Soest 6 ongeslagen kampioen 1 S.O. Soest oefende Veensche Boys en VVZ '49 delen punten na boeiend spel VVZ weer in gevarenzone Gemeentebestuur Soest voetbalt tegen Veronica SEC: Eindelijk winst! r.' DAMESVOETBAL ZATERDAGVOETBAL Finales Penalty kampioen weer op de Hemelvaartsdag 'm' ZONDAGVOETBAL BASKETBAL Papilion weer op ruime winst ZONDAGVOETBAL KLAVERJASSEN O S t 6 ?©t JeUQd S.O. Soest - jeugdvoetbal FOTO'S Soester Courant HMS-SEC1-3 ZONDAGVOETBAL SEC Jeugdnieuws ZAALVOETBAL 17 S<h'sIir Courant van woensdag 16 maart 1983 17 De dames van VVZ '49 hebben uit hun voorlaatste competitieontmoeting nog een succesje weten te slepen. In Nij- kerkerveen zagen zij kans het uit die plaats afkomstige Veensche Boys op 1- 1 te houden. Het enige VVZ-doelpunt werd gescoord door Helen Maler. Reserves WZ'49 winnen van V. en V. Het tweede elftal van de voetbalvereni ging WZ'49 maakt een opmerkelijk seizoen door. Na zich jaren achtereen met moeite te hebben gehandhaafd in de derde reserve klasse van de KNVB, zijn de VVZZ reserves dit seizoen te vinden op hogere posities op de rang lijst. Afgelopen zaterdag werden er weer twee punten aan het toch al forse totaal toegevoegd. In Amsterdam versloeg VVZ het in de gradatiegevaar verkerende Vlug en Vaardig met 2-1. De veldverhouding komt in de score veel te mager tot uiting, want VVZ kreeg in de eerste vijf minuten via Cor den Daas en Bram van der Munt de mogelijkheid om op voorsprong te komen. Het duurde echter tot de 25 ste minuut eer WZ de geweldige overmacht in een doelpunt uitgedrukt zag. Een vrije trap van Hans Renes verdween via het hoofd van Gunther Buxtorff in het Amsterdamse net. Na deze voorsprong liet VVZ de teugels vieren en zagen de Amsterdammers kans om enkele malen gevaarlijk tot het doel van Hans Roel door te dringen. De Soester goalie had echter weinig moeite met de pogingen van Vlug en Vaardig, zodat de eerste helft met een 0-1 voorsprong in het voordeel van de Soesters kon worden afgesloten. Na de pauze kwam Bert den Breejen in de ploeg voor Cor den Daas. De thuis club begreep, dat bij een nederlaag degradatie onontkoombaar zou gaan worden, en probeerde het met een wan hoopsoffensief. Na 20 minuten wierp dit resultaat af, toen de lange spits van de Amsterdammers Hans Roel met een harde kopstoot kansloos liet. WZ was met éèn punt niet tevreden en zette Vlug en Vaardig onder druk. Een goed storende Hans Kenes en Gunther Buxtorff brachten een Amsterdamse verdediger zo in moeilijkheden, dat de terugspeelbal waarmee hij zijn doelman trachtte te bereiken, buiten bereik van de laatste in het doel ver dween; 1-2. WZ speelde de wedstrijd verder zon der problemen uit en mag zich a.s. zaterdag gaan opmaken voor de moei lijke thuiswedstrijd tegen Altius. Klaverjassen VVZ '49 De afgelopen maandagavond in het clubhuis van VVZ gehouden maande lijkse klaverjasavond is gewonnen door Dhr. Poot. Van de in totaal 56 deelnemers bracht hij het er het best vanaf. De groep prijswinnaars en winnares sen ziet er als volgt uit: 1. Hr. Poot 5172 punten., 2. Mw. H. Huisman 5136 pnt., 3. Hr. F. Visscher 5009 pnt., 4. Hr. B. Fugers 4913 pnt., 5. Mevr. M. Leipolot 4898 pnt., 6. Hr. de Bree 4895 pnt., 7. Hr. S. Kok 4782 pnt., 8. Hr. B. Brugman 4747 pnt., 9. Hr. de Bruin 4682 pnt., 10. Hr. J. Versloot 4667 pnt. De troostprijs ging naar Mevr. E. Stol wijk, die niet verder kwam dan 4080 punten. De dames begonnen aan dit moeilijke karwei zonder de geblesseerde Iris van Hornsveld. Het was de Soester ploeg, die gaandeweg de eerste helft een veld- overwicht opbouwde. Vooral via de rechtervleugel was VVZ gevaarlijk. Marlouk Strietman bezorgde de Veen sche verdediging handen vol werk. Helen Maier kreeg daardoor in het cen trum meer ruimte, maar zij wist deze onvoldoende te benutten. VVZ had een sterk middenveld, waar een prima spe lende Lize Meerdink haar spitsen keer op keer aan het werk zette. Toch kwa men de Veensche dames na ongeveer 25 minuten onder de druk van VVZ van daan en bleken de weg naar het doel van Marleen van der Craats uitstekend te kunnen vinden. De WZ-doelvrouwe voorkwam in de laatste 10 minuten voor rust drie Veensche doelpunten. Tijdens een blessure behandeling in de tweede helft van Corrie Floor, buiten de lijnen, maakten de Veensche dames handig gebruik van de chaos, die na het wegvallen van Floor uit de verdediging ontstond. Eén van de spitsen passeerde Ellen van der Meer en liet ook Marleen van der Craats kansloos. Een grote fout van de Soester ploeg, die verzuim de de opengevallen plaats over te ne men. Binnen 3 minuten maakte de ploeg de fout weer goed. Lize Meerdink gaf de bal mee aan Marina van Ginkel, die langs vier speelsters soleerde en het met een afstandsschot probeerde, dat op de paal belandde. De terugsprin gende bal werd opgevangen door Helen Maier, die weinig moeite had om de bal in het lege doel te prikken. Na deze gelijkmaker leek WZ op de overwinning af te stevenen. De Veen sche keepster moest tot het uiterste gaan om te voorkomen, dat schoten van Helen Maier en Marlouk Strietman succes zouden hebben. De laatste vijf minuten waren weer voor de thuisclub, die vier hoekschoppen op rij te nemen kregen. Gelukkig voor de Soester dames wisten hun tegenstanders geen raad met deze laatste mogelijkheden en blies scheidsrechter Gerrits voor de laatste maal. Gezien de veldverhouding was een ge lijkspel het enig juiste resultaat. Een resultaat, waar de Soester dames zeer tevreden mee waren. A.s. zaterdag spelen de dames thuis tegen de Veluwse Boys. Aanvang 11.00 uur. Peter van Boeijen nieuwe trainer/coach WZ'49 WZ '49 heeft een nieuwe trainer/- coach voor de begeleiding van haar se lectie. De 37 jarige Peter van Boeijen gaat de Huizer Jan Veerman aan het einde van het seizoen in die hoedanig heid opvolgen. Van Boeijen is geen on bekende op de Soester voetbalvelden. Hij speelde jaren in het eerste elftal van SEC-zondag en stond vooral be kend om de wijze waarop hij vrije trap pen wist te verzilveren. Van Boeijens huidige functie is die van jeugdtrainer bij het Larense LW. WZ betekent voor de Soester gemeen teambtenaar dan ook de overgang naar het seniorenvoetbal. Wie de nieuwe werkgever van de scheidende trainer Jan Veerman wordt is op dit moment nog niet bekend. Veerman, die zelf te kennen heeft gegeven WZ te willen verlaten is drie seizoenen aan de Soester club verbonden geweest. Ondanks het feit, dat WZ afgelopen zaterdag geen competitieverplich tingen had, is de ploeg weer in de greep van het degradatiespook gekomen. In IJsselstein behaalde rode lantaarndra ger Veluwse Boys een 1-0 overwinning op het ook in moeilijkheden verkerende IJFC. Het veel sterkere IJFC werd als gevolg van de enige gevaarlijke uitval van de Veluwse Boys op achterstand gezet en wist dit gedurende de res terende 60 minuten niet meer recht te trekken. VVZ, dat een vriendschappe lijke ontmoeting tegen het uit Amster dam afkomstige DWA met 2-1 verloor, krijgt in de laatste zes wed strijden de kans om de zaken definitief op orde te brengen. A.s. zaterdag kan de ploeg hier een begin mee maken, als het de Merino's uit Veenendaal op be zoek krijgt. Het resterende program ma voor VVZ ziet er als volgt uit Thuiswedstrijden tegen Merino's, Ter- schuursche Boys, Veluwse Boys, Mus ketiers. Uit tegen Woudenberg en Candia '66. De stand in 4d ziet er na afgelopen zaterdag als volgt uit: 1. Woudenberg 16-24 2. VRC 16-19 3. Merino's 16-19 4. Majella 16-18 5. Candia '66 16-17 6. Terschuurse Boys 16-17 7. Sova '54 16-17 8. SWU 16-16 9. Musketiers 16-14 10. VVZ '49 16-11 11. IJFC 16-11 12. Veluwse Boys 16-9 Traditiegetrouw organiseren de voet balvereniging Hees en de Stichting Jeugdzorg te Soest ook dit jaar weer een Penaltykampioenschap, dat wordt gespeeld op het Hees-terrein aan de Kooiweg. Op 9 en 10 mei a.s. worden daartoe de voorrondes gespeeld. Deze zijn verdeeld over twee categorieën: van 7 t/m 10 jaar en van 11 t/m 14 jaar. De voorrondes beginnen op beide dagen om 18.00 uur. Er wordt door de deelnemers gescho ten op vijf doelen, die bemand zullen worden door de eerste-elftal-keepers van de Soester voetbalclubs Hees, S.O. Soest, WZ, SEC en Soesterberg. De deelname is gratis. Uit de voorrondes worden twaalf kandidaten geselecteerd, die op Hemelvaartsdag (12 mei) deelnemen aan de halve finales. Deze worden om 13.00 uur geopend door sport-wethou- der drs. G. Plomp, die drie strafschop pen zal nemen op het doel dat verde digd wordt door Ajax-doelman Piet Schrijvers. Voor elke bal die de heer Plomp in het doel weet te schieten stel len de organisatoren een bedrag van 100,- ter beschikking van de kinderaf deling van ziekenhuis Zonnegloren. De heer J. van Steendelaar zal als scheids rechter optreden. De zes hoogst geplaatsten uit de halve finales gaan door naar de finale, die direct daarna wordt gespeeld. Harry Vermeegen, bekend van VARA's "Voetbal '80" en "Pisa," zal het commentaar spreken. De uiteinde lijke winnaar komt in het bezit van de Hees-penaltybokaal, de wisselbeker. Voor alle zes finalisten is trouwens een beker beschikbaar. Om ongeveer 15.30 uur vindt de aftrap plaats van de voetbalwedstrijd tussen het gemeentebestuur van Soest (aan gevuld met een aantal ambtenaren) en een elftal van Veronica. Het elftal van het gemeentebestuur bestaat uit: bur gemeester P. Scholten, wethouder G. Plomp, wethouder J. Menne en de raadsleden J. Jacobs, F. Ribbink, Jan Visser, A. v.d. Breemer en R. van Log- tenstein. Verder treden in het veld de heren J. Hoeks, H. v.d. Brink, J. v.d. Graaf, J. van Tol en A. v.d. Haar. In het Veronica-elftal zullen o.m. mee spelen Wim van Schaffelaar, Paul Fa sen, Pieter v.d. Ploeg, Geert Popma en Ries de Winter, ook wel genoemd Dikke Dries, worstelkampioen van Ne derland. Om ongeveer 17.00 uur zal de prijsuit reiking van het penaltykampioenschap plaatsvinden. Ook de uitslag van de verloting wordt dan bekend gemaakt, waarvoor de Soester middenstand een groot aantal prijzen beschikbaar heeft gesteld. Iedere deelnemer krijgt overigens een leuke attentie. In de week van 27 april zullen alle kin deren van de scholen in Soest, in de leeftijd van 7 tot 14 jaar, een pro grammaboekje en een deelnamefor- muiier uitgereikt krijgen. m Ie Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Na een daverend seizoen heeft het eerste niet-selektie-team van S.O. Soest In de 3e klasse F de titel gegre pen. Dit elftal, 'n mengeling van (wei nig) jeugd en (veel) routine, wilde dit seizoen graag laten zien dat het beken de Soest-vljf ook als zesde elftal veel in zijn mars heeft. Dat lukte uiteraard en na de 4-0 over winning op Olympia kwam de titel on geslagen binnen. Deze winst kwam echter niet tot stand via erg goed voetbal maar klasse ver loochent zich niet; na de schitterende openingstreffer van Hans van Hees was de weg vrij voor z'n ploegmakkers Johan Schutte, Ton Kok en de bekende Ben van den Breemer, om de zaak be slissend af te ronden. Zodoende kon de accordeonist "Swinging Victor" z'n kunsten gaan vertonen en een inleiding verzorgen voor 'n gezellige avond! Het kampioenselftal met het symbool van hun toekomstige sponsor! Zowel het eerste heren- als het dames team had het afgelopen weekeinde een uitwedstrijd voor de boeg. De heren moesten naar Blaricum en de dames naar Odijk. Beide teams slaagden erin de ontmoetingen winnend af te sluiten. Blaricum - Papillon (heren)56-91 Dat het in de wedstrijd tegen Blaricum zo eenvoudig zou gaan had niemand durven hopen. De thuisontmoeting ein digde eertijds in een benauwde over winning voor het Soester team, zodat men op zijn hoede was. Blaricum ech ter is de laatste tijd verder afgezakt en de Papillon-formatie draait de laatste weken beter dan voorheen. Hierdoor werd het in feite een eenzijdige verto ning, met een veel sterker Papilion, dat bij de rust al een 43-22 voorsprong had genomen. Ook in de tweede helft bleef het fel man-to-man-verdedigende Papilion doorgaan en moest Blaricum de kracht van de Soester heren erkennen. Het werd tenslotte een verdiende ruime 91-56 overwinning. Met nog één wedstrijd voor de boeg, op zondagavond 27 maart in spelzaal De Bunt, kan het Soester team het kampioenschap niet meer ontgaan. Interessanter is het of Papilion dit ongeslagen gaat worden. Quidam III - Papillon I (dames)23-85 Ook het Papillon-damesteam behaal de een zeer ruimte overwining en wist met deze zege het persoonlijke sei zoenrecord te breken met één punt. De dames gingen afgelopen zondag avond naar Quidam in Odijk. Evenals de vorige wedstrijden gaf coach Peter Hellinga opdracht man-to-man te spe len. In de eerste helft liep het systeem re delijk: 14-32, maar in de tweede helft konden de Soester dames het ritme helemaal goed vinden en werd Quidam volledig weggespeeld, hetgeen resul teerde in de ruime 85-23 overwinning. Wedstrijden komend weekeinde Het eerste herenteam is vrij. Dames 1 gaat zaterdagavond naar Leus den voor de lastige wedstrijd tegen Green Giants. De jongens-junioren ontmoeten zaterdag in Soest Wouden berg en moeten kunnen winnen. Het tweede herenteam gaat zaterdag naar Houten om te spelen tegen Wood- peckers. Nieuw initiatief van Papillon De Soester basketbalvereniging Papil lon heeft een leuk idee opgevat en zal aanstaande zondagavond in Beukendal van 20.00 uur tot 23.00 uur een toernooi gaan spelen, waaraan wordt deelge nomen door diverse verenigingen uit Soest, die zelf elke week verbonden zijn aan een andere sport. Zo zullen op deze avond vertegen woordigd zijn een groep handballers, volleyballers, tennissers, korfballers, gymnastiekleraren en ook basketbal lers. Er zal in toernooivorm tegen elkaar ge speeld worden, waarbij natuurlijk de opzet is er een heel gezellige avond van te maken, waarbij de diverse sportsoorten elkaar nu eens op een andere manier leren kennen. Indien men interesse heeft om te gaan kijken, dan is dat natuurlijk mogelijk, maar men dient zelf voor tuinstoeltjes te zorgen om nog wat komfortabel te zitten. In de voor de kompetitie vrije zondag heeft Soest een paar nuttige oefenwed strijden gespeeld. Het tweede won met 4-2 van Zwaluwen Vooruit 3 dat in de zelfde klasse speelt maar in een andere poule. Een goed resultaat dus. Het eerste speelde een oefenwedstrijd tegen het een klasse lager (4e klasse) uitkomende Donar. Een ploeg waar Soest altijd de grootste moeilijkheden mee had vroeger. Men verwachtte dus een fikse tegen stander. Dat was ook zo het eerste half uur. Een stug verdedigend Donar gaf Soest weinig kans en er moest een hands bal aan te pas komen om de score te openen via Arjan Schipperen. Dat was na een kwartier. Donar liet Soest komen en probeerde met counters invaller-doelman Coen van Rij onder vuur te nemen. Na ruim een half uur werd het wederom door Arjan Schipperen met een harde schui ver 2-0 en toen gaf de Donar ploeg zich een beetje bloot. Men ging om de stand een wat beter aan zien te geven wat aanvallen en daardoor kregen de Soester aanvallers te veel ruimte. Nog vóór de rust rondde Richard Visee een voorzet van Huub Koppel af 3-0. De Donar spelers kregen geen vat en hadden geen antwoord op de losgebroken kreativiteit in de Soester aanvallen. Die aanvallen werden ondersteund door de hele ploeg en het was voor de wei nige bezoekers een lust voor het oog hoe de Soest-ploeg vooral na rust ge nadeloos de falende verdediging van Donar afstrafte. Peter en Richard Vi see zorgden samen voor 4-0, 5-0 en 6-0 met vloeiende 1-2 kombinaties. Peter Visee zorgde met goed doorzet ten voor 6-0 en broer Richard tekende 7-0 aan. Daarna werden uiteraard wat spelers gewisseld, zo viel laatste verdediger Johan Staal uit en wisselde Anton Vugts voor Henk van Asch. Donar kon wat terug doen en bracht de stand op 7-1, waarna Arjan Schippe ren met een fraaie lob voor 8-1 zorgde. Donar kwam weer op 8-2 en zelfs 8-3 waarbij invaller doelman Coen van Rij wat al te lakoniek reageerde. Nadat Peter Visee een vrije kans alleen voor het Hilversumse doel had gemist, be paalde z'n broer Richard uit een passje de eindstand op 9-3. Een nuttige oefenwedstrijd waarin Huub Koppel als aangever werd ge degradeerd" maar toch verdienstelijk speelde, in tegenstelling met de voor gaande wedstrijden, waarin de Soester topscorer er niet zo erg aan te pas kwam. Zondag aanstaande moet Soest naar Utrecht om daar koploper Zwaluwen Vooruit te bestrijden. Een belangrijk duel voor Jan van Rens- wouw en z'n ploeg. Kon Soest bij de top- ploegen ingedeeld worden of hoort Soest bij de staartploegen? De toekomst zal het leren. Zeker is dat de Soester ploeg voldoende klasse in huis heeft. Bingo bij S.O. Soest Vrijdag 25 maart houdt Soest in het paviljoen aan de Bosstraat een Paas- bingo en het zal duidelijk zijn dat de eieren er niet zullen ontbreken. Iedere Soest aanhanger is er vanaf 20.00 uur van harte welkom. Klaverjassen bij Soest Dinsdagavond 22 maart houdt Soest weer haar op een na laatste kaartavond van dit seizoen om de troefboer-trofee. Iedere kaartliefhebber is weer welkom om 20.00 uur in het paviljoen aan de Bosstraat-Oost. Toestemming velddag zendamateurs De werkgroep "Velddag '83 Soest" heeft van het college van B. en W. toe stemming gekregen om op 4 en 5 juni op het terrein aan de Talmalaan/Soes- terengweg een velddag voor zendama teurs te houden. Zij mogen hierbij geen geluidsoverlast veroorzaken. y i Het mooie weer inspireerde kennelijk niet alle S.O. Soest-ploegen. Van de 24 gespeelde wedstrijden werden er 11 gewonnen, 2 gelijkgespeeld en dus 11 verloren. Vooral de nederlagen van de A-2 en B-l vielen tegen na de mooie re sultaten van de afgelopen weken. Goede resultaten bij de C-junioren en D-pupillen, weer wat minder waren de prestaties bij de E- en F-pupillen. Al leen de E-3 en F-3 kwamen deze week tot winst. De uitslagen waren als volgt: A- Junioren: Soest 2 - Hooglanderveen 1 2-3 Quick 3 - Soest 3 0-2 B-Junioren: Roda '46 a - Soest 1 1-0 Huizen 3 - Soest 2 2-3 TOV1 - Soest 3 0-2 CJW 2 - Soest 4 1-0 Hoevelaken 3 - Soest 5 3-1 C-Junioren. Soest 1 - Baarn 1 3-0 Soest 2 - Limvio 1 6-2 Hoogland 2 - Soest 3 1-5 CJW 2-Soest 4 3-2 D-Pupillen: Soest 1-KVVA1 2-0 KWA 2 - Soest 2 0-1 Soest 3 - IJsselmeer Vogels 2 3-0 Soest 4-CJW 2 5-0 Soest 5 - Hoogland 4 0-0 Soest 6 - IJsselmeer Vogels 7 1-2 E-Pupillen: Roda '461 - Soest 1 4-0 Soest 2 - Quick 3 0-0 De Glind 1 - Soest 3 1-2 F-Pupillen: Hoevelaken 1 - Soest 1 1-0 TOV 1-Soest 2 3-1 Hooglanderveen 2 - Soest 3 3-6 Soest 4-VVZ'49 2 0-1 Komende zaterdag wordt het weer druk op de S.O. Soestvelden. Maar liefst 14 ploegen spelen een thuiswedstrijd en wel A-Junioren: Soest 2 - Achterveld 1 B- Junioren: Soest 1 - Quick l Soest 2 - Spakenburg 2 Soest 4 - APWC 2 C-Junioren: Soest 1 - KW A1 Soest 2 - SEC 1 Soest 4 - Quick 4 Soest 5 - Roda '46 8 D-Pupillen: Soest 1 - Hoevelaken 1 Soest 3 - Hoevelaken 2 Soest 5-SEC 4 E-Pupillen: Soest 1 - KWA 1 Soest 3 - WZA 5 F-Pupillen: Soest 1 - WZA 1 Damesvoetbal: zondag 20 maart S.O. Soest - SDO in Bussum. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47A Soest Pupillenweekend S.E.C. De voetbalvereniging SEC mag op 4 en 5 juni op haar terrein aan de Bosstraat weer een pupillenweekend houden. Nadat SEC met een onverwachte 1-0 voorsprong de rust was ingegaan, duur de het tot een half uur in de tweede helft tot een blunder in de HMS-defen- sie SEC de gelegenheid gaf de voor sprong uit te bouwen. Vijf minuten voor tijd werd het zelfs 3-0, voordat HMS kon tegenscoren. SEC startte met gewijzigde opstelling. Jos van Rouwendaal ontbrak wegens ziekte. De aanval werd gevormd door John Derksen en Joop Abbel, met daar achter op het middenveld Rudi v.d. Broek naast aanvoerder Jan van Rees, Walter de Boer en John Westerveld. In de achterhoede werden laatste man Mark Timmer en voorstopper Jaap Holleman terzijde gestaan door Ruud van Rouwendaal en Hans Berkhof. De eerste kansen waren voor SEC. John Derksen kreeg enkele goede mo gelijkheden om de score te openen, maar hij kon de juiste richting niet vinden. HMS trok langzamerhand het initiatief naar zich toe en bouwde een overwicht op. Op het middenveld verspeelde SEC regelmatig de bal en ondanks een grote inzet van SEC kwamen de kansen voor HMS. In de 10e minuut wist Eric Heemskerk bij een doorbraak op het laatste moment een doelpunt te voorkomen en verder werd door onzuiver schieten van de HMS-voorwaartsen de blanco stand gehandhaafd. Toen na een half uur spelen via een snelle aanval op links een opening ontstond en Eric Heemskerk uitge speeld werd, kwam de bal voor het lege doel, maar Jaap Holleman zag toch nog kans de ingeschoten bal van de lijn weg te halen. De openingstreffer van HMS hing in de lucht en daarom was het verrassend dat SEC een voorsprong nam. Met nog vier minuten te spelen kreeg Jan van Rees op links de bal toegespeeld; een zuivere pass volgde op Walter de Boer, die vrij aan de rechterzijde liep. Hij nam de bal goed aan, omspeelde zijn tegenstander en haalde vervolgens hard en zuiver uit. De bal verdween kansloos voor keeper De Groot in de verste hoek. In de tweede helft kwam SEC zwaar onder druk te staan, maar de achter hoede bleef heer en meester. Met lange trappen ruimde Mark Timmer regel matig op, terwijl Jaap Holleman met uitstekend kopwerk zijn tegenstander geen kans gaf. De uitbraken van SEC werden steeds gevaarlijker; op rechts kwam Ruud van Rouwendaal vaak goed naar voren en speelde Walter de Boer een voor treffelijke partij door steeds aanspeel baar te zijn. Hans Berkhof ruimde koelbloedig en zuiver op zodat John Westerveld en Jan van Rees de druk op de achterhoed wat verder konden verlichten. Een goede uitval van John Derksen leverde niets op, omdat hij werd neer gelegd en de scheidsrechter gewoon liet doorspelen, maar het werd duide lijk dat HMS erg veel risico nam. Naarmate de tijd verstreek werd het aanvalsspel van HMS met minder overleg uitgevoerd en groeide Eric Heemskerk naar een steeds beter vorm, door vrijwel iedere inzet klem- vast onschadelijk te maken. Nadat een uitval via Walter de Boer en een schot van Joop Abbel nog net door keeper De Groot gekeerd kon wor den kwam SEC toch nog enigszins for tuinlijk aan het tweede doelpunt. SEC Al-Limvio Al 2-1 SEC startte de wedstrijd met 5 inval lers omdat er enkele spelers geschorst waren. Het elftal was nog niet erg op elkaar ingespeeld en na 20 minuten was er een misverstand in de SEC-ach- terhoede waarvan Limvio goed ge bruik maakte, 0-1. Dit was tevens de ruststand. Na de rust begon SEC meer aan te val len en dat resulteerde in de 60e minuut in de gelijkmaker van Paul Henkei, l-l. SEC bleef in de aanval en in de 80e minuut had dat weer resultaat. Uit een vrije trap van Houkes wist Paul Henkei weer met een kopbal te scoren, 2-1. Wedstrijdprogramma SEC-Jeugd zaterdag 19 maart 1983: C. J.V.V. Al - SEC Al aanvang 16.15 uur SOVA Al - SEC A2 aanvang 11.30 uur B-junioren V.V.Z.'49 BI - SEC BI aanvang 15.00 uur IJsselmeervogels B3 - SEC B2 aanvang 15.00 uur C-junioren: S.O.Soest C2 - SEC Cl aanvang 13.45 uur SEC C2 - K.V.V.A. C3 aanvang 15.00 uur D-pupillen: SEC Dl - Baarn Dl aanvang 13.00 uur Roda D3 - SEC D2 aanvang 12.00 uur Hoevelaken D4 - SEC D3 aanvang 11.00 uur S.O.Soest D5 - SEC D4 aanvang 11.00 uur E-pupillen SEC El - A.P.W.C. El aanvang 12.00 uur Spakenburg E4 - SEC E2 aanvang 12.00 uur F-pupillen: SEC F1 - A.P.W.C. Fl aanvang 13.00 uur SEC F2 - Amsvorde Fl aanvang 12.00 uur SEC F3 - Roda F6 aanvang 11.00 uur. Uitslagen SEC Jeugd zaterdag 12 maart 1983: A-junioren: SEC Al - Limvio Al 2-1 Hooglanderv. A2 - SEC 2 afgelast B-junioren Achterveld Bl - SEC Bl 0-1 SEC B2 - VVZ '49 B2 0-4 C-junioren: SEC Cl - V. V.Z.A. C3 1-0 SEC C2-K.V.V.A. C3 0-7 D-pupillen: SEC Dl-V.V.Z.A. Dl 3-3 SEC D2 - Hoogland D2 0-0 Roda D4 - SEC D3 2-2 V.V.Z.A. D3 - SEC D4 4-0 E-pupillen: SEC El - IJsselmeervogels E2 3-0 V.V.Z. '49 E2 - SEC E2 1-1 F-pupillen: SEC Fl-K.V.V.A. Fl 1-1 SEC F2 - C.J.V.V. F2 1-4 K.V.V.A. F5-SEC F3 0-1 Een aanval van SEC werd door een overtreding onderbroken. Vanaf de zijlijn werd vervolgens de bal door Jan van Rees goed voorgebracht in het strafschopgebied, waar tot ontzetting van de HMS-aanhang de verdediging over de bal heen trapte. Ruud van Rou wendaal, onverwacht in schietpositie, bleef kalm en schoot zuiver in (0-2 na 35 minuten). De wedstrijd leek beslist. HMS drong nog sterker aan en SEC verdedigde met man en macht. De vermoeidheid ging een rol spelen, maar HMS werd ook chaotischer in de aanval. Vijf minuten later kwam een nieuwe kans, toen Ruud van Rouwendaal een goed rush ondernam, maar net niet aan afronden toekwam. Even later viel de definitieve beslissing. Joop Ab bel kreeg op het middenveld de bal aangespeeld, trok keeper en verde diger nar zich toe en gaf vervolgens zeer beheerst de bal af aan de mee gekomen Rudi van de Broek, die niet faalde in de afwerking en de stand op 0- 3 bracht. In de resterende vijf minuten viel de spanning weg bij SEC. Daardoor kreeg HMS de gelegenheid tegen te scoren via laatste man Hennie v.d. Hoeven (1-3). De laatste aanval was echter voor SEC. Ruud van Rouwendaal bracht de bal goed op en gaf een uitstekende voor zet op Joop Abbel, die wel inschoot maar niet zuiver richtte, waardoor de bal net naast ging. Hiermee haaide SEC twee zeer kost bare punten binnen uit deze inhaal wedstrijd en kan de toekomst toch weer wat zonniger bezien worden. Volgende week, thuis tegen de Vesting, zullen opnieuw punten gehaald moeten worden om het verblijf in de vierde klas te kunnen prolongeren. De inzet waarmee gestreden werd was in ieder geval hoopgevend. DVS/Roel B's Juliana 10-2 Nadat de bekerwedstrijd tegen De Kluis in een verdiende 9-2 nederlaag was geëindigd moest DVS tegen Ju liana aantreden. DVS had keeper Gerrit Aalderink nu in de spits en Ro- bert de Boer in de goal en deze wisse ling was een succes. Vanaf het begin- signaal, werd er goed gevoetbald en met de regelmaat van de klok werd er gescoord. Bij de rust stond er 8-1 voor DVS op het scorebord (3x door Willem v.d. Meer, 3x door René Ribberink, lx door Gerrit v.d. Laan en de mooiste door Hennie Verwoerd) een pegel van 15 meter in de kruising. Dit doelpunt viel na precies 120 pogingen in de vorige wedstrijden. Na de rust werd de voorsprong veilig gesteld. Er werden weer veel kansen gemist en zo werd de eindstand bepaald, door doelpunten van René Ribberink en Hendrik-Jan de Boer, op 10-2. DVS/Roel B's Young Boys 3-1 Donderdagavond j.1. moest DVS aan treden in sportcentrum Bilthoven, waar werd gestreden om de 3e plaats te behouden. En met succes! DVS speelde wederom sterk, misschien nog iets te veel kansen missend, maar voor de rest werd er vanaf het begin tot het eind goed gevoetbald. Na tien minuten kreeg DVS een straf schop na een sliding van de keeper. Dit karwei werd door Gert Aalderink af gemaakt: 1-0. Hij is de nieuwe spits (ook wel genoemd "der Bomber uit de Lage Vuursche"). Eerst keepte hij, maar nu is hij als spits gecontracteerd. De oude spits, Robert de Boer, staat nu in de goal, want hij stopt de ballen beter dan dat-ie ze maakt. Na 15 minuten werd de stand gelijk, na dat Robert eerst een doelpunt had ver ijdeld. Via een sliding scoorde Young Boys tegen: 1-1. Vlak voor rust werd het 2-1, door topschutter René Rib berink. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft werd goed gevoet bald maar slechts één doelpunt ge maakt door René Ribberink, die de eindstand daarmee op 3-1 bracht. Voetbalprogramma Zaterdag 19 maart wz 14.30 uur VVZ - De Merino's 12.00 uur WZ 2 - Altius 2 13.30 uur DVS 3 - VVZ 3 11.00 uur FZO 2 - WZ 4 14.15 uur VVZ 5 - WOG 6 12.00 uur Stroe 6 - VVZ 6 SEC 14.30 uur SEC - Barneveld 10.00 uur SEC 4 - Altius 8 HEES 14.30 uur TOV - Hees 12.00 uur Hees 2 - Lelystad 2 14.30 uur Hees 3 - Bussum 3 14.30 uur Naarden 5 - Hees 4 SOESTERBERG 16.15 uur De Posthoorn - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - Candia 5 12.00 uur Soesterberg 3 - EFC 4 Zondag 20 maart S.O. SOEST 14.30 uur Zwaluwen Vooruit - Soest 11.30 uur Soest 2 - SDO 2 12.00 uur Soest 3 - De Vesting 2 11.30 uur Baarn 3 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - De Zebra's 4 14.30 uur Soest 6 - WOG 6 11.30 uur 's-Graveland 9 - Soest 11 9.30 uur Soest 12 - 't Gooi 10 9.30 uur Soest 14 - Soest 13 Dames 11.30 uur SDO - Soest SEC 14.30 uur SEC - De Vesting 11.30 uur Soesterberg 2 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Actif 3 14.30 uur LW 5 - SEC 5 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Utrecht 11.30 uur Soesterberg 2 - SEC 3 11.30 uur Baarn 4 - Soesterberg 3 11.30 uur Soesterberg 4 - Unitas 2 11.30 uur Soesterberg 6 - Celeritudo Dames 10.00 uur LVV - Soesterberg

Soester Courant | 1983 | | pagina 17