Trouwplannen uon 'Vrije tijd, een boek werkt' I3CIEKIENWIEIEK Chatöux S» u Boekenweek, geschenk Bert Krijger nieuwe fraktievoorzitter BOEKEN WEEK drSladhoudei Burgemeester Scholten ontving eerste exemplaar van Videokrant _r FotografenGilde Beuken bij Mariënburg moeten verdwijnen De Soester' Duinett Vrije tijd? Een boek werkt Belasting Adviesburo Soest geniet er nóg meer van! af van 24 maart t/m 2 april 1983 I/H I net nieuwe een fel begeerd kleinood Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn. zomerslaapje begint laat u hem toch even WASSEN in de WASSERETTE? Hij is dan weer schoon en lekker fris voorF 1 9a> "V Ji Oudheidkamer Soest Brillen waren om te gillen. brilmocte juwelier EEN EIGEN STIJL EEN EIGEN GEZICHT TAXATIES - REPARATIES - RUGWERK SOEST Illegale werknemer aangehouden Snelheidscontrole A. Onderdelinden verlaat gemeenteraad, Geslaagd PAASBUFFET DANSANT Rectificatie HET IS WEER V boekhandel van 24 maart t/m 2 april 1983 I W1MKJLN Soms denk. ik wel eens II bij mezelf boekhandel Zet Uw belastingproblemen schaakmat en laat B.A.S. ze voor U oplossen. 1 brilmode i Soester Courant van woensdag 23 maart 1983 Burgemeester P. Scholten heeft maan dagmiddag j.1. het eerste exemplaar van de Videokrant Soest/Baarn in ont vangst genomen. Dat gebeurde met een korte, sobere plechtigheid in één van de commissiekamers op het ge meentehuis. Herman en Ella van Dam, de initiatief nemers van de nieuwe krant, zijn al ja ren lang intensief betrokken geweest bij de journalistiek in Soest en Baarn, zodat het vak hun zeer bekend is. Ja renlang heeft Herman persfoto's ge maakt, ook voor de Soester Courant. Langzamerhand is hij de "beperkthe den" van de foto, de eenmalige op name gaan zien, en mede door de snel le ontwikkelingen in de techniek be sloot hij zich bezig te gaan houden met video. De kontakten die hij als persfo tograaf in de loop der jaren heeft opge bouwd maakten het initiatief des te ge makkelijker uit te voeren. Naast de gewone krant kan de Video krant een rol spelen in de informatie voorziening. "Beelden spreken hun eigen taal," aldus Ella van Dam tij dens de overhandiging van de eerste videoband. Zij wees erop dat het idee om een Videokrant voor zowel Soest als Baarn te maken voortgekomen was uit het feit dat zijzelf precies in het "niemandsland" tussen de beide ge meenten wonen, waardoor zij zich ook bij beide gemeenten betrokken voelen. Omdat burgemeester Scholten als eer ste Soester een interview had toege staan kreeg hij het eerste exemplaar cadeau. Burgemeester Scholten zei er trots op te zijn dat deze landelijke primeur zich in Soest en Baarn voordeed. "Hier is echt sprake van een jonge ondernemer die samen met zijn vrouw, tegen alle e- conomische malaise in, iets nieuws probeert tot stand te brengen." Hij wenste het echtpaar Van Dam veel succes toe en meende dat de "plurifor miteit van de plaatselijke pers" zeer gediend was met de verschijning van de Videokrant. Vervolgens kon de heer Scholten ken nis nemen van de inhoud van de eerste editie, waarin een flink aantal Soester "items" waren opgenomen, zoals o.m een stukje gemeenteraadsverga dering, de cursus Ruimtelijke Ordening, opnamen van de onlangs in de Soester Duinen gehouden slipjacht, beelden van de Kinderboederij en een verslag van de Pijnenburgcross. Voor iedereen, die trouwplannen heeft, hebben wij een bijzonder fraai boek klaarliggen. Maar liefst 52 pagina's boordevol informatie over en rond de Grote Dag. Helemaal gratis, u kunt het zo ophalen. Stap eens binnen, het is beslist de moeite waard. Van Weedestraat 17, Soest. Tel. 02155 -1 39 17 Elf ongeveer honderdvijftig jaar oude beuken bij het bejaardencentrum Ma riënburg aan het Nieuwerhoekplein zullen binnenkort plaats gaan maken voor een even groot aantal twintigja rige plaatsvervangers. De oude beuken zijn ziek; de nieuwe beuken komen vanaf het terrein achter Beukendal, de sporthal aan de Beukenlaan. Een boomverzorgingsbedrijf uit Utrecht heeft onlangs geconstateerd dat de oude beuken in zeer slechte staat ver keren en dat er niets anders opzit dan ze weg te halen. Eén zeer oude boom blijft overigens wel op het terrein staan. Deze is naar schatting enkele honderden jaren oud. De oude beuken hebben veel te lijden gehad van veranderingen in de grond waterstand, een gaslekkage en van de nieuwbouwwerkzaamheden, enkele ja ren terug. Daardoor zijn de wortels door schimmels aangetast. Nog enkele weken, en dan zijn de nieuwe exposities in de Oudheidkamer gereed. Het thema is ditmaal: boeren gerij en boerengerei. Het gerei: het gereedschap, dat de boe rin en de boer op de boerderij gebruik ten, zoals de wasbok, het kolenfornuis, de kookpot, de kippemand en vele an dere gereedschappen. Het gerij: zoals de boerenwagen met zijn vele hulpstukken, de diverse tui gen. Daarnaast zullen er diverse gereed schappen van beroepen te zien zijn. Ook de archeologie heeft er zijn eigen hoek. In de voorkamer, de Heerd, zal werk te zijn van diverse Soester kunste naars. De Oudheidkamer zal vanaf Pasen ieder weekeinde geopend zijn; zater dag en zondags van 13.00 tot 17.00 uur. De Oudheidkamer kunt u vinden aan de Ferdinand Huycklaan 18. Je moest vroeger wel heel goed zoeken naar een leuke bril. Nu kom je gewoon bij gns langs en je hebt ze voor 't uitkiezen... x- gediplomeerd optomelrist lid 0-V blrkstraat 2 soesf tel: 02155-12874 Onder het motto 'Vrije tijd, een boek werkt' gaat vanaf morgen de jaarlijkse boekenweek van start, die zal duren tot en met 2 april. Het is inmiddels de achtenveertigste Boekenweek die door de Collectieve Propanganda van het Nederlands Boek wordt georganiseerd. Met dit motto speelt het Boekenvak in op de invulling van de vrije tijd, waar op het heel wat concurrentie heeft te verduren. In de boekenwereld gonst het van activiteit. Uitgevers en boek handelaren spannen zich samen in om het boek - "dat kostelijke, hanteerbare, bewaarbare privé-ding" - beschikbaar te laten zijn voor het publiek. En met succes: het boek is bepaald nog niet weg te denken uit onze samenleving, alle modere ontwikkelingen op het ge bied van de media ten spijt. Er is alle reden voor optimisme over de toe komst van het boek. In Nederland is het goede boek gelukkig op zeer veel plaatsen te koop: het fijnmazige net van grote en kleinere boekhandels in tal van steden en dorpen, waar de ont moeting tussen het'boek en zijn koper kan plaatsvinden. Bovendien: er is geen onderwerp te bedenken waarover geen informatie via het boek wordt ge geven - over alles is er wel een boek te vinden. En geen ander medium dan het boek is zo geschikt om een onderwerp adequaat te behandelen. "Vrije tijd, een boek werkt" is dan ook een uitstekend gekozen motto voor de boekenweek, diehet Nederlandse boek weer eens op een bijzondere manier onder de aan dacht van de consument brengt. Het boek blijft zijn fascinerende werking behouden. Bij taxaties gratis opfrissen van uw sieraden BURG.GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 Maandagavond hield de politie in een plaatselijk restaurant een 34-jarige buitenlander aan, die illegaal in Neder land verbleef en ook illegaal werkte. De man zal binnenkort worden uitge wezen naar zijn land van herkomst. Vorige week woensdag hield de politie weer een snelheidscontrole op de Beu kenlaan. Tussen 10.15 en 12.00 uur pas seerden er 415 automobilisten, van wie er 7 de geldende maximum-snelheid overschreden. De "top" lag dit keer op 75 km. per uur. A. Onderdelinden Tijdens de ledenvergadering van dins dag 22 maart j.1. heeft de heer Arie Onderdelinden, fraktievoorzitter van de WD, bekend gemaakt de gemeen teraad van Soest te verlaten. Zoals de heer Onderdelinden schrijft in zijn afscheidsbrief aan de voorzitter van de Raad, "is het mij tenslotte gelukt - zij het niet in Soest - de woon situatie van mijn vrouw en mij meer in overeenstemming te brengen met onze woonbehoefte." In de komende raadsvergadering van 21 april zal de heer Onderdelinden af scheid nemen, na een raadsperiode van ruim 4^ jaar waarin de VVD wat zeteltal beterft kwam van 7 op li ze tels. Ook een periode waarin zich de fi'nan- Bert Krijger ciële situatie van Soest, al van zijn somberste zijde liet zien. Maar ook een periode waarin de basis werd ge legd voor een zakelijk beleid door een collegeprogramma, waarin zich in principe alle partijen kunnen her kennen. De VVD-fraktie betreurt het dat de heer Onderdelinden zijn inbreng niet meer zal kunnen leveren. Maar hem en zijn vrouw wordt veel geluk toe gewenst in hun nieuwe woning in de gemeente Emmen. Voor wat betreft de opvolging van het voorzitterschap van de fraktie, heeft de fraktie tijdens een extra vergade ring op maandag 21 maart Bert Krij ger gekozen tot nieuwe voorzitter. Van af 22 april zal hij formeel als zodanig gaan optreden. Wim Kan, auteur van het Boekenweek geschenk 1983. Boekenweek Traditiegetrouw wordt ook dit jaar weer in de (tien dagen gedurende) Boekenweek aan de consument een ge schenk aangeboden. Dit jaar is dat een cadeautje voor een groot publiek, waarmee de boekverkoper elke boekenkoper, of hij nu uit is op een ro man of een novelle, of zich een tuin- boek, een kookboek of een dierenboek wenst aan te schaffen, blij te maken. De keuze viel op een zeer fraai uitge voerd boekwerkje met gedachten van Wim Kan. Het geschenk, met de titel "Soms denk ik wel eens bij mezelf," wordt gratis verstrekt bij aankoop van ten minste 24,50 aan boeken. Boekengids In samenwerking met het weekblad Vrij Nederland verschijnt dit jaar ook een literaire Boekengids, met artikelen over onderwerpen als; literaire cafés, schrijversfanclubs, leeskringen, poezie-festivals, eigen boekenbezit, etc. Bovendien zal de gids 360 titels be vatten van boeken uit de rubrieken Ne derlandse en vertaalde literatuur, poeziefilosofie, kunst en maatschappij wetenschappen. De literair Boekengids vormt een apart katern van de VN- Boekenbijlage, maar is ook los in de boekenhandel verkrijgbaar. Voor het examen machine_schrijven, afgenomen op 4 maart door de VSLM (Vereniging van Staatsgediplomeerde Leraren in Machineschrijven en Steno grafie) te Onderwijsinstituut Hulscher te Soest, slaagden: Norma van den Abeelen, Berthilde Akkerman, Jean- nette van As, Arina Bassie, Sylvia v.d. Brink, Irma van Burgsteden, Linda Daalhuisen, Nellie van Gent, Ingrid Geurts, Marieke v. Helden, Paul Hil- horst, Brigitte van Hoorn, Peter van Kleij, Annabelle Kohier, Yolanda Kok, Gea v.d. Kooij, Martha Krul, Yolanda Los, Vivienne Majoor, Rina de Nood- Jobse, Joke van Ossenbruggen-Min derhout, Wim van Poppelen, Inge Roest, Arnoldi Rooyakker, Ingrid Schuringa, Olga Sjiem-Fat, Marjon Snel, Heieen, Sijtsma, Evelien Ver- kruysse, Dorien Walraven, Guus Weitzel, Annemieke Westerink. Allen zijn opgeleid door Onderwijs instituut Hulscher te Soest. Op beide Paasdagen organiseren wij in ons vernieuwde restaurant een Levende muziek, een uitgebreid koud en warm buffet fondue mei gourmet zorgen voor een ouderwets gezellige avond. Jncl. welkomstdrankje en eierzoek- wedstrijd f 30,- p.p. Kinderen tot 12 jaar f 17.50 p.p. ^Hrestaurant^HH^H .SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN. 02155 12739. In het artikel over flessengas, dat was opgenomen in de Soester Courant van 16 maart j.1., is ten onrechte de indruk gewekt dat Soest slechts één verkoop punt van flessengas kent. Er zijn in onze woonplaats méér le veranciers, zoals de firma De Ruiter, Nieuwstraat 24, en de firma Holdijk, Wieksloterweg WZ17. Nieuw in het INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum kunnen geïnteresseerden een aantal brochures op onderwijsgebied afhalen. Zo liggen gereed "Studiemo gelijkheden in het dag-/avondonder- wijs en aan part-time opleidingen," Studiemogelijkheden in het weten schappelijk onderwijs," "Studiemoge lijkheden aan dagscholen voor het ho ger beroepsonderwijs," "Studiemoge lijkheden aan scholen voor het lager beroepsonderwijs" en "studiemoge lijkheden in het erkend schriftelijk on derwijs." Verder zijn er nieuwe folders op het ge bied van vakantie en verzekering, al gemene kinderbijslagwet en algemene wet bijzondere ziektekosten. Op toeristisch gebied kan men voor 50 cent de verschillende wandelroutes, samengebracht op één kaart, door de Soester bossen en duinen kopen. Inmid dels is gebleken dat er veel belang stelling bestaat voor de vijf fietsroutes die ook 50 cent per stuk kosten en veel van Soest en de omgeving laat zien. Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid Tel. 12419 ÜQËKIiNWIsliKj ffi \24 maart t/m 2 opril 1983 GRATIS bij aankoop van f 24,50 aan boeken alleen verkrijgbaar tijdens de boekenweek! Van Weedestraat hoek Stadhouderslaan Soestdijk - Tel. 17699 Fiscale advisering. I Verzorging van boekhoudingen. Advisering t.b.v. leningen. Advisering t.b.v. verzekeringen. Smitsweg 537 3765 CR Soest Telefoon: 02155-22302 02155-15139 Heerlijk vrijuit sporten zonder zorgen te hebben dat je bril van je neus afstuiten. Of je nu voetbalt, hockeyt, zwemt, trimt aan arabic dancing doet of welke sport dan ook, je doet 't beter en veiliger met zachte lenzen van Bausch Lomb. De comfortabele contactlenzen met de zéér korte gewenningstijd. Vraag x- eens vrijblijvende informatie en laat ons f f kijken of óók jouw ogen geschikt zijn voor contactlenzen. Dè contactlensspecialist: Gediplomeerd optometrist. Lid O.V. Birkstraat 2 - Soest-Z.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3