ÏM SNOOPY 50 Jaar geleden in Soest Diëtiste Celestine Schotanus zelfstandig in Soest gevestigd Nieuwe advertentieman bij de Soest er Courant Raad van Kerken Soest vergaderde Boomkwekerij De Bruin verstopt 2000 eieren in Soest GEMEENTE vraagt: uw aandacht voor: Landelijk plan voor de Openbare Bibliotheekvoorziening 1983-1985 Beschikking Hinderwet Hinderwet ontwerp beschikking Hinderwet Bestemmingsplan Begraafplaats Bouwzaken Te koop Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek soEsr Diefstal uit garage Bumper V-hals pullovers f 29.75 ZE ZIJN ER WEER IN 10 NIEUWE KLEUREN jij TIFFANY 31 Maart 1933 5 Soester Courant van woensdag 30 maart 1983 jffie Van 31 maart tot 30 juni ligt voor een ieder ter inzage het landelijk plan voor de Openbare Bibliotheekvoorziening.1983-1985: - in de Openbare Bibliotheek Soest, Albert Cuyplaan 202, Soest, gedurende de openingstijden - ter gemeentesekretarie. buro onderwijs en kuituur, Lange Brinkweg 79, Soest, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur en van '3.30 tot 17.00 uur. Gedurende de termijn waarop het plan ter visie ligt kan iedere belang hebbende, die tijdig bezwaar heeft gemaakt als bedoeld in art. 5, derde lid, van de Wet op het Openbare Bibliotheekwerk, dan wel die belanghebbende, die door afwijking van de in art 3. tweede lid, van de wet bedoelde provinciale plannen in zijn belang is getroffen, dan wel Gedeputeerde Staten voor zover van het provinciale plan is afgeweken, bij de Kroon tegen het landelijk plan in beroep komen. Bij besluit van 22 maart 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunning van: J. P. M. Ramselaar, Eigendomweg 131 te Soest voor een auto-reparatie inrichting op het perceel Eigendomweg 131 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 30 maart a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan (de Soesterbergse zaken liggen ook in de hulpsecretarie» liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq revisie cq. uitbreidingsvergun ning van: Beerepoot Produktie B.V., Dijkhuisstraat 23 te Soesterberg voor een fa briek voor stalinrichtingen op het perceel Dijkhuisstraat 23 te Soesterberg V. J. Dam, Soesterbergsestraat 91 te Soest voor het bakken en braden van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten op het perceel Korte Ossen- dam 58 te Soest N. H. de Graaf, Soesterbergsestraat 4 te Soest voor een supermarkt op het perceel Soesterbergsestraat 4 te Soest Klöckner-Bamaco B.V., Koningsweg 12 te Soest voor een handel in en reparatie van grondverzetmachines en voorraad onderdelen op het per ceel Koningsweg 12 te Soest G. A. Pronk, Birkstraat 112 te Soest voor een agrarisch bedrijf op het per ceel Birkstraat 112 te Soest De strekkingen van bovengenoemde ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' J. J. van der Eist, van Dijkstraat 13 te Diemen voor een inrichting voor papierrecycling op het perceel Van Weerden Poelmanweg 23 te Soest De strekking van het ontwerp van deze beschikking luidt: 'positieve be slissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, scha de en hinder naar buiten toe, zulks onder intrekking van de op 19 januari 1983 gepubliceerde ontwerp-beschikking. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe rederlijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 14 april 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I» en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van J. W. Huigen, Plasweg 25 te Soest voor een garagebedrijf op het perceel Kerkstraat 109 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 30 maart 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde wor den ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvra ger en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 20 april om 09.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 5 april 1983, gedurende een maand, ter gemeente-secretarie, afdeling I (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken en het gemeentelijk informatiecentrum voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad bij besluit van 9 maart 1983, afdeling I, nummer RV 83-55 vastgestelde bestemmingsplan "Begraafplaats". Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad geen wijzigingen aangebracht in het ontwerp-bestemmingsplan, zoals dat met ingang van 27 september 1982, gedurende één maand, ter inzage heeft gelegen. Voornoemd bestemmingsplan heeft betrekking op de uitbreiding van de be staande begraafplaats aan de Veldweg. Binnen de hiervoor genoemde termijn, van ter inzage legging van één maand (te rekenen vanaf 5 april 1983) kunnen bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht bezwaren tegen het door de gemeenteraad vast gestelde bestemmingsplan worden ingediend door hen die zich tijdig met de bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan J. Vestering, Rademakerstraat 6 te Soesterberg, ten behoeve van het plaatsen van een overdekt terras op het perceel Rademakerstraat 6. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 31 maart 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. H. Essenstam R. van de Zuidwind L.S. De directie van de Soester Courant deelt mede, dat de heer H. Essen- stam per 1 april 1983 de dienst als advertentievertegenwoordiger gaat verlaten op eigen verzoek. Er is een goede opvolger voor hem gevonden in de persoon van de heer R. van de Zuidwind, Middelwijkstraat 50, telefoon 16440, 3764 CH Soest. De heer Essenstam zeggen wij hartelijk dank voor de wijze waarop hij gedurende 2 jaar zijn werkzaamheden voor de Soester Courant heeft verricht. Hij laat bij ons een prettige herinnering achter. De heer Van de Zuidwind achten wij in staat de belangen van de adverteerders op voortreffelijke wijze te behartigen. Wij wensen hem veel succes. De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan: De woning Smitsweg 19 (helft van dubbel), kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5744, groot 353 m2. De woning verkeert in goede staat van onderhoud. Het objekt is te bezichtigen op dinsdag 5 april 1983 van 11.00 tot 12.00 uur. De inschrijving staat open van 5 april tot en met 14 april 1983. Inschrijfformulieren, alsmede nadere inlichtingen terzake zijn verkrijg baar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken van Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Bekendmaking van de inschrijving zal plaatsvinden op vrijdag 15 april 1983 in het gebouw van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest om 16.30 uur. woensdag 30 maart -19.00 uur: commissie onderwijs bespreking circulaire inzake vervoer leerlingen mondelinge rapportage n.a.v. gevoerde overleg met de voorlopige mede zeggenschapsraden donderdag 31 maart -19.30 uur: commissie welzijn maandag 11 april -19.45 uur: commissie algemene bestuurzaken agenda: brandweerorganisatie gemeentelijke herindeling vredestelegram wijziging brandverordening enquête prioriteiten politie aankoopbeleid politieauto's wijziging verordening onroerendgoed belasting dinsdag 12 april -19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Brief d.d. 28 januari 1983 van de bewoners van de Bazuin inzake de inrich ting van het woonerf, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de con cept-antwoordbrief. Brief d.d. 3 januari 1983 van de heer L. J. Bunskoek inzake de verkeers situatie op de Kamerlingh Onneslaan en de Oude Tempellaan, met voor stel te antwoorden overeenkomstig de concept-antwoordbrief. Voorstel inzake de hoofdwegenstructuur. Voorstel tot het (gewijzigd) vaststellen van het bestemmingsplan "Nieu we Gracht". Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de wijk Apollo Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van de bouw verordening woensdag 13 april - 19.30 uur: commissie bedrijven en personeelszaken agenda: a. a. voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de keurings dienst van slachtdieren en van vlees in de gemeente Soest b. voorstel tot intrekking van de aanwijzing als tak van dienst en de ver verordening op het beheer van het openbaar slachthuis c. voorstel tot intrekking van de verordening slachthuisrechten voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijp- maken van de winkelpool "Soest-Zuid" voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het woon- en bouwrijpmaken van het plan "Beetzlaan" voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de wijziging/ reconstructie van het kruispunt Clemensstraat-Koningsweg-Vrijheidsweg donderdag 14 april -19.30 uur: commissie financiën en grondbedrijf agenda: Controlerapporten Verificatiebureau inzake leges- en voorschotkassen 2e halfjaar 1982 en kasopname 21 december 1982. Brief d.d. 19 maart 1983 van G. van Arkel-Lock inzake verhoging begraaf- rechten, met voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde con cept-brief. Wijziging Verordening onroerend-goedbelastingen. Voorstel tot a. vaststellen nieuwe verordening op keuringsdienst slacht dieren, b) intrekking aanwijzing als tak van dienst en beheersverorde- ning openbaar slachthuis, cintrekking verordening slachthuisrechten. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. uitkering f.l.o. aan brandweercomman dant en het openstellen van de daardoor ontstane vacature. Wijzigen gemeentebegroting i.v.m. vervanging surveillance-auto's t.b.v. de politie. Krediet voor bouwrijpmaken winkelpool "Soest-Zuid" en plan "Beetz laan". Krediet voor aanleg/reconstructie kruispunt Clemensstraat-Konings- weg-V ri jheidsweg. Uitnemen gronden uit grondbedrijf i.v.m. beëindiging exploitatie com plex 19 "Industrieterrein Soesterveen", complex 45 "De Gouden Ploeg" en complex 24 "Steenberghe". Garanderen rente en aflossing van een door de Stichting Ned. Centrale voor Huisvesting Bejaarden t.b.v. het bejaardencentrum Molenschot te sluiten geldlening. Uitgifte grond in erfpacht/verlening zakelijk recht van opstal op gronden Wieksloterwegnrs. 31 t/m 41. Verkoop perceeltje grond bij "Honsbergen" aan N.V. Levensverz. Mij. "De Nederlanden van 1870" te Amsterdam. Verkoop grond bij woning Birkstraat 53 en aan de Weegbreestraat. Verkoop perceel Kerkstraat 50, perceel Verlengde Kolonieweg 16, per ceel Nieuweweg 93 en woning Soesterbergsestraat 137. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer^ van het ge bouw gemeentewerken. De stukken die op de vergadering betrekking heb ben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmer king bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken oi aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 22556. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Sedert vorige week is de gemeente Soest een zelfstandig werkende diëtis te rijker. Het is mevrouw Celestine Schotanus, wonend (en werkend) aan de Ereprijsstraat 89. Na haar opleiding aan de Kohnstammacademie in Amster dam heeft zij een aantal jaren gewerkt als diëtiste in een bejaardencentrum in Hilversum. De laatste jaren combi neerde zij dat met een docentschap aan een opleiding voor ziekenverzor genden in dezelfde stad. Door de geboorte van haar nu enkele maanden oude dochter werd zij echter meer aan huis gebonden, en dat was mede de reden om in Soest een zelf standige praktijk op te zetten. Zij heeft zich als zodanig intussen gemeld bij de artsen, tandartsen, fysiotherapeu ten, alsmede bij de kruisverenigingen, de ziekenhuizen en andere instellingen. Wie zich (met een verwijsbriefje van de arts!bij mevrouw Schotanus meldt, heeft het grote voordeel dat er geen wachttijd is. De mensen worden direct geholpen. Mevrouw Schotanus werkt met de door de Nederlandse vereni ging vastgestelde tarieven. De verwij zing door de arts is verplicht volgens het Diëtistenbesluit krachtens de wet op de Paramedische Beroepen. De ta rieven worden overigens niet door het Ziekenfonds vergoed. Vooral nu de zogenaamde "bikinitijd" nadert zullen veel dames (en heren) zich ook graag voor vermageringsad viezen tot mevrouw Schotanus wenden. In dat verband merkt mevrouw Schota nus op dat vrouwen in het algemeen meer aandacht aan hun figuur beste den en daarom eerder naar een diëtis te zullen gaan voor een afslank-advies dan mannen. "Die komen doorgaans pas als ze echt lichamelijke klachten krijgen." Uiteraad beperkt het werk van me vrouw Schotanus zich niet tot verma- geringsdiëten; ook mensen met maag- en darmklachten, diabetes-patiënten en mensen met hart- en vaatziekten behoren tot haar doelgroep. Een eerste bezoek van een door de arts doorver wezen patiënt kost gemiddeld wel een uur. Dan worden alle eet- en drinkge woonten op een rijtje gezet en gezocht naar een verantwoord voorschrift. Eventuele herhalingsconsulten zijn uiteraard afhankelijk van de patiënt en de ernst van zijn klachten. Voor wat betreft de vermageringsku ren merkt mevrouw Schotanus op dat het besef van een gezonde voeding in het algemeen bij de mensen wel aan wezig is, maar dat velen "een stok ach ter de deur" nodig hebben. "Veel ver mageringsclubs werken zuiver psycho logisch, en dat is heel goed, maar nuch ter beschouwd wordt er wel een wat kinderachtig waarderingssysteem ge hanteerd." Mevrouw Schotanus ver wijst graag naór de Teleac-cursus "Ge zonde voeding", die momenteel op ra dio en tv wordt gegeven. Zij heeft ook een speciale cursus voor sportvoeding gevolgd. Mede daaraan dankt haar man, de bekende Soester Langlaufer Andries Schotanus, zijn grote successen. Mevrouw Schotanus is bereikbaar onder telefoonnummer 23727. w "De waarachtige vrijheid van de kerk is niet een geschenk dat de wereld haar aanbiedt. Een kerk die trots is op de vrijheid die de wereld haar biedt is niettemin erg onderworpen." Met o.m. deze woorden van Dietrich Bonhoeffer, de Duitse predikant die in april 1945 werd vermoord, werd de vergadering van de Raad van Kerken te Soest op 21 maart j.1. geopend. Van de besproken agenda zijn de volgende punten het waard om te worden doorgegeven - De Assemblee van de Wereldraad van Kerken wordt in juli/augustus 1983 ge houden in Vancouver. Canada. Het thema zal zijn: "Jezus Christus, het leven der wereld." - De werkgroep Oecumenisch Avond gebed heeft een tweede Avondgebed voorbereid. Op 1 mei a.s. zal dit wor den gehouden in de Oude Kerk, aan vang 19.00 uur. Het thema zal zijn: "Vrijheid, waartoe?" - De werkgroep "Werkloosheid" doet een dringend beroep op parochie en wijkraden om het vrijwilligerswerk in de eigen omgeving te inventariseren en door te geven aan de Vrijwilligers Va- katurebank, thans gevestigd in Ar- tishock. - De leden van de Raad van Kerken en de kerkengroep van het Interkerkelijk Vredesberaad ontmoeten elkaar in een extra-vergadering op 18 april a.s. - Uit de bijeenkomsten van de Raad van Kerken blijkt steeds weer dat het luisteren naar elkaar en het uitwis selen van eigen zienswijzen van groot belang is. Elkaar beter leren kennen is elkaar beter leren begrijpen, zo kan men de ervaringen tot dusver samen vatten. Een bewoner van de Joh. Poststraat deed vorige week bij de politie aangif te van diefstal van een 3-zits bankstel (inclusief losse kussens) en een cas sette-recorder. Vermoedelijk met be hulp van een valse sleutel hebben on bekenden een en ander weggehaald uit zijn garagebox. WM WW w Boomkwekerij De Bruin aan de Peter v.d. Breemweg 2a, In de polder, heeft een leuke Paas-stunt bedacht. Een klein team medewerkers en mede werksters zal in de nacht van vrijdag 1 april op zaterdag 2 april. Paaszater dag, 2000 kartonnen eieren in Soest ver stoppen. Een niet zo'n klein karweitje, want aan al die eieren zit een klein touwtje waarmee ze stuk voor stuk moeten worden vastgemaakt aan taken van bo men, aan deurknoppen van winkels, van woonhuizen aan lampjes en noem maar op. Het is de bedoeling dat heel Soest die tweeduizend eieren terug gaat vinden op Paaszaterdag 2 april, om ze vervolgens tussen 10.00 en 17.00 uur terug te bezorgen bij de Boomkwe kerij aan de Peter v.d. Breemerweg. Om u even op weg te helpen: u gaat achter de Oude Kerk de polder in, naar rechts, richting Amersfoort. Onder de hoogspanningsmasten, voor de spoor wegovergang vlak bij Amersfoort, rechts van de weg vindt u De Bruin. Voor ieder kartonnen eitje, dat terug wordt'bezorgd, ontvangt de paasvinder een echt ei. Dus vindt u b.v. twintig eieren, dan zit u goed met de Paasda gen en u weet meteen dat de heer De Bruin daar best mee in zijn schik zal zijn. Hij wenst u alvast veel geluk, za terdag, en een prettige Paas. Met veel eieren. Weedestraat 52 - Soest Herdenking van Prins Willem v. Oranje, Vader des Vaderlands Het bestuur der Oranje Vereen. ..Wilhelmina" te Soesterberg heeft be sloten tot een herdenking van „Willem de Zwijger" op 24 april 1933, 8uur's avonds in „Huis ten halve". Alom in den lande wordt deze nobele nationale figuur herdacht, maar duizenden zijn niet in de gelegenheid om een herdenking bij te wonen. De geografische ligging van Soesterberg ten opzichte van Soest is oor zaak, dat het Bestuur heeft gemeend in Uwen geest te handelen, door in Soesterberg een herdenkingsavond te organiseren. Deze herdenking is uitsluitend toegankelijk voor de leden der Oranje vereeniging, terwijl de gelegenheid bestaat zich alsnog op te geven als lid, hetzij voor, hetzij op den avond der herdenking. De lidmaatschapskaart geldt als bewijs van toegang. De minimum contributie is 0,50 per jaar. Gezien het be perkt aantal plaatsen en het karakter van de herdenking, worden kinde ren niet toegelaten. Burgerij van Soesterberg, toon door uw aanwezigheid, dat gij pal wilt staan voor Oranje, Vaderland en gezag. Ontwaak en besef de ernst der tijden. Gij moogt dan alleen „de Vader des Vaderlands" herdenken, indien gij bereid zijt U te geven voor de eenheid van ons dierbaar vader land. Om de jeugd de stem van ons schoon verleden en de mogelijkhe den der toekomst te doen verstaan, wordt door het bestuur op 25 april des namiddags een samenkomst der scholen georganiseerd in het „Huis ten Halve". Een lichtend voorbeeld. De hoofden der scholen te Soester berg brengen als op de Oranjedagen de kinderen tezamen. Aan onze jeugd zal een verrassing worden bereid door de Oranjevereen. „Wil helmina". Het Bestuur weet, dat door deze organisatie op 24 en 25 April niet allen worden bereikt, maar om reden van practische aard (zaal, on kosten, enz.kan geen verdere uitbreiding worden gegeven. Het bestuur vleit zich met de hoop, dat zijn werk waardeering moge vinden. Bijzonderheden en programma's worden tijdig bekend gemaakt. Collecte crisis-comité Het plaatselijk crisis-comité verzoekt ons er nog eens de aandacht van de inwoners van Soest op te vestigen, dat, zooals reeds eerder in dit blad medegedeeld, de collecte ten bate van genoemd comité zal worden gehouden van Maandag 3 tot Zaterdag 8 April. Alg. Ned. Vrouwen Vredebond De afd. Soest hield een bijeenkomst in de zaal van „Religie en Kunst", onder praesidium van mevr. dr. Jekel. De presidente opent de bijeenkomst met een woord van welkom en is verheugd, dat de vredesbeweging meer en meer ingang vindt. Spr. legt er den nadruk op dat, als alle vrouwen van goeden wil zijn, een gruw zaam gebeuren als van 1914-'18 niet meer kan voorkomen. Daarom is de vrouw verplicht in deze wereld het haar toevertrouwde leven te be schermen. Nadat hierop staande het Bondslied was gezongen, droeg mevrouw N. Soeters-v. Balen Blanken uit Gouda enkele fragmenten voor uit het boek „Gij Vrouwen", van Helen Zenna Smith. Nadat in de pauze was gezongen „Nooit meer oorlog", droeg zij daarna enkele too- neeltjes voor uit „Er staat geschreven"door Jaap v.d. Pol. Het geheel werd onder ademlooze stilte beluisterd. In de pauze werden 2 boeken verloot. Veiling ,,'t Zwaantje" Donderdag 20 Arpil a.s., des morgens te 11 uur, zal het van ouds be kende hotel „*t Zwaantje" te Soesterberg in publieke veiling komen. De verkoop heeft plaats in het hotel zelf. School met den Bijbel te Soest Vrijdagavond werd de jaarvergadering van de vereeniging „School met den Bijbel" gehouden in het gymnastieklokaal der M.L.O. school. De opkomst der leden was behoorlijk. Voorzitter was Ds. Groeneveld, Ned. Herv. predikant alhier, die in zijn openingswoord er op wees, dat hier een samenwerking wordt gevonden, die op andere terreinen zoo moeilijk is te verkrijgen, en waar we toch vooral in deze tijden zoo groote behoefte aan hebben. Het heil van het kind, dat wij tot Jezus wil len brengen, wordt hier beoogd. Verder herdacht spreker nog den heengeganen secretaris, wijlen den heer J. v.d. Flier. De waarnemend secretaris, de heer P. Beekman, las daarop de notulen van de vorige bijeenkomst, die nog door den heer Van der Flier waren opgemaakt. Vervolgens kwam het jaarverslag van den penningmeester, dat met de begrooting voor 1933 in afschrift werd rondgedeeld. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht de kwestie van het verstrek ken van kleeding van voeding van gemeentewege. Maatsch. Hulpbetoon had bonnen verstrekt voor kleeding. Het bleek, dat vanwege de open bare scholen lange lijsten waren ingediend, terwijl de hoofden der Chr. scholen zeer consciëntieus waren te werk gegaan. Het gevolg was ge weest, dat kinderen van de Chr. school waren overgegaan naar de openbare school. Bovendien werd er op gewezen, dat het geheele be drag, dat beschikbaar was gesteld, in één keer was uitgegeven. Thans waren er nog aanvragen van behoeftigen. Om ook deze kinderen nog te kunnen helpen, werd er een collecte gehouden. Ook werd nog gesproken over de toelating van kinderen tot de U.L.O. school. Zal dit weer in Mei of in September geschieden? Hierover was door het bestuur nog niet definitief beslist. Tenslotte memoreerde de voorzitter nog, dat de heer Van Brum melen eenigen tijd geleden den dag herdacht had, dat hij voor 25 jaar was be noemd tot bestuurslid van deze schoolvereeniging. Spr. wenschte den heer Van Brummelen daarmede geluk en ook de schoolvereeniging, die in Van B. een ijverig en getrouw bestuurslid heeft. Met dankgebed sloot de voorzitter deze bijeenkomst.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5