Bes Ath wass Vliegtuig over straat naar Luchtvaartmuseum Donateursavond van 'Apollo' zeer geslaagd Restaurant De Soester Duinen organiseert Paasbuffet Dansant Unicef present bij toneelstuk in De Borg Meningen van lezers De klok gaat steeds verder terug Soester deelnemers B.M.D. vrijwel eenstemmig Vastenaktie Soest wil 25.000,- bijeenbrengen voor rijstpelmachine in Indonesië 'Fleurida' - nieuwe bloemenboetiek SOESTDIJK Flessengas Amnesty en discriminatie CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Discussie-avond zonden vuuvwerk Theater- en muziekavond Amnesty Schending van mensenrechten Egypte Splitsi Meei specia Eigei (géén w 9 Deze maand zal er een voorlopig einde komen aan de diverse verbouwingen die de afgelopen 4 jaar hebben plaatge vonden. Ook de laatste vier weken is er weer veel gebeurd. Het linker gedeelte van het bedrijf is geheel gemoderni seerd. Door middel van paneelwanden kunnen diverse verschillende zalen worden gecreëerd. De maximum capa citeit is hiermee tot zo'n 225 personen vergroot. Vooruitlopend op de officiële opening, wil de directie van De Soester Duinen tijdens de Paasdagen toch al gebruik gaan maken van deze schitterende ruimte. Op beide dagen organiseert men een Paasbuffet Dansant, een koud, warm, gourmet en fondue buffet. Tal van heerlijke koude schotels, diverse warme gerechten en tevens de moge lijkheid van fondue of gourmet, wat men wil. Hierbij is er gelegenheid tot dansen. Tijdens de avond is er een ei- erenzoekwedstrijd waarbij tal van prijzen zijn te winnen. Inclusief welkomstdrankje, buffet, ei- erenzoeken en dansen kost deze avond slechts 30,-- p.p., kinderen tot 12 jaar 17,50. Unicef - het kinderfonds van de Ver enigde Naties, waarvan ook in Soest een werkgroep actief is - zal op woens dag 30 maart a.s. aanwezig zijn in de pauze van de toneelavond van het Nut, die in De Borg wordt gehouden. In het toneelstuk spelen André van den Heu vel en Kitty Janssen de hoofdrollen. Er komt een standje te staan waar de Unicef-artikelen te verkrijgen zijn, waarbij de nadruk zal liggen op de nieuwe voorjaarscollectie. Er is een grote verscheidenheid aan kaarten voor alle gelegenheden, een collectie snoezige miniatuurkaartjes, geboorte kaartjes en prentbriefkaarten. Er is ook een nieuwe correspondentiemap en een hele serie kleine geschenkkaartjes. Bovendien zijn er twee nieuwe legpuz zels. Er zijn dus genoeg ideeën voor een aar dig cadeautje. Bovendien steunt men met de aankoop van Unicef-artikelen een buitengewoon goed doel: het kin derfonds van de Verenigde Naties. Huisvuil inzamelen tijdens de Paasdagen Op Goede Vrijdag, vrijdag l april, wordt door de reinigingsdienst geen huisvuil opgehaald. Het wordt in de straten, waar men anders op vrijdag komt, nu op donderdag 31 maart opge haald. De huisvuilinzameling van maandag 4 april (Tweede Paasdag) zal nu op dins dag 5 april plaatsvinden. Hierbij verzoek ik u beleefd onder staand stukje als ingezonden in uw Courant te plaatsen. "Verkoop van fles sengas voor Soest behouden", stond bo ven een stukje in uw courant van woensdag 16 maart 1983. Daar ik heel toevallig deze courant in mijn handen kreeg en dit las, kreeg ik het gevoel dat uw verslaggever niet erg bekend is met hetgeen er in Soest te koop is. Want als hij zich hierin verdiept had was hij tot de ontdekking gekomen dat van dat stukje niet veel klopt. Naast de Fa. Tak bestaat sinds 1925 Brandstoffenhandel De Ruiters aan de Nieuwstraat, die sinds 1970 ook flessen gas verkoopt. De Fa. de Ruiter levert ook aan verschillende bedrijven in Soest en wijde omgeving. Het is niet zo dat loodgietersbedrijf Kerkhof de pri meur heeft en Soest in iets unieks voor ziet, want Soest is al vele jaren voor zien van een verkooppunt van flessen gas en dat zal nog zeker vele jaren duren. Waarom een loodgietersbedrijf flessengas moet gaan verkopen is voor mij een raadsel. Want het spreekwoord is nog altijd: Schoenmaker blijf bij je leest. Th. M. de Bruyn Het artikel van Arie Wandelaar met als kop "De klok terug" roept bij mij - een goede 65 -er - herinneringen uit de crisisjaren van de dertiger jaren op. Hetgeen hij schrijft over de zgn. "steunbonnen" is slechts een klein on derdeel van al de vernederingen die de werklozen toen in ons christelijk gere geerd landje moesten ondergaan. Zo was er o.a. het fietsplaatje met het gaatje erin, zodat een ieder goed kon zien dat daar en werkloze reed. Omdat het plaatje gratis werd verstrekt mocht de fiets niet op zondag gebruikt worden. Verder was een bekend ver schijnsel voor de werkozen de zgn. "ar menbezoeker." Dat was de ambtenaar die kwam kijken of als men wat had aangevraagd het wel noodzakelijk was. Hij had het recht om bij je thuis in kasten en op zolder te kijken, of het wel nodig was. Ook toen had men reeds ont dekt dat er mensen waren die wat we nu zwart werken noemen in praktijk brachten. Om dat tegen te gaan waren alle werklozen verplicht om zowel 's morgens als 's middags te gaan stem pelen. Toch waren er toen ook vele mensen en instellingen die zich de nood van de werklozen aantrokken en met goede bedoelingen overigens allerlei acties uitvoerden om wat voor deze "stumpers" te doen. Zo waren er gra tis voedsel-uitdelingen in het zgn. "soephuis." Dat dit alles geschiedde met de goede bedoeling om te hel pen, verandert niets aan het feit dat al deze mensen zich toch niet konden inle ven in de gedachten van de werklozen. Zij konden niet beseffenm welk een vernedering het was om als mens je hand te moeten ophouden voor een aal moes, je als een uitgestotene te voelen. Na hun humanitaire daden gingen zij weer terug naar hun warme huiskamer en hadden alleen de zorg om uit te zoe ken hoe ze zich morgen weer belang rijk konden maken. De werklozen bleef echter thuis achter met het uitzichtloze gevoel er niet meer bij te horen, aange wezen te zijn op de goede bedoelingen van de werkers. Als ik nu zo om me heen kijk en al de maatregelen van deze regering zie, die er allemaal op gericht zijn om - ondanks alles - de toe stand van de crisisjaren weer te doen herleven, dan ben ik bang voor de toe komst. De materiële kant van de uit keringtrekkers mag dan iets beter lij ken dan toen, maar de geestelijke kant wordt erger dan toen. Nu zijn we ge wend geweest aan een zekere welstand en daar hebben de werklozen van nu ook aan medegewerkt. Zouden de ge lukkigen - ik bedoel de werkers - wel begrijen wat het zeggen wil, als je aan den lijve ondervindt dat al datgene waaraan je hebt medegewerkt nu niet meer voor jou bestemd is? Het is te ho pen dat er spoedig een oplossing voor dit probleem komt, anders zie ik de toe komst zeer somber in en zie ik de breuk in het normale leven spoedig gebeuren. Het principe van "ieder voor zich" neemt hand over hand toe, zodat straks alleen de sterkere overheerst. Jammer voor al die werklozen, zieken en be jaarden, maar zolang het geld het be langrijkste is, wordt het menselijke spoedig vergeten als dat geld schaar ser wordt. Ik hoop daarom dat de klok spoedig tot staan wordt gebracht en dat we hem dan met z'n allen weer vooruit kunnen zetten. Piet de Roos Hoewel ik Amnesty een goed hart toe draag, houd ik het niet voor passend, dat er via de „Wijkdirigent" reclame ge maakt werd voor deze buitenwijkse politieke organisatie. Nu schijn ik dat weer helemaal verkeerd begrepen te hebben. Ik val immers ook niet over een advertentie van de Vivo in ons wijkkrantje! Het is natuurlijk erg dom van mij, dat ik het verband tussen de Vivo en Amnesty helemaal niet zie zit ten, of het zou het „buitenwijkse" moeten zijn. Intussen heb ik wel gezien dat de dood straf in de USA in de aanbieding is. Die in Iran b.v. zal te duur zijn. Nu is het in ons goede land ongetwijfeld erg in, om gekleurde mensen eerder gelijk te geven dan een blanke, anders discrimineert men. Discrimineren dat doen ze in Zuid Afrika en niet in Neder land. Nu moet ik daar wel een beetje om lachen, want ik ben zelf een „pinda," zij het een ongebrande. Onbedoeld discriminerende opmer kingen zijn echt niet aan mij voorbij gegaan en ik haal mijn schouders maar eens op over zoveel schijnheilig heid. Al met al heb ik een persoonlijke uitno diging gehad, om naar de tentoonstel ling „Amnesty 10 jaar" te komen kij ken. Dat ik niet op de uitnodiging inga, heeft te maken met het feit dat ik zelf in een Japans Vrouwenkamp gevangen geze ten heb. Ik weet dus zo ongeveer wat er in die branche te koop is. Natuurlijk hebben wij het in die kam pen niet zo slecht gehad, want wij zijn immers niet massaal vergast en bo vendien hadden wij het klimaat mee. Dat het b.v. toch niet zo leuk was om op je blote voeten in smeltend asfalt in de houding te moeten staan, is maar een onbelangrijke bijkomstigheid. De vrouwen hebben in die tijd al het til-, sjouw- en denkwerk zouden mankracht moeten klaren. Dezelfde vrouwen keerden na de oorlog in de kortst mogelijke keren terug naar de plaats waar zij thuis hoorden( de keuken! Hoe wonderlijk dat was reali seerde ik mij pas, toen ik las, dat vrou wen nu eindelijk geschikt geacht worden, ook het brandweerkorps te komen versterken. Omdat de oorlog zowat vergeten is, is het logisch dat deze „versterking" twijfels oproept. En wie er nu in de keuken moet, dat zijn mijn zorgen niet. Op eventuele reacties op mijn schrijf sel zal in niet ingaan, want ik ga fijn, samen met mijn man, „pinda's eten bij mijn aapjes." E. G. Timmer-Geerlings BART KOOY Vredehofstraa» 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Vernielingen Een bewoner van de Eigendomweg hoorde vrijdagavond j.1. een klap en constateerde vervolgens dat onbeken den een baksteen door een van de rui ten van zijn woning hadden gegooid. De schade bedraagt ongeveer 400,-. De gedupeerde deed aangifte bij de politie. Een bewoonster van de Van Goyenlaan meldde de politie de vernieling van de buitenspiegel van haar auto. Hier be draagt de schadepost zo'n 40,-. Soester Courant van woensdag 23 maart 1983 De tweede bijeenkomst in het kader van de Brede Maatschappelijke Dis cussie over het Energiebeleid, die vo rige week donderdag in "Credo" werd gehouden, heeft slechts één deelnemer méér getrokken dan de eerste (infor matieve) avond, die veertien dagen ge leden plaatsvond. Twaalf personen na men min of meer actief deel aan de discussie, die erop gericht was de opi nies te "vertalen" naar het antwoord formulier, dat aan het einde van de bij eenkomst door de deelnemers kon wor den ingeleverd. De antwoorden worden verzameld en verwerkt in het Eind rapport, dat in november a.s. door de Stuurgroep zal worden aangeboden aan regering en parlement. Ook nu stond de bijeenkomst onder leiding van Nico Kool en werd de discussie geleid door Dolf Coppes. Al bij een van de eerste vragen, over de doelstellingen van het energiebe leid, tekenden de verhoudingen onder de deelnemers zich vrij duidelijk af slechts één hunner meende „dat we in Nederland nog niet zo erg slecht bezig waren; we doen van alles 'n beetje en kunnen daardoor nog gemakkelijk switchen". Hij vond ook dat het zich richten op duurzame energiebronnen als de zon en de wind "de klok honderd jaar zou terugzetten." De meeste andere deelnemers waren dat niet met hem eens. "We mogen alleen maar beslissingen nemen voor onszelf, niet voor ons nageslacht. De problemen zijn te zwaar om een wissel op de toekomst te trekken", bracht een deelneemster naar voren. Te leen Verschillende discussianten bepleitten meer subsidie voor het onderzoek naar de duurzame, "alternatieve" energie bronnen, omdat deze "hernieuwbaar" zijn, d.w.z. nooit op zullen raken. "De fossiele energiebronnen mogen wij niet opmaken voor onze kinderen - we heb ben de wereld niet gekregen van onze voorouders, maar slechts te leen van onze kleinkinderen", aldus een van de aanwezigen. De veiligheid en de toekomstrisico's waren dan ook de aspecten waaraan naar het vrijwel unanieme oordeel van de deelnemers veel meer aandacht zou moeten worden besteed. Het geld dat aan onderzoek naar alternatieve ener giebronnen wordt uitgegeven is buiten proportioneel laag. "Wat heeft kernenergie eigenlijk opgeleverd?", was een andere vraag. Uit de documentatie kon worden vast gesteld dat de uit kernenergie opge wekte elektriciteit slechts een paar cent per KWh goedkoper is dan de stroom uit andere energiebronnen. De kosten van kernenergie zijn in het ver leden veel te rooskleurig ingeschat, meende een ander. Kernenergie wordt trouwens al overbodig gemaakt door het toepassen van energiebesparende maatregelen: "De besparing is voor lopig onze belangrijkste energiebron. Er wordt nu nog zoveel verspild Eén van de deelnemers wees er in dit verband op dat de term energiebespa ring dikwijls versluierend wordt ge- bruikt. Meestal wordt daarmee be- doeld: brandstofbesparing, maar dat is bepaald niet hetzelfde. "Je was in de zon drogen vraagt evenveel energie als in de wasdroger, maar in het eerste geval kost het geen bMndstaf.^^ Centraal in de discussie, die redelijk geanimeerd verliep, stond de vraag naar het vertrouwen dat de deelne mers koesterden in de vooruitgang van de technologie bij het oplossen van de problemen die samenhangen met het gebruik van kernenergie. De deelne mer die al te kennen had gegeven wei nig heil te zien in de alternatieve ener giebronnen, meende dat men zich met enig vertrouwen kon overgeven aan de toekomst: „We beslissen nu toch niet voor de eeuwigheid, hooguit voor een jaar of honder!"Misschien kiezen we daardoor juist wel voor de eeuwig heid," wierp een ander tegen, "name lijk de eeuwige rust! Een andere deelnemer kenschetste de situatie als volgt. "We hebben een auto, en die rijdt nog hard ook, maar er zit geen rem op." Ook over de vraag of het afvalproblemen reden genoeg was om de bestaande kerncentrale te sluiten vond de éne deelnemer en de rest van het gezelschap tegenover zich. "Een bepaalde technologie is pas rijp voor toepassing als alle fundamentele problemen zijn opgelost. Dat is bij kernenergie absoluut niet het geval, en het is daarom belachelijk ermee door te gaan. Sluiten dus Van diverse zijden werden het vertrou wen in de voortschrijdende technolo gie als geneesmiddel voor alle kwalen als veel te lichtvaardig beoordeeld. "Kijk maar naar al die gifbelten - dat zijn de resultaten van zoveel vertrou wen!" Dat de negatieve houding ten opzichte van de mogelijkheid van bij voorbeeld windmolenenergie zo dik wijls samengaat met een posi tieve verwachting van de technologi sche vooruitgang, werd door één van de deelnemers toegeschreven aan het feit dat "een windmolen door de fietsen maker in elkaar kan worden gezet, en dat een kerncentrale door een kern geleerde wordt ontworpen. Een kwes tie van statusverschil. Aan het slot van de avond merkte dis cussieleider Dolf Coppes nog op dat de Brede Maatschappelijke Discussie zeker niet zinloos was. De waarde er van was wat hem betreft vooral gele gen in het feit dat op deze manier in de samenleving "zonder politieke voorsortering" over fundamentele vraagstukken kon worden gesproken. "In de politieke discussie zijn de stel- lingnames bij voorbaat al zo vastge legd. Ik hoop dat het experiment var de B.M.D. daardoor vernieuwend kar werken." Bij het Vastenaktie-project dat dit jaar aan de parochies van Soest is toege wezen staat Indonesië centraal, het land waarmee Nederland destijds zo'n sterke band had. Meer in het bijzonder gaat het in 1983 om het eiland Flores (bij velen nog bekend uit het rijtje kleine Snnda-eilanden: "Bali-Lombok- Sumbawa-Sumba-Flores-Timor", dat vroeger op school uit het hoofd moest worden geleerd). In Rekas, een plaatsje in het meest westelijke deel van Flores, dat nogal geïsoleerd ligt op ca. 120 kilometer van de hoofdstad van het eiland, is pater Jos van Hoef werkzaam. Trouwens, de hele streek heeft pater Jos onder zijn hoede. Van de 15.000 bewoners van de streek zijn er 11.000 christen. Voor hen is pater Jos hun geestelijk raadsman, maar ook voor alle anderen is hij "ontwikkelingswerker van het eerste uur." Hij stimuleert en adviseert de bevolking om in het eigen levensonder houd te voorzien. Jaren geleden begon hij met een soort lagere school; nu heeft de streek meer dan vier scholen, waaronder één mid delbare, voor jongens en meisjes. De bevolking leeft voor 100% van de land bouw, hoofdzakelijk van rijst en maïs. Elk gezinshoofd heeft een kleine sa- wah. Met behulp van een 5-jarenplan heeft de regering intussen het sawah- areaal uitgebreid, waardoor de rijst- opbrengst sterk is toegenomen. Het rijststampen is het werk van de vrouwen. Dat kost veel tijd, en het is bovendien zwaar werk. Door de grote re oogst komen ze daarmee niet op tijd klaar, zodat de boeren ook de on gepelde rijst met hun gammele voer tuigjes naar de kust moeten brengen, zo'n 30 km verder, waar de Chinezen wel over een rijstpelmachine beschik ken. Als dit rijstpellen ter plaatse zou kun nen gebeuren zijn de boeren bevrijd van het tijdrovende transport en kun- Op donderdag 14 april a.s. organiseert de groep Soest van Amnesty Interna tional een theater- en muziekavond in de aula van het Griftlandcollege, Noor- derweg 79 in Soest. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Het programma bestaat uit twee delen 1. "Aan de autoriteiten" is een stuk dat gebracht wordt door de welbekende en gewaardeerde Amnesty-Theater groep uit Purmerend. 2. Luis Aravena. Deze uit Chili afkom stige zanger zorgt voor het muzikale gedeelte van de avond. Hij beschikt over een bijzondere stijl en door zijn muziek, verhalen en humor kweekt hij een sfeer van saamhorigheid en be trekt hij het publiek bij zijn voordracht en de ontwikkelingen in zijn land. De avond is een van de vele aktiviteiten welke georganiseerd worden in het te ken van 10 jaar Amnesty Soest. nen zij ook een hogere prijs bedingen. Op die manier kunnen zij hun levens standaard op een hoger peil brengen. Daarom vraagt de gemeenschap van Rekas, bij monde van de dessahoofden en de parochieraad, de katholieke ge meenschap van Soest om hulp. Alléén kunnen de mensen het in Rekas niet opbrengen. Met een handreiking uit Soest moet het echter kunnen lukken. De Vastenaktie, die gehouden wordt onder het motto: "Om het recht van de zwaksten," is er in Soest dus op ge richt een rijstpelmachine aan te schaf fen voor de boerencoöperatie in Rekas, want de boeren zijn materieel zwak - niet lichamelijk of geestelijk. Ze heb ben hulp nodig van een animator én wat geldelijke steun in hun armoedig bestaan. De animator, Pater Jos, is er al jaren. En met succes. En wat de geldelijke steun betreft: daar zou Soest voor kun nen, nee: moeten zorgen. Het streef bedrag is 25.000,-. Het Interparochieel Missie-Comité van Soest beveelt de Vastenaktie dan ook van harte aan. Giften kunnen worden overgemaakt op postrekening 35 80 168 en op bankrekening 35 99 67 787 (Rabo bank). in Onlangs is Amnesty International ge- start met een aktie om de schending van mensenrechten in Egypte aan de kaak te stellen. Deze schending ge beurt op de volgende wijzen: 1. Door het falen van wetgeving m.b.t. politieke aktiviteiten is er te weinig bescherming voor mensen die op ge weldloze wijze hun mening naar voren willen brengen. 2. Het afkondigen van de noodtoestand betekent dat willekeurig mensen ge arresteerd kunnen worden. 3' Amnesty heeft rapporten ontvangen over het martelen van gevangenen; 4. Door het toepassen van de doodstraf sinds 1981 zijn er tenminste 16 mensen ter dood veroordeeld. Amnesty is een onafhankelijk organi satie die werkt voor de vrijlating van gewetensgevangenen; mensen die worden vastgehouden wegens hun over tuiging, ras, taal, sexé of geloof, mits zij geen geweld hebben gebruikt of ge propageerd. Tot nu toe is tevergeefs een beroep gedaan op de Egyptische regering om maatregelen te nemen tegen martelingen en allen die wegens vreedzame oppositie gevangen zitten vrij te laten. Informatie over de situatie in Egypte is verkrijgbaar in het Amnesty Cen trum, Bonifaciusstraat 24, Soest. Openingstijden: dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Verdere informatie verstrekt: H. Aerts, Kerkpad ZZ 22, Soest, tel. 20161. Het dagelijks ging voor Onderwijs te deze week bij temgewone h 11 april a.s. ir den gehoudei geheel gewij< vereniging li met name zoa kwestie van grondslag. De ledenven voorstel vooi bij monde va schetst als om de gerezi komen. Het v Er wordt ee diensten gev volgende dri< werking hebt - drs. K. de de Unie "Sch - mr. J. Ozii gen; - prof. dr. W. de theologie i school van di de Kerken te Haar opdrac 1. De bestaai van de ident voor Prote wijs te Soest 2. Zo mogell aan het besti wijze de ge haar oordeel 3. Een eensl bestuur en bindend wo overeenkom den uitgevot 4. Indien ge< uitgebracht tigd zijn or een splitsin door: A. een nieu eniging een gen; B. in goed c de nieuwe scholen wc welk mome C. daarbij ning te hoi hetpersonc D. zorg te tot zakelijl mogelijk sa tussen beid De "comn zal, indier ring op 11 stel, in tw< /scï Marijnen van 829.- Philips v Zeer solid Miele wa Schoema Wassen r< Drogen r< Miele, er I Bauknei 850 toe» Zondagmorgen j.1. werd in alle vroegte de Douglas C-47 (de militaire versie van de beroemde DC-3 Dakota) die het Militaire Luchtvaartmuseum in Soes- terberg eind vorig jaar in ontvangst nam naar zijn "laatste rustplaats" getransporteerd. Op 16 december voltooide het vliegtuig zijn laatste vlucht, toen het werd over gevlogen vanuit Denemarken. Het toe stel, een geschenk van de Amerikaanse luchtmacht, is onlangs overgespoten in de kleuren van de Koninklijke Lucht macht en voorzien van een Nederland se registratie. Tevoren was het in bruikleen bij de Deense luchtmacht. Het transport had. gezien de omvang van het toestel, nogal wat voeten in de aarde. De beide vleugels waren gede monteerd, zodat de bochten gemakke lijk konden worden genomen, al moes ten op het kruispunt Amersfoortse- weg/Richelleweg de stoplichten even wijken. Het vermaarde toestel kan vanaf 1 De C-47 onderweg naar het museum. Op de Richelleweg moesten de ver keerslichten even "uit het lood" worden gezet. april, als het museum zijn poorten weer openstelt, door het publiek wor den bewonderd tussen de twee tentoon stellingshallen. Het museum is van maandag tot en met vrijdag geopend, van 10.00 uur 's morgens tot 16.00 uur 's middags, ook tijdens de feestdagen, be halve als deze op zondag vallen. Apollo's vice-voorzitter P. de Kiewit overhandigt de spelers en speelsters van Utile Dulci een bloemetje. De traditionele donatoursavond, die het mannenkoor "Apollo" vorige week in het Griftland College organiseerde, was zeer geslaagd. Het ls al enige ja ren de gewoonte dat voor deze avonden een toneelgezelschap wordt uitgeno digd, en dat was ook vorige week don derdag het geval. De toneelvereniging Utile Dulcl uit Soestorberg voerde voor de pauze een tweetal éénaktors op van de Engelse schrijver Alan Ayckbourne, onder de titels "Gezellig samen een borreltje drinken" en "Moederfiguur." Het sprak vanzelf dat ook „Apollo" zelf een bijdrage leverde. Het koor deed dat na de pauze, en voerde o.m. het Bundeslied van W. A. Mozart en een aantal Duitse en Nederlandse volks liedjes uit. Het optreden werd afgeslo ten met de vertolking van "Grüss euch Gott" uit Der Vogelhandier van Carl Zeiler. Aan het slot van de avond kreeg diri gent Gerard van de Schepop de onge veer 250 aanwezige leden en donateurs van het koor zover dat zij gezamenlijk de canon "Hallo, hallo, hoe gaat het er mee" instudeerden. Om de kosten te dekken werd er een grote verloting gehouden, waarbij heel veel mensen veel prijzen in de wacht sleepten. Hek vuilstortplaats vernield De omheining van de gemeentelijke vuilstortplaats aan de Schans werd vorige week voor de zoveelste keer vernield. De schade bedraagt ca. ƒ500,-. Sinds vorige week is Soest-Zuid een uit stekend voorziene bloemenwinkel rij ker. Het is de bloemenboetiek "Fleuri- da" aan de Soesterbergsestraat 9A, waar Ida Schotten zich dagelijks (be halve op maandagochtend) bezighoudt met de verkoop van alle soorten bloe men. Ida is de dochter van bloemist Scholten van de Middelwijkstraat, en in die zin is "Fleurida" dan ook een filiaal van bloemisterij Scholten aldaar. De nieuwe bloemenboetiek voorziet in een duidelijke behoefte, zoals onlangs duidelijk werd bij een enquête onder de bevolking van Soest-Zuid. Op de vraag welke winkel men het meest miste scoorde het antwoord "een bloemen winkel" het hoogst. Aan die vraag is dus al heel snel voldaan. De zaak werd vorige week donderdag min of meer officieel geopend door bloembindster Joke Tielens, van wie Ida Scholten het vak heeft geleerd. Een bijzonderheid is nog dat de bloemen bij "Fleurida" ook per tak te koop zijn. Voor het maken van bloemstukjes hoe ven de liefhebbers dus niet persé een hele bos aan te schaffen. t

Soester Courant | 1983 | | pagina 8