Is Lustrum-literaire salon Artishock werd feestelijk gebeuren Unicef zoekt collectanten Meningen van lezers Honderdduizenden kinderen in actie voor Unicef-hulp Paasvakantie-programma "De Trits" Baarn Autofinanciering nu verzekerd tegen werkloosheid Zomertijd alleen aardig met zomerweer P.V.O. hield feestelijke jaarvergadering Paasvakantie-programma Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' ËS3 GERTH Paaswake Basisgroep Baarn-Soest Gemeenteen onkruidbestrijding Groei Gestaalde zekerheid Weerpraatje Vijfjaar literaire uitwisseling met Vlaanderen 11 SorstiT Courant van woensdag 30 maart 1 11 Door annulering een paar plaatsen vrij gekomen op groepsreis Honsbergen naar Sonthofen met OAD op 19 mei a.s. Vraag inlichtingen bij REISBUREAU Van Weedestraat 58 3761 CG Soest Telefoon 02155-22144 Soesterbergsestraat 22 3768 EJ Soest Telefoon 02155 -126 83 - 2 2756 I Met het oog op de landelijke collecte voor het werk van Unicef (het kinder fonds van de Verenigde Naties) die ge houden wordt in de week van 25 tot 30 april a.s., zoekt de Unicef-werkgroep in Soest kontakt met personen die als collectant willen optreden. Gegadigden kunnen zich in verbinding stellen met: mevrouw Rademaker, Lange Brink weg 64, tel. 10466; mevrouw Bok, Ericaweg4, tel. 21572. I Op zaterdag 2 april a.s. om 20.30 uur I houdt de Basisgroep Baam-Soest een Paaswake in de aula van het Griftland- college aan de Noorderweg 79. Deze I Paaswake zal mede staan in het teken van de actuele gebeurtenissen in Latijns (midden) -Amerika (El Salvador, Ni caragua). Met muziek, teksten, zang en stilte wil de basisgroep de kracht ervaren die de paasboodschap nog altijd heeft. Inlichtingen over de wake of over de basisgroep worden graag verstrekt door Tineke Dorr (tel. 11859) of Joop van Haaf ten (tel. 10087). In Soest Erbij stond onlangs dat de in Soest gebruikte onkruidbestrijdings middelen Reglone, Gramoxone en Si- mazin niet zijn toegestaan bij Staats bosbeheerDe eerste twee orndat ze ge vaar opleveren voor de mens (en het milieu), terwijl Simazin gevaar ople vert voor het milieu. Van Simazin is overigens bekend dat het kankerach tige weefsels veroorzaakt bij ratten en muizen, erfelijke afwijkingen geeft bij bananevliegjes, in proeven giftig bleek voor ongeboren leven, terwijl het slecht afbreekbaar is en bij 10 gram dodelijk is voor de mens (gegevens ont leend aanBestrijdingsmiddelen in een om het huis. Stichting Natuur en Mi lieu, 1982, p 105)Volgens Soest Erbij is Gemeentewerken van oordeel dat er in Soest alleen met milieuveilige mid delen wordt gewerkt Dat klopt natuur lijk niet met het bovenstaande. Maar misschien heeft Staatsbosbeheer onge lijk en zit het geciteerde boekje ernaast Het zou goed zijn om daarover het standpunt van de Gemeente te horen, bij voorkeur in deze krant W.Zweers (Weegbreestraat 58) Enkele honderdduizenden Nederland se scholieren gaan meedoen met de grote Unicef-actie in de laatste week van april. Unicef-directeur René Latenstein in Den Haag is meer dan verrast: "De interesse voor de actie is overrompe lend. Praktisch per kerende post meld den zich al meer dan duizend scholen aan. Elke dag bereikt een nieuwe stapel aanmeldingen ons kantoor." De scholen krijgen lesmateriaal ter be schikking over de leefsituatie van de jeugd elders in de wereld. Per dag sterven namelijk nog 40.000 kinderen onnodig door gebrek aan voedsel, me dische zorg en gebrek aan kennis. Het lesmateriaal dat de scholen ont vangen, is toegespitst op het land Bhoetan in de Himalaya. Dat land is qua oppervlakte even groot als Neder land. Er wonen echter slechts één miljoen mensen. Hun gemiddelde leef tijd wordt niet hoger dan 47 jaar. Van elke duizend kinderen, die in het berg achtige deel van het land levend gebo ren worden, bereiken 365 niet eens hun eerste verjaardag. Unicef-Nederland heeft juist Bhoetan als doelgebied van de komende actie gekozen, omdat de hulp voor dat land door de Nederlandse gemeenschap eigenlijk opgebracht zou kunnen wor den. Directeur Latenstein: "Inder- dfind, want het is zo eenvoudig, dat als Op van alles en nog wat moet besnoeid worden. Dat is duidelijk. M'n appara tuur die op gas loopt, wordt niet meer voor een zacht prijsje door de gemeen te gecontroleerd. Deze zo uiterst be langrijke taak, die voorheen niet aan die slordige particuliere gasfitters overgelaten kon worden, wordt afge stoten. Vuilnisbakken werden afge schaft. Zakken waren voor de gemeen te goedkoper. Voor de burger natuur lijk niet, want met die mooie stevige bak had ik wel honderd jaar kunnen doen, terwijl ik nu toch op z'n minst per week 4 zakken a raison van 16% cent per stuk verstook. Ga maar eens na wat dat in honderd jaar kost. Maar de snoeizucht van de gemeente kent geen grenzen. Vorig jaar zijn de bomen in de straat gesnoeid. Het waren nog betrek kelijk kleine boompjes, maar goed, de mensen willen licht, lucht en leven en maar een klein beetje groen. Geen groene hel alsjeblieft. We zitten hier niet voor niks op de 52-ste breedte graad te vernikkelen. Hele takken eraf dus. De boompjes die overbleven, had den een wat wonderlijke vorm gekre gen, zo'n lange stam met een klein on zeker kruintje erop, een soort Berrrt weet u wel van Sesamstraat. Wat door een mensenhand, laat staan een ge meentehand, wordt aangeraakt, gaat er meestal niet op vooruit. Maar ach, denk je dan, een zomertje of twee er overheen en je hebt weer een presen tabele boompje. Maar wat gebeurt? Weer komen er- de knoppen staan op springen - van die enge mannen, die met gierende zagen grote takken van die tobberige kruintjes gaan afzagen. Is de snoeizucht de gemeente in de bol geslagen? Echt, dit levert geen geld op, beste mensen. Niet al het snoei- werk levert geld op. Zo simpel ligt net nu ook weer niet. Bomen snoeien 'tost geld! Pas over een paar jaar is 't weer nodig. En als het nou hele maal niet anders kan, dan zet je „och gewoon palen neer in plaats van bo men. Daar heb je helemaal geen ge donder mee en je hoeft er niet elke keer die takken af te zagen. H. Blom Aagje Dekenlaan 45 3768 XR Soest. élk Nederlands gezin één gulden voor Bhoetan zou willen afstaan, dat dan de kinderen van Bhoetan een kans krij gen. Unicef beschikt namelijk over de middelen en de mogelijkheden om met weinig geld veel te doen." Van dinsdag 5 april tot en met zondag 10 april (behalve op zaterdag) is er in sportcentrum De Trits in Baarn tussen 14.00 en 16.00 uur een "natte speel tuin." Met de aanwezige spelmateri alen (glijbaan, speelvlotten, kabel baan, etc.worden er allerlei spelletjes georganiseerd. Op woensdagavond 6 april, tussen 19.30 en 21.30 uur, is er een "Zwemdisco," geheel verzorgd voor de "Leading Drive In Show" met flitsende disco- sfeerverlichting en 500 watts discomu- ziek. Op de middag van dezelfde woensdag is er tussen 14.00 en 16.00 uur een sport en spelinstuif in de sporthal: tafelten nissen, badminton, voetbal en hockey. Bovendien is er een "Airtramp," een groot luchtkussen en een trampoline. De entree bedraagt 1,-. Wegens het enorme succes van vorig jaar wordt ook dit jaar in de paasva kantie weer een Nationaal Zwemtest Circuit georganiseerd: vier of vijf da gen lang zwem-, spel en sportplezier voor jong en oud. De deelnemers moe ten ten minste vier van de vijf dagen meedoen aan een dagelijks wisselend spelprogramma, dat van dinsdag tot en met vrijdag wordt gehouden van 10.00 tot 12.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Iedereen die een zwemdiploma heeft en zich tijdig als deelnemer aanmeldt kan meedoen. Bo vendien is er een prachtige herinne ringsmedaille beschikbaar. Inschrij vingen en inschrijfkosten kunnen ook geregeld worden aan de kassa. De kos ten zijn: voor 5 dagen 10,-; voor hou ders van vastrechtkaarten 7,50 en voor houders van abonnementen ƒ5,-. Op Goede virjdag is De Trits overigens de gehele dag geopend. De "recreatieve" zwemuren in De Trits zijn: - dinsdag, donderdag en vrijdag van 7.00-8.30 uur; - dinsdag t/m. vrijdag zondag van 12.00-14.00 uur; - dinsdag t/m vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur; - vrijdag van 19.30 - 20.30 uur; - zaterdag van 11.00 -13.00 uur. De zgn. "rustige" zwemuren (waarbij speelse aktiviteiten niet zijn toegela ten) zijn: - dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30-9.30 uur; - vrijdag van 20.30 - 21.30 uur; - zaterdag van 10.00 -11.00 uur; - zondag van 16.00 -17.00 uur. De Nederlandse consument blijft terughoudend wat betreft de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen. Met name in de automobielsector, waar 80 procent van de aankopen gefinancierd wordt, is de twijfel die men heeft over de zekerheid van het inkomen goed merkbaar. De dreiging van arbeidson- geschikheid en werkloosheid weer houdt velen ervan financieringen op middellange termijn aan te gaan. Ge volg is dat men langer doorrijdt met een verouderde auto, waardoor ener zijds de onderhoudskosten sterk toene men en anderzijds de betrouwbaarheid van het voertuig, en dus de veiligheid op de weg, afneemt. De automobielhandel tracht op deze si tuatie in te spelen door gunstiger voor waarden op te stellen voor het ver krijgen van een zgn. consumptief kre diet. Daarbij is onder andere sprake van uitgestelde betalingen, waarbij ge speculeerd wordt op de aloude spaar zin van de Nederlander! Uit recent marktonderzoek is echter gebleken dat de consument het meest gebaat is bij een regeling die de verplichtingen van rente en aflossing volledig overneemt bij onvrijwillige werkloosheid. Het is nu voor het eerst mogelijk gebleken om een dergelijke verzekering tegen de ge volgen van werkloosheid en arbeidson geschiktheid te creëren. De termijnen die door het zgn. Termijn Garant Plan worden overgenomen, behoeft de ver zekerde nimmer terug te betalen. De autobezitter kan onder alle omstandig heden blijven beschikken over zijn auto en vindt hij of zij weer werk voor dat de financiering is afgelopen, dan olijven uitsluitend de resterende ter mijnen over om af te lossen. Unigarant, de verzekeringsmaat schappij van de ANWB, brengt deze unieke zekerheid op de markt in samenwerking met importeur en dea lerorganisatie van Mitsubishi. Het ver- zekeringsdeel is ondergebracht bij de London and Lancashire. De acceptatie normen van het Termijn Garant Plan zijn reëel en vergelijkbaar met de nor men voor de hieraan gekoppelde verze kering. Ingeval van overlijden volgt directe afhandeling op basis van res tantschuld. Bij arbeidsongeschiktheid neemt de verzekeraar, direct aanslui tend op de ziektewetperiode, de res terende termijnen over. Pas bij herstel gaat de verzekerde weer betalen. Inge val van onvrijwillige werkloosheid worden de termijnen onder inhouding van een bepaalde eigen risico-termijn overgenomen door de verzekeraar. De premie varieert uiteraard met het bedrag dat gefinancierd wordt. De ge middelde kosten voor deze nieuwe ver zekeringsmogelijkheid liggen echter niet hoger dan twintig gulden per maand. De looptijd van het Termijn Garant Plan is evenals dat van de meeste andere autofinancieringen minimaal) 12 en maximaal 50 maanden. Het maxi male bedrag dat op deze wijze de finan cieren is, bedraagt 25.000 gulden. Onder het aangepaste motto "gestaal de zekerheid" is deze aantrekkelijke autofinanciering verkrijgbaar bij Auto Smeeing, Koningsweg 14, Soest. Deze financeringsvorm wordt de consument zowel voor gebruikte als nieuwe auto's aangeboden. (Van onze weerkundige medewerker) De kalender-lente is maandag 21 maart begonnen, toen rond 's morgens zes uur de zon recht boven de evenaar kwam te staan. Maart wist zich tot die datum verdienstelijk te gedragen, met weinig neerslag en gemiddeld een tem peratuur een graad boven normaal. Eerst in deze week begon wat koudere lucht binnen te stromen waarbij ook wat gure maartse buien gingen vallen. Beter toen dan deze week, want ver leden jaar hadden wij met de Paas dagen ook al een koudegolf op bezoek. Daarvoor begon april met fraai weer, plaatselijk werd al even een kwikstand boven 20 graden gemeld, en vlak voor de Paasdagen stroomde de lucht uit het Poolgebied over West en Midden Euro pa uit en was het kleumen geblazen tij dens de Paasdagen, die op 11 en 12 april vielen. Plaatselijk lag er in de vroege morgenuren van de tweede Paasdag nog een laagje sneeuw en overdag kwam het kwik vrijwel niet boven zes graden. Klok uur vooruit In het afgelopen weekend hebben wij de klok een uur vooruit gezet, weer over op de zomertijd. Dat is vooral 's avonds te merken met een uur langer licht. De ervaring van de voorafgaande jaren is nu wel dat zomertijd vooral in de eigenlijke zomermaanden zin heeft, wanneer het ook zomerweer is. Dat bleek voor hét eerst in de goede warme zomer van vorig jaar. Toen was het vele avonden mogelijk om tot tien uur en soms nog langer 's avonds buiten te zitten. Verleden jaar fraai In kwakkelzomers met veel bewolking, af en toe regen en geen zomertempera- turen, kun je binnen blijven op de lange zomeravonden. Toch mag je niet jaar lijks - helaas - zulke goede zomers als die van verleden jaar verwachten. Toen kwam in De Bilt het kwik op 32 dagen boven de 25 graden, hetgeen nor maal op slechts 19 dagen voorkomt. Gemiddeld stellen wij ons iets te veel van de zomer voor, te vaak zijn er te leurstellende situaties. Of het nu wel' zulke voordelen geeft in ons energie verbruik? Het is meer waarschijnlijk dat het karakter van de periode april tot eind september wat dc temperatuur betreft daar een grote rol bij speelt, dan het feit dat het 's avonds een uur langer licht blijft. De jaarvergadering in het jubileum jaar van de Soester Muziekvereniging P.V.O., die zaterdag j.1. in het P.V.O.» gebouw werd gehouden, i9 een bijzon der feestelijke aangelegendheid ge worden, die besloten werd met een ge- gezamenlijke maaltijd voor de leden en hun familie. De voorzitter, Henk Reulen, opende de vergadering met een welkomstwoord voor alle aanwezigen, en stond even stil bij de voorgeschiedenis van P.V.O. "85 jaar is niet niks", aldus de voorzit ter. "Die 85 jaar zijn bereikt dor de grote inzet van het bestuur en van de leden, alle jaren door." In een terug blik op het afgelopen jaar sprak de heer Reulen van "een moeilijk jaar." Voor de toekomst zal er hard gewerkt moeten worden, vooral omdat de ko mende tijd er financieel minder roos kleurig uitziet. Zo is de showgroep teruggevallen van 30 naar 12 leden, waardoor de contributie achterblijft. Er zijn, naast de lopende actie onder de Soester middenstand, ook plannen voor een huis-aan-huis-actie in Soest, gekop peld aan een ledenwerving. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Riezebos Sr. en Jr. en de heer Oversteegen bij acclamatie herkozen. De heer K. W. Jaarsveld stelde zich niet herkiesbaar. De voorzitter bedankte hem voor het vele werk dat hij door de jaren heen voor P.V.O. had verricht en bood hem bloemen en een geschenkbon aan. In zijn plaats werd mevrouw Vogtschmidt gekozen, als nieuw vrouwelijk bestuurslid. Vervolgens passeerde het programma voor 1983 de revue. Voorlopig staan ge pland: 16 april, donateursconcert in de Open Hof 30 april, lampionoptocht. 11 juni, een concours in Doetinchem. In augustus volgt het Blaaskapellenfesti- val, in samenwerking met de Tros. Dankzij de goede relaties met het Groot Gaesbeekergilde kan P.V.O. op 20 en 21 augustus gebruik maken van de feesttent. Foto: Goos van der Wilt Bianca Valk en Brigitte van Dijk oogstten opnieuw veel succes met hun "Trappeizakboogie" tijdens het playbackfestival op de jaarvergadering van P.V.O. Ook voor het najaar staan al diverse evenementen op het programma. Voor wat betreft de financiële situatie van P.V.O. waren er zorgelijke geluiden te noteren. De subsidievemindering be draagt 4035,-. Er blijft een tekort van 3250,-. Als mogelijkheden om het gat te dichten werden genoemd: ledenwer ving, oud-papier-actie, contributiever hoging en donateurswerving. Vooral de oud-papier-actie-inzameling kreeg veel aandacht. Ook werd beslo ten tot verhoging van de contributie met 2,- per persoon per maand. De consumpties in het P.V.O.-gebouw zullen in prijs verhoogd worden met een kwartje, zo werd besloten. Bij de rondvraag nam de heer Jaars veld met weemoed afscheid van P.V.O. Hij meende dat de jongeren het nu maar eens moesten gaari doeni al waarschuwde hij tegen de tendens van deze tijd: de vervlakking. OOk de heer Daalhuizen en de heer Breedefelt zwaaiden de scheidende manager en oud-voorzitter van P.V.O. alle lof toe: "Er zijn jaren geweest waarin je als je de naam P.V.O. noem de dacht aan Jaarsveld, en anders om." De gezamenlijke maaltijd "bestond uit boerenkool met worst, een menu ver zorgd door André van Beek, lid van de drumband. De kost smaakte voortref felijk en werd afgerond met een pud dinkje met slagroom. De avond werd besloten met een herha ling van het Playback-festival, vooral voor degenen die het in februari j.1. hadden gemist. Vooral het nummer "Trappelzak-boogie," gebracht door Bianca Valk en Brigitte van Dijk, was opnieuw een groot succes, maar ook de overige deelnemers werden onthaald op een verdiend applaus. Nelleke Streefkerk overhandigt namens Artishock de deelnemers aan de literaire uitwisseling met 't Kofschip een papier- k,em* Foto: Goos van der Wilt De theaterzaal van Artishock was za terdagavond j.1. geheel gevuld met be zoekers van de literaire salon, ter ge legenheid van het eerste lustrum van de literaire uitwisseling met het Vlaam se Kofschipgezelschap, 't Kofschip is een Vlaams tijdschrift met veel aan dacht voor literatuur en beeldende kunst. Voorafgaande aan de poëzie-manifes- tatie opende drs. Wouter Kotte, hoofd van het gemeentelijk museum voor hedendaagse kunst in Utrecht, een tentoonstelling van de graficus Emiel Hoorne. In zijn prijzende toespraak merkte Kotte o.m. op dat Hoorne "in zijn werk een evenwicht schept tussen wat we zien en wat we dénken te zien. Presentatrice Nelleke Streefkerk, die samen met Ton Luiting en Jan Visser de voorbereiding voor de lustrum- literaire salon op zich had genomen, stond stil bij de activiteiten die zowel in Soest als in Vlaanderen in de vooraf gaande vijf jaren hadden plaatsgevon den en overhandigde alle medewerken den van deze avond een door Milou van Dam speciaal voor deze gelegen heid vervaardigde koperen papier klem, waarop de emblemen van 't Kofschip en van Artishock waren aan gebracht. Willy Copmans, de Vlaamse dichter die het spits afbeet, maakte vooral in druk met een van zijn milieugedichten, die een waarschuwing bevatte tegen een giframp. Navrant was de slotregel van zijn gedicht: "Wie luistert heden ten dage nog naar dichterstaal? Kees Helsloot uit Bussum, een van de Nederlandse dichters, beschreef de on dergang van Van Gelder Papier en kreeg de lachers op zijn hand met het gedicht "Banaan": "Wie krom gebo ren is blijft eeuwig de pisang." ook Raoul Maria de Puyt, de twee de Vlaming, wist de zaal uitstekend te bespelen met zijn humoristische ero tische verzen. Serieuzer was de al enigs zins bedaagde André Polfliet, die ver zuchtte: "Ik wil eeuwig zijn in mijn poëzie." Hoogtepunt van de avond was de voor dracht van dichter/psycholoog Theo Festen, met zijn vertalingen van de sonnetten van Rainer Maria Rilke De organisatoren van deze literaire uitwisseling kunnen terugzien op een uitstekend geslaagde avond met veel literaire variaties. Het muzikale ge deelte werd op succesvolle wijze ver zorgd door Jean Pierre Guiran. Ben Elders Het Paasvakantie-programma van de Kinderboerderij begint eigenlijk al een beetje op woensdag 30 maart. Tussen 14.00 en 17.00 uur worden alle kinderen uitgenodigd op de boerderij, waar ze gaan zoeken naar een heleboel eieren die daar zijn verstopt. Op l, 2, 3 en 4 april is de kinderboerde rij geslotep. Op dinsdag 5 april begint het paasva kantieprogramma pas echt goed te draaien: tussen 10.30 en 13.00 uur wordt er een schimmenspel gemaakt en met papier geknutseld, 's Middags (tussen 14.00 en 17.00 uur) wordt er een groot buitenspel gedaan. Op woensdag 6 april wordt er een TV- middag georganiseerd, van 14.00 tot 17.00 uur. De kinderen kunnen zelf allerlei TV-programma's maken, die later worden "vertoond" op een heel grote televisie. Op donderdag 7 april is de boerderij geopend van 10.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt die dag be gonnen met het maken van vliegers. Natuurlijk wordt er ook geprobeerd of ze de lucht in willen. Dat laatste gebeurt 's middags. Verder worden er die dag ook mobiles gemaakt en allerlei afdrukken in gips. Op vrijdag 8 april worden er tussen 14.00 en 17.00 uur stoeptekeningen ge maakt met kleurkrijt. Bovendien kun nen de kinderen leren hoe "emaille ren" in zijn werk gaat. Op zaterdag 9 april, tussen 13.30 uur en 16.00 uur, wordt het Paasvakantie programma afgesloten met een "Die- rendisco". De kinderen kunnen ver kleed als dier komen, of op de boerderij zelf een dierenmasker en dierenkleren maken. Voor het mooiste "Discodier" is er een verrassing! Alle kinderen tussen 4 en 13 jaar kun nen aan het programma meedoen. De kinderen die de jaarkontributie 30,- per seizoen per gezin) betalen hebben gratis toegang; voor de anderen wordt een toegangsprijs van l,- (per kind per dag) gerekend. Voor meer informatie: Kinderboer derij "De Vrije Teugel", Vedelaarpad 53, tel. 18136. Aanranding Een 14-jarige meisje uit Soest deed vo rige week bij de politie aangifte van "feitelijke aanranding der eerbaar heid." Op de fiets, onderweg van school naar huis, was zij woensdagmiddag j.1. al vanaf Amersfoort gevolgd door een onbekende jongeman, die haar op de Oude Utrechtseweg aansprak met het verzoek hem haar wanten te lenen, omdat hij zulke koude handen had. Het meisje ging daar niet op in, maar de jongeman deelde haar mee dat hij toch zijn handen wenste te warmen en begon haar daarop onzedelijk te be tasten. Toen het meisje begon te pro testeren verdween hij met de mede deling dat hij haar de volgende keer zou verkrachten. Het signalement van de jongeman luidt: leeftijd ca. 20 jaar, donkerblond tot de schouder afhangend haar, ge kleed in een korte dikke jas in de kleur legergroen en een donkerblauwe broek. Tegemoetkoming in de studiekosten/leeftij ds - toeslag Het voortgezet onderwijs in Soest zal deze week aan de leerlingen die 16 of 17 jaar zijn of worden een brief meegeven met alle informatie over een eventuele tegemoetkoming in de studiekosten/- leeftijdstoeslag. Of ouders cq verzor gers voor een dergelijke tegemoetko ming in aanmerking komen is afhanke lijk van het belastbare inkomen en het aantal ten laste van de ouder/verzor ger komende kinderen. Wanneer men meent in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming dan dient men bij de administratie van de school die het kind bezoekt, een aanvraagformulier te halen. Leerlingen van 16 of 17 jaar die een school van voortgezet onderwijs bezoe ken buiten Soest, dus bijvoorbeeld in Baarn, Amersfoort of Zeist, kunnen bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum eenzelfde brief ophalen. Ook voor hen geldt echter dat de aanvraagformulie ren bij de school waarop het kind zit, worden gehaald. Openingstijden De Turf tijdens Paasvakantie Tijdens de Paasvakantie is De Turf voor recreatief zwemmen op de vol gende dagen en uren geopend zaterdag 2 april en zaterdag 9 april van 12.00 tot 16.00 uur; dinsdag 5 april van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur; woensdag 6 april van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur; donder dag 7 april van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur; vrijdag 8 april van 08.00 tot 12.00 van 13.00 tot 16.00 uur, van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur; zondag 10 april van 10.00 tot 14.00 uur. Goede vrijdag, le Paasdag 3 april en 2e Paasdag 4 april is het zwembad geslo ten. "Gaatjesboorder" gestoord door hond Een bewoner van de Buntweg werd in de nacht van maandag op dinsdag wak ker doordat zijn hond aansloeg. De man ging op onderzoek uit en consta teerde dat onbekenden een gaatje had den geboord in het kozijn van één van de ramen van zijn woning. Waarschijn lijk is de onbekende dader door de hond gestoord bij zijn werkzaamheden. Controle zwaar vervoer Op de hoofdweg door Soest werden vorige week woensdag 30 voertuigen aangehouden en naar een controle plaats achter de brandweerkazerne ge dirigeerd, in verband met een controle op de voorschriften voor zwaar ver voer. De actie vond plaats in samen werking met de douane uit Amersfoort. Twee bekeuringen voor overtreding van de rijtijdenwet, één voor een fou tieve zendinstallatie en twee proces sen-verbaal wegens diverse technische gebreken waren het gevolg. Bovendien werden vier kentekenbewijzen inge vorderd en vijf waarschuwingen uit gedeeld voor minder ernstige techM- sche gebreken.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11