School 'De Bron' vierde eerste lustrum TAXI KLOMP 12984 1923 -1983 zestig jaar Lawntennisclub Soest I, pe fisrf om beste f'J" cji H? rW llW 9^# sclHMtnuikcr FilmhuisMenuet FilmhuisNoord Hollands Filmfestival 14.00 uur: Soylent green 21.00 uurlight years away Tentoonstelling Emiel Hoorne Nederlandse Bond van Gepensioneerden afd. Soest TEL Oud en Nieuw aanwezig op feestelijke receptie HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Meer dan 35 jaar is ScHoemaker specialist in grote huishoudapparaten Eigen monteurs repareren, leveren af en demonstreren Voor alle zekerheid I Uit het rijke verleden van de LTC Soest Donderdag 31 maart: Maandag k april: Maandag -4 april: Tot en met 13 april: Polshorloge werd dief noodlottig Sitc^t''r Courant van woensdag 30 maart 1983 9 i Foto- (ioos van der Wilt De chr. basisschool "De Bron" aan de Sweelinckstraat in Overhees heeft in de afgelopen week het vijfjarig be staan gevierd met een grootse spelletjes- dag, waaraan alle kinderen van de kleu ter en de lagere school deelnamen. De dag begon met het hijsen van de vlag op het schoolplein en het zingen van een speciaal feestlied, onder leiding van de heer B. Weistra hoof van de school. Hoofdleidster Afien Faas verduidelijk te de feestelijke gebeurtenis voor de kleintjes aan de hand van een taart met vijf kaarsjes. De dag werd zowel binnen als buiten de school doorgebracht met een uitge- breid programma van spelletjes, va riërend van sjoelen en blikgooien tot touwspringen en zaklopen, al moesten in de ochtenduren een paar onderdelen van de buitenprogramma door het slechte weer vervallen. De leerlingen konden zich trouwens ook vermaken met een film, een grabbelton, een goochelaar en een poppenkast. Eén van de grootste attracties was een im mense luchtmatras, die in de gymzaal van de kleuterschool was geplaatst. De kinderen werden onthaald op een broodmaaltijd met limonade en kregen ter herinnering aan dit eerste lustrum een vlaggetje uitgereikt. Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan is een aantal leerlingen van "De Bron" samen met een groepje kinderen van het "Van Arkel-instituut" in de weer geweest om een houten wanddecoratie te maken, die binnenkort aan het insti tuut zal worden aangeboden. De vlag gaat in top bij "De Bron." De ledenvergadering van deze bond zal gehouden worden op donderdag 7 april des middag's om 14.00 uur, in de grote zaal (begane grond) van het Diensten centrum „Honsbergen" aan de Wiardi Beckmanstraat. Na behandeling van de gebruikelijke huishoudelijke problematiek zal gast spreker de Hr. J. H. Terhorst (Dis trictsbestuurder 't Gooi-Utrecht) het onderwerp: mogelijkheid tot het tot stand komen van één gezamenlijke ziektekostenverzekering'bespreken Na rondvraag en sluiting wordt ter afron ding van de vergadering de film „Een baan in de ruimte" vertoond. Deze film geeft een inzicht omtrent de activitei ten van de Koninklijke Luchtmacht in vredestijd. Ook ambtelijk gepensio neerden die geïnteresseerd zijn in de activiteiten van de Bond zijn welkom. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting. Voorproefje op het seizoen Paasmenu. Zondag en maandag Salade met verse tuinkruiden Boeuf a la Flamande (rundvlees, verse groenten, geb aardappelen) Bavarois pudding na ƒ24,50 Ook pannekoeken, plateservice etc Tevens sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavondenbruiloften recepties, koffietafels, buffetten etc Cap 25 tot 250 pers. Inl Tel. 02155-13156-11121 Café- Restaurant i.Soester "Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Omdat regen de grootste spelbreker is bij lawntennis had het bestuur van de 60 jaar bestaande LTC Soest het zo uitgekiend, dat de receptie ter gelegen heid van dit jubileum op een waterige dag moest plaatsvinden. Pluvius vier de feest op het oranje-bruine gravel, in het gezellige clubhuis van de LTC Soest was het evenmin droog. Zater dag 26 maart j.1. werd door honderden oude en tegenwoordige leden van de LTC Soest gelukwensen aangeboden en het glas op het sukses en de toekomst van de oudste Soester Lawn Tennis Club geheven. Geen bijeenkomst, die het karakter van een Soester "onderonsje" droeg. Uit alle delen van het land waren oud bestuursleden en spelers naar de Schrikslaan gekomen om er met de jonge garde het feest te vieren. Onder de aanwezigen Jan L. Gans, die in de zeker niet gemakkelijkste periode van de LTC Soest, de jaren '66 tot '69, de voorzittershamer hanteerde. Tijdens zijn voorzitterschap werd de basis gelegd voor wat de LTC Soest nieuwe stijl thans is. Hij en zijn mede bestuursleden koersten de club naar een wat zakelijker aanpak. Er kwam een harmonisatie tussen wedstrijd- en recreatietennissers tot stand. De ver eniging verwierf Koninklijke Goedkeu- Foto: Goos van der Wilt ring, de training van de jeugd kreeg een serieuze aanpak, een geïnstalleer de bouwcommissie kreeg de opdracht een nieuwe clubhuis op papier te zet ten. Baanbrekend werk, dat door zijn toen nog jeugdige opvolger Rob van Zadelhoff en de zijnen in daden werd omgezet. Aanwezig ter receptie ook Otto Zoetelief. Ruim 10 jaar in het be staan van de LTC Soest de trainer, coach, beheerder en praatpaal van vereniging en leden. Met zijn skischool in Soesterberg verkeert hij de laatste jaren in hoger sferen, zijn belangstel ling en die van zijn echtgenote Maria, is, wat LTC Soest betreft, onvermin derd gebleven. Wie tijdens zo'n recep tie vele handen schudt kan niet om die van "Kobus" van Breukelen heen. Als bestuurslid en speler in de na-oor- logse jaren van de LTC Soest het meest op de voorgrond tredend. Vele malen clubkampioen, zakelijk en organi satorisch een niet tot stilstand te bren gen motor binnen het nogal wisselen de verenigingsgebeuren. Dat het be stuur van de LTC Soest in dit, wat de viering betreft veelzijdige jubileum jaar, de pioniers van de vereniging niet was vergeten bleek uit de aanwe zigheid van de 94-jarige mevr. Mien Dammers-Boezen, in 1923 een van de oprichtsters van de vereniging. In de late herfst van haar leven heeft tennis plaatsgemaakt voor schilderen en te- Dit is het juiste moment om uw oude was machine in te ruilen voor een hypermoderne Philips wasautomaat Wij geven inruilpremies van f 50,- tot f 150,- op verschillende Philips wasautomaten. Neem bijvoorbeeld de AWB 913een volautomatische voorlader met 14 programma's en energie-spaarknop. Nu me f 150* extra inruilkorting. U ziet het: de hoogste tijd om te profiteren van onze inruilkortingen. Steenhof f straat 46 telefoon 02155 -195 77. Winkelkring van Weedestraat 78 Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344 houders voor LTC Soest werkzaam zijn kenen. Desondanks leeft ze op hoge leef tijd mee met het wel en wee van een vereniging, waaraan haar echtgenote, notaris Adriaan Dammers, als voor zitter vele jaren leiding gaf. Ook al laat 't gehoor haar af en toe wat in de steek, een ijzersterk geheugen is gebleven. "Toen wij begonnen", weet ze zich te herinneren, "was tennis nog iets bij zonders. Toch was de vereniging toe gankelijk voor iedereen. Dat het maat schappelijk gegoede publiek er de meeste belangstelling voor had is na tuurlijk te verklaren door de tijd waar in wij toen leefden. Er is in zestig jaar veel veranderd. De heren speelden in lange broeken, de dames in tennisrok- ken tot op de kuit. Wit was de kleur waarin werd gespeeld. Tegenwoordig is 't allemaal anders. Shorts voor iedereen, en alle kleuren van de regen boog op de tennisbanen. Het stoort mij allerminst, want ik ben nog altijd iemand die er plezier in heeft wat dat betreft met de tijd mee te gaan." Terugkijkend in de historie van een toch wel turbulente vereniging is ook met respect de namen noemen van medewerkers, die als werknemers bij de LTC Soest waren betrokken. Daartoe behoorde het inmiddels over leden echtpaar Notenboom, dat met zoon Arie vele jaren als tennispark- Wie er wel waren: Ere-lid mevrouw Mia Goedkoop-Van Hoorn, ruim voor de emancipatie had toegeslagen, voor zitter van de LTC Soest, Henk Ebben, de promotor van het inmiddels befaamd geworden Open Toernooi dat jaarlijks aan de Schrikslaan wordt georgani seerd. Clubmensen in hart en nieren, waarmee het voor iedereen goed kou ten was over de periode tussen toen en nu. Van "de officiëlen" toonden Bond en zusterverenigingen belangstelling, terwijl de gemeente Soest in wethou der drs. G. A. W. G. A. Plomp de meest representatieve vertegenwoordiger zag. Terecht, wanneer je regelmatig het hout ter hand neemt om als aktief lid bij de LTC Soest een balletje te slaan (of op te gooien? Alle receptiegangers kwamen in het bezit van een fraai jubileumnummer, samengesteld door To Felix - Gé Geijten- beek en Herman Kuiphof. Een uitgave, waarin de huidige voorzitter Ton Schnei- der het laatste woord kreeg, en daarin concludeerde dat de 600 tennisvrienden van de LTC Soest deel uitmaken van een club, die wat sfeer en accommo datie betreft, reeds vele jaren kampioen is. Een conclusie die een felicitatie waard is. Lr. Voorzitter Ton Schneider overhaiHugde zaterdag jl clubdassen aan zijn voorgangers: Een geste die bijzonder op prijs werd gesteld. 1969: Voorzitter Jan Gans bij zijn afscheid: "Mijn mening is, dat niet alleen de tijd, maar ook de mentaliteit van de leden snel ver andert. Een bestuur dient hiermee altijd rekening te houden en vooral ook kritisch t.o.v. haar beleidvoering te staan. Wellicht is 't daarom ook aan te bevelen een niet te lange periode in een bestuur zitting te hebben. 1970: wat ik wil betogen is: dat wij er allemaal aan mee moeten werken, het ras van scheidsrechters niet helemaal te laten uit sterven. Bij alle fouten die wij maken, kan dat enkele vermeende foutje van een scheidsrechter niet de doorslag geven. Het kan wel een kritiek moment zijn, maar dat hoort bij het spel. Weet U waar de fout ligt? Bij de speler zélf. Niet dat ene punt dat hij claimde en niet kreeg, was belangrijk, maar de rest van de game, waarin hij fout op fout stapelde, omdat een ontzettend gevoel van zelf medelijden hem totaal verlamde. 1971: Onder onze leden is dit jaar een enquête gehouden. De vraag was: "Welk open tournooi in onze omgeving vindt U over 't alge meen het beste qua organisatie, gezelligheid, kleedgelegenheid e.d.?" Uitslag: 1. LTC Soest, 2. Bosheim, 3. Shot (Zeist). 1971: Uit een brief van een lid aan het bestuur: "Op dinsdagmiddag 6 april te 13.30 uur had mijn zoon afgesproken met een ander club lid om te tennissen. Om circa 14.20 uur nam de groundsman de ballen in met de mededeling, dat dinsdag zijn vrije dag is en de leden dan met eigen ballen zouden moeten spelen." 1971: Over stemrecht: "Koos Mirck brengt namens de junioren naar voren, dat de jeugd graag stemrecht op de vergaderingen zou wil len hebben. Het bestuur vindt dat wel wat te ver gaan, aangezien van junioren van 9 - 12 jaar niet kan worden verwacht, dat zij reeds tot gefundeerd oordelen in staat zijn. 1972: Van de penningmeester: "Weest geen krenten, hier die centen! 1973: Uit de ziekenboeg: "Martin Luten heeft door een ongeluk een paar tanden verloren. Beterschap! Lex van Wijk heeft een ge broken (nou ja) teen. Beterschap! Paul Lansaat ligt voor 6 weken met geelzucht op bed (kreun) - beterschap! En verder alle rode honden, schorre kelen, zielepotene.d. - beterschap!" 1974: Over politiek: "Ik heb veel kritiek gekregen op 't met grote let ters schrijven van namen van politieke partijen. Men vond, dat ik teveel reclame voor 't rechtse blok maakte. Met de Prov. Statenverkiezingen voor de boeg heb ik dit keer bewust voor de kleine letter gekozen. 1974: Over een mascotte: "Onze nieuwe mascotte is de Soester tennis- kraai, die ons de laatste tijd gezelschap komt houden. Gezeten op het hek, in de boom of op het net, houdt hij de gespeelde partijen nauwlettend in de gaten en geeft af en toe bemoedigend of deni grerend commentaar. Umpires staan doodsangsten uit en dur ven bijna de stand niet te roepen uit angst voor maatregelen bo ven hun hoofd." 1974: Over voetbalconcurrentie"Het heeft mij verbaasd, dat het de bedoeling van de T.C. is. ons onderling tournooi te doen verspelen tijdens het W.K.-voetbal in Westdultsland. Ik vrees dat velen nu voor de lastige keus zullen worden gesteld, al of niet in te schrij ven. Terwijl het niet denkbeeldig is, dat sommigen zo niet de hemel dan toch de aarde zullen trachten te bewegen om niet te hoeven tennissen op uren, dat voetjebal op de buis komt. RegieLili Rademakers Scenario: Hugo Claus Met: Hubert Fermin, Carla Hardy, Ak- kemay Marijnissen, Ingrid Pollet, Vi- vian de Munck en Paul Vuycs Ned./België 1982 Menuet is een verfilming van het ge lijknamige boek van Louis Paul Boon uit 1955. Dat boek vertelt in drie hoofd stukken de verhouding tussen drie mensen, waarbij telkens een van de drie zijn of haar visie geeft. Hugo Claus bewerkte deze drie hoofdstukken tot één doorlopend geheel, en in de verfil ming van Lili Rademakers (de vrouw van de filmer Fons Rademakersis het naar deze tijd overgebracht. De drie mensen zijn Paul, die in een vrieskel der op een fabriek werkt, zijn vrouw Mariëtte en het buurmeisje Eva, dat na school veel bij hen over de vloer komt en Mariëtte helpt. Naast zijn werk trekt Paul zich, als hij niet over straat slentert en naar zeer jonge meisjes kijkt, terug op een bovenka mertje. Daar voert hij een emotionele boekhouding: kranteknipsels met passie en drift bergt hij in een plakboek op. Het echtpaar wil geen kinderen. De vrouw wil wat bijverdienen. Een zwa ger die in de confectie zit, kan haar misschien aan emplooi helpen, De zwa ger, een geile beer, doet een tegenvoor stel, zonder veel woorden. Daar gaat de vrouw op in als ze in de tuin is. Het overspel in het tuinhuisje is weinig vreugdevol, het lijkt op een van de kranteberichten. De vrouw wordt zwanger, de man heeft niets in de gaten. Het meisje merkt wel iets, ze is de slimste van de drie. Handig manipu leert ze de vrouw met haar kennis, en de man die heimelijk verliefd op haar is. Aan het slot confronteert ze beiden met de waarheid van de ander. Na Annette Apon (Golven) en Marleen Gorris (De stilte rond Chistine M.) de buteert opnieuw een Nederlandse re gisseuse met een opmerkelijke film. Ook Menuet van Lili Rademakers spreekt een eigen filmtaal, die nog niet eerder gehoord werd in ons land en die zich alleen zijdelings met buitenlandse voorbeelden laat vergelijken. Menuet. Een film van internationale allure. Vanaf 20.15 uur is het filmhuis ge opend. Thee en koffie zijn dan verkrijg baar. Aanvang: 21.00 uur Entree5,--/lid CJP 4,--. Het Noord Hollands Filmfestival is weer terug. Van 4 t/m 19 april in de Noordhollandse filmhuizen, waar Filmhuis Artishock, als lid van het Goois Filmcircuit, ook aan deelneemt. Gewoontegetrouw vond het festival jaarlijks in november plaats. Het afge lopen najaar werd overgeslagen om voortaan met een andere opzet als voorjaarsfestival verder te gaan. Deze keer vindt het festival dan ook niet plaats in slechts vier filmhuizen, maar liefst in 17 Noordhollandse filmhuizen, waardoor het festival over de hele pro vincie verspreid is. De spreiding is er ook in tijd. Was vroeger het festival na drie dagen afgelopen, nu duurt het in sommige plaatsen zelfs twee weken. De jaren dertig en tachtig Ongewijzigd is de traditie om het festi val op een thema te baseren. Voorzo ver dat mogelijk is met speelfilms, tracht het programma het tijdsbeeld van het heden, de jaren tachtig, met de recente geschiedenis, de jaren dertig, te vergelijken. Alle geselekteerde films dragen de uiterlijke kenmerken van beide perioden van economische neergang. Toch is somberheid geen troef. In deze weinig rooskleurige epi soden blijkt film toch vooral als uitlaat klep te fungeren om de zorgen van alle dag opzij te zetten. Programma Filmhuis Artishock Filmhuis Artishock neemt met de vol gende films deel aan het Noordhollands Filmfestival Ma. 4 april 14.00 uur Soylent green (Richard Flei- scher) 21.00 uur Light years away (Alain Tanner Do. 7 april: 21.00 uur permanent vacation (Jim Jarmusch); voorfilm Nog eens (Hans Nassenstein Vr. 8 april 21.00 uur Radio On (Chris Petit) Do. 14 april 21.00 uur Winterstadt (Bernhard Gi- ger). RegieRichard Fleischer Met: Charlton Heston en Chuck Con- nors USA 1973 New York 2022. Het inwonerstal is toe genomen tot 40 miljoen. Men leeft voor namelijk nog op synthetisch voedsel. Om de overbevolking te doen afnemen is door de overheid bepaald, dat een ie der die vrijwillig afscheid wil nemen van zijn leven, een premie ontvangt, uit te betalen aan zijn of haar nabe staanden, en een film te zien krijgt hoe de aarde -de natuur- geweest is. In deze troosteloze hel werkt detektive Thorn met zijn collega Sol aan het oplossen van de vele moorden die er dagelijks worden gepleegd. Via de moord op de grootindustrieel Simonson komt hij op het spoor van een huiveringwekkende zaak, waar ook de overheid bij betrok ken blijkt te zijn. Simonson was mede- direkteur van de firma Soylent, welke de halve wereld van voedsel voorziet. Het zogenaamde Soylent Green, voed- seltabletten met als basis het plankton. Maar door zijn onderzoek komt Thorn erachter dat voor het plankton iets anders wordt gebruikt. Aanvang: 15.00 uur Entree5,-/lid CJP 4,«. RegieAlain Tanner Met: Trevor Howard en Mick Ford Zwitserland 1981 In het grauwe heuvellandschap van Ierland woont Yoshka Poliakoff in een vervallen garage annex opstallen van golfplaat. De benzinepomp staat allang droog. Autowrakken rondom. De be jaarde Yoshka, gespeeld door de Britse acteur Trevor Howard, is een wijs man. Hij bestudeert vogels die in ge vangenschap in zijn garage leven. Eens zal hij zelf wegvliegen als een vo gel, en die grauwe, mistige wereld achter zich laten. In een bar ontmoet hij de jongeman Jonas (Mick Ford), een slome krullenkop, die zich verveelt als barkeeper. De oude man intrigeert Jonas, en nadat hij zijn baantje is kwijtgeraakt, besluit hij naar hem op zoek te gaan. Hij vindt Yoshka ver van de bewoonde wereld. Vanaf zijn aan komst stelt Yoshka Jonas op de proef, vernedert hem en verklapt niet wat hij uitspookt in de voor Jonas ontoeganke lijke hangar. Maar Jonas voelt dat hij alles over het leven kan leren van die idiote Yoshka. Er groeit een leer meester-leerling verhouding. Yoshka onthult tenslotte zijn geheim. Aanvang: 21.00 uur Entree5.--/lid CJP 4,--. De Vlaamse graficus Emiel Hoorne Gent, waar hij nu leraar is. In 1983 won (31) exposeert tot en met 13 april in de hij een ex libris wedstrijd met het theaterzaal van het Artishock-gebouw. thema 'Science fiction.' Emiel Hoorne Tien zeefdrukken, twee linosneden en exposeert veel in binnen- en buitenland twee houtgravures laten bizarre en wordt beschouwd als één van de be- machinerieën zien, die door de hand langrijkste grafici van België. De ten- van de kunstenaar tot leven komen, toonstelling is tot en met 13 april dage- Hoorne werd in Roeselare geboren en studeerde o.m. aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te lijks te bezichtigen van 14.00 -16.00 uur. Ook in het weekend en de toegang is vrij. Een 33-jarige man, zonder woon of ver blijfplaats, die onlangs betrokken was bij een overval in Soest, kwam vorige week aan het politiebureau het pols horloge terughalen dat daar in het kader van het onderzoek was gedepo neerd, toen hij voor de andere zaak was aangehouden. Voor de goede orde informeerde de po litie nog even naar de herkomst van het horloge, dat de man volgens zijn zeg gen van zijn vader in Polen had gekre gen. Op de achterzijde van de kast was ech ter een inscriptie aangebracht, waar uit kon worden afgeleid dat het hor loge een geschenk was geweest van een steenfabriek in Arnhem, uitgereikt aan een trouwe medewerker. Via de fa briek konden alle ontvangers van een dergelijk horloge worden teruggevon den. Eén van hen, een inwoner van het Gelderse Didam, deelde mee dat het horloge hem intussen was ontstolen. Voor de politie was dat reden genoeg de man opnieuw aan te houden

Soester Courant | 1983 | | pagina 9