Finale Onderlinge Wedstrijden "De Springbokken" Duinbak-kwartet stal show bij dressuurwedstriid in 'Eldorado' 'Eemland' sloot schaatsseizoen af 4e Kampioenschap van Duinkikkers heren 2 neemt vaster vorm aan Goede prestaties S.O. Soest- atleten in Alphen aan de Rijn Opnieuw avond-fiets driedaagse in Soest Sportstichting Baarn start Baarnse Fietsvierdaagse Runnerscup bij S.O. Soest RUITERSPORT SCHAATSEN Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant GYMNASTIEK ZWEMMEN/ WATERPOLO Toestemming behendig- heidsrit DAMMEN Onderlinge competitie Damvereniging Soest MOTORCROSS Uitslag Jeugdcross ATLETIEK 24, 25 en 26 Mei a. s. Toestemming wieier- ritten FOTO'S, Soester Courant Nederlands record voor Sidney Teeling in skimarathon ATLETIEK S.O. Soest-atleet vooraan 21 Soester Courant van woensdag 16 maart 1983 21 Marjan Dobben, Reglna Luytelaar Chrlstiaan de Ruig en Rlchard de Gier. gaven een show waar menigeen nog wat van kon leren. Onder leiding van Ineke Meesters hebben de jongelui een en ander binnen één week ingestu deerd, wat toch geen geringe prestatie is. De Bak was bijzonder mooi aangekleed met bloemstukken, gemaakt door Mary van Marle, met bloemen geschon ken door Firma van Oest. Het wedstrijdgebeuren begon zater dagmiddag met 53 pony's. Zeer fa- natiek werd er gestreden. De pony's zagen er allemaal bijzonder verzorgd wuit, wat een compliment waard is. De uitslag is als volgt N-proef: 1. Josje Meesters, Misty; 2. Annemiek Meesters, Misty; 3. Patrick Zoetelief, Rawhide; 4. Susan Radema- "ker, Mave. B I: 1. Chrlstiaan de Ruig, Bart je; 2. Wilma de Ruig, Bartje; 3. Richard de Gier. Norman; 4. Stefan Zoetelief, Rawhide; 5. Regina Luytelaar, Pin keltje, ex equo Evelien Rensenbrink. Mustang; 7. Annemiek Meesters, Misty. L I: 1. Christiaan de Ruig, Bartje; 2. Wilma de Ruig, Bartje; 3. Regina Luy telaar, Pinkeltje; 4. Evelien Rensen brink, Mustang. De sponsor van deze avond van Auto Taxi Tax, reikte de prijzen uit. Na het dankwoord van de heer Van Duinker ken aan de jury, de heer Hartendorp uit de Hollandsche Rading en aan de ringmeester, de heer de Gier, werd deze avond besloten. Zondagmorgen om 9.30 uur was het Luctenne van Broekhuizen die als eer ste van de 53 in de ring verscheen om te beginnen met de B 2 voor paarden. De heer Danvers uit Groenekan kon om 17.00 uur de volgende uitslag be kendmaken: B 2:1. Olga Wit. Den Treek. 2. Els de Graaf, Paardencentrum. 3. Kyra Labardie, Duin bak. 4. J.d e Graaf, Paardencentrum. 5. Christiaan de Ruig, Duinbak. 6. Mevr. Van Ing, Den Treek. L2:1. Jolanda Hutten, Stal Borst. 2. Heine Buis, Eldorado. 3. Olga Wit, Den Treek. 4. Regina Luytelaar, Duinbak. B 4:1. Olga Wit, Den Treek. 2. Marjan Dobben, Duinbak. 3. Edith Kooy, Huizen. 4. Els de Graaf, Paardencentrum. 5. Stefan Zoetelief, Duinbak. 6. Marleen Westeneng, Utrecht. M2:1. Ineke Meesters, Duinbak. 2. ex equo Martha Hutten, Stal Borst. 3. Edith Keyzer, Huizen. 4. Els Keyzer, Huizen. Vermeld moet nog worden dat Heine Buis le is geworden in de B 4. maar dat hij gediskwalificeerd moest worden omdat zijn paard peesbeschermers had. Nadat de sponsors (Ijzerhandel Hooyer, Garage Beyer, Kleinegris Assurantiën, Bas van de Hoef groente en fruit en de Firma Fugers) waren bedankt werden er bloemen uitgereikt aan de dames van het team van de Duinbak, die ervoor hadden gezorgd dat alles goed verliep. Speciale dank ging uit naar de heer de Gier, die ervoor zorgde dat de deel nemers vlot in de ring verschenen. Nadat het bestuur van stichting "El dorado" het team van de Duinbak had bedankt voor de organisatie werd deze dag afgesloten. Op 4 maart zijn in Utrecht de junioren C D-wedstrijden van de schaatsvereni ging Eemland verreden, waarbij veel persoonlijke rekords gevestigd werden. Petra Olthof reed de 1000 mtr. in een persoonlijke rekordtijd van 1.55.5 min. en de 1500 mtr. eveneens in een per soonlijk rekord van 3.01.0 min. Janneke Leber reed ook op beide af standen een persoonlijk rekord, nl. de 1000 mtr. in 2.02.1 min. en de 1500 mtr. in 3.06.0 min. Jolanda Los noteerde op de 1000 mtr. 1.54.3 min., ook voor haar een persoonlijk rekord en de 1500 mtr. in 3.02.3 min. Henk Hagen kwam na een val op de 1000 mtr. tot een tijd van 2.03.3 min. en reed een persoonlijk rekord op de 1500 mtr. in 2.42.5 min. Op 6 maart reed Jolanda Los tijdens B-C-junioren wedstrijden de 500 mtr. in 54.7 sec. en de 1500 mtr. in 3.02.0 min. Jan v. Maanen realiseerde op de 500 mtr. een tijd van 53.3 sec. en eindigde de 1500 mtr. in 3.00.9 min. Edwin v.d. Heijden noteerde op de 500 mtr. een tijd van 55.4 sec. en reed op de 1500 mtr. een persoonlijk rekord van 2.56.2 min. Henk Hagen reed de 500 mtr. met val in 70.4. en de 1500 mtr. in 2.51.3 min. Hiermede is het schaatsseizoen '82/'83 voor junioren teneinde. Als afsluiting wordt nog een marathon gehouden, welke niet aan leeftijd gebonden is. De deelnemers moeten zich persoon lijk inschrijven. Als zondagavond het startschot valt zullen ongetwijfeld eni ge Eemlanders aan de start verschij nen. Op 8 en 11 maart werden de baankam- pioenschappen allround verreden. Bij de heren senioren kwam Hans Kaats aan de start en reed een 500 mtr. in 42.6 sec. en een 3000 mtr. in 4.42.4 min. Ron Ottenhof reed de 500 mtr. in 43.3 sec. en noteerde op de 3000 mtr. een tijd van 4.44.4 min. Bert v.d. Weerd kwam op de 500 mtr. tot een tijd van 43.2 sec. en reed de 3000 mtr. in 4.54.4 min. Bij de dames reed Yvonne v.d. Lien- den de 500 mtr. in 46.8 sec. en de 3000 mtr. in 5.24.0 min. Op de 2e dag ging de 1500 mtr. voor haar in 2.27.8 min. Hiermee is zij in het totaal 4e geworden. De 2e dag voor de heren verliep jam mer genoeg niet vlekkeloos. Hans Kaats kwam in verband met een eerder opge lopen blessure niet aan de start. Ron Ottenhof eveneens geblesseerd kwam wel aan de start, maar moest al gauw de wedstrijd staken. Bert v.d. Weerd tenslotte heeft de 1500 mtr. afgelegd in een tijd van 2.13.8 min. en reed de 1500 mtr. in een voor hem zeer goede tijd van 8.16.8 min. wat een persoonlijk re kord betekende van 12 sec. Foto: Goos van der Wilt De voorronden van de onderlinge wed strijden van de Algemene Gymnastiek vereniging "De Springbokken" hebben ook dit jaar, als gebruikelijk, plaats ge vonden gedurende de maand februari in de verschillende zalen in de gemeen te Soest. Daar is hard gewerkt om uit te maken wie per groep de zes beste leden waren en daardoor gerechtigd om deel te nemen aan de finale. Zaterdag 12 j.1. was het zover. Om 13.30 uur waren alle finalisten verzameld in de sporthal "Beukendal," om in een spor tieve ontmoeting met alle leeftijdsge noten te strijden voor de hoogste plaats op het platform. De voorzitter, de heer P. Ekel, opende de middag, wenste de deelnemers veel succes en het talrijke publiek een aan gename middag. Zaterdag j.1. moest het heren 2 team van de Duinkikkers evenals vorige week - naar Zaandam; ditmaal werd gespeeld tegen het in de onderste re gionen vertoevende Nereus 4. De thuiswedstrijden tegen deze vrij jon ge spelers was destijds gewonnen met 20-3; reden waarom de Duinkikkers met een enigszins gerust hart deze wedstrijd tegemoet konden zien. De ploeg, al bijna vaste klant in het Zaan- se zwembad "De Slag", werd voor de wedstrijd kort en geïnstrueerd door coach C. Thie. De eerste periode begon vrij aardig voor de Duinkikkers. Reeds na enkele spelminuten moest een speler van de tegenstander 45 seconden de kant op zoeken. Wim Hengeveld kon toen in de ze man-meer-situatie de score openen. Reeds toen bleek dat de Duinkikkers- ploeg sneller was dan de tegenpar tij. Nadat nog twee keer uitgebro ken kon worden via de vleugels werd als eindstand van deze periode 0-3 op getekend. De tweede periode begon met een blik semactie van aanvoerder Bert van de Weyer. Onder luide kreten wist hij het Vierde doelpunt te scoren. Al kort daar na kon Robin Breij een door Hans Ver- meij voortreffelijk aangespeelde bal in een doelpunt omzetten. Ten gevolge van een misverstand tussen een aan tal Duinkikkers wist de tegenpartij de eer te redden. Dit werd vrijwel direct weer rechtgetrokken door Willem ten Brinke, die de score op 1-7 bracht, ïn de derde periode werden er liefst fceven doelpunten gescoord, waarvan slechts één door de tegenpartij. Van de overige zes kwamen er drie voor reke ning van Hans Vermeij, waaronder twee uit strafworpen. De stand na deze periode was 2-13. In de laatste periode verkeerden de Duinkikkers al gedeeltelijk in een over winningsroes, waardoor veel doelrijpe kansen werden gemist. Hans Ver mei) was zelfs zo vriendelijk de tegen- Partij aan een strafworp te helpen. De laatste vier doelpunten kwamen even wel weer voor rekening van de Duin- kikkers, zodat de eindstand van de zo veelste succesvolle wedstrijd 3-17 werd. De score in de wedstrijd was als volgt: Wim Hengeveld 5; Willem ten Brinke en Hans Vermeij beiden 4; Bert van Je Weijer en Robin Breij elk 2. De volgende wedstrijd wordt op 27 a.s. gespeeld in De Trits te Baarn, «gen De Ham in. Deze ploeg hand- B- en C-limietwedstrijden In Leusden werden de B-limieten ge zwommen en een week eerder in Maars- senbroek de C-limieten. Aan beide wedstrijden nam een aantal Duinkik kers deel. Zij zwommen van zeer goed tot zeer matig. In totaal werden 26 per soonlijke records gezwommen en wer den 3 clubrecords verbeterd. Goede tijden werden vooral gemaakt door Axel de Zoete, die de 100 meter vlinderslag zwom in een tijd van 1.15.7 en hiermede de eerste plaats en het A- limiet behaalde én bovendien het club- record verbeterde. B-limieten werden gehaald door Xan- der Bremer, rugslag 100 meter in 1.38.7 (3e); Erwin Overgoor, 100 meter vrije slag in 1.17.7 en Steven Uyland, 100 meter vlinderslag in 1.29.6 (2e). De laatste verbeterde ook het clubrecord. Barbara Schippers zwom 100 meter schoolslag in 1.32.4, eveneens een ver betering van het clubrecord. De overige uitslagen waren: 100 meter rugslag Sebastiaan Borsje 1.44.3 Anuschka Spelbos 1.43.7 Antonio van de Hengel 1.35.8 100 meter schoolslag Anuschka Spelbos 1.53.2 Marco Brons 1.43.5 Petra Rademaker 1.50.7 Sebastian Borsje 1.56.3 Ralph Hillebrand 1.25.2 Axel de Zoete 1.28.2 100 meter vrije slag Susan van de Hengel 1.27.8 Marco Bremer 1.25.5 Lauret Uyland 1.27.6 Sonja Fugers 1.24.9 Arjon Stalenhoef 1.24.4 René van Walsem 1.16.8 Annet de Kiewit 1.14.9 CoenBeijer 1.17.6 Ronald Smits 1.09.9 100 meter vlinderslag Susan van de Hengel 1.42.1 Lauret Uyland 1.43.0 Sonja Fugers 1.47.7 Barbara Schippers 1.44.2 Annet de Kiewit 1.38.3 Marco Bremer 1.43.1 Erwin Overgoor 1.39.0 Arjon Stalenhoef 1.38.8 René van Walsem 1.47.4 Coen Beijer 1.23.4 Ronald Smits 1.16.9 Ralph Hillebrand 1.29.6 Sandra Uyland 1.34.6 zien op de vierde plaats van de rang- 1^;'De Duinkikkers zullen die wed strijd dus weer de steun van de sup porters nodig hebben. De Zeister Autosport club "De Slotrid- ders" mogen op 24 april en 17 septem ber op de taxi-banen van de vliegbasis Soesterbergbehendlgheidswedatrijden voor personenauto's houden. Opnieuw een grote opkomst de afgelo pen week bij de wedstrijden voor de onderlinge competitie van D.V.S. Na pl.m. 15 wedstrijd-avonden lijken de kaarten algeschud. De koplopers scoorden allemaal voldoende om zich te handhaven en voor de resterende wedstrijden zullen de achtervolgers heel goed moeten spelen om zich bij de kopgroep te nestelen. De eerste 10 van de A-Groep: 1. J. J. den Os 16-27 2. P. Rommens 15-19 3. M. A. v. Heiningen 12-18 4. Chr. Bakker 11-17 5. H. Oostenrijk 14-17 6. R. Damen 15-17 7. M. Lambrechts 15-17 8. C. v. Oosterom 12-14 9. W. E. Meijerink 15-14 10. A. v. Oosterom 12-13 Uitslagen A-Groep vorige week: P. Rommens - E. Davelaar 2-0 W. E. Meijerink - J. v. Vuurden 1-1 R. Damen - C. v. Oosterom 1-1 Chr. Bakker - M. A. v. Heiningen 1-1 M. Lambrechts - H. Oostenrijk l-l E. Veerman - G. P. Kwakernaat 1-1 J. Riewald - E. Spiegel 2-0 A. v. Oosterom - J. J. den Os 0-2 M. Bakker - C. F. de Bruin 2-0 R. M. Entken - J. Hogenaar 2-0 Ook in de B-groep bleven deze week de koplopers bij elkaar en de meesten hebben hun wedstrijdenreeks bijna be ëindigd zodat ook hier niet zoveel ver schuivingen meer zullen plaatsvinden. Maandag 28 maart a.s. organiseert D.V.S. weer haar jaarlijkse Paas-dam- tournooi voor alle leden. Een evene ment dat ieder jaar zeer geslaagd is en ook dit jaar zijn er voor de leden van D.V.S. weer veel prijzen te verdienen op deze sneldamavond. Uitslagen B-groep vorige week: Mevr. Vorderhake - L. Ruiter 1-1 B. Boobé - H. v.d Heiden 2-0 A. Breukel - K. Hammacher 0-2 W. v. Egdom - Mevr. Leeuwenkamp 0-2 Mevr. Vendrig - L. Middendorp 2-0 F. Spilker - D. Mahabir 1-1 J. C. Bonneau - M. D. Mahabir 0-2 A. Middendorp - Th. Schimmel 2-0 L. v. Brummelen - M. Veldhuizen 2-0 A. Witte - E. Buuning 2-0 E. Buuning - E. v. h. Klooster 0-2 J. C. Bonneau - E. Bunning 2-0 J. v. Daselaar - M. D. Mahabir 2-0 Th. Schimmel - F. de Ruiter 2-0 Voor de Neo-Print Beker werd slechts 1 partij gespeeld: B. Boobé- F. Spilker 2-0 Onder leiding van de algemeen leider, de heer Van de Hooff, waren drie cir cuits uitgezet, waar door acht groepen tegelijk werd gewerkt op o.a. brug ongelijk, rek, balk, lange mat, paard en vrije oefening. Een 10-tal juryleden beoordeelden de prestaties van de leden die met hun groepsleiders het circuit afwerkten. Het werd een spannende en enerveren de wedstrijd. Drie ronden moesten er geturnd worden om alle deelnemers te be oordelen. Tussen de eerste en de twee de ronde werd een leuke baloefening gedemonstreerd door de meisjes van de ritmische gymnastiek. Zij werden beloond met een hartelijk applaus van het talrijke publiek, dat helaas niet, zoals voorheen, op de tribunes kon plaats nemen, omdat deze door tech nische gebreken niet meer te gebrui ken zijn. Eén groot gemis, waar reeds eerder het nodige over is geschreven. Na de tweede ronde volgde een enerve rende demonstratie minitramp- springen door de meisjes van de selec- tiegroep. Voordat na de derde ronde de prijzen bekend werden gemaakt toon de de jazz-groep een aantrekkelijk oe fening jazz-gymnastiek. Ook zij werden beloond met een warm ap plaus. Na afloop werd aan alle deelnemers een diploma uitgereikt. De drie hoogst ge plaatste deelnemers ontvingen een me daille. De uitslag is als volgt: Jongens 6 8 jaar: 1. Remco Berrevoets Ronald Mars man, 2. Steven Steen, 3. Pascal Kamer beek. De winnaars In de groep jongens 6-8 jaar op het erepodium. V.l.n.r. Steven Steen, Remco Berrevoets en Ronald Marsman, Pascal Kamerbeek. Jongens 9 -11 jaar: 1. Bart Wiegmans, 2. Remco van Her waarden, 3. Marcel Spijker. Meisjes6-8jaar: 1. Martine Nieberg Babette Kuljer, 2. Christel Wessels, 3. Saskia de Raadt. Meisjes 9 11 jaar: 1. Marjolein Visser, 2. Ingrid Knijp- stra, 3. Anouk van Keken. Meisjes 12 15 jaar: 1. Nicole Luijben, 2. Pauline van Laar, 3. Marjolein Wasterval. Meisjes selectie 9-11 jaar: 1. Brenda Karssen, 2. Inge Branders, 3. Angelique de Haard. Meisjes selectie 12 15 jaar: 1. Fiona van Elk, 2. Anja Westerveld, 3. Monique Dorrestein. K.N.M.V. Nistorade 12-3-'83. Mini aut. Raimond Smit 12 Mini versn. Marco Smit 11 Mini versn. Jeroen Smit 26 80 cc 10-12 jaar Marco Hagelen 11 80 cc 13-15 jaar Richard Muis 1 125 A Hans Reijerse 14 MCU Bekercross 13-3-'83 Mini aut. Mark Mertz. 1 125 cc Promotie Eric de Bree 4 125 cc Promotie Ronald v. Dorresteinll Zaterdag j.1. was het hele legioen lange afstandsatleten inklusief alle toppers zoals Gerard Nijboer, Cor Vriend en diverse buitenlandse vedetten aan de start van de openings klassieker van het wegseizoen in Alphen aan de Rijn. Een zeer sterk veld, dat slechts een maal per jaar bijeengebracht kan wor den. In dit geweld ging ook een formatie van S.O. Soest schuil, waarvan de deelne mers over het algemeen behoorlijk tot zeer goed presteerden. Club- en per soonlijke records sneuvelden in ruime mate, mede door de gunstige invloed van de ideale weersomstandigheden en een zeer snel, geheel geasfalteerd par koers. Eef van den Brink: tweede clubrekord in 7 dagen! De heren senioren bonden om 15.00 uur de strijd aan voor de wedstrijd over 20 km. Deze kreeg een zeer sterke win naar in Cor Lambregts met Marti ten Cate als tweede en onze zuiderbuur Parmentier als derde. Eef van den Brink mengde zich ook in het strijdgewoel van de vaderlandse top. Hij kwam hieruit tevoorschijn met een klinkende tijd van 1 uur en 7.42 min, hetgeen een verbetering van het reeds in zijn bezit zijnde clubrekord met 1.07 minuten betekende. Dat hij op de goede weg zit blijkt wel uit het feit dat hij slechts 7 dagen hiervoor ook al het clubrekord op de 25 km scherper Clubgenoot Harry van Brummelen, die zich in een zeer zware trainingsperiode bevindt als voorbereiding op de Mara thon van Amsterda*m, zag toch kans om een goede tijd van 1 uur 10.29 min. te realiseren. S.O. Soest-voorzitter René van Zee heeft nog niet zo lang geleden de strijdbijl weer opgegraven en heeft zich in korte tijd een weg teruggevoch ten in de richting van het niveau, waarop hij zich jaren geleden bevond. Zijn tijd van l uur en 12.50 min. spreekt in dit verband voor zich. Nieuwkomer Erik Bos bleek duidelijk een versterking voor de S.O. Soest ge lederen en deed direkt al van zich spreken door een tijd te realiseren die maar zelden door een beginnend atleet wordt neergezet. Zijn tijd van 1 uur 15.17 min. was uiteraard een persoon lijk rekord. Henk Hooyberg was ook weer van de partij en deed het lang niet onver dienstelijk. Ook hij kan terugzien op een goed gelopen race met een eindtijd van 1 uur 17.38 min. Richard van Egdom, die aanvankelijk meeging in de voorste gelederen, zag zijn aanval op het clubrekord door een zeer zware inzinking jammerlijk mis lukken. Hij kwam uit op een voor hem niet acceptabele tijd van 1 uur en 20.25 min. min. Ruud Ambags tenslotte, die na enige non-activiteit weer zijn eerste wedstrijd liep, bracht 1 uur 20.45 min. op de klok ken. Rob de HaasSnelle veteraan De veteranen gingen om 14.30 uur van start voor hun wedstrijd over 15 km. De verwachtingen bij de 3 Soester deel nemers, te weten Rob de Haas, René Hoksbergen en Harry Sonnemans, waren zeer hooggespannen. Deze zijn voor ieder van hen dan ook dubbel en dwars uitgekomen. Voor Rob de Haas werd het tijdens deze race duidelijk, dat hij tegen de vaderlandse top aan hangt. Temidden van het veteranenge- weld snelde hij naar een 23 plaats in een fantastische persoonlijk rekordtijd van 51.51 min. Dat Rob de Haas niet de enige Soester loper was, die deze middag een per soonlijk rekord realiseerde, werd al snel duidelijk. René Hoksbergen liep, na een half jaar uit de "running" te zijn geweest, eveneens een tijd, die hij nooit eerder had verwezenlijkt, nl. 58.08 min. Nieuwkomer Harry Sonnemans deed over de 15 km. 1 uur 4,10 min., een pres tatie waar hij 3 maanden geleden slechts van had durven dromen. Gezien het feit dat deze atleten nog in een trainingsopbouw zitten, zullen 3 voornoemde veteranen hun tijden in de komende maanden ongetwijfeld nog verder aanscherpen. Besprekingen tussen Van Dam Super B.V. aan de Wiardi Beckmanstraat en de Soester Toervereniging "Tempo" hebben ertoe geleid dat er dit jaar, evenals in 1982, wederom een Avond- Fiets-Driedaagse wordt georganiseerd. De data waarop de ritten worden gere den zijn vastgesteld op 24, 25 en 26 mei a-s. De ervaringen van vorig jaar hebben de organisatoren ertoe doen besluiten dit keer een voorinschrijving te hou den. Deze zal plaatsvinden in het club huis van Tempo aan de Industrieweg 6. De data die voor de inschrijving zijn vastgesteld zijn: 28 april, 5 mei en 19 mei a.s., telkens 's avonds tussen 18.00 en 21.00 uur. Ook kan men zich laten inschrijven bij Van Dam Super, afdeling drogisterij, in de periode van 9 tot en met 21 mei a.s. De deelnemersbedragen bij voorinschrij ving zijn 5,- per persoon; voor kin deren tot en met 12 jaar geldt een be drag van 2,50. Wanneer men zich op de avond van vertrek laat inschrijven worden deze bedragen met 1,- ver hoogd. Gezien de enorme belangstelling van vorig jaar houdt men bij de organisatie rekening met een nog grotere deelna me. Voor iedere avond wordt weer een prachtige route uitgezet, compleet met controleposten. Aan versnaperingen voor onderweg zal het niet ontbreken. De organisatoren overwegen nog tij dens de tochten een prijsvraag te hou den. Voor de goede oplossingen zal Van Dam Super dan een aantal prijzen be schikbaar stellen. Evenals vorig jaar worden er ook nu weer twee routes uitgezet. Men kan kiezen uit een route van 25 kilometer en een route van 55 kilometer. Er zal ook weer een reparatiewagen langs de route meerijden. Met het oog op de aanvullende WA- verzekering die voor de deelnemers wordt afgesloten is het van groot be lang dat men van de voorinschrijving gebruik maakt. De administratieve af handeling daarvan vergt namelijk nog al wat tijd, die op de eerste avond van vertrek schaars zal zijn. Bovendien is de deelnemerskaart die men dan (tegen het voordelige tarief) krijgt uitgereikt tevens de startkaart. Als men in het bezit van de startkaart is behoeft men bij de start slechts een startstempel en een routebeschrijving op te halen. De startkaarten zijn geldig voor alle drie de avonden. Start en finish van de Avond-Fiets- Driedaagse vinden weer plaats bij Van Dam Super, met uitzondering van de finish tijdens de laatste avond, die bij De Borg plaatsvindt. Daar wordt dan aan de deelnemers die alle avonden hebben gefietst een medaille uitge reikt. Bovendien stelt Van Dam Super in De Borg een aantal gratis consump ties beschikbaar. Nadere mededelin gen volgen te zijner tijd. Ook is inmiddels bekend gemaakt dat de traditionele Van Dam-Stratenloop dit jaar op 17 juni a.s. zal worden ge houden. De Ren en Toeristenvereniging Tempo heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen om in het ko mend seizoen op het parkoers Indus trieterrein een aantal wielerkoersen te houden. Op zondag 3 april kan het kam pioenschap Midden-Nederland verre den worden. Op 24 april het Landelijke Jeugdtoernooi; op 22 mei het Provin ciaal Kampioenschap; op 31 mei en 1 juni ploegentijdritten Midden Neder land; zondag 12 juni de Ronde van Soest; 30 april een Jeugddistrictsont- moeting; 2 of 9 oktober een Jeugdrit en van 20 april t/m 29 juni en van 10 au gustus tot en met 28 september de Zomeravondcompetitie op de woens dagavond. Binnen het bestel van de Baarnse Zomersportfeesten, die zo langzamer hand een traditioneel karakter begin nen te krijgen, heeft de Sportstichting een nieuwe aktiviteit gestart. Naast de superteamwedstrijden, de avondvier daagse en de recreatiesportweek wordt namelijk een Fietsvierdaagse georganiseerd. In navolging van omliggende gemeenten gaat men in de gemeente Baarn een dergelijk evene ment beginnen. Met behulp van enkele sponsors pro beert probeert men het evenement, dat als afsluiting van de 'juni sportmaand' zal worden gehouden, selfsupporting te houden. Mocht onverhoopt verlies wor den geleden dan staat de sportstichting garant. Het is de bedoeling dat de Baarnse Fietsvierdaagse wordt gehou den van maandag 20 t/m donderdag 23 juni. Op deze vier avonden moeten de deelnemers elke avond een verschil lend parcours afleggen van ongeveer 25 kilometer. De start vindt plaats bij sportcentrum De Trits aan de Goeman Borgesiuslaan. Iedereen kan starten tussen 17.80 en 19.30 uur. Voor 22.00 moet iedereen binnen zijn. Voor kin deren tot en met 12 jaar wordt een in schrijvingsgeld gerekend van 2,50, terwijl men vanaf 13 jaar 5,- betaalt. Met het oog op de verkeersveiligheid mogen niet te grote opeenhopingen van fietsers ontstaan, zodat de organisatie besloten heeft geen groepen te accep teren. Individueel of als gezin kan na tuurlijk wel worden ingeschreven. Middels een routebeschrijving worden de deelnemers door de fraaie bosrijke omgeving, de uitgestrekte polders, etc. gevoerd. De deelnemers/-sters zullen zeker van dit leuke fietsfestijn genie ten. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,* per foto, contant. Van Weedestraat 47A Soest Na de Soester successen in de Schwarz- walder Skimarathon heeft Sidney Tee ling opnieuw prima gepresteerd in de bekende Engadiner Skimarathon in Zwitserland. De bij sportschool Pouw werkzame leraar lichamelijke opvoe ding werd tussen de ruim 11.000 deel nemers de beste van de ongeveer 40 Nederlanders in een nieuw Nederlands record van 2.02 uur over 42 km. Daar mee haalde hij onder ideale omstan digheden maar liefst 22 minuten af van het oude record van Hans Bierboer uit Schoorl, die ditmaal derde werd (2.13), achter de Rotterdammer Leo Lansber gen (2.06). Sidney verzorgt naast de lessen ski- gymnastiek en conditietraining bij Sportschool Pouw ook nog de trainin gen van de zo succesvolle Keiski-club, waarvan o.a. onze plaatsgenoot Andries Schotanus lid is. Schotanus probeert zondag de prestatie van zijn trainer te evenaren op de Birkebeiner-marathon in Noorwegen. Het aantal lange afstandslopers van de sectie atletiek van S.O. Soest groeit nog steeds. De leeftijd van de lopers schommelt tussen de 18 en 64 jaar. Daarom wordt er dit jaar voor het eerst gestart met de zogenaamde Runners cup. Hieraan zijn de volgende regels verbonden: a. lid van S.O. Soest atle tiek zijn; b. deelname aan elk van de volgende afstanden: 15 km., 20 km., 25 km. en de marathon. Men mag op elke afstand meerdere wedstrijden lopen; de snelste tijd op een afstand geldt; c. het moeten officiële wedstrijden zijn; d. men moet een uitslagenlijst kunnen overleggen; e. de wedstrijden moeten gehouden zijn op de weg of baan tussen 1 december 1982 en 1 december 1983. Het klassement wordt berekend: 1. Tijd 15 km. x 3. 2. Tijd 20 km. x 2. 3. Tijd 25 km. x 1,5. 4. Tijd marathon x 1. Degene die de snelste totaaltijd heeft is winnaar van de Runnerscup, terwijl meerdere prijzen voor de overige deel nemers zijn te behalen. De uitreiking van de Runnerscup zal op een feest avond in de maand december geor ganiseerd door S.O. Soest-atletiek wor den uitgereikt, nadat het klassement is opgemaakt. Nieuwe leden kunnen zich iedere dins dag aanmelden om 18.30 uur in sport hal Beukendal. Marathon Joop van Leyenhorst zal S.O. Soest- atletiek vertegenwoordigen op de in ternationaal hoog aangeslagen mara thon van Londen die op 17 april wordt gehouden. Soest atletiek op zoek naar nieuwe trai ner Door het vertrek van P. van Gerven als baantrainer van S.O. Soest-atletiek zoekt het bestuur van de atletiek sectie naar een vervanger. De gedachten gaan uit naar een ClOS'er of MO'er, terwijl iedereen met voldoende trai nerscapaciteiten wat atletiek betreft in aanmerking komt. Het gaat om de training van de senioren baanatleten. Inlichtingen R. van Zee. Tel. 11525, na 19.00 uur. Zevensparloop Op zondag 27 maart wordt in de omge ving van station Soestduinen de 2e Zevensparloop gehouden. Deze presta tieloop worat georganiseerd door de atletiekvereniging Soest en gaat over 1,5 - 3 - 4,5 - 6 - en 7,5 km. Aanvang 13.00 uur. Inschrijven vanaf 11.30 uur aan de caravan. Parkeren langs de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort. Vooraf worden de clubkampioenschap pen van de atletiekvereniging Soest ge houden. Aanvang 10.30 uur. Tijdens internationale atletiekwedstrij den in het Duitse Vreden heeft de 15- jarige S.O. Soest atleet Bas van Os bij de jongens B op uitstekende wijze be slag gelegd op de le plaats. Over de 2400 meter deed hij 6.15 min., waarmee hij de tweede aankomende Duitser Bernd Greven 15 sekonden voorbleef.

Soester Courant | 1983 | | pagina 21