Paul Maasland en Ruud Ooster- baan 2e in Amsterdam-BP Rally 7 Soest tegen sterk CDW onderuit Sportstichting wil aanleg van nieuwe voetbalvelden Terschuursche Boys maakt gebruik van degradatieangst VVZ '49 M Grote teleurstelling bij S.O. Soest over afwijzing atletiekbaan Clubkampioenschappen veldlopen S .OSoest Duinkikkers heren 2 op weg naar kampioenschap ZONDAGVOETBAL Nieuwe tribune in Beukendal: 120.000, Paasvakantieprogram Stichting Jeugdzorg Slechte ontmoeting eindigt in 0-1 ZATERDAGVOETBAL Sportstichtingsbestuur wil hoge prioriteit ATLETIEK ATLETIEK ZWEMMEN/ WATERPOLO 17 Soester Courant van woensdag 30 maart 1983 17 Onder het toeziend oog van een vrij grote toesehouwersschare heeft Soest de vvoningmood, waarin men geloofde, niet kunnen vasthouden. Het leek wel of de Soester ploeg een metamorfose had on dergaan. Kr was weinig meer te zien van de ge concentreerd en furieus spelende ploeg die koploper Zwaluwen Vooruit een ne derlaag toebracht op eigen veld. Op alle fronten moesten de Soestenaren hun meerdere erkennen in een jong en energiek voetballend CDW. In de basisopstelling maakte Peter van de Berg zijn entree. Hij kan op een goe de wedstrijd terugzien. Vanaf het be- ginsignaal van invallerscheidsrechter H. Schoorl uit Edam nam een tech nisch goedspelend CDW het heft in han den. Vooral de rechter vleugel van de wijk bij Duursteders was een doorlo pende bedreiging en John de Jong had z'n handen vol. Al na 5 minuten stond Soest verdiend achter. Lieverse joeg een vrije trap om de foutief opgestelde verdediging en doelman Gé Schimmel was kansloos. De Soesters waren door deze achter stand volledig van hun stuk. De CDW- ers kombineerden naar hartelust. Na ruim twintig minuten, waarin de Soesters zich met moeite aan de greep van de CDW ploeg probeerde te ontworstelen kwam een goede pass van Johan Staal, die echter als laatste man tot dan toe geen imponerende in druk had gemaakt, bij de sprintende Huub Koppel. Die gaf een strakke voor zet, die door Peter Visee werd inge kopt: 1-1. De Soester aanhang had weer wat hoop. Slechts vijf minuten duurde de Soester vreugde. Uit een aanval (weer) over rechts werd de bal vanaf de achterlijn hoog voorgezet en het hoofd van een lange CDW spits kopte op de lat. De terugspringende bal werd door Baste achter doelman Schimmel gejaagd. Er kwamen een paar mooie aanvallen waarin de CDW-doelman bewees géén tweede keus te zijn. Daarnaast bezorgden de steeds wisse lende CDW aanvallers de Soester verdedigers veel werk. Iedere Soester geloofde in een donder preek van trainer Jan van Renswouw en het feit dat Soest de tweede helft ..naar huis toe" speelde. Van meet af aan leek dat allemaal goed te werken. Enkele fraaie kansen ontstonden voor Richard Visee maar zijn inzetten waren te onzuiver. CDW bleef daarna de betere ploeg, hoewel de strijd grimmiger werd. Aan weerszijden werden overtredin gen gemaakt die beide ploegen niet nodig hadden, maar waartegen scheids rechter Schoorl, aanvankelijk niet vol doende optrad. Dat er later toch twee mensen van Soest en twee van CDW tegen een boeking opliepen liet zich denken. ^sc'1 wer(* nog ingezet voor Wim Gouw en Arjan Schipperen werd verwangen door Andrè Schokker, het mocht allemaal niet meer baten. Door een wijfelend optreden van doel man Schimmel werd CDW zelfs nog ge vaarlijk. De slotfase was geheel voor Soest maar overtuiging was er nagenoeg niet meer bij, zodat Soest de zoveel ste thuis nederlaag Het tweede liep eveneens een gevoelige nederlaag op bij HVC, maar het derde behoudt nog kans in de race om het kam pioenschap met 3-0 overwinning en het verlies van leider Baarn 2. Al met al een zwarte dag voor trainer Jan van Renswouw. Met Pasen is alles vrij en die week er op moet Soest I naar Victoria in Hil versum. Tot dan zullen er een paar hartige trainingen volgen. S.O. Soest - jeugdvoetbal Alweer een verloren voetbalzaterdag voor de S.O.Soest-jeugd. Slechts één wedstrijd ging er door en wel de wed strijd van de E-2 tegen CJVV. Volewijckers A-l Soest A-l De op zondag spelende A-l junioren waren weer beter af. De uitwedstrijd tegen Volewijckers ging normaal door. Soest begon gehandicapt aan de strijd, daar 2 spelers meespeelden met een seniorenteam. Geholpen door de sterke wind in de rug was de Soestploeg voortdurend in de aanval, hetgeen in de 10e minuut leidde tot 1-0. Het doelpunt werd van dichtbij gescoord door Victor Huitema. Er kwamen daarna nog vele kansen, maar deze werden helaas niet benut. Volewijckers ontworstelde zich aan de druk, maar de Soest-achterhoede hield goed stand. Drie minuten voor rust vergrootte Gerard Becker de voorsprong tot 2-0. Na rust kwam Volewijckers, dat nu het windvoordeel had, sterk opzetten, maar de Soester achterhoede wist ook nu erger te voorkomen. Halverwege de tweede helft werd een Soest-aanval door een verdediger van Volewijckers fraai afgewerkt en het was 3-0 voor Soest. Soest kreeg nog een mooie kans, doch de lat stond een hogere score in de weg. Het bleef dus 3-0. Komende zondag is Soest A-l vrij. Over 14 dagen krijgen de Soesters koploper Haarlem op bezoek. Voor a.s. zaterdag is er maar een klein inhaalprogramma vastgesteld. Een drietal ploegen spelen een uitwed strijd. Damesvoetval De S.O. Soestdames zagen hun wed strijd tegen 's-Graveland eveneens af gelast. Op 2e Paasdag spelen zij een uitwed strijd tegen D.O.S.V. Door "overbespeling" zijn de velden van de voetbalvereniging S.O. Soest in het sportcomplex aan de Bosstraat oost in een kritieke fase terecht geko men. De velden worden zo intensief gebruikt door de voetballers (en door de honkballers van De Knickerbockers) dat er een groot aantal technische on volkomenheden zijn opgetreden. Met name tijdens het winterseizoen onder vinden de voetballers en honkballers daarvan de last. Een complete renovatie van de velden, zoals het gemeentebestuur van Soest voorstaat, zou een bedrag van onge veer 65.000 gulden gaan vergen. De Sportstichting, die vorige week over dit punt vergaderde, vindt echter dat het geld beter ten goede kan komen aan de uitbreiding van het veldencom- plex. Daarbij wordt gedacht aan de (zo sober mogelijke) aanleg van twee nieuwe velden, waarmee de kans op overbespeling in de toekomst wordt verminderd. Tribune De onlangs om veiligheidsredenen bui ten gebruik gestelde tribunes in de sporthal Beukendal vergen een bedrag van 25.000,- voor de allernoodzakelijk ste reparaties. Daarmee zal de tribune overigens maar voor één jaar verder gebruikt mogen worden. Voor een pe riode van 2% jaar zou reparatie een bedrag van 34.000,- kosten. Het bestuur van de sportstichting heeft zich vorige week uitgesproken voor een totale vervanging van de tribunes, waarvoor offerte was gevraagd bij een tweetal ondernemingen. Besloten werd dat de Sportstichting zich tot de gemeenteraad zal wenden met het verzoek een krediet voor een geldlening ter beschikking te stellen voor de aankoop van een teleskopische tribune, uitgevoerd in multiplex met kunststof looppaden en zitbanken voor 500 personen, die bestaat uit twee secties met 8 rijen, aangedreven door elektromotoren. Met een aantal extra voorzieningen zijn de kosten voor de nieuwe tribune becijferd op 120.926,40. Clubhuis "De Vangrail," Nachtegaal- weg 8c: Dinsdag 5 april, van 14.00 tot 15.30 uur: "De grote Toverhoed." een verras- sings-tovermiddag voor kinderen van 4 t/ml2jaar. Dinsdag 5 april, vanaf 19.30 uur: Soos voor 14 jaar en ouder. Woensdag 6 april, van 10.00 tot 11.30 uur: Koffieochtend voor alle leeftijden. Woensdag 6 april, van 14.00 -15.30 uur: Film voor alle kinderen tot 12 jaar. Woensdag 6 april, vanaf 19.30 uur: Soos voor 14 jaar en ouder. Donderdag 7 april, van 14.00 tot 15.30 uur: Knutselmiddag. Vrijdag 8 april, van 14.00 - 15.30 uur: Vossenjacht voor kinderen tot 12 jaar. Vrijdag 8 april, vanaf 19.30 uur: Damsi- multaan voor 14 jaar en ouder, met medewerking van de Soester damver eniging. Zaterdag 9 april, vanaf 19.30 uur: Bingo voor volwassenen. Clubhuis "Het Kruispunt," Albert Cuyplaan 200: Dinsdag 5 april, van 14.00 tot 16.00 uur: Knutselinstuif voor alle kinderen van 4 t/m 9 jaar. Er zijn verschillende hand- werk-activiteiten: plakken, kleien, kleuren, tekenen of verven. Toegang gratis. Dinsdag 5 april, 's avonds: Patat bak ken met alle kinderen van 9 t/m 15 jaar. Zelf aardappels schillen, snijden, frituren en natuurlijk ook. opeten! Toegang gratis. Woensdag 6 april, van 14.00 tot 16.00 uur: Poppenkast voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. Een spannende poppenkast voorstelling. Als er tijd over is worden er nog wat spelletjes gedaan. Toegang gratis. Woensdag 6 april, van 19.00 tot 20.30 uur: Bingo voor alle kinderen van 9 t/m 15 jaar. Er zijn veel leuke prijsjes te winnen. Toegang 1,-. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Mrmc 'txn LlSStum t WZ is het in het duel tegen Terschuur- se Boys het slachtoffer geworden van de degradatieangst. Het jonge elftal heeft er van alles aan gedaan om een goed resultaat aan de ontmoeting over te houden. Het ging echter allemaal te verkrampt en te gejaagd. De zich in veiligheid wetende Terschuurse Boys hadden weinig moeite om de zaak on der controle te honden en wisten al in de elfde minuut via Cees Overeem de punten veilig te stellen. De wil om tot een goed resultaat te komen was wel aanwezig. Vooral in de eerste tien minuten speelde VVZ a- gressief, maar het werd snel duidelijk dat de opzet te doorzichtig was. Willem de Vries ging wel een keer alleen door op doelman Jansen, maar de laatste stelde orde op zaken. Een schuiver van Marcel de Graaf in de negende minuut werd ook een gemakkelijke prooi voor de Terschuurse goalie. In de elfde minuut kreeg VVZ een ge voelige draai om de oren. Een vrije trap op de rand van het zestien-meter gebied werd hoog voor het doel van Willem van der Pol gebracht, waar tot ieders verbazing Cees Overeem vanuit een vrijstaande positie met een harde kopstoot kon scoren. De klap van deze toch wel snelle achterstand kwam bij WZ hard aan. Men probeerde de zaak te forceren, maar echt gevaarlijk werd het niet voor het Terschuurse doel. Alleen wat individueel werk van Willem de Vries bezorgde de bezoekende verdediging van tijd tot tijd het nodige werk. De jonge De Vries kreeg echter te weinig steun van zijn ploeggenoten om van echte scoringskansen te kunnen spre ken. Het leek er eerder op dat Terschuur zijn voorsprong ging vergroten, want de uitvallen waren levensgevaarlijk. In de 20ste minuut kroop WZ door het oog van de naald, toen één van de Ter schuurse aanvallers buiten het bereik van de hele WZ-verdediging tegen de paal schoot. Op slag van rust had VVZ de mogelijkheid om naast Terschuur te komen. Bela Bohus brak op rechts door en kwam oog in oog te staan met doel man Jansen. Bohus probeerde de Ter schuurse goalie met een schuiver te passeren, maar raakte het been van de goed uitkomende Jansen. Even later kreeg de Soester ploeg weer een enorme kans en weer lag hieraan een goede aktie van Bela Bohus ten grondslag. Bohus speelde de Ter schuurse doelman ditmaal goed uit, maar de hoek was te moeilijk, daarom Aanval van VVZ in de wedstrijd tegen Terschuurse Boys. bracht Bohus de bal voor het lege doel, maar Marcel de Graaf kwam te laat. De tweede 45 minuten werden gete kend door slechte weersomstandighe den en zo mogelijk nog slecnter voet bal. WZ, zich bewust van de gevolgen van hernieuwd puntenverlies probeer de van alles maar, alle goed wil ten spijt, dit jonge getalenteerde VVZ schijnt vooralsnog geen bestaansrecht te hebben in de vierde klasse. Jan Veerman probeerde de bakens te verzetten, door Gunther Buxtorff in het veld te brengen voor Bela Bohus, maar ook Buxtorff kon niet voorkomen, dat Terschuur de beide punten mee naar huis nam. Door deze nederlaag en de opmerke lijke winst, die Veluwse Boys bij Sova boekte is WZ voor de tweede maal dit seizoen aangeland op de laatste positie. 1- Woudenberg 17-26 2.Merino's 18-22 3. VRC 17-10 4. Candia '66 17-19 5. Terschuur 18-19 6. Majella 16-18 7. SVVU 17-17 8. Sova '54 17-17 9. Musketiers 17-14 10. Veluwse Boys 18-12 11. IJFC 16-11 12. VVZ '49 18-11 Donderdag 7 april, van 14.00 tot 16.00 uur: Grote speurtocht voor alle kin deren van 6 t/m 9 jaar. Deelname gra tis. Donderdag 7 april, vanaf 18.30 uur: Op veler verzoek weer een dropping voor de jeugd van 9 t/m 15 jaar. Verzamelen om 18,30 uur bij het clubhuis. Kosten f 1,- per deelnemer. Vrijdag 8 april, van 14.00 - 16.00 uur: Songfestival voor de kinderen van 4 t/m 9 jaar. Wie goed kan zingen, play backen, dansen of iets anders moet maar naar het clubhuis komen. De kin deren mogen zich verkleden en schminken en natuurlijk goed oefenen, want er zijn leuke prijsjes te winnen. Toegang gratis. Vrijdag 8 april, 's avonds: Instuif; dat betekent dat er van alles kan worden gedaan, zoals kaarten, biljarten, een spelletje doen, televisie kijken en nog veel meer. Toegang gratis. Ook voor de volwassen worden er in de paasvakantie verschillende dingen ge organiseerd. Zo gaan er bijvoorbeeld twee nieuwe cursussen van start: Cursus Brooddeeg: Op woensdag 13 april van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste les van deze 5 avonden durende cursus. De kosten zijn 15,- p.p., inclusief materiaal. Cursus Naaien en Knippen voor begin ners: Een 10-weekse cursus waarin men leert met een eenvoudig patroon eigen kleding te maken. Elke vrijdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur. Start op 15 april. Kosten 25,- p.p.. exclusief materiaal. Bingo: Elke maand organiseert Het Kruispunt een bingo-avond voor ie dereen vanaf 16 jaar (kinderen onder geleide). De eerstvolgende bingo avond is op zaterdag 16 april. Vrijdagnacht j.1. en de daaropvolgende zaterdag, werd de 4e Int. A'dam-B.P. rally verreden. De rally speelde zich af in de Randstad en kenmerkte zich door vele goede klassementsproeven. De proeven verschilden sterk van karakter en ondergrond en waren met zorg ge kozen. Helaas deed de slechte organi satie (o.a. door zeer lange wachttijden voor de deelnemers) hier veel afbreuk aan. Als torenhoge favoriet vertrok de Belgische Rally kampioen 1981, Guy Colzoul met een 260 pk's tellende Asco- na 400. Het gehele Nederlandse rally- wereldje was compleet om Colsoul de overwinning in ieder geval niet cadeau te doen. Colsoul moest er dan ook har der voor rijden dan hij wellicht vooraf dacht, want gedurende 3/4 van de rally lag hij 2e achter Paul Maasland en Ruud Oosterbaan met de "ontaard snelle" Citroën Visa Chrono. In de storm- en regenachtige nacht kon de Citroën-equipe stilletjes een niet ge ringe voorsprong opbouwen. Op zater dagmorgen na de rust werd er op klas sementsvolgorde gestart. De Visa Chrono snelde als eerste over de proe ven, maar de Ascona 400 van Colsoul kwam nader en nader. Met nog 3 snel heidsproeven te gaan bedroeg de achterstand nog 4 seconden op de Visa. De laatste 2 snelheidsproeven waren op het circuit van Zandvoort waar de rijroute danig verschilde van die van JÉ» de raceauto's. De start was op een zandweg en voerde via 3 km onverhar de weg terug naar het circuit zelf, waar nog 2 volle ronden tegengesteld aan de Clubhuis "De Praatpaal," Molenstraat 142: In de Paasvakantie viert het clubhuis zijn tiende verjaardag. In De Praat paal komen wekelijks zo'n 200 300 be zoekers uit het Veen en Klaarwater. Het feestprogramma In de Paasvakan tie richt zich voornamelijk op deze wij ken, maar uiteraard zijn bezoekers uit héél Soest hartelijk welkom. Dinsdag 5 april, van 14.00 tot 16.00 uur: Kinderpodium, een feestelijke middag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Er wordt gezongen, gedanst, geplaybackt en nog veel meer. Deelname en toe gang gratis. Er zijn fantastische prij zen te winnen. Woensdag 6 april, van 11.00 tot 15.00 uur: Minikermis, een gezellige familie dag met allerlei verrassende spellet jes. Voor elke deelnemer is er panne- koek en limonade. Deelname 1,-. j Woensdag 6 april 's avonds vanaf 20.00 uur: Bingo voor volwassenen. Donderdag 7 april, van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur: Piratendag, voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Er wordt verkleed, een schip gebouwd en nog veel meer. Toegang gratis. Vrijdag 8 april, van 14.00 tot 16.00 uur: Slotmiddag voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Er wordt een leuke tekenfilm gedraaid en er zijn nog meer verras singen. Toegang 1,-. Vrijdag 8 april, vanaf 18.30 uur: Fiets- puzzelrit voor jongens en meisjes van 10 t/m 15 jaar. Om 18.30 uur verza melen bij het clubhuis. Deelname 0,50 per peroon. De Praatpaal is jarig, en iedereen die jarig is krijgt een cadeautje. Nu is er wel een verlanglijstje, en bovenaan staat een video-recorder voor de 14 - groep. Een heel groot cadeau, waar voor ook al een hele tijd wordt ge spaard. Om de spaarpot te spekken heeft De Praatpaal en leuke prijsvraag uitgeschreven, waar iedereen aan kan meedoen die 2,50 in de spaarpot stopt. Deelnameformulieren zijn ver krijgbaar in het clubhuis. "Het weer op z'n slechtst, de Citroën Visa op z'n best. rijrichting afgelegd dienden te worden. Uiteindelijk was het Colsoul die won voor Maasland: op de derde en vier de plaats eindigden Guliber met Por sche 911 en Vossen met de bekende 240 pk Escort. Maaslands reactie over de 2e plaats, na zo lang op kop gelegen te hebben: "Als tweede eindigen achter een Fia A rijder (hoogst gegradueerde rijders ter wereld) is zo slecht nog niet; eigen lijk ben ik zeer tevreden over dit resul taat. Corsouls Opel heeft tenslotte ruim 100 pk meer dan de Citroën Visa en de proeven van de zaterdag waren ver taald in type auto stukken geschikter voor de Ascona 400 dan voor de Visa. Alle proeven waren verhard en dan kan je de pk's toch beter kwijt. Ten slotte is Gur Colsoul als rijder zo goed dat lk daar best nog iets van kan opste ken en dat heb ik deze rally zeker ge daan." De volgende rally is een "thuisrally," de Amac-Tulpenrally op l april a.s. met als start en finish de Veluwehal te Barneveld. Dit is een zgn. dagrally, start om 06.00 uur. finish zelfde dag rond 20.00 uur. Met als meest interres- sante klassementsproef: "De Vlasak kers." De komende weken zal aan de Tulpenrally ruime aandacht worden geschonken door de media. Het bestuur van de Sportstichting heeft zich vorige week unaniem aangesloten bij de wens van S.O. Soest-atletiek, dat de aanleg van een atletiekbaan voor deze sportvereniging (die nog nimmer over een eigen accommodatie heeft kunnen beschikken) alsnog een zeer hoge, dan wel de hoogste priori teit krijgt. Het College van B. en W. heeft in een brief van 10 maart j.1. laten weten dat de atletiekbaan er niet kan komen, tenzij het geld ervoor binnen de begro ting van de Sportstichting gevonden wordt. Wél is besloten de planologische procedure voor de aanleg van de baan voor te bereiden, maar S.o. Soest kan daaraan geen "rechten ontlenen." René van Zee, voorzitter van S.O. Soest, die vorige week gebruik maakte van het spreekrecht voor het publiek, toon de zich zeer teleurgesteld over de af wijzing door het college. "Alle schone beloften uit het verleden hebben blijk baar geen rol gespeeld." Hij toonde zich verbaasd over de opmerking dat de vereniging geen rechten aan het opstarten van de planologische proce dure mocht verlenen: "Terwijl we al jarenlang betalen aan het passe-par- toutsysteem!" Nog verbaasder was hij, omdat op de agenda twee voorstel len prijkten met grote financiële con sequenties de aanleg van twee nieuwe velden aan de Bosstraat en de bouw van een nieuwe tribune in Beukendal "Wij nemen aan", aldus René van Zee, "dat het bureau van de sportstichting een oplossing heeft gevonden, anders had het deze .voorstellen toch niet ge lanceerd! We kunnen ons niet voor stellen dat de prioriteitsstelling aan het gemeentebestuur wordt overgelaten en verwachten dat het bestuur ons zal helpen door afwijzend te reageren op het besluit." De bestuursleden vielen hem algemeen bij: "De atletiek is de eerste gegadig de voor een nieuwe accommodaite, het bij: "De atletiek is de eerste gegadig de voor een nieuwe accommodatie, het zijn de meest gedupeerde sporters van Soest!" "Afwijzing kan gewoon niet, zo jagen we de motivatie van het bestuur van de atletiekvereniging de bodem in!" Voorzitter drs. G. Plomp merkte op be grip te hebben voor deze standpunten, maar waagde zich zonder de stukken niet aan een uitspraak. De kwestie zal in een volgende vergadering opnieuw aan de orde komen. De atletiekvereniging S.O. Soest hield afgelopen zondag in de Korte Duinen haar clubkampioenschappen. Voor de pupillen, de jongens D en de meisjes CD was een kleine ronde uitgezet, ter wijl de andere categorieën één of meer dere keren een grote ronde moesten af leggen. De uitslagen waren: bij de pupillen A: 1. Brit Gijtenbeek (357)2. Egbert-Jan Schutte (3 39)3.Sjoerd Ammerlaan;4. Marcel de Bruin en 5Nico Vonk Bij de pupillen B: lPatrick Opmeer; 2. Martin Balvers en 3Peter Doornbos Bij de pupillen C; 1. Frans v.d. Berg; 2. Onno Foekens; 3. Arne Majoor; 4. Jus tin Wuring; 5. Gijs Ammerlaan6. Wim Streeter; 7. Walter Balvers en 8. Eric Boeren. Bij de jongens D: 1. Dick v.d. Broek (6.41); 2. Erik-Jan Ransdorp (6.55); 3. Martijn Wevers (7.05); 4. Paul Schle- baum; 5. Jan-Jaap v. Beest; 6. Chris- tiaan Vonk; 7. Sander v. Elteren en 8. André Blik. Meisjes C: 1. Angelique v. Oostrum (7:052Esther v ;dBolt en 3Prenella Rademaker: Meisjes D1Maart je Wevers2Nyrée Rademaker en 3 Erica Beyer. Jongens C: Eelco Moree (5:33) 2. Angelo v. Leijenhorst 5.513Leo vThuyl en 4 Hans Blik Meisjes B: l. Gisella van Kouwen en 2. Marion v :dBroek Meisjes A1Josette AlkemaDames 1 Pauline Balvers; 2. Ineke van Zee en 3. Brigitte van Kouwen Jongens B: 1. Bas van Os (11.48); 2. Herman Breedewold en 3Paul Soree Jongens A: Jeroen Peter Ebens (1250) en 2. Ben Keizer. Heren senioren: 1. Joop van Leyen- horst 22.55; 2. Richard van Egdom 23.11; 3: Ebo Ebens 2350; 4. Ton Duits 23 55 5. Erik Bos 2455; 6. Randolf Wijnmalen 26.02; 7. Dick Kamerbeek 2658; 8. Hans van Empel 27:06; 9. Wal ter Vonk 28. 03; 10. Pieter te Vaarwerk 2850; 11. Y; Balvers 28:55; 12. Ben Rademaker 29:47 en 13. Rolf van Kou wen 32.04. Veteranen: 1, Rob de Haas 23.15; 2. Douwe Alkema 25:15; 3. René Hoksber- gen 26.58 en 4Harry Sonnemans 29.16 Aan de prestatielopen over één, twee, drie of vier ronden, die onder de naam Zevensparloop gehouden werden, deden ongeveer 150 lopers mee, die na het volbrengen van de door hen geko zen afstand met een medaille naar huis gingen. Afgelopen zondag moest het tweede herenteam aantreden in het thuisbad De Trits te Baarn tegen de sterke ploeg van De Ham uit Wormermeer. Heren 2 ging gespannen te water daar De Ham een tegenstander is die al voor veel verrassingen in de competitie gezorgd heeft. In de eerste twee minuten werd de spanning gebroken, doordat de heren drie keer tot scoren wisten te komen. Het eerste doelpunt kwam op naam van Hans Vermeij, die hiermee het tweehonderdste competitie doelpunt van het team voor zijn rekening nam. Nadat Gerard Hengeveld voor 45 sec. het water werd uitgestuurd wegens onreglementair spel, wisten de heren van De Ham tot scoren te komen. Ruim een minuut later bracht Wim Hengeveld de stand op 4-1. Dit was tevens de eindstand van de eerste periode. In het begin van de tweeede periode was het De Ham dat de bal kon be machtigen. Zij vonden daarmee snel de weg naar het doel achter de goed- keepende Ron v.d. Plaats. Dit werd echter weer rechtgetrok ken door Wim Hengeveld en Hans Ver meij die ieder eenmaal het doel trof fen. Wederom was het Gerard Henge veld die het water moest verlaten. Ook deze man-meer-situatie wist De Ham te benutten, zodat de stand 7-3 werd. In de derde periode werd er door beide ploegen furieus gespeeld. De Duinkik kers wisten als eersten verrassend te scoren door een schitterende omhaal van Robin Breij. In de tweede minuut maakte Willem ten Brinke het spelen van de bal onmogelijk voor een Ham speler, waardoor ze een strafworp toe gekend kregen die zij ook benutten. In de derde minuut was het weer raak. ditmaal was het Robin Breij die scoor den. In de laatste minuut moest een Hamspeler het water verlaten. Uit de ze man-meer-situatie wist Bert v.d. Weijer in de laatste seconde te scoren. In het begin van de vierde periode, die aanving met 10-4 voorsprong, wer den de heren verrast door een snelle uitval van de tegenstander. Door een boogbal, over de ver voor zijn doel lig gende keeper, die via de lat en de schouder van de keeper het doel trof, werd de stand op 10-5 gebracht. Enige tijd was het onzeker of dit doelpunt toegekend zou worden, daar de grens rechter twijfelde. De scheidsrechter wees echter resoluut naar het midden van het bad. Dit was tevens het laatste doelpunt van De Ham. De Duinkikkers wisten nog twee keer het doel te tref fen, waardoor de eindstand 12-5 werd. De volgende wedstrijd is die tegen De Vest, de nummer twee van de com petitie, die slechts op twee punten af stand staat. Programma voor het weekend van 9 en 10 april: 9 april 17.45 uur DJK-Dames 1 te A'dam (Slo- terparkbad) 18.20 uur UZSC 2-Dames 2 te Utrecht (DeKwakel) 19.45 uur IJsselmeer 1-Heren l te Huizen (De Bun) 19.45 uur UWV-Jongens asp. te Utrecht (Den Hommel) 21.20 uur Zeist 3-Heren 3 te Zeist (De Geiser) 10 april: 17.15 uur De Vest 2-Heren 2 Huizen (De Bun) Duinkikkers winnaar van de rekrea- tieve vijfkamp Na de vijfde- en laatste wedstrijd, af gelopen zaterdag, eindigden de Duin kikkers op de eerste plaats in de re- kreatieve vijfkamp, die zoals gewoon lijk in Doorn verzwommen werd. In dividueel werd er door de Kikkers goed gezwommen. Eerste plaatsen waren er voor Annelieke, Evert-Jan, Susan- ne, Erik, Bianca H. Matthieu, Maaike, Henri, Jorik en Karin D. Tweede plaatsen voor Bas, Leontien, Emke, Marcel en Patricia. Derde plaatsen voor Mark, Bianca S. Sterrin, Lisette, Dick en Dirk. In de estafettes leverden Anouska, Robert, de jarige Corina, Michael. Marco, Linda, Janine en Monique een prima bijdrage, want van de zeven estafettes die verzwommen moesten worden werden er twee gewonnen. Tweemaal werd de tweede plaats be reikt en tweemaal de derde plaats. Deze eerste plaats werd mede bereikt door de goede resultaten van de voor gaande wedstrijden. Voetbalprogramma zaterdag 2 april wz 14.30 uur VVJ 3-VVZ 4 maandag 4 april 18.00 uur CSV Vitesse 2 - VVZ 2 SEC 14.30 uur SEC - Hees HEES 14.30 uur SEC-Hees 12.00 uur Hees 2 - Unicum 2 12.00 uur Hoogerheide 3 - Hees 3 SOESTERBERG 12.00 uur Soesterberg 2 - DVSA 3 Maandag 4 april s.o. SOEST 9.30 uur Victoria 11 - Soest 11 9.45 uur LVV 11 - Soest 14 Dames 10.00 uur DOVS - Soest (donderdag 7 april) 18.30 uur BW 8 - Soest 13 SEC 11.30 uur Amsvorde 3 - SEC 3 SOESTERBERG 14.30 uur De Meern - Soesterberg

Soester Courant | 1983 | | pagina 17