De jeugd van BDC laat van zich spreken J Hees verslaat SEC in slotfase Eemvogels 1 - Fortis 13-11 Shot 1 in veilige haven na gelijkspel tegen Nieuw Vennep Olympia heren 1 speelt kampioenswedstrijd in de Bunt Nederlands Kampioenschap modelautoracen in Baarn ZATERDAGVOETBAL HANDBAL TAFELTENNIS VOLLEYBAL S.O. Soest Jeugdvoetbal Zaterdag 9 april Zondag 10 april Voor een talrijk publiek traden afgelo. pen zaterdag SEC en Hees tegen elkaar aan. Het werd een wedstrijd met twee gezichten, omdat Hees de eerste helft beheerste en SEC de tweede helft het beste van het spel had. SEC speelde de eerste helft chaotisch en Hees profiteerde duidelijk van deze situatie door veel feller op de bal te zit ten. Daardoor moest SEC terug en kreeg Hees enkele goede mogelijkhe den om de score te openen, maar Wim van de Veen wist schoten van Kees van Dijk en Piet Schalwijk goed te pareren. SEC kreeg deze eerste helft eigenlijk maar één goede mogelijkheid via Bert Holwarda, die zijn kopbal uit een voor zet van Dik van de Broek maar net naast zag gaan. Hees kwam toch in de ze eerste helft aan een voorsprong. Een geheel onnodige terugspeelbal van Piet van Hunen kwam in de voeten van Kees van Dijk, die Wim van de Veen trachtte te omspelen. Deze stopte in eerste instantie, maar via een SEC-verde- diger kwam de bal bij Piet Schal wijk die fraai inschoot, maar het was Gijs Egbers, die met een fraaie snoekduik de bal met de hand uit het doel haalde. Scheidsrechter Nahumury wees gede cideerd naar de stip, Tommy Jans sen Wim van de Veen kansloos liet. Er was duidelijk het nodige gezegd in de kleedkamer van SEC, waar Piet van Hunen achterbleef, want hij werd vervangen door Wim van Vel- zen. De tweede helft pakte SEC de zaken duidelijk energieker aan en Hees maakte de fout om te gaan verdedigen. SEC nam het middenveld in bezit en dat leidde na ongeveer 20 minuten tot de gelijkmaker. Een aanval van SEC werd niet goed verwerkt in de Hees- achterhoede en de bal kwam even bui ten het strafschop gebied terecht bij Bert Holwarda, die met een schit terend schot doelman Gert Aalderink kansloos liet l-l. SEC bleef doorgaan en kreeg een goede mogelijkheid via Jan Kuyenhoven en Bert Holwarda, maar deze zag zijn inzet net naast de paal verdwijnen. SEC wilde duidelijk de overwinning en dat brak ze goed op. Zowel Victor Witte, Wil Leegwater en Henk van Essen gingen mee naar voren en zo werd de dekking wat ver waarloosd. Bij Hees was ondertussen Robby Mooy vervangen door Jaap van de Veer en bij SEC Jan Kuyvènhoven door Henk Seinen en dat werd een fa tale wissel voor SEC, want het was Henk Seinen die een verkeerde pass ver zond. Deze werd opgepikt door Piet van Schalkwijk, die de ver opgerukte achterhoede van SEC uitspeelde en de bal teruglegde op Jaap v.d. Veer, die Wim van de Veen kansloos liet. Dit alles enkele minuten voor tijd. SEC probeerde het nog een keer, maar zo als zo vaak viel het doelpunt aan de an dere kant. Jaap van de Veer speelde goed Piet van Schalkwijk aan en deze kogelde raak 1-3. Met deze stand kwam er een eind aan een sportieve wedstrijd en door dit resultaat hebben SEC en Hees van plaats gewisseld, want Hees staat nu vierde met één punt voor sprong op SEC. A.s. zaterdag gaat SEC naar Leusden, waar het moet aantre den tegen het hooggeplaatste Roda. Voor de Soester korfballers stond afge lopen zaterdag de zware thuiswed strijd tegen het hoog genoteerde Fortis uit Montfoort op het programma. Naast Hellas is ook dit Fortis nog onge slagen en verder moest de Eemvogels het doen zonder speler/coach Jan van de Kuil, die na de botsing met zijn te genstander in de wedstrijd tegen Hel las de komende weken nog uitgescha keld is. Na een goed begin werd er met grote cijfers verloren door de Soester ploeg: 3-11. Het eerste kwartier wist de goed spe lende Eemvogelverdediging stand te houden maar toen moest men toch een afstandschot toelaten, waarmee Fortis op 0-1 kwam. Goof van de Peyl wist een handig aangegeven bal van Wim van Rheenen goed te benutten waarmee de ploegen wederom op gelijke hoogte kwamen. De voor Jan van de Kuil inge vallen Herman Niekerk miste nog het nodige wedstrijdritme en conditie om het snelle spel bij te benen en liet zich na een goed half uur vervangen door Mar co Kuil. Een doorgebroken Rien Kraaikamp was vervolgens slechts onregelmentair te stoppen en dat gaf Ton Kraaikamp de kans om vanaf de strafworpstip te scoren en daarmee kwam de Eemvogelploeg op een ver rassende voorsprong. Het was slechts vreugde van korte duur. Fortis bleef niet achter en in korte tijd liep men uit tot een ruststand van 2-5. IN het be gin van de tweede helft was Fortis de superieure ploeg en bouwde de voor sprong langzaam maar zeker uit tot 2- 11. Daarna was de precisie eruit en blonk de Eemvogelverdediging uit in degelijkheid. Er viel nauwelijks een opening en Fortis kwam dan ook niet meer tot scoren. Het laatste wapenfeit uit deze wedstrijd was voor de nog zeer jonge maar zeer goed spelende Linda Martens, die van afstand nog een derde Eemvogeltreffer liet aantekenen. De eindstand kwam daarmee op 3-11. Ko mende zaterdag wacht de zeker niet gemakkelijke thuiswedstrijd tegen Tiel, Bij de jeugd verloor het D-team van Huizen, het werd een verdiende 0-2 overwinning voor de ploeg uit Huizen. Lief en leed gingen weer hand in hand voor de Shotteams in de voorlaatste ronde van de tafeltenniscompetitie. Shot 1 stelde het 3e Divisieschap defini tief veilig door in een aantrekkelijke wedstrijd gelijk te spelen tegen Nieuw Vennep 1. Shot 2 zag de degradatie uit de 4e divisie zeker worden door een 4-6 nederlaag in Zwolle tegen Seine Meu belen 2. De Shotdames brachten zich in veiligheid door in Leiden gelijk te spe len tegen Docos 2. In de afdeling won nen Shot 3 en Shot 4 hun wedstrijden, terwijl Shot 5 tegen haar eerste neder laag opliep. Het landelijke jeugdteam van Shot won op knappe wijze van het sterke SKF uit Veenendaal. Heren: Shot 1 - Nieuw Vennep 15-5 Ook in de laatste thuiswedstrijd van de voorjaarscompetitie heeft Shot 1 voor spektakel weten te zorgen, door voor de derde achtereenvolgende keer uit grote achterstand sterk terug te ko men. Tegenstander Nieuw Vennep, de laatste weken zeer goed op dreef, moest winnen om de degradatie te ont lopen, Shot l had aan een gelijkspel voldoende om in de 3e Divisie te blij ven. De start van Shot leek opnieuw nergens naar, want binnen de kortste keren werd een 0-3 achterstand opgelo pen. Het dubbelspel zorgde nog wel voor een zege voor Shot, maar Harry Maassen kon niet voorkomen dat Shot met een 1-4 achterstand de pauze in ging. Na de pauze volgde de welhaast traditionele ommekeer. Gesteund door de (soms te) fanatieke sup- porterschare zorgde Dirk Schudding voor 2-4, René Daselaar voor 3-4, ter wijl Harry Maassen de gelijkmaker op het scorebord bracht: 4-4. Daarna volg de een zeer spannende wedstrijd tussen René Daselaar en de beste spe ler van Nieuw Vennep, Hans Allis. In een fraai topspinduel nam René Dase laar een 16-11 voorsprong in de 3e game, kwam vervolgens met 16-19 achter om tenslotte toch nog met 22-20 te winnen. Deze 5-4 voorsprong voor Shot betekende handhaving voor de Soesters en degradatie voor het moe dig strijdende Nieuw Vennep. Dat het uiteindelijk nog 5-5 werd was nau welijks meer van belang, het doel was bereikt door Shot. Seine Meubelen 2 - Shot 2 6-4 Wat al enige weken in de lucht hing is afgelopen zaterdag definitief gewor den. Na één competitie in de 4e Divisie keert Shot 2 terug naar de 5e Divisie, waaruit men echter ongetwijfeld weer spoedig zal promoveren. Ondanks de degradatie hoeft Shot 2 niet terug te kijken op een mislukte competitie, want men heeft een hoop ervaring op gedaan en in feite geen enkele wed strijd kansloos verloren. Met name Gerhard Busch, met een winstpercen tage van 709'r kan terugkijken op een zeer goede competitie. Ook afgelopen zaterdag tegen het Zwolse Seine Meu belen wist Gerhard Busch weer onge slagen te blijven, daarmee het grootste deel van de Shotproduktie verzorgend. Bert van Velzen won traditiegetrouw weer de laatste partij, wat het 4e Shot- punt betekende. Victoria 4 - Shot 3 3-7 Shot 3 heeft serieuze plannen om de 2e plaats achter kampioen Pokerface te gaan bezetten en daartoe werd afgelo pen week concurrent Victoria 4 versla gen. Wilfred Busch had een goede bui en won gemakkelijk zijn drie partijen, zijn teamgenoten en het dubbelspel zorgden voor de andere punten. Shot 4 - Quick 7 8-2 Ook Shot 4 rukt op in de richting van één van de ereplaatsen met deze derde achtereenvolgende overwinning. Tegen het uit drie verdedigers bestaan de Quick speelde met name Willem On rust als vanouds met drie gave winst partijen. Joop Kok en Chris Sondaar volgden goed met ieder twee winstpar tijen. Elan 3 - Shot 5 6-4 In een van Elanzijde niet erg sportief gespeelde wedstrijd heeft Shot 5 de eer ste nederlaag geleden, waarmee de kampioenskansen danig zijn verkleind. Zenuwen waren er de oorzaak van dat Shot 5 wat onder haar niveau bleef en met name bij een 4-4 stand te bang ging spelen. Hierdoor kon Elan doorstoten naar een 6-4 overwinning, waarmee de Baarnaars overigens wel meer kregen dan ze verdiend hadden. Dames: Evenals het le herenteam brachten ook de landelijke dames van Shot zich via een gelijkspel in veiligheid. Ook in Leiden werd het een zeer spannende wedstrijd met tal van wedstrijden die met kleine verschillen in de 3e game beslist werden. Bij Shot won José Daselaar zoals gewoonlijk twee par tijen en was ook Wilma Geleijnse erg goed op dreef met twee winstpartijen. Wilke Schut, in de thuiswedstrijd nog goed voor drie partijen, speelde een wat ongelukkige wedstrijd en kon drie keer net niet tot scoren komen. Een ge wonnen dubbelspel zorgde er gelukkig toch nog voor dat de Shotdames de be nodigde vijf winstpartijen bijeen sloe gen. Jeugd: Shot 1 SKF 2 7-3 Het landelijke jeugdteam van Shot heeft eindelijk weer eens een aanspre kende uitslag weten neer te zetten te gen het sterke SKF uit Veenendaal. Met zeer goed en gedisciplineerd spel wonnen Remi Balvers, Edo Fransen en Frans Mark Schut alledrie twee par tijen, terwijl ook het dubbelspel in het voordeel van de Soesters eindigde. Overige uitslagen senioren: Shot 6 - Victoria 8:8-2, Victoria 9 - Shot 7:6-4, Quick 11 - Shot 8:3-7, Shot 9 - Suk- ses 1:6-4, Shot 11 - Victoria 12:5-5, Shot 12 - de Hilt 4:7-3, Shot 13 - Bijmaat 2:2- 8. Overige uitslagen jeugd Huizen 3 - Shot 2: 8-2, Shot 4 - ATC i 4-6, Elan 4 - Shot 5: 4-6, Shot 6 - Bunshot 3: 3-7, Quick 6 - Shot 7: 4-6, Victoria 4 - Shot 8:7-3, Huizen 6 - Shot 9:7-3, Shot 10 - Huizen 12:7-3, Shot 11 - Bijmaat 1:1-9, Elan 7 - Shot 12:10-0, Shot 13 - de Hilt 3: 7-3, Shot 14 - Good Luck 110-10, Elan 9 - Shot 15: 3-7, Bunshot 7 - Shot 16: 8-2. Na een driejarige afwezigheid in de tweede divisie keert het eerste heren team weer terug naar waar het thuis hoort. Er moet zaterdag wel van het sterke Armixtos gewonnen worden. Als debutant in de derde divisie heeft Olympia 1 laten zien dat het met de hui dige formatie de tegenstanders vrij ge makkelijk de baas kon blijven. Tijdens de thuiswedstrijden werd er vooral mooi en goed gevolleybald. Het publiek kon genieten van gevarieerd volleybal in al zijn facetten: spannend, spectacu lair, snel, maar vooral leuk om naar te kijken. Deze zaterdag wil men onder grote belangstelling nog eens vlammen in De Bunt. Aanvang 17.00 uur. Er zijn nog meer komende kampioenen bij Olympia. Zo kan het derde damesteam 14 april als hoogste in haar klasse ein digen, wat promotie naar de eerste klasse inhoud. Ze moeten dan wel één punt van Almere Haven pakken. Als u niet kunt wachten tot zaterdag of don derdag dan kunt u vanavond al in De Bunt terecht waar dames 1 een inhaal wedstrijd speelt tegen Tiemstra Nij megen, aanvang 19.30 uur. Toestemming leggen van laagspanningskabel De PUEM heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen voor het leggen van een laagspannings kabel nabij "DeZoom." Poffertjeskraam in "Hartje-Zuid" De altijd actieve winkeliersvereniging "Hartje-Zuid" heeft kunnen bewerk stelligen dat vanaf zaterdag 9 april a.s. een poffertjeskraam gevestigd zal zijn op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Verlengde Kolonieweg. De kraam zal er tot eind september blij ven staan en voorzien zijn van een ter ras, zodat de lekkernijen ook "buitens huis" genuttigd kunnen worden. De aanwezigheid van de poffertjeskraam zal de gezelligheid in "Hartje-Zuid" ongetwijfeld verhogen. Soest A-l - Aktiviteiten Vorige week speelde de A-l op het KNVB- Sportcentrum een goede wedstrijd tegen het nationaal Japans Jeugd team. Overrompeld door het snelle Japanse spel keek men al snel tegen een 4-0 achterstand aan. Maar de S.O. Soesters gingen de zaken anders aan pakken en kregen wat meer grip op het Japanse spel. Uiteindelijk werd het een verdienstelijke 4-1 nederlaag. Enige weken geleden fungeerde Soest A-l in Zeist als oefengroep voor de cur sus Oefenmeester II voor kontrakt- spelers. De Soesters vielen bij de a.s. Oefenmeesters zö in de smaak, dat zij wederom uitgenodigd werden. Uiteraard werd de uitnodiging aanvaard en trekt de ploeg woensdag 6 april vanavond nog eens naar Zeist. Soest A-l - Haarlem A-l A.s. zondag (10 april) speelt Soest te gen koploper Haarlem. Door de goede resultaten in de afgelopen weken zijn de Soesters naar de 4e plaats opge klommen. Het belooft a.s. zondag een spannende partij te worden. De wed strijd begint om 14.30 uur op het ter rein aan de Bosstraat-Oost. Wedstrijdprogramma jeugd zaterdag 9 april Na de vele afgelastingen in de afge lopen weken staat de S.O.Soest-jeugd te popelen om weer eens een wedstrijd te spelen. Wij hopen dan ook dat er a.s. zaterdag een volledig programma kan worden afgewerkt. Het thuisprogramma ziet er als volgt uit: A-Junioren: Soest 1 - Haarlem 1 zondag 10 april aanvang 14.30 uur B- Junioren: Soest 1 - Baarn 1 Soest 3 - Eemdijk 1 Soest 5 - KV VA 4 C-Junioren Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - Soest 3 Soest 4 - Roda '46 6 D-Pupillen: Soest 1 - Roda 1 Soest 2 - Hoevelaken 2 Soest 4 - VVZA 8 Soest 5 - Spakenburg 4 Soest 6 - Baarn 5 E-Pupillen: Soest 3 - TOV 2 F-Pupillen: Soest l - Spakenburg 1 Soest 4 - Baarn 4 C.T.S. nog zonder baan Het nieuwe cross-seizoen is weer be gonnen. Helaas wordt er door het ont breken van een baan nog niet in Soest gereden en wordt de le competitiewed strijd op 9 april a.s. verreden op de baan van A.C.T.G. in Gardebroek. De start zal zijn om 13.00 uur, terwijl de rijders zich vóór 12.00 uur ingeschre ven moeten hebben in de jurybus. Op deze dag gaat ook van start de dames cross. Men hoopt op een grote opkomst. Tevens is er die dag een 1300 cc en een special klasse. wz 14.30 uur Woudenberg - VVZ 12.00 uur Zuidvogels 3 - VVZ 2 12.00 uur Lelystad 2 - VVZ 3 15.00 uur JSV 3 - VVZ 4 14.15 uur VVZ 5 - SDC( P5 16.15 uur Hoevelaken 6 - VVZ 6 SEC 15.00 uur Roda '46 - SEC 12.00 uur SEC 2 - Soesterberg 3 12.00 uur SEC 3 - Altius 7 12.00 uur DOSC 6 - SEC 4 HEES 15.00 uur Hees - Barneveld 13.00 uur Hees 2 - Stroe 2 12.00 uur Hoogerheide 3 - Hees 3 16.15 uur Huizen 9 - Hees 4 13.00 uur Stroe 5 - Hees 5 11.00 uur Hees 6 - Huizen 11 SOESTERBERG 15.00 uur DOB - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - Valleivogels 4 12.00 ur SEC 2 - Soesterberg 3 S.O.Soest 14.30 uur Victoria - Soest 11.30 uur Soest 2 - Elinkwijk 3 12.00 uur Soest 3 - EMM 2 14.30 uur Soest 4 - Hoogland 3 14.30 uur Soest 5 - Baarn 5 11.00 uur Hooglanderveen 5 - Soest 9 18.45 uur Soest 10 - Veensche Boys 6 (do.14/4) 14.30 uur Soest 11 - Victoria 11 9.30 uur Soest 12 - SDO 9 9.30 ur Soest 13 - SDO 10 9.30 uur Soest 14 - Gooische Boys 5 18.45 uur Soest 13 - Soest 14 (do. 14/4) Dames 19.00 uur Nijenrodes - Soest (wo. 13/4) SEC 14.30 uur SEC - Argon 11.30 uur Victoria 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - Hooglanderveen 2 14.30 uur Amsvorde 4 - SEC 4 12.15 uur Actif 6 - SEC 5 14.30 uur Amersf. Boys 7 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur DSO(U) - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 2 - Roda 3 11.30 uur Soesterberg 3 - Actif 3 11.30 uur Soesterberg 4 - Veenendaal 4 13.30 uur Unitas 4 - Soesterberg 5 12.00 uur Kismet 3 - Soesterberg 6 18.45 uur Utrecht 10 - Soesterberg 7(do. 14/4) Dames 10.00 uur Achterveld - Soesterberg Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Nadat de heren- en dames junioren kampioen geworden zijn in het seizoen 1982-'83, werden de promotiewedstrij den ook met goed gevolg gespeeld. Beide juniorenteams komen volgend seizoen uit in de regionale klasse. Feest dus in het kamp van de Soester Hand balvereniging BDC. Maar ook feest bij de desbetreffende coaches en trainers. Training/coaching en begeleiding gescheiden bij de heren junioren De kopstukken bij de heren junioren zijn Ries Voskuilen en Koos van de Deijssel. Koos van de Deijssel (35), is de trainer/coach. Ries Voskuylen ver zorgt daarnaast alle voorkomende pro blemen zoals verzorging en begelei ding. Trainer/coach Koos van de Deijssel is altijd een sportman en een fanatiek aanhanger van BDC geweest. Jarenlang zelf gehandbald in het le herenteam, daarna een functie bij de heren junioren. Hoewel hij zelf niet meer handbalde deed hij aan zwem men, badminton en tennis. Zelf zegt hij daarover: "Trainen wou ik wel geven maar dan alleen in combinatie met coachen. Dit is niet van elkaar los te koppelen. Het heeft te veel raakvlak ken. Ook de combinatie met Ries Vos kuylen werkt prima. Ik kan mezelf ge heel concentreren op de scholing van het handbal. Tweemaal per week werd er getraind in de zaal en eenmaal in de duinen. Weer of geen weer, regen of sneeuw. Dit concept heeft gewerkt. Vorig seizoen werd de groep kampioen op het veld en in de zaalcompetitie. Dit seizoen werd het team wederom kampioen. Het team is al vanaf de aspiranten een homogene ploeg Over het team als groep zegt Koos van de Deijssel: "Het gehele team handbalt al van jongs af aan bij BDC. Het heeft dan ook in de pupillen- en as- pirantentijd een gedegen opleiding ge had. Zodoende kreeg ik een homogene ploeg. Hierdoor had ik de tijd om ruim aandacht te besteden aan het indivi- duel spel." "Ik vind namelijk dat er een rode draad moet lopen vanaf de pupillen tot en met de senioren. De doelstellingen moeten op alle niveaus hetzelfde zijn om uiteindelijk te komen tot volwaardige tophandballers." Vol gend seizoen gaan er 3 spelers over naar de senioren, één speler komt er over van een andere handbalvereni ging en niet één speler stopt. Een probleem bij de senioren bij BDC is dat de basis vrij smal is. Koos van de Deijssel denkt dat dit juniorenteam zeker rijp is om dit probleem binnen niet afzienbare tijd uit de weg te rui men door de eigen "handbalschool" van BDC, met de mogelijkheid dat met zóveel talent vanuit de jeugd, tesamen met de senioren de ere-divisie behaald moet kunnen worden binnen 3 a 4 jaar. Zelf spelen en coachen kan gecombi neerd worden Bij de dames junioren treffen wij een soortgelijk beeld aan. Ook daar zijn 2 mensen bezig. Ria van Duuren als trainster/coach. En Wil Magito als begeleider maar ook als coach, omdat Ria nog zelf speelt in het damesteam. Wanneer zij dan niet bij de wedstrijd kan zijn, is Wil Magito de man om de junioren te coachen. Beiden zitten al zeer lang bij de junioren. Ria (27), lerares lichamelijke opvoeding, speelt al vanaf haar 10e jaar bij BDC. Het begon met assistent-trainster en het behalen van diploma's. Na ongeveer 2 jaar werd Ria trainster van het team en was in het bezit van de handbal licentie B. Tweemaal per week wordt er getraind Twee jaar spelen in de regionale klas se. Daarna degraderen, maar het sei zoen daarop weer kampioen worden. Een duidelijk bewijs dat deze junioren in de hoogste klasse thuis horen. leder jaar weer een totaal andere ploeg Elk jaar steekt weer een groot pro bleem de kop. Ook dit seizoen gaan er weer 7 speelsters naar de senioren in verband met de leeftijd. Iedere keer verlaten groepen speelsters zo het team zodat het van jaar tot jaar iedere keer weer een geheel ander team wordt. Dit seizoen gaan er 7 speelsters over, maar niet één speelster verlaat de ciub. Het overnemen van bijna complete teams gaat dus niet op. Bij de dames senioren bestaat geen te smalle basis aan selectie-speelsters. Toch is er al tijd vraag naar betere om het natuur lijke verloop te bevorderen. Meer aan het hoofd dan alleen sport Ria van Duuren ziet toch perspectie ven voor het jeugdteam. De speelsters hebben echter meerdere interessen. Vroeger hadden we alleen maar hand bal. Dat is een teken des tijds dat elk jaar meer en meer merkbaar wordt. Als er maar liefst 7 meisjes over gaan, moet je dan gelukkig zijn met het kam pioenschap? Natuurlijk is Wil Magito ge lukkig met het kampioenschap. "En ziet het helemaal zitten met de nage noeg nieuwe juniorenploeg. Zeldzaam is de situatie, de speelsters iedere week "hun" trainster zien spelen in het eerste damesteam en haar natuurlijk ook fouten zien maken. "Natuurlijk, zegt Ria van Duuren, zij zien mijn fouten. Een nadeel is dat niet. Iedereen maakt fouten, ook de juniorengroep. Hecht een begeleider zich nooit aan een team? Wil Magito: "Natuurlijk ga je je wel hechten aan een team. Maar je zult het eens los moeten laten in ver band met het overgaan naar de senio ren. De senioren speelden volgens verwach ting De dames zijn als vierde geïndigd in de ranglijst. Geen slecht resultaat daar dit het eerste jaar is dat ze in de le klasse landelijk uitkomen. Toch is het een vreemd competitieverloop ge weest. Omdat men in een hogere divisie speelde, werd de le helft van het sei zoen afgesloten met een 3e plaats van onderen. De 2e helft van de competitie werd gespeeld boven verwachtingen. De ploeg was de problemen teboven. Resultaat een 4e plaats. De heren bevonden zich gedurende de gehele competitie in de middenmoot van de ranglijst. Een regelmatig ver loop in de wedstrijd uitslagen is er niet te vinden. Ongetwijfeld is de oorzaak daarvan een te smalle basis van spe lers. Wanneer er blessures optreden kan men niet terugvallen op andere spelers zonder het niveau te verlagen. Verloren werd er van de onderste en gewonnen van de bovenste. Gedurende de gehele competitie zijn zij ongesla gen gebleven in Sporthal Beukenhal. Dit was het laatste seizoen voor trainer Piet Diemei. Na 3 jaar gaat hij BDC verlaten. Opvolger is Jip van Leeuwen, afkomstig uit Amsterdam. Geen slecht seizoen voor BDC. De toekomst ziet er rooskleurig uit mef zó'n jeugd. Wedstrijdprogramma Woensdag 6 april Heren sen. 1 19.00 uur Baarn - BDC Thuiswedstrijden zaterdag 9 april (op het veld) Meisjes pup. 2 15.00 uur BDC 2 - Olympia 2 Jongens pup. 1 16.00 uur BDC 2 - Limvio Jongens pup. 1 17.00 uur BDC 1 - H.v.B.S Heren sen. 1 18.00 uur BDC-H.v.B.S. Uitwedstrijden zaterdag 9 april Welpen 13.00 uur Impala - BDC Meisjes adsp. 3 14.00 uur Voice - BDC 3 Meisjes pup. 3 15.00 uur Voice 4 - BDC 3 Thuiswedstrijden zondag 10 april Meisjes adsp. 1 10.00 uur BDC 1 - Fidelitas Dames jun. 1 11.00 uur BDC1-U.D. Dames sen. 2 12.00 uur BDC 2 - HHC 2 Heren jun. 1 13.00 uur BDC 1 - Sporting Dames sen. 1 14.00 uur BDC - D JK Heren sen. 2 15.15 uur BDC 2 - Achilles 2 Uitwedstrijden zondag 10 april Meisjes pup. 1 12.00 uur Fidelitas - BDC 1 Jongens adsp. 12.00 uur Achilles - BDC Heren jun. 2 12.30 uur Sport. Ver. 2 - BDC 2 Dames jun. 2 13.30 uur Neyenrodes - BDC 2 Dames jun. 3 14.00 uur Seyst - BDC 3 Meisjes adsp.2 14.00 uur Laren 2 - BDC 2 Soester Courant van woensdag 6 april 1983 Dringen in de bocht. Zondag 10 april a.s. organiseert auto modelclub MICRO in de sporthal "de Trits" te Baarn de beslissende wed strijd voor het Nederlands Kampioen schap radiografisch bestuurde model- race-auto's (schaal 1:12). Uit heel Ne derland komen alle toprijders naar Baarn om te bepalen wie er Neder lands kampioen wordt. Eén van de kanshebbers voor de titel in de standaardklasse is de voorzitter van MICRO (Jan van Kooydie in de voor laatste wedstrijd met grote overmacht de eerste plaats voor zich opeiste en nu op een derde plaats staat in het alge meen klassement. Wanneer men nog nooit kennis heeft gemaakt met modelracing is zondag 10 april a.s. daar een ideale gelegenheid voor. De modelauto's racen op een een tevoren uitgezet circuit met vele moei lijke bochten. Er komt dan ook heel wat voor kijken om de auto's met snel heden van zo'n 60 a 70 km/uur vlekke loos over het circuit te 'jagen Voor de toeschouwers is dit dan ook een uitermate spectaculair schouw spel, wat vanaf de ruime tribunes goed overzien kan worden. Door het gebruik van een computer als rondeteller en beeldschermen voor het bijhouden van de tussenstanden wordt het publiek geïnformeerd over het verloop van de strijd. De start vindt plaats om 09.30 uur en het programma zal de gehel dag duren. Vooral omdat iedere wedstrijd slechts 8 minuten duurt en deze elkaar in snel tempo opvolgen kunnen de toeschouwers eigenlijk de hele dag binnenstappen. Het is ook mogelijk om tijdens deze dag informa tie te krijgen over deze sport/hobby. De toegang bedraagt slechts ƒ1,- per persoon. Het adres is: Sporthal de Trits, Goeman Borgesiuslaan 2, Baarn.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15