Programma Andries Schotanus en Sidney Teeling succesvol in internationale langlaufmarathons Alleen de lagere teams van SVV boeken winst Red Stars organiseert opnieuw spectaculair Paastoernooi Meisjes kadetten A van Red Stars kampioen Eemvogels geveld door blessures en tegenstander Soester Schaakclub erberg OPEN '9 VOLLEYBAL Springbokken missen kampioenschap TURNEN Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BASKETBAL KORFBAL SCHAKEN MOTORCROSS 18 ijk worden van onbe everanties uit het Don dden-Oosten, aldus ;den van het Europesp jen zich achter de heer •rd in zijn bezorgdheid ;n van schommelingen i. Ze willen een trialoog ten tussen de gelndus ie. de olieproducerend., erde Wereld. Ze deden llen over een samen nkomst tussen de Ge Ie Golfstaten. Nauwere volgens hen lelden tot e wereldeconomie zou Tn energiebesParbigen revolgen van dalende de energieprogram, pa houden ook Chris bezig, de Directeur.' Snergie van de Euro. k tot Europese petro. icenten in Brussel be te nadelige gevolgen oliemarkt zou hebben jsteringen. Vooral de die toch al te lijden de inkrimpingen in de idustrie zou getroffen fen "een radicale ver- algemene energiebe. ge beleid gaat in de vnmissie zal binnen. Ministers een verslag er het effect van de ie" in de energiesec. ar alles om draait is instrumenten om het en voldoende zijn om de Gemeenschap er- dat ze. indien de olie- dalen, toch moeten et verminderen van i/eeren en Soest IIL 1983 jebouw "De 118 te Soest B.W. erf en tuin, :e Soest sectie K nr. eig.; f203,- •■temming van urd. I als bar-res- ondergrond te Soest sectie A nr. •eig.; /195,- uimd tg aan- tarissen Mr. n Mr. Dr. W. venhage: i en bos >at 76a r9 sectie B nr. eig.; 7322,- 3 mming van 'd. is Mr. D. C. met tuin en at 75a ectie E. nr. eig.; 7478,- e eigenaar. s Mr. D. C. ad met bij en schuur, 'aat 9 iotie E nr. ig.; f 115,- eigenaar. V. ig desge- le hun fi- 'erleggen. 'dags van 'óór of op kooppen- zo nodig 3 van de 'an voor raat 2 te van no- 'P en Mr. renhage, kantore rechtse- 164. Sorstiw Courant van woensdag 30 maart 1983 19 Jet was een somber weekend voor de lopteams van SW. Zowel het le als het 2e damesteam moesten met een 8-1 nederlaag genoegen nemen. De lager geklasseerde SVV-teams konden de eer hoog houden door gelijk spel en win9t. ie divisie dames: SW 1 v. Houten/vch 21-3 Het was een onverwachte nederlaag die het le damesteam van SVV zater dag moest incasseren. In de le set leek SVV het goede spel van de voorgaande wedstrijden nog te kunnen handhaven. Van Houten, dat toch onder SVV staat! kwam er in deze set nauwelijks aan te pas. De goede opbouw en aanval van de Soester dames was te zuiver en te krachtig voor de gasten. 15-5. Ook in het begin van de 2e set bleven de da mes van SW hun goede spel spelen, met dit verschil, dat Van Houten nu wél goed weerstand bood. SVV moest knokken voor elke punt en kon de te genstander niet achter zich laten. Het was Van Houten dat de meeste kracht had 14-16. In de 3e set was de spanning bij SVV merkbaar, er werden fouten gemaakt op alle fronten. Van Houten profiteerde goed en pakte de set met 11-15. De 4e set was slecht van SVV. Ook nu ging het aan alle kanten mis en ook het zelfvertrouwen had een flinke knauw gekregen. De dames konden niet voorkomen dat V. Houten de set, èn de punten uit handen van SVV hield, 8-15. 2e divisie dames: SVV 2 - Tonegido sc 1-3 Ook het 2e damesteam van SVV moest de eer en de punten aan de gasten laten Het was een aarzelend S W dat de le sett begon. SVV bleef, ondanks de niet ge ringe achterstand van 3-14, keihard werken om toch punten te behalen. SVV kon punt voor punt dichterbij komen, maar ondanks het zwoegen van de Soester dames kon Tonegido toch dat laatste punt scoren, 9-15. In de 2e set leek SVV alle kracht en energie te heb ben verspeeld. Tonegido had daar geen last van en SVV ging ten onder 3-15. Dat de dames de moed niet lieten zinken bleek in de 3e set. Tonegido werd min of meer verrast door dit goede herstel en de Soester dames konden de set verdiend in hun voordeel eindigen, 15-12. SVV begon vol overtuiging aan de 4e set maar Tonegido gaf de dames op nieuw weinig kans. De situatie leek hope-, loos, maar SVV bleef vechten en kwam terug tot 8-12. De achterstand was ech ter te groot om te winnen en SVV moest toezien hoe de gasten de laatste punten scoorden 8-15. 2e klasse dames SVV 5 Limvio 2-2 Het 5e damesteam van SVV moest ge noegen nemen met 1 punt uit de wed strijd tegen Limvio. De le set werd snel door de gasten in winst omgezet. SVV kon het ritme niet te pakken krij gen. Limvio won de set met 11-15. Ook in de 2e set had Limvio het heft goed in handen. Ondanks het feit dat SW alles probeerde. Ook déze set werd vrij snél door Limvio omgezet in winst, 11-15. In de 3e set kregen de SW-dames meer zelfvertrouwen. Ze leken nu warm gespeeld. De pass was nu well zuiver. Ook lukte het om de aanval van Limvio te ontregelen, waardoor het grootste gevaar was geweken. SVV kon svv8t "let 15'n' In de vierde set liep bVV snel weg van Limvio. Het enthou. siasme groeide. Limvio had het moei- lijk, zowel met de verdediging als met de aanval. SVV won deze set verdiend, met 15-4, waardoor de eindstand 2-2 werd. 2e klasse dames: SVV 6 - KGU/V&S 3-0 De dames van SVV 6 konden de volle winst, en de zo belangrijke punten bin nen halen. Zij begonnen de wedstrijd met de wetenschap dat deze wedstrijd belangrijk was voor een eventueel be houd van hun plaats in de 2e klasse. KGU/V&S was n.1. een van de twee ploegen die samen met SVV. met een gelijk aantal punten, op de derde plaats van onderen, in de 2e klasse stond. In de le set ging het voor SW allemaal van een leien dakje. De pass lag goed en was zuiver. KGU had hierop geen antwoord en de set eindigde voor SVV met 15-2. In de 2e set ging het er rommelig aan toe bij SVV en de fouten bleven niet uit. KGU profiteerde goed en kwam zelfs erg dicht bij een setwinst. Door goede vechtlust en grote inzet kon SVV voor komen dat de set verloren ging en won de set met 15-13. IN de 3e set was SVV de inzinking te boven. De Soester dames bouwden eeni voorsprong op van 8-0. Toch stak de be kende inzinking weer zijn kop op en KGU had het nakijken, 15-9. Een wel verdiende overwinning voor SVV dat zijn wankele positie weer wat verste vigd heeft. Jeugd meisjes: SVV b3 - LEOS b3 3 0 SVV startte zijn dubbelprogramma met een 3-0 zege op het 3e b-jeugdteam van Leos. Een leuke, maar eenzijdige wedstrijd, waarin de rood-witte meis jes zich weliswaar keurig aan de gege ven opdraenten meiden, maar ook wei nig tegenvuur kregen. Setstanden: 15-8, 15-6 en 15-5. Jeugd meisjes: SVV b3 - De Vu bl 2-1 SW nam vanaf het begin het initiatief. Men slaagde er goed in de twee gevaar lijkste aanvalsters van de tegenstan der uit te spelen, waardoor de twee eerste sets, via 15-10 ven 15-1 naar SW gingen. Vier sets lang hadden de SVV- meisjes volgens het boekje kunnen spe len, maar ervaring in het lang kunnen volhouden ontbreekt nog bij het jonge team. Van dit concentratieverlies-, wist DeVu goed te profiteren en nog een puntje uit deze wedstrijd te halen.- 12-15. Toch wist SW zich weer aan de kop van de ranglijst te plaatsen en met in staat worden geacht om op 9 april in Hooglanderveen voor het tweede jaar in successie nr. 1 in de kompetitie te worden. Wedstrijden voor de komende week: Donderdag, 31-3; dames: SVV 4 - Olympia Beukendal 20.15 uur SVV 7 - SVH 3 Beukendal 20.15 uur DeVu - SVV 8 Beukendal 19.00 uur SVV 9 - Wilhelmina 3 Beukendal 20.15 uur f Meisjes: SVV al - Keizer O. al Beukendal 19.00 uur Heren: SVV 2 - AGAVS Beukendal 20.15 uur. Zaterdag, 2-4; Dames: AGAVS 3 - SVV lo Soesterberg. m Zaterdag 26 maart zijn in Odijk de pro vinciale kampioenschappen gehouden voor meisjes 9 -11 jaar. De Springbok ken hebben daar uitstekend geturnd. Een 2e plaats voor de eerste ploeg en een 4e plaats voor de tweede ploeg wa ren het resultaat. Aan de voorwedstrijden hadden in totaal 50 ploegen deelgenomen, dus een prachtige prestatie om met 2 ploegen bij de laatste 16 ploegen te komen. Wat de wedstrijd betreft kunnen wij kort zijn een wedstrijd die duidelijk aangaf, dat De Springbokken op het hoogste trapje plaats zouden moeten nemen. Groot was dan ook de ver bazing van vriend en vijand dat zij bij het brugturnen 2% punt aftrek had den gekregen, omdat uit veiligheids overweging de dikke mat 20 cm te ver naar voren geschoven was. Daardoor misten De Springbokken het kam pioenschap. De tweede ploeg van De Springbokken heeft de grootste prestatie geleverd door van de 16 finalisten allemaal eerste teams, een prachtige vierde plaats te behalen. Een belofte voor de toekomst. De le ploeg kwam nu door die aftreK 0,4 punt te kort om zich kampioen te mogen noemen. le Olympia 152.05 ptn. 2e De Springbokken 1151.75 ptn. 3e Sparta 148.85 ptn. 4e De Springbokken II 143.10 ptn. De ploegen bestaan uit: Simone Smit, Inge Brandes, Ingeborg Uyland, Cisca Teunis, Angelique de Haard, Domy Kippers, Nousch van Vloten, Brenda Karssen, Annemarie Steen, Sandra Walet, Edit Putten en Edshea Verhoef. Individueel werden prachtige pres taties behaald bij het paardspringen. Inge Brandes veroverde een 2e plaats met 8.45 punten. Individueel miste Angelique de Haard het persoonlijk kampioenschap door de 0.5 punt aftrek. Zij eindigde nu op de 2e plaats. Cisca Teunis miste een derde prijs. K. v. Mourik, 31.40 ptn. Olympia. A. de Haard, 30.95 ptn. De Springbokken. M. Stolk, 30.65 ptn. Olympia. R. v.d. Spek, 30.60 ptn. Sparta. C. Teunis, 30.35 ptn. De Springbokken. D. Kippers, 30.30 ptn. De Springbokken. R. Baan. 30.15 ptn. Olympia. 1. Pieterman 30.15 ptn. Olympia. M. Koeleman, 30.15 ptn. Olympia. S. Smit, 30.05 ptn. De Springbokken. Alles bij elkaar uitstekende prestaties van deze meisjes die een belofte voor de toekomst inhouden. Er waren totaaJ 72 deelneemsters aan deze finale. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Routebeschrijvingsrit AMAC 30 maart a.s. Op woensdag 30 maart a.s. organiseert de Amersfoortse Motor- en Automo bielclub een routebeschrijvingsrit voor auto's in de omgeving van Barneveld. De uitzetters van deze "AMAC- Tul- penrit", Folkert Kamp en Peter Wij- nands, hebben voor de C- Klasse spe ciaal voor de beginners) een eenvoudi ge rit uitgezet. De B- en A- Klasse kun nen rekenen op een pittige, maar toch gezellige rit. Alle deelnemers krijgen een duidelijke schriftelijke uitleg van de rit, en tevens een bos tulpen na afloop. Ingeschreven kan worden vanaf 19.30 uur in café-restaurant "De Faam", Hamseweg 9 te Hoogland. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden 8,- en voor niet-leden 12,-. Voor meer informatie: Pim Schol, tel. 03240-16613. /oor de 14e maal in haar geschiedenis irengt de basketballvereniging The led Stars een keur van basketbalploe- ;en bij elkaar tijdens het jaarlijks erugkerende Paasevenement. Als loogtepunt geldt ongetwijfeld de deel- lame van de herenploeg van B.V. '.aandam, die strijd zal leveren met le livisieteams als Cangeroes en Raak /leubelen. Vrijdagmorgen 1 april, de eerste toer- looidag, start de meisjes basketballaf- ieling, waarin o.a. de sterkste ploegen tit de kernen Amersfoort en Utrecht uilen uitkomen. Ditzelfde geldt voor le jongenskadetten die 's middags het trijdveld betreden. De volgende dag, aterdag spelen respectievelijk de meisjes en jongens junioren hun wed strijden, waarbij vooral van de meisjes veel verwacht wordt. Maandag 4 april (2e Paasdag), is de beurt aan de senioren, 's Morgens de dames, 's middags de heren. Zoals ge zegd bij de heren een sterk deelne mersveld, zodat de Red Stars-ploeg het erg moeilijk zal krijgen. Bij de dames komen er ook ploegen uit de Top Liga: Raak Meubelen (ere-divisie) en Mosquito's en Akrides (eerste divi sie). Al met al belooft het een ener verend Paasweekend te worden, mede dankzij deelname van bekende verenigingen als OSG. Lakers en Jum pers. De Soester langlaufer Andries Schota nus en zijn trainer, de Soester sport leraar Sidney Teeling uit Baarn, bei den lid van het Amersfoortse Keiski- en langlaufteam, hebben in de afgelo pen winter veel succes geboekt in in ternationale langlaufmarathons. Zowel Schotanus als Teeling maakten deel uit van het eerste team van Keis ki, dat op de Nederlandse kampioen schappen langlauf te Kössen (in Oosten rijk) een gouden medaille veroverde op de estafette. Andries Schotanus (36), van beroep bouwkundige, was o.a. zeer succesvol in de 60 km lange "Schwarzwalder Skimarathon", die in het Westduitse Zwarte Woud werd gehouden, in fe bruari j.1. Hij werd daarin de eerste Nederlander, in de nieuwe Nederland se recordtijd van 3.52.09. Als eliteloper klasseerde hij zich door te eindigen bij de eerste 200 van de 3000 deelnemers. Op 20 maart j.1. behaalde hij in Lille- hammer (Noorwegen) tijdens de "Bir- kenbeinerrennet" - een der zwaarste langlaufmarathons ter wereld, waar enorme hoogteverschillen overwon nen moeten worden en waarbij de deel nemers ook een rugzak met een ge wicht van 5,5 kilo moeten meevoeren - de tijdlimiet van 25% van de winaars- tijd, waarmee hij zich tegelijk van het felbegeerde merkje verzekerde. Schota nus legde het parcours (met een hoog teverschil van in totaal 1250 meter) af in 3.52.36 uur. Daarmee was hij de tweede Nederlander, op ruim 1 minuut achter de uit Velp afkomstige fysiothe rapeut Lud ter Horst, die met 3.51.13 een nieuw Nederlands record liep. Sidney Teeling (23) werd de derde Ne derlander in de "Schwarzwalder Ski marathon", op ruim 20 minuten ach ter Schotanus. Hij klasseerde zich daardoor als "Rennlaufer". In de op 13 maart gehouden "Enga- diner Skimarathon" (Zwitserland) werd Teeling de eerste Nederlander over de afstand van 42 km, in de nieu we Nederlandse recordtijd van 2.03.07. Hij werd daarmee 728ste in de eind uitslag. Totaal namen aan deze mara thon 11000 sporters deel! Beide langlaufers danken hun succes sen vooral aan de intensieve voorbe reiding. In de zomerperiode waren zij al gestart met rolskitraining. Vorig, jaar nog streden zij mee in de rolskikampioenschappen om de Ne derlandse Skiverenigingsbeker. Scho tanus werd in de competitie 3e en Tee ling eindigde op de 4e plaats. Sidney Teeling en Andries Schotanus met hun materiaal: rolski's voor de zomertraining in Nederland, gewone ski's voor de sneeuw Zaterdag 2 april 1983 09.30 - 21.30 uur Red Stars toernooi Maandag 4 april 1983 2e Paasdag 09.30 - 21.30 uur Red Stars Toernooi Zaterdag 2 april 1983 09.00 -12.00 uur Badso Badminton Zaterdag 2 april 1983 09.00 -12.00 Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Het meisjesteam van Red Stars speel de afgelopen weekend de laatste wed strijd. De gehele wedstrijd werd een man-to-man systeem gespeeld. Het werd een vrij eentonige wedstrijd ge zien de score: 122-29. Ruststand 38-8. Het team bestaat uit de volgende speel sters: Anita Besselsen, Sandra van Embricqs. Marjon Gerrits, Ellen Ja cobs, Petra Kok, Patricia Kolsteeg, Co ra van der Lek, Annet Luyben en Monique Osseweijer. De coach is Harry v.d. Héuvel. Bourgondië HS 2 Red Stars HS 2 64-44 Een lauwe wedstrijd met veel invallers bij Red Stars door het afstaan van spelers aan het 1ste herenteam en van wege het coachen van andere teams. Tot de rust konden de Rode sterren re delijk bijblijven. Na rust werd de wed strijd ontsierd door het onnodig dood- fluiten door beide scheidsrechters. Ge heel overbodig omdat het speJ bij zonder vriendschappelijk werd ge speeld. Doordat bij Red Stars enkele mensen hierdoor hun 5e persoonlijke fout opliepen, werd het eindverschil toch nog enigszins overtrokken.neren Senioren 1 - Luba HS 177-96 De heren konden gezien de stand in de kompetitie niet kansloos zijn tegen deze tegenstander uit Leiden. In het be gin van de wedstrijd nam de tegenstan der door goed schutterswerk al een voorsprong van 16 punten. De rust stand was 33-47. De 2e helft werd met een man-to-man verdediging door Red Stars begonnen. Door fouten liep dit in het begin niet lekker, waardoor de Lei- denaren al snel op 25 punten voorsprong kwamen. Tenslotte werd er nog even doorgezet en bleef de schade beperkt. Bourgondië JB1 - Red Stars JB175-48 Deze wedstrijd was erg belangrijk voor de 2e plaats in de kompetitie. Nadat Red Stars een kleine voorsprong had genomen ging het snel bergaf waarts. Mede door een slecht schotper centage werd er bij de rust tegen een achterstand van 29-25 aangekeken. De 2e helft ging het nog slechter. Verde digend liep het niet en de tegenstander maakte daar aardig gebruik van, ge zien de einduitslag. Keizer Otto JA 1 - Red Stars JA 171-52 De jongens junioren A moesten tegen Keizer Otto uit Naarden. Door afwezig heid van 3 spelers begon men zonder lange mensen en met slechts 7 spelers. Een fanatieke man-to-man en een goed lopende zöneaanval zorgden ervoor dat het gat met de koploper niet al te groot werd. Er werd gerust met 11 punten verschil in het voordeel van Keizer Otto. In de tweede helft scoorde Arend Kok veel vanaf de kop door goede passes van de spelverdelers. Daardoor kwamen de Soesters zelfs terug. Toen het echter op konditie aankwam en 1 speler uit- Het kampioensteam van Red Stars werd gehuldigd met bloemen en een levensgrote taart^^ viel door een blessure en 1 door vijf fou ten, kon er geen winst meer gemaakt worden. Er werd verloren met 19 pun ten verschil. Hieruit blijkt dat de jongens van trainer/coach Hans Ro mer op de goede weg zijn door als jonge, goed gemotiveerde spelers aan enige goede aanvallen te werken. Red Stars JC1 - Dunckers JC172-68 De jongens aspiranten A moesten het dit weekend opnemen tegen de num mer 4 van de kompetitie. Zelf op een gedeelde tweede plaats staande kon den zij zich geen puntenverlies veroor loven. Daarom werd er gemotiveerd aan de wedstrijd begonnen, met in het achterhoofd de uitoverwinning van 3 punten. Met een vliegende start liepen de Soesters uit naar een 10-0 voor sprong. Een time-out van Dunckers bracht een totaal andere ploeg in het veld en weldra werd de wedstrijd er één van pure spanning. Met nog drie minuten in de eerste helft stond het 30-30. Een time-out van Red Stars zorgde er voor dat er met 7 pun ten verschil gerust kon worden. In de tweede helft stond men snel voor met 12 punten. Dunckers gooide er nog een alles of niets press tegenaan, zodat er weer van sensatie sprake was. Maar de Rode sterren waren zeer koelbloe dig en de punten bleven in Soest. Red Stars is nog volop in de race om de tweede plaats. Het hoogste team van de Eemvogels ontmoette afgelopen zaterdag in Nun- speet koploper Hellas. Het was bekend dat het tegen Hellas een enorm zware wedstrijd zou worden. Coach/aanvoer der Jan van de Kuil hamerde er al voor de wedstrijd op geen plaatsfouten te maken. Direkt in de eerste minuut kon de tegenpartij het initiatief nemen en door een afstandsschot 1-0 maken. Na een kwartier werd het 2-0. Hellas ging door tot 4-0. Direkt na de vakwisseling werd Agnes Kraaikamp onreglemen tair verdedigd en Ton Kraaikamp be nutte de toegewezen strafworp, 4-1. In dezelfde minuut kon ook Hellas een strafworp verzilveren, zodat het 5-1 werd. Een Eemvogels kregen greep op het spel en gaven Hellas weinig kans. De tegenstanders raakten geïr riteerd en gingen op elkaar mopperen. Eén van de Hellasspelers ontlaadde zijn woede in een kopstoot tegen het hoofd van Jan van de Kuil, toen ze alle bei achter een bal in het middenvak renden. Jan van de Kuil moest het veld met een hersenschudding verlaten en werd vervangen door juniorspeler Ed win Touwslager. De Eemvogels waren nogal aangeslagen door deze charge van de Hellasspeler, die meteen door zijn coach uit de wedstrijd werd geno men. Ze konden weinig tegenstand meer bieden en de rust ging in met een 7-1 achterstand. In de tweede helft was het na 10 minuten 9-1. Hellas kreeg een strafworp mee, waardoor het 10-1 werd, maar het was Agnes Kraaikamp die met een dooriopbal de stand op 10-2 bracht. Het zat de Eemvogels niet mee, want nu was het Rien Kraaikamp die uitviel. Omdat de Soestenaren geen wisselspe lers meer hadden, moest men met drie man verdedigen. Dit buitte Hellas direkt uit en het werd 12-2. De Eemvo gels bleven doorvechten, maar konden niet verhinderen dat de wedstrijd met 14-2 eindigde. A.s. zaterdag staat er voor dit team weer een zware wed strijd tegen Fortis op het programma. Eemvogels 3 ontving Telstar 3 uit Hoe velaken op het veld aan de Staringlaan en begon met een ongekende 1-0 voorsprong, nadat Tini Mariens een strafworp goed benutte. Daarna was het Telstar dat het heft in handen nam en vóór rust 4 doelpunten wist de sco ren. De tweede helft ging met een 1-4 stand in. Maar het was nu Telstar die het moeilijk had. De verdediging gaf hun tegenstanders geen kans. Uitblinker was Ties Schlebaum, die onder de korf erg veel ballen afving en zo de Eemvo gels weer gelegenheid gaf om aan te vallen. Ruim 40 minuten lang hiel den de Eemvogels stand. Uiteindelijk wist Telstar in de laatste 3 minuten toch tweemaal de korf te vinden en deze sportieve wedstrijd eindigde in 1-6. Eemvogels 2 zou bij Antilopen 3 op be zoek gaan, maar door de regen waren de velden afgekeurd, evenals de velden van M.I.A., waar Eemvogels Dl naar toe zou gaan. De Eemvogelpupillen speelden wel en zij ontvingen Altius Q1 uit Hilversum. Altius nam een 0-1 voorsprong, maar de Eemvogels kwamen gelijk. Het was Shane van de Kuil, die de doorgebro ken Manon Nieuwenhuis zag aanko men. Hij gaf haar de bal, waarna ze beheerst scoorde. In de tweede helft maakte Altius 1-2. Vlak voor het eind signaal bracht Robert Wieringa, die zijn eerste wedstrijd speelde, met een uitstekend doelpunt de stand op 2-2. Op paaszaterdag (2 april) spelen maar Beide spelen op hun veld aan de Sta ringlaan. 11.00 uur Eemvogels Dl - Huizen Dl 13.30 uur Eemvogels 1 - Fortis 1 Korfbalvereniging de Eemvogels kampt op dit moment met een tekort aan dames (17 jaar en ouder) en bij de jeugd zijn vooral jongens (8 tot 13 jaar) nodig. Mocht er voor het korfballen interesse zijn bel dan voor de senioren naar Netty Friebel (tel. 14979) en voor de jeugd naar Agnes Kraaikamp (tel. 12743). Het ziet er naar uit dat het eerste tiental van de Soester schaakclub zich in de eerste klasse B heeft neergelegd bij de heerschappij van HSG 3. Na in de zevende ronde door de Hilversum mers te zijn teruggewezen met 6-4 liet Soest het in de voorlaatste wedstrijd opnieuw liggen. Weliswaar ging de thuis ontmoeting tegen UCS 1 niet ver loren maar de kans dat er een 5-5 resultaat uit de bus zal rollen is levens groot, aangezien betwijfeld moet wor den of er uit de afgebroken partij van Ivar Chavannes nog wel het benodig de halve puntje zal komen voor de to taalzege. De stand is momenteel 5-4 in het voordeel van Soest. Op vrijdag 8 april zal de enige afgebroken partij op verzoek van de Utrechters in het clublokaal van Soest worden uitgespeeld. Soest had twee invallers in de gelede ren. Braf in de plaats van René Mole naar en Chavannes aan het tiende bord voor kopman Vegter. Vooral de afwe zigheid van laatstgenoemde betekende een enorme verzwakking. Gerrit Muis zat nu aan het eerste bord maar sprong wat te roekeloos met de stukken om waardoor hij al in een erg vroeg sta dium met verlies geconfronteerd werd. Invaller Braf verloor aan het vijfde bord ook. De tweede invaller, de jeug dige Ivar Chavannes, deed het daaren tegen beter. Hij maakte zijn uitver kiezing meer dan waar en bleek een half uur voor de tijdcontrole nog regel recht op de overwinning te zullen afr stevenen. Daarna moet er echter iets mis gegaan zijn want bij het afbreken had de Soester weliswaar een stuk meer dan zijn tegenstander, maar daar te genover stonden vier gezonde pluspion nen van de Utrechter. Chavannes heeft nog wel degelijk aanvallende kansen. Als zijn aanval echter niet doorslaat ziet het er somber voor hem uit. Aan vier borden werden de punten ge deeld (Henze, Jonker, Niemeijer en Groen) terwijl aan de overige drie bor den het punt Soest ten deel viel. Ven- nik won erg overtuigend na eerst een vol stuk geofferd te hebben. Ook Sulen- ta sloeg hard toe toen zijn tegenstan der het onderste uit de kan wilde heb ben. Van Tuinen bracht weer een van hem bekende scherpe variant op het bord. Hij ging weer langs afgronden maar zag zijn moedige spel uiteinde lijk toch met het punt beloond worden. Soest 2 zal volgend jaar in de derde klas moeten uitkomen. BSG's vierde keus liet de Soester reserves definitief uit de tweede klas degraderen door met 3^-6^ te zegevieren. Aan de kopborden bleek BSG meer inhoud te bezitten. Goes, Gustafsson, Van Dijk en Balvers moesten het loodje leggen. Ook Silkens en Schipper gingen onderuit, de laatste al na amper een half uur spelen. Daartegenover ston den pluspunten van De Gier, Chavan nes en Gerth. Laatstgenoemde zag kans een theoretisch remise-eindspel toch nog in winst om te zetten. De enige remise kwam op naam van Ben Van Vlierden. Uitslag Jeugdcross KNMV Geffen 26-3-'83 Mini Automaat. Raimond Smit 18. Mini Versn. Marco Smit 7. Mini Versn. Jeroen Smit 16. 80 cc 12-15 jaar: Richard Muis 12. 125 cc A: Hans Reyerse 11. Tempo-plassentocht Aan de zondag j.1. gehouden toertocht van Tempo namen, ondanks de slechte weersomstandigheden in de ochtend toch nog 135 fietsliefhebbers deel. Deelnemers die ook nu weer van ver kwamen. Zowel uit de Zaanstreek als de Betuwe en Gouda kwamen ze. Hieruit mag men concluderen dat Tempo zijn bekendheid, om mooie rou tes en goede organisatie verdiend heeft. Hoewel de kortste afstanden wat ach ter bleven in aantal ten opzichte van 110 km., overweegt het Tempo Toer- bestuur later in het seizoen deze tocht nogmaals, maar met een gewijzigde route, te laten verrijden. Zolang hoeft U echter niet te wachten. Want zondag 17 april wordt er een recreatietocht over 35 km. georganiseerd. Mededelingen hierover zullen nog be kend worden gemaakt. Geslaagde Bingo-avond Vogelvreugde Zaterdag heeft Vogelvreugde een bingo-avond gehouden, die gezien de grote opkomst geslaagd genoemd mag worden. De prijzen bestonden uit vlees en fruitschalen. Ook een groot opge maakte vleesschaal trok extra aan dacht bij de verloting. Door een niet aanwijsbare oorzaak is de naam „Vogelvreugde" weggevallen uit de nieuwe Gemeentegids, wat de Vereniging Vogelvreugde betreurt. Wilt u meer weten over kanaries, tro pen, kleine en grote parkieten en papa gaaien, dan kunt u terecht elke derde donderdag van de maand in het duiven- zaaltje aan de Schrikslaan. U bent daar van harte welkom. Het secreta riaat is gevestigd bij J. C. M. van Klooster, Choristenpad 58 te Soest. Tel. 02155-19618.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19