Mooi - modieus - makkelijk Aerobics Thuismode by buis en barbeque nieuwe rage Topjes sportief of een beetje sexy Badmode '83 is meer dan alleen badpak Luxe nachtmode niet alléén voor Dallas en Dynasty Een beha voor iedere vrouw en stemming Zonnige zomer in effen of gestreepte mode Sooster Courant van woensdag 6 april 1983 HS Als u dacht, dat de luxe lingerie, zoals de sterren in bijvoorbeeld Dallas en Dynasty dragen, alleen voor amerikaanse super-produkties voor tilm en TV gemaakt worden, dan heeft u het mis. Het is in ons land net zo gemakkelijk te koop als in Amerika. Al die prachtige luxe nachthemden met bijpassende négligé's worden in veel verschillende uitvoeringen en kleuren door de nederlandse winkels verkocht U kunt deze zijde en zijde-achtige gewaden kopen in prachtige brisante kleuren en voorzien van mooie kant verwerkingen, applicaties, ruches, stroken en volants. Soms zijn de nachthemden voorzien van fijne spaghetti-schouderbandjes, soms zyn de diepe décolleté's omlijst door dra perieën van stof en kant Maar niet alleen lange gewaden zijn in een veelheid van modellen in de winkels te koop. Ook kleine sexy babydolls in ragfijne materialen voorzien van kant-garneringen en te koop met bijpassende kleine slipjes zijn in een veelheid van variatie en kleur bijna overal te koop. Luxe is dus niet alleen gereserveerd voor de grote sterren van het witte doek en de buis. De prijzen vallen voor dit type kleding best mee. WEET U DAT Een slecht gekozen bikini of badpak potsierlijk maakt ?Let eens op uw mede-vrouwen, duif kritisch te zijn. Laat u advise ren, kies de juiste maat, want de juiste maat is goud waard. Bij een te krap gekocht badpak of bikini u,juist door het insnij den van het materiaal dikker en molliger lijkt Wanneer u badmode te klein koopt er dessinvertekeningen ontstaan Het bakerpraatje is dat horizon tale strepen dikker maken By de juiste maat en model keuze is dit geenszins het geval Te meer omdat strepen 'in' zijn voor '83. Wanneer u zichzelf te dik vindt (en welke vrouw vindt dit niet van zichzelf) u juist dan geen groot uitgewerkt dessin moet kiezen Na trimmen en joggen is er een nieuw begrip en een nieuwe (vernieuwde) vorm van lichaamsbeweging komen overwaaien uit Amerika: aerobics. Het begrip is ontstaan in de ruimtevaart, waar toekomstige astronauten bepaalde lichaams-oefeningen moeten doen om in een zo goed mogelijke conditie te komen en te blijven. Een amerikaanse danslerares gebruikte deze bewegingen in haar trainings programma voor de verschillende soorten ballet (dans, klassiek- en jazz-ballet). Deze nieuwe vorm van lichaamsbeweging en -training heet aerobics. gamma, waarin deze pakjes zijn uitge voerd is veel omvattend, terwijl ook een groot aantal verschillende modellen te krijgen zijn. Van het grootste belang is de kwaliteit van deze leotards: dunne super-elastische materialen, die met elke beweging van het lichaam mee gaan, daarbij zijn de accessoires be langrijk, zoals de speciale panty's, de beenwarmers en pakken voor na de inspanning. Dat het in Amerika in korte tijd erg populair geworden is blijkt wel uit de verschillende amerikaanse TV-series, waarin regelmatig beelden te zien zijn vanuit degelijke dans/beweeg scholen. Pamela uit Dallas heeft er een. Het is belangrijk om voor dergelijke Voor de zomer speelt de echte huiskleding een wat ondergeschikte rol, tenminste als we denken aan de huiskleding van de winteravonden. Zomerse huiskleding heeft veel meer het sportieve vrijetijdskarakter wat we ook terugvinden in dejogging-achtige vrijetijdsmode. Voor de jeugd zal huiskleding in vele gevallen niet veel meer omvatten dan een leuk oversized T-shirt dat als mini-jurkje gedragen kan worden. De speciaalzaken brengen een uit gebreid assortiment in nacht-, huis- en vrijetijdsmode. Voor de zomer in nieuwe kleuren en dessins: frisse luch tige modellen, veelal gemaakt van fijne hoogwaardige katoenen tricot materialen in aantrekkelijke heldere zomerkleuren, zowel pastels als fel lere tonen. Badstof speelt voorde zomer een net zo belangrijke rol als voor de winter, al leen zijn voor de zomer meer luchtige modellen uitgewerkt dan voor de win ter. Toch is er een badstof artikel, dat zowel in de zomer als in de winter altijd veel aftrek vindt de badjas. Een prak tisch kledingstuk, dat zowel in en om het huis gedragen kan worden, bij sport sauna, aan strand of met vakan tie. Lekkere 'wollige' badstof. Dan heb je geen handdoek nodig als je uit bad komt. De badjas aan is meer dan genoeg. lichamelijke oefeningen goede aange paste kleding te dragen. Het meest ge schikt hiervoor zijn bepaalde soorten danspakjes, ook wel leotards genoemd. U vindt deze leotards momenteel in verschillende winkels. Het (uni) kleur- Er zal zelfs in de loop van maart een boek in ons land verschijnen van de hand van Jane Fonda, in nederland se vertaling, waar in wordt ingegaan op aerobics en de verschillende oefe ningen. Belangrijke tip: spoel na het zon nen maar óók na het zwemmen uw badpak of bikini uit Zodra u thuis komt het badpak of de bikini wassen in een goedjyn- wasmiddel en daarna uitspoelen in water van 40°, by deze tem peratuur lossen kosmetika, en huidvetten en chloor- en zeewater- resten op. Zo heeft u lang plezier van uw modische aanschaf. Zoveel vrouwen, zoveel zinnen, een spreekwoord in het nederlandse taalgebruik, dat eigenlijk wel voor een belangrijk deel van toepassing is voor de beha's, die door de nederlandse vrouwen gedragen worden. De industrie, maar ook de winkels hebben hierop duidelijk inge speeld met een wel zeer veelzijdig aanbod, ook voor de komende zomer. Voor de sportief ingestelde vrouw zyn sportieve modellen zonder franjes en frutsels gemaakt, en voor de echte sportvrouwen de meer dynamische sportbeha, waarvan de meeste soorten uitvoerig zijn uitgetest om een optimale bewegingsvrijheid en comfort te bereiken. Maar voor de romantisch ingestelde vrouw zijn er juist weer modellen ont wikkeld met mooie kant, met applicaties of van ragfijne tule met mooie borduur sels. Gelukkig heeft de industrie zich wat de modieuze ontwikkelingen be treft niet alleen beperkt tot de gemak kelijke maten, maar ook voor de jonge vrouwen met grotere cupmaten worden nu aantrekkelijke modieuze modellen gebracht, die enerzijds voldoende funk- tie hebben, anderszijds erg veel mo dieuze aspecten in zich dragen. Natuurlijk zijn ook voor de zomer weer naast wit, huid en zwart veel nieuwe kleuren te koop, naast de zachte pastels komen diepe pasteJ/aquareltinten voor en zelfs enkele volle tonen. Mooie kleu ren over het algemeen, die niet alleen flatteus op een gebruinde, maar ook op een nog niet gebruinde huid staan. Een grote variëteit aan modellen is te koop in de verschillende winkels. En het hangt vooral van uw persoon lijke instelling en smaak af voor welke beha u uiteindelijk kiest. Naast diepe décolleté modellen komen hoger geslo ten types voor en naast ragdunne trans parante stoffen zijn ondoorzichtige iets zwaardere materialen verwerkt Er zijn beha's met veel en zonder kant appli caties of borduursels. Voor de zomer is de strapless beha natuurlijk erg belangrijk, vooral voor onder de 'blote1 jurken. Gelukkig is het aanbod in strapless de laatste ja ren sterk uitgebreid. Naast een grotere hoeveelheid model len wordt nu ook een groter aanbod in verschillende maten getoond, waar bij vooral ook de grotere cup-maten niet vergeten zijn. Ook de vrouw met een grotere cupmaat kan momenteel een goede modieuze en jeugdige strapless beha kopen. Vanuit de ondermode sector zyn de laatste jaren veel nieuwe ontwikkelingen gekomen op het gebied van zonnetopjes en meer frivole disco-hemdjes. Duidelijk geheel nieuwe interpretaties op het bestaande thema 'hemd'. Naast de overbekende T-shirts, die jaren geleden al van onder-naar bovenmode overgingen, brengt de onder- mode industrie een veelheid van topjes uit, al dan niet gecombineerd met bijpassende slips. In de ondermode zijn eigenlijk twee verschillende richtingen te onderken nen. De luxere richting, waarbij erg mooie materialen, vaak ragfijn, vaak ook satijn- of zijde-achtig zijn gebruikt voor topjes met fijne spaghetti bandjes, voorzien van mooie kant-inzetten,-gar neringen of mooie applicaties (tot en met imitatie-edelstenen toe). Deze top jes worden meestal als combinatie met bovenmode gedragen, dus onder een openvallende blouse of blazer en ook hier zie je weer een verloop van onder- naar bovenmode. Uiteraard is het kleur- gamma waarin deze topjes, overigens altijd verkrijgbaar met bijpassende luxe kleine slip, zeer uitgebreid en afge stemd op de nieuwe kleuren in de bo venmode. Waarbij we dan maar even opmerken, dat er door de geraffineerde tinten van de ondermode aantrekkelijke combinaties te bedenken zijn met het pastel-kleurbeeld van de bovenmode voor dit voorjaar. Sportiever zyn de topjes, die ge maakt zyn van hoogwaardige katoe nen elastische tricots. Verschillende fabrikanten hebben op dit gebied een aantal nieuwe ontwikkelingen uitge bracht met name op het gebied van de elastische garens. Perfect zittende topjes worden in verschillende mo dellen aangeboden, van het model met spaghetti bandjes tot het strap less model met een mooi kantrand langs de bovenkant. By het dragen van een pantalon of spijkerbroek ziet men vaak maar al te duidelijk de daaron der gedragen slip. Doordat deze te strak zit, dus te klein of te laag is, ziet men hierdoor de aftekening extra duidelijk, het is lelyk en met het moderne elastische materiaal is dat beslist niet nodig. Een goede, eventueel hoge, lycra slip of panty kleedt glad qf en maakt slanker. Doordat veel vrouwen zich niet laten adviseren by aankoop van een beha en te klein of te groot kopen, kruipt de rugsluiting naar boven waardoor de beha'aan haar funktie voorbij gaat Onverstandig, ook hier is een goed advies goud waard. Badmode is vaak niet compleet zonder bijpassende boulevard, of flaneerldeding. Deze zomer biedt een veelheid, die op de badmode is afgestemd in de win kels te koop. Prettige korte en gezellig lang, gemaakt van stof fen die ongekreukt uit de koffer komen, en weinig plaatsinne- men, lang niet alleen aan het strand of op de boulevard ge dragen hoeven worden, maar die ook gewoon op een zomerse dag erg leuk zijn om zomaar te dragen. U kunt bij de verschillende badpakken en bikini's de meest uiteenlopende kombinaties verwachten. Als u graag elegant gekleed wilt gaan zal het u geen enkele moeite kosten om een aantrekkelijk zwierig jurkje te vin den, passend bij een badpak of bikini (in dezelfde kleuren en hetzelfde dessin), maar ook zeer ruime cape-achtige ja ponnen zijn te koop, ook weer gemaakt van fijn gebreide gemakkelijk wasbare en kreukvrije materialen. Belangrijk zijn natuurlijk de pareo's, die lang niet alleen als omslagdoek gedragen hoeven te worden. Met een beetje goede wil en wat oefening kunt u met een pareo van redelijke afmeting zelf verschillende kledingstukken creëren. Maarniet alleen voorde elegante vrouw is gedacht aan kleding, die bij bad mode past. Ook voor de sportief ingestelde vrouw zijn er genoeg kombinaties te maken. Beginnend bij het ruim gesneden T- shirt, lang of kort, eventueel gekom- bineerd met mini rokjes, bermuda's of shorts. Blouses met piratenbroe- ken, gemaakt van geweven, of fijn gebreide katoenen materialen. Laten we hopen, dat de zomer zich dit jaar van dezelfde goede kant laat zien als het afgelopen jaar het geval is geweest. Niet alleen omdat een mooie zomer met veel zon, ook in ons eigen land, nu eenmaal veel aangenamer is dan een zomer vol regenbuien en lage temperaturen, maar vooral ook omdat de bad- en strandmode, die momenteel in de winkels wordt verkocht erg aantrekkelijk genoemd kan worden, en zeker een mooie zomer rechtvaardigt Er zijn verschillende duidelijke ver nieuwingen in de badmode te bespeu ren; opvallende en minder opvallende vernieuwingen. Als we uitgaan van het materiaal, waar de meeste badmode van gemaakt is, dan kunnen we u daar een vernieuwing van melden, die niet zichtbaar is aan het materiaal zelf, maar die wel een groot voordeel heeft. Zoals u weet, zijn de meeste badpak ken en bikini's gemaakt van elastische stoffen. Hiervoor worden speciale ga rens gebruikt. En aangezien, door het toegenomen aantal zwembaden, bad pakken nu veel meer dan in het verle den in die zwembaden gebruikt wor den is sinds dit jaar in vrijwel al die nieuwe stoffen een nieuw garen ge bruikt dat veel beter bestand is tegen chloor-water. De oude garens werden op den duur aangetast door het chloor- water, maar nu is een garen ontwik keld, dat twee en een half keer zo lang meegaat. Een belangrijk voordeel in deze tijd van bezuinigingen. In prin cipe kunt u met een nieuw badpak of met een nieuwe bikini ruim twee keer zo lang of zo vaak gaan zwemmen, voordat het chloor de stoffen aantast De meest stoffen, die zijn gebruikt be horen zoals gezegd tot de elastische materialen. In deze groep materialen is nog niet zolang een nieuw type inge voerd, waarbij de elastische garens ge mengd gebreid zijn met katoenen ga rens. Aan de stof is het duidelijk te zien, omdat het minder glanzend is. Het is een sportief materiaal, meestal in streepdessins en het combineert de prettige eigenschappen van katoen met die van de elastische garens. Nieuw in deze serie materialen is een badstof kwaliteit, die zowel in uni als met fijne streepjes voorkomt, ter wijl de breisels soms afwisselend glad en van badstof zijn; een soort streep- struktuur dus. Wat de modellen betreft; er zijn voorde Komende zomer erg veel badpakken met een rechte halslijn. Daarnaast de sportieve en sportbadpakken die een maximum aan bewegingsvrijheid bie den. Over het algemeen zijn de been- uitsnijdingen hoog tot zeer hoog in de jeugdig gestyleerde badpakken. Maar niet alleen aan de jeugd is gedacht Voor de grotere maten zijn mooi gedes sineerde iets korrigerende badpakken te koop. Uiteraard is rekening gehouden met de jeugdige C- en D-cup maten. Voor deze groep komen er gelukkig steeds meer aantrekkelijke badpakken en bikini's in aantrekkelijke dessins en kleuren, maar wél in de grote cupma ten. Nieuw in modellering zyn wikkelvor- men in badpakken, maar ook de ban- deaux-modellen in zowel badpakken als bikini's zijn er nog steeds, even als de bikini's met de bekende drie hoek-cups. De slips van de bikini's variëren van het tanga-model tot de iets hogere slip. En de fabrikanten hebben beter dan in het verleden spe ciale series ontwikkeld in jeugdige bikini's met grote cupmaten en klei ne slipjes. Een goed silhouet of verschijnings beeld kunt u krijgen door te be wegen, te gymnastieken of te jog gen. Is de verleiding voor het 'zoete des levens' ondanks vele goede voor nemens, te groot dan biedt goede onderkleding goede foundation, u de helpende hand. Laat u eens voorlichten. V,

Soester Courant | 1983 | | pagina 17