Zo gezien... 102° mm Echtpaar Blesma 60 jaar getrouwd Dierenbescherming maakt moeilijke tijden door adcima nooflimm 25° 1 Chatoux KONINGINNE!. AAN 11 SOEST B DeEekhoorn huizenkrant Bankoverval bleek grap assortiment 2e hands artikelen STUNTTEAM SOEST Honsbergen TAXI TAK 12636 EEN EIGEN STIJL KUIKENS Huzaren salade Honsbergen Japanse mix Honsbergen SLA Honsbergen Honsbergen Woensdag 30 maart 1983 61 e jaargang no. 31 Bellen voor de vrijheid Lederwaren van naam... 179.- 79,75 49,- bij Nic van Dam Politie gaat fietsendiefstal bestrijden met hulp van Vrijwilligers Vakaturebank Fïetster gaf valse naam op Paul de Smalen 4 4 4 4 4 Gemeentelijke diensten op Goede Vrijdag gesloten TAXATIES Burg. Grothcstr. 13 Preparaties Soest 02155-2 32 71 STUNT- TEAM LANGE fcClMkulEO SJEENMOPftSTMAT door GEHARD PAUL DAG NACHT WIJ HELPEN U ONDER DA VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 Alleen donderdag 2 verse ±1 kg per stuk, van 13.60 voor Alleen donderdag Bak heerlijke Kilo, van 7.05 voor Alleen donderdag Extra groot 250 gram van 4,98 voor Alleen donderdag 2 grote kroppen S/a geen nummer over. Een ruime keuze van koophuizen in Amers foort, Soest, Baarn en omgeving. Bij ieder huis een foto en volledig adres. Vraag toezending. Peters bv b&ÊftL Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zoneV^B^ Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-630506 j aai Gecontroleerde oplage 8.350 SOESTERCOURANT administratie: Van Weedestraat 47 A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar f 24.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag Wie de tentoonstelling "Teke nend voor Amnestyin Arti- shock heeft gemist, kan daar voor alsnog terecht in De Borg. Er hangen tekeningen van vele landelijk bekende cartoonisten als Opland, Frits Müller en Len Munnik. Mij trof een gedicht van Jan Boerstoel, op poster formaat, over "vrije menings uiting. Recht op vrije meningsuiting, dat betekent, heel normaal, dat je niet de hele dag hoeft lopen letten op je taal dat je hardop durft te praten, In de tram of in de trein, over wat je stom en slecht vindt, zonder bang te hoeven zijn. Recht op vrije meningsuiting, dat betekent, heel gewoon, dat er niet wordt meegeluisterd naar je eigen telefoon; dat je in de krant kunt schrijven: 'de regering maakt me kwaad', zonder dat je daar meteen voor de gevangenis in gaat. Recht op vrije meningsuiting, dat betekent ook het recht om te demonstreren, dat je voor je idealen vecht; door de straat te mogen opgaan met een spandoek of een bord, zonder dat je door agenten in elkaar geslagen wordt. Recht op vrije meningsuiting, daar is niks bijzonders aan in een land, waar dat soort dingen allemaal zijn toegestaan. En dus sta je raar te kijken, wanneer iemand je vertelt, dat in meer dan honderd landen helemaal dat recht niet geldt. Recht op vrije meningsuiting heeft nog lang niet iedereen en voordat het zó ver zijn zal, daar gaan jaren overheen. Maar al kun je al die mensen dan niet helpen aan dat recht, toch helpt het allicht een beetje, wanneer je er wat van zégt. Als u ook vindt dat het helpt wanneer je er wat van zegt, maar u heeft er eigenlijk geen tijd voor, bel dan no. U0J,5 en meldt u aan als lid van deze we reldwijde beweging die werkt voor de vrijlating van gewetens gevangenen. Zij dóen er wat aan. Schade geen malheur, van Rouwendaal stelt u niet teleur. Bij ons hypotheekrente vanaf 7.6%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Foto: Goos van der Wilt De heer en mevrouw Blesma werden gefeliciteerd door mevrouw Scholten, de echtgenote van de burgemeester, en haar dochter Olga. In "Braamhage" vierden de heer F. Blesma en mevromv A. Biesma-de Leur vorige week dinsdag het bijzondere feit dat zij samen 60 jaar getrouwd waren. Dat gebeurde in de kring van de naaste familie, die bestaat uit vier kinderen, zeven kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. De heer en mevrouw Blesma wonen al meer dan een kwart eeuw in Soest, aanvankelijk boven het station Soest, later in een huis aan de Dalweg. De heer Blesma heeft vanaf zijn 2le tot aan zijn pensionering doorgebracht in dienst van de Nederlandse Spoor wegen; de laatste jaren als chef van de drie Soester spoorwegstations: Soest, Soestdijk en Soest-Zuid. Voordat het echtpaar zich in Soest vestigde had het al heel lang in Steenwijk gewoond, maar ook in Woivega en Metslawier. Mevrouw Blesma is geboren in Enk huizen en haar echtgenoot in Frane- ker, al verhuisde hij al op zeer jeug dige leeftijd naar Sneek. In hun Soester jaren hebben zij Soest zien uitgroeien van een klein dorp tot de stad die het nu is, zoals mevrouw Blesma het uitdrukt. In "Braamhage", waar het echtpaar sinds oktober vorig jaar woont, hebben zij het intussen uit stekend naar hun zin. Bij de gelukwensen die het echtpaar van vele kanten ontving ontbrak een felicitatie van Koningin Beatrix niet. Namens het gemeentebestuur van Soest kwam de echtgenote van de bur gemeester, mevrouw E. Scholten-van Schelven samen met haar dochter Olga een fraai bloemstuk aanbieden. Vlotte vrije- tijdskleding in actuele kleur stellingen. Jack: John Slim 100% katoen Pantalon 100% katoen met band- plooi Shirt 100% katoen herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest ontvangt men uiteraard wel de nodige instructie. Om het welslagen van het project te verzekeren wordt er hard ge werkt aan de voorbereidingen. Het is daarvoor nodig dat men er tijdig zeker van is dat er voldoende mensen be schikbaar zijn. Daarom wordt ieder die zijn of haar medewerking wil geven verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de Vrijwilligers Vakature- bank (VVB), die gevestigd is in "Arti- shock", Steenhoffstraat 46. Op werk dagen is de VVB open van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, be halve op woensdag. De VVB is tele fonisch te bereiken onder nummer 12630. F.E. - Florence, Piero Erbacci, Di Napoli, Herwalt, Samsonlte, Klinkende namen op leder- warengebied. En daarom te koop bij Nic van Dam, al jaren bekend om keus in klasse. Wat natuurlijk ook geldt voor schoenen en sportartikelen. Kom maar gauw eens kijken, vakkundig, voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16, Soest, telefoon 02155-13473 „Het verlies is kolossaal groot. We zit ten In een diep dal en hoe we er boven moeten komen weten we niet precies." Sombere woorden van voorzitter C. J. 't Hart van de afdeling Soest en om streken van de dierenbescherming, tij dens de vorige week gehouden jaarver gadering. De inkomsten aan pension- gelden zijn in 1982 ten opzichte van het jaar daarvoor met tienduizend gulden afgenomen en ook de donatie nam sterk af. „Dit jaar kunnen we het nog uitzingen," aldus voorzitter 't Hart, „maar als de situatie niet verandert moeten er volgend jaar maatregelen getroffen worden. Daarbij kan ook de positie van het personeel aan de orde komen." Volgens de voorzitter zijn het vooral de sociale lasten van het personeel die op den duur de nekslag kunnen betekenen voor de vereniging. Over 1982 geeft het exploitatie-overzicht een tekort te zien van bijna 37.000 gulden. In de begroting voor 1983 wordt met een tekort van ruim 30.000 gulden rekening gehouden. „Dat kunnen we natuurlijk niet lang volhouden, zonder de reserves aan te spreken. En die hebben we nodig als we ooit nog eens van de Klein Engen- daalweg af moeten, om een nieuw gebouw neer te zetten. Naast sombere geluiden ook een hul diging tijdens de jaarvergadering van gisteravond. Mejuffrouw H. Isings en de dierenarts G. Kaal maken vijftien jaar deel uit van het bestuur. „En dat wil wat zeggen, zeker bij de dierenbescher ming. Bij andere afdelingen vliegen ze elkaar nogal eens in de haren." aldus de heer 't Hart. „Gelukkig komt dat bij ons niet voor." De dierenarts G. Kaal was op het moment van huldiging in Spanje, maar in een brief gaf hij blijk van waardering voor de goede samen werking. Mejuffrouw H. Isings, bij het dierentehuis beter bekend als „De Grote," kreeg een platenbon en bloe men. Haar zuster, „De Kleine," kreeg ook bloemen. Samen zorgen de dames Isings onder andere voor het voeren van de dieren. „Ook wij kijken altijd smakelijk uit naar de grote emmer leverworst, die eigenlijk voor de dieren bestemd is," aldus voorzitter 't Hart. De gemeentepolitie van Soest is op zoek naar 45 mensen die in de periode van 2 mei tot en met 13 mei a.s. in de gelegenheid zijn assistentie te verlenen bij een groot project, waarbij de post code- en huisnummers van de inwoners van Soest en Soesterberg in hun rijwie len worden gegraveerd. De politie volgt met deze aanpak het initiatief dat enige tijd geleden werd geboren in andere plaatsen in ons land. Het is een nieuwe vorm van bestrijding van de "kleine misdaad", waartoe ook fietsendiefstal wordt gerekend. Men verwacht van deze aanpak een grote preventieve werking. De aktie zelf hangt grotendeels af van de vraag of men in de genoemde periode zal kun nen beschikken over voldoende vrij willigers. Er is plaats voor 45 personen in de leef tijd van 20 tot 60 jaar. Enige opleiding is voor het werk niet vereist; vooraf Uit het verslag van het dierentehuis blijkt dat het afgelopen jaar 88 zwerf honden, 35 afstandshonden (asiel) 76 zwerfkatten en 33 afstandskatten zijn opgenomen. Van die dieren kregen 60 honden en 90 katten een nieuw tehuis. Op dit moment zijn er nog 27 katten en 18 honden in het tehuis. Waarderende woorden had de voorzit ter nog voor de samenwerking met de politie. Samen met de herkozen secre taris mevrouw A. Kok-Staal, zorgt men ervoor dat loslopende honden een vei lig plekje in het dierentehuis krijgen. Voor het komende jaar hoopt voorzit ter 't Hart op „gunstige uitschieters." „We zullen ons best blijven doen want moed verloren al verloren Twee 20-jarige Baarnaars zijn er vori ge week in geslaagd een deel van de Soester politiemacht, geassisteerd door een helikopter van de Rijkspolitie, achter zich aan te krijgen nadat zij bij de NMB-bank aan de Van Weede straat bij voorbijgangers de indruk hadden gewekt dat zij de bank hadden beroofd. Eerst parkeerden de grappenmakers een auto tegenover de bank; vervol gens begaven zij zich naar de achter kant van het gebouw, waar zij bivak mutsen over hun hoofd trokken en "ge wapend" met een speelgoedpistooltje en een met oude kranten opgevulde tas langs het bankgebouw naar hun auto renden. Voor passanten was dat aan leiding genoeg om de politie te alarme ren, ofschoon de jongemannen zich niet in de bank hadden vertoond. Het personeel van de bank keek later dan ook vreemd op over de berichten. De politie slaagde er overigens al snel in de "daders" te achterhalen. Dat ge beurde ter hoogte van de spoorweg overgang aan de Foekenlaan, waar hun wagen tot stilstand kon worden gedwongen. In overleg met de Officier van Justitie is besloten dat tegen de jongemannen geen vervolging wordt ingesteld. Zij hebben zich niet schuldig gemaakt aan enig strafbaar feit. Mogelijk kunnen zij wel een vordering tegemoet zien van wege de kosten die met hun "grap" gepaard zijn gegaan. Een 16-jarig meisje dat zaterdagavond op de fiets werd aangehouden bij het kruispunt Beukenlaan/Dalweg, omdat zij zonder licht reed en het rode ver keerslicht negeerde, gaf daarbij een valse naam op. Overgebracht naar het bureau werd de argwaan van de politie bevestigd. Zij liet daar haar ware iden titeit weten en verklaarde een valse naam te hebben opgegeven omdat zij geen bekeuring wenste. Koninginnelaan 11 Soest Tel. 02155-23737 Nu ook bij Stuntteam 'n uitgebreid f 2e hands JURKEN Uitzoeken 2e hands KOSTUUMS 4 2e hands BROEKEN en 4 2e hands KINDERKLEDING per stuk 4 Ook hebben wij binnengekregen 2e hands BANK- 4 STELLEN, EETKAMERTAFELS, STOELEN en 4 l-persoons LEDIKANTEN v.aƒ10,- A Openingstijden: maandag 13.00-18.00 uur, dinsd., woensd., dond. 10.00-18.00 uur, vrijdag 10.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur. vjiLzucncii 4 Grote Melmweg 2 - Soest 4 Tel. 02155-22267 De gemeentelijke diensten zoals ge meentesecretarie, sportstichting, ge meentewerken, sociale dienst en gas- en c.a.i.-bedrijf zijn Goede Vrijdag, vrijdag 1 april, gesloten. I Juwelier I IVestoRint kleur afdrukken Pasfoto's dlrekt klaar Grote collectie Lijsten .Authentieke Reprodukties Exclusieve Bruidsreportages en Portretten m muti

Soester Courant | 1983 | | pagina 1