Programma 12984 TAXI KLOMP Bridgeclub O.N.I. bestaat 25 jaar Dames 1 Olympia terug naar derde divisie Dames Red Stars spelen niet Pupillen SVV door naar finale Ned. Kampioenschap Overtuigende winst Eemvogels op Viking: 2-7 BDC op constante wijze naar overwinning T HART B.D.C. Foto's, Scheidsrechters komen niet opdagen: Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg TEL Zaalprogramma 19 19 KAARTEN Op de lentedag van 1958 besloot een groepje bridge-enthouslasten de eerste bridgeclub in Soest op te richten. Voor dien werd er in Soesterberg reeds wat gebridged, maar in Soest was er nog geen vereniging die zich met dit kaart spel, waar men een leven lang niet op uitgestudeerd raakt, bezig hield. jan Ruterink, eerste voorzitter een groot animator pakte de zaak voortvarend aan. Via een geslaagde ledenwerf-actie werd Ontspanning Na Inspanning al snel een echte vereniging. Lid geworden van de Ned. Bridge Bond, werd er met verve deelgenomen aan een viertal competities van het dis trict Gooi en Ommeland. Met de groei van Soest nam het aantal leden toe, maar de beschikbare ruimte in de diverse opvolgende lokaliteiten bleef beperkt zodat er jarenlang een le denstop gehanteerd moest worden. Eerst nadat de B.D. Soest en de B.C. Eemland gevormd waren was er voor alle liefhebbers gelegenheid om zich in clubverband te ontplooien. Naast de vele lichamelijke sporten heeft de denksport bridge nu een sterke plaats in het Soester leven. Hoewel bij O.N.I. de gezelligheid zeker niet ont breekt en het sociale medeleven sterk is, heeft het wedstrijd/competitie-ele ment toch het zwaarste accent. De grote motor hiervoor was Mevr. Zwiers, die jarenlang als wedstrijd- leidster gefungeerd heeft. Het grootste wapenfeit uit die periode: het winnen van de landelijke Elffers beker. Nu geeft dit jubileum natuurlijk aan leiding tot een grote bridge-wedstrijd en deze zal gehouden worden op 19 maart in ,,De Borg." Het wordt een open tournooi voor viertallen en dit be looft nu reeds een 'Borg vol bridgers. De animo om bridge te leren en dit ook in verenigingsverband te gaan beoe fenen is groot, zodat de toekomst er voor O.N.I. zeker zonnig uitziet. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Soester Courant Van Weedestraat 47 A Soest VOLLEYBAL Het eerste damesteam van Olympia heeft door verlies tegen het op de onder ste plaats staande Orion van hun de gradatie een feit gemaakt. Het tweede team kwam dit weekeinde tot een ge lijk spel tegen het Hilversumse VIF. Van de heren had het eerste team dit weekeinde vrij. Het tweede team won weer. Nu was de verliezer het Bussum- se V&S; het werd 3-0. Heren V&S - Olympia 2 0-3 Er valt weinig over deze wedstrijd te melden. Vrij simpel wonnen de Olym- pianen de eerste 2 sets. De laatste set kwamen zij echter toch met 1-7 en 8-13 achter. Maar door foutloos spel wisten zij ook deze set met 13-15 te pakken. Verdiend gewonnen! Olympia 3 - Olly B 3-0 Het derde herenteam trad aan tegen hun naamgenoot uit Bussum. Het zou theoretisch een mooie wedstrijd moe ten worden daar de vorige wedstrijd gelijk eindigde. Dat viel tegen. Olly B speelde een zwakke wedstrijd waar door Olympia met simpel spel het Bus- sumse team helemaal wegspeelde. De eerste set werd dan ook eenvoudig met 15-8 gewonnen. Door veel middenaan- vallen en mooie combinatie werd de 2e set ook binnen gehaald, 15-4. De laatste set werd via een 1-8 achterstand toch nog met 15-9 door Olympia gewonnen Heren Olympia 4 - Keizer Otto 2 3-0 Uit de setstanden is het niet af te lezen maar toch heeft Olympia 4 een vrij eenvoudige overwinning behaald op Keizer Otto 2. Doordat Olympia 4 niet al te geconcentreerd aan deze wed strijd begon heeft Keizer Otto nog de nodige punten kunnen scoren. In de derde set werden er bij een 14-8 voor sprong allerlei variaties bedacht welke niet allemaal gelukten, waardoor Kei zer Otto nog terug kon komen tot 14-12 Olympia 5 - BG&SV 4 1-3 Olympia 5 speelde tegen het lager ge klasseerde BG&SV 4. De heren moesten deze wedstrijd winnen om aan het de gradatiespook te ontkomen, hetgeen niet gebeurde. De Olympianen verlo ren deze wedstrijden met 3-1. De eerste set konden de Olympianen de Baar- naars nog goed bijhouden, maar in een spannende slotfase trok BG&SV aan het langste eind 16-14. De tweede set begon Olympia zeer fa natiek en zette BG&SV onder druk. Ge volg een 2-1 voorsprong voor de oranje- zwarten. BG&SV kwam goed terug door stopfouten van Olympia, maar Olympia trok deze set op tijd naar zich toe 15-8. De derde en vierde set werd door slecht spel met veel stopfouten door BG&SV gewonnen. De heren van Olympia 5 zien het degradatiespook steeds dichterbij komen. Dames Ubbink Orion Olympia 1 De dames van Olympia moesten tegen het op de onderste plaats staande Ub bink Orion. Het was een wedstrijd met weinig hoogtepunten. De dames kwa men niet in hun eigen spel en Ubbink Orion kon zich helemaal uitleven. De paradepaardjes, die dit seizoen al een paar tegenslagen moesten incasseren, kregen weer een tegenslag. De dames zijn nl. definitief gedegradeerd naar de derde divisie. Maar als troost kre gen ze van twee trouwe supporters een degradatieroos aangeboden. Het was een terechte 3-0 overwinning voor Ub bink Orion. VTF - Olympia 2 2-2 Het tweede damesteam reisde afgelo pen zaterdag met een spelverdeelster af naar het Hilversumse VIF. Het werd een ongelukkige en slechte wedstrijd voor de dames van Olympia. De eerste set konden zij hun klasse niet tonen en werden ongenadig ingemaakt. 15-3. De tweede set kwamen de oranje-zwar ten goed terug en wonnen met 3-15. De wedstrijd was weer helemaal open. Beide teams waren aan elkaar gewaagd wat wel blijkt dat de derde set tot 8-8 gelijk opging. Helaas kneusde Olym- pia's enige spelverdeelster op dat ogen blik haar duim, waardoor het team ge dwongen was een ander systeem te gaan spelen,' wat natuurlijk aanpas singsmoeilijkheden gaf. Olympia ver loor deze set dan ook met 15-9. De vier de set moesten bij Olympia twee aan- valsters het spel verdelen. Hierdoor miste Olympia veel aanvalskracht wat problemen opleverde. Door goede mentaliteit en karakter wisten de Soester dames deze set verrassend met 16-14 te winnen. Wedstrijden voor de komende week Heren: 19-3. 17.00 uur Olympia 1 - Utrecht vc de Bunt' 19-3, 19.00 uur Olympia 2 - Set-Up De Bunt 18-3, 21.30 uur Spokers 3 - Olympia 3 Kerkelande H'sum 18-3, 21.30 uur SRB - Olympia 4 Grens paal Blaricum 17-3, 21.30 uur Olympia 5 - SVH 5 Beu kendal 17-3, 21.30 uur Olympia 6 - Vollkei 8 Beukendal 18-3, 21.15 uur Wilhelmina 4 - Olympia 8 De Koppel A'foort Dames: 19-3,15.00 uur Olympia 1 - Cito De Bunt 17-3, 20.15 uur Olympia 2 - AGAVS Beu kendal 16-3, 20.00 uur BG&SV -Olympia 3 De Trits Baarn 17-3, 21.30 uur Olympia 4 - Huizen 3 Beu kendal 17-3, 21.30 uur Olympia 5 - Servio Beu kendal 18-3, 20.00 uur Vollkei 9 - Olympia 6 De Koppel A'foort 17-3, 19.00 uur Olympia 7 - PSVA Beu kendal 18-3, 21.30 uur SVH 3 - Olympia 8 De Dissel Hooglanderveen BASKETBAL Van der Jagt HS1 - Bed Stars HS1:94-73 Afgelopen vrijdag reisde het eerste herenteam naar Rotterdam, waar het uitkwam tegen "Van der Jagt". Door omstandigheden beschikten de rood- witten slechts over zes man. Er werd begonnen met een 2-3 zóne verdediging, die toch te weinig greep had op de tegenstanders, die mede door het lengte-overwicht na de eerste 20 minuten een voorsprong hadden op gebouwd van 48-39. De tweede helft verliep op dezelfde manier. Mede door te weinig wissel spelers kon geen man-to-man gespeeld worden. De Rotterdammers wonnen tenslotte met 94-73. Red Stars JA 1 - Sparta JA 1: 69-70 De jongens-junioren moesten afgelo pen weekend een "dubbel" afwerken en die begon op vrijdagavond tegen het sterke Sparta uit Nijkerk. Met in het achterhoofd de spectaculaire één punts uit-overwinning begon men iets te nonchalant aan deze wedstrijd. Dat resulteerde in een achterstand van 7 punten. Na een time-out van trainer/coach Hans Römer begon het beter te lopen, maar men kon niet verhinderen dat Sparta met 11 punten voorsprong de thee kon gaan nuttigen. De tweede helft begon rustig. Lang zaam maar zeker werd er iets van de achterstand afgeknabbeld en Red Stars naderde tot 5 punten. Dit bleef de ver dere wedstrijd zo. Met nog 48 secon den te spelen gooiden de jongens er nog een schepje bovenop. Ze verloren in een zeer spannende eindfase met 69-70. Blaricum JA 1 - Red Stars JA 158-69 De tweede wedstrijd was een uitwed strijd tegen Blaricum. Met een goede start, waarbij de zóne-aanval redelijk werkte, begon Red Stars een voorsprong op te bouwen. Verdedigend liet men echter enige steekjes vallen, zodat de voorsprong niet verder uit kon groeien. Vlak voor de rust werd er echter met scherp geschoten, waardoor men met 8 punten voorsprong de rust inging. In de tweede helft kregen de Soesters een man-to-man tegenover zich, maar het bleek al snel dat deze niet al te veel inhield. Aanvallend werden er goede dingen gedaan door Red Stars. On danks het feit dat Feike wegens een blessure niet tot de bodem kon gaan controleerden de Soesters de wedstrijd en er werd met 11 punten verschil ge wonnen. Programma zaterdag 19 maart Beukendal: 17.00 uur Red Stars MBl-Dunckers MB 1 17.00 uur Red Stars MAl-Grasshoppers MA1 18.15 uur Red Stars JBl-Stoepie Shoo ters JB1 19.30 uur Red Stars JAl-Hoevelaken JA1 18.45 uur Red Stars DS1-AMVJ DS1 20.15 uur Red Stars HS3-Dunckers HS5 m Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde ureek. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant VOLLEYBAL Het was weer een goed weekend voor de volleybalvereniging SVV. Het ie damesteam versloeg de tegenstander, Sarto, op grandioze wijze met 3-0, en dat niet alleen de top-teams goede prestaties leveren is nu ook bewezen door de jongste speelstertjes van SVV. Tijdens de voorronden om het Neder landse kampioenschap eindigde het meisjesteam D2 als 4e in de poule en de meisjes van Dl konden de le plaats in nemen, waardoor ze nu in de finale uit mogen komen. Jeugd meisjes: SVV Dl - SVV D2 Het was een geweldige prestatie die de "mini's" van SVV leverden afgelopen zaterdag in Maarsenbroek tijdens het toernooi, de voorronden om het Ned. Kampioenschap, voor mini's. Het was een waar volleybalgeweld en een lust voor het oog, hoe de jeugd (tot 12 jaar) hun best deed om zo hoog mo gelijk te eindigen. De "jongedames" van SVV deden het erg goed en lieten zien dat dit "mini-volleybal' toch ook erg aantrekkelijk kan zijn. Met 4 van de 5 speelsters in het verkleinde veld, speelden de Soester meisjes 4 wedstrij den van elk 2 sets. Het meisjesteam D2 bleef ondanks haar goede inzet en vecht lust, steken op de 4e plaats terwijl Dl de le plaats van de poule innam. In de laatste wedstrijd moest SVV Dl het op nemen tegen SKV uit Wageningen, dat 1 setpunt meer had. Dat ook de zenu wen op dit niveau aanwezig zijn bleek ook nu. Het was een goede en spannen de wedstrijd die in de le set al vrij snel in het voordeel was voor SVV. Door de goede serve en opbouw die de Soester meisjes hadden, kreeg SKV weinig vat op het spel. SVV kon de set met 15-5 naar zich toe halen. In de 2e set was SKV de zenuwen wat meer de baas en kwam goed terug. SVV bleef echter ook nu rustig hun spel spelen als gerouti neerde speelsters en leken geen of wei nig last te hebben van alle spanningen. Grote inzet en vechtlust, weer 'n goede opbouw en serve. En ondanks dat SKV goed tegenstand bood kon SVV ook de ze set winnen met 15-13. Hierdoor was de le plaats voor SVV een feit. Een ge weldige prestatie van de "jongeda mes" Edith van Breukelen, Irene v.d. Lugt, Bianca Brons, Mariette v.d.' Brink, en Daniëlle Stam, onder leiding van hun coach Tineke v.d. Brink. Op 16 april a.s komen de meisjes uit in de finale te Arnhem. le divisie dames: SVV 1 - Sarto/Pellikaan 3-0 De dames van SVV 1 boekten zaterdag in De Bunt een geweldige overwinning op Sarto. SVV kwam in veranderde op stelling en speelde het 1-5 systeem. In de le set bleek al snel dat dit een goed zet was van de trainer/coach Rob Rombout. De pass van SVV, die in dit systeem erg belangrijk is, was erg zui ver en gaf de mogelijkheid om de aan val verrassend uit de voeren. Ook het blok en de achterveld-verdediging fun geerden erg goed, zodat de gasten wei nig kans kregen. De set ging met 15-5 naar SVV. In de 2e set was Sarto erg fanatiek en bood veel weerstand, waardoor er spannende rally's ontstonden. SVV bleef echter komen met keiharde smashes vanaf de 3 meterlijn, die de verdediging van Sarto aan het wan kelen brachten. Ook de serve van de onder controle te krijgen. Bij SVV bleef het goede spel en ook nu moest Sar to de eer aan SVV laten, 15-9. In de 3e set was het weer SVV dat het heft duidelijk in handen hield 15-7. Een welverdiende overwinning voor SVV. 2e divisie dames: SVV 2 - PVC/Blokkeer 1-3 Het 2e damesteam kon ook nu geen winst boeken, al speelde het toch weer beter dan de laatste weken. Al in de le set bleek dat SW veel moeite had met het spel van PVC en de dames keken al snel tegen een achterstand van 2-12 aan. De Soester dames hadden veel moeite met de stop. Toch kwamen de dames goed terug. Maar al vocht SVV nu erg goed en verbeten, PVC won de set, 7-15. In de 2e set kreeg ook SVV het ritme te pakken en de strijd ging gelijk op. Dan weer een zwakke stop waardoor de op bouw weer wankelde. SVV kon niet scoren, 9-15. Dat de dames de moed niet opgaven bleek in de 3e set. SVV zette alles op alles. Het achterveld was nu wel goed gesloten en de pass en aanval kwamen er nu beter uit. Nu was het PVC dat moest afhaken, 15-9. Door deze winst was er weer hoop in de gele deren. PVC liep in de 4e set erg hard van stapel en SVV moest de achter stand van 1-8 zien weg te werken. De Soester dames kwamen wel goed terug, maar ook nu was de achterstand te groot. PVC maakte met 9-15 een eind. KORFBAL Voor de laat9te wedstrijd van de zaal competitie moesten de Soester korf ballers naar Amerongen om daar te spelen tegen Viking uit Wijk bij Duur stede. Bij winst zou alsnog de derde plaats worden veroverd; een prestatie die de stoutste verwachtingen zou overtreffen. Van het begin af aan heeft de Eemvogelploeg gewerkt aan een overwicht en uiteindelijk werd dan ook met 2-7 gewonnen. Vooral de start mocht er zijn. Wim van Rheenen kegelde in de allereerste mi nuut al van grote afstand een bal in de korf. Viking kwam echter langszij door goed aanhoudend aanvalsspel. Het vergde veel energie van de Soester ploeg om het tempo bij te houden. Vooral de trefzekerheid bij de Eemvo gels leverde een verdiende en comfor tabele voorsprong op. Na tien minuten scoorde Leendert van den Berg van zeer grote afstand en een slim spelende Agnes Kraaikamp verschalkte haar te genstander onder de korf en benutte de kans, 1-3. Na een kleine 20 minuten spelen was de kléine maar watervlugge Wim van Rheenen veel sneller dan zijn tegen stander zodat hij uit een doorloopbal de vierde Eem vogeltreffer kon noteren. Vlak voor de rust moest Marga van de Hoed met een enkelblessure het veld verlaten. Zij werd vervangen door de goed spelende Claudia Touwslager. Net voor het verstrijken van de eerste helft kreeg Viking nog een strafworp te nemen die feilloos werd benut, 2-4. In de tweede helft had het tweede aan- valsvak van Eemvogels grote moeite met het benutten van de kansen. Pas na ruim 12 minuten spelen wist Ton Kraaikamp vanaf de middenlijn te sco ren. Een knappe aanvalsopbouw werd via goed aangeven van Netty Friebel afgerond door de doorgebroken Ton Kraaikamp, 2-6. De wedstrijd was hiermee beslist en alleen voor de statistiek geldt nog de mooie afstandstreffer van Jan van de Kuil, waarmee de Eemvogels een verdiende 2-7 overwinning behaalden. Met deze winst komt men op de derde plaats en dat mag even verrassend als goed ge noemd worden en het belooft tegelij kertijd veel voor de tweede helft van de veldcompetitie. Eindklassering in de klasse van de Eemvogels: 1. Tiel 14-22 2. Victum 14-22 3. Eemvogels 14-18 4. ESDO14-18 Daarna volgt een groot gat en de rij wordt vervolgens afgesloten met het degraderende Ter Leede, dat uit 14 wedstrijden geen enkele punt behaal de. Hoewel de Eemvogel-junioren afgelo pen zaterdag verloren van T.Z. werd er uiteindelijk een zeer verrassende der de plaats gehaald. T.Z. was de terechte winnaar. Na allereerst 0-2 achter te hebben ge staan, was het Edwin Touwslager die de ploegen op gelijke hoogte bracht. De volgende wapenfeiten waren eveneens voor de ploeg uit Maartensdijk zodat de ruststand werd bepaald op 2-5. Het leek verloren maar Eemvogels kwam goed terug. Allereerst scoorde Claudia Touwslager 3-5, waarna de vooral onder de korf sterk spelende Rien Kraaikamp Astrid Doornekamp op de wenken bediende, waaruit Astrid feilloos scoorde, 4-5. T.Z. liep echter opnieuw uit waarna het opnieuw Edwin Touwslager was die voor de Eemvogels scoorde. Een straf worp van Karin van Lierop bracht de ploegen zelfs nog op gelijke hoogte. Het was slechts van korte duur want T.Z. trok aan het langste eind en won ver diend met 6-0. De Eemvogeljeugd was de BIKO-jeugd duidelijk de baas, zo won de ql met 1-0 door een doelpunt van Christa Lijfe- ring en het meisjesteam won met 2-0 door twee doelpunten van Kathja Rauch. De cl verloor ondanks goed verdedigend spel met 1-0 van Olympia en de b-aspiranten kwamen er niet aan te pas tegen T.Z. Uit een strafworp redde Ad Middelkoop de eer, zodat er met 5-1 werd verloren. Zaterdag staat alleen op het programma de uitwed strijd van Eemvogels 1 tegen Activitas en dat is dan weer de eerste wedstrijd op het veld. Een scène uit de wedstrijd van het SVV-dames-2-team tegen PVC/BIok- keer. Foto: Goos van der Wilt 2e klasse dames: SVV 6 Keize Otto 2 3-1 Het zesde damesteam van SVV boekte ook een mooie overwinning. In de le set was SVV nog niet zo op dreef en moest de set aan de gasten laten. In de 2e set liep alles veel beter. De aanval kwam er beter uit. SVV won de set. Ook de 3e en 4e set waren voor de Soester dames. Een verdiende 3-1 overwinning voor het zesde, dat bijna onderaan staat en alles op alles moet zetten om niet te de graderen. 3e klasse dames: SW7-BG&SV33-0 De dames van SVV 7 wonnen de wed strijd tegen het Baarnse team met grote regelmaat. In de le set bleek al dat SW weinig moeite zou hebben met het team dat bijna onderaan staat in de poule. De opbouw van SW was erg goed en ook de aanval werd zeer gevari eerd uitgevoerd. BG&SV kon geen vat krijgen op het spel en moest de set met 15-4 aan SVV laten. Ook de 2e en 3e set waren snel tot winst gebracht. Ook nu kon het Baarnse team niet tot een hogere score komen, 15-4. Een over winning behaald door goede inzet en samenspel. Verdiend dus. 3e klasse dames: SVV 9-Vollkei 81-3 Het negende damesteam kon niet meer dan 1 set winnen in de wedstrijd tegen het hooggeplaatste Vollkei. SVV was in het begin goed opgewassen tegen de Amersfoortse dames, maar de boven- handse techniek liet vaak te wensen over. Doordat dit vaak werd bestraft werd SVV onzeker en de fouten bleven niet uit. Door goed weerstand bieden konden de dames van SVV het de Voll kei dames nog erg moeilijk maken. He laas niet moeilijk genoeg en de over winning was uiteindelijk voor Voll kei 1-3. Distriksklasse heren SVV 1 - Harderwijk 2 0-3 Ook het le herenteam van SVV moest wederom verlies incasseren. In de le set probeerde SVV van alles maar door de vele stopfouten werd de op bouw niet wat er van verwacht werd. Harderwijk speelde beheerst. Ook in de 2e set was het de verdediging die het erg moeilijk had. Ook de aanval kon niet zuiver worden voorbereid. Ook de ze set was voor de gasten. In de 3e set was SVV nog hoopvol maar het enthou siasme zwakte gaandeweg af. Na wat laatste pogingen moest SVV ook nu een setwinst uit handen geven, 0-3. 2e klasse heren SVV 5 - Spokers 1-3 De laatste kans om nog punten te ma ken liet SVV 5 lopen door met 1-3 van Spokers te verliezen. In de le set was SVV goed op dreef. Goede opbouw en aanval van beide kanten zorgde voor leuke rally's. SVV kon net niet de set pakken, 11-15. De 2e set werd pas in een laatste spannende eindfase beslist en nu was het SVV dat de langste adem had, 16-14. De illusie om l of 2 punten te pakken werd snel teniet gedaan. Spo kers pakte de laatste 2 sets met ruime cijfers 6-15, 6-15. Erg jammer voor he ren vijf die nu zeker zullen degraderen. Wedstrijden voor de komende week Donderdag 17-3dames SVV 3 - ASVD Beukendal 19.30 uur Keizer Otto - SVV 4 Naarden SVV 8 - Devu Beukendal 19.00 uur Heren: Keizer Otto - SVV 2 Naarden SVV 3 - GVC 2 Beukendal 20.15 uur SVV 4 - Salvo 2 Beukendal 20.15 uur Vrijdag 18-3: dames: Oberon 2 - SVV 6 Weesp Zaterdag 19-3: dames: Rust Roest - SVV 1 Eindhoven Delta Lloyd/amvj - SVV 2 Amstelveen Odis - SVV 5 Kortenhoef Heren: Unicornus - SVV 1 Bunschoten Voleem - SVV 5 Eemnes Zaterdag 19 maart 1983 08.15 -12.30 uur NeVoBo volleybal 15.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 20 maart 1983 10.00 -18.00 uur BDC handbal Zaterdag 19 maart 1983 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal 21.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 20 maart 1983 10.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 19 maart 1983 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 20 maart 1983 10.00 -15.00 uur Selby badminton HANDBAL Nog slechts 3 wedstrijden resten BDC tot het einde van de competitie. On danks het feit dat BDC zich ook voor het seizoen '82-'83 weer gehandhaafd heeft voor de eerste divisie was er te gen het Twentse Enschede toch nog eer te behalen. Door vooral in de begin fase geordend handbal te spelen wist men de zege op overtuigende wijze veilig te stellen. De verdediging zat goed dicht, terwijl de aanvallers Paul van de Deysel en Ralph Christiani erg schotvaardig waren. BDC-Enschede 28-17 In aanvallend opzicht moesten de Soeste- naren d.m.v. snel baltransport en het inzetten van wissels de Twentse ver dediging opentrekken. Hiervan was in de beginfase geen sprake. Ondanks het feit dat BDC van meet af aan probeer de door georganiseerd aanvalsspel tot scoren te komen wisten de gas ten hun gelederen op afdoende wijze te sluiten. Via 2 uitgespeelde aanvallen probeerden zij aan de leiding te komen. Het was echter beide keren keeper Edwin Zoetelief die de inzetten wist te keren. Na 4 minuten spelen was het BDC dat voor de eerste maal via Paul van de Deysel aan een 2-1 voorsprong kwam. Vanaf dit moment verliep het aanvals spel van BDC vlekkeloos. Via 2 snelle tegenaanvallen en 2 uitgespeelde syste men zette zij Enschede na 10 minuten spelen op een 6-2 achterstand. Peter Stoelenga ging in de 14e minuut alleen op de keeper af en probeerde deze met een lob uit te spelen. Zijn inzet beland de echter achter het doel. In de break- out hield hij het hoofd wel koel. Hij bracht de gastheren met nog 9 minuten te spelen in de eerste helft op een rian te 11-5 voorsprong. Jammer genoeg verslapte de BDC ver dediging in deze fase. Het bijzonder zwak spelende Enschede kon daardoor onnodig scoren. Gelukkig waren er Paul van de Deysel, Ries Smeeing, Ralph Christiani en Cleem Diemers die de schade in de aanval herstelden. Bovendien wist de uitstekend keepen de Edwin Zoetelief maar liefst vier maal de inzet van vrijstaande Ensche- de-spelers te keren. Ondanks dat BDC met een verdiende voorsprong van 14-6 gingen rusten had er zeker gezien het spelbeeld een grotere voorsprong in gezeten. Door het inzetten van een nieuwe spe ler probeerden de Twentse gasten een ommekeer te forceren. BDC liet zich hierdoor niet inponeren. Het waren Cleem Diemers tweemaal en Paul van Deysel die het verschil tussen BDC en Enschede op 10 doelpunten brach ten. Even leek het erop dat de bluf van de gasten zou slagen. Via 2 snel le tegenaanvallen en 1 break-out brachten zij de stand na 8 minuten spe len in de tweede helft terug tot 17-11. Tot genoegen van het aanwezige pu bliek werden fraaie aanvallen omge zet in spectaculaire doelpunten. De makers hiervan waren Ries Smeeing en Ralph Christiani drie maal. Hier door kwam BDC met nog 7 minuten te spelen op een 24-15 voorsprong. Via Hans Hom en Cleem Diemers werd een verdiende zegen bewerkstelligd van 28-17. Daar de competitie door het kampioenschap van Hellas gespeeld is zullen de Soestenaren proberen de 4e plaats te behalen. Hiervoor zal men dan de laatste 2 wedstrijden moeten winnen. In de uitwedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Aalsmeer lijkt dat geen al te zware opgave. De laatste thuiswedstrijd tegen het Hengelose Hercules is een veel zwaardere opga ve. Dames- en heren junioren gepromo veerd Voor het BDC kamp waren er afgelo pen zondag 2 bijzondere gebeurtenis sen te vieren. Zowel de dames-junioren als de heren-junioren zijn gepromo veerd naar de regionale jeugdklasse. Deze zware jeugdafdeling staat borg voor een goede opleiding van de jonge talentvolle spelers naar de vertegen woordigende eerste teams. De Heren junioren spelen volgende week zondag thuis in sporthal Beukendal in Soest. De Dames-junioren reizen af naar Aals meer waar zij tegen de gelijknamige ploeg spelen na de wedstrijd van heren senioren 1. Dames BDC HMS 12-9 BDC-dames heeft na 3 weken rust wedstrijd. Zij sloten de wedstrijd af met een 12-9 overwinning op de dames van HMS uit Utrecht, maar van goed handbal was geen sprake. Er stond deze wedstrijd weinig meer op het spel. Door het wegvallen van HVS is voor HMS het degradatie-ge- vaar geweken. Maar toch kenmerkt een wedstrijd tussen deze twee rivalen zich altijd door de inzet en de wil om te winnen. Bij BDC was dit vooral in de eerste helft ver te zoeken en de da mes uit Utrecht, gesteund door een eigen publiek, gingen fanatiek van start. Helaas voor HMS wisten zii de kansen niet te benutten en pas na 12 minuten spelen werd het 1-0 voor de Soester dames, doordat Ria v. Dijk een strafworp benutte. HMS maakte 1 minuut later de stand gelijk: l-l. Op dat moment kwam BDC even onder de druk van HMS uit en kon uitlopen tot een 4-2 stand. Helaas was daarmee al het kruit van de Soester dames in de eerste helft verschoten, in tegenstelling tot de dames in Utrecht, die op dat moment op schot kwamen en de ruststand op 4-6 in hun voordeel brachten. BDC begon de tweede helft gemoti veerd en liet het publiek zien dat ze toch nog handballen kunnen. Geeske van Engelenburg en Ria v. Dijk brach ten de stand op 6-6, waarna BDC uit kon lopen tot 10-6 na 13 minuten spelen in de tweede helft. De handbalsters uit Soest wisten het hoofd koel te houden, ook bij enkele dubieuze beslissingen van de beide scheidsrechters, die BDC toch wel sterk benadeelden. De einduitslag werd 12-9 in het voordeel van de Soester dames. Doelpuntenmaaksters voor BDC Ria v. Dijk 6 maal, Ria v. Duuren 3 maal. Ada v. Hal 2 maal en Geeske van Enge lenburg l maal. Volgende week spelen de dames de laatste wedstrijd van dit zaalseizoen in Emmen. De strijd moet worden opgenomen tegen E. en O. Aanvang 13.30 uur. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting O Handbal vereniging W'edstrijdprogramma zondag 20 maart Thuiswedstrijden in sporthal Beukendal Meisjes adsp. 1 10.00 uur BDC - Spor'ing Jongens adsp. I 10.50 uur BDC - St/HMS Dames jun. 3 11.40 uur BDC 3 - Celeritas 2 Heren jun. l 12.30 uur BDC 1 Break-Out Promotie regio Danies jun. 2 14.45 uur BDC2-RHC Dames sen. 4 15.35 uur BDC 4 - HHC 3 Heren sen. 3 16.35 uur BDC 3 - UD 5 Uitwedstrijden zondag 20 maart Meisjes adsp. 2 10.00 uur HHC 3-BDC 2 Welpen 10.00 uur SHVU - BDC Meisjes pup. 3 10.50 uur Laren 3 - BDC 3 Jongens pup. 1 10.50 uur Schalkwijk - BDC 1 Meisjes pup. 2 11.40 uur Limvio - BDC 2 Meisjes adsp. 3 11.40 uur Laren 3 - BDC 3 Meisjes pup. 1 12.00 uur SDO - BDC 1 Jongens pup. 2 13.20 uur Neyenrodes - BDC 2 Dames sen. 1 13.30 - Haka E-O - BDC Heren sen. 1 14.30 uur Aalsmeer 2 - BDC Dames jun. 1 15.45 uur Aalsmeer - BDC Vrij zijn: Dames sen. 2 en 3 Heren ser.. 2 en Heren jun. 2.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19