Kernwapenmotie Prog. Soest niet in behandeling genomen uon D'66: geen concessies aan democratisch gehalte van nieuw beleid SGP/GPV/ RPF-voorstel tot herinvoering ambtsgebed verworpen 'Soest gaat nu pas echt merken wat bezuinigen is' Regionale Muziekschool Amersfoort naarAVRO- concours vraagt uw aandacht voor: BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM SOESTDIJK GEMEENTE Hinderwet Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Kruisraketten uit Titusville, dat is wat anders dan grapefruits Last van de zon is een! brilmode 'Onbeargumenteerd kappen in begroting is kappen in de democratie' CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES 'Tegen begrotingsposten die karakter van de zondag aantasten' Bumper tuin broeken 'Problematiek van 100.000 inwoners Soester Courant van woensdag 9 maart 1983 5 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuvp- laan - en wat betreft het eerste verzoek ook op de hulpsecretarie Soester- berg - liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq revisie cq uitbrei dingsvergunning van: het ministerie van defensie, directie Utrecht voor een magazijn (opslag B.O.S. produkten t.w. benzine, dieselolie, kerosine en smeerolie) op het perceel Zeisterspoor Soesterberg te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E, nr. 3991) Gebr. van Roomen, Grote Melmweg 2a te Soest voor agrarisch bedrijf op het perceel Grote Melmweg 2a te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende èen maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 9 maart 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 23 maart om resp. 9.30 en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bewaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. W. v.d. Klink, Van Beuningenlaan 6 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van een dubbel woonhuis en garages op het perceel Van Beunin genlaan 6 en 8; 2. J. H. A. Rensenbrink, Insingerstraat 66 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een paardenstal op het perceel Insingerstraat 66. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 10 maart 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 8-2-83 wijziging van een bestaande hooiberg in een wagenloods op het perceel Kerkpad Z.Z. 7. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtsDersoon. die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00-12.30 - 13.30-17.00 UUR PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 "De structurele maatregelen die het W college aankondigt voor de afslanking w van het ambtelijk apparaat vormen wel het meest opzienbarende beleids- m voornemen van de laatste jaren", meende Jan Visser (Prog. Soest) tij- dens zijn algemene beschouwing over de begroting 1983. "Na de schandelijke i bezuinigingsronde van eind vorig jaar is het de meest spectaculaire ontwik- keling in het Soester politieke leven." I Hij hoopte dat dit het laatste stadium zou zijn in het terugdringen van alle bestuurellendeeen reorganisatie van het gemeentelijke apparaat. Het zal 9 daarom ook met de grootst mogelijke K zorg, openheid en voorzichtigheid moe- X ten worden omgeven, en niet zoals het f met de zgn. reorganisatie van het be- drijf Gemeentewerken is gegaan, "waar- 0 van we nu eindelijk de geheime stuk- 1\ ken in huis hebben gekregen", aldus j) Visser. I Hij brak vervolgens de staf over de manier waarop Soest wordt geregeerd: "door nota's, notities, rapporten, en- quêtes, toelichtingen, toezeggingen, 1 uitgestelde antwoorden, beleidsvoor- nemens en... sinds kort ook door in- m gezonden brieven" - daarbij doelend a op een ingezonden brief van wethouder W Menne in een van de plaatselijk ver- schijnende dagbladen, waarin deze I had gezegd dat het gehele pakket van uitgaven van de gemeente onder- werp van bezuinigen was. "Dat was I een paar maanden gelegen nog hak- I ken met de botte bijl!" aldus Visser. Was de wethouder eerder op dat idee gekomen, dan zouden de ongemoti veerde bezuinigingsingrepen niet no dig zijn geweest, meende hij. "Dan waren de kinderen van de Kinderboer derij, die voor een dubbeltje geboren zijn, niet onder het toeziend oog van onze PvdA-wethouder voor een kwar tje gepakt." Visser had nog wel een suggestie voor een bezuiniging: het intrekken van de vaste autovergoeding voor de burge meester, waarover hij een motie wil de indienen. De motie kon echter niet worden behandeld omdat het hier een door de hogere overheid vastgestelde regel betreft, zoals de heer Menne later meedeelde. J. Visser (Progr. Soest) Visser wilde ook weten waarom het zo lang duurde voordat het College rea geert op het verwijt, o.m. van de poli tie, dat de dienst Gemeentewerken een onwerkelijk bedrag aan doorbe rekening van comptabiliteitswerk- zaamheden hanteert. "Als dit alleen zo hoog is om computertechnische redenen, dan moeten we de automati seringsplannen toch wel heel kritisch bekijken." Hij meende dat er de laatste tijd veel te veel wordt bestuurd van achter ge sloten deuren. Ook de geheimzinnige overdracht van de atoomschuilkelder en het merkwaardige bezoek van een Antilliaanse delegatie, dat nogal ge heim gehouden was, brachten hem tot de verzuchting: "Moeten we met el kaar niet meer openheid betrachten?" Verder wraakte hij de afwezigheid van WD-vertegenwoordigers bij en kele commissievergaderingen. "Ik vind deze onachtzame houding bele digend tegenover de collega-raadsle den die er wel waren. Deze opvallen de absentie gaat mijns inziens te ver", aldus Visser, tot grote verontwaardi ging van Nek Blommers (VVD) die Daarnaast kan een modieuze zonnebril uit onze kollektie ook gewoon je uiterlijk verfraaien. gediplomeerd oplometrrsl lid O.V. "Het is niet alleen een kwestie van geld, er is nog een andere pijler waar op ons welzijn is gebouwd. Dat is de enorme inzet van zoveel vrouwen en mannen, waaraan het mede te denken is dat een hoog welzijnspeil kan worden bereikt." Jenny Allard (D'66) wees er tijdens haar algemene beschouwingen in de gemeenteraad van maandag avond op dat het heel lang geleden was dat de behoeften van een mens mini maal waren. Wanneer je maar de be schikking had over vuur, een hol, een knots en misschien een vijgeblad kon je je tenminste handhaven." Zij wees erop dat de bijsturing en aan passing om het evenwicht tussen be hoeften en beschikbare middelen te herstellen veel te laat op gang was ge komen, toen de economische groei be gon te stagneren en af te nemen. "Er is schromelijk in tekort geschoten om dat evenwicht weer terug te brengen. De hoop dat de recessie weer gauw voorbij zou zijn heeft een verlammen de uitwerking gehad op de bestuurs kracht van de bestuurders." De druk van het "nu wel moeten" is volgens Jenny Allard daardoor nu zo zwaar ge worden dat er zeker ongelukken zullen gebeuren. "Schade kun je verwachten bij botweg kappen in de begroting, en als dat kappen ook nog onbeargumen teerd gebeurt, is dat ook kappen in de democratie." Zij pleitte voor een verstandig even wicht tussen eisen en mogelijkheden. "We moeten bekijken welke eisen overspannen zijn, welke essentieel. We zullen moeten uitleggen waarom we dat vinden, nagaan welke beslissingen maatschappelijk aanvaardbaar zijn en welke niet. We zullen veel moeten motiveren, beargumenteren." Over de plannen van het college met betrekking tot de ontwikkeling van het beleid voor de komende jaren zei Jen ny Allard: "Ze roepen bij mij gemeng de gevoelens op, die ik het beste kan typeren met: 'Nou ja, beter laat dan nooit'." Zij citeerde uit het beleidsplan 1980 een aantal goede voornemens en constateerde dat er na drie jaar niets nieuws onder de zon wordt geboden. "De conclusie kan geen andere zijn dan dat we drie jaar na dato nog geen stap verder zijn. Drie verloren jaren Ook het feit dat de invoering van een meerjarenbegroting en een structurele aanpak, waarvoor in de raad jaar-in jaar-uit met grote klem is gepleit, nu als een tovermiddelen uit de "doos van Pandora" van het college te voor- BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal zijn verwijt nergens op vond slaan omdat hij de achtergronden niet kende. Aan het einde van zijn betoog bracht Visser, zoals telkenmale bij de begro tingsbehandeling, de kwestie van de kernwapens ter sprake. Hij deed bur gemeester Scholten de suggestie aan de hand het congres, dat op initiatief van een aantal burgemeester over de kruisrakettenkwestie zalworden ge houden, in Soest te laten plaatsvinden. "Wanneer u aan zo'n initiatief mee werkt, kan ik dat meer waarderen dan uw kruistocht naar Amerika en onze zgn. zusterbinding met Titusville." Hij citeerde een dagbladartikel waar in melding wordt gemaakt van het feit dat uitgerekend in Titusville de fabriek wordt gebouwd waar de kruisraketten worden gebouwd. "Kruisraketten uit Titusville, dat is wat anders dan grape fruits!" Visser wilde de raad de volgende motie voorleggen: "De raad van de gemeen te Soest, overwegende dat kernbewa pening om velerlei redenen onaanvaard baar is, spreekt als zijn mening uit dat het ongewenst is in Soest ooit kernwa pens te stationeren en indien zulks aan de orde zou komen plaatsing van (nieu we) atoomwapens op zijn grondgebied te allen tijde zal worden tegengegaan, en draagt het college van burgemees ter en wethouders op deze motie ter kennis te brengen van de ministers van Defensie, Buitenlandse Zaken en Binnenlandse Zaken, etc." De mote kwam echter niet in behande ling, omdat het voorstel om haar in be handeling te nemen al door de meer derheid van de raad werd afgewezen, met name door CDA, VVD en SGP/ GPV/RPF. in de nieuwste kleuren m Mevr. J. Allard. schijn komen, wekt verbazing, aldus Jenny Allard. "Prachtig natuurlijk, maar komt het er ook van? Zorgen maakte zij zich met name om dat het college wel spreekt van de noodzaak om het uiterste te doen om een en ander (takenpakket, meerja renbegroting, etc.) per 1 januari '84 van kracht te doen zijn, maar niet kon aangeven in welk schema een en ander gerealiseerd wordt. Bij de operatie moet vanaf het begin sprake zijn van grote betrokkenheid en openheid van en naar het personeel. Bij het beleid van de komende maan den moet een herbezinning worden be trokken op de onlangs genomen be zuinigingsmaatregelen. Bezuinigingen moeten maatschappelijk aanvaard baar zijn, aldus Jenny Allard, die daar- meer WD-leider Nijpels aanhaalde. Zij riep de WD-fractie op haar voor man te volgen en met haar te pleiten voor de opschorting van het besluit om de subsidie aan de kinderboerderij in te trekken. "Ik noem met name de kinderboerderij, omdat deze bijna do delijk is getroffen door het onbeargu menteerde hakken in begrotingspos ten." Over de coördinatie van het beleid merkte zij op dat het haar niet duide lijk was waarom de wethouder van financiën daarmee werd belast. "Het gaat immers niet alleen om geld, maar veel meer om de coördinatie van in houdelijke en politieke zaken." Zij be pleitte de aanstelling van een bekwaam functionaris om de wethouder terzijde te staan. Jenny Allard besloot haar beschou wing met een bewogen pleidooi voor de democratie: "Tijden van stagnatie en recessie zijn gevaarlijke tijden voor de democratie, dat heeft de historie ons wel geleerd. Extreme opvattingen en intolerantie zijn daarvan o.m. de signalen. -In de komende tijd, waarin een geweldige operatie tot een goed einde moet worden gebracht, zullen concessies moeten worden gedaan. Laat ons ervoor zorgen dat er echter geen enkele concessie wordt gedaan aan het democratisch gehalte van deze operatie." In zijn algemene beschouwingen heeft de heer J. van Garderen (SGP/GPV/ RPF) maandag j.1. zijn visie weerge geven op het beleid van de gemeente, aan de hand van opvattingen die in de bijbel zijn aan te treffen op de taak en de verantwoorlijkheid van de overheid als dienares van God. Even zeer is de overheid echter verantwoor ding schuldig aan de burgers, aldus de heer Van Garderen, die in dit ver band de noodzakelijkheid van een goed uitgerust politiekorps onderstreepte. "Dat betekent niet alleen voldoende mankracht, maar ook goede huisvesting en een goede relatie met de burgers." Omdat het gemeentebestuur voor waarden dient te scheppen dat de zon dagsrust in stand blijft kan het geen medewerking verlenen aan dingen die het karakter van de zondag aantasten. De heer Van Garderen kondigde dan ook aan tegen alle begrotingsposten van recreatie en sport, die dat tot ge volg hebben, te zullen stemmen. Voor wat betreft het financiële beleid moet in deze tijd van neergaande conjunctuur en grote werkloosheid be lastingverhoging achterwege blijven. Diensten zouden kostendekkend ge maakt moeten worden. Verhoging van retributies is daarvoor noodzakelijk, bracht Van Garderen naar voren. Twee R.M.A.-speelgroepen gaan mee dingen in AVRO's Concours voor Ama teur- ensembles, georganiseerd op de zaterdagen in maart. Op 5 maart gaat de Blokfluitgroep van Maria van der Slikke naar Hilversum met twee eigentijdse werken: Medita ties op oud-Tsjechische koralen J. Ha- nus) en 'Pijpwerk* (van Adriaan Bon- sel). De cello-groep van Jet van Baa- ren- van Rossem dingt op 19 maart mee met Three Spanish Pieces (B. Kel ly) en variaties op een Slowaaks volks lied (V. Nelhybel). De finale vindt plaats op 5 april in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) Hij vroeg zich af of de begroting, die riu sluitend wordt aangeboden, ook sluitend zal worden afgesloten, en drong aan op het verschaffen van goed ver gelijkingsmateriaal van vergelijkbare gemeenten als Soest. De term "nieuwe voorzieningen" voor een bedrag van 200.000,- voor De Borg zag hij liever ingeruild voor de aanduiding "oud zeer." Hij benadrukte evenals anderen de harde noodzaak van een meerjaren begroting, waarin geen nieuw beleid verdisconteerd zou moeten zijn. Nieuw beleid moet afzonderlijk zichtbaar worden gemaakt. Een uitgavenplan en een dekkingsplan zijn onontbeerlijk, aldus de heer Van Garderen. Bezorgheid sprak uit zijn opmerkingen over de achterstand op het gebied van de Ruimtelijke Ordening, over de mate waarin (met te veel regels) een onleef bare situatie wordt geschapen op het gebied van het milieu en over de eigen verantwoordelijkheid van de burger op het welzijnsgebied. Overigens betreur de hij het dat inzake de Kinderboerde rij geen geleidelijke afbouw in over weging was genomen. De heer Van Garderen bepleitte herin voering van het ambtsgebed, dat sinds 1978 is afgeschaft. "Het valt ons op dat velen in de raad vaak uitspraken doen die ontleend zijn aan de bijbel. Wij hebben daardoor de volle vrijmoe digheid om de invoering van het ambts gebed voor te stellen." Hij diende een motie van deze strekkking in, die ech ter slechts de steun van de voltallige CDA-fractie wist te verwerven en daarom werd verworpen. Tevoren had burgemeester Scholten nog wel een poging gedaan om bij wijze van compromis de heer Van Garderen nog te bewegen akkoord te gaan met een korte stilte voor de aanvang van de vergadering, maar dit tussenvoor stel vond in de ogen van de SGP/GPV/ RPF-vertegenwoordiger geen genade. Tijdelijk parkeerpro blemen bij De Borg en noodwinkel Einde deze maand zal begonnen wor den met het bouwrijpmaken van het terrein in Overhees waar het winkel centrum komt. Dat betekent dat tijde lijk tachtig parkeerplaatsen verdwij nen tussen De Borg en de noodwinkel. Deze parkeerplaats is dan niet meer door bewoners, leveranciers en bezoe kers van De Borg bereikbaar. De Borg is nog slechts bereikbaar via de toe gang aan de Wiiiaertstraai. jNaast het parkeerterreintje van De Borg aan de Willaertstraat kunnen de auto's ook aan de Willaertstraat gezet worden. Dit geldt eveneens voor de bezoekers aan de noodwinkel. Zij zullen hun au to's aan de Di Lassostraat neer moeten zetten. Na het bouwrijpmaken van het terrein wordt direkt begonnen met de bouw van het winkelcentrum dat om streeks 17 november gereed zal zijn. Tot die tijd zal het parkeren voor De Borg en de noodwinkel niet gemakke lijk zijn. wilgen van de fractievrorzittErs tijdens de be- college bij monde van wethouder drs. J. Menne (CDA) verheugd constateren dat alle partijen zich schaarden achter de nieuwe bezuinigingsvoornemens, evenals zij alle aandrongen op een slui tende begroting. Al met al stelde hij wel vast dat de instemming van "rechts" aanzienlijk algemener was dan die van "links." Het verwijt dat het college geen beleidsvisie had aan geboden wees hij van de hand. Uit de reacties had hij opgemaakt dat de structurele aanpak die het college voorstelt er inderdaad moet komen. Hij waarschuwde overigens tegen on derschatting van de korting op de uit keringen uit het gemeentefonds. In de komende vier jaar zal deze meer dan 4,2 miljoen in totaal gaan bedragen. Hij zegde toe binnen afzienbare tijd met een "spoorboekje" te komen over de wijze waarop de nieuwe beleids maatregelen behandeld zullen kunnen worden. Ook de andere wethouders kwamen kort terug op enkele vragen die hun tij dens de beschouwingen waren voorge legd. Zo deed de heer Plomp (WD) de uitspraak dat er geen woningen voor Amerikaanse militairen in Soesterberg zullen worden gebouwd vóórdat de be langen van de Soesterbergse bevolking in dit opzicht veilig zijn gesteld. Over de problematiek van de sportstichting en de eventuele polarisatie tussen ge meentebestuur en het bestuur van de stichting merkte hij op daarvan nau welijks iets te hebben gemerkt. Hij zegde overigens toe het gehele "sport- stichtingsgebeuren" volledig "open te leggen." Wethouder Frans Kingma (PvdA) kon melden dat een aantal belangrijke wel- zijnsinstellingen de bereidheid hadden ge toond tot bundeling van aktiviteiten over te gaan. Met name moest daarbij worden gedacht aan de stroomlijning van de administratie. Over de toewij zing van 4-kamer-eengezinswoningen aan 3-persoons-huishoudens zei hij dat deze kwestie binnenkort ook in de Woonruimteverdelingscommissie aan de orde wordt gesteld. "Het kan overigens niet zo zijn," aldus de wet houder, "dat op beide huishoudens een volstrekt gelijke behandeling wordt toegepast." De problemen zijn in feite alleen maar op te lossen door vol doende nieuwbouw, en dat is juist erg moeilijk. Wethouder J. Oudemans merkte op dat het bij privatisering en het uitbesteden van werkzaamheden bij Gemeente werken er niet om gaat slechts de kren ten uit de pap te halen. Men moest ook op zijn hoede zijn voor concurrentie vervalsing. Over de personele aspec ten van het nieuw te voeren beleid merkte hij op dat de communicatie met de betrokkenen langs zo kort mo gelijke lijnen zou gaan verlopen. Hij zegde toe er alles aan te doen om de eventueel gerezen onrust weg te ne men, maar meende wel dat het hierbij niet om één- maar om twee-richtings- verkeer moet gaan. 't Gaat om men sen," aldus de wethouder, "en daarom zal er ook de uiterste zorgvuldigheid worden betracht." Het college bereidt een nota voor over deeltijdarbeid, deel de hij nog mee. Burgemeester P. Scholten wees er in zijn beantwoording op dat bezuini gingen bij de politie technisch niet of nauwelijks meer zullen kunnen plaats vinden. Bij de politie gebeurt het tegen deel van wat er bijvoorbeeld bij de So ciale Dienst gebeurt. Het werk neemt toe, daardoor gaat er ook meer geld naar de Sociale Dienst, maar naar de politie gaat juist minder geld. De dis cussie over de vraag aan welke deelta ken meer, en aan welke minder of hele maal geen aandacht moet worden ge schonken, zal dit jaar gevoerd worden. De hamvraag daarbij is: heeft de keu ze die uiteindelijk wordt gemaakt ook het gewenst effect? Hij deelde mee persoonlijk te betwijfelen of de ingesla gen weg van de bezuinigingen aan vaardbaar zal blijven, zowel voor de gemeenteraad als voor de bevolking. Over de brandweer merkte de burge meester op dat hij, evenals velen in de raad, van mening was dat hier nog meer kan worden bezuinigd. "Een sub stantiële bezuinigingsbijdrage van ca. 25.000 komt boven de kim," aldus de heer Scholten. Er wordt nagegaan of dit bedrag nog hoger kan uitvallen. Hij betwistte overigens de stelling van de PvdA dat de brandweer zeer hoge prioriteit in het beleid heeft. De nuch tere cijfers weerspreken dat oordeel, aldus de burgemeester. Over de stand van zaken met betrek king tot de ontwikkeling van het zie kenhuis merkte de burgemeester op dat staatsecretaris Van der Reijn. Het staatsecretaris Van der Reijen. Het enige wat in het huidige stadium is mede te delen was dat het een con structief gesprek is geweest en dat de Soester situatie nu de persoonlijke aandacht van de staatssecretaris heeft. "We zijn er nog lang niet en we zullen ons tot het uiterste moeten in spannen, maar moedeloosheid wijs ik af," aldus burgemeester Scholten. Over de kernwapen-kwestie verwees de heer Scholten naar de destijds door CDA en WD ingediende en aange nomen motie. Voor wat betreft de sug gestie van Jan Visser om de conferentie die 7 burgemeesters met het IKV heb ben georganiseerd in Soest te laten plaatsvinden, merkte hij op dat een burgemeester geen ander standpunt dient in te nemen dan de raad, wanneer deze zich heeft uitgeproken. "Dit is in Soest het geval." Ook als het niet zo was leek een dergelijke aktie de heer Scholten zeer onverstandig. Burge meesters moeten hun raden niet voor de voeten lopen, ongeacht welk stand punt zij innemen, aldus de burgemees ter. Ten aanzien van de bestuurlijke as pecten merkte de heer Scholten op: "Soest gaat nu pas echt merken wat bezuinigen is. Het gemeentebestuur wordt steeds verder op de proef ge steld." De druk van buiten en van bin nen neemt toe, aldus de heer Scholten. "Ook de politiek heeft zijn verlangens. Iedereen stelt zijn eisen. Het gemeen tebestuur komt daardoor onder span ning. Naar mijn indruk worden er op die plaatsen in het gemeentebestuur en het ambtelijk apparaat, waar zich dil concentreert, regelmatig werkdagen tot 15 uur gemaakt, ook in het week end." Als oorzaak noemde de heer Scholter dat Soest enerzijds nog graag als een eenvoudig, overzichtelijk dorp be schouwd wil worden, maar dat het an derzijds de problematiek heeft van een stad met 100.000 inwoners. "Eén posi tief ding staat vast: de oprechtheid van iedere rechtstreeks betrokkene in dit huis - raadslid, wethouder, ambtenaar of burgemeester - om de juiste weg te vinden, staat buiten kijf. Toch zou het beter moeten gaan dan op het ogen blik." De burgemeester erkende naar aanlei ding van de kritiek op de bestuurlijke gang van zaken dat hij ook fouten maakte. "Dank voor uw kritiek; een gewaarschuwd mens telt voor twee. Nieuw in het INFOrmatiecentrum In het INFOrmatiecentrum hangen de tekeningen van de 12 koopwoningen die door het Soester aannemersbedrijf G. W. v.d. Grift gebouwd zullen worden aan de Clemensstraat in Overhees. Verder hangt in het centrum een te kening waarop de juiste lokatie wordt aangegeven van het motorcrossterrein op de Leusder heide, waarop om streeks 1 april gedurende de weeken den gecrossd kan worden. Wat betreft de 179 energiezuinige woningen kan verteld worden dat het streven is om op maandag 21 maart in Soest - de plaats is nog onbekend - een informatie dag/- avond zal worden gehouden, waarop het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten met nadere informatie naar buiten zal komen over de woningen. In het INFOrmatiecentrum hangt thans een aantal kleurenfoto's van deze wo ningen. Huizenveiling in Soest Ten overstaan van de Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest, werd woensdagavond in De Rank, publiek verkocht, ingevolge arti kel 1223 lid 2 van het Burgelijk Wet boek. Het woonhuis met onderbouw, erf en tuin, aan de Ereprijsstraat no. 14, groot 1.55 are. Het perceel werd inge zet op 120.000,- door de heer Aartinian uit Soest en afgemijnd met 7000,- door de heer H. P. J. Schimmel uit Soest. Het perceel is leeg te aanvaarden, n. De rustieke woning met schuur, erf en grond en aanbehoren, aan de Park laan no. 47 te Soest, groot 23.85 are. Het perceel werd ingezet op 180.000,- door de heer Verweij uit Hilversum en afge mijnd met 14.000,- door de heer Noor- land uit Dordrecht. Dit perceel is nog in gebruik bij de eigenaar.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5