sas* Zo gezien... flnUiï Kien Poortvliets nieuwste boek'Braafs9 Nu ook in Soest ^ingh's ^Hair fashion De Eekhoorn huizenkrant ThlNNENkflS Sportstichting: Bezuinigingsbesluit wellicht 'onzorgvuldig bestuur' Overwegen worden afgesloten STUNTTEAM SOEST T Even wachten TAXI TAK 12636 Toiletpapier 1 49 Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Modern of klassiek. Kipfilet Schouder ham Pinda's Prinses Margriet ontving eerste exemplaar Zèèr thuis in lederwaren... 10 Woensdag 9 maart 1983 61e Jaargang no. 28 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Gecontroleerde oplage 8.350 Abonnement per halfjaar/12.— Buiten Soest per halfjaar f24.— Verschijnt iedere woensdag Foto: Goos van der Wilt STUNT- TEAM IANG6 fcftlMhCulECr POUTIEt voor door GERARD PAUL J Voorhaaren hem VAN HOGENDORPLAAN 20 - HILVERSUM Q43100 BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST Q17756 WIJ HELPEN U ONDER DAlC VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 Diep weggedoken in haar grau we mantel stond ze, de schou ders wat opgetrokken en de handen diep in de zakken, te kleumen bij de bushalte. Haar veelkleurige lokken priemden in ongelijke plukken boven haar kraag uit. Slechts een klein stukje van haar witte gezicht was zichtbaar. Haar ongezonde kleur, veroorzaakt door een chronisch gebrek aan slaap, werd geaccentueerd door don kere vlekken rond haar ogen en zwarte, opgezette wimpers. Op haar hoede gluurde ze even naar de jongeman die zich zelfver zekerd naast haar posteerde. Met een wijde armzwaai ont blootte hij zijn polshorloge, bromde wat onverstaanbaars en keek ongeduldig in de rich ting vanwaar hij de bus ver wachtte. "Wat een kakker, zeg" straal de het meisje uit. Vrijmoedig keek de keurig geklede jonge man neer op het punkmeisje en stelde vast dat ze d'r haar gewassen noch gekamd had. had. Nadat de etiketten aldus verdeeld waren lieten beiden hun gedachten de vrije loop. Wat moet je anders doen als de bus er nog niet is. "Hij denkt zeker dat ie al heel wat is, maar hij kijkt niet ver der dan zijn neus lang is. Zit nu al verstikt in zijn eigen kleine wereldje". "Bij zo'n meisje zie je direkt wat voor type het is: een niks- nut dus". "Wat een arrogante bliksem is dat joch, zeg. Moet je 'm zien kijken. Net een ka meel". Hij leek inderdaad de situatie volkomen meester en bedacht dat ze waarschijnlijk in een kraakpand woonde. "Van be roepDemonstreren tegen van alles en nog wat, maar wel op de zak van diezelfde rotmaat- schappij teren. Zo doen ze dat". De communicatie is in volle gang als zij voor zichzelf vast stelt dat hij een corpsbal is die op kosten van zijn vader stu deert en op de universiteit ge subsidieerd tennist. "Zo'n vuile opschepper. Denkt dat ie het al helemaal gemaakt heeft, maar het is gewoon een homp geheugen op pootjes. Zelf na denken doen die lui niet". Als om de langzaam opgebouw de agressie kracht bij te zetten, stampen ze met hun koude voe ten bijna gelijktijdig op de grond. Verrast door hun gezamenlijk optreden kruisen de blikken el kaar en ziet zij hem, hij ziet haar en ineens vielen de eti ketten eraf. "Hé, hallo. Ben jij het! Ik her kende je helemaal niet". Luid- kakelend verdwenen ze in de bus. Zij minder punk. Hij min der bal. Een hypotheek is nooit ideaal, maar laag is die bij van Rouwendaal. Bij ons hypotheekrente vanaf 7.6%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 DAG NACHT Exclusieve informatie over koophuizen in Soest, Amersfoort, Baam en omgeving. Vraag toezending. peters bv iÊ9& Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zoneS^K^ Soest, 02155-16251 Amersfoort033-630506 Dit weekend Domex tissue van 2.19 voor klassiek: mollerusstraat 7 modern: Jaanstraat 22 27-12 80 Baarn lel. 02154 -12797 Een verschil van nauwelijks 100 meier. 3 etages-vol modern wonen in ons pand in de laanstraat. En net om de hoek, in de mollerusstraat, staat het klassieke breeduit te pronken. Samen heten ze u van harte welkom. k.de boer&zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Alleen donderdag 1 klLO (ƒ5.- voordeel) van 18.70 voor Alleen donderdag Mooi mager 200 gram van 3.38 voor Alleen donderdag Een heel pond versgebrande Het bestuur van de Stichting voor Li chamelijke Opvoeding en Sport (de "Sportstichting") heeft zich in een brief gewend tot de gemeenteraad van Soest, met een klemmend beroep om geen besluiten te nemen die een ernsti ge "aantasting van taken en functies" van de stichting tot gevolg zullen heb ben. Het bestuur van de stichting toont zich zeer verontrust over het voorne men van het College van Burgemees ter en Wethouders "op basis van sig nalen uit de kring van de gemeente raad" - vast te houden aan een bezuini ging van 100.000,- over 1983. Het bestuur van de Sportstichting schrijft, het "voor ondenkbaar" te houden dat het College en/of de Raad tot deze bezuiniging zal besluiten zon der kennis van en inzicht in de con sequenties van zo'n besluit. Als de ge meenteraad een dergelijk besluit wel zou nemen, zonder de argumenten van de Sportstichting te hebben kunnen we gen en zonder inzicht in de wijze waar op een dergelijke bezuiniging dan wél gerealiseerd zou kunnen worden, dan, aldus de brief "zou er in feite sprake zijn van onzorgvuldig bestuur." Het stichtingsbestuur zou dan buitenspel Wegens onderhoudswerkzaamheden door de Nederlande Spoorwegen wor den drie spoorwegovergangen in Soest volgende week tijdelijk gesloten voor alle verkeer. Op dinsdag 15 maart betreft het de overgang aan de Talmalaan; op don derdag 17 maart de overgang aan de Molenstraat, en op vrijdag 18 maart de overgang aan de Veldweg. Na verwachting zullen de werkzaam heden van 's ochtends 7.30 uur tot 's middags 16.00 uur duren. Het verkeer zal worden omgeleid. geplaatst worden en formeel wél de bestuurlijke verantwoordelijkheid moeten dragen voor de uitvoering van het besluit. Mede met het oog daarop heeft het bestuur het College in ernstige over weging gegeven de huidige klem situatie van de stichting te onderken nen en te erkennen. Voor 1983 zou het gemeentebestuur akkoord moeten gaan met de bezuinigingen die door de Sportstichting al zijn aangegeven, aldus de brief. Daarbij wordt verwezen naar de ele- meten die in de discussie zijn gaan meespelen, naar het oordeel van het bestuur van de Sportstichting. In de eerste plaats de aanzienlijke extra bezuinigingen die de Sportstichting eigener beweging heeft doorgevoerd, naast en boven de al in '81 en '82 uitge voerde bezuinigingen, en die er nu voor zorgen dat de "rek eruit is". De stich ting lijkt voor deze extra ijver te wor den afgestraft, meent het bestuur, aan gezien vervroegd en eerder dan elders een ernstige aantasting van taken en functies onvermijdelijk lijkt te worden. In de tweede plaats heeft in het ver leden een oneigenlijke toerekening op vrij aanzienlijke schaal plaatsgevon den van lasten naar de stichting. Om dat de raad in het verleden automa tisch voorzag in het tekort leek dat destijds minder belangrijk. Nu dit niet meer het geval is, is het gewenst tot een financiële "opschoning" te komen. Het gaat daarbij om een bedrag van enkele tonnen, aldus het stichtingsbe stuur. Beide elementen rechtvaardi gen op zichzelf al een verantwoording van de door de gemeenteraad gewens te bezuiniging van 100.000,-. Mocht de gemeenteraad toch besluiten om de gewenste bezuinigingen bij de Sportstichting te realiseren, dan gaat het bestuur ervan uit dat zulks pas na goed overleg met het bestuur (en na beraad van het bestuur in eigen kring) en na het horen van de deelnemers vergadering zal gebeuren. "Anders zou den", aldus de brief, "De facto de moge lijkheden om de bestuursverantwoor- delijkheid voor de uitvoering van het besluit te dragen niet aanwezig kunnen zijn." zonder op prijs dat zij het boek, samen met haar man, in ontvangst wilde ne men, omdat zij beiden bekende dieren vrienden zijn. In een korte toespraak vertelde Rien Poortvliet zelf dat hij de plechtigheid eigenlijk maar eng vond. Het werk aan het boek had hij overigens met heel veel plezier verricht. "Maar als het boek eenmaal af is, dan begint het ge klier pas." Hij vertelde onomwonden nogal in zijn maag te hebben gezeten met de uitnodigingen, maar dat het schitterend was dat iedereen gekomen was. "Lieve prinses", sprak hij de ho ge gast toe, "ik vind het zo aardig dat u gekomen bent. Maar zelf zou ik niet het lef hebben gehad u uit te nodigen." De plechtigheid werd omlijst met de tonen van het zangkoor van de gerefor meerde kerk van Soest-Zuid (waarvan mevrouw Poortvliet lid is). Zij zongen "Het Hond jen" van Hiëronymus van Alphen en het niet minder toepasse lijke lied "Toen onze Mop een Mopje was", in een bewerking van Wieke Poortvliet, schoondochter van de kunstenaar. Lederwaren: tassen, attaché-koffers, portemonnees, portefeuilles, ceintuurs, noem maar op. In alle mogelijke dessins, kleuren en prijsklassen. Met als prettige bijkomstig heid de schoenen-afdeling. Met al even veel keus en al even veel mogelijkheden. Voor een passend geheel. Kwaliteit voor'n krats. Bij vakJcundig, voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon. 02155-13473 Prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven bewonderen het eerste exemplaar van 'Braaf'. Rien en mevrouw Poortvliet kijken aandachtig toe. De heer K. de Groot overhandigde Rien Poortvliet tenslotte een door de Baarnse bakker Kuiper uit brooddeeg vervaardigde hond, waarvoor het op het omslag van "Braaf" afgebeelde dier model had gestaan. De verzamel de menigte kreeg de gelegenheid de exemplaren die zij mee naar huis mochten nemen door de kunstenaar zelf te laten signeren, en daarvan, werd dan ook druk gebruik gemaakt. De bijeenkomst werd afgesloten met een bijzonder geanimeerd samenzijn. De originelen van de in "Braaf" af gedrukte prenten zijn nog enkele we ken te bezichtigen in het Koetshuis van kasteel Groeneveld. Het boek zelf is sinds vorige week ver krijgbaar bij de boekhandel. Het is uitgevoerd op een royaal formaat, telt 240 bladzijden, vrijwel alle in kleur, en heeft een verkoopprijs van 49,50. van z'n boeken instapt: je valt er over de dieren." Hij citeerde in dit verband een opmerking van de kunstenaar zelf: "Alles op vier pootjes is als het ware familie van me." Na elf andere boeken was dan eindelijk de grootste vriend onder de dieren aan de beurt gekomen: de hond. In 240 bladzijden heeft Rien Poortvliet met de streken van zijn penseel de hond uitgebeeld, zoals iedereen het dier kent. Vrijwel iedere "soort" hond is aan de beurt gekomen, aldus de heer Weggemans. Hij vond dat "Braaf" een boek was om veel uit te Ieren, ook al omdat Rien Poortvliet zijn eigen „op voedingsfouten" niet schroomt toe te geven. Hondenbezitters kunnen er veel uit opsteken. "Het is opnieuw een boek van een man die écht van dieren houdt, die ze ziet als schepselen van God, net als wij zelf zijn", aldus de heer Weggemans. De honden in "Braaf" zijn zo overtuigend vastgelegd, dat ze bij wijze van spre ken zo uit de bladzijden lopen, meende hij. "Rien Poortvliet heeft de kans ge grepen om zijn grote dierenliefde aan ons door te geven. Hij bedankte Rien Poortvliet voor het prachtige boek en betrok in zijn woor den van erkentelijkheid ook allen die aan de totstandkoming ervan hadden meegewerkt, zoals de heer J. Buning, evenals Rien Poortvliet zelf in Soest woonachtig, die de leiding van de pro- duktie van "Braaf" heeft gehad. Het eerste exemplaar overhandigde de heer Weggemans tenslotte aan de prin ses. De heer Weggemans stelde het bij- Ruime kollektie dameskleding, Europese topmerken. Bijzonder mooie kollektie damesschoenen voor zeer aan trekkelijke prijzen Bijzonder ruime sortering antiek, Openingstijden: maandag 13.00-18.00 uur, dinsd., woensd., dond. 10.00-18.00 uur, vrijdag 10.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur. Grote Metmweg 2 Soest Tel. 02155-22267 Voor een gehoor van veel meer dan tweehonderd genodigden onder wie H.K.H. Prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven - is donderdag j.1. de nieuwste "pennevrucht" van Rien Poortvliet, het boek "Braaf", ten doop gehouden. Het boek is een zeer waar dig vervolg in de rij van dierenboeken die Rien Poortvliet al eerder publi ceerde, zoals "De vossen hebben ho len", "Het brieschend paard" en de andere mateloos populaire boeken met zijn werk. Het enorme gezelschap dromde samen in de Hasselaerzaal van Kasteel Groe neveld in Baarn. Onder hen bevonden zich behalve de prinses en haar man en de gehele familie Poortvliet ook Commissaris der Koningin in Utrecht, mr. P. van Dijke, de burgemeesters van Soest en Baarn de heren Scholten en Miedema, en natuurlijk zeer veel vrienden, familieleden en bekenden. Namens uitgeverij Unieboek werden zij allen welkom geheten door direc teur J. Weggemans. In zijn toespraak stond de heer Wegge mans uitvoerig stil bij de dieren die in het leven van Rien Poortvliet zo'n voorname rbl spelen: "Als je Riens huis binnenstapt is het net alsof je een. Singles, uitzoeken 1 Struktuurverf, diverse kleuren. van bekend Ned. fabr., per 2,5 kg J Zo goed als nieuwe vitrage, 4 m. lang ƒ15.- Kinderrokjes (zomermode) ƒ1.90 Windjack (ski), topmerk uit Oostenrijk, ££g% tiener- en damesmaten (36 t/m.48) van ƒ149.- voor j Skipakken, maten 36 en 38 van ƒ219.- voor 69.- Skibroeken, maten 36 t/m 48 van 149.- voor ƒ69.-

Soester Courant | 1983 | | pagina 1