te komen. De kans was echter ver keken, bij een 5-0 achterstand lieten de Soester dames het hoofd hangen, want Purvo gaf ze geen kans meer, 15-3. Districtsklasse dames: SVV 3-Huizen 3-1 Het derde damesteam boekte weer een mooie overwinning, In de le set begon SVV gelijk erg fanatiek. Vooral de aanval kwam zeer goed uit. De gasten hadden daar veel moeite mee. Huizen kon niet genoeg scoren en de setwinst ging naar SVV, 15-9. In de 2e set hield SVV het heft in han den. De goede opbouw en aanval en een goed gesloten verdediging deed Huizen inzien dat ze ook deze set moest verlie zen, 15-5. In de 3e set kwamen er moeilijkheden bij SVV. De dames speelden te lako- niek en het tempo zakte. Dit kostte SW punten, want Huizen bleef doorgaan met punten maken. De set was voor de gasten, al was het erg nipt, met 13-15. Weer wakker geschud begon SVV aan de 4e set. Het begin was wat traag maar de vechtlust was er weer, en een achterstand werd goed gemaakt door de serve van Jolanda, die 12x achter een scoorde. Huizen moest SVV de eer laten, 15-8. 3e klasse dames: Olympia 7 - Sy V 7 0-3 Dames SVV 7 pakte de volle winst met ruime cijfers. In de le set liep SVV vrij gemakkelijk uit naar een voorsprong. Olympia kon slechts 4 keer scoren en moest de set met 4-15 aan SW laten. Ook in de 2e set bleef SVV goed spelen. Weer die goede aanval. Ook de serve en verdediging van SVV bleef goed. Olympia werd weggespeeld door het geconcentreerd spelende SVV, 5-15. In de 3e set was de vechtlust van SW dusdanig verzwakt dat Olympia kon uitlopen tot 6-0. SVV dacht de wedstrijd al te hebben gewonnen, maar moest toch wel enige punten scoren. Olympia bleef zich echter goed verzetten en SVV had nu moeite om die achterstand weg te werken. Uiteindelijk werd het toch 10-15 voor de "gasten" en daarmee was SVV weer 2 punten rijker. 3e klasse dames: SW 8 - AGAVS 2 0-3 SVV 8 moest een 3-0 verlies incasseren. In het begin van de le set konden de dames goed bijblijven maar dit was van korte duur. SVV begon nerveus te spelen en ging fouten maken. De set ging met 7-15 naar de gasten. De 2e set eenzelfde beeld. De aanval kwam er niet uit. Ook de verdediging liet veel te wensen over. De Soester dames lieten weinig van hun kunnen zien, 9-15. In de 3e set zwakten de Soester dames af. Ze waren geen probleem meer voor AGAVS. De goede serve van de gasten bezorgde SVV veel problemen. De set stand 3-15 zegt genoeg. 3e klasse dames: Spirit 4-SVV 91-3 Het negende damesteam van SVV boekte weer een overwinning. De eerste set liet al gauw zien dat SVV wil de winnen. Er werd goed opgebouwd en goed afgemaakt door de aanval, ook de verdediging liet geen steekjes val len. Er werd goed overgenomen en ge varieerd gespeeld. Spirit kreeg geen kans en verloor met de setstanden 5-15, 5-15,15-10 en 6-15. 2e klasse heren: Olympia 4 - SVV 4 2-2 In tegenstelling tot de vorige partij, die simpel met 3-0 door SVV werd gewon nen, kon het publiek nu van een echt spannende wedstrijd genieten. In de eerste set waren er van het begin af aan leuke rally's en goede aanvallen. SVV verloor de le set, 15-12. In de 2e set hadden de heren briljante ingevingen. Het publiek kon genieten van het spel dat zowel de heren van Olympia als SW lieten zien. Spannen de rally's, geluksballen en de miskleu nen. Nu was het SVV dat aan het langste eind trok en de set met een ge ring verschil nar zich toe haalde, 14-16. In de derde set had SVV een feilloze serve, waardoor er een flinke voor sprong opgebouwd werd. Olympia gaf wel goed partij maar SVV was niet meer te stuiten, 8-15, De vierde set barstte van de spanning. Beide teams namen steeds de leiding over. De heren van SVV, die toch een hogere leeftijd hebben dan de Olym- pianen, bleven doorvechten tot het laatste fluitsignaal. Nu was het echter Olympia dat de setwinst kon pakken, 17-15. 2e klasse heren: Olly B. 2-SVV 5 3-1 SVV kon geen enkele wedstrijdpunt in de wacht slepen. In de le set ging er van alles mis bij de Soester heren. Zelfs de opstelling was niet zoals die moest zijn. Het was Olly B. dat de set naar zich toe wist te halen, 15-6. In de 2e set was de opstelling wel juist en er werd nu ook beter gecombineerd. Dit resulteerde in een 10-15 setwinst. De 3e set ging weer slechter. Bij de achterstand 14-8 kregen de heren pas de geest maar dat was te laat. Olly B. won de set, 15-12. SVV zette in de laatste set alles op alles om er toch 1 punt uit te halen. Door pech en onzuiver spel stond SVV met 6- 0 achter. Dan weer die opleving. SVV kwam voor met 14-9, maar ook nu had den de heren niet de kracht om die laat ste punt te scoren. Olly B. liep punt voor punt in en kon uiteindelijk ook de ze laatste set in haar voordeel beslis sen, 16-14. Wedstrijden voor de komende week: Woensdag 9-3Dames Vollkei 7 - SVV 8 Amersfoort Donderdag 10-3Dames KGU/V&S - SVV 3 Bussum SVV 4 - Voleem Beukendal 20.15 uur SVV 6 - Keizer Otto 2 Beukendal 20.15 uur SVV 7 - BG&SV 3 Beukendal 21.30 uur SVV 9 - Vollkei 8 Beukendal 21.30 uur Olympia 8 - SVV 10 Beukendal 19.00 uur Meisjes; SVV al - Olympia al Beukendal Heren: 19.00 uur SVV 5 - Spokers Beukendal 20.15 uur Vrijdag: 11-3; Heren Servio - SVV 3 Hilversum Almere Haven - SVV 4 Almere Haven Zaterdag: 12-3Dames SVV 1 - Sarto/Pellikaan Bunt 15.30 uur SVV 2 - PVC/Blokkeer Bunt 13.30 uur Heren: SVV 1 - Harderwijk 2 Bunt 17.30 uur Het eerste herenteam van de Soester basketbalvereniging Papillon moest afgelopen weekeinde twee wedstrijden spelen in competitieverband. Het zijn voor de Soester heren ongetwijfeld twee betere wedstrijden geweest, het geen ook in de score tot uiting kwam. Zaterdag ging het Papillon-team naar Bilthoven, waar het moest spelen tegen Irene. Het werd een eenvoudige wed strijd, waarbij Papilion direct een voorsprong nam en bij rust al met 44-18 aan de leiding ging. Ook in de tweede helft werd fanatiek doorgespeeld, zo dat er een uiteindelijke 85-34 zege op het scorebord genoteerd kon worden. Een dag later moesten de Soester heren in De Bunt spelen tegen het Hil- versumse Dunckers, dat op de derde plaats staat in deze competitie, doch tegen Papilion geen vuist kon maken. Was in de rust de stand nog alleszins draaglijk met een 44-21 stand, in de twee de helft werd nog eens 69 punten aan het totaal toegevoegd, zodat een duide lijke verdiende 113-52 zege het eindre sultaat was. Hierdoor blijft Papilion ongeslagen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg kan hun het kampioenschap praktisch niet meer ontgaan. Papillon I - Woodpeckers I (dames) 84-22 De dames van Papillon moesten het op nemen tegen het team van Woodpec kers uit Houten. De wedstrijd werd be gonnen met een zöneverdediging, maar om meer aktie in het spel te krijgen werd overgegegaan op een man-to-man verdediging. Door goed storen en afmaken van Jannet Groene- woud liep de score op tot een eindstand van 84-22. De persoonlijke score was. Jannet Groenewoud 38 pnt; Diana Beenen 8 pnt; Leonne van Noort 6 pnt; Linda van de Berg 20 pnt; Judith Wagenaar 6 pnt; Mieke Bouma 4 pnt; en Ilona Hodde 2 pnt. Wedstrijden komend weekeinde: Het eerste herenteam gaat zaterdag avond naar Blaricum, waar het moet spelen tegen Blaricum 1. De eerste ont moeting thuis werd een lastige opgave, dus de Soester heren zijn gewaar schuwd. De dames gaan zondagavond naar Odijk om te spelen tegen Quidam III, aanvang 19.15 uur. Verwacht wordt dat de Soester dames de winst mee naar Soest zullen nemen. Heren 2 en jongens-junioren zijn vrij. Tijdens B-C-junioren wedstrijden, ver reden voor de leden van de schaats vereniging "Eemland", reed voor de C-junioren Robbert van Hornsveld de 500 mtr. in 51, 6 sec. en op de 1500 mtr. noteerde hij na een val een tijd van 2.55.9 min. Arie v.d. Berg reed de 500 mtr. in 54.4 sec. en reed op de 1500 mtr. een persoonlijk rekord in 2.50.9 min. Edwin v.d. Heyden reed beide afstanden in respektievelijk 55.6 sec. en 3.08.2 min. Bij de B-junioren reed Arnold Hagen een tijd van 52.0 sec. op de 500 mtr. en een persoonlijk rekord op de 1500 mtr. in 2.47.0 min. Stofan Thieleman reed op beide afstanden een persoon lijk rekord, n.1. de 500 mtr. in 50.5 sec. en de 1500 mtr. in 2.44.4 min. Bij de senioren reed Bert v.d. Weerd de 500 mtr. in 44.5 sec. en hij reed een 3000 mtr. in 4.56.5. min. In Alkmaar werden de gewestelijke kampioenschappen voor het gewest Noord-Holland/Utrecht verreden. De weersomstandigheden waren slecht. Het regende en er stond een harde storm. Desondanks is het voor Hans Kaats een goed kampioenschap gewor den. Hij reed de 500 mtr. in 42.0 sec., goed voor een 4e plaats. De 1500 mtr. eindigde voor hem in 2.15.0 min. wat een 5e plaats betekende. De 5000 mtr. leverde voor hem een 2e plaats op achter Frits Schalij in 8.09.4 min. In het eindklassement wist hij beslag te leggen op een goede 3e plaats achter Frits Schalij en Ron Ket. De 3 afstanden zijn op één avond ver reden en voor de 5000 mtr. werd pas ge start om 22.00 uur 's avonds. Yvonne v.d. Lienden zou deelnemen aan het kampioenschap voor Dames, maar moest in verband met een eerder opge lopen blessure afzeggen. Op 1 en 4 maart zijn de baankampioen- schappen voor junioren in Utrecht ge houden. Talitha Born reed voor de D- junioren een 500 mtr. in 54.0 sec. en werd hiermee 5e, de 1000 mtr. ging voor haar in 1.49.2 sec. wat een per soonlijk rekord betekende en een 4e plaats opleverde. Op 4 maart reed zij een 1000 mtr. in 1.51.2 min en een 1500 mtr. in 2.49.2 min. wat een 4e plaats betekende. Op 5 maart hadden in Utrecht de baan- kampioenschappen voor senioren plaats. Er werd 2 maal een 500 mtr gereden, omdat de wedstrijden op één avond verreden moesten worden, waarbij de snelste tijd meetelde. Hans Kaats reed de 500 mtr. in 42.1 sec. en 41.5 sec. de 1000 mtr. ging voor hem in 1.23.3 min. en betekende voor hem in het totaal een 3e plaats. Bert v.d. Weerd reed de 500 mtr. in 43.4 sec. en 42.7 sec. en noteerde op de 1000 mtr. een tijd van 1.26.5 min. wat hem een lle plaats opleverde. Bij de dames reed Yvonne v.d. Lien den de 500 mtr. in 47.3 en 46.8 sec. en de 1000 mtr. in 1.33.3 min. wat haar een goede 2e plaats opleverde. Afgelopen zondag zijn de laatste abon nementswedstrijden voor D-junioren van dit seizoen verreden. Monique de Bruin reed de 500 mtr. in 52.7 en de 1500 mtr. in 2.56.0 min. Igor Zweers reed de 500 mtr. in 46.5 sec, en noteerde op de 1500 mtr. een tijd van 2.32.9 min. Arnold Hagen kwam tot tijden van res pektievelijk 49.1 sec. en 2.50.0 min. André Bosboom noteerde op beide af standen 50.8 sec. en 2.40.8 min. Dankzij de medewerking van het team van Stal Duinbak organiseert het rui tersportcentrum "Eldorado" op 13 maart a.s. zijn eerste officiële wed strijd. De F.N.R.S. heeft hiervoor toe stemming gegeven, ook voor leden van de N.B.V.R. Veel deelnemers uit de re gio zijn hiervoor uitgenodigd. Liefhebbers van de paardendressuur kunnen hun hart ophalen, daar de ze wedstrijd op belangrijk hoger ni veau ligt dan een onderlinge wedstrijd. Er worden twee B-proeven gereden, één L-proef en één M-proef. Tevens zal er een demonstratie worden gegeven door het viertal van de Duinbak, die omstreeks 14.00 uur zal plaatsvinden. Het is echt de moeite waard om even te komen kijken. Op zaterdag 12 maart komen de pony's In actie vooral de beginnelingen kun nen hieraan meedoen. Er is voor hen n.1. een speciale proef, die nog geen moeilijkheden zal opleveren. Voor de iets gevorderden is er een B-proef en een L-proef. Er kan hiervoor nog worden ingeschre ven bij manege Eldorado en bij stal Duinbak, tel. 16937 of 10680. Eigen pony is niet noodzakelijk. Ook hier zal het viertal van de Duinbak een demonstratie geven. Deze pony wedstrijd wordt gesponsord door Taxi Auto Tax Soest. De paardendressuur wordt gesponsord door: Ijzerhandel Hooyer, Assurantie kantoor Kleinegris, Opel- en Occa sions-garage A. S. Beijer, Groente- en Fruithandel Bas van den Hoef, en de bloemen worden geschonken door Fir ma Van Oest. De ponywedstrijd begint om 17.00 uur en de paardenwedstrijd om 9.30 uur. Zaterdag heeft het le herenteam van de Duinkikkers, door in Beverwijk met 8-10 van AZU te winnen, zich wat uit de degradatiezone gewerkt. Daar van AZU bekend was dat zij een sterke vierde periode hebben, trokken de Duinkikkers fel van leer. Het team, waarin de 15-jarige Karei van de Burg zijn debuut maakte, kwam door twee doelpunten van Roel Tim mer op 0-2. Na een halve minuut ver kleinde AZU de stand tot 1-2. Maar toen de Soesters kort daarna een strafworp versierden werd de voorsprong door Roel Timmer vergroot naar 1-3. Even later wist Huib Klein deze stand nog verder uit te breiden, daar hij scoor de uit een man meer situatie. Het duurde tot ver in de tweede periode voordat AZU weer tot scoren kon ko men, daar zij gebruik maakte van een man-meer-situatie, ontstaan door het uit het water sturen van verdediger Jan Vrakking. Reeds in het begin van de derde periode zorgde wederom Roel Timmer ervoor dat de voorsprong ver groot werd naar 2-5. Doordat er weer een Duinkikker tijdelijk het water mocht verlaten kon AZU terugkomen naar 3-5. Deze maal was het Roel Tim mer die in de fout ging. Hij corrigeer de dit echter weer snel door na zijn terugkeer in het water direkt te scoren: 3-6. Daar een vrij doorgekomen speler van AZU onreglementair afgestopt werd door keeper Ronald Bast, moest hij het water verlaten. Deze man-meer- situatie werd ook deze keer weer benut door AZU, zodat zij terug konden ko men naar 4-6. De spelers uit Uitgeest roken hun kans en begonnen feller en barder te spelen. Dit werkte in het voordeel van de Duin kikkers, daar zij tot tweemaal toe man- meer-situaties wisten te benutten, waardoor de stand door Erik Koehof en Huib Klein gebracht werd op 4-8. Drie seconden voor het verstrijken van de derde periode kon AZU nog tot sco ren komen. Met een ogenschijnlijke voorsprong gingen de Soesters de laat ste periode in en toen Erik Koehof de stand op 5-9 bracht leek de wedstrijd gelopen. AZU gaf zich echter nog niet gewon nen. Binnen drie minuten creëerden zij 5 scoringskansen, waarvan zij er slechts 3 benutten. Keeper Ronald Bast was de oorzaak ervan dat de twee an dere kansen geen doelpunten werden, daar hij twee strafworpen wist te ke ren. Met nog 45 seconden te gaan pro beerde AZU door te drukken, wat niet gelukte. De Duinkikkers kwamen de periode goed door, daar Hans de Looff vlak voor het einde tot scoren wist te ko men, waardoor de eindstand van 8-10 bereikt werd. Door deze overwinning heeft het le herenteam nu vijf punten voorsprong op de nummers 11 en 12 en drie punten voorsprong op nummer 10. Met nog zes van de totaal 22 wedstrij den te gaan moet het mogelijk zijn om een mislukt jaar in ieder geval nog zó af te sluiten dat degradatie verme den kan worden. Heren 2 ruikt het 4e kampioenschap Afgelopen zaterdagavond moest het heren 2 team van de Duinkikkers aantreden tegen het gevreesde Kroos duikers uit Zaandam. De wedstrijd speelde zich af in het zwembad De Slag waar de Soesters al eerder naam had den gemaakt, door het daar spelende Neptunes met grote cijfers te kloppen. Maar zoals men vorige week heeft kunnen lezen waren de Kroosduikers een zwaardere koek om te eten. De vo rige wedstrijd had het herenteam van de Kikkers maar met een punt ver schil gewonnen. Gespannen ging men te water. Dat het spel moeilijk en ge spannen verliep, bleek wel uit de eerste en de tweede periode. Reeds na 67 se conden konden de Soesters twee per soonlijke fouten op schrijven. Maar de spanning werd toch iets ge broken door Hans Vermeij, die door één van zijn befaamde afstandsschoten de Kikkers op 0-1 bracht. Dit bracht de tegenstander echter niet uit het spel. De score bleef dan ook lange tijd vrijwel gelijk oplopen tot een 2-3 stand, aab het einde van de eerste periode. De twee andere doelpunten werden gemaakt door Wim Hengeveld en Danny Grootveld. In de tweede periode bleven de Duin kikkers onder druk staan, waardoor het spel statisch werd. Dit was mede doordat de Kroosduikers van het heren 2 wist dat zij sneller en beweeglijker warén. Daaróm bleven zij constant met drie man achter liggen. Het spel van de Soesters kwam er ook niet zo uit als zij wilden. De score liep daardoor gestaag op. De stand werd eerst weer vergroot naar 2-4, door we derom Hans Vermeij. Maar de mid- voor van de Kroosduikers wist daar een snel en efficiënt antwoord op. Tot tweemaal toe scoorde hij, waardoor de stand gelijk werd 4-4. Zelfs uit een ont stane man-meer-situatie wisten de Duinkikkers niet te scoren. De tweede periode werd toch in hun voordeel af gesloten, doordat Gerard Hengeveld in de laatste seconde een doelpunt op zijn naam bracht. In de derde periode kwam dan einde lijk de ommekeer. Door het hoofd koel te houden werd de stand uitgebreid naar 5-8, doordat de tegenstander vermoeid raakte. Achter werd het goed schoon gehouden door de verdedigers Frans Kingma en Bert van de Weijer en de keeper Ron van de Plaats. De vermoeidheid van de Kroosduikers kwam duidelijk uit in de vierde perio de, toen zij slordigheden begonnen te maken, die resoluut door de Duinkik kers werden afgestraft en in doelpunten omgezet. Hierdoor kon uitgelopen wor den naar de eindstand van 6-12. De doelpunten werden gemaakt door Wim Hengeveld 2 maal, Hans Vermeij viermaal, Gerard Hengeveld drie maal, Danny Grootveld, Willem ten Brinke en Bert v.d. Weijer. De volgen de wedstrijd moet heren 2 spelen tegen Nereus 4 uit Zaandam (aanvang 20.30 uur). Daar heren 2 nog geen enkele keer verloren had is de kans (met nog 5 wedstrijden voor de boeg) op het kampioenschap zeer groot gewor den. Dit zou het vierde kampioenschap betekenen, wat toch wel uniek kan wor den genoemd. Adspiranten De meisjes-adspiranten gaan steeds beter presteren. Waren in de tweede helft van de competitie de ploegen van Zeist en Aquarijn al op een forse ne derlaag getrakteerd, dit weekend moest in de uitwedstrijd Watervlo uit Vleuten het hoofd buigen voor de Soester adspi ranten. In de eerste periode werden er teveel kansen weggegeven door foutieve pas ses. Alleen Conny Luyben wist het doel te treffen. De tweede periode werd er al wat beter gekeken, hetgeen resul teerde in twee doelpunten welke ge scoord werden door respectievelijk Lia van de Hengel en Monique Bieshaar. Keepster Petra Buist werd slechts één keer gepasseerd. Ai snel na het begin van de derde periode kon Conny Luy ben het vierde Soester doelpunt scoren. Even laten kon Watervlo terugko men, want wederom was het Conny Luyben die er 2-5 van maakte. Deze periode werd met een 2-6 voorsprong afgesloten. Het laatste doelpunt nam Esther van de Hoeven voor haar reke ning. In de vierde periode geloofden de meisjes het wel. Weer werd er slecht gekeken, waardoor de ploeg veel bal verlies leed. De eindstand werd 2-7, daar Lia van de Hengel nog eenmaal de keepster van Watervlo kon passeren. Ook de jongens-adspiranten presteren in de tweede helft van de competitie prima. In de vijf voorgaande wedstrij den werd het maximum van tien pun ten gehaald. Zondagavond stond de moeilijke uitwedstrijd tegen de Fuut uit Maarssen op het programma. De Soester adspiranten gingen voort varend van start. Karei van de Burg passeerde de Fuut doelman twee keer en Otto Jansen kwam tot de helft van deze score. Ook in de tweede periode kon de keeper zijn doel schoon houden. Het waren Otto Jansen en Jeroen Weer denburg die de stand naar 0-5 tilden. In de derde periode was de weelde van deze voorsprong wat teveel voor de Duinkikker jongens. Er werd nauwe lijks nog waterpolo gespeeld. Via een strafworp kon de Fuut nog iets terug doen, maar Karei van de Burg kon de stand weer naar vijf doelpunten ver schil tillen. De Fuut dat nu wist dat keeper Hans Koot de passeren was scoorde 2-6. In de vierde periode wer den beide doelmannen duchtig onder vuur genomen. De Fuut scoorden drie keer en de Duinkikkers vier keer. De Soester doelpunten werden gemaakt door Jeroen Weerdenburg, Karei v.d. Burg en Peter Weerdenburg (2x Hierdoor werd de eindstand van 5-10 bereikt. Recreatief zwemmen te Doorn De vierde wedstrijd in de vijfkamp startten de Duinkikkers op een eerste plaats. Er was een pittig programma, waarin de 26 Duinkikkers zich kranig hebben geweerd. Er waren flink wat goede plaatsen waaronder van de jong- sten (onder 18), die dit keer onder an dere 50 meter moesten zwemmen en dat is moeilijk als je altijd baantjes van 25 meter moet zwemmen. Jammer genoeg waren er ook wat diskwalifica ties, die veroorzaakt werden door de meer ervaren zwemmers. De Duin kikkers behaalden deze maal een derde plaats, waardoor de stand er nu als volgt uit ziet: 1. VZC Ritmeester 394 ptn. 2. Woestuin 409 ptn. 3. Duinkikkers 409 ptn. 4. Larsheim 474 ptn. 5. Blauwe Schuur 482 ptn. De laatste wedstrijd die in het kader van deze vijfkamp "verzwommen" wordt is op 26 maart, wat gezien de stand als zeer belangrijk gezien mag worden. Programma komend weekend: Zaterdag 12 maart 20.30 uur Nereus 4-Heren 2 te Zaandam (De Slag) Zondag 13 maart 18.45 uur Heren l-De Potvis te Baarn (De Trits).

Soester Courant | 1983 | | pagina 17