uon soesi Politie en Brandweer in Soest open voor vrouwen Jeffrey Archer signeerde Schilderij voor jubilerende Kinderboerderij 50 Jaar geleden in Soest De kursus 'Talen op reis' vraagt uw aandacht voor: brilmode vrijetijdskleding GEMEENTE 11 Gemeenterekening en rekening bedrijven 1980 Te koop aangeboden Verkoop Grondbedrijfwoningen Hinderwet ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet Bouwzaken Gemeenteraad vrijwel unaniem: Nieuw bij Volksuniversiteit Soest/Soesterberg: 17 Maart 1933 Contactavond 'De Vrije Vogels' Mous- tache sweaters 5 Soester Courant van woensdag 16 maart 1983 5 /A FT I Logisch ook, wanneer je keuze hebt uit onze brede kollektie modieuze brillen. v.Vfeedestraattt0 tel.12424 Soest (openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de gemeen terekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienst jaar 1980 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden gedurende 14 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neer gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan: De vrijstaande villa Wilhelminalaan 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 938, groot 908 m2. De villa verkeert in goede staat van onderhoud. Het pand is geschikt voor kantoor of praktijk aan huis. Winkel vestiging is toegestaan. Het object is te bezichtigen op vrijdag 18 maart 1983 van 11.00 tot 12.00 uur. De inschrijving staat open van 14 maart 1983 tot en met 25 maart 1983. Inschrijfformulieren, alsmede nadere inlichtingen terzake zijn verkrijg baar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken van Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 12.00 uur. Bekendmaking van de inschrijving zal plaatsvinden op dinsdag 29 maart 1983 in het gebouw van de dienst gemeentewerken. Lange Brinkweg 77 te Soest om 16.30 uur. In verband met de sanering van de gemeentefinanciën is de gemeente be zig een aantal grondbedrijf woningen te verkopen. Inmiddels zijn verscheidene grondbedrijfwoningen aan de bewoners ver kocht. In andere gevallen bleek verkoop aan de bewoners tot nu toe niet mogelijk. Thans wordt nagegaan of er wellicht bewoners van huurwonin gen in de gemeente geïnteresseerd zijn in de aankoop van een grondbedrijf woning. De bewoner van de grondbedrijfwoning zal dan de plaats van de bewoner van de huurwoning gaan innemen. Uiteraard zal een en ander eerst mogelijk zijn na overleg tussen alle belanghebbenden, waaronder ook de eigenaar van de huurwoning. Bewoners van een huurwoning, die een grondbedrijfwoning wensen te ko pen, kunnen zich - bij voorkeur persoonlijk - in verbinding stellen met de afdeling Grondzaken, gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, tele foon 16744. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichting cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van Handelsdrukkerij "De Nieuwe Soester" voor een handelsdrukkerij op het perceel Middelwijkstraat 27 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: 'positieve beslis sing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, scha de en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe redelijkerwijze niet tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 30 maart 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 8 maart 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van G. van Brummelen, Ossendamweg 24 te Soest voor een brood- en banket bakkerij op het perceel Ossendamweg 24 te Soest Henri Nefkens Soest B.V., Birkstraat 28-30 te Soest voor een herstelin richting voor motorvoertuigen op het perceel Birkstraat 28-30 te Soest. De strekkingen van de beschikkingen luiden: positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 16 maart a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enig andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: Stichting Bouwaktiviteiten in de Bejaardensector Soest, Van Goyenlaan 205 te Soest, ten behoeve van het bouwen van bejaardenappartementen c.a. op een perceel gelegen aan de Di Lassostraat kad. gem. Soest, sectie G, nrs. 7464, 7930 en 8062 alle ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 17 maart 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. l, ter inzage. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02156 - 22555. v OPEN MAANDAG t/rn VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR V Voorlichtingsavond over Jenaplan-onderwijs in 'De Borg' In samenwerking met de Nederlandse Jenaplanverenlging organiseert don derdag 17 maart a.s. een voorlichtings avond in "De Borg". De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De heer P. v.d. Schie zal een en ander vertellen over de doelstellingen van het Jenaplan. Ook wordt er een dia-serie vertoond, die de dagelijkse gang van zaken op zo'n school in beeld brengt. Omdat er in Soest een grote keus is uit scholen zullen ouders zich graag willen oriënteren op onderwijsgebied, en een Jenaplan-school is nu eenmaal Ruigtebrand Zaterdagmiddag j.1. raakte door onbe kende oorzaak een stuk grasland van ongeveer 500 m2 aan de Wieksloot In brand. De gealarmeerde brandweer kon het vuur bedwingen. een andere school: Een school die werkt met stamgroepen van 4-6 jaar, van 6-9 jaar en van 9-12 Jaar), een school die ervoor zorgt dat kinderen niet met el kaar worden vergeleken en een school die de nadruk legt op het ontwikkelen van sociale vaardigheden. Deze uitgangspunten zullen tijdens de voorlichtingsavond nader worden be licht. Ondanks verzet van burgemeester Scholten, die aanvankelijk met een kort "Nee" antwoordde op een vraag: van Jan Visser (Prog. Soest) of er bij de brandweer ook vrouwen benoemd zou den kunnen worden, heeft de gemeen teraad zich vorige week, met slechts de stem van J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) tegen, uitgesproken vóór de opneming van vrouwen in zo wel het politie- als het brandweerkorps van de gemeente Soest. De discussies over dit onderwerp verlie pen in een enigszins lacherige sfeer, vooral nadat burgemeester Scholten had opgemerkt dat in de kwestie van het benoemen van vrouwelijke leden bij de politie ook de mening van de echtge notes van de politiemannen een rol speelde. Neks Blommers (WD) kon digde op dat moment al aan dat er een motie zou volgen, waarin ook de aan stelling van vrouwen bij de brandweer zou worden betrokken. Burgemeester Scholten verwees de behandeling daar van gedecideerd naar een later tijd stip. Jenny Allard D '66 reageerde daarop verontwaardigd met de opmer king dat de burgemeester vrouwen eer der de mond snoerde in de raad dan mannen. Burgemeester Scholten maakte later zoveel kanttekeningen bij de motie, die zich beroept op de Wet Gelijke Behan deling, dat de raad nauwelijks de over tuiging kon hebben dat het college de motie zou overnemen. Na een schor sing kon wethouder Oudemans de zaak sussen met de mededeling dat er sprake was geweest van een misver stand en dat de motie zou worden uitge voerd. De motie behelst verder dat bij de ver vulling van vacatures bij politie en brandweer vrouwelijke kandidaten vooralsnog bij voorkeur zal worden verzocht te solliciteren. De burgemees ter meende dat vrouwen in het alge meen de fysieke kracht niet hebben om bij de brandweer dienst te doen. Vooral Ans Greefhorst (CDA) wond zich daar over op: "Ik ken genoeg vrouwen die heel wat sterker zijn dan mannen," riep zij de burgemeester toe, waarop luid applaus volgde. Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 11121 In onze sfeervolle vernieuwde zaak verzorgen wij alle mogelijke partijen koffietafels - koude en warme buffetten etc. Cap van 30 tot 250 pers. Zeer ruime parkeergelegenheid. Gehele jaar geopend. Informeer vrijblijvend Eig. Gor Donkers. Zondags in 't café, koffie met appelgebak ƒ3.50; 2e kopje gratis. Tevens plateservice. Het begint buiten al een beetje lente te worden. We kruipen voorzichtig uit onze dikke jassen en ruiken aan de eerste krokussen. De zomer lijkt niet zo ver weg. Maar het liefst halen we haar wat dichterbij, al is het maar met een vakantiefolder. Want juist in deze laatste koude dagen kunnen de vakan tie-voorbereidingen voor een leuke opwarmer zorgen. Waar wilt u heen? Engeland, Frank rijk, Duitsland? Hoe ging dat de vorige keer met de taal daar? Het kost altijd even moeite, om er weer in te komen, of niet? Wel jammer, dat u daardoor een paar dagen nodig hebt, om u in uw vakantieland thuis te voelen. Kan dat anders? De V.U. vindt van wel. Zij organiseert voor elke taal apart een korte kursus: "Taal op reis". Bedoeld voor mensen die de vreemde taal wel kennen, maar die eerst nog even warm willen draaien, voor de tong weer los komt. Natuurlijk wordt er dan vooral gepraat over zaken waar iedereen op reis en in vakantie veel mee te maken heeft. Al vast een beetje thuis op vakantie gaan dus. Deze kursussen bestaan uit 6 woens dagavonden en starten op 13 april a.s. De kursusprijs bedraagt 52,50. Aanmelden kunt u zich iedere woens dagochtend op het kantoor Steenhoff- straat 46 te Soest, van 9.00 - 12.00 uur, tel. 02155-22195. Buiten kantoortijd: mevr. Heijkamp tel. 02155-13226 te Soest en mevr. Opten, tel. 03463 -1310 te Soesterberg. Ter gelegenheid van de verschijning van de Nederlandse vertaling van zijn laatste roman - "De verloren dochter" - verbleef de Engelse bestseller-auteur Jeffrey Archer vorige week enige oren in Van de Ven's boekhandel aan de Soesterbergsestraat. Hij signeerde daar op verzoek de exemplaren van zijn boeken die veel belangstellenden kochten. Op de foto de auteur, geflan- Foto: Goos van der Wilt keerd door mevrouw N. Wessels van de boekhandel en de heer G. Lanting van uitgeverij Het Spectum. Foto: Goos van der Wilt Het 12'A-jarig jubileum dat de Kinder boerderij "De vrije teugel" in de afge lopen weken heeft gevierd, heeft één van de vrijwilligers, de 23-jarige Ries Buitenhuis uit Soest, geïnspireerd tot de vervaardiging van een fraai schil derij, waarop het "aanzicht" van de Kinderboerderij in fraaie kleuren is af gebeeld. De schilder overhandigde het kunstwerk zaterdagmiddag j.1. aan penningmeester Jos Jansen van "De vrije teugel," die zich met de aanwinst zeer ingenomen toonde. "De kinderboerderij is iets vrolijks, daarom heb ik maar iets meer kleur Ingebracht dan er in werkelijkheid te zien is," zo lichtte Ries Buitenhuis toe. Hij had het schilderij wel klaar willen hebben voor het feest, maar dat was hem niet gelukt. Daarom was de korte "plechtigheid" maar even uitgesteld tot de spelmiddag van zaterdag. De overhandiging werd dan ook met luid applaus van de kinderen onder streept. Ries: "Ik hoop dat het schil derij hier lang zal blijven hangen, met andere woorden: dat de kinderboer derij blijft bestaan Penningmeester Jos Jansen (1.) en Ries Buitenhuls met het schilderij van de Kinderboederij. De vogelvereniging "De Vrije Vogels" houdt op 22 maart a.s. weer haar maan delijkse contactavond in Dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat. De bijeen komst begint om 20.00 uur. De avond zal in het teken staan van een lezing (met dia's) over alle soorten vogels. Daarbij komen zowel de kweek als het grootbrengen van de vogels aan de orde. De "Vrije Vogels" hebben ook al een tentoonstelling in het verschiet. Die zal worden gehouden in De Borg in de periode van 2 tot en met 6 november. Op 22 maart a.s. zullen met het oog op de keuring die aan de tentoonsteiling verbonden is twee gediplomeerde keur meesters aanwezig zijn, de heren Ger- ving en Van Raij, beiden uit Lelystad. in 10 nieuwe kleuren Vrijwillige Burgerwacht Teneinde de oude Burgerwacht wederom nieuw leven in te blazen, had Dinsdagavond in „De Gouden Ploeg" een samenkomst plaats van be langstellenden, welke goed bezocht was. Onder de pl.m. 60 aanwezigen, merkten wij o.a. op de heer Burgemeester, het bestuur der V.B.W., de heer Inspecteur van Politie, de Commandant en zijn secretaris der V.B.W. te Baarn e.a. De praeses, de heer H. Broekhuis, roept die aanwe zigen het welkom toe, in 't bijzonder de burgemeester en de afgevaar digden uit Baarn. Spr. is verheugd over de opkomst. Verder dankt hij de heeren Reebergen en Prinsen voor hun assistentie en zet daarna het doel der V.B.W. uiteen. Het doel is in tijden van revolutie het wettig gezag te beschermen, de gemeentegebouwen te bewaken alsook de gebouwen van particulieren. Het corps vrijwilligers, dat zich daarvoor geeft is verdeeld in 2 groepen n.1. het gewapend en ongewapend gedeelte. Het gewapend gedeelte assi steert de politie, het ongewapende deel neemt de plaatsen in van de stakers in de gemeentebedrijven en zorgt voor de voedselvoorziening. Degenen, die zich voor het gewapend gedeelte opgeven, moeten kennis hebben van het geweer, 't Verschil tusschen B.V.L. en de V.B.W. is, dat de eerste verplaatst wordt over het geheele land, de laatste speciaal voor de plaats zelf is. De aanneming tot lid der Burgerwacht geschiedt na informatie. De eerste V.B.W. werd in Februari 1919 opgericht en wordt nu wederom actief. Nadat zich 22 personen hadden aangemeld, werden tot voorloopige bestuursleden voorgesteld de heeren Haver, Groart, Salomons, v. Riet, Drost, Prinsen, Bijleveld, Van Duren en Broekhuijs, uit welke groep op de volgende vergadering een definitief bestuur zal worden gekozen. Communistische actie Zeer waarschijnlijk door Amersfoortsche communisten werden in den nacht van Zaterdag op Zondag op verschillende punten in de gemeente biljetten aangeplakt als propaganda voor het communistisch dagblad „De Tribune" en de a.s. verkiezingen, terwijl aan meerdere opruiende geschriften eveneens een plaats werd gegeven. De politie, welke reeds zeer vlug van één en ander kennis droeg, was spoedig in actie. Hoe groot de plakkersclub was kon niet worden vastge steld; wel konden twee personen worden achtervolgd, welke achtervol ging echter geen succes had, omdat zij in de duisternis konden ontko men. Druk verkeer en nog wat 't Was Zondag mooi. schitterend mooi wer en dientengevolge druk op straat. Wie niet rijden kon en mocht, reed uit, ja ook wie niet mocht. De wet op de openbare middelen van vervoer staat vervoer van personen alleen toe, wanneer een daarvoor bestemde wagen is goedgekeurd. Men mag bijv. geen personen vervoeren in een vrachtauto, tenzij die gekeurd is en daarvoor toestemming is verleend. Zoo kwamen hier Zon dag vrachtauto's langs, die een dergelijk bewijs niet konden vertoonen en dientengevolge op de bon werden gezet. Ook enkele snelheidsmaniak ken kregen een bekeuring, wegens overschrijding van de maximum snelheid. Alg. Nederl. Vrouwen Vrede-Bond De afd. Soest van de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, hoopt Vrijdag 24 maart a.s. een openbaar propaganda-avond te geven in een der zalen van het gebouw „Religie en Kunst. De afd. Soest prijst zich gelukkig door de medewerking op dien avond van de bekende declamatrice Mevr. N. Soeters v. Balen Blanken te Gouda. Misschien hebben velen Mevr. Soeters reeds door de radio ge hoord en zal deze avond dus een welkome gelegenheid zijn, persoonlijk met deze kunstenares kennis te maken. Mevr. Soeters heeft een eenvou dige diep-indrigende manier van zeggen, zoodat men zeker in staat zal zijn, dank zij haar vocaal dramatische talenten, van haar voordracht over: „Gij Vrouwen" en „Er staat geschreven" te genieten. Vrouwen van Soest, het Bestuur hoopt op aller belangstelling. De jeugd De pogingen van het comité om voor de jeugdige werkloozen nuttige en praktische bezigheden te vinden, schijnen zich gunstig te ontwikkelen. Voor het plan om onder deskundige leiding tuinwerk te verrichten, blijkt nogal animo te bestaat; ruim twintig jongelui gaven zich reeds op voor deelname. Naar wij vernemen is men reeds bezig geschikte grond te zoeken en zal vrij zeker deze zaak spoedig zijn beslag krijgen. Hoofdzaak zal zijn een geschikte leider te vinden. Ouderavond Donderdagavond hield de oudercommissie der openbare U.L.O. School een ouderavond in één der lokalen van genoemde school. Na een openingswoord door den heer J. v.d. Wal, hoofd der school, werd de oudercommissie met twee leden aangevuld, waardoor de commissie thans bestaat uit de Dames Keus en Kwawegen en de heeren Ruiten beek, De Nies en Koopmans. De heer G. H. Veenstra moest, als scheidende voorzitter van bedoelde commissie, een hartelijk dankwoord in ontvangst nemen. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd met betrekking tot de ver- eeniging „Pretanzor" welke vereeniging beoogt de tand verzorging bij kinderen. Zeer uitvoerig werd door den heer V.d. Wal de tandverzorging bij kin deren en het groote nut van een goed gebit besproken. Spr. hoopt, dat velen als lid van "Pretanzor" zullen toetreden. Secre taris is de heer A. Keus, Ossendamweg 8, Soest. Verschillende schoolzaken, waarin de ouders belang stelden, werden hierna nog uitvoerig besproken, terwijl de heer Knop. onderwijzer aan genoemde school, nog wees op het groote nut, wat gelegen is in het lid maatschap van „Volksonderwijs." Bedreiging? Een niet alledaagsch geval heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag voorgedaan, toen een inwoner onzer gemeente, verbolgen over een uitspraak van den Kantonrechter, als gevolg van een tegen hem door de politie opgemaakt procesverbaal, in het bezit van een geweer naar de woning van den inspecteur van politie trok. Waar ook het bellen aan de woning van een politie-autoriteit in het nachtelijk uur nagenoeg niet voorkomt, schoof laatstgenoemde het raam van zijn slaapvertrek open, om te zien, wie het noodig oordeelde iemand in zijn nachtrust te storen. Genoemde inwoner, welke onder den invloed van sterken drank was. gaf daarop te kennen, direct een onderhoud te willen hebben met genoemde Inspecteur, zulks onder bedreiging met het geweer. De mededeeling, dat hij voor politiezaken niet thuis, doch op het bureau is te spreken, was niet voldoende. Bedoelde persoon vertrok eerst, nadat hem was gelast het geweer onmiddellijk weg te doen en zich direct naar het bureau te begeven, alwaar de inspecteur ook spoedig zou verschijnen. Als gevolg van een telefoon-gesprek werd bedoelde inwoner op straat door de politie aangehouden en ingesloten. Nadat procesverbaal was opgemaakt en het geweer in beslag genomen, ls hij den volgenden morgen weder op vrije voeten gesteld. Hoewel wij wel mogen aannemen, dat het tot eenig daadwerkelijk optreden met het geweer niet zou zijn gekomen, lijkt het ons toch, met het oog op een eventueele veroordeeling van eenlg belang, een gevaarlijk experiment. De nog jonge vogelvereniging groeit gestadig. Tot dusver komt ca. 80^ van de leden de contactavonden bezoeken, hetgeen een uitstekende opkomst is. De vereniging heeft sinds kort ook een jeugdafdeling. Regelmatig organiseert zij ook bingo-avonden. Inlichtingen over het lidmaatschap ook steunleden en donateurs zijn welkomworden ver strekt door de heer Wagenaar, tel. 03463-2482, de heer Ten Hoedt, tel. 20332, of de heer Van de Akker, tel. 18707.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5