Nieuwe gravelbaan Tennisvereniging 'Soest-Zuid' feestelijk in gebruik genomen Chr. onderwijs blijft splitsingsdreiging voelen Succesvol Paastoernooi van 'Duinholers' ABN Bank meldt 5,1% hogere netto-winst over 1982 Raadsleden bezochten Muziekschool ■HU eerste springconcours van 'De Bosruiters'groots evenement Donar - SEC:3-0 S.O. Soest dames winnen van DOSV met 0-2 Hilversum - SEC: 2-1 H Bemiddelingsvoorstel helpt niet alle problemen uit de wereld Kasteelconcert in 'Groeneveld' ZONDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL 13 Soester Courant van woensdag 6 april 1983 13 De beide voorzitters tosten met elkaar op de nieuwe gravelbaan. Links de heer K. Ilebenkamp van de KNTB, rechts de heer Cees de Bruin van de Tennisvereniging Soest-Zuid. Met feestelijk vertoon heeft de Tennis vereniging Soest-Zuid maandagmid dag j.1., Tweede Paasdag, de nieuwe gravelbaan aan de Bosstraat in ge bruik genomen. Daarmee is het tijd perk van de oude Greenset-(asfalt)- baan, die de vereniging jarenlang meer ergernis dan vreugde bezorgde, De voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Tennisbond, de heer K. Hehenkamp, wenste voordat hij de baan officieel heropende, de vereniging van harte geluk met de nieuwe baan. Ver volgens sloeg hij een bal weg, die aan de vlaggemast was bevestigd, daarmee een groots vuurwerk in wer king stellend. De heer Hehenkamp stond in een korte toespraak stil bij de voorgeschiedenis, waarna voorzitter Cees de Bruin de nieuwe clubvlag hees. Eén van de leden, Jos Kloppenburg, bracht vervolgens een humoristische voordracht, die de talrijke leden en ge nodigden tot groot enthousiasme wist te brengen. Namens het gemeentebestuur felici teerde wethouder drs. J. Menne de ver eniging met de nieuwe baan. Hij merk te op dat een en ander was gerealiseerd "zonder één cent van de gemeente," iets waarvoor hij als wethouder van fi nanciën veel waardering had. "De ver eniging heeft dit op eigen kracht ge daan, en ik zou haar daarom ten voor beeld willen stellen aan heel Soest," aldus de wethouder. De aanwezigen besloten de heropening, die werd opgeluisterd door de muzikale aanwezigheid van "Odeon" uit Soesterberg, met een ge zellig samenzijn in de kantine. De "buitengewone" algemene leden vergadering van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Soest, die volgende week maandag (11 april) in de Julianakerk wordt ge houden, is zonder twijfel één van de be langrijkste uit de bijna 90-jarige ge schiedenis van de vereniging. Aan de orde is daarbij de problematiek rondom de "identiteit" van de vereniging, die gedurende het afgelopen jaar tot uiting is gekomen in een aantal conflicten, met name over de interpretatie van de grondslag. De conflicten zijn zodanig gecumuleerd, dat het bestuur enige weken geleden een voorstel voorbe reidde dat erop neerkwam dat de ver eniging gesplitst zou moeten worden, waarbij twee verenigingen zouden ontstaan, elk met eigen scholen. Te elfder ure is het bestuur echter, onder druk van verschillende zijden (zoals de schoolteams, de hervormde en gereformeerde predikanten en de groep van verontruste ouders), terug geschrokken voor de vérgaande conse quenties die een dergelijke splitsing met zich mee zou brengen. Aan de bui tengewone ledenvergadering zal nu dan ook een voorstel worden voorge legd tot het instellen van een commis sie van goede diensten, bestaande uit de heren drs. K. de Jong, mr. J. Ozinga en prof. dr. W. H. Velema. De lezers van deze krant hebben daarover in een vorige edities uitgebreid kunnen lezen. In het algemeen vindt het voorstel in brede kring wel instemming, althans voor zover het om de instelling van de commissie gaat. die als taak krijgt de bestaande problemen te analyseren en een advies uit te brengen over de wijze waarop de problemen opgelost zouden kunnen worden. Met de aan het voorstel gekoppelde clausule, dat bij gebreke van eensluidendheid van dit (bovendien "bindende") advies de splitsingplannen alsnog zullen door gaan. zijn echter velen aanzienlijk minder ingenomen. Kalmte Eén van de leden van de groep van verontruste ouders binnen de christe lijke schoolvereniging, de heer J. Ross, was bereid de voorstellen zijnerzijds van commentaar te voorzien. De heer Ross merkt allereerst op dat de nu ontstane situatie binnen de vereniging uiteraard heel gevoelig is, omdat er nogal wat materiële en persoonlijke belangen mee gemoeid zijn. Hij vindt het dan ook van het grootste belang geen „polariserende uitspraken" te doen, die als "olie op het vuur" zouden kunnen werken. Hopelijk, aldus de her Ross, "ontstaat daardoor rondom de ledenvergadering wat kalmte, zodat de vergadering - nog afgezien van het eindresultaat - in elk geval redelijk kan verlopen." Uit de toelichting op het bestuursvoor stel, aldus de heer Ross, blijkt duide lijk dat het bestuur een poging doet om tot een oplossing van de problemen te komen. "Hoewel op onderdelen aan vechtbaar, spreekt er toch een zeker inzicht in de problematiek uit. Ook de erkenning van de mogelijkheid dat er verschillende opvattingen omtrent de grondslag van de vereniging bestaan "zonder dat de één de ander uitnemen- der acht dan zichzelf' is een winstpunt", aldus de heer Ross. Bij de erop volgen de conclusie dat dit kennelijk niet bin nen één en dezelfde vereniging kan, plaatst hij echter een aantal vraag tekens. "We moeten niet denken dat alle pro blemen nu van de lucht zijn", meent de heer Ross. "Er ligt nu wel een voor stel tot het instellen van een commissie van "wijze mannen" op tafel, die moet onderzoeken hoe we uit de problemen kunnen komen en die een eensluidend advies moet uitbrengen, maar wat als de commissie daarin niet slaagt? Dan blijkt nog steeds het splitsings- voorstel op tafel te liggen! Vrij? De heer Ross heeft zij twijfels over de succeskansen van de commissie: "La ten we eerlijk zijn: is de commissie van een zodanige samenstelling dat op voorhand een eensluidend advies ver wacht mag worden? Tóch is dat een voorwaarde van het bestuur, om niet tot splitsing over te gaan en om zich gebonden te achten aan het advies. De vraag is gerechtvaardigd of je wel kunt bemiddelen met op de achter grond de dreiging van een zich scheu rende schoolvereniging. Hoe vrij ben je dan in je handelen? Die vraag geldt niet alleen voor de commissieleden, maar voor allen die bij de bemiddeling worden betrokken", aldus de heer Ross. Hij wijst in dit verband nog eens op de laatste brief van de groep veront ruste ouders aan het bestuur, waarin uitdrukkelijk wordt gezegd „dat we onze geschillen niet op de spits moeten drijven, maar op een christelijke ma nier moeten oplossen: "Wie aanstuurt op een scheuring van het christelijk onderwijs in Soest laadt veel op zijn geweten." Niet selectief Het is nog steeds van het grootste be lang, aldus de heer Ross, dat zoveel mogelijk leden de buitengewone leden vergadering bijwonen, om mee te pra ten, mee te denken en vooral mee te stemmen. "Nu ik het toch over de le den heb", merkt hij op, "de leden werfactie van de groep ouders heeft ertoe geleid dat ongeveer 150 leden for meel aan het ledenbestand van de ver eniging konden worden toegevoegd." Hij wil daarover ook nog kwijt (dit naar aanleiding van uitspraken van de voorzitter, de heer J. Kok, in deze krant) dat het accent bij deze ledenwerfactie lag op de verbréding van het ledenbe stand, en niet op het veilig stellen van posities binnen de vereniging. "Er is dan ook niet selectief geworven onder bepaalde groepen, in tegenstelling tot andere, al sinds jaar en dag aan de gang zijnde wervingsacties. Tenslotte spreekt de heer Ross de vu rige hoop uit dat het een vergadering wordt waarin een constructieve sfeer zal heersen, zoals de groep ouders tot dusver steeds heeft gewild. Dividend 26,- (onveranderd) Toevoeging V.A.R. 648 miljoen (1981 495 miljoen) dend uitkomen op 13,- per gewoon aandeel van 100,- nominaal. Dit slot- dividend, ad 13,- zal naar keuze ge heel in contanten ontvangen kunnen worden dan wel voor 6,25 in contan ten, alsmede een uitkering in gewone aandelen ten laste van de agrioreser- ve, zodanig dat op 40 gewone aandelen één nieuw gewoon andeel (op basis van 270) kan worden verkregen. Deze aandelen zullen gerechtigd zijn tot het dividend over 1983 en volgende boekja ren. De ABN Bank deelt mede dat de winst over 1982 vóór voorzieningen en be lastingen gestegen is met 17,2% van 1.005,3 miljoen over 1981 tot 1.178,3 miljoen. Met name het binnenlandse bedrijf heeft bijgedragen tot een stij ging van de bruto-resultaten, voorna melijk dankzij een hogere rente-marge en het mede door de rentedaling ver oorzaakte gunstige beursklimaat. Als gevolgd van de verdere verslechtering van ae economische situatie in binnen- en buitenland, is besloten de toevoe ging aan de Voorziening Algemene Ri sico's wederom met een belangrijk be drag te verhogen en wel van 495 mil joen tot 648 miljoen. Na aftrek van f 164,7 miljoen voor belastingen en re kening houdend met het minderheids belang van derden, alsmede met de on verdeelde winst van het vorige jaar, resteert een netto-winst van 359,2 mil joen, een stijging derhalve van 5,1% ten opzichte van het netto-resultaat over 1981 ad 341,6 miljoen. Winst per aandeel 46,68 De netto-winst per gewoon aandeel ad 100,- nominaal is licht gestegen en wel van 46,55 tot 46,68 in 1982. In aan merking dient daarbij de worden geno men, dat het aandelenkapitaal, om gerekend naar dividendgerechtigd heid, als gevolg van agiostock en con versie met 4,8% is toegenomen ten op zichte van 1981. Keuzedividend In de gehouden vergadering van de Raad van Commissarissen is besloten aan de op 3 mei a.s. te houden Jaarlijk se Algemene Vergadering van Aan deelhouders voor te stellen over het jaar 1982 een onveranderd dividend uit te keren van 26,- per gewoon aandeel van 100,- nominaal. Rekening hou dend met het reeds uitgekeerde inte rimdividend ad 13,- zal het slotdivi- 8'% converteerbare lening vervroegd aflosbaar Tenslotte wordt medegedeeld dat zal worden overgegaan tot vervroegde af losbaarstelling van het nog uitstaande gedeelte van de 8'% converteerbare obligatielening. Conversie tegen de vi gerende conversiekoers van 288,30 zal leiden tot de uitgifte van circa 84.000 aandelen. De publicatie van het jaarverslag vindt plaats op 12 april 1983. De Algemene Vergadering van Aandeel houders wordt op 3 mei 1983 gehouden. Bromfiets in beslag genomen In Soesterberg heeft de politie vorige week een 20-jarige inwoner van Zeist aangehouden, die zonder verzekerd te zijn op een bromfiets reed. De brom fiets werd voorlopig in beslag geno men, tot een en ander in orde zou zijn gebracht. Hooibrandje Aan de Insingerstraat raakte door on- bekende oorzaak een aantal balen hooi in brand. Met behulp van een tractor werden de brandende balen uit elkaar gehaald, zodat de gewaarschuwde brandweer niet in actie hoefde te komen. Op zaterdag 16 april a.s. wordt in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn het achtste (en laatste) con cert van de 16e serie 'Kasteelconcerten op de zaterdag" uitgevoerd. De uit voering begint om 20.15 uur; de zaal is open vanaf 20.00 uur. Theo Bruins (piano) verzorgt een programma dat even gevarieerd en verrassend is als de veelzijdigheid van de artiest zelf. Het programma omvat: - Sechs Variationen opus 34 (Ludwig van Beethoven - Variationen und Fuge iiber ein Thema von Handel, opus 24 (Johannes Brahms - Première Sonate (1946), in twee delen (PierreBoulez); - Miroirs (Maurice Ra vel)Noctuelles, Oiseaux tristes, Une barque sur 1'Océan, Alborada del gracioso en La vallée des cloches. Toegangsprijs 11,50; Pas 65 en CJP 10,-. De zeventiende serie kasteelcon certen gaat van start op 10 september a.s. Met ingang van het volgende sei zoen zal ook eenmaal per maand een zondagmiddagconcert plaatsvinden, steeds om 16.00 uur. Zondagmiddagcon certen zullen ook worden gegeven op 7 mei, 19 juni, 10 juli en 7 augustus. Bo vendien wordt gestreefd naar een drie tal tuinconcerten: 11 juni, 23 juli en 27 augustus. Woensdag 30 maart j.1. vond een wat ongebruikelijke bijeenkomst plaats van een deel van de Soester gemeente raad: Leden van de culturele en de fi nanciële commissie waren uitgenodigd door het bestuur van de Regionale Mu ziekschool Amersfoort in het gebouw van de muziekschool aan het Kerk plein. Reden van deze bijeenkomst was de door de gemeente verlangde subsi dieverlaging voor de RMA-Soest. De raadsleden waren te gast in de Mu ziekschool en aangezien gasten aange naam beziggehouden dienen te wor den, werd door enkele leerlingen ge musiceerd alvorens de voorzitter van het bestuur een indruk gaf van hetgeen er bestuurlijk gebeurt binnen de RMA, waarvan ook Amersfoort en Hoevela ken deel uitmaken. Na een paar vlotte nummers van een leerling op het elek tronisch orgel, gaf de directeur de raadsleden een duidelijk beeld van de functie van de muziekschool in Soest. Vrijwel alle lessen worden in het ge bouw aan het Kerkplein gegeven. Toch biedt het regionale karakter veel voor delen. Zo repeteren Soester leerlingen die in één van de orkesten spelen weke lijks in Amersfoort. Soest kan niet zon der Amersfoort, en de orkesten zouden niet op sterkte zijn zónder Soester bla zers, strijkers enz. Na enige vragen van raadsleden te hebben beantwoord, deed de penning meester van het RMA-bestuur de heuglijke mededeling dat de gewenste bezuiniging van een ton voor het schooljaar '83/'84, zij het met veel in spanning en moeite, was gehaald, en dat zonder het intrekken van lesuren! De raadsleden toonden zich uiteraard zeer verheugd over dit resultaat. Aan politie ontsnapt In de vroege ochtenduren van zaterdag hield de politie in de buurt van de Burg. Grothestraat een 20-jarige automobi list uit Soest aan, omdat deze opvallend rijgedrag vertoonde. De jongeman reed over fiets en voetpaden zonder zich veel van de geldende verkeersregels aan te trekken. Toen de politie hem ter hoogte van de Korte Brinkweg tot stop pen kon dwingen en hem de bloedproef afnam, die negatief voor hem uitviel, maakte zijn passagier het de politie zo lastig dat de chauffeur kans zag weg te glippen. De auto werd naar het bureau overbracht. Beide mannen meldden zich een dag later alsnog bij de politie. Eierenzoeken bij boomkwekerij De Bruin onverwacht succes "Eerlijk gezegd hadden we er zelf niet zo'n hoge pet van op", is het spontane commentaar van boomkweker De Bruin zelf. "We hadden de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 april drie uur lang door Soest lopen dwalen met ruim 2500 kartonnen eitjes aan een bloemen- touwtje. Die twee-en-een half duizend touwtjes waren er die dag daarvoor doorheen gehaald, door een aardig buurmeisje van me. Die heeft het óók geweten. Blaren op de handen, meneer. Met ons viertjes hebben we het die nacht voor elkaar gekregen. Af en toe het wakend oog van de politie, maar die vonden het best; ze wisten er trou wens van, want ik had het heel netjes gevraagd." De volgende morgen in alle vroegte waren de eerste Soesters al op pad om de eitjes uit de struiken, van antennes van auto's, van paaltjes en deurknop pen te plukken om er vanaf tien uur die zaterdagmorgen mee naar de boom kwekerij van de heer De Bruin aan de Peter v.d. Breemerweg te rijden. Ze kregen er prompt echte paaseieren voor terug. De Bruin: "Het begon al meteen met een klant die meer dan 150 van die eitjes bij zich had. Eerst dachten we te maken te hebben met een slimme krantejongen die beroepshalve tóch op pad moest, maar dat was niet zo. Die eerste klant heeft wel degelijk dap per lopen zoeken en kan nu een eier- winkeltje beginnen. Er waren er een paar meer met een flink aantal, maar over het algemeen beperkten de "be stellingen" zich tot zo'n vier a twaalf stuks. Toch leuk meegenomen. Het is de hele dag lekker druk geweest. Ik heb er zelfs nog een voorraadje bijge haald. Ik denk dat ik zo'n 2200 echte eieren heb uitgedeeld. Ik ben dik te vreden, ja. Het ging mij er vooral om dat de vinders weten waar ik zit met m'n hele tuinboeltje. Want straks, als de Lente wat verder is gevorderd, kun nen ze bij mij terecht voor alles In de tuin, als u begrijpt wat ik bedoel." Dat hebben we begrepen. De Bruin en zijn medewerkers hebben met hun paas-ei-zoekwedstrijd leuk in de roos geschoten en dat is een hardwerkende ondernemer in deze barre tijden best gegund. Tot volgend jaar, De Bruin? Een beeld van de wedstrijden in het Paastoernooi van de MGC Duinholers op de banen van het Soester Natuurbad. De Midget Golf Club 'Duinholers' uit Soestduinen organiseerde j.1. zaterdag het Midget Golf Paastoernooi., waar aan door acht clubs (waaronder één uit het Belgische Turnhout) werd meege daan. Andere deelnemers waren o.m. WIK uit Lexmond, De Putters uit Voorschoten, Batavieren uit Voorburg, M.G.C. Loosdrecht en uiteraard de Duinholers zelf. Maar liefst 88 deelnemers, waaronder ook een aantal recreanten kwamen op de baan bij het Soester Natuurbad, waar voorzitter H. v.d. Meent na afloop van de wedstrijden de prijzen uitreik te. Deze bestonden - toepasselijk - uit eieren en bloemen. De Duinholers kunnen terugzien op een zeer geslaagd Paastoernooi, dat in de toekomst zeker zal worden herhaald. De uitslagen in de diverse categorieën waren: Heren: 1. P. v.d. Steen, TGC Turnhout, 144 holeslagen; 2. H. v.d. Meent, Duinho lers, 145 holeslagen3. A. van 't 'Kloos ter, Duinholers, 148 holeslagen. Dames: 1 S. Bouma, De Putters, 151 holesla gen; 2. J. Rollman, Duinholers, 155 holeslagen; 3. H. de Wit, De Putters, 155 holeslagen. (Voor de tweede en der de plaats was dus een barrage nodig). Jongens: 1. Heiko Bon, Duinholers, 141 holesla gen; 2. E. Jansen. MGC Loosdrecht, 158 holeslagen3. P. J. Middag, W.I.K., 162 holeslagen. Meisjes: 1. Mirjam Ansems, W.I.K., 152 holesla gen; 2. Hellen v.d. Meent, Duinholers, 158 holeslagen; 3. Hetty van Dieren, W.I.K., 162 holeslagen. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Op zondag 27 maart j.1. werd in de manege van het Paardensportcentrum aan de Bosstraat een open springcon cours gehouden. Sedert de recente op richting van de vereniging (nu zo'n 3 maanden geleden) verheugt de ver eniging zich in een groeiend ledenaan tal, dat nu al bijna de 200 benadert. Een vereniging die vol enthousiasme werkt aan het welslagen van haar idealen en zich gelukkig prijst met vele actieve leden. Onder veel belangstelling werd dit springconcours gehouden. Helaas kon het evenement niet buiten worden ge houden, aangezien het in de voorgaande dagen zwaar geregend had en de fraaie springtuin niet geschikt was voor een concours. Gelukkig beschikt men over een binnenmanege, waar een parcours was opgesteld. Onderstaande deelnemers haalden de prijzen weg: Uitslag 60 cm: 1. M. van Essen, met Gazelle, 2. C. Ei- senburger met Petra, 3. A. De Block met Mister, 4. E. Stoutenbeek, met Mister, 5. Vermeulen met Petra. Uitslag 80 cm: 1. M. Tijsma, met Ivanhoe, 2. P. v.d. Boet met Pasha, 3.1. Bizot met Silver King, 4. T. Schanstra met Patrick, 5. K. Post, met Silver King. In de rubriek 1.00 meter werd het een zeer spannende race en wist de heer Houtkamp de eerste prijs op zijn naam te brengen. Uitslag 1.00 meter: 1. K. Houtkamp met Revanche, 2. H. v. Reijn met Silvia, 3. J. v.d. Schaaf met Patrick, 4. K. Koster met Patrick, 5. H. S. de Ronde met Astronaut. De Ruitervereniging "De Bosruiters" kijkt terug op een zeer geslaagde dag en hoopt samen met bestuur, leden, steunleden en enthousiaste toeschou wers, nog vele sportieve evenementen te kunnen houden. [n de eerste minuut kwam SEC op een ichterstand, die het in de wedstrijd liet meer te boven is gekomen. Voor rust liep Donar verder uit en in de slot minuut werd de eindstand bepaald. Omdat SEC op Tweede Paasdag een in- haalbekerwedstrijd moest spelen was de competitiewedstrijd Donar - SEC verplaatst naar het ongebruikelijke uur van zes uur namiddag op zaterdag. SEC verscheen in dezelfde opstelling als waarin de laatste weken zo succes vol was opgetreden. Het startte tegen de wind in en had meteen in de begin fase de pech dat Donar profiteerde van een gebrek aan concentratie bij de SEC defensie. John van de Meyden kreeg daardoor in de eerste minuut al een goede schietkans: hij legde goed aan en keeper Eric Heemskerk was kansloos (1-0). SEC was duidelijk aangeslagen en Donar had daarbij ook het windvoor- deel, zodat de hachelijke momenten zich aaneenregen in de SEC-defensie. Bij de spaarzame uitvallen van SEC werd de bal veelvuldig verspeeld op het middenveld, zodat er nauwelijks gevaarlijke momenten ontstonden voor het doel van Donar. Aan SEC-zijde speelde vooral Walter de Boer een goede partij en hij zette ook enkele gevaarlijke aanvallen op. Toch leek SEC overeind te blijven. Het was daarom toch verrassend dat na een half uur spelen Donar de voor sprong verder kon uitbouwen. Bij een hoekschop van Donar, genomen door Henk Puik, draaide de bal ineens in het doel (2-0). Het leek er zelfs even op dat Donar de voorsprong nog kon vergro ten, maar Eric Heemskerk haalde een inzet met een snelle reactie van de doellijn. In de tweede helft kreeg SEC wat meer ruimte, maar de overtuiging in het spel ontbrak om werkelijk tot gevaarlijk aanvalsspel te komen. Er werd wel hard gewerkt, maar het overzicht en de samenhang ontbraken. Aanvoerder Jan van Rees stuwde zijn mannen steeds naar voren en ook laatste man Mark Timmer mengde zich in de aan val, maar door het gedrang voor het doel van keeper Jan van Gost kwam er geen ruimte voor doelrijpe kansen. Een wissel, waarbij Robert Sakkers voor John Westerveld in het veld kwam, leverde geen rendement op, evenmin als de latere vervanging van de hard werkende Theo Altenaar door Marcel Meerdink. y De gevaarlijke uitvallen van Donar strandden meestal in de buitenspelval of werden onderschept door de SEC-de- fensie, die soms met kunst en vliegwerk de uitvallen wist te onderbreken. In de slotfase kreeg Marcel Meerdink na goed voorbereidend werk van Wal ter de Boer nog een kans, maar zijn schot ging over. Toch kwam Donar in de slotminuut nog op 3-0, toen bij één van de spaarzame aanvallen de bal vreemd caramboleer- de in het strafschopgebied en na een tikje van John van de Meyden via de paal in het doel belandde. Het wordt toch nodig voor SEC om de resterende wedstrijden met meer over leg te werk te gaan, anders gaat de toekomst er erg somber uitzien. Op 2e Paasdag trokken de Soester da mes in alle vroegte naar Hilversum om de strijd aan te binden met DOSV. Gezien de stand op de ranglijst (DOSV net boven S.O.Soest) hadden de dames goede hoop op een overwinning. Vanaf het beginsignaal werd daarop dan ook gespeeld. Men stoorde goed en DOSV kwam nauwelijks aan de bal. Na ca. 15 min. spelen ging Marine Buys alleen op de keepster af, die een eer der geschoten bal trachtte te bemach tigen, hetgeen niet lukte. Door een me despeelster, die te hulp schoot, beland de de bal alsnog in het doel, 0-1 dus. Met deze stand brak de rust aan. Na rust 2 wissels, Brenda Staal en Syl- via Dijkman verlieten het veld voor Loes van Arkel en Sharon van Beuse- kom. In de 2e helft speelde DOSV sterker, maar de Soester verdediging hield goed stand. In de 25e min. kreeg Heidi Koelewijn een kans op zo'n 16 meter van het doel. De DOSV-keepster liep uit, Heidi zag dit en speelde de bal af naar Sandra Berkhof, die heel beheerst 0-2 op het scorebord bracht. De dames speelden nu een gewonnen wedstrijd. Dat er nog een paar kansen werden gemist kon de vreugde van deze overwinning niet drukken. A.s. zondag zijn de dames vrij. Op woensdag 13 april wordt in Breukelen gespeeld tegen Nijenrodes. In een aantrekkelijke bekerwedstrijd beeft SEC aan hoofdklasser Hilversum goed partij gegeven. Door de uiteinde lijke 2-1 winst bekort Hilversum ver der. De wedstrijd begon meer dan een uur te laat, omdat de aangewezen scheids rechter uit Veenendaal niet kwam op dagen, maar een invaller scheidsrech ter uiteindelijk toch gevonden kon wor den. In een sportieve wedstrijd bouwde het technisch betere Hilversum een over wicht op. SEC kwam met enkele ge vaarlijke aanvallen, maar miste de scherpte om succes te hebben. Ver dienstelijk schoten Jan van Rees en Ruud van Rouwendaal leveren niets op. Halverwege de eerste helft kwam Hil versum op voorsprong, toen een goede aanval met een diagonaal schot werd afgerond (1-0). Na rust kon SEC wat meer het initiatief nemen. Gerard van de Brom verving Cees van Dorrestein, die in de basisop stelling de plaats van de geblesseerde Theo Altenaar had ingenomen. Gerard van de Brom kreeg een goede scorings kans toen hii alleen voor de keeper van Hilversum verscheen, maar zag zijn inzet toch nog tot hoekschop verwerkt. Een foute, terugspeelbal in de SEC defensie was nodig om Hilversum de gelegenheid te geven de voorsprong verder uit te bouwen (2-0 na 55 minu ten). In de slotfase verkleinde Ruud van Rouwendaal, die regelmatig goed op kwam, de achterstand tot 2-1 na goed doorzetten. Hilversum kwam echter niet echt meer in gevaar en na deze wedstrijd kan SEC terugzien op een eervolle aftocht uit het bekertoernooi. Tevens werd het gedeukte zelfvertrou wen na de nederlaag van zaterdag weer wat opgevijzeld, zodat de komende competitiewedstrijden met wat meer vertrouwen tegemoet gezien kunnen worden. 1 t

Soester Courant | 1983 | | pagina 13