X Rutger van der Pijl (5) 100e lid van 'King's Road Riders' Ruim 90 aanmeldingen uit Soest voor figurantenrol in brandweerfilm Zeer geslaagde Engelang-trip van Messengers Ponyclub 'Eldorado' sloot binnenwedstrijden af Open springconcours bij Ruitervereniging De Bosruiters De Plassentocht, een rijwieltoertocht van Tempo-Toer E.S.S.-Brouwer verspeelt kostbare punten Heren I Duinkikkers winnen belangrijke ontmoeting tegen Kroosduikers Zaandam BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM 21 S. O. Soest atleten liepen goed in Den Haag Rob de Haas nationale veteranentopper ATLETIEK ATLETIEK Zondag 27 maart tweede zevenspar-loop Sportverslagen en -betichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant WIELERCRÖSS WANDELSPORT Avondvierdaagse Soesterberg HaVoKo-toernooi 1983 BOWLING Soester Bowling Bond DAMMEN Onderlinge competitie DVS RUITERSPORT RUITERSPORT ZAALVOETBAL ZWEMMEN/ WATERPOLO Duinkikkers zwemmen 12-uurs marathon Soester Courant van woensdag 23 maart IÖ83 21 trnlntnrro««_i„j„J. Zaterdag werd In Den Haag voor de Se maal in successie de grote, internatio nale voorjaarsklassieker „Clty-Pter- City," een wedstrijd over 2t km, ge- houden. Deze wedstrijd stond ook bij g lange afstandlopers van S.O. Soest on het programma. Dit de resultaten bleek andermaal dat de Soester atleten uitstekend hebben overwinterd. Maar liefst 8 van de 8 atleten liepen een per. soonlijk record op deze afstand. Eef van den Brink was goed op dreef. De 28-jarige Karhu-alteet liep deze wedstrijd heel ontspannen uit In de tijd van 1 uur 11 min. en 32 sec. en haalde daarmee ruim 2 min. van zijn per- soonlijk beste tijd af. De nieuwbakken Soester veteraan Rob de Haas nestelde zich tijdens de wed strijd definitief in de Nederlandse ve- teranentop. Hij liep naar een fantas tische 13e plaats in het sterke interna tionale veld, in de tijd van 1 uur, 12 min en 49 sec. Pure klasse! Van deze snelle veteraan zullen we dit jaar zeker nog meer opzienbare prestaties kunnen verwachten. Harry van Brummelen finishte als 3e Soester loper. Deze atleet, volop in training voor de Amsterdamse Mara thon, bouwt rustig verder en richt alles op zijn topwedstrijd op 7 mei in Am sterdam. Dat hij goed aan het werk is blijkt uit zijn tijd: 1.13.57 uur (tevens pers. ree.). Ruud Ambags heeft na drukke werk zaamheden de training weer hervat en kwam uit op een tijd van 1.22.15 uur. Henk Hooyberg. eveneens in een zware trainingsperiode voor de marathon in Amsterdam, bouwde zijn race zeer evenwichtig op, en liet de klokken stil staan op 1.22.44 min. Joop Oranje, voor het eerst na zeer lange periode weer aanwezig bij een wedstrijd, liep heel verdienstelijk. Hij eindigde op 1.23.15 uur. een tijd die weer alle vertrouwen geeft voor de toe komst. De 2 andere veteranen )atleten die sinds deze winter deel uitmaken van de Soester langeafstandsgroep, t.w. Harry Sonnemans en Anton Baltus, lo pen vrijwel iedere wedstrijd een per soonlijk rekord. Harry Sonnemans realiseerde een tijd van 1.30.55 uur en haalde daarmee 8 min. van zijn beste tijd af. Anton Baltus kwam binnen in 1.34.32 uur en scherpte zijn tijd aan met ruim 4 minuten. A-s. zondag wordt voor de tweede maal de Zevensparloop gehouden. De start vindt plaats om 13.00 uur. Het parcours bevindt zich aan de weg Soest-Soester- berg, schuin tegenover het Restaurant "De Soester Duinen". De afstanden zijn pl.m. 1,5,3. 4.5. 6 en 7.5 km. Inschrijven bij de caravan vanaf 11.30 uur. Daar veel schoolkinderen dit al vast een goede training vinden voor de Van Dam Klaarwaterloop. mag een grote deelname worden verwacht. Voor iedere loper is er een herinnering. Men kan parkeren langs de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK TEL. 02155-17552 'De film staat of valt met de mede werking van de inwoners van Soest' had produktieleider Ruud Pieket Wee- serik van de Amsterdamse filmpro- duktiemaatschappij TV Department gezegd toen hij de inwoners opriep om zich als figurant te melden voor de brandweerfilm die in Soest gemaakt zal worden. Vorige week konden de fi guranten zich melden in de brandweer kazerne en de conclusie na een dag 'casten,' het selecteren van de spelers, kan geen andere zijn dan dat de film in ieder geval niet valt. Na de casting bij de Soester brandweer en in het bejaar dencentrum Molenschot, die beide een hoofdrol in de film vervullen, waren de negentig aanmeldingen ruim vol- doendem vooral omdat veel kandi daat-figuranten aanhang meenemen als de opnamen in de Soester duinen en bij Molenschot worden gemaakt. Opvallend was, dat de meesten wel eens een toneelstukje hadden opge voerd, vooral op school, soms in een club. Al lijkt zo'n rol bepaald geen ba sis voor een filmrol, zelfs al is dat 'maar' een figurantenrol, vast staat wél dat daardoor drempelvrees wordt weggenomen. Niemand vond het eng om straks in de film te spelen, en ook niemand was bang voor publiek. De genen die gevraagd werd en scène te spelen, zomaar, zonder aanwijzingen, deden dat zonder schroom. De één wat beter dan de ander, maar niemand zei 'nee' of stond met de mond vol tanden. Vooral voor de openingsscène van de film, een groot dansfeest in de Soester duinen voor jong en oud, zijn veel figuranten nodig. Op de muziek van een orkest moet het in de duinen De "casting" voor de film vond plaats in de brandweerkazerne. Hier een van de dames-kandidaten in een proef-op- stelling. één grote dolle boel worden, zoals re gisseur Fred Hilberdink iedereen ver telde. De jongens die in hun eentje wa ren gekomen, vroeg hij of zij 'een leuke meid hadden om mee te zwieren.' De antwoorden varieerden van 'Ik ka haar wel meenemen als ze wil' tot 'Daar kan ik misschien wel aankomen.' De jongste figurant die zich gisteren (door haar vader) liet aanmelden, was twee jaar, de oudste in de zeventig. De grootste groep vormde de leeftijdsca tegorie vijftien tot vijfentwintig jaar. Een aantal van hen krijgt binnenkort een uitnodiging om nog eens te komen, dan voor het wat serieuzer spelen van een rol die op video wordt opgenomen. Deze opnamen zijn mede bepalend voor de hoofdrollen: verpleegsters, een fysiotherapeut en bejaarden. Regisseur Hilberdink heeft al een paar gegadigden voor die rollen geselec teerd; de eindselectie vindt binnenkort plaats. De opnamen worden gemaakt in de periode van 11 tot 24 april. In de Soes ter duinen verwacht het filmteam van TV Department een hele dag nodig te hbben, voor de brandscènes in Molen schot twee nachten. Er wordt in totaal zo'n zeven uur film geschoten, waar van uiteindelijk maar 25 minuten over blijft voor de voorlichtingsfilm over brandpreventie, die in opdracht van het ministerie van binnenlandse zaken wordt gemaakt, vooral ten behoeve van verplegend personeel, verzorgers en bewoners van bejaardentehuizen. De film wordt in juli uitgebracht. De toernee die de Soester Gospelgroup "The Messengers" vorige week door het Engelse Surrey heeft ondernomen is een groot succes geworden. Na een vroeg vertrek werd het Kanaal bij Calais overgestoken. De nacht van zaterdag op zondag werd doorgebracht in het Beatrice Webb House, waar een goede nachtrust werd genoten. Zater dagmorgen werd er nog even hard gerepeteerd in hetzelfde verblijf, en 's middags volgde het vertrek naar Blechingley, waar het eerste optreden zou worden gehouden. In dezelfde kerk waar het concert van zaterdag werd uitgevoerd werd op zon dagmorgen de kerkdienst opgeluisterd. "The Messengers" deelden na afloop daarvan bloembollen uit, omdat het uitgerekend die zondag Moederdag was in Engeland. Dit gebaar werd hooglijk op prijs gesteld door de aan wezigen, zo bleek wel. Op zondagmiddag trad de groep op in Charlwood, in een jeugddienst. Hier viel de Soesters een ontroerende ont vangst ten deel. Zij kregen van de kin deren allerlei zelfgemaakte presentjes en kaarten en ieder werd verrast met een mandje met paaseieren. De voor ganger excuseerde zich in zijn wel komstwoord voor de Engelse kook kunst, waarna alle leden van "The Messengers" een kookboek kregen uit gereikt. Na dit evenement werd snel vertrok ken naar South Merstham, waar het laatste optreden zou plaatsvinden, in een moderne kerk met een prachtige akoestiek. Eerst werd er trouwens ge luncht in de "Canada Hall", gebouwd door een afdeling van het Canadese leger uit de restanten van de in de oor log verwoeste kerk. Maandagmorgen volgde de thuisreis naar Soest. "The Messengers" kunnen tertigzien op een zeer geslaagde concertreis, al was die wel vermoeiend. Drie optredens op één dag is ook veel. Overigens werden de Soesters zeer vereerd door een uitnodiging van de oud-strijders van Charlwood, om in 1985 terug te keren en een lustrum viering op te luisteren. Ook was er een verzoek van de zusters van het St. Mar- garet Convent in Grinstead, Sussex, voor een optreden. W m Zaterdag j.1. was een heuglijke dag voor de crossclub de 'King's Road Ri ders' uit Soest Voorzitter W. Klarenbeek kon op het trottoir voor rijwielhandel Jac. de Bruin aan de Gallenkamp Pels- weg het zojuist aangemelde 100e lid van de crossclub, die zoals de naam al zegt - z'n domicilie heeft op het terrein aan de Koningsweg - verwelkomen. De vijfjarige Rutger van der Pijl was de gelukkige, en hij kreeg van de heer Klarenbeek met enig gepast ceremo nieel het officiële clubshirt van de King's Road Riders aangeboden. In een korte toespraak stond de heer Klarenbeek even stil bij de geschiede nis van de club, die op 5 juli 1982 werd. opgericht en sindsdien een spectacu laire groei heeft doorgemaakt. Door alle twijfels over de baan had de club weliswaar intussen ook een moeilijke periode achter de rug, maar er wordt thans met man en macht gewerkt om de baan in orde te maken, zodat het een van de mooiste fietscrossbanen van Nederland gaat worden, aldus de heer Klarenbeek. Rijwielhandelaar Jac. de Bruin, een van de sponsors van de crossclub, overhandigde de dappere honderdste 'Rider' tenslotte een echte crosshelm. Voor de heer Klarenbeek had hij daar na nog een geschenk onder couvert in petto. Rutger van der Pijl wordt gefeliciteerd door Riders-voorzitter W. Klarenbeek. Geheel links kijkt sponsor - rijwielhan delaar De Bruin toe. Het college van b. en w. heeft toe stemming gegeven om van 6 tot en met 9 juni de Avondvierdaagse Soesterberg te organiseren. Het jaarlijkse HaVoKo-toernooi wordt op dinsdag 5, woensdag 6 en donderdag 7 april tussen 08.00 en 12.30 uur gehou den in de sporthal Beukendal. Het HaVoKo-toernooi bestaat uit handbal, voetbal en korfbal voor de hoogste klassen van de lagere scholen. De Soester Bowling Bond zal voortaan wekelijks verslag doen van het reilen en zeilen van de Soester Bowling Bond "De Borg". Deze week een overzicht van de competitiestanden na zeven ge speelde wedstrijden van de derde pe riode: respectievelijk de maandag vroege league. Gewonnen - verloren 1. Snowball 24% 10% 2. S.O.B.S. 23 12 3. Baseliners 19 16 4. Flying Balls 14 21 5. Kapriolen 13% 21% 6. Three Ladies 11 24 Maandag late league 1. Strike 23 12 2. Mauritshoeve 22 13 3. Rolling Five 20 15 4. Duffy 16 19 5. Turtles 13 22 6. The Loosers H 24 Op dinsdag spelen er drie leagues respectievelijk: Eerste league 1. Pins down I 28-7 2. De Pinnekes 23- 12 3. Laatbloeiers 18- 17 4. Pins down II 13%-21% 5. Trits 13%-21% 6. Pino's 9- 26 Tweede league: 1. De 3 Musketiers 27- 8 2. 't Juk 21-14 3. Bowlshit 16-19 4. All in the Family 16-19 5. 't Meidenspul 13-22 6. Rolling Balls 12-23 Derde league: 1. Conventionels 23%-ll% 2. H.A.M. 20%-14% 3. De Kroon 3 19%-15% 4. Lucky Pins 19%-15% 5. Tal Wan 14-21 6. Tryers 8-27 Op de wekelijks damavond van de Damvereniging Soest is de afgelopen week weer fel gestreden om de punten. Slechts 2 remise partijen vielen er te noteren, de anderen eindigden alle in een beslissing bij de A-groep spelers. Ook in de B-groep 2 remises en ook in die groep wordt zeer hard geknokt voor; de punten. De uitslagen van 17 maart zijn als volgt: Groep A: P. C. A. Rommens-G. P. Kwakernaat2-0 C. T. de Bruin-EDa velaar l-l M. A. v. Heiningen-C. van Oosterom 2-0 J. v. Vuurden-A. v. Oosterom 0-2 IJ. Luttik-M. Bakker 0-2 Chr. Bakker-EV eerman 2-0 J. Riewald-R. Damen 1-1 T.v.d. Meer-J. J. den Os 0-2 R. M. Entken-H. Oostenrijk 2-0 Uitslagen groep B K. Hammacher-M. Veldhuizen 2-0 Mevr. Vorderhake-B.v. Brummelen 1-1 D. Mahabir-E.v. 'tKlooster afgebr. B. Boobé-T. Spilker 2-0 J. v. Dasselaar-A. Breukel 2-0 A. Middendorp-W. v. Egdom 0-2 L. Ruiter-H. v.d. Heiden afgebr. L. Middendorp-Th. Schimmel 0-2 Mevr. Vendrig-M. D. Mahabir 2-0 Mevr. Leeuwenkamp-E. Buuning 2-0 A.M.Witte-P. Verwoerd 1-1 M. D. Mahabir-M. Veldhuizen 2-0 Wedstrijden Neo-Print Beker: PV erwoerd-L. Middendorp 2-0 A. M. Witte-Th. Schimmel 0-2 T. Spilker-K. Hammacher 0-2 Ondanks de vele regenbuien is pony club Eldorado zaterdag j.1. actief geweest bij de ponyclub de Gouden Adelaar te Bunschoten. Van Eldorado deden er vier combina ties mee aan de dressuurwedstrijden, onder leiding van hun instructeur Ferry Leek. Binnenwedstrijden worden in het algemeen laag geju reerd. Als eerste van Eldorado moest Sabrina v. Dijk met haar pony Cartouche in de ring voor de B-dressuur; zij reed een erg leuke proef en behaalde hiermee 112 punten. Daarna kwam L. dressuur en hieraan deden drie combinaties van Eldorado mee. Als eerste moest Nathalie Wollen- berg met haar pony Apache. Zij reed een keurige proef en kreeg van de jury 118 punten. Vervolgens moest Ingrid Strumpel haar kunnen op Bart je tonen, wat haar heel goed afging. Zij behaalde 110 pun ten. Als laatste was Tamara Bak op White Rocket aan de beurt. Ook zij reed een leuke proef en behaalde eveneens 110 punten. De volgende wedstrijden zullen zich ook weer buiten afspelen. Men noemt dit "groene wedstrijden," waarbij niet alleen dressuur gereden zal worden maar ook gesprongen. A.s. zondag 27 ipaart zal de Ruiter vereniging De Bosruiter haar eerste of ficiële springwedstrijden organiseren in de manege "Paardensportcentrum" aan de Bosstraat 37 te Soest. Gereden zal worden 60 cm. voor beginners; voorts 80 cm., 1.00 meter en 1.10 meter. Inschrijfgeld jeugdleden 10.-, niet-le- den 12,50. Volwassenen: leden 12,50 en niet-leden 15,--. De aanvang van de wedstrijden is om 10.00 uur. Het belooft, mede in verband met de reeds ontvangen Inschrijvingen een spannend evenement te worden. Belangstellenden kunnen voor eventu eel meer informaties contact opnemen met het bestuur van De Bosruiters of met de manege, telefoon 13138. Uiteraard zijn supporters van harte 'welkom! Springconcoursen zijn in de paardensport immers een spectacu lair evenement en uiteraard heeft Ide Ruitervereniging samen met de <manegeleiding schitterende prijzen ter beschikking gesteld. Men hoopt veel bekende en ook nieuwe enthou siaste ruiters, amazones en belangstel lenden te begroeten. Dus tot zondag 27 maart a.s. Verdere evenementen ter informatie: 4 april: Een gezellige Paasrit met verras singen en leuke prijzen voor jong en oud. 24arpil: Open Dag met vele demonstraties o.a. Carrouseluitvoering (dressuur figuur- rijden met muziek). Een genot om naar te kijken; springen; dressuur en gratis paardrijden voor jong en oud. 12 mei: Douwtrappen (start 06.00 uur 's mor gens) met daarna ontbijt. Voorts heeft de Ruitervereniging nog een aantal evenementen op haar pro gramma staan, welke vanaf medio mei bekend gemaakt zullen worden. En dat belooft wat te worden Voor inlichtingen omtrent lidmaat schap en adverteren in het clubblad Voorzitter K. Houtkamp, tel. 20308; vice- voorzitter T. S. Blitz, tel. 13522; Pen ningmeester F. Hartman, tel. 10189 en secretaris W. Schallies, tel. 13138. De toerafdeling van Tempo uit Soest heeft voor zondag 27 maart a.s. weer haar Plassentocht op het programma staan. Hierbij gaat het om de piassen- gebieden Tienhoven, Loosdrecht, Vin- keveen en Abcoude. Ook dit jaar zijn er 3 trajecten uitge zet, n.1. 30, 55 en 110 km. De 110 km route brengt de deelnemers in al deze plassengebieden. De 55 km blijft iets dichter bij huis en heeft de Tienhoven- se en Loosdrechtse plassen in de route. Tevens worden er diverse kilometers langs mooie rivieren afgelegd. Daarnaast is er voor de beginners en de sportieve families een traject van 30 km. Dat voert door de bosgebieden van Hollandse Rading. Hoge- en Lage Vuursche. Het inschrijven en het vertrek vindt plaats bij het Tempo Clubgebouw, Industrieweg 6, te Soest. Start 110 km van 9.00 tot 10.00 uur; 55 km van 10.00 tot 11.00 uur en de 30 km van 10.00 tot 12.00 uur. Het inschrijfgeld zonder herinnering bedraagt voor de 30 en 55 km 1,50 en voor de 110 km 2,50. Voor de niet georganiseerde deelnemers wordt er voor 2 kwartjes een verzekeringszegel geplakt. Deelnemers die er een paar gulden meer voor over hebben, ontvangen na het volbrengen van de tocht een pas sende herinnering. Ook dit jaar zal de reparatiewagen van Tweewieler-specialist Van Homoet van de Van Weedestraat aanwezig zijn om eventuele ongemakken te verhelpen. De twee langste afstanden zullen, ge heel met pijlen worden aangegeven. Tevens ontvangt men bij inschrijving een routebeschrijving. Maandagavond j.1. stond de vijftiende wedstrijd tegen het onderaanstaande V.V.C.C.Z. op het programma. Op pa pier leek het een eenvoudige opgave voor E.S.S.-Brouwer, maar gedurende de wedstrijd is het verschil op de rang lijst niet gebleken. Ondanks een goede start, waarin een goed spelend Joop Pouw 1-0 scoorde, kon E.S.S.-Brouwer geen overwicht opbouwen. Het duurde tot kort voor rust voordat Nico Brouwer na een solo 2-0 scoorde. Na rust veranderde er weinig in de strijd. Joop Pouw scoorde nog wel 3-0, maar hierna werd V.V.C.C.Z. steeds gevaarlijker voor de goal van Paul Werkhoven. Na twee snelle goals was de spanning geheel terug. Het was Joop Pouw die 4-2 scoorde, maar V.V.C.C.Z. bleef gevaarlijk en ver kleinde de achterstand op één goal. Kort voor het einde van de wedstrijd besliste Hans Ooft de wedstrijd en hoe wel V.V.C.C.Z. nog 5-4 maakte was de tijd te kort om nog langzij te komen. Vrijdag was al de volgende wedstrijd, tegen Tollekamp in Rhenen. Tegen deze lastige tegenstander werd eerder in dit seizoen al verloren. Nu stond E.S.S.-Brouwer na vijf minuten al met een 4-0 achter en was de strijd in feite al beslist. Ed Brouwer scoorde uit een pass van Herman van Zanten 4-1, maar Tollekamp liep verder uit naar 6-1. Na een handsbal van de keeper scoorde Nico Brouwer op slag van rust uit een strafworp 6-2. Na rust scoorde Nico Brouwer 6-3, maar Tollekamp gaf geen enkel mo ment het initiatief uit handen. De counter bleef gevaarlijk, waaruit ook met regelmaat werd gescoord. Ondanks nog twee goals van Nico Brouwer was Tollekamp bij evenveel tegenaanvallen succesvol. Met nog tien minuten te spelen was het Ton Luyte- laar, de enige speler die een goede wedstrijd speelde, die 8-6 scoorde en de spanning terugbracht. Een uitbraak van Tollekamp leverde door een onge lukkige actie van Paul Werkhoven de beslissing op. De eindstand van 9-6 was een volkomen verdiende uitslag in het voordeel van Tollekamp. Tot slot moest op zaterdagavond voor de derde maal in een week worden aan getreden, in een toernooi dat georgani seerd was door het Zeister Krooster Boys. Er werd goed gestart tegen de organiserende ploeg die momenteel leidt in de eerste klasse. Toch werden zij met goed combinatiespel overklast. Wat eerder deze week in de competitie niet lukte slaagde deze avond wel. Combinaties liepen goed en door goals van onder andere Ton Luytelaar en Jan Veenendaal werd de eerste wed strijd gewonnen met 5-1. De tweede wedstrijd tegen hoofdklas ser Blokstraat verliep minder gemak kelijk. Na twee snelle tegengoals ging E.S.S.-Brouwer volop in de aanval, maar kon de kansen niet benutten. Blokstraat was doelgerichter en won verdiend met 4-0. De derde wedstrijd was tegen de twee de hoofdklasser V.V.O.O. Na een 1-0 achterstand kwam E.S.S. -Brouw er door een grote inzet op 2-1 voorsprong. Het was een gelijkwaardige strijd waarin V.V.O.O. na een 3-3 gelijke stand wegliep naar 5-3. E.S.S.-Brouwer kwam nog terug ot 5-4 maar miste het geluk om langzij te komen. De laatste wedstrijd van deze avond was tegen het rayonteam Heuvelrug. De vermoeidheid was inmiddels in de benen van de spelers van E.S.S.-Brou wer geslagen. Na een 3-0 achterstand werd er nog van alles aan gedaan om terug te komen en vijf minuten voor tijd was de stand 3-3 gelijk. Hiermee was al het kruit verschoten en toen het rayonteam 4-3 scoorde was ook deze strijd ten nadele beslist. Er was niette min een aantal goede wedstrijden ge speeld, in tegenstelling tot de eerder gespeelde competitiewedstrijden. Gecoached door aanvoerder H. Wijn malen heeft het eerste herenteam van de Duinkikkers een belangrijke 9-6 overwinning behaald op Kroosduikers. De Soestenaren waren de gehele wed strijd sterker en wisten door veel te wisselen, waardoor het tempo erg hoog kon blijven, de Zaandammers onder druk te houden. De eerste periode namen de Duinkikkers al direct een 0-3 voorsprong. In de tweede periode kwamen de Kroosduikers iets terug, maar de Duin kikkers sloten deze periode met een 2-4 voorsprong af. In de derde periode brachten de Soeste naren het verschil weer op 3 doelpun ten, het was na afloop van die periode 3-6. Met deze stand werd begonnen aan de laatste periode èn toen de Duinkik kers snel op 3-8 kwamen leek er geen vuiltje aan de lucht. Helaas kenden de Soestenaren toen een lichte inzinking, waardoor de Kroosduikers konden terugkomen tot 5-8. Met nog slechts 1% minuut te spelen hervond het Duinkik ker steam zich en werd het 5-9. De Kroosduikers antwoordden nog een maal en brachten de eindstand op 6-9. De doelpuntmakers waren: Roel Tim mer 5; Jan Vrakking, Huib Klein, H. Wijnmalen en G. Vet ieder één. De Fuut Duinkikkers 3:4-3 Ondanks een grote inzet konden de Duinkikkers helaas niet in hun spel ko men. Een lange tijd zag het er naar uit dat de wedstrijd onbeslist zou eindigen. Evenwel één minuut voor tijd wist De Fuut nog een doelpunt te scoren, tenge volge waarvan de eindstand werd be paald op 4-3. Voor de Duinkikkers was de doelpuntenmaker Wilfred Egbers. Programma komend weekend zondag 27 maart 17.30 uur meisjes asp. - Albatros 18.05 uur dames 2 - Haaien 1 18.45 uur heren 1 - De Vest 1 19.30 uur dames 1 - Rapido 2 20.15 uur heren 2 - De Ham 3 21.00 uur heren 3 - Zeist 2 Alle wedstrijden worden gespeeld in zwembad "De Trits" te Baarn. Zaterdag j.1. was een belangrijke dag voor de zwemafdeling van de Duinkik kers. Zij waren uitgenodigd voor een zwemvierkamp en een marathon, die 's nachts plaatsvond. 's Middags om 16.00 uur begon de vier kamp, waaraan ook een aantal recrea tieve zwemmers van de club meede den. Het was alleen jammer voor som mige deelnemers dat de tijden niet officieel meetelden. Er zouden anders heel wat records gebroken zijn. De resultaten waren als volgt: 100 m. vrije slag: Een nieuw persoon lijk record voor Ronald Smits (1.07,7), Bert Boom (1.11,0), Antonio v.d. Hen gel (1.27,3), Marco Brons (1.20,6), Petra Rademaker (1.20,7) Arnoud Banda (1.07,3) en Lauret Uyland (1.22,1). De overige tijden waren: Annet de Kiewit, 1.14,2; Anita v. Heng- stum, 1.21,2; Ingeborge Uyland. 1.23,6; Axel de Zoete, 1.05,7; Barbara Schip pers, 1.26,8. 50 m. vrije slag: Robert van Oevelen (1.04,9), Ronald Plagge (45,0), Sonja Hoksbergen (1.05,8), Karin Dorrestein (48,8). Deze kinderen deden allemaal goed hun best. 100 m. schoolslag: Op deze afstand verbeterde Sandra Uyland het clubre cord en haar eigen record met 1.32,3. De andere tijden warenAxel de Zoe te: 1.29,5, Ralph Hellebrand: 1.27,7, Barbara Schippers: 1.33,7, Ronald Plag ge: 1.47,0, Robert v. Oevelen: 21.6,4, Karin Dorrestein: 2.07,5, Sonja Hoks bergen: 2.13,8. 50 m. vlinderslag: Op deze afstand haalde iedereen een persoonlijk record Het waren Erwin Overgoor (41,7), Ar jan Stalenhoef (40,5), Lauret Uyland (41,6) en Sonja Fugers (45,8). 100 m. rngcrawl: Hier stelden vijf zwemmers hun record scherper n.1. Coen Beyer (1.15,9), René v. Walsem (1.28,2), Steven Uyland (1.21,0), Se- bastian Borsje (1.42,7) en Marco Brons (1.36,9). De overige tijden: Ronald Smits: 1.18,9, Anita v. Hengstum: 1.31,0, Annet de Kiewit: 1.22,8, Sonja Fugers: 1.31.9, Sandra Uyland: 1.26,2, Anuschka Spelbos: 1.40,8, Ingeborg Uyland: 1.32,5. In het eindklassement haalden de Duin- kikkers een goede 2e plaats met totaal 17 persoonlijke records. 's Avonds om 20.00 uur begon het zware werk: de marathon, tot 's morgens 8.00 uur. Om de tien minuten moest er iemand te water om zoveel moge lijk meters te zwemmen. Bijna iedereen moest wel 5 of meer keren zwemmen, dus de vermoeidheid was de voor naamste tegenstander. Er deden 5 ploegen mee, en 2 duikteams, die de marathon onder water aflegden. De Duin- kikkersploeg bestond uit. Ronald Smits, Bert Boom, Annet de Kiewit, Monique van Diermen, Anita van Hengstum, Barbara Schippers, Bianca Spelbos, Arnoud Banda, Axel de Zoete, Coen Beyer, Loek v. Walsem, Jan v. Heng- strum en Ralph Hellebrand. Het was een hele belevenis, waarbij iedereen zich voor honderd procent in zette. ieder uur werd de tussenstand bekend gemaakt, waarin de Duinkik kers soms een plaatsje stegen en dan weer zakten. In totaal werden zij 4e, met een vrij kleine achterstand op de nummer 3. De gezwommen afstand bedroeg 43 ki lometer en 550 meter, een uurgemid delde van 3633 meter.

Soester Courant | 1983 | | pagina 21