7 Vredeskamp- vrouwen willen eigendommen terug rylfr? muA 'Was® in Soest' I VKEse Verkoop van flessengas blijft voor Soest behouden Brandweer Soest en Molenschot In filmdocumentaire Vrouwen voor Vrede-Soest opvallend aanwezig tijdens manifestatie in Brussel Uit, goed voor u FilmhuisDe hevige stilte 10 jaar Amnesty Soest Opening tentoonstelling: 'Tekenend voor Amnesty' Film: Mephisto Tentoonstelling: Bart Filet en Alexandrina Booleman Literaire uitwisseling: Artishock - 't Kofschip a L. Voorlichtingsfilm over brandpreventie Dinsdag 8 maart was voor ons een Dag van de Hoop' HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 17 maart: Vrijdag 18 maart: Zaterdag 19 maart: Tot en met 2U maart: Zaterdag 26 maart: Soester Courant van woensdag 16 maart 1983 $fu het Soester loodgieterbe drijf E. O. Kerkhof B.V. de verkoop van fles- Nflgaa (buta- en pro paangas) heeft hVergenomen van de firma Tak aan de Is de verkrijgbaarheid van engas ln Soest voor de toekomst lig gesteld. Soest dreigde zonder oppunt van flessengas te komen, i de firma Tak genoodzaakt was de ^■ndel te staken. Vbor het publiek in en buiten Soest (met name de gasten die hun vrije tijd fljbrbrengen op één van de campings 1franze gemeenteis dit een geruststel- lande ontwikkeling, daar zij anders den zijn aangewezen op verkoop- hten in Baarn of Amersfoort. Ook ftr de professionele gebruikers van btt flessengas - de collega-loodgieters Hljvoorbeeld - is het feit dat in Soest •en verkooppunt gehandhaafd blijft van grote betekenis. Op het terrein van het loodgietersbe- 4rtjf Kerkhof aan de Korte Brinkweg 37a (voor de goede orde: de Korte Brinkweg loopt achter het deel van de Van Weedestraat waar o.a. de firma's Schoemaker en Joh. Mets gevestigd zijn) is onlangs een nieuwe opslag plaats voor de gasflessen gebouwd. Er wordt tevens een showroom ingericht. De gemeente Soest heeft met voortva rendheid haar volledige medewerking verleend aan de totstandkoming van het verkooppunt. Voor de firma Kerk hof. die al zo'n jaar of achttien ln Soest is gevestigd, is het een welkome uit breiding van de activiteiten, waarmee men zowel het publiek als de collega's van dienst hoopt te zijn. Ofschoon de firma Kerkhof flesengas van Shell verkoopt, is het voor bezit ters van gasflessen van andere merken ook mogelijk deze om te ruilen. In der gelijke gevallen worden de drukrege laars van andere herkomst gewoon vervangen. Het is natuurlijk noodzake lijk dat de klant de drukregelaar mee brengt. Het bejaardencentrum Molenschot aan de Al bert Cuyplaan zal een belangrijke rol spelen in een gefilmde documen taire over brandpreventie, die het Am- Sferdamse filmproduktiebedrijf TV l^epartment in de loop van april gaat vervaardigen. Ook de Soester brand weer zal aan de totstandkoming van de fÜm zijn medewerking verlenen. De documentaire wordt opgenomen in de periode van 11 tot 24 april en wordt gemaakt in opdracht van het Ministe rie van Binnenlandse Zaken. De film is vooral bedoeld voor verzorgers en ^verplegend personeel, én voor de be woners van bejaardencentra. De keuze is gevallen op Molenschot omdat het een representatief voor beeld is van een groot bejaardencent- beeld is van een groot bejaardencen trum. Op aanraden van het ministerie is ook de keuze gevallen op de Soester "a brandweer, omdat deze zeer goed ge outilleerd is en met zeer modern mate riaal werkt. TV Department vervaardigde eerder al de film "Wij komen eraan", een wervingsfilm voor brandweer-vrijwil- ligers. De opnamen daarvoor werden overigens in Bussum gemaakt. i De nieuwe film. die nog geen titel heeft, wordt geproduceerd door Joost van Breukelen. De regie is in handen van Fred Hilberdink. In de film komt de nadruk te liggen op wat men in geval van brand moet doen en laten. Produk- tieleider Ruud Teiket Weeserik legt uit wat de bedoeling van de film is: "Wij willen bereiken dat mensen in een be jaardencentrum, zowel de verzorgers als de bewoners, niet in paniek raken als er onverhoopt brand uit zou breken. Zonder de mensen angst aan te jagen wil de film iedereen die in een bejaar dencentrum woont of werkt een voor beeld geven van hoe in geval van brand het beste gehandeld kan worden." Het "verhaal" in de film draait om een jonge verpleegster, Karin genaamd, die gevolgd wordt in haar dagelijkse omgang met de bejaarden. Op een nacht breekt er brand uit en Karin doet de dingen die ze denkt te moeten doen, maar maakt daarbij een aantal fouten, waardoor de brand zich juist uitbreidt. De brandweer wordt gecon fronteerd met paniek. In het tweede deel van de film wordt het verhaal als het ware herhaald, maar dan ver richt Karin de handelingen die eigen lijk verricht hadden moeten worden. Figuranten Voor de film zijn op z'n minst zo'n 200 figuranten nodig. Dat geldt niet alleen voor de brandscènes bij Molenschot, maar ook voor een dansfeest dat aan het begin van de film wordt vertoond en waarvoor de opnamen waarschijn lijk worden gemaakt in de Soester Duinen. Op woensdag 16 maart, vandaag dus, is er een mogelijkheid om zich als fi gurant aan te melden. Van 10.00 uur vanochtend tot 16.00 uur vanmiddag zullen medewerkers van de produktie- maatschappij eventuele gegadigden ontvangen in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Ook in Molenschot zelf zal naar ge schikte kandidaten worden gezocht. De rollen moeten allemaal nog worden verdeeld. De roerige dagen van het Vrouwen- vredeskamp in Soesterberg leken vo rige week dinsdag even te zijn terug gekeerd, toen ongeveer vijftien vrou wen zich aan het gemeentehuis ver voegden om daar te protesteren tegen het feit dat hun spullen, die bij de ontruiming van het kamp in beslag werden genomen, nog steeds niet zijn teruggegeven. In eerste instantie werden de vrouwen doorverwezen naar wethouder Frans Kingma. Deze vroeg zich verbaasd af waarom ze juist bij hem aanklopten, omdat hij niets met de kwestie te ma ken had. De vrouwen wachtten intus sen op de gang, tot er een plekje was gevonden waar de twee in allerijl opge roepen functionarissen die zich met de zaak wilden belasten de vrouwen zou den aanhoren. Dat waren mevrouw G. Mol en de heer J. Peters van de af deling juridische zaken. "Wat wilt u?" was de voor de hand liggende vraag. "Onze spullen terug!" luidde het niet minder voor de hand liggende antwoord. Zowel de heer Peters als mevrouw Mol gaven de vrouwen te kennen dat er sprake was van een normale procedu re, die het gevolg is van het feit dat er bij de ontruiming politiedwang moest worden uitgeoefend. De kosten daar van worden dan ook verhaald op de Vereniging Vrouwenvredeskamp. Zo lang deze weigert te betalen heeft de gemeente het recht de spullen te veilen. De vrouwen brachten naar voren dat het ging om persoonlijke eigendom men, zoals kleding en studieboeken, maar ook foto's en paspoorten, etc. Mevrouw Mol merkte in dat verband op dat de in beslag genomen caravans verzegeld waren, zodat niemand op de hoogte kon zijn met de spullen die zich daarin nog bevonden. Er ontstond opnieuw een discussie over de ontruiming, waarbij de vrouwen nog eens onder woorden brachten dat hun grof onrecht was aangedaan: "De burgemeester heeft allerlei toestanden gemaakt, en wij moeten daarvoor be talen!" De heer Peters en mevrouw Mol voel den weinig voor een nieuwe discussie over de ontruiming en beloofden de reacties van de vrouwen voor te zul len leggen aan burgemeester Scholten. Inmiddels was via wethouder Frans Kingma met de burgemeester afge- Een groep van enige tientallen leden van 'Vrouwen voor Vrede' Soest heeft vorige week deelgenomen aan de grote manifestatie in Brussel, die daar ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag die de achtste maart al sedert 1912 is - werd gehouden. De or ganisatie was in handen van de inter nationale vrouwenvredesorganisatie WILPF (Women's International League for Peace and Freedom). De manifestatie vormde tevens de afslui ting van de STAR-actie (Samen Tegen Atoom Raketten/Stop The Arms Race) en voerde zo'n 15.000 vrouwen uit meer dan 20 landen uit alle werelddelen naar de Belgische hoofdstad. Bij het NAVO-hoofdkwartier zouden de meer dan 1 miljoen handtekeningen die tijdens de STAR-actie werden verza meld worden aangeboden aan de NAVO-top aldaar. De handtekenin gen vergezelden de dringende oproep die de vrouwen aan de NAVO richtten om te stoppen met de bewapenings wedloop. De ondertekenaars stelden zich achter de volgende eisen: - Geen plaatsing van Pershing II- en kruisraketten in Europa; - Constructieve onderhandelingen over de vermindering van atoomwapens - Een totaal-verbod op atoomproeven - Inkrimping van het defensie-budget - Een atoomvrij Europa. Opvallend Onder de ca. 3500 Nederlandse deel neemsters vormde de Soester groep Vredesvrouwen een buitengewoon op vallende verschijning, waaraan in de afgelopen week zeer ruime aandacht werd besteed door dagbladen, radio en TV, zowel in Nederland als daarbuiten. Twee van de deelneemsters, Ankie Sid- dré en Dicky Gobets, vertellen hoe dat kwam. Het relaas van hun belevenis sen tijdens de reis naar Brussel begint op dinsdag 8 maart j.1., op het station Soest-Zuid. "Al op het station hadden we uiteraard enorm veel bekijks. En wat belangrij ker is: ook ontzettend positieve reac ties. We hadden ons heel bijzonder uit gedost, met vredesduiven op ons hoofd en witte en blauwe hemden aan, voor zien van de vredesduif. In de trein, waarin we een hele coupé in beslag namen, hebben we zingend nog een aardig aantal handtekeningen van medestanders en sympathisanten kun nen verzamelen. Eenmaal in Utrecht gearriveerd, waar moest worden overgestapt op de spe ciale vredestrein van Amsterdam naar Brussel, voegden de Soester vrouwen zich zingend bij de vele honderden andere vrouwen die uit alle delen van het land naar Utrecht waren gekomen. Ankie: "We kwamen zingend de trap pen af. Het perron stond barstensvol vrouwen die ons met gejuich en luid applaus verwelkomden. Een ware hap pening - op zichzelf al een demonstratie in het klein. Ook hier weer opvallend veel positieve reacties van het publiek. De trein vertrok nog met vertraging. In Brussel werd het enorme gezelschap - er reden ook nog meer dan vijftig bussen vanuit Nederland - afgehaald door een delegatie van de Amerikaan se Vredesvrouwen. De STAR-actie is een Amerikaans initiatief, dat op 8 maart vorig jaar van de grond kwam. In Brussel hield de WILPF trouwens een driedaags congres met meer dan 1000 deelneemsters, en de manifestatie vormde ook daarvoor een waardige af sluiting. "Militaire oefening" Op het NAVO-hoofdkwartier, waar de handtekeningen symbolisch zouden worden aangeboden, wilde echter nie mand de vrouwen op het afgesproken tijdstip ontvangen. "Er werd gezegd dat er juist op dat moment een grote militaire oefening aan de gang was," vertelt Ankie, "maar later bleek dat op datzelfde moment een ICTO-delegatie werd rondgeleid. Die kwamen 23.000 handtekeningen aanbieden ter onder steuning van de NAVO-politiek. Later op de ochtend werden de vrou wen alsnog te woord gestaan, zij het door een lagere functionaris, die een geluidsbandje voor hen afdraaide waarop de vrouwen te verstaan werd gegeven dat zij zich al hun moeite beter hadden kunnen besparen, omdat het NAVO-beleid nu eenmaal vast stond. "Het was overigens helemaal niet de bedoeling dat de namen van alle ondertekenaars zouden worden vrijge geven - dat leek niet zo veilig.aldus Ankie. sproken dat deze een delegatie van de vrouwen maandag te woord wilde staan. Overigens hebben de vrouwen geen gebruik gemaakt van deze moge lijkheid. Er komt op 23 maart a.s. een kort ge ding bij de Utrechtse rechtbank, waar bij het Advokatenkollektief Amers foort namens de Vereniging Vrouwen vredeskamp de gemeente Soest heeft gedagvaard inzake teruggave van de in beslag genomen spullen. De vrouwen verlieten na een uurtje het gemeentehuis weer. "We gaan maar pannekoeken eten om de Inter nationale Vrouwendag te vieren." Enigszins overrompeld staat wethouder Frans Kingma een aantal vrouwen van het V redes kamp te woord. Foto: Goos van der Wilt De Soester Vredesvrouwen beschou wen hun deelname aan de grote manifestatie als een succes. Dicky: "Je denkt wel eens: we zijn op al die 40.000 inwoners van Soest maar zo'n klein groepje en dan voel je je wel eens alleen staan. Maar op zo'n dag voel je je sterkje weet je verbonden en soli dair met al die andere vrouwen uit al die andere landen, en je weet: het is goed waar je mee bezig bent De vrouwen zijn ervan overtuigd dat de inspiratie die ze in Brussel hebben opgedaan hun nog grotere energie heeft verschaft om verder voor de vrede aan de slag te gaan. "We zijn volop bezig met het leggen van kontak ten met andere groepen in Soest en in de omgeving. We willen ook graag naar bui ten treden en met de mensen praten." Ze zijn het erover eens dat het vooral voor de talrijke twijfelaars onder de vrouwen in Soest ontzettend goed zou zijn geweest als ze de dag hadden mee gemaakt. "Het werkt zo ongelooflijk motiverend." De vrouwen - de groep varieert in leef tijd van 30 tot 75 jaar - benadrukken dat het vooral dit jaar nodig is dat vrouwen in Soest, in Nederland en in de wereld zich voor de zaak van de vrede inzetten "We kunnen toch ook niet langer wach ten," zegt Dicky. "Als je nagaat dat er per jaar zo'n 600.000 dollar aan bewa pening wordt uitgegeven. Daar kan de hele Derde Wereld van eten. Dag van de Hoop Ankie: "Het meest waardevolle is, denk ik, dat de hoop boven het doem denken wordt uitgetild op zo'n dag. Er heerste een stemming van: "We red den 't." Voor ons was 8 maart in Brus sel een Dag van de Hoop. Om duidelijk te maken wat de vrouwen "bezielt" citeert Ankie de woorden van Holly Near, beroemd Amerikaanse protest-zangeres die tijdens de mani festatie een van de woordvoersters was. "We are people, loving people; we are singing for our lives." Dat laatste wordt onderstreept door het feit dat de meeste vrouwen dagen later nog last hebben van een schorre keel... Met nieuwe moed en inspiratie zenen de Vrouwen voor Vrede Soest hun acti viteiten in de komende periode voort. Zo is men al druk bezig met de voorbe reidingen voor de Internationale Vrou- wenvredesdag op 24 mei a.s. de datum waarop vorig jaar het Vrouwenvredes kamp in Soesterberg werd opgericht). Ook de grote landelijk demonstratie in Den Haag, op 29 oktober van dit jaar, waarover in de politiek al zoveel te doen is geweest, komt dichterbij. Op 6 augustus begint een internationale vas tenactie voor de vrede, waarop de Soester Vredesvrouwen waarschijnlijk ook zullen inspelen. Verder blijven de twee-wekelijkse bijeenkomsten in Soest uiteraard de volle aandacht vra gen. Die vinden telkens op een maan dagavond plaats in Artishock (inlich tingen verstrekt Stefanie Meiners, tel. 23716). Want de bewustwording onder de Soester bevolking is uiteraard het eerste doel van Vrouwen voor Vrede. Een deel van de Vrouwen voor Vrede uit Soest tijdens de manifestatie in Brussel. Foto: Ankie Siddré. Na hun succesvolle tournee door Zwe den is "Waso" voor een maarttournee weer in Holland. Naast concerten in o.a. De Meervaart te Amsterdam, Jazzcafé Bennekom, Jacobitheater te Utrecht, de Kleine Komedie te Amster dam, Congresgebouw (jazzfestival) Den Haag, Concertgebouw (jazznight) Haarlem, Jazzclub Heemskerk, geeft "Waso" tot grote verrassing van de WASO-fans in de regio een optreden op zaterdag 19 maart, in de fraaie acco- modatie van het Restaurant van het Soester Natuurbad, Van Weerden Poel- manweg 4 Soest. Aanvang 21.00 uur, entree 7,50. Ruime parkeergelegen heid. Waso is afkomstig uit België, gefor meerd door Koen de Cauter, klarinet, sporaansax, gitaar, vocals; Fapy Lafertin, solo-gitaar viool; ViviLim- berger, begeleidings-gitaar, vocals en Michel Verstraeten, contrabas, heeft zich een internationale reputatie weten te verwerven met een repertoire dat enerzijds is opgebouwd uit stukken en stijl van de zogenaamde Hot Club De France Jazz a la Django Reinhardt en anderzijds in de sfeer van de Tzi- gane en Flamengo. WASO is begin 1975 als kwartet geformeerd door Koen de Cauter en staat bekend als één van de meest swingende jazz-formaties. WASO oogstte veel bewondering en succes op jazz-festivals in binnen- en buitenland. Ook in jazz-clubs, jongerencentra, o.a. de Melkweg in Amsterdam en op de Vondelpark-con certen is WASO een graag geziene en gehoorde gast. WASO gaf een zeer suc cesvol optreden in Den Haag op het „North Sea jazzfestival 1981." Het Nationaal Bespreekbureau ver zorgt toegangskaarten voor diverse be langrijke evenementen op het gebied van sport, popmuziek en theater. Men kan de kaarten telefonisch bestel len, waarna eerst een schriftelijke or derbevestiging wordt toegezonden. Na overmaking van de kosten (de prijs van de kaarten plus de toeslag van 2,- per kaart en een bedrag van 3,50 per order, ongeacht het aantal kaar ten) worden de kaarten aan de bestel ler toegezonden. In sommige gevallen ontvangt men een zgn. "voucher," tegen inlevering waarvan men ter plaatse de toegangs kaarten kan verkrijgen. Bij grotere orders worden de kaarten aangetekend verzonden. Reserveringen zijn mogelijk via tele foon 02153-12344. Onderstaand treft u evenementen aan voor de maanden februari en maart, waarvoor men bij het Nationaal Be spreekbureau (02153-12344) kaarten kan reserveren. Carré: 15/16/17 maart: Jan Blaaser, met een nieuw programma. 18 maart t/m 2 april: Hoofdstad operet te "Viktoria und IhrHusar." Ahoy: 14 t/m 20 maart: ABN Wereldtennis toernooi. 25 maart: André Hazes. 2 april: Int. Country Western Festi val. Ned. Congr. Gebouw: 30 maart: Rob de Nijs. Stadion Feijenoord: 10 juni: Rod Stewart, met in voorprogr. de groep Normaal. Olympisch Stadion: 1 mei AJAX - Feyenoord. Londen: Voor alle belangrijke West End Shows in de Londense theaters. Tevens voor de grote pop-concerten en de grote sportwedstrijden in Engeland. Parijs: Shows en diners zoals Lido, Moulin Rouge. Alle topartiesten in Olympia. New York: Broadway Shows. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 1 95 77. RegieMoumen Smihi Met o.m.: Leila Shenna, Abdelkadar Moutaa, Aicha Chairi, Quicha Aouami, Chwaki Sayel en Kenza Fadil. Marokko 1975 El Chergui (De Hevige Stilte) is de naam van de oostenwind in de omge ving van de stad Tanger, waar de film zich afspeelt. Het is najaar 1956, sinds 2 maart van dat jaar is Marokko onaf hankelijk. De film vertelt het verhaal van Aicha, wiens man tegen haar zin een tweede vrouw wil nemen. Op aan raden van haar omgeving (allemaal vrouwen) neemt ze haar toevlucht tot de traditionele magie. Haar man is verte genwoordiger van de eeuwenoude waarden in Marokko. Door een tweede vrouw te nemen, verwerft hij zich meer aanzien. Maar Aicha raakt daar door op de achtergrond, wat haar in verzet doet komen. De regisseur laat in deze film zien dat het onafhankelijk worden van Marokko in 1956 nog geen bevrijding van de vrouw betekent. In het verzet van Aicha komen we elementen van mythe en magie tegen, die een belangrijke functie hebben in de gesloten wereld waarin de Marokkaanse vrouw leeft. De lange instellingen en de grote aan dacht voor details in de film, geven de geslotenheid van het leven van Aicha weer. Het filmhuis is vanaf 20.15 uur geopend. Thee (Marokkaans!) en kof fie zijn dan verkrijgbaar. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,--/leden en CJP 4,«. Onder het motto: "Tien jaar lang, nog te kort," organiseert de Amnesty groep Soest in het voorjaar een aantal aktiviteiten. De bedoeling hiervan is, stil te staan bij tien jaar Amnesty-werk in Soest. Als eerste organiseert de Am nesty groep in samenwerking met de Vereniging Artishock een film en een ♦«^toonstelling. De tentoonstelling "Tekenend voor Amnesty" is van 18 tot en met 25 maart dagelijks te zien van 14.00 tot 16.00 uur in de grote zaal van het Artishock-gebouw. De toegang is vrij. In samenwerking met het film huis wordt op zaterdag 19 maart de be kende film "Mephisto" vertoond. Aan vang 21.00 uur en de toegang is vrij. Op deze tentoonstelling zijn cartoons te zien van: Fritz Behrend, Jos Collig- non, Tom Janssen, Frits Müller, Len Munnik, Opland, Peter van Straaten, Yrrah en Stefan Verwey. De catalogus met een voorwoord van Simon Car- miggelt is bij de tentoonstelling ver krijgbaar. De tentoonstelling wordt op vrijdag 18 maart om 20.00 uur door de wethouder van Welzijn en Cultuur, Frans Kingma, geopend. Regie: Istvan Szabó. Met o.a.Klaus Maria Bandauer, Krys- tyna Janda, Ralph Hoppe en Christine Harbort. Hongarije 1982. Deze briljante film kreeg in 1982 de Os car voor de beste niet-Amerikaanse film. Mephisto is gebaseerd op de ge lijknamige roman van Klaus Mann. Klaus Mann, de oudste zoon van Tho- man Mann, vluchtte in 1933 uit Duits land en gedesillusioneerd door de poli tieke ontwikkelingen van na de oorlog, pleegde hij in 1949 zelfmoord. Mephisto gaat over een Duitse acteur die aanvankelijk afkering is van het opkomend fascisme, maar geeft zijn carrière voorrang. Hij verkoopt daarmee als het ware zijn ziel aan de machthebbers van het Derde Rijk en wordt het symbool van het nazi-be wind. Om tenslotte geestelijk kapot te gaan. Mann gaf zijn roman de titel Mephisto mee, dit naar de hoofdper soon uit het toneelstuk Faust van Goet- he. Hij schreef zijn roman aan de voor avond van de Tweede Wereldoorlog, gebaseerd op de persoon en carrière van Gustaf Gründgren. Gründgren was een gevierd acteur, met name vanwe ge zijn Mephisto-rol in Faust. De hoofd persoon in de film is Hendrik Höfgen (Klaus Maria Brandauer). In het begin is hij een geëngageerd revolutionair toneelspeler in een provincie stad. Zijn ambitie is duidelijk: hij wil een ster worden. Daarvoor is hij bereid alles te doen. Visualisering, vooral gebruik maken van de mogelijkheden die het theater biedt, is het belangrijkste as pect van de film. Door zich zo binnen de theaterwereld te houden, was het mogelijk binnen te dringen in het proces dat een acteur doormaakt. En daarmee een voorbeeld gevend van het verschijnsel "aanpassing," dat na tuurlijk niet alleen voor kunstenaars geldt. Door deze accentuering van de theaterwereld, komt de analyse van een menselijke verloedering zeer genu anceerd uit de verf. Je volgt de aanpas sing vanuit haar ziel en tegelijk krijg je een buitengewoon intens beeld van wat er zich afspeelde in Duitsland onder Hitier. Tevens wordt op heldere wijze geschetst hoe de hoofdrolspeler zich door het succes laat verblinden en zo een instrument van het kwaad wordt: een meeloper in het systeem. De film Mephisto is een bijzondere er varing van een algemeen maatschap pelijk proces. Aanvang: 21.00 uur. Toegang vrij Tot en met 24 maart wordt de fanta siewereld in zeefdruk van de Haagse Alexandrina Booleman en de Amster damse Bart Filet in de theaterzaal ten toongesteld. Jarenlang woonde en werkte Alexandrina in Brazilië en werd ze beïnvloed door macumba, symboliek en mystieke beelden. Haar zeefdrukken openbaren zeer fijnzinnige vormen die een verhaal te vertellen hebben. Bart Filet vertelt zijn verhaal in In dische sprookjestaferelen. Hij werd ge boren in Djakarta. Bart werkt twee maanden aan één prent, die geken merkt wordt door een zeer knappe techniek. Zij talent heeft internatio naal al opzien gebaard. Een schitteren de tentoonstelling die dagelijks van 14.00 -16.00 uur te bezichtigen is, ook in het weekend en de toegang is vrij. Voor de vijfde, achtereenvolgende keer organiseert de literaire werk groep van Artishock een poëzie-uitwis- seling tussen Nederlandse en Vlaamse dichters. Deze laatste zijn allemaal verbonden met het literaire tijdschrift 't Kofschip." Het lustrum wordt gevierd op zater dagavond 26 maart a.s. met een poëzie- avond, die wordt voorafgegaan door de opening van een expositie van grafisch werk van de Belgische kunstenaar Emiel Hoorne. Aanvang: 20.00 uur. Muzikale medewer king verleent Jean Pierre Guiran, met accordeon mélancholique.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9