Militaire Luchtvaart Museum weer open Toch boomplantdag Gratis Renault 9 viel niet mum hij Stam Soestdijk B.V. Trouwplannen FotografenGilde ËÜS2* Teleac-kursus 'Fotograferen en filmen' Belasting Adviesburo Soest VeSoestef Duinen (r Jaloezie tussen broer en l zus bestaat niet meer... Antiekbeurs Postiljon Motel in Bunnik vu föto-f ilm-videoC^ i Restaurant Jvan den Brink VLEUGELS-PIANO'S Hoofdinspecteur Schutzmann wordt korpschef in Heerenveen Zet Uw belastingproblemen schaakmat en laat B.A.S. ze voor U oplossen. PAASBUFFET DANSANT Courant van woensdag 30 maart 1983 Foto: Goos van der Wilt les 9 art film- kamera's (f,\ Kinderen tot |RESTAURANT| |j' Je geeft ze gewoon allebei een te gekke jeugd- m bril uit onze enorme kollektie. Daarmee mogen ze "best gezien worden... P| opto/netrist lid O.V. I_i VCÏ tel:02155-12874 De plaatsvervangend korpschef van de Soester politie, hoofdinspecteur E. W. Schutzmann, is benoemd tot chef van het politiekorps in het Friese Heeren veen. Dat betekent dat hij de gemeente Soest na vijf jaar gaat verlaten, al is de datum van zijn vertrek nog niet hele maal zeker. De benoeming is vorige week bekend gemaakt door het minis terie van Binnenlande zaken. De heer Schutzmann verwacht dat hij per 1 juli of 1 augustus a.s. naar zijn nieuwe post zal vertrekken. De heer Schutzmann, die nog maar 33 jaar is, sluit daarmee voorlopig een snelle carière af, die begon met de offi ciersopleiding aan de Politie Academie in Apeldoorn. Voordat hij in Soest werd benoemd was hij gedurende 7 jaar ver bonden aan de gemeentepolitie van Amsterdam. Heerenveen telt bijna zoveel inwoners als Soest, ca. 38.000. Dat betekent dat de heer Schutzmann nog nét niet tot commissaris kon worden benoemd; daarvoor geldt een grens van 40.000 in woners. Overigens is Heerenveen een snel groeiende gemeente, met een op pervlakte die drie keer zo groot is als de gemeente Soest. Hoofdinspecteur Schutzmann is als enige kandidaat voorgedragen aan de minister. Hij ziet niet op tegen de ver huizing naar de Friese stad, vooral om dat hij daar "eigen baas" zal kunnen zijn. Ook het feit dat zijn echtgenote uit Friesland afkomstig is heeft op de achtergrond meegespeeld bij zijn solli citatie. Voor de vacature van plaatsver vangend korpschef in Soest, die met het vertrek van de heer Schutzmann ontstaat, zal een sollicitatieprocedure worden ingezet. Bomen planten is nog een heel karwei. Chris Uiterwijk biedt de helpende hand. In het komend paasweekend van 2 t/m 4 april wordt in het Postiljon Motel in Bunnik weer de tradionele paasantiek- beurs gehouden. De organiserende Stichting Aktiviteiten Antiekbeurs Bunnik verbindt hoge kwaliteitsnor men aan de gepresenteerde goederen; onveranderd gelden ook de sluitende garantiebepalingen van de Stichting. Op deze beurs, die alweer zijn twaalfde jaar ingaat, toont een grote groep ge renommeerde antiquairs een gevarieer de kollektie kunst, antiek, en curiosa. Door de ruime mogelijkheden van het Motel zijn er dit jaar liefst 10 meubel stands, die ieder een gespecialiseerde kollektie tonen, van Spaans rustiek tot traditioneel Hollands meubilair. Aan de beurs is tevens de jubileum-ten- toonstelling van de Vereniging Verza melaars van Maten en Gewichten ver bonden, die een fraai overzicht biedt van het snel groeiende verzamelgebied van meet- en weeginstrumenten en wat daarmee samenhangt. Men kan voor deze antiekbeurs terecht in Motel Bunnik aan de autoweg Utrecht-Arnhem, in het komend paas weekend op zaterdag, zondag en maan dag 2, 3 en 4 april, dagelijks van 10.30 - 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,-, kinderen onder geleide gratis. Het verleden herleeft in het Militaire Luchtvaart Museum. Op Goede Vrijdag 1 april opent het Mi litaire Luchtvaart Museum te Soester- berg weer haar poorten voor het pu bliek. Na een wintersluiting van vier maanden heeft het Museum opnieuw veel aantrekkelijks te bieden aan het publiek. Nieuw zijn o.a. een Douglas C-47 "Da- kota''-transportvliegtuig; een luchtver dedigingsraket van het type Nike "Ajax"een originele Fokker D VU uit 1918; de vernieuwde opzet over de luchtvaartperiode 1913-1940; en uitge breide en verbeterde opstelling van vlieger- en schietstoelen. Behalve de normale openingstijden, van 1 april tot 1 december maandag t/m vrijdag van 10.00 -16.00 uur, is het Museum ook open op tweede Paasdag 4 april, Koninginnedag/zaterdag 30 april, Bevrijdingsdag 5 mei, Hemel vaartsdag 12 mei en tweede Pinkster dag 23 mei. De toegang is gratis. Bijzondere evenementen in 1983: 28 mei t/m 4 juni: Nationale kampioenschappen voor schaalmodelbouw, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart en de Internatio nal Plastic Modellers Society Neder land. 1 juli: Viering van het 15-jarig bestaan van het Militaire Luchtvaart Museum, waarbij onder andere een demonstra tie zal plaats vinden van het S-ll de monstratieteam 'Fokker Four. Juli/augustus: In deze periode zal de Nederlandse Vereniging van Amateur Vliegtuigbou wers aan het publiek tonen hoe een vliegtuig in de praktijk gebouwd wordt; tevens zal hierbij een eerder door deze vereniging geconstrueerde autogiro worden tentoongesteld. September: Op sen nog nader vast te stellen datum in deze maand zal in het Militaire Luchtvaart Museum de overdracht plaats vinden van een groot model van het vliegkampschip Hr. Ms. "Karei Doorman." 7 oktober: Presentatie van het gedenkboek over de toenmalige Royal Netherlands Mili tary Flying School te Jackson, Missis- sippi. Tijdens deze presentatie zal te vens de Lockheed 12A voor het eerst aan het publiek getoond worden. De ongeveer dertig leerlingen van de zesde klas van de chr. basisschool "De Bron" in O verhees hebben er vorige week woensdag tóch nog voor gezorgd dat de jaarlijkse boomplantdag Soest niet helemaal ongemerkt voorbij is ge gaan. Door de financiële perikelen bij de gemeente was er geen geld beschik baar om eem officiële boomplantdag voor heel Soest te organiseren, maar op initiatief van de onvermoeibare natuur-ijveraar Chris Uiterwijk kon den de leerlingen van "De Bron" zo'n dertig eiken, berken en elzen planten aan het Oude Grachtje, waar een oude houtwal min of meer in zijn voormalige luister werd hersteld. Dat gebeurde met de royale medewer king van de afdeling Groen en Recreatie van de dienst Gemeentewerken, on der leiding van de heer P. Klander- mans, die met een aantal medewer kers ter plaatse was om de jongelui van instructies te voorzien. Onder aan voering van de heer B. Weistra, hoofd van "De Bron", begaf het gezelschap, waaronder ook de heer P. Felix, voor zitter van IVN-Eemland, zich van de school door de onlangs gereedgekomen nieuwbouw van Overhees II-2 naar de Clemensstraat, waar de sporen van het Oude Grachtje nog te vinden zijn. De heer Klandermans zei het bijzonder op prijs te stellen dat er, op particulier initiatief en met de medewerking van de jongelui, toch een boomplantdag kon worden gehouden. Het ging er in dit geval om dat wat van nature aan wezig was, zo goed mogelijk en ook zo natuurlijk mogelijk te herstellen. "Over een heleboel jaren kunnen jullie zeg gen: daar heb ik nog een steentje aan bijgedragen", sprak de heer Klander mans de scholieren toe. De heer Klandermans wees ook op het grote educatieve belang van deze en dergelijke activiteiten. "De kinderen krijgen het besef dat alles wat groeit en bloeit, ook in de dagelijkse woonomge ving, met voorzichtigheid moet wor den behandeld. Op die manier hopen we ook dat de vernielzucht - als die er trouwens al is - kan worden vermin derd. Ook het overige deel van het klaspro gramma stond die ochtend in het teken van de natuur. De kinderen kregen brochures (tegelijk lesmateriaal) uit gereikt als: natuurbehoud in Neder land", "De bomen om ons heen", "Wat is dat voor een boom?" en "Een boom en zijn omgeving." Bovendien ont vingen zij twee knipplaten: "Boom en bos in Nederland" en "Natuurbehoud." Voor de school en voor de heer Klan dermans had Chris Uiterwijk nog een vaantje van de "Boomplantdag 1983" beschikbaar. Ook vertoonde hij een diaserie over oud Soest. Toestemming rommel markt Jeugdzorg De Stichting Jeugdzorg Soest heeft van het college van B. en W. toestemming gekregen om op zaterdag 23 april een rommelmarkt te houden. Als u méér wilt weten over dit onder werp of als u belangstelling hebt voor apparatuur, accessoires of technieken: we zullen u graag alle informatie geven. Birkstraat 2 SOEST Inruil-occasions g| Soesterbergsestraat 122 u Soest Telefoon 02155 -127 06 MENU DE CE MOIS 45,- deze maand speciaal aanbevolen menu m COCKTAIL DE m PAMPLEMOUSSE AU II XÉRÈS g Grapefruitcocktail met sherry. g VELOUTÊ D'ARTICHEAUTS Artisjokcrèmesoep STEAK DE BOEUF, SAUCE STROGANOFF Ossehaas, geserveerd met Stroganoffsaus, verse seizoen- ft groentes, gebakken aardap- peltjes. £v FROMAGES ASSORTIS diverse kaas P PROFITEROLES A UX i GLACÉ VANILLE, SAUCE - CHOCOLAT Soesjes gevuld met vanille- ijs en warme chocolade saus. Ji WIJNSUGGESTIE 1976 Santenay Beide Paasdagen vanaf 17.00 uur geopend. Van 3 tot en met 12 maart was het bij alle Renault-dealers een drukte van belang. Wat was het geval? Renault had naar ruim 500.000 automobilisten een mailing verstuurd met daarbij een echte Renault sleutel. Paste zo'n sleutel op het bij alle Renault dealers in een Renault 9 ingebouwde speciale contactslot, dan kon men zich geheel gratis de gelukkige eigenaar van een gloednieuwe Renault 9 GTL noemen! Dat vele automobilisten zich die pracht kans niet lieten ontglippen bleek ook bij onze plaatselijke Renault dealer Stam Soestdijk b.v. Maar liefst 3500 automobilisten pasten daar hun sleutel. Volop drukte daarom in de showroom van Stam. De gelukkige met de passende sleutel bleek uit Poortugaal, onder de rook van 's wereld grootste havenstad Rotter dam, te komen. De heer G. W. C. van Langeveld uit Poortugaal, paste de hem opgestuurde sleutel bij een collega dealer van Stam te Spijkenisse en het geluk lachte hem toe. De sleutel paste! Donderdag j.1. nam familie van Lange veld de sleutel van hun gloednieuwe Renault 9 GTL in ontvangst. Deze, onder notarieel toezicht opge zette aktie, bleek een groot suc ces. Veel bezoekers maakten een proef rit met de net geïntroduceerde Renault 9 Diesel. Dit nieuwste Renaultmodel met een 1600 cc dieselmotor, verbruikt slechts 1 op 22,7 (bij 90 km/uur), heeft 5 versnellingen standaard en is met een adviesprijs vanaf 21.400,- zeer gunstig geprijsd. Renault dealer Stam Soestdijk b.v. heeft dit voorjaar trouwens nog meer aantrekkelijke Renault-nieuwtjes in huis. Zoals een zeer verfijnde Ameri kaanse uitvoering van de Renault 18: De Renault 18 American. Een carrosserie in zwart en zilvergrijs, een 18 Turbo dashboard en lederen stuurwiel, lichtmetalen velgen, zeer fraaie bekleding en het nieuwste type Philips stereo radio/cassette-recorder (meerprijs) maken van deze 18 Ameri can een zeer exclusieve auto. Snelheid is geboden want het aanbod is zeer beperkt. Dat geldt ook voor de speciale "Le Car" uitvoeringen van de Renault 5, de Renault 9 en de 18 Station car, die bij Stam in de showroom staan. Gespecialiseerd in de betere merken, zoals Leren fotograferen via de beeldbuis Fotograferen is een van de meest ver breide vormen van vrijetijdsbesteding. Dat blijkt uit de cijfers van een lande lijk marktonderzoek van het NIPO, die aantonen dat bijna in elke Nederlands gezin wel een fotokamera te vinden is. Het blijkt ook uit het aantal foto's dat per jaar wordt gemaakt: alle Neder landers samen maken per jaar zo'n kleine 400 miljoen opnamen. Nuttige kursus Daarom is de nieuwe Teleac-kursus "Fotograferen en Filmen", die tot en met 1 mei 1983 op de televisie wordt uitgezonden, bijzonder nuttig. Vele kamera-bezitters willen graag de kwa liteit van hun foto- en filmwerk ver- ZONDAG A.S. OP UW SCHERM (18.30-19.00 uur op Ned. 2 met herhaling op donderdag) de Teleac-kursus Fotograferen en Filmen Fiscale advisering. Verzorging van boekhoudingen. Advisering t-b.v. leningen. Advisering t-b.v. verzekeringen. beteren. Deze kursus geeft hun daar alle mogelijkheden voor. Opzet van de kursus De kursus bestaat uit twaalf lessen elk van een half uur. De eerste zes lessen zijn gewijd aan fotograferen, dan vol gen twee lessen over het werken in de donkere kamer. In de laatste vier les sen wordt uitvoerig aandacht besteed aan het smalfilmen. De uitzendingen zijn wekelijks steeds op zondag van 18.30 uur tot 19.00 uur op Ned. 2. Op elke donderdag wordt, van 18.30 uur tot 19.00 uur, de les herhaald, ook op Ned. 2. Daarnaast zal de kursus ook per radio worden uitgezonden, waarbij andere foto-onderwerpen ter sprake komen. De 14 radiolessen worden we kelijks uitgezonden vanaf dinsdag 1 fe bruari via Hilversum 2 (van 21.30 uur tot 22.00 uur) met een herhaling op de donderdag daarna, zelfde tijd en zelfde zender. Een unieke service Wie de kursus wil volgen, zal onge twijfeld behoefte hebben aan meer informatie en zal in bepaalde geval len ook graag meer persoonlijke voor lichting op prijs stellen. Dat is moge lijk dankzij een initiatief van Van Essen foto-, film en video Birkstraat 2, Soest tel. 12874. Deze fotovakzaak zal niet alleen graag eventuele vragen beantwoorden maar kan ook de apparatuur en accessoires, die in de kursus worden besproken, na der toelichten en demonstreren. Wie de kursus volgt en er meer van wil weten: dankzij de service van bovengenoem de fotozaak is het mogelijk via deze persoonlijke aanvulling het maximale profijt van de Teleac-kursus te verkrij gen. Sleuteloverhandiging Renault 9 C.TI, aan de heer Van Langeveld uit Poortugaa door de heer Van Putten, commercieel adviseur van Renault Nederland N. V. STEINWAY SONS 'SCHIMMEL BÖSENDORFER YAMAHA BECHSTEIN 'ZIMMERMANN GROTRIAN—STEINWEG in diverse modellen en uitvoeringen. Smits weg 537 3765 CR Soest Telefoon: 02155 - 22302 b.g.g. 02155-15139 Voor iedereen, die trouwplannen heeft, hebben wij een bijzonder fraai boek klaarliggen. Maar liefst 52 pagina's boordevol informatie over en rond de Grote Dag. Helemaal gratis, u kunt het zo ophalen. Stap eens binnen, het is beslist de moeite waard. Van Weedestraat 17, Soest. Tel. 02155 1 39 17 UTRECHT, Biltstraat 62-68, tel.030 - 712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8-10, tel. 033 - 630144 's Maandags gesloten. Op beide Paasdagen organiseren wij in ons vernieuwde restaurant een Levende muziek, een uitgebreid koud en warm buffet fondue met gourmet zorgen voor een ouderwets gezellige avond. welkomstdrankje en eierzoek- wedstrijd 130,- p.p. 'Tekenend voor Amnesty' in De Borg Vanaf heden is de tentoonstelling van cartoons "Tekenend voor Aranesty" te. bezichtigen in "De Borg" te Soest. Toe gang is gratis. Op deze tentoonstelling zijn cartoons te zien van: Fritz Beh- rend, Jos Collignon, Tom Janssen, Frits Muller, Len Munnik, Opland, Peter van Straaten, Yrrah en Stefan Verweij. De catalogus onder dezelfde titel met een voorwoord van Simon Carmiggelt is bij De Borg verkrijg baar. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen gedurende de gebruike lijke openingsuren en is aanwezig tot en met woensdag 13 april a.s.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3