Papillon in zinderende finale ongeslagen kampioen Shot raakt ongeslagen thuis- record kwijt tegen Tempo Team MHC Soest dames I gelijk tegen Sarto Goede resultaten voor L.R. P. C. Eldorado in Bunschoten BDC deze competitie in Beukendal ongeslagen Heren 1 Olympia stevent op kampioenschap af Sa; ffSÜf liüisf 3 i TAFELTENNIS HOCKEY RUITERSPORT HANDBAL BDC-dames op vierde plaats DAMMEN Damvereniging Soest VOLLEYBAL ZAALVOETBAL 21 Soester Courant van woensdag 30 maart 1983 21 ön Es Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant z:sm WkJZ». De afgelopen week konden de lande lijke teams van Shot wederom niet voor positieve scores zorgden. De afde lingsteams deden het daarentegen zeer goed. Shot 1 maakte na ruim een jaar weer eens mee wat het Is om thuis te verliezen, want koploper Tempo Team 3 uit Amsterdam bleek met 6-4 net iets te sterk. Shot 2 was in de Bilt niet opgewassen tegen het bovenstaan- de Iduna 1, terwijl de Shotdames met 8-2 verloren van het Leidse Scylla. In de afdeling zorgden Shot 3, Shot 4 en Shot 5 voor belangrijke winstpartijen. Het landelijke jeugdteam van Shot verloor in Nijmegen met 8-2 van MOVC1. Heren: Shot 1 - Tempo Team 3 4-6 Shot 1 stond afgelopen zaterdag voor de zware taak om tegen koploper Tem po Team een goed resultaat neer te zet ten. In Amsterdam had Shot 1 kansloos verloren, in Soest had Shot 1 echter ruim een jaar niet meer verloren. Shot startte ongelukkig doordat Dirk Schui ling zijn eerste wedstrijd ondanks een ruime voorsprong in de 3e game toch nog met 20-22 verloor. Vervolgens ble ken ook Harry Maassen en René Dase laar in hun eerste partijen niet opge wassen tegen de vastheid van de tegen standers. Na deze 0-3 achterstand werd het dubbel ruim gewonnen, maar de volgende twee wedstrijden gingen weer verloren, waardoor het 1-5 in het voordeel van de Amsterdammers werd. Uitstekende overwinningen van René Daselaar en Harry Maassen brachten Shot weer terug in de race (3- 5), maar René Daselaar kon vervol gens niet voorkomen dat de Amster dammers het beslissende punt scoor den. Op de stand van 3-6 zorgde Dirk Schuiling nog voor een iets draaglij ker stand door de laatste wedstrijd in winst om te zetten. Al met al een wat ongelukkige 4-6 nederlaag voor Shot. vooral veroorzaakt door een zeer zwak ke start. Aanstaande zaterdag speelt Shot 1 opnieuw thuis, ditmaal tegen het aanmerkelijk minder sterke Nieuw Vennep 1. Toeschouwers bij deze voor Shot zeer belangrijke wedstrijd zijn om 15.00 uur van harte welkom in de Shot zaal aan de Valeriaanstraat. Iduna 1 Shot 2 7-3 Het krachtsverschil tussen het boven- aanstaande Iduna i en het onderaanstaan- de Shot 2 bleek afgelopen zaterdag aan merkelijk kleiner dan de stand op de ranglijst doet vermoeden. Shot 2 nam in de veel te kleine en te gladde speel zaal in de Bilt zelfs brutaalweg een 2-1 voorsprong door overwinningen van Edwin Luyben en Gerhard Busch. Het dubbel van Shot 2 wacht deze competi tie nog steeds op de eerste overwinning en kon niet voorkomen dat Iduna de stand weer gelijktrok. Hierna kon Iduna in één keer uitlopen naar een 7-2 voorsprong, waarbij alleen Gerhard Busch kans had om nog één of twee wedstrijden te winnen. In de laatste wedstrijd bracht Bert van Velzen nog een derde Shotpunt op het scorebord. Shot 3 - Nederhorst 19-1 Deze twee teams stonden gelijk op de ranglijst, maar Shot 3 heeft afgelopen week bewezen overduidelijk het betere team te zijn. Een flitsende start zorgde voor een 7-0 voorsprong, waarna de zwakste speler van Nederhorst de eer wist te redden via een overwinning op Arjan Schuiling. Wilfred Busch en Ar- nold Appelhof waren belden zeer goed op dreef en lieten zich niet kloppen. Victoria 3 Shot 4 4-6 Shot 4 heeft tegen het aanmerkelijk hoger geklasseerde Victoria twee zeer belangrijke punten behaald in de strijd tegen de degradatie. Victoria, dat niet meer in aanmerking kwam voor het kampioenschap, speelde niet erg geïn spireerd en daarvan werd door Shot goed geprofiteerd. Willem Onrust en Chris Sondaar wonnen ieder twee par tijen, terwijl Joop Kok in het dubbel spel de zes punten volmaakte. VEV 4 -Shot 5 0-10 De eerste 10-0 overwinning van Shot 5 in deze competitie en dat is tekenend voor de winning mood waarin dit team momenteel verkeert. Jan Bessels, Wil Scheel en Eddy Gaytant beleefden een goede generale repetitie voor de ko mende twee wedstrijden tegen de con currenten voor het kampioenschap. Dames: Scylla 3 -Shot 18-2 De Shotdames hebben het het hoogge- klasseerde Scylla 3 in Leiden niet erg moeilijk kunnen maken en moest met een 8-2 nederlaag de thuisreis aan vaarden. Wilma Geleijnse en José Daselaar wonnen allebei één partij, waarbij laatstgenoemde ook in haar beide andere enkelspelen kans op winst had. Aanstaande zaterdag spelen de Shotdames opnieuw in Leiden en dan zal van Docos 2 gewonnen moeten wor den. Jeugd: MOVC 1 - Shot 18-2 Het landelijke jeugdteam van Shot ver loor in Nijmegen met 8-2 van koploper MOVC, een zelfde resultaat als destijds in de thuiswedstrijd werd neergezet. Gezien de kwaliteiten van de tegen stander en de moeilijke omstandighe den waaronder getafeltennisd moest worden mocht ook geen beter resultaat verwacht worden. De Shotpunten wer den bijeengeslagen door Frans Mark Schut en Ronald Busch, die ieder één partij wonnen. Overige uitslagen senioren: Shot 6 - Tivu 1:8-2, Shot 7 - Huizen 3:0- 10, Shot 8 - Tovo 2:3-7, Tovo 3 - Shot 9:2- 8, Shot 10 - Tivu 2: 6-4, Shot 11 - Tovo 6: 9-1. Overige uitslagen jeugd Shot 2 - Quick 3:4-6, Vitus 1 - Shot 3:2-8, Shot 5 - Buna 3:3-7, Huizen 5 - Shot 6:6- 4, Shot 7 - Huizen 4:2-8, Shot 8 - Neder horst 2: 6-4, Shot 9 - Sukses 2: 5-5, Suk- ses 3 - Shot 10:4-6, Huizen 10 - Shot 113- 7, Shot 12 - Good Luck 6: 5-5, Elan 8 - Shot 13: 9-1, VEV 4 - Shot 14: 6-4, Shot 15 - de Hilt 4:4-6, Shot 16 - de Hilt 3:2-8. Afgelopen zondag speelde dames I thuis tegen Sarto uit Badhoevedorp. Alhoewel de dames zich met datzelfde Sarto in de achterhoede van de compe titie bevinden, kan geen van beide nog degraderen naar de 3e klasse. Het 2e klas spelen met dus het betere hockey, is hiermee het komend seizoen in ieder geval voor Soest behouden. Soest begon de wedstrijd erg voortva rend. Meteen in de eerste minuten al werden een paar fraaie kansen gecre ëerd. Na vijf minuten brak Ingrid van Munster door tot vlak bij de keeper, maar het schot had te weinig kracht en werd gemakkelijk gestopt. Half liggend probeerde ze alsnog in de pus hen maar ook dat lukte niet en werd bo vendien afgefloten. De aanvallen van Soest bleven echter komen en vooral in de voorhoede werk te Marieke Schuiling erg hard. Bij de eerste gevaarlijke tegenaanval van Sarto, na een minuut of twintig ech ter, maakte Marijke Majoor een verde- digingsfout en liet de Sarto-spits Doven- Het eerste herenteam heeft in een volle spelzaal De Bunt afgelopen zondag avond het kampioenschap behaald in de tweede klas zonder ook maar een enkel puntenverlies. Het Soester herenteam is daardoor na twee sei zoenen terechtgekomen in de hoogste afdeling van de kern Amersfoort. De laatste wedstrijd was tegen Green Giants uit Leusden; een tegenstander die als enige in deze kompetitie er voor zorgde dat de Soester heren nog een beetje tegenstand ondervonden. De laatste wedstrijd was een echte fi nalewedstrijd. Papillon nam heel lang zaam de leiding en bij rust stonden de Soester basketballers met 42-35 voor. Het ging goed en Papillon stevende rechtstreeks op het kampioenschap af. Na twaalf minuten in de tweede helft was de stand 68-53 en iedereen dacht dat de wedstrijd was gespeeld. Green Giants echter schakelde over op een man-to-man en de Soester formatie klapte ineens helemaal dicht. Binnen vier minuten tijd was het verschil nog maar drie punten. Met nog vijf minuten te spelen was de dien nog lopen. Dan vraag je om een doelpunt en dat kwam ook prompt, 1-0 voor Sarto. De wedstrid zakte vanaf dat moment een beetje in. Zelfs ontkwam Soest een paar minuten later ternau wernood aan een tweede tegenpunt door een drie keer ingeslagen, slim ge nomen strafcorner van Sarto. Maar met een ,,weg is weg" knalde Ilonka Slis de bal metershoog uit de cirkel over het hek. Ook in de 30e minuut kwam Sarto ge vaarlijk door. De linker spits kwam alleen tegenover Jetske Rheineck Leyssius die van dames 2 was geleend, maar het harde heuphoge schot werd door een formidabele sprong van de keepster keurig op haar legguards op gevangen. De tweede helft speelde Sarto nog aan vallender en dat dat niet altijd even zachtzinnig ging bleek uit een drietal overigens lichte blessures bij de Soes ter speelsters. Dat die Sarto-aanvaliën bovendien niet ongevaarlijk waren bleek uit de prima safes die Jetske Rheineck Leyssius moest verrichten om haar doel leeg te houden. Gaande weg de 2e helft echter ontwikkelde strijd ineens helemaal open, doch net op tijd wist Papillon de rust in het team terug te vinden en zodoende ook deze zeer spannende ontmoeting zegevie rend af te sluiten met 77-72. Het kam pioenschap werd behaald door de vol gende spelers: coach Ben Roedelhof met Peter Hellinga, Rinus Valk, Peter Wildeman, Arnold Klarenbeek, Ardi Bouwmeester, Ruud van Leuveren, Theo Vlug en Tedman Jansen. Dames en heren 2 blijven vechten om het kampioenschap Ook nog steeds in de race liggen de dames I en het tweede herenteam om een eerste plaats in hun afdeling. De Papillon dames wonnen afgelopen za terdagavond de zeer lastige wedstrijd tegen Woudenberg met 57-38. Ook het tweede herenteam zorgde voor winst en wel afgelopen zaterdag tegen Spar- ta met 68-49, waardoor ook heren 2 al leen nog de belangrijke wedstrijd te gen Red Stars 3 voor ogen heeft voor het kampioenschap. Tot slot zegevier de het jongens juniorenteam in Hilver sum met een 31-43 eindstand. Een moment uit de hockeywedstrijd Soest dames 1 tegen Sarto. Soest toch een zeker overwicht en rond de 20e minuut passte Ingrid van Mun ster naar een zich prima vrijsprinten- de Madeion Sterftefeld. Die passeerde 3 Sarto verdedigers, struikelde over de vierde, maar zag toch kans om al val lend de bal over de klomp van de kee per te pushen. Een prima doelpunt en de stand was gelijk. In de 25e minuut kreeg Ingrid Munster nog een kans met alleen de keepster voor zich, maar ditmaal ging haar schot naast. In de laatste 5 minuten tenslotte kreeg Soest achter elkaar 3 strafcorners te nemen en was het win nende doelpunt zeer nabij, maar het eindsignaal van de scheidsrechter was sneller. De 2e helft kenmerkte zich door een aantal erg mooie crosspasses en een paar goed van achteruit opge bouwde aanvallen, die dikwijls pas op het laatste moment door Sarto konden worden afgebroken. Al met al een min der spectaculaire wedstrijd waarbij duidelijk niets op het spel stond. Papillon dames en heren naar Enkhui zen In verband met de Paasdagen is het basketbal voor de Papillon teams vol ledig stilgelegd. De kompetitie voor het eerste herenteam zit er op; doch er wachten voor de andere teams nog spannende tijden. Dit neemt niet weg dat het eerste herenteam en dames I eerste Paasdag naar Enkhuizen gaan, waar zij zijn uitgenodigd om deel te nemen aan een toernooi. Klaverjassen bij SEC In verband met Tweede Paasdag is de volgende klaverjasavond bij de voet balvereniging SEC een week later, en wel op maandag 11 april 1983, in het clubhuis aan de Bosstraat. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld 2,50 per persoon. Een ieder met een goed hu meuren sportieve inslag is bij SEC van harte welkom. Voor de eerste tien winnaars zijn mooie prijzen beschikbaar. De laatste klaverjasavond van dit seizoen is ge pland op maandag 2 mei 1983. Afgelopen zaterdag, 26 maart, j.1., tra den de amazones van Eldorado aan tij dens de wedstrijden welke in Bunscho ten werden georganiseerd door L. R. "De Gouden Adelaar." Het betrof een z.g. binnen wedstrijd. Eldorado kwam aan de start met Mej. J. v.d. Velden met Scylla, Mej. M. D. van Tol met Olga en Mej. G. van Essen met Pascal in resp. de klasse Li. LI en L2. Mej. Van de Velde opende de rij voor de Eldorado deelneemsters en reed in de ogen van de vele aanwezige kenners een bijzonder nette en goede proef welke door de jury een beetje aan de lage kant werd beoordeeld n.1. 110 punten. Mej. V.d. Velden verklaarde na afloop dat zij toch enigszins teleur gesteld was met dit resultaat maar dat zij zich zeker niet uit het veld liet slaan en bij de volgende wedstrijd, op tweede Paasdag in De Treek, zeker optimaal gemotiveerd aan de start zal verschij nen. Dat belooft dus wat. De tweede deelneemster van Eldorado, Mej. M. D. van Tol, reed een proef welke door de verschillende om standers wisselend werd gewaardeerd. Zeker was in ieder geval dat het resul taat voldoende was en dat bleek later ook, de jury kwam voor haar met 124 punten te voorschijn, goed voor een winstpunt. Nog slechts 1 winstpunt en deze amazone mag ook in de L2 klasse starten. Gaat dat misschien tweede Paasdag gebeuren? Door een voorlees fout ging het begin van de proef van In de laatste competitiewedstrijd van seizoen '82/'83 stonden de Soester- heren in het veld tegen het Hengelose Hercules. De eerste helft gaf twee ploe gen te zien die duidelijk tegen elkaar opgewassen waren. In de laatste 12 minuten kwamen zij niet meer tot scoren terwijl de gast heren een achterstand van maar liefst 5 doelpunten omzetten in gelijk spel. De vorige twee ontmoetingen tegen Hercules waren voornamelijk ver speeld, doordat de Twentenaren in de ze ontmoetingen gepoogd hadden de linkerzijde van BDC-aanval lam te leg gen. Het taktische concept van trainer/ coach Piet Diemei was er dan ook dui delijk op gericht dit te ondervangen. In deze wedstrijd was hier echter geen sprake van, zodat men op dit wapen niet behoefde terug te vallen. Daaren tegen probeerden de Twentenaren het aanvalsspel van BDC met een gesloten dekking lam te leggen. De echte schut- terskwaliteiten van mensen als Paul v.d. Deijssel, Hans Hom en Jan Bunt kwamen daardoor niet tot hun recht. Nadat de gasten voor de eerste maal aan de leiding waren gekomen, was het veteraan Ries Smeeing die op onna volgbare wijze de keeper van Hercules het nakijken gaf. Door twee doelpunten van Paul v.d. Deijssel vanuit een break-out stonden de rivalen na 10 mi nuten spelen nog steeds op gelijke hoogte. Het was Cleem Diemers die na 13 minuten opnieuw de beide ploegen naast elkaar bracht. Vanaf dat mo ment hadden de Twentse gasten het betere van het spel. Bij BDC verliepen zowel de verdediging als de aanval nogal chaotisch. De Hercules aanval kon hierdoor 2 doelpunten scoren in 8 minuten. Het antwoord van de Soester- heren was afdoende. Binnen twee mi nuten stonden zij door doelpunten van Hans Hom en Cleem Diemers, weer op gelijke hoogte. Voor de eindfase van de eerste helft verliep bijzonder spannend en het publiek liep dan ook warm voor deze enerverende partij handbal. Nadat de gastheren met nog 1% minuut te spelen met 8-9 aan de leiding kwamen, was het Ralph Chri- stiani die vanuit de linkerhoek de stand met nog slechts een minuut te spelen weer gelijk trok. Jammer genoeg ver dween een verrassend schot vanuit de opbouw in de allerlaatste seconden van de eerste helft achter doelman Zoetelief. Hierdoor kwamen de gasten aan een 9-10 voorsprong bij rust. Dat BDC zich hierdoor niet liet ontmoe digen, bleek al snel in het begin van de tweede helft. Het was Paul v.d. Deijs sel die met een vernietigend schot di- rekt na rust de stand gelijk trok. Ook Hercules liet zich niet onbetuigd en nam na 2 minuten spelen opnieuw een voorsprong. De ommekeer kwam door een scheidsrechterlijke dwaling. In de 9e minuut werd Cleem Diemers bij een 13-13 stand door de veldscheidsrechter erop geattendeerd, dat hij het apelle- ren achterwege moest laten. De scheidsrechter die echter op minstens 20 meter afstand van het gebeuren stond, verwees hem voor 2 minuten naar de strafbank. De gasten maakten van dit overwicht dankbaar gebruik. Binnen 2 minuten liepen zij uit tot 14-16. Toen BDC weer kompleet was, scoorden beide ploegen weer over en weer. Met nog 15 minuten te spelen stond BDC nog steeds twee doelpunten achter. Een nieuwe twee minutenstraf voor Cleem Diemers leek de beslissing te forceren. Opnieuw liep Hercules 3 doel punten weg, waardoor de Soestenaren met nog 11 minuten te spelén tegen een bijna hopeloze 15-20 achter stand aankeken. Nu werd Hercu les de dupe van de scheidsrechters, en mochten achtereenvolgens twee spelers een gedwongen rust nemen. Op karakter wisten de BDC-ers hier gebruik van te maken. Via twee break- outs en twee strafworpen kwam BDC terug tot 19-20. Het was tenslotte Ries Smeeing die vanuit een strafworp het gelijke spel voor BDC behaalde. On danks de 2 minutenstraf die Sjaak Smeeing in de laatste minuut kreeg bleef de stand gelijk. Mej. M. D. van Tol. Nog 1 winstpunt van de L2 klasse. Foto Olga Goezinne Mej. van Essen enigszins verkeerd, hetgeen natuurlijk voor haar bijzonder jammer was, de jury had gelukkig alle begrip voor de situatie en rekende e.e.a. niet al te zwaar aan. hetgeen na tuurlijk wel tot gevolg heeft dat mej. Van Essen haar concentratie kwijt was. Maar gedurende de proef hervond zij haar eigen rijstijl en het resultaat mocht zeker gezien worden. Resultaat 115 punten. Ook de laatste wedstrijd van dit sei zoen was de volle winst voor de dames van BDC, die vorige week al verzekerd waren van een vierde plaats in de le divisie. Zij wilden dit in de laatste wed strijd nogeens duidelijk bevestigen in de wedstrijd tegen DSVD. Het bleek dat de cirkelspelers veel ruimte ter beschikking kregen. Ria van Dijk kon 2 maal achtereen scoren. Door variërend snel spel wist BDC via 3-2 weg te lopen van DSVD naar een ruststand van 9-5. In de laatste 5 minuten van de eerste helft werd Gees van Engelenburg ge confronteerd met een manverdediging. Deze taktiek werd ook in de 2e helft ge hanteerd en gaf daardoor een heel an der beeld. BDC had daar niet direct antwoord op. DSVD kreeg wat meer grip op de 4-2 verdediging en kwam te rug naar 9-7. Hierna werd Gees van Engelenburg met man verdediging naar de hoek ge bracht, zodat er meer ruimte op de cir kei vrij kwam. Thea Pronk maakte in de 8e minuut 10-7. De stand liep uit naar 12-7 door respec tievelijk Ada v. Hal en Ria v. Dijk door een strafworp in de 2e fase te be nutten. DSVD ondernam nog een laatste po ging door zijnopbouwspelers goed in positie te brengen (12-8). Gees van Engelenburg maakte 13-8 en DSVD kwam terug naaf 13-10, met nog een 4 min. te spelen. De wedstrijd werd met nog een doel punt door Ria van Dijk in de laatste minuut gewonnen met 14-10. De dames van BDC en coach Kees Dou- ze kunnen nu beginnen aan de afbouw van dit seizoen en terug kijken naar een goed debuut in de eerste divisie met als eindresultaat een vierde plaats. De wedstrijden voor de onderlinge com petitie bij de Damvereniging Soest werden afgelopen maandagavond voortgezet. In de A-groep speelde Chr. Bakker tegen Entken, laatstgenoemde was nog zonder verliespunten en ook Bakker is nog ongeslagen, zodat er een fijn gevecht om de punten verwacht mocht worden. Chr. Bakker wist echter na het midden spel zóveel voordeel te behalen dat Entken geen kans meer had om iets terug te doen en de partij werd beslist in het met veel schijf voordeel verkre gen overwicht van Bakker. Ook Den Os vergiste zich niet en stuurde C. van Oosterom zonder punten naar huis. Alle koplopers bleven ook nu weer bij elkaar, zodat er in de stand aan de kop vrijwel geen verandering kwam. In groep B beginnen de broers Mahabir nu ook te wennen en beiden wonnen hun partij. Er werden in de B-groep 13 wedstrijden gespeeld met slechts 2 re mises. De rest kwam allemaal tot een beslissing. Voor promotie in deze groep zijn er nog verschillende kandidaten en blijft de spanning er nog wel even in. Uitslagen A-groep: C. T. de Bruin-P. Rommens 0-2 J. v. Vuurden-E. Davelaar 0-2 A. v. Oosterom-M. Lambrechts ï-i IJ. Luttik-E. Spiegel 2-0 E. Veerman-J. Riewald 1-1 C. v. Oosterom-J. J. den Os 0-2 H. Oostenrijk-J. Hogenaar l-i Chr. Bakker-R. M. Entken 2-0 M. A. v. Heiningen-M. Bakker 1-1 T. v.d. Meer-G. Kwakemaat 2-0 Uitslagen B-groep: M. D. Mahabir-Mevr. Vorderhake 2-0 T. Spilker-L. Middendorp 2-0 D. Mahabir-Th. Schimmel 2-0 E. v. 't Klooster-A. Breukel 2-0 K. Hammacher-E. Buuning 2-0 B. v. Brummelen-W. v.d. Meij 2-0 H. v.d. Heiden-Jv. Dasselaar afgebr. L. Ruiter-Mevr. Leeuwenkamp afgebr. B. Boobé-P. Verwoerd 2-0 M. Veldhuizen-Mevr. Vendrig 0-2 L. Ruiter-H. v.d. Heiden 1-1 A. ter Rele-T. Spilker l-l J. v. Dasselaar-W. v. Egdom 2-0 Wedstrijden gespeeld voor de Neo-Print beker: R. Damen-B. Boobé 1-1 W. v. Egdom-W. Meijerink 0-2 T. Spilker-E. Buuning 1-1 Het eerste team van de heren wist dit weekeinde in Amsterdam een 3-0 over winning te behalen waardoor ze nu in hun thuiswedstrijd op 9 april officieel kampioen kunnen worden. Het tweede team wist te winnen en wel van hun grote concurrent VIF. Het eerste damesteam verloor van lijstaanvoerder Vollkei. Het derde damesteam wist te winnen van hun grootste rivaal Odis. Door dit resultaat maken de dames grote kans om kam pioen in hun klasse te worden. Heren US Olympia 0-3 Het eerste team speelde een makke lijke wedstrijd in Amsterdam. De wed strijd was binnen 45 minuten geëin digd. De eerste set trokken de Soesters direct al fel van leer. Met een goede serve en zeer snelle aanvallen werden de Amsterdammers volkomen wegge speeld. Die set werd met 15-3 gewon nen. Die lijn zette zich in de tweede set voort die makkelijk werd gewonnen met 15-5. Een beetje overmoedig be gonnen de oranje-zwarten aan de derde set. Die gaf een heel ander beeld te zien. Een agressief spelende US en een zeer tam opererend Olympia. Toch werd deze set uiteindelijk door de Soesters gewonnen met 15-13. VIF - Olympia 2 2-3 In deze altijd spannende wedstrijd was het dit keer het Olympiateam dat de winst naar zich toe trok. De eerste set begonnen de mannen uit Soest heel erg sterk. De tegenstander werd helemaal de hoek in gedrukt, waardoor ze er niet aan te pas kwamen. Via zeer snelle aanvallen bouwde Olympia een 10-5 voorsprong op. Om onbegrijpelijke re denen zakte het team toen helemaal in, waarvan het Hilversumse team profiteerde en deze set met 15-12 won. De tweede set begon Olympia slecht. Snel stonden ze op een C 2 achterstand. Gelukkig voor de oranje-zwarten was het toen de beurt aan VIF om slecht te spelen waardoor Olympia de resteren de twee sets wel wat moest terug doen. Dat deden ze ook. Er werd prima ge speeld als één team, wat resulteerde in een 3-2 overwinning voor Olympia 2. Door deze winst staan de reserves van Olympia weer op een gedeelde tweede plaats. Olympia 3 - Voleem 1-3 Het derde herenteam speelde tegen Eemnes. Het werd een open wedstrijd doordat er voor beide teams niets meer op het spel stond. De eerste set werd er erg goed en zeer geconcentreerd door Olympia gespeeld en zeer verdiend met 15-11 gewonnen. De daarop volgende drie sets werden verloren. Door experimenten met de opstelling en dom spel kwamen de Olympiaheren niet meer in hun ópel. Een terechte 3-1 nederlaag. Olympia 4 V en S 0-3 Olympia 4 heeft het niet gered tegen V en S uit Bussum. In een door Olympia matig gespeelde wedstrijd w©r<? recht met 0-3 verloren. Wat het vierde herenteam ook probeerde het kwam niet door de straffe verdediging van V en S heen. In de vierde set wisten de Soesters nog wel een 10-4 voorsprong op te bouwen maar zij konden die niet in winst omzetten. Zelfs bij een stand van 15-14 konden de heren het niet af maken en verloren die set met 15-17. Dames Vollkei Olympia 10-3 De dames van Olympia moesten in Hoogland tegen koploper Vollkei. Dat de dames deze wedstrijd geen kans maakten blijkt uit het feit dat de wed strijd na 37 minuten bekeken was. De eerste set konden de oranje-zwarten het nog bijhouden en namen zelfs een 10-8 voorsprong. Die voorsprong dankten ze aan hun eigen fanatieke spel. Helaas lieten ze Vollkei weer in hun eigen spel komen en maakten de Amersfoortse dames deze set bekwaam af en wonnen met 15-13. De tweede set kon Olympia geen vuist maken tegen het snelle spel van Vollkei. Deze set werd gekenmerkt door een goede floater-opslag van Voll kei, waardoor er bij Olympia een slechte pass was. Deze set werd met 15- 6 door Vollkei gewonnen. De derde set kwam Olympia er helemaal niet meer aan te pas en werd van het veld ge veegd met 15-3. Olympia 3 - Odis 3-0 Het beloofde een spannende wedstrijd te worden tegen de koploper. Maar in de eerste set bleek al dat het voor de Olympia dames gemakkelijk zou wor den. De stand bewijst dit ook. In de tweede en derde set ging het ook erg makkelijk. Dat kwam meer door het feit dat Odis slecht speelde en niet liet zien wat we van ze gewend zijn. Het werd een verdiende 3-0 overwinning met weer een beetje meer kans op het kampioenschap. DVS/Roel B's BVG: 8-5 Deze wedstrijd werd gespeeld in Sportcentrum Bilthoven en weder om was er de goede vorm van de laatste weken. Met een paar invallers voor geblesseerde spelers kwam DVS goed uit de startblokken. Reeds na één minuut stonden zij met 2-0 voor, door doelpunten van René Ribberink en H. J. de Boer, na voor bereidend werk van Henk Homan. Nog voor rust scoorde DVS nog twee maal en BVG eveneens, zodat de rust stand 4-2 was. Na de rust werd er ook uitstekend ge voetbald. Aan beide kanten werd er goed getikt, totdat er kansen kwamen. Zo ontstond er een leuke wedstrijd, rechter floot bij de stand 8-5 voor bij DVS als de beste ploeg te voor schijn kwam. De goed leidende scheids rechter floot bij de stand van 8-5 voor DVS af. De doelpunten kwamen van René Ribberink (5 maal), H. J. de Boer 2 maalen Gerrit Aalderink 1 maal De stand is op dit moment: 1. Zuider Boys. 2. Overvest op 1 punt. 3. DVS op 5 punten. Het kampioensteam Papillon heren 1.

Soester Courant | 1983 | | pagina 21