kindermotte J Geslaagd dubbeltoernooi van Soester Bowlingbond Ondernemers willen parkeerterrein op hoek Nieuweweg-Eigendomweg Teleac-kursus 'Fotograferen en filmen' beuis Londein knefltje Toyota Show met kado bij garagebedrijf Van Bolderen Nieuw dienstencentrum 'De Vijverhof' in O verhees II-2 Inbrekers gepakt na woeste achtervolging KERKSTRAAT 7 - SOEST Inbraak in bouwkeet "Froulju op sicht" Het i gezellige theatertje i in Baarn I I 'The French Lieutenant's woman' Vrijdag 18 maart, aanvang 20.30 uur: Cabaret Van Santen met 'De pianist' Zaterdag 19 maart: Portrettekenen Zaterdag 19 maart: aanvangllf.00 uur enl9.00 uur: film voor jong en oud: 'Knokken voor twee 'Dante Alighieri' over Ascoli en Fermo Speeldoos programma- overzicht maart 15 Soester Courant van woensdag 16 maart 1983 15 In een brief aan de gemeenteraad heb ben vijf ondernemers aan de Nieuwe- weg en de Eigendomweg de medewer king van de gemeente gevraagd voor het inrichten van een braakliggend ter- rein op de hoek van de Nieuweweg en de Eigendomweg als parkeerterrein. i Het besluit hiertoe zouden zij redelijk vinden ter compensatie van de ver keersmaatregelen waartoe burge meester en wethouders onlangs heb ben besloten voor de delen van de Nieuweweg en de Eigendomweg waar aan de bedrijven van de ondernemers zijn gevestigd. Vorige maand besloten B. en W. om het parkeren aan de even zijde van de Nieuweweg tussen het Chinees afhaal- I 'restaurant Wong Choi (perceel nummer 64) en de Bosstraat, alsmede het stilstaan op de Eigendomweg tus sen de Nieuweweg en de Weegbree straat te verbieden. De ondernemers zijn van mening, dat door deze maatre gelen hun bedrijven (bar; snackbar; autobedrijf; Turkse winkel en afhaal- restaurant) worden gedupeerd. Zij wijzen de gemeenteraad erop. dat tegenover deze verkeersmaatregel geen enkele maatregel staat waardoor het verlies aan parkeerruimte zelfs maar gedeeltelijk wordt gecompen seerd. Daarom voelen zij zich zo niet bedreigd dan toch zeker ernstig bena deeld in hun normale bedrijfsvoering. Om die reden hebben zij zich tot de ge meenteraad gewend met het verzoek om mee te werken aan het wegnemen van de bij hen levende bezwaren. Dit zou, aldus de ondernemers (Wong Choi. Hüsnü, Candan, B. Sluis. A. Vos en G. Verkerk) mogelijk kunnen zijn door, ter compensatie van de straks eventueel geldende verboden, het in richten van het braakliggende terrein nabij de kruising Nieuweweg-Eigen domweg, waar onlangs twee huizen zijn afgebroken. Vanaf deze parkeer ruimte kan zonder al teveel problemen het laden en lossen ten behoeve van de bedrijven geschieden. Hiervoor is het slechts nodig de Eigendomweg over te steken. De enige andere mogelijkheid, aldus de briefschrijvers, is het (onmiddelijk laden en lossen in het parkeerverbod aan de even zijde van de Nieuweweg. Het wegtracé verloopt hier echter enigszins in een bocht, wardoor als ge volg van de stilstaande vrachtwagens het uitzich zowel op de Nieuweweg als vanaf de Eigendomweg ernstig zal worden belemmerd, een situatie die B. en W. juist willen tegengaan. Ook zou den bij laden en lossen in het parkeer verbod problemen kunnen ontstaat door het noodgedwongen kruisen van fiets- en voetpad. Inrichting van een parkeerterrein komt de ondernemers als de beste oplossing voor alle pro blemen voor, zowel uit verkeerstech nisch- als uit verkeersveiligheidsoog- punt. De briefschrijvers laten de gemeente raad weten ervan op de hoogte te zijn dat de gemeente op alle mogelijke ter reinen bezuinigingen tracht door te voeren. Niettemin doen zij een klem mend beroep op de raad om toch te be sluiten tot het (eventueel op eenvou dige wijzeinrichten van een parkeer terrein. 'Immers, het kan toch niet de bedoeling zijn om bedrijven, die het in deze economisch gezien toch al niet zo gun stige tijd vaak verre van gemakkelijk hebben, door verkeersmaatregelen te benadelen. Overigens bevordert naar onze mening de door ons aangedragen oplossing óók de verkeersveiligheid,' aldus de ondernemers. Tenslotte vragen zij de raad hun toe stemming te verlenen tot het huren van het terrein teneinde zelf een parkeer gelegenheid te creëren indien de ge meente niet zou besluiten tot het inrich ten van een parkeerterrein. Leren fotograferen via de beeldbuis Fotograferen is een van de meest ver breide vormen van vrijetijdsbesteding. Dat blijkt uit de cijfers van een lande lijk marktonderzoek van het NIPO, die aantonen dat bijna in elke Nederlands g^zin wel een fotokamera te vinden is. Het blijkt ook uit het aantal foto's dat per jaar wordt gemaakt: alle Neder landers samen maken per jaar zo'n kleine 400 miljoen opnamen. Nuttige kursus Daarom is de nieuwe Teleac-kursus "Fotograferen en Filmen", die tot en met 1 mei 1983 op de televisie wordt uitgezonden, bijzonder nuttig. Vele kamera-bezitters willen graag de kwa liteit van hun foto- en filmwerk ver- Koniosmühie beteren. Deze kursus geeft hun daar alle mogelijkheden voor. Opzet van de kursus De kursus bestaat uit twaalf lessen elk van een half uur. De eerste zes lessen zijn gewijd aan fotograferen, dan vol gen twee lessen over het werken in de donkere kamer. In de laatste vier les sen wordt uitvoerig aandacht besteed aan het smalfilmen. De uitzendingen zijn wekelijks steeds op zondag van 18.30 uur tot 19.00 uur op Ned. 2. Op elke donderdag wordt, van 18.30 uur tot 19.00 uur, de les herhaald, ook op Ned. 2. Daarnaast zal de kursus ook per radio worden uitgezonden, waarbij andere foto-onderwerpen ter sprake komen. De 14 radiolessen worden we kelijks uitgezonden vanaf dinsdag 1 fe bruari via Hilversum 2 (van 21.30 uur tot 22.00 uur) met een herhaling op de donderdag daarna, zelfde tijd en zelfde zender. Een unieke service Wie de kursus wil volgen, zal onge twijfeld behoefte hebben aan meer informatie en zal in bepaalde geval len ook graag meer persoonlijke voor lichting op prijs stellen. Dat is moge lijk dankzij een initiatief van Van Essen foto-, film en video Birkstraat 2, Soest tel. 12874. Deze fotovakzaak zal niet alleen graag eventuele vragen beantwoorden maar kan ook de apparatuur en accessoires, die in de kursus worden besproken, na der toelichten en demonstreren. Wie de kursus volgt en er meer van wil weten dankzij de service van bovengenoem de fotozaak is het mogelijk via deze persoonlijke aanvulling het maximale profijt van de Teleac-kursus te verkrij gen. Garagebedrijf Van Dolderen Burg. Grothestraat 68, tel. 02155-12330 Soest organiseert van 14 t/m 26 maart een groots opgezette Toyota Show. Tijdens de show is er een pracht bouwplaat van de Tercel 4 WD voor kijkers en proef- rijders. Gratis! Literaard zult u op deze show de reeds bekende types aantreffen zoals de Star let, de Celica, de Tercel en de Corolla. Nieuw op deze show zijn de Tercel 4 wheel-drive en de Camry. Tercel 4 wheel-drive De knapste met vierwielaandrijving! Stoere terreinwagen en luxe limousine in één. Een zee van ruimte met super- komplete uitrusting. Robuust gebouwd voor zaken, weekend en vakantie. Uniek karakter in techniek en stijl. Je ziet het meteen: hier rijdt iets bijzon ders. De Tercel 4-Wheel-Drive 24.995,-. Camry De nieuwe generatie van Toyata. Rian te klassewagen met voorwielaandrij ving. Totaal nieuwe 1.8 liter motor met elektronische ontsteking. Mooie én zui nige aerodynamiek. Zeer ruim interi eur. Bijzondere prestaties. Verfijnde toptechniek in een oersolide konstruk- tie. Wagens die kwalitatief in de buurt komen, zijn duizenden gulden duurder. Camry DX 22.995,-. Camry Liftback 24.995,-. De "Stichting Bouwactiviteiten in de Bejaardenzorg Soest' (SBBS) heeft bij het gemeentebestuur de aanvraag in gediend voor de vergunning tot het bouwen van het dienstencentrum 'De Vijverhof' achter en gedeeltelijk naast de Kardinaal Alfrink-mavo aan de Di Lassostraat in de tweede fase van Over- hees 2. Het project omvat 155 bejaar denwoningen in twee en drie lagen, een dienstencentrum en een medisch centrum. Het stichtingsbestuur hoopt dat de artikel 19-procedure vlot verloopt, zodat de bouw half september kan be ginnen. De bouwtijd bedraagt circa vijftien maanden. 'De Vijverhof wordt opgezet naar het voorbeeld van Honsbergen, óók een pro ject van de SBBS. Aanvankelijk leek het nieuwe centrum niet voorspoedig van de grond te kunnen komen door bezwaren van de r.k. mavo. Doordat De Vijverhof in eerste instantie erg Na een woeste achtervolging heeft de politie van Soest zaterdagmiddag twee inbrekers kunnen aanhouden, die even tevoren hun slag hadden geslagen bij een woning aan de Henriëtte Blaek- weg. Aan de achtervolging werd deel genomen door de politiekorpsen van Utrecht, Baarn en De Bilt, evenals door de Rijkspolitie, die zelfs een vlieg- Foto: Goos van der Wilt De gezamelijke winnaars van het hulstoernool van de Soester Bowlingbond. In het midden de Paashaas, die voor allen een presentje meebracht. Zaterdag 12 en zondag 13 maart j.l. werd er onder de leden van de Soester Bowlingbond in De Borg een huistoer- nooi gespeeld. Het toernooi was opge zet op handicap-basis, hetgeen inhield dat de minder goede spelers extra bo- nuspunten werden toegekend, zodat iedereen een gelijke kans kreeg. Er werd gespeeld in teams van twee per sonen. Op zaterdag klasseerden zich de vol gende teams: le plaats: team Floor; 2e plaats: team Mystery 2; 3e piaats: team Vermeu len; 4e plaats: team Tal-Wan; 5e plaats: team Elzinga; 6e plaats: team Duyst. Dat het team Floor op de eerste plaats beslag legde was een verrassing; deze mensen hebben, ondanks hun respecta bele leeftijd, zo sterk gespeeld dat alle leden er een voorbeeld aan konden ne men. De zondag bracht enige verandering in de finale-klassering. Het team Floor bleef op de eerste plaats, evenals Mys tery 2. Als derde klasseerde zich echter het team De Borg; op de vierde plaats volgde het team Postbus (een rentree terwijl zich op de vijfde en zesde plaats de teams Vermeulen en Tai-Wan rede lijk handhaafden. In een uitstekende sfeer begon zondag avond de blanko finale. De spanning steeg per game, ofschoon de teams el kaar in de beide eerste games nauwe lijks ontliepen. Tijdens de derde en de vierde game manifesteerden zich de teams Vermeulen, Mystery 2 en De Borg op opvallende wijze. De definitieve uitslag werd daardoor als volgt: 1. team Mystery 2; 2. team Vermeu len; 3. team De Borg; 4. team Postbus; 5. team Tai-Wan; 6. team Floor. Het toernooi werd met groot enthousias me gespeeld. Dat mag ook blijken uit het feit dat maar liefst 46 teams aan het festijn deelnamen. Het succes is on getwijfeld eveneens te danken aan de volledige medewerking van De Borg. Het toernooi is zeker voor herhaling vatbaar. tuig inzette om de daders, die in hun auto waren weggevlucht, te kunnen volgen. De achtervolging begon in Soest, nadat een buurtbewoner bij een huis aan de Henriëtte Blaekweg had gezien dat er een wagen voor de deur was gestopt, waarin zich vier verdachte types be vonden. Twee mannen bleven in de auto, terwijl twee vrouwen zich naar binnen begaven. De man ging op infor matie uit bij de bewoonster, die echter niet beter wist dan dat slechts één vrouw met een groot kleed naar binnen was gegaan. De andere vrouw bleek zich op de verdieping te bevinden. Zij had zich verborgen achter het kleed dat de eerste vrouw de bewoonster te koop had aangeboden. De politie werd gewaarschuwd, maar de vrouwen stapten snel in de auto, die onmiddel lijk wegscheurde. Uit de woning bleken later een trom mel met waardepapieren, een geldkist je met 400,-, twee zilveren munten ter gelegenheid van het 950-jarige bestaan van Soest, drie zilveren tientjes, en twintig certificaten van 100,- per stuk te zijn verdwenen. Van een medebe woner werden 600,-, twee zilveren tientjes en een gouden ring vermist. Vermoedelijk zijn de daders ook ver antwoordelijk voor een inbraak die eerder zaterdagmiddag in een huis aan de Klaarwaterweg werd gepleegd en waarbij een bedrag van 1800,-, twee zilveren Kennedydollars en drie zil veren tientjes werden gestolen. De politie zette de achtervolging in en wist het spoor te volgen. Met loeiende sirenes werd de auto achtervolgd, maar de bestuurder trok zich van ver keersregels niets aan, reed over troit- toirs en fietspaden en liet zich evenmin weerhouden door stoplichten. Collega's uit de buurgemeenten namen eveneens aan de achtervolging deel, toen de wa gen via Maartensdijk in de richting Utrecht verdween. Op ongeveer dat tijdstip zette de Rijkspolitie ook een vliegtuig in, waardoor de vluchtwagen van boven af kon worden gevolgd. De Soester politie-auto bleef intussen achter de wagen rijden, terwijl de col lega's uit de andere plaatsen de een na de ander moesten afhaken. Op de snel weg werd en passant nog één van de tien ingezette politiewagens van Utrecht geramd. Toen de daders er niet in slaagden de Soester politie-auto van zich af te schudden reden zij een caravanpark in de buurt van de Utrechtse veemarkt op. Daar moest ook de Soester politie 'lossen,' omdat de wagen tussen de caravans verdween en de politie niet het risico wilde lopen om spelende kin deren te overrijden. De twee mannen konden overigens kort daarna, als ge volg van tips van omstanders, worden aangehouden. ZIJ hadden zich in één van de caravans snel omgekleed. Eén van hen deed zich voor als toeschouwer bij een voetbalwedstrijd, de ander lag quasi-onschuldig in het zonnetje. De mannen, beiden 31 jaar oud en zonder vaste woon- of verblijfplaats, werden gearresteerd. De vrouwen zijn overi gens nog niet opgespoord. In de wagen, die in beslag werd genomen, trof de politie wel een jas en een tas aan van een van de vrouwen. Ook vond zij twee zilveren tientjes terug. dicht langs de school was gebouwd, zou de school min of meer worden 'inge bouwd' met als gevolg onder meer dat de kans op eventuele uitbreiding (bij voorbeeld met lager beroepsonder wijs nadat het creëren van een havo- top als niet haalbaar moest worden be schouwd) van de mavo verdwenen wa ren. Als de r.k. mavo inderdaad bezwa ren tegen het dienstencentrumplan zou hebben ingediend, zou er in ieder geval dit jaar niet meer gebouwd kun nen worden, en mogelijk zelfs daarna ook niet meer omdat dan het contin gent bejaardenwoningen zou verval len. Het schoolbestuur en de stichting zijn evenwel toch tot overeenstemming gekomen. De school koopt een gedeel te van de grond, waarop een gedeel te van het schoolgebouw staat (door overschrijding van de bouwgrens), de 155 bejaardenwoningen worden naar achteren opgeschoven, het me disch centrum schuift eveneens op. Niet minder belangrijk voor het school bestuur is de garantie die het aan het gemeentebestuur heeft gevraagd dat in het bestemmingsplan een eventuele uitbreiding van de school mogelijk blijft. Dienstencentrum De benedenwoningen krijgen alle een tuintje. De bewoners kunnen dit zelf onderhouden, ze kunnen hiervoor ook de huismeester inschakelen. Alle woningen zijn binnendoor met het dienstencentrum verbonden. Dit wordt achter het medisch centrum gebouwd, dat direct aan de Di Lassostraat grenst. In het dienstencentrum zijn onder meer gesitueerd een ontmoetingsruim te waar men kan kaarten biljarten etc.; een verjaardagkamer waar de bewoners gasten kunnen ontvangen en andere aktiviteiten dan in de ont moetingscentrum kunnen ontplooien, en een toneelgedeelte. Hier kan men zowel van binnenuit als van buiten komen. In tegenstelling tot Honsber gen komt in De Vijverhof geen super markt; er is slechts ruimte voor een kleine winkel, waar bejaarden die niet goed ter been zijn, boodschappen kun nen doen. Het assortiment van deze winkel is echter beperkt. In het cen trum komt verder een keuken, waar de bewoners maaltijden kunnen bestel len. De SBBS hoopt dat ze verpleeg kundigen in dienst kan nemen en dat. evenals in Honsbergen, er ook een plekje zal zijn voor de Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen. Het medisch centrum, waar twee art sen, een fysiotherapeut en de kruis vereniging gebruik van zullen maken, komt vóór het dienstencentrum aan de Di Lassostraat te staan. Hier grenzen de bejaardenwoningen aan, die rond een pleintje zullen worden gebouwd. Er komt een ondergrondse garage voor 69 auto's. In de garage is een lift die de bewoners vanuit de garage direct in het woongedeelte brengt. Het bouw plan wordt uitgevoerd naar een ont werp van het Bureau voor architectuur en stedebouw ir. J. de Vlaming b.v. te Utrecht. Onbekenden hebben ingebroken in een bouwkeet van een wegenbouwbedrijf, die aan de Koningsweg geparkeerd stond. Zij verdwenen met een 27 MC- zender met toebehoren. Zij kwamen de bouwkeet in door het vernielen van een raam aan de achterzijde. Zaterdagavond 19 maart om 20.00 uur brengt het Friestalige toneelgezel schap "Us Noch Jimme Wille" Ons genoegen, Uw plezier) uit Amersfoort in zaal Concordia aan de Turfpoort- straat te Naarden het blijspel "Froulju op sicht Vrouwen op zicht) over het voetlicht. De voorstelling wordt door de Friese Vereniging voor Gooi-Noord "It Pompebled" ter afsluiting van de winte ractiviteiten georganiseerd Deze Friese klucht is geschreven door de toneelschrijver L. Stienstra en gaat over de komische verwikkelingen in een huisgezin, waar de zoon onder de hoede van een alles bedisselende moe der probeert uit te komen door zelf een meisje te zoeken. In de pauze wordt een verloting gehouden, terwijl na af loop de winna(a)r(es) van de Pompe- blêd-puzzelprijs bekend gemaakt wordt. Voor de liefhebbers van Friese literatuur is er de boekentafel. Inlichtingen tel. 02152-54468 (sekreta- riaat). DE SPEELDOOS: I Rembrandtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-180501 Een prachtige film naar een scenario van Harold Pinter, en onder regie van Karl Reisz. Met in de hoofd- en titelrol niemand minder dan Meryl Streep. In zijn in 1969 uitgekomen roman "De vrouw van de franse luitenant" - met vier miljoen exemplaren in achttien ta len een superieure bestseller - be schrijft de Engelse auteur John Fowles zijn vrouwelijke hoofdpersoon "Ze had niet wat je noemt een lief ge zicht en ze was beslist geen schoonheid in de gewone betekenis die men daar aan hecht. Mar het was ongetwijfeld een tragisch gezicht om nooit te verge ten. Het weerkaatste het ongeneeslijke verdriet dat als water uit een diepe bron naar buiten welde De Amerikaanse actrice Meryl Streep heeft slecht eéh blik nodig om het door de auteur geschapen beeld op een on verhoeds schokkende wijze waar te maken. Op het verhaal, dat in 1867 in het Victoriaanse Engeland is gesitu eerd, worden in het boek hedendaags georiënteerde commentaren gegeven. De lezer beleeft dus vanuit één visie twee tijden tegelijk. Ten behoeve van zijn filmscenario vond de bekende to neelschrijver Harold Pinter een an dere en uitstekend werkende oplossing. Hij verdubbelde de intrige zodanig, dat er een film over het maken van een film ontstond. De twee 19e eeuwse hoofdfiguren stappen regelmatig uit hun eigen omgeving terug naar deze tijd. Ze bespelen een zinderende lief desrelatie waarin de hartstocht een drama op leven en dood belichaamt. Paralel aan die ontstuimige handeling hebben ze "gewoon" als acteur en actrice in het jaar 1981 een eveneens tamelijk verborgen wat overspelige verhouding. Dit overzichtelijk blijvende effect heeft op den duur iets meeslepends. De toeschouwer krijgt namelijk volledig inzicht in het verschil in de complicaties van toen en nu. Maar in wezen gaat het om soortge lijke problemen die zo oud zijn als de mensheid. De bevlogen melodrama- tiek uit dat verre verleden wordt er trouwens een stuk mooier door. Het verhaal The French Lieutenant's woman Charles (Jeremy Irons), een jonge, rijke, natuurkundige, die op zoek is naar dierlijke fossielen in een kust- plaatsje Lyme, heeft Ernestina, de knappe en verwende dochter van een rijke Londense koopman, ten huwelijk gevraagd. Ernestina heeft al lang op dit aanzoek gewacht en ook haar vader aanvaardt hem gaarne als schoonzoon, in de hoop, dat Charles hem eenmaal in de zaak kan opvolgen. Op een storm achtige dag wandelen Charles en Er nestina langs de kust en zien op het uit einde van een pier de eenzame figuur van Sarah, die over de zee tuurt. Char les rent naar haar toe om haar voor het gevaar te waarschuwen. Sarah kijkt hem aan met een koude blik.die zijn leven zal veranderen. Sarah, bij de plaatselijke bevolking bekend als 't liefje van de franse luitenant" is en arme gouvernante, die na de dood van haar vorige werkgeefster onbemiddeld is achtergebleven. Door bemiddeling van de plaatselijke dominee komt zij als secretaresse en gezelschapsdame in dienst bij een god vrezende oude dames Mrs. Poulteney (Patience Collier), die haar verbiedt 'haar schaamte' op de pier te vertonen. Gedurende heimelijke besprekingen in een bos vertelt Sarah haar geschie denis met de franse officier aan Char les, die haar wil helpen weer een nor maal leven te gaan leiden. Charles ont dekt, dat hij verliefd is op Sarah, maar voelt zich gebonden aan Ernstine. Hij be weegt Sarah Lyme te verlaten en geeft zijn advocaat opdracht haar geld te zenden voor haar onderhoud. Charles tracht haar te vergeten, maar als hij op een dag een bericht ontvangt met het adres, waar Sarah verblijft, gaat hij naar haar toe. Hij betuigt haar zijn liefde. en het blijkt, dat zij nog maagd is. Charles verbreekt zijn verloving met Ernes- tine. Maar als hij terug keert naar het hotel, waar Sarah verbleef, is zij ver trokken zonder achterlating van adres. Drie jaar later ontvangt hij bericht, dat zij gevonden is. Hij zoekt haar op om haar verklaring te horen van haar plotseling vertrek. Zij legt hem uit, dat zij haar vrijheid wilde herwinnen. Charles voelt zich beledigd en wil heen gaan. Sarah houdt hem echter tegen met de woorden: 'Als je eens van me gehouden hebt en nog van me houdt, kun je me vergeven. Liefhebbers van cabaret opgelet. Humor! Cabaret! Satire! Uit de pers: Cabaret zoals nog niet eer der vertoond. Cabaret Van San ten staat bol van creativiteit. Geweldig cabaret. Plezier met Van Santen. Vrijdag 18 maart a.s. in het ge zellige Speeldoos-theatertje kunt U ze in levende lijve aanschou wen. Nu dus eens niet via de beeld buis, maar van dichtbij met hun nieuwe programma: "De pia nist". In "De pianist", de opvolger van "Santerover", staat de nieuwe begeleider Hans Liberg centraal. De "mens" Liberg en de "pia nist" Liberg worden door de bei de heren Van Santen (Martin van Waardenburg en Evert de Vries) meegenomen in lach- en zorgwekkende situaties, per siflages en absurditeiten. Het programma behandelt per- Deze zaterdagochtend is er weer por trettekenen o.l.v. Marjan Jansen. Ie- siflerend verschillende vormen van theater, therapieën, relaties en Direkt Klaar camera's. Belangrijk in de opzet van dit programma is dat de lach voorop staat. Van Santen wil in de eerste plaats amuseren. "De pianist" brengt afwisselend dwaze pret, ontroering en ver ontwaardiging, verpakt in gekke vondsten. De eigen manier van program ma maken wordt in dit program ma verder uitgebouwd, mede door het verrassende optreden van Hans Liberg. Het programma wordt gespeeld door Martin Waardenburg, Evert de Vries en Hans Liberg en be dacht en gemaakt in samenwer king met Wouter Stips. Echt een avond onbezorgd uit, met de heren Van Santen. Kaarten 12,50 pas 65/cjp 10.-. De kaartverkoop: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur. Telefonisch bestellen alleen via nr. 18050. der die belangstelling heeft is van har te welkom, tussen 10.00 en 12.00 uur in De Speeldoos. Deelname is gratis. Een nieuwe film van Karst van der Meulen. "Knokken voor twee" is een film die voor een groot deel in Baarn is opgenomen, en waar- In het gebouw van de Volksuniversiteit Amersfoort, Korte Bergstraat 5, wordt op vrijdagavond 18 maart a.s. een le zing in het Italiaans gehouden door prof. Alfredo Luzi, hoogleraar in de Italiaanse literatuur aan de universi teit van Urbino. Deze lezing wordt ge organiseerd door de Vereniging Dante Alighieri. afdeling Amersfoort. Prof. Luzi zal zijn lezing over Ascoli en Fermo opluisteren met dia's. Ascoli Piceno en Fermo liggen in de Marche ten oosten van Ubrië. Ascoli Piceno is het hoofdstadje van de gelijknamige provincie en is zowel uit historisch als uit artistiek oogpunt van belang. Het ligt aan de rivier de Tronto op ongeveer 30 km. van de Adriatische kust. Ascoli is een oeroud stadje, wat tot uitdrukking komt in de zeer talrijke Romeinse en Middeleeuwse bouwres ten. Het is eigenlijk één groot kunst werk. Fermo is een stadje op een heuvel, zeer dicht aan de kust. iets ten noorden van Ascoli. Ook Fermo bezit tal van his torische bezienswaardigheden, waar onder een Romeins zwembad. Prof. Luzi zal vooral een architectonische benadering geven van de talrijke bouwwerken, maar zal niet voorbij gaan aan het sociale leven van de stad- jes. De lezing begint om 20.00 uur. De toe gang is voor de Dante-leden vrij. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Zij betalen 8,50. Voor aanmelding en in formatie over de vereniging Dante Alighieri kan men bellen tussen 9.00 en 13.00 uur: 033-633178. in veel plaatsgenoten op één of andere manier meespelen. De kaartverkoop begint zaterdag Donderdag 17 maart, 20.30 uur. Eén van de toppers op filmgebied! Met Meryl Streep in een verrukkelijke hoofdrol: "The French Lieutenants woman". Filmliefhebbers opgelet! Kaarten 6,-. Vrijdag 18 maart, 20.30 uur. Caberet- liefhebbers opgelet! Hier zijn ze weer. De heren van Cabaret Van Santen met: "De pianist". Een avond goed pret en kolder met Van Santen. Kaarten 12,50 en 10,-. Zaterdag 19 maart. Twee voorstellin gen: aanvangstijden 14.00 en 19.00 uur. De nieuwe jeugdfilm van Baarnaar Karst van der Meulen. "Knokken voor twee". Kaarten 4,-. Donderdag 24 maart, 20.30 uur. "Van de koele meren des doos". Nederland se topper met in de hoofdrol Renée Soutendijk. Snel bellen en bestellen. Kaarten 6,-. Vrijdag 25 maart. 20.30 uur. Verras send, overrompeld, enz., enz. Mar jol Flore in haar nieuwe programma: "Hu mor en hartstocht". Ga er maar eens rustig een avondje voor zitten. Kaarten 12,50 en 10,-. Zaterdag 26 maart, 14.00 uur. Het Pod- pentheater Kollektief speelt: "Het draaimolenpaardje" voor kinderen van 4-8 jaar een juweel van een voor stelling. Kaarten/3.-. De kaartverkoop begint altijd de zater dag voor de voorstelling. Tijden: zaterdag van 11.00 -12.00 uur. Maandag t/m vrijdag 10.00 -12.30 uur. Telefonisch bestellen: alleen via tel. 18050.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15